Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#3251 Re: Reprezentacija BiH

Post by ArthurSpooner »

Pobjeda!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3252 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

BiH - Crna Gora 82:72.

Reprezentacija BiH je u polufinalu EP B divizije, i na korak do plasmana u najbolje evropske ekipe. Briljirao Vrabac sa 27 poena, i Buza sa 21 poenom..

Rutinski smo ih dobili, priveli mirno utakmicu kraju.. Bravo momci ! :thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3253 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Bravo momci! :bih:
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3254 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mračajski proto »

Bravo Neno, bravo momci. :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3255 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Naš najvjerovatniji protivnik u polufinalu je ekipa Češke.

Jedino u slučaju da Finska dobije Belgiju, igrali bismo protiv Engleske.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#3256 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mali_Vuk »

Čestitke našim momcima! :thumbup:
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3257 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

Odlično. Dobro je da ne zavisi sve od Juke. Ahmedić ponovo energent s klupe sa dabl-dablom. Buza i Vrabac odlični šuterski. Još kad bi imali dobrog organizatora igre, ova generacija bi cvjetala. Ali i ovako je odlično.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3258 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mračajski proto »

Kad igramo sljedeću i gdje, koja dvorana ?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3259 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Sarajevo_Grad wrote:Kad igramo sljedeću i gdje, koja dvorana ?
18.8. ako budemo igrali protiv Češke u 20:45 (to je izglednija opcija), a u 18:30 ako budemo igrali protiv Engleza.
Mislim da se igra u Skenderiji.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3260 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mračajski proto »

Zahvaljujem. Živ bio. :thumbup:
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#3261 Re: Reprezentacija BiH

Post by ArthurSpooner »

Nadamo se da ce Finska danas pobijediti Belgiju :)
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3262 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Rekli su da ako se plasiramo a plasiralo smo se hvala Bogu u polufinale da će biti prenosa.

Vrabac dominantan, Buza pogađao , sjajan procenat šuta. Ahmedić vrlo dobar. Jusuf je pao očigledno fizički. Igrao je nekih 27 minuta. Mislim da su njega baš dobro čuvali, zato se i više nego inače trošio.

Češka se čini kao jačom ekipom iako je i Engleska igralo sjajno na početku turnira. Ne znam im nikako igrače, gdje igraju itd . Nadajmo se da nema nekog izrazitog dobrog centra i odmah su šanse za finale odlične.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3263 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Englezi imaju dvojicu preko 2.10 :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3264 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

ArthurSpooner wrote:Nadamo se da ce Finska danas pobijediti Belgiju :)
Misliš da su jači Česi od Engleza ?
Tkd wrote:Rekli su da ako se plasiramo a plasiralo smo se hvala Bogu u polufinale da će biti prenosa.

Vrabac dominantan, Buza pogađao , sjajan procenat šuta. Ahmedić vrlo dobar. Jusuf je pao očigledno fizički. Igrao je nekih 27 minuta. Mislim da su njega baš dobro čuvali, zato se i više nego inače trošio.

Češka se čini kao jačom ekipom iako je i Engleska igralo sjajno na početku turnira. Ne znam im nikako igrače, gdje igraju itd . Nadajmo se da nema nekog izrazitog dobrog centra i odmah su šanse za finale odlične.
Na TV rasporedu stoji samo snimka finalne utakmice i to negdje oko 00:30 (a Babić je rekao da će, ako naši budu igrali za treće mjesto, umjesto finala u snimku prikazati tu našu utakmicu)
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#3265 Re: Reprezentacija BiH

Post by ArthurSpooner »

Misliš da su jači Česi od Engleza ?
Mislim da jesu. A Engleze smo vec dobili par dana prije ovog prvenstva tako da...
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3266 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Mislim da je Češka bolji tim od Engleske. Dobili su noćas ako se ne varam. Malo sam im gledao rooster i ako sam dobro upratio Češka nema izrazito visokog i jakog centra, a u Engleza imaš nekog momka 2.10 ili 2.11 zaboravih.


Čuj snimka, dođe mi da odem do Sarajeva i gledam utakmicu :x
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3267 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Vrabac: Sjeli smo i dogovorili se da igramo kao tim

http://sportsport.ba/bh_kosarka/vrabac- ... -tim/86156
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3268 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

U sljedeće dvije utakmice ako Bog da jednu dobiti i eto ga, A-division ! :bih:
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3269 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

S Englezima igramo u polufinalu.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3270 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mračajski proto »

Igra l' Gerrard? 8-)
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3271 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Sarajevo_Grad wrote:Igra l' Gerrard? 8-)
Jok, Lineker :razz:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3272 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

http://u18men.fibaeurope.com/enDivB/cid ... _8806.html

Eto im rooster. Poraženi su samo do Čeha.

Centar im je 2.13cm visok. Nelson najbolji strijelac i asistent a 1995 godište. Imaju i još jednog centra koji je 2.11cm visok. Nekako gledajući im rooster čini se da su ima dosta 1995 godišta, u nas trojica .
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3273 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

Ne kontam zbog čega gledate visinu? Oba su im centra limitirana u napadu, znači protiv Juke će teško šta napravit ofanzivno, a ovaj Okoroh je odličan skakač i bloker, pa će vjerovatno zadati probleme Juki kada mi budemo napadali. Možda i neće, ko zna protiv kakvih centara je zaradio ovu statistiku.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3274 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Ni ja ne volim statistiku. Mnogi kažu statistika ne laže, no svakako da ima rupa :D

Neka odigraju Buza i Vrabac kao noćas, uz energičnog Asima, Jusuf se vrati opet s 20+ poena i et' pobjede aBd . :bih:
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3275 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Englezi su potaman suparnik :thumbup:
Post Reply