Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#3251 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
iz države Bosna su krenuli da nas tjeraju...nije ni 24 sata od objave prošlo... bravo 
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#3252 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Po mojoj logici, ali i faktickom stanju, ova zemlja se zove Bosna i Hercegovina (nakaradno, uvaljeno, itd., slazem se u potpunosti), a samim tim nasa nacionalnost je - Bosanskohercegovacka. Jedna rijec. Nema podjele na Bosance i Hercegovce u nacionalnom smislu, niti moze biti.BAK-eV wrote: Po tvojoj logici bi bilo u idealnom slucaju 40% Bosanaca i 15% Hercegovaca!
Dakle, kako i sam kazes - bilo bi 55% pripadnika Bosanskohercegovacke nacije, a skraceno i kolokvijalno (kako nas i cijeli svijet uostalom naziva i percipira) - Bosanaca.
Glupost nema kraja, ocigledno...Vec je poraslo samopouzdanje Bosnjaka i legitimitet za njihove stavove u buducim politickim desavanjima.
Kao, do sada Bosnjaci nisu imali legitimitet u politickim desavanjima? I sta ako im je poraslo samopouzdanje? Sta ce s njim? Skakat od srece pred ogledalom?
Postotak povratnika nema nikakve veze s ovim o cemu ja pricam.Postotak povratnika pokazuje, da i nije tako betonirano.
Hajd', zivi bio, procitaj sta si napisaoApsolutno nije!
Drzava je decentralizirana! Zato razlog za ekonomski zastoj lezi barem 60% u nepismenosti, korupciji i nedostatku poduzetnistva.
Zato sto citiram termin, ime, naziv, a ne ljudeKad ih tada prije 500 godina nisu stavljali pod navodnike, zasto to ti radis u 21 vijeku???
Sta ono rece o nepismenosti...?
Ja sve rekao, a ti onda napises sta napises...I sta bi bilo, da su dali?
Karadjic i Boban bi se izjasnili kao Bosnjani pravoslvci tj katolici.
![]()
A zapitaj se ti zasto je Garasanin koristi naziv Bosnjak?
I zasto u katedrali u Sarajevi stoji na prozoro "Bosnjaci katolici"?
Tacno!
Bosnjanin=Bosnjak=Bosanac=osoba ciji je maternji jezik bosanski a pismo bosancica.
Samo tebi krivo izgleda sto je tako.
Ja se izjasnio kao Bosanac, tj. upisao nacionalnost "Bosanskohercegovacka", kojem je maternji jezik bosanski...
Mojne vise, Tita ti... Ili, bar prije nego repliciras nekome na nesto, odvoji 5-10 minuta da procitas sta je taj neko nekada radnije pisao na datu temu... Ovako ne ide...
-
palestinka
- Posts: 1080
- Joined: 15/07/2006 21:51
#3253 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Nemam problem s nacionalnim izjašnjavanjem niti mislim da je nacionalno izjašnjen Bošnjak, Srbin ili Hrvat automatski nacionalista i mrzi druge niti da je nacionalno izjašnjen Bosanac automatski demokratski određen čovjek koji vidi više i bolje i ne mrzi nikoga. Pitanje identiteta je složeno i nije određeno samo nacijom i možeš biti Bošnjak Bosanac i Srbin Bosanac i Hrvat Bosanac, odnosno da ti je stalo do države BiH i njenog razvoja. Popis je pokazao da nije nikakva sreća u BiH biti ni Bošnjak, ni Srbin ni Hrvat ni Bosanac ni Eskim ni Slovak ni Sejdić Finci...kao nacije sve nas je manje, sve smo neobrazovaniji, milion ljudi, trećina stanovništva ima samo osnovnu školu ili ni to, sve se manje beba rađa, guraju se svi gradove koji koliko toliko nude posao, sela se napuštaju, zemlja se ne obrađuje, svake godine nestane jedan gradić kao rezultat negativnog prirodnog priraštaja.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#3254 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Opet od drveta ne vidiš šumu.Bodkin wrote:
Sta bosanci traze ma bosanskom forumu
-
racionalista
- Posts: 1484
- Joined: 20/07/2012 20:40
#3255 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Koliko se ovdje skrenulo sa teme to nije humano

-
Biene Maya
- Posts: 202
- Joined: 25/05/2013 22:00
#3256 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ja sam ovo napisala nekoliko puta, ali su me nepismeni idioti jos i vrijedjali! Ne mozes nepismenom idiotu dokazati, da smo svi mi po naciji postali Bosanci i Hercegovci onog momenta kada je nasa zemlja postala nezavisna drzava i primljena u Ujedinjene Nacije. U UN-a nasa zemlja se oznacava kao jedna nacija BiH, a ne drzava Bosnjaka, Srba, Hrvata, Jevreaja, Roma itd! Cim napustimo granice nase zemlje, mi se svi oznacavamo po drzavi, a ne po etnickoj osnovi! Unutar drzave se mozemo oznacavati kako hocemo i zelimo, ali za cijelu planetu je to samo Bosanci i Hercegovci, a najcesce svi kazu skraceno samo Bosnia!Danguba wrote:Neka Bosanaca. I ja sam Bosanac pa dalje...ali je cudno koliko su agresivni i kako se ljute sto svi Bosnjaci nisu Bosanci. Kako im objasniti da jesu ali pored Bosanac imaju pravo i da se izjasne i kao Bosnjak.sadie_forever wrote:a ne znam sto ovim bosancima pridajete paznju? bio popis,utvrdili smo da nisu nikakav faktor,neka misle sta hoce ba
Neka te stvari srede sa Srbima i Hrvatima, vjerujem da sa Bosnjacima ne bi imali problema...tako da mi ispadaju k'o ''peta kolona''.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#3257 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Biene Maya wrote:Ja sam ovo napisala nekoliko puta, ali su me nepismeni idioti jos i vrijedjali! Ne mozes nepismenom idiotu dokazati, da smo svi mi po naciji postali Bosanci i Hercegovci onog momenta kada je nasa zemlja postala nezavisna drzava i primljena u Ujedinjene Nacije. U UN-a nasa zemlja se oznacava kao jedna nacija BiH, a ne drzava Bosnjaka, Srba, Hrvata, Jevreaja, Roma itd! Cim napustimo granice nase zemlje, mi se svi oznacavamo po drzavi, a ne po etnickoj osnovi! Unutar drzave se mozemo oznacavati kako hocemo i zelimo, ali za cijelu planetu je to samo Bosanci i Hercegovci, a najcesce svi kazu skraceno samo Bosnia!Danguba wrote:Neka Bosanaca. I ja sam Bosanac pa dalje...ali je cudno koliko su agresivni i kako se ljute sto svi Bosnjaci nisu Bosanci. Kako im objasniti da jesu ali pored Bosanac imaju pravo i da se izjasne i kao Bosnjak.sadie_forever wrote:a ne znam sto ovim bosancima pridajete paznju? bio popis,utvrdili smo da nisu nikakav faktor,neka misle sta hoce ba
Neka te stvari srede sa Srbima i Hrvatima, vjerujem da sa Bosnjacima ne bi imali problema...tako da mi ispadaju k'o ''peta kolona''.
-
Bodkin
- Posts: 22535
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#3258 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Pa eto, moram vas poceti zvati tzv bosnjaci. Kad je bal, nek gori sveDrvosjeca iz Dejcica wrote:Opet od drveta ne vidiš šumu.Bodkin wrote:
Sta bosanci traze ma bosanskom forumuBosanci su naravno dobro došli kao i Srbi, Hrvati, Kinezi, Amerikanci, Nijemci...ništa manje ili više. Problem je kada ti tzv. "Bosanci", kažem tzv. jer u svoj anonimnosti foruma možeš napisati šta želiš pa i to da si i Čerkez, krenu sa nekakvom tupavom pričom oko Bošnjaka...kao eto Bošnjaci ne dozvoljavaju afirmaciju Bosanaca. Glupo mi i raspravljati na tu temu...
Krivce tražiti u liku i djelu Karadžića i Bobana, njima je bilo svejedno da li si Bosanac vjernik, agnostik, ateista, misliman...svjedno ti je bio namijenjen metak.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#3259 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ma zovi ti nas Bošnjake i šerpa ako želiš ali 50.11% je većina.Bodkin wrote:Pa eto, moram vas poceti zvati tzv bosnjaci. Kad je bal, nek gori sveDrvosjeca iz Dejcica wrote:Opet od drveta ne vidiš šumu.Bodkin wrote:
Sta bosanci traze ma bosanskom forumuBosanci su naravno dobro došli kao i Srbi, Hrvati, Kinezi, Amerikanci, Nijemci...ništa manje ili više. Problem je kada ti tzv. "Bosanci", kažem tzv. jer u svoj anonimnosti foruma možeš napisati šta želiš pa i to da si i Čerkez, krenu sa nekakvom tupavom pričom oko Bošnjaka...kao eto Bošnjaci ne dozvoljavaju afirmaciju Bosanaca. Glupo mi i raspravljati na tu temu...
Krivce tražiti u liku i djelu Karadžića i Bobana, njima je bilo svejedno da li si Bosanac vjernik, agnostik, ateista, misliman...svjedno ti je bio namijenjen metak.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3260 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
nema visHe djeda Mraza 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3261 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Da neko javi vlasnicima foruma da su pocasni Bosnjaci. 
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#3262 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
A gdje sam ja rekao, da svi to trebamo?dust in the wind wrote:kakve ti čovječe gluposti reče.... I osta živ... ne treba da svi želimo da islam bude smisao života...I islam i bilo koja druga religija u 21. vijeku... dok u Skandinaviji i mnogim drugim uspješnim državama značaj religije je u tragovima u ovoj vukojebini neki prizivaju vjersku državuBAK-eV wrote:Ne radi se tu o Bosancima!cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo boljekaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH
Ee Ustav cemo da menjamo breeee
Takvima je krivo, sto su Srbi i Hrvati de facto manjina.
To njih iritira.
Citav svoj zivot su gradili na temeljima nasljedjene SHS dominacije i sad ih boli taj preokret!
Ako uz to dodamo i sve veci uticaj islama, onda njihova muka doseze vrhunac.
Jer po istoj matrici islam ovdje treba da bude donji, a sekularizam iznad svega.
Naravno uz izuzetak, da je crkva bas fino mjesto za slusati Bozicni koncert.
Molim citat!
Hvala.
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#3263 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Ja sve mislio da ce cetnici se upalit nakon popisa...kad kita..bosanci/jugovici kmece za medalju. 
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#3264 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
necu svasta da pisHem veceraske je 27 noc... odoh pravit Halvu 
-
Bodkin
- Posts: 22535
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#3265 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Realno ja sam ocekivao 53-54. Ne znam ko nije u drzavi. Ne vidim problem sa timDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ma zovi ti nas Bošnjake i šerpa ako želiš ali 50.11% je većina.Bodkin wrote:
Pa eto, moram vas poceti zvati tzv bosnjaci. Kad je bal, nek gori sve![]()
![]()
- SmokingMan
- Posts: 22527
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#3266 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Kud se bogdo nisam izjasnio kao pripadnik etničke skupine Tutsi..
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#3267 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Mnogi imaju dvojno drzavljanstvo.Biene Maya wrote:Ja sam ovo napisala nekoliko puta, ali su me nepismeni idioti jos i vrijedjali! Ne mozes nepismenom idiotu dokazati, da smo svi mi po naciji postali Bosanci i Hercegovci onog momenta kada je nasa zemlja postala nezavisna drzava i primljena u Ujedinjene Nacije. U UN-a nasa zemlja se oznacava kao jedna nacija BiH, a ne drzava Bosnjaka, Srba, Hrvata, Jevreaja, Roma itd! Cim napustimo granice nase zemlje, mi se svi oznacavamo po drzavi, a ne po etnickoj osnovi! Unutar drzave se mozemo oznacavati kako hocemo i zelimo, ali za cijelu planetu je to samo Bosanci i Hercegovci, a najcesce svi kazu skraceno samo Bosnia!Danguba wrote:Neka Bosanaca. I ja sam Bosanac pa dalje...ali je cudno koliko su agresivni i kako se ljute sto svi Bosnjaci nisu Bosanci. Kako im objasniti da jesu ali pored Bosanac imaju pravo i da se izjasne i kao Bosnjak.sadie_forever wrote:a ne znam sto ovim bosancima pridajete paznju? bio popis,utvrdili smo da nisu nikakav faktor,neka misle sta hoce ba
Neka te stvari srede sa Srbima i Hrvatima, vjerujem da sa Bosnjacima ne bi imali problema...tako da mi ispadaju k'o ''peta kolona''.
Znaci nije tacno to sto pises!
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3268 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Bome ne pratis temu.Mohamad Sissoko wrote:Ja sve mislio da ce cetnici se upalit nakon popisa...kad kita..bosanci/jugovici kmece za medalju.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3269 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Al nikakomadner wrote:Bome ne pratis temu.Mohamad Sissoko wrote:Ja sve mislio da ce cetnici se upalit nakon popisa...kad kita..bosanci/jugovici kmece za medalju.
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#3270 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Pogresno.palestinka wrote:Nemam problem s nacionalnim izjašnjavanjem niti mislim da je nacionalno izjašnjen Bošnjak, Srbin ili Hrvat automatski nacionalista i mrzi druge niti da je nacionalno izjašnjen Bosanac automatski demokratski određen čovjek koji vidi više i bolje i ne mrzi nikoga. Pitanje identiteta je složeno i nije određeno samo nacijom i možeš biti Bošnjak Bosanac i Srbin Bosanac i Hrvat Bosanac, odnosno da ti je stalo do države BiH i njenog razvoja. Popis je pokazao da nije nikakva sreća u BiH biti ni Bošnjak, ni Srbin ni Hrvat ni Bosanac ni Eskim ni Slovak ni Sejdić Finci...kao nacije sve nas je manje, sve smo neobrazovaniji, milion ljudi, trećina stanovništva ima samo osnovnu školu ili ni to, sve se manje beba rađa, guraju se svi gradove koji koliko toliko nude posao, sela se napuštaju, zemlja se ne obrađuje, svake godine nestane jedan gradić kao rezultat negativnog prirodnog priraštaja.
Mozes biti (N)Bosanac - (E)Bosnjak, (N)Bosanac - (E)Srbin, (N)Bosanac - (E)Hrvat. A ovo gdje je "E", sto znaci "Etnicki", moze stajati i "N", ali samo ako imas pasos, tj. drzavljanstvo neke od susjednih drzava.
Ako si konstitutivni narod, ne mozes biti i konstitutivna nacija. To ne postoji nigdje, pa ni ovdje. Ili si konstitutivni narod, ili si nacionalna manjina. Nema trece.
S ostalim se slazem - ova drzava polako, ali sigurno propada.
Sve oko nacija i etnija su ionako budalastine, nebitne stvari koje ne znace nista. Bar ne znace nikome normalnom, a svi znamo da i te kako znace vladajucim strankama i ljudima koji od toga masno zaradjuju. Zato im i jeste cilj da sve ovo ostane sto je duze ovako, i zato i nogama i rukama upiru da se ljudi pisu upravo kao Bosnjaci, Hrvati i Srbi.
Sve je ovo jasno kao dan.
- SkyLimit
- Posts: 5193
- Joined: 10/10/2012 15:49
#3271 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Nešto mi upada u oči u vezi ove liste općina sa najmlađom populacijom u BiH, u prvih sedam su sve općine koje imaju barem još jednu susjednu općinu u "top 7":
1. na listi Bužim, 2. na listi V. Kladuša i 4. na listi Cazin su susjedne općine
3. na listi Sapna i 6. na listi Kalesija su susjedne općine
5. na listi Tešanj i 7. na listi Doboj - Jug su susjedne općine
1. na listi Bužim, 2. na listi V. Kladuša i 4. na listi Cazin su susjedne općine
3. na listi Sapna i 6. na listi Kalesija su susjedne općine
5. na listi Tešanj i 7. na listi Doboj - Jug su susjedne općine
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#3272 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
koji si ti krupni komad fašiste, da ne kažem nekog hajvanaMohamad Sissoko wrote:Ja sve mislio da ce cetnici se upalit nakon popisa...kad kita..bosanci/jugovici kmece za medalju.
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#3273 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Mah...Muha je vec opc(st)e poznat sa svojim "svjetonazorima" 
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#3274 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Kada sve saberes, procenat nepismenih, nisko obrazovanih, nikakvo cudo zasto nam vec decenijama jedni te isti politicari i stranke vladaju zemljom...
Nepismen i neobrazovan covjek ne zna za drugo i laka su meta za manipulacije...
Nepismen i neobrazovan covjek ne zna za drugo i laka su meta za manipulacije...
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3275 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina
Pa u svim slučajevima je riječ o dominantno ruralnim, a ipak ne depopulacijskim područjima... Uz to uz mahom kompletno bošnjačko, tj. muslimansko stanovništvo... Svi faktori koji upućuju na povoljan prirodni priraštaj...SkyLimit wrote:Nešto mi upada u oči u vezi ove liste općina sa najmlađom populacijom u BiH, u prvih sedam su sve općine koje imaju barem još jednu susjednu općinu u "top 7":
1. na listi Bužim, 2. na listi V. Kladuša i 4. na listi Cazin su susjedne općine
3. na listi Sapna i 6. na listi Kalesija su susjedne općine
5. na listi Tešanj i 7. na listi Doboj - Jug su susjedne općine
