Republika Turska
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#3251 Re: Republika Turska
...a smiju se savoxu kad kaze da je Asad hiljadu puta gori od cionista...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3252 Re: Republika Turska
Turska policija privodi kurdsku aktivisticu i pripadnika ISILa

Ranije sam postavljao snimak na kojem se vidi kako turski policajac vuce kurdsku ativisticu niz stepenice... dok onda tumba niz njih... pa je vuce asfaltom sve do policijskog vozila gdje je kao smece ubacuje...
Previse je fasizma, rasizma, sovinizma... u ovom drustvu... Odnos prema kurdskom narodu je DO SRZI zlocinacki.

Ranije sam postavljao snimak na kojem se vidi kako turski policajac vuce kurdsku ativisticu niz stepenice... dok onda tumba niz njih... pa je vuce asfaltom sve do policijskog vozila gdje je kao smece ubacuje...
Previse je fasizma, rasizma, sovinizma... u ovom drustvu... Odnos prema kurdskom narodu je DO SRZI zlocinacki.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#3253 Re: Republika Turska
Arteta wrote:Kikija napadaju ljubitelji zajednice Al Nusre i Islamskog fronta zbog toga st podrzava teroriste, da nije tuzno bilo bi smijesno.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3254 Re: Republika Turska
Poljski novinar Tomasz Maciejczuk se nalazi na istoku zemlje
#Turkey army attacked me and P.Ryczek twice in #Diyarbakir from automatic weapons without any warning. It was really close. We're in hideout

The moment we were attacked by Turks in #Diyarbakir, #Turkey - they were shooting at us without any warning.
I don't know what to do. I am leaving Diyarbakir. I am really scared.
we'll try to leave Turkey as soon as possible.
I'm feeling very bad with the current situation. I'd like to leave #Turkey as soon as possible - it's not a safe place for journalists.
#Turkey army attacked me and P.Ryczek twice in #Diyarbakir from automatic weapons without any warning. It was really close. We're in hideout

The moment we were attacked by Turks in #Diyarbakir, #Turkey - they were shooting at us without any warning.
I don't know what to do. I am leaving Diyarbakir. I am really scared.
we'll try to leave Turkey as soon as possible.
I'm feeling very bad with the current situation. I'd like to leave #Turkey as soon as possible - it's not a safe place for journalists.
-
Udbas
- Posts: 232
- Joined: 11/01/2014 11:58
#3255 Re: Republika Turska
Pičke iz PKK se kriju u civilnim objektima, iza civila. Koriste civile kao živi štit. Nevjerovatno kako civilni broj žrtava nije i veći. Puna podrška Turskoj vojsci u borbi protiv terorizma na istoku Turske. Samo nakon što poraze terorizam, trebaju dati najveći mogući stepen autonomije Kurdima.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3256 Re: Republika Turska
Da su im dali autonomiju PKK ne bi postojao.Udbas wrote:Pičke iz PKK se kriju u civilnim objektima, iza civila. Koriste civile kao živi štit. Nevjerovatno kako civilni broj žrtava nije i veći. Puna podrška Turskoj vojsci u borbi protiv terorizma na istoku Turske. Samo nakon što poraze terorizam, trebaju dati najveći mogući stepen autonomije Kurdima.
Lideru prokurdske stranke HDP, koja je osvojila preko 50% glasova na istoku zemlje, prijete zatvorom jer je pomenuo autonomiju.
Izraelci za Hamas u Gazi govore da se kriju iza civila... A ne znam bas da li treba muda pa razmijeniti vatru sa turskom i izraelskom vojskom. Ja se ne bih usudio. Smatram da treba imati jebenu petlju pa zaratiti sa 100 puta jacim od sebe.
-
Udbas
- Posts: 232
- Joined: 11/01/2014 11:58
#3257 Re: Republika Turska
Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3258 Re: Republika Turska
Slazem se.Udbas wrote:Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
Terorizam ne mozes promijeniti ovakvim porukama...
Ne mozes pobijediti pucanjem na civile koji sa bijelom zastavom pomazu ranjenom civilima...Kikibombona wrote:ZNACI...[/size]
" Everything, every time, everywhere always only Turks. On Earth and in heaven - only Turks. We will never allow Kurds in Silopi to survive. We will fight till the end.....we swear that every place will remain Turkish land. What ISIS (Islamic State) has done, is nothing to what we will do, We will kill all Kurds as we killed all the Armenian. Amen. "
Mozes samo povecati broj terorista.
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#3259 Re: Republika Turska
-u toku je kongres HDP-a
-umro Mustafa Koç-celni covjek Koç holdinga, jedan od najbogatijih ljudi u Turskoj
-umro i Kamer Genç, bivsi parlamentarni zastupnik (CHP) i politicar koji zasigurno ostavio traga u turskoj politici, veliki borac za ljudska prava i prava potlacenih.


-Ministar pravde Republike Turske ocjenio da se opzicija previse bavi Erdoganom, te da su oni koji mrze i opanjkavaju Erdogana bolesni. Dodao je jos i da narod nece nasjesti na njihove podvale.
-umro Mustafa Koç-celni covjek Koç holdinga, jedan od najbogatijih ljudi u Turskoj
-umro i Kamer Genç, bivsi parlamentarni zastupnik (CHP) i politicar koji zasigurno ostavio traga u turskoj politici, veliki borac za ljudska prava i prava potlacenih.


-Ministar pravde Republike Turske ocjenio da se opzicija previse bavi Erdoganom, te da su oni koji mrze i opanjkavaju Erdogana bolesni. Dodao je jos i da narod nece nasjesti na njihove podvale.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3260 Re: Republika Turska
Ti to tek sada skontao? Nema zla koje ta moralna nakaza nije podržala. Živi mrtvac.Kikibombona wrote:Samo bolestan covjek moze relativizovati onako zlo od poruke. Nemam rijeci. Stvarno nisam znao da mozes tako nisko ici. Ti nemas ni mrvicu savjesti.
Aj zdravo!
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3261 Re: Republika Turska
tako jeUdbas wrote:Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
kijev i ankara moraju biti oslobodjeni
te raka idlib palmira i al bab
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#3262 Re: Republika Turska
Samo ti projiciraj i lazi,mozda ti neko i povjeruje.Challenger__ wrote:Ti to tek sada skontao? Nema zla koje ta moralna nakaza nije podržala. Živi mrtvac.Kikibombona wrote:Samo bolestan covjek moze relativizovati onako zlo od poruke. Nemam rijeci. Stvarno nisam znao da mozes tako nisko ici. Ti nemas ni mrvicu savjesti.
Aj zdravo!
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3263 Re: Republika Turska
Najbolesnija relativizacija koju sam vidio na ovoj temi. Doduse, ima toga u nasem drustvu u izobilju... Nije da se nisam nacitao i naslusao slicnih gadosti...Challenger__ wrote:Ti to tek sada skontao? Nema zla koje ta moralna nakaza nije podržala. Živi mrtvac.Kikibombona wrote:Samo bolestan covjek moze relativizovati onako zlo od poruke. Nemam rijeci. Stvarno nisam znao da mozes tako nisko ici. Ti nemas ni mrvicu savjesti.
Aj zdravo!
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3264 Re: Republika Turska
Nema, varaš se. Društvo je mnogo, mnogo bolje. Ovo je esktremna patologija.Kikibombona wrote: Doduse, ima toga u nasem drustvu u izobilju...
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#3265 Re: Republika Turska
Cumhuriyet prenosi da je vec troje podleglo povredamaKikibombona wrote:Fuujjjj... Bljak... Odavno nisam osjetio ovavku odvratnost. Svega na ovom svijetu.
28 gradjana Cizrea se nalazi u teskom stanju. Prema medicinskom osoblju, najmanje 12 sigurno nece prezivjeti ako se ne izmjeste u bolje opremljene bolnice. Turska odbija dozvoliti da se prebace u drugu bolnicu. Mnoge nevladine organizacije vode bitku za ove ljude. Poslanici HDP se pokusavaju probiti do kvarta Cudi u kojem se nalazi bolnica.
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#3266 Re: Republika Turska
Pripadnici specijanih snaga zandarmerije i policije postavljaju zastavu Turske na prvoj liniji fronta, uz prigodne stihove
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#3267 Re: Republika Turska
Pazi molim te francuske sobarice a vamo otvoreno podrzava teroriste.Kikibombona wrote:
Najbolesnija relativizacija koju sam vidio na ovoj temi. Doduse, ima toga u nasem drustvu u izobilju... Nije da se nisam nacitao i naslusao slicnih gadosti...
Da pogresno shvatis i interpretiras neciji post jer ti tako odgovora,kao onaj moj,to mogu sazvakat,ali ovolika kolicina licemjerja od tebe i od tog drugog postovaoca lika i djela nekolicine aktuelnih ratnih zlocinaca je previse.
Al',nije dzaba ona ko o cemu,kurva o postenju...
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3268 Re: Republika Turska
Prestrasno!sunceKOtepsija wrote:Cumhuriyet prenosi da je vec troje podleglo povredamaKikibombona wrote:Fuujjjj... Bljak... Odavno nisam osjetio ovavku odvratnost. Svega na ovom svijetu.
28 gradjana Cizrea se nalazi u teskom stanju. Prema medicinskom osoblju, najmanje 12 sigurno nece prezivjeti ako se ne izmjeste u bolje opremljene bolnice. Turska odbija dozvoliti da se prebace u drugu bolnicu. Mnoge nevladine organizacije vode bitku za ove ljude. Poslanici HDP se pokusavaju probiti do kvarta Cudi u kojem se nalazi bolnica.
Sve ove informacije, sve ove slike i poruke koje se salju u vremenu kada se informacije brzo prenose, dolaze do mladih Kurda cija su srca ispunjena bijesom. Izgleda da ovakvi umobolni, fasisticki i antiljudski potezi imaju za cilj proizvesti totalnu eskalaciju.
Prokurdski protesti se odrzavaju diljem svijeta
- Norman
- Posts: 651
- Joined: 01/03/2014 14:34
- Location: Norman's Land
#3269 Re: Republika Turska
Ovdje se moram složiti s Kikijem. Akcije ovog tipa dugoročno ne mogu donijeti ništa dobro, samo će dodatno opteretiti odnose između turske države i Kurda s jugoistoka. U ovakvim akcijama obavezno padaju nevine žrtve, razmašu se nacionalisti i zločinci, mržnja zahvata širi krug ljudi. A valja živjeti skupa.Kikibombona wrote:Slazem se.Udbas wrote:Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
Terorizam ne mozes promijeniti ovakvim porukama...
Ne mozes pobijediti pucanjem na civile koji sa bijelom zastavom pomazu ranjenom civilima...Kikibombona wrote:ZNACI...[/size]
" Everything, every time, everywhere always only Turks. On Earth and in heaven - only Turks. We will never allow Kurds in Silopi to survive. We will fight till the end.....we swear that every place will remain Turkish land. What ISIS (Islamic State) has done, is nothing to what we will do, We will kill all Kurds as we killed all the Armenian. Amen. "
Mozes samo povecati broj terorista.
Takođe, nema prostora da se romantizira borba PKK. To je teroristička organizacija i ne može se poistovjećivati s kurdskim narodom.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3270 Re: Republika Turska
U gerilskim skupinama ima neke romantike. Njihov nacin zivota nije svakidasnji. Od Che Gevare se napravio kult iako je covjek po definiciji terorista. Za Odzalana i PKK vazi isto.Norman wrote: Ovdje se moram složiti s Kikijem. Akcije ovog tipa dugoročno ne mogu donijeti ništa dobro, samo će dodatno opteretiti odnose između turske države i Kurda s jugoistoka. U ovakvim akcijama obavezno padaju nevine žrtve, razmašu se nacionalisti i zločinci, mržnja zahvata širi krug ljudi. A valja živjeti skupa.
Takođe, nema prostora da se romantizira borba PKK. To je teroristička organizacija i ne može se poistovjećivati s kurdskim narodom.
Terorista je bio i Nelson Mandela. Terorista je bio Mesud Barzani. Prvi je sada simbol za mir a drugi vodeci borac protiv terorizma, borac za slobodu i ostale vrijednosti koje bastini slobodni svijet. Vidi kako se to moze okrenuti.
Slazem se da NE TREBA velicati PKK i njihov nacin borbe. Od terorizma niko ne profitira. U slucaju Kurda, od djelovanja PKK ima vise stete nego koristi. Turci koriste njihovo postojanje kako bi ugnjetavali Kurde.
Za Kurde bi bilo najbolje da PKK zamijeni legalna, legitimna i demokratska HDP. Medjutim, Turci to ne zele. Poveli su strasnu kampanju protiv HDP koja je ukljucivala svaki oblik nasilja. Izgleda da Turci zele PKK kao predstavnika kurdskog naroda.
I ovaj belaj na istoku, po mome dubokom uvjerenju, ima za cilj unistiti HDP i ojacati PKK. To je strategija turske drzave. Kriticari PKK kazu da organizacija nikada nije bila mocnija. Zato ovakve poruke dolaze u javnost, da se radikalizuje PKK i postane snaznija. Sto je PKK agresivniji - to je egzistencija Kurda u Turskoj teza. Internet su preplavile slike nasilja i mrznje. Premlacivanje Kurda i paljenje imovine dok policija posmatra, hapsenje intelektualne elite, ubistva novinara i aktivista, unistavanje gradova i sela... pa onda ovakve genocidne poruke, pa izivljavanje nad demonstranticama, pucanje na ljude koji pomazu ranjenim i kupe mrtve dok nose bijele zastave, nasumicno pucanje po civilima, poruke koje ostavljaju u skolama, objektima.... gomila nasilja, gomila... i kako da na to reaguju momci koji su nezaposleni i bijedni... kojima namece turski identitet od rodjenja, koje drustvo stigmatizira, ugnjetava...
Pa nije ni PKK nastao zato sto je Kurdima bilo dobro.
PKK je teroristicka skupina i zasluzuju osudu. Al turska politika prema Kurdima je mnogo gora.
- Norman
- Posts: 651
- Joined: 01/03/2014 14:34
- Location: Norman's Land
#3271 Re: Republika Turska
Čitao sam na ovoj temi ranije neku raspravu oko definicije terorizma, stoga nisam siguran da na isti način razumijemo termin. Na ovom linku je intervju s Martin McGuiness-om: nekada vođa IRA-e (Provisional IRA), a sada zamjenik "Prvog ministra" Sjeverne Irske.Kikibombona wrote:
U gerilskim skupinama ima neke romantike. Njihov nacin zivota nije svakidasnji. Od Che Gevare se napravio kult iako je covjek po definiciji terorista. Za Odzalana i PKK vazi isto.
Terorista je bio i Nelson Mandela. Terorista je bio Mesud Barzani. Prvi je sada simbol za mir a drugi vodeci borac protiv terorizma, borac za slobodu i ostale vrijednosti koje bastini slobodni svijet. Vidi kako se to moze okrenuti.
I on se u intervjuu odmah zaklonio iza Nelson Mandele i George Washingtona. Nije zaboravio spomenuti ni da su Irci tretirani kao građani drugog reda, da se borio protiv okupacione vojske, da su Englezi ubijali nevine i dugo ugnjetavali Irce. (Kao da čita tvoje upise o Kurdima.
Definicija terorizma koja se spominje u emisiji (10min:15s) je dovoljno dobra da istjera na čistinu svakog ko romantizira i relativizira: terorizam je namjerno vršenje nasilja nad ljudima koji ne učestvuju u borbenim dejstvima radi postizanja političkih ciljeva. Teroristi pribjegavaju toj šok taktici, jer nemaju dovoljno masovnu podršku, inače bi se i sami služili konvencionalnim sredstvima.
Dakle, namjerno ubijanje nevinih ljudi zbog neke političke agende nije cool i ne treba se uljepšavati, ma kako plemenit cilj teroristi imali i ma kakvim nesvakidašnjim životom živjeli... zbog onih koji radi terorista ispuše život svoj svagdašnji.
- bvcx
- Posts: 628
- Joined: 20/09/2014 01:56
#3272 Re: Republika Turska
I šta kažu branioci turske demokratije, niiiije to isto Erdogan je demokratski izabran.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3273 Re: Republika Turska
Pa to su cinjenice.Norman wrote:
Čitao sam na ovoj temi ranije neku raspravu oko definicije terorizma, stoga nisam siguran da na isti način razumijemo termin. Na ovom linku je intervju s Martin McGuiness-om: nekada vođa IRA-e (Provisional IRA), a sada zamjenik "Prvog ministra" Sjeverne Irske.
I on se u intervjuu odmah zaklonio iza Nelson Mandele i George Washingtona. Nije zaboravio spomenuti ni da su Irci tretirani kao građani drugog reda, da se borio protiv okupacione vojske, da su Englezi ubijali nevine i dugo ugnjetavali Irce. (Kao da čita tvoje upise o Kurdima.) Ali ti slobodarski motivi djeluju kao siguran zaklon sve dok se relativizator ne suoči s konkretnim zločinima i konkretnim žrtvama, tu se rasplini sva romantika, to niko normalan ne može opravdati, pa i vođa IRA-e mora konstatovati da su takve akcije užasne i pogrešne.
Definicija terorizma koja se spominje u emisiji (10min:15s) je dovoljno dobra da istjera na čistinu svakog ko romantizira i relativizira: terorizam je namjerno vršenje nasilja nad ljudima koji ne učestvuju u borbenim dejstvima radi postizanja političkih ciljeva. Teroristi pribjegavaju toj šok taktici, jer nemaju dovoljno masovnu podršku, inače bi se i sami služili konvencionalnim sredstvima.
Dakle, namjerno ubijanje nevinih ljudi zbog neke političke agende nije cool i ne treba se uljepšavati, ma kako plemenit cilj teroristi imali i ma kakvim nesvakidašnjim životom živjeli... zbog onih koji radi terorista ispuše život svoj svagdašnji.
Terorizam ne nastaje tek tako, posebno ne terorizam koji uziva veliku podrsku u okviru naroda. Ako te vjerski sluzbenici sutaju gdje god stignu, svaki put te zgaze ili uvrijede, velike su sanse da ces dohakati jednom od njih. To sto ces uciniti nije pohvalno, ali ima svoje razloge. U tom slucaju, veca je krivica na sistemu koji te tlacio, nego na tebi koji si odgovorio na represiju sistema.
Isto je sa Kurdima i PKK. Turska drzava na najstrasnije nacine decenijama zlostavlja kurdski narod. U tom narodu ima dovoljno buntovnika/ludjaka/zlocinaca/agresivaca/... koji to ne mogu dostojanstveno trpiti. Otpor na zlocin se mora javiti. To je sasvim prirodna stvar.
Lijepo rekoh da djelovanje grupa poput PKK, Hamas i drugih smatram stetnim, posebno za narod cija prava brane. Da, smatram ih teroristima. Veoma jednostavno.
To sto su Turska i Izrael 100 puta veci zlocinci od ovih grupa je druga stvar. PKK ne rusi kuce Turaka, PKK ne ubija ciljano turske civile, PKK ne brani bilo kakva prava Turcima, PKK ne poziva na genocid itd itd... Ubijaju turske vojnike i policajce sto nije dobro, ali su opet na skali zla daleko ispod turske drzave. To su neoborive cinjenice.
Ja ne romantiziram gerilce cije djelovanje je po pravilu teroristicko. Samo kazem da ce uvijek biti ljudi koji ce se diviti takvim pokretima. Argentinci su nedavno imali masovne pro-PKK proteste. To je zemlja Che Guevare, zemlja koja u velikoj mjeri slavi Simona Bolivara, Kastra i Chaveza.
Kod Kurda imas fantastican primjer u Peshmergama. Do prije par godina su bili teroristi (u istom kosu sa PKK, potpuno isto) - sada su borci za slobodu, humanost, demokratiju, te druge vrijednsoti koje bastine 'slobodarska' drustva! Tek prije 2-3 godine su skinuti sa liste teroristickih organizacija. Mozes misliti kakva transformacija, kakav zaokret za 360 stepeni!??
Kako to komentarises?
Svijet su obisle slike boraca i borkinja PKK sa planine Shingal gdje su spasili jezidi narod od potpunog unistenja... Sami jezidi govore da bi svi bili mrtvi da nije PKK. Taj narod, koji je posljednji u nizu dozivio genocid, vidi PKK kao svoje zastitnike. Nece demokrate, nece ove - nece one, hoce samo PKK. Nece Peshmerge koje 'slobodni svijet' dozivljava kao sve naj naj naj naj... a hoce teroriste.... Kako to objasnjavas?
PKK teroristi spasavaju jezidi narod od potpunog unistenja, kada ih je cijeli slobodni svijet prepustio na milost i nemilost ISILa. Oni su dosli pomoci, a nije dosla ni Amerika, ni Turska, ni Francuska, ni Saudija, ni Iran, ni Rusija... niko, samo teroristi...

http://kurdishdailynews.org/wp-content/ ... injar2.jpg
http://kurdistantribune.com/wp-content/ ... 09/RY3.jpg
http://kurdistantribune.com/wp-content/ ... ilar-1.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B7GthaPCIAAGxi3.jpg
- Norman
- Posts: 651
- Joined: 01/03/2014 14:34
- Location: Norman's Land
#3274 Re: Republika Turska
Ako je tako kao što kažeš, veliki su zaokret napravili, a ništa se nije promijenilo.Kikibombona wrote: Kod Kurda imas fantastican primjer u Peshmergama. Do prije par godina su bili teroristi (u istom kosu sa PKK, potpuno isto) - sada su borci za slobodu, humanost, demokratiju, te druge vrijednsoti koje bastine 'slobodarska' drustva! Tek prije 2-3 godine su skinuti sa liste teroristickih organizacija. Mozes misliti kakva transformacija, kakav zaokret za 360 stepeni!??![]()
![]()
![]()
![]()
Kako to komentarises?
Dajem kurseve matematike, 20 KM/sat, bujrum.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#3275 Re: Republika Turska
Nista se nije promijenilo. Tacno. Peshmerge imaju iste stavove kao za vrijeme provedeno na listi teroristickih skupina. Samo ih sada drugi vide drugacije.Norman wrote:Ako je tako kao što kažeš, veliki su zaokret napravili, a ništa se nije promijenilo.Kikibombona wrote: Kod Kurda imas fantastican primjer u Peshmergama. Do prije par godina su bili teroristi (u istom kosu sa PKK, potpuno isto) - sada su borci za slobodu, humanost, demokratiju, te druge vrijednsoti koje bastine 'slobodarska' drustva! Tek prije 2-3 godine su skinuti sa liste teroristickih organizacija. Mozes misliti kakva transformacija, kakav zaokret za 360 stepeni!??![]()
![]()
![]()
![]()
Kako to komentarises?![]()
Dajem kurseve matematike, 20 KM/sat, bujrum.
Zasto?
