INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3251 Re: Poskupljenja
Moraju se malo cijene dici ipak je Ramazan to je uobicajno, a baska poskupljivanje piletine koju rokaju svim i svacim da je prije utove.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#3252 Re: Poskupljenja

Dzabe ste krecili
Žita ima niko ga neće
Sad brasno u kantu?
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3253 Re: Poskupljenja
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3254 Re: Poskupljenja
ljudi skontali kako da nbarod navuku da potrose pare i kupe sto vishe 
i tako...
Eno krcat bingo brasnom, uljem...
Ajmo ko je kupio 5 vreca, neka ode po jos 5... zatrebat ce mu
i tako...
Eno krcat bingo brasnom, uljem...
Ajmo ko je kupio 5 vreca, neka ode po jos 5... zatrebat ce mu
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#3255 Re: Poskupljenja
Kakva traznja takva i ponuuda
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
-
Hakiz
- Posts: 48388
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3257 Re: Poskupljenja
Eto biznisa. Otvoriti prodavnicu u kojoj će se prodavati po nižim cijenama roba kojoj je istekao (ili je pred isticanjem) rok a koja se jeftino otkupi od klasičnih prodavnica. Kupiš od racimo Mercatora ili Binga itd za 30 % od cijene "svježe", a prodaš za 50 % od cijene "svježe". Em se ne baca, em dostupno onima koji nemaju za "svježe", em imaš biznis... Još bolje ako možeš kupiti za 10% a prodati za 30%.
Znam da ima lanac takvih prodavnica u Francuskoj.
Sada će Bingo otvoriti lanac pod imenom "Dodžaba" i uraditi napisano
A ima i ovo: https://zerowasteeurope.eu/library/fran ... ood-waste/
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3258 Re: Poskupljenja
Ako koga zanima:
Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3259 Re: Poskupljenja
Šta je bingu s tom piletinom, niko drugi nije poskupio.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#3260 Re: Poskupljenja
Ulje jeftinije u Hrvatskoj nego kod nas.
Kod njih je od jucer nizi pdv na ulje s 25% na 5%
Zvijezda sunckoretovo ulje 1,2 l je 20 kuna / cca 4,95 KM
Dijamant ulje 1 l je 14,99 kn / cca 3,90 KM
Kod nas nema ovog pakovanja od 1,2 l. Kod nas je litra 5 KM i primjetio sam da nema vise robnih marki ulja Real i Mercator . Samo je Zvijezda i Bimal po 5 KM
Kod njih je od jucer nizi pdv na ulje s 25% na 5%
Zvijezda sunckoretovo ulje 1,2 l je 20 kuna / cca 4,95 KM
Dijamant ulje 1 l je 14,99 kn / cca 3,90 KM
Kod nas nema ovog pakovanja od 1,2 l. Kod nas je litra 5 KM i primjetio sam da nema vise robnih marki ulja Real i Mercator . Samo je Zvijezda i Bimal po 5 KM
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#3261 Re: Poskupljenja
U pravu si.
Ovdje (At) voce i povrce koje je pred istekom pomijesaju, stave u kutije ili kese i nalijepe neku simboiicnu cijenu.
Danas sam kupila kesu toga za 3€.
Evo sadrzaj:
6 glavica luka, 5 krompira mladih, cca kilogram jabuka razlicitih vrsta, 4 narandze, 1 veca tikvica, 1 veci patlidzan, 3 korjena persuna i cvekla.
Ima i app „too good to go“ putem koje mozes od restorana, pekara i granapa kupiti za sicu obroke koji preostanu ili hljeb ili namirnice… da se ne baci
Last edited by hadzinicasa on 02/04/2022 21:31, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- mc-twin
- Posts: 4411
- Joined: 18/04/2009 23:47
#3263 Re: Poskupljenja
Takvi i slicni koncepti vec skoro svugdje zazivljavaju il su zazivjeli. Nismo mi jos mentalno na tom nivou...
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3264 Re: Poskupljenja
konzum 15 jaja = 5.25duh_sa_sjekirom wrote: ↑02/04/2022 15:58 Ako koga zanima:
Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3265 Re: Poskupljenja
Amko pileći fileti ( rinfuza 0vako) 12.70 KMduh_sa_sjekirom wrote: ↑02/04/2022 15:58 Ako koga zanima:
Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3266 Re: Poskupljenja
Ako vam je skupa piletina jedite teletinu. 
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3267 Re: Poskupljenja
Ovi su na tacni, Perutnina Ptujkonektovan wrote: ↑02/04/2022 20:43Amko pileći fileti ( rinfuza 0vako) 12.70 KMduh_sa_sjekirom wrote: ↑02/04/2022 15:58 Ako koga zanima:
Amko- pileći fileti = 8.45 KM
Robot- jaja školjka 30 kom = 4.95 KM
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3269 Re: Poskupljenja
Znam
-
moee
- Posts: 3133
- Joined: 07/06/2011 10:44
#3270 Re: Poskupljenja
Sredinom februara u Bingu na Šipu, juneći but b/k 18,00 KM/kg
Prije par dana, od rođaka na selu kupio po 15 KM/kg
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#3271 Re: Poskupljenja
Ove tave su spas kome je ulje skupo...


-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3272 Re: Poskupljenja
?
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
#3273 Re: Poskupljenja
zato pureci zabatci pet kermi tacna u konzumu i mercatoru od vindije i bolje i jeftinije od pilecih fileta da mi je neko rekao prije dvije tri godine da cu jeftinije placati puretinu od piletine rekao bih mu da je mrtvi debil

- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3274 Re: Poskupljenja
To će potrajati još koji dan, i onda puretina ide gore...tramvajtrojka wrote: ↑02/04/2022 22:54 zato pureci zabatci pet kermi tacna u konzumu i mercatoru od vindije i bolje i jeftinije od pilecih fileta da mi je neko rekao prije dvije tri godine da cu jeftinije placati puretinu od piletine rekao bih mu da je mrtvi debil![]()
![]()
![]()
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
#3275 Re: Poskupljenja
znam zato su se napravile zalihe za mjesec danakonektovan wrote: ↑02/04/2022 22:55To će potrajati još koji dan, i onda puretina ide gore...tramvajtrojka wrote: ↑02/04/2022 22:54 zato pureci zabatci pet kermi tacna u konzumu i mercatoru od vindije i bolje i jeftinije od pilecih fileta da mi je neko rekao prije dvije tri godine da cu jeftinije placati puretinu od piletine rekao bih mu da je mrtvi debil![]()
![]()
![]()
