INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3251 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

Moraju se malo cijene dici ipak je Ramazan to je uobicajno, a baska poskupljivanje piletine koju rokaju svim i svacim da je prije utove.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3252 Re: Poskupljenja

Post by mk ultra »

Image

Dzabe ste krecili
Žita ima niko ga neće :mrgreen: :run:

Sad brasno u kantu?
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#3253 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

laik1981 wrote: 01/04/2022 18:50
konektovan wrote: 01/04/2022 18:39

Od šprdancije, nastala realnost...
Fino covjek rekao da je ucio matematiku.. Nije nam on kriv sto smo neozbiljni i sto ga nismo shvatali ozbiljno..

Imam neki osjecaj da cemo uskoro biti zdravija i mrsavija nacija..
Samo ce se jos vise makarone jesti
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3254 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

ljudi skontali kako da nbarod navuku da potrose pare i kupe sto vishe :D
i tako...
Eno krcat bingo brasnom, uljem...
Ajmo ko je kupio 5 vreca, neka ode po jos 5... zatrebat ce mu :D
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3255 Re: Poskupljenja

Post by noviclan »

Kakva traznja takva i ponuuda
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3256 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

noviclan wrote: 02/04/2022 14:40 Kakva traznja takva i ponuuda
Da znate sta se hrane baci - sa isteknutim rokom trajanja, a ne bi to snizili kao sto to rade vani nedo bog...
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#3257 Re: Poskupljenja

Post by Hakiz »

pepeljara wrote: 02/04/2022 14:41
noviclan wrote: 02/04/2022 14:40 Kakva traznja takva i ponuuda
Da znate sta se hrane baci - sa isteknutim rokom trajanja, a ne bi to snizili kao sto to rade vani nedo bog...
Eto biznisa. Otvoriti prodavnicu u kojoj će se prodavati po nižim cijenama roba kojoj je istekao (ili je pred isticanjem) rok a koja se jeftino otkupi od klasičnih prodavnica. Kupiš od racimo Mercatora ili Binga itd za 30 % od cijene "svježe", a prodaš za 50 % od cijene "svježe". Em se ne baca, em dostupno onima koji nemaju za "svježe", em imaš biznis... Još bolje ako možeš kupiti za 10% a prodati za 30%.

Znam da ima lanac takvih prodavnica u Francuskoj.

Sada će Bingo otvoriti lanac pod imenom "Dodžaba" i uraditi napisano :lol:

A ima i ovo: https://zerowasteeurope.eu/library/fran ... ood-waste/
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3258 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Ako koga zanima:

Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3259 Re: Poskupljenja

Post by amko761 »

Šta je bingu s tom piletinom, niko drugi nije poskupio.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#3260 Re: Poskupljenja

Post by akcija007 »

Ulje jeftinije u Hrvatskoj nego kod nas.
Kod njih je od jucer nizi pdv na ulje s 25% na 5%
Zvijezda sunckoretovo ulje 1,2 l je 20 kuna / cca 4,95 KM
Dijamant ulje 1 l je 14,99 kn / cca 3,90 KM
Kod nas nema ovog pakovanja od 1,2 l. Kod nas je litra 5 KM i primjetio sam da nema vise robnih marki ulja Real i Mercator . Samo je Zvijezda i Bimal po 5 KM
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3261 Re: Poskupljenja

Post by hadzinicasa »

pepeljara wrote: 02/04/2022 14:41
noviclan wrote: 02/04/2022 14:40 Kakva traznja takva i ponuuda
Da znate sta se hrane baci - sa isteknutim rokom trajanja, a ne bi to snizili kao sto to rade vani nedo bog...
U pravu si.
Ovdje (At) voce i povrce koje je pred istekom pomijesaju, stave u kutije ili kese i nalijepe neku simboiicnu cijenu.
Danas sam kupila kesu toga za 3€.
Evo sadrzaj:
6 glavica luka, 5 krompira mladih, cca kilogram jabuka razlicitih vrsta, 4 narandze, 1 veca tikvica, 1 veci patlidzan, 3 korjena persuna i cvekla.

Ima i app „too good to go“ putem koje mozes od restorana, pekara i granapa kupiti za sicu obroke koji preostanu ili hljeb ili namirnice… da se ne baci
Last edited by hadzinicasa on 02/04/2022 21:31, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3262 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

amko761 wrote: 02/04/2022 16:02 Šta je bingu s tom piletinom, niko drugi nije poskupio.
U velikom bingu nema ni batka
User avatar
mc-twin
Posts: 4411
Joined: 18/04/2009 23:47

#3263 Re: Poskupljenja

Post by mc-twin »

Takvi i slicni koncepti vec skoro svugdje zazivljavaju il su zazivjeli. Nismo mi jos mentalno na tom nivou...
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3264 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

duh_sa_sjekirom wrote: 02/04/2022 15:58 Ako koga zanima:

Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
konzum 15 jaja = 5.25 :D
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3265 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

duh_sa_sjekirom wrote: 02/04/2022 15:58 Ako koga zanima:

Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
Amko pileći fileti ( rinfuza 0vako) 12.70 KM
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3266 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Ako vam je skupa piletina jedite teletinu. :run:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3267 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

konektovan wrote: 02/04/2022 20:43
duh_sa_sjekirom wrote: 02/04/2022 15:58 Ako koga zanima:

Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
Amko pileći fileti ( rinfuza 0vako) 12.70 KM
Ovi su na tacni, Perutnina Ptuj
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3268 Re: Poskupljenja

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 02/04/2022 20:46 Ako vam je skupa piletina jedite teletinu. :run:
22KM/kg but
Kad se uzme u obzir vodurina sto izađe iz piletine, dođe bare bare
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3269 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

duh_sa_sjekirom wrote: 02/04/2022 21:16
konektovan wrote: 02/04/2022 20:43

Amko pileći fileti ( rinfuza 0vako) 12.70 KM
Ovi su na tacni, Perutnina Ptuj
Znam
moee
Posts: 3133
Joined: 07/06/2011 10:44

#3270 Re: Poskupljenja

Post by moee »

mk ultra wrote: 02/04/2022 21:21
NediM17 wrote: 02/04/2022 20:46 Ako vam je skupa piletina jedite teletinu. :run:
22KM/kg but
Kad se uzme u obzir vodurina sto izađe iz piletine, dođe bare bare
Sredinom februara u Bingu na Šipu, juneći but b/k 18,00 KM/kg 😭
Prije par dana, od rođaka na selu kupio po 15 KM/kg :izet:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#3271 Re: Poskupljenja

Post by -Chesterfield- »

Ove tave su spas kome je ulje skupo...

Image
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3272 Re: Poskupljenja

Post by amko761 »

Black swan wrote: 02/04/2022 16:45
amko761 wrote: 02/04/2022 16:02 Šta je bingu s tom piletinom, niko drugi nije poskupio.
U velikom bingu nema ni batka
?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#3273 Re: Poskupljenja

Post by tramvajtrojka »

zato pureci zabatci pet kermi tacna u konzumu i mercatoru od vindije i bolje i jeftinije od pilecih fileta da mi je neko rekao prije dvije tri godine da cu jeftinije placati puretinu od piletine rekao bih mu da je mrtvi debil :lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3274 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

tramvajtrojka wrote: 02/04/2022 22:54 zato pureci zabatci pet kermi tacna u konzumu i mercatoru od vindije i bolje i jeftinije od pilecih fileta da mi je neko rekao prije dvije tri godine da cu jeftinije placati puretinu od piletine rekao bih mu da je mrtvi debil :lol: :lol: :lol:
To će potrajati još koji dan, i onda puretina ide gore...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#3275 Re: Poskupljenja

Post by tramvajtrojka »

konektovan wrote: 02/04/2022 22:55
tramvajtrojka wrote: 02/04/2022 22:54 zato pureci zabatci pet kermi tacna u konzumu i mercatoru od vindije i bolje i jeftinije od pilecih fileta da mi je neko rekao prije dvije tri godine da cu jeftinije placati puretinu od piletine rekao bih mu da je mrtvi debil :lol: :lol: :lol:
To će potrajati još koji dan, i onda puretina ide gore...
znam zato su se napravile zalihe za mjesec dana :mrgreen: al Mercator sa cijenama je sad najpristupacniji posebno za ove malo skuplje i kvalitetnije artikle drastična razlika u odnosu na bingo i amko , od svih amko je najgori ono je dno ispod dna kolike oni cijene drze i ona ubleha deset posto popusta a 90% radnje stave na akciju i na tih deset posto samo smece ostane
Post Reply