Republika Turska

Post Reply
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3251 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

...a smiju se savoxu kad kaze da je Asad hiljadu puta gori od cionista...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3252 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Turska policija privodi kurdsku aktivisticu i pripadnika ISILa

Image

Ranije sam postavljao snimak na kojem se vidi kako turski policajac vuce kurdsku ativisticu niz stepenice... dok onda tumba niz njih... pa je vuce asfaltom sve do policijskog vozila gdje je kao smece ubacuje...

Previse je fasizma, rasizma, sovinizma... u ovom drustvu... Odnos prema kurdskom narodu je DO SRZI zlocinacki.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3253 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

Arteta wrote:Kikija napadaju ljubitelji zajednice Al Nusre i Islamskog fronta zbog toga st podrzava teroriste, da nije tuzno bilo bi smijesno.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3254 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Poljski novinar Tomasz Maciejczuk se nalazi na istoku zemlje

#Turkey army attacked me and P.Ryczek twice in #Diyarbakir from automatic weapons without any warning. It was really close. We're in hideout

The moment we were attacked by Turks in #Diyarbakir, #Turkey - they were shooting at us without any warning.

I don't know what to do. I am leaving Diyarbakir. I am really scared.

we'll try to leave Turkey as soon as possible.

I'm feeling very bad with the current situation. I'd like to leave #Turkey as soon as possible - it's not a safe place for journalists.
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#3255 Re: Republika Turska

Post by Udbas »

Pičke iz PKK se kriju u civilnim objektima, iza civila. Koriste civile kao živi štit. Nevjerovatno kako civilni broj žrtava nije i veći. Puna podrška Turskoj vojsci u borbi protiv terorizma na istoku Turske. Samo nakon što poraze terorizam, trebaju dati najveći mogući stepen autonomije Kurdima.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3256 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Udbas wrote:Pičke iz PKK se kriju u civilnim objektima, iza civila. Koriste civile kao živi štit. Nevjerovatno kako civilni broj žrtava nije i veći. Puna podrška Turskoj vojsci u borbi protiv terorizma na istoku Turske. Samo nakon što poraze terorizam, trebaju dati najveći mogući stepen autonomije Kurdima.
Da su im dali autonomiju PKK ne bi postojao.

Lideru prokurdske stranke HDP, koja je osvojila preko 50% glasova na istoku zemlje, prijete zatvorom jer je pomenuo autonomiju.

Izraelci za Hamas u Gazi govore da se kriju iza civila... A ne znam bas da li treba muda pa razmijeniti vatru sa turskom i izraelskom vojskom. Ja se ne bih usudio. Smatram da treba imati jebenu petlju pa zaratiti sa 100 puta jacim od sebe.
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#3257 Re: Republika Turska

Post by Udbas »

Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3258 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Udbas wrote:Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
Slazem se.

Terorizam ne mozes promijeniti ovakvim porukama...
Kikibombona wrote:ZNACI...[/size]



" Everything, every time, everywhere always only Turks. On Earth and in heaven - only Turks. We will never allow Kurds in Silopi to survive. We will fight till the end.....we swear that every place will remain Turkish land. What ISIS (Islamic State) has done, is nothing to what we will do, We will kill all Kurds as we killed all the Armenian. Amen. "
Ne mozes pobijediti pucanjem na civile koji sa bijelom zastavom pomazu ranjenom civilima...

Mozes samo povecati broj terorista.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3259 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

-u toku je kongres HDP-a
-umro Mustafa Koç-celni covjek Koç holdinga, jedan od najbogatijih ljudi u Turskoj
-umro i Kamer Genç, bivsi parlamentarni zastupnik (CHP) i politicar koji zasigurno ostavio traga u turskoj politici, veliki borac za ljudska prava i prava potlacenih.
Image

Image
-Ministar pravde Republike Turske ocjenio da se opzicija previse bavi Erdoganom, te da su oni koji mrze i opanjkavaju Erdogana bolesni. Dodao je jos i da narod nece nasjesti na njihove podvale.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3260 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

Kikibombona wrote:Samo bolestan covjek moze relativizovati onako zlo od poruke. Nemam rijeci. Stvarno nisam znao da mozes tako nisko ici. Ti nemas ni mrvicu savjesti.

Aj zdravo!
Ti to tek sada skontao? Nema zla koje ta moralna nakaza nije podržala. Živi mrtvac.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3261 Re: Republika Turska

Post by Truba »

Udbas wrote:Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
tako je
kijev i ankara moraju biti oslobodjeni
te raka idlib palmira i al bab 8)
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3262 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

Challenger__ wrote:
Kikibombona wrote:Samo bolestan covjek moze relativizovati onako zlo od poruke. Nemam rijeci. Stvarno nisam znao da mozes tako nisko ici. Ti nemas ni mrvicu savjesti.

Aj zdravo!
Ti to tek sada skontao? Nema zla koje ta moralna nakaza nije podržala. Živi mrtvac.
Samo ti projiciraj i lazi,mozda ti neko i povjeruje.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3263 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:
Kikibombona wrote:Samo bolestan covjek moze relativizovati onako zlo od poruke. Nemam rijeci. Stvarno nisam znao da mozes tako nisko ici. Ti nemas ni mrvicu savjesti.

Aj zdravo!
Ti to tek sada skontao? Nema zla koje ta moralna nakaza nije podržala. Živi mrtvac.
Najbolesnija relativizacija koju sam vidio na ovoj temi. Doduse, ima toga u nasem drustvu u izobilju... Nije da se nisam nacitao i naslusao slicnih gadosti...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3264 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

Kikibombona wrote: Doduse, ima toga u nasem drustvu u izobilju...
Nema, varaš se. Društvo je mnogo, mnogo bolje. Ovo je esktremna patologija.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3265 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Kikibombona wrote:Fuujjjj... Bljak... Odavno nisam osjetio ovavku odvratnost. Svega na ovom svijetu.

28 gradjana Cizrea se nalazi u teskom stanju. Prema medicinskom osoblju, najmanje 12 sigurno nece prezivjeti ako se ne izmjeste u bolje opremljene bolnice. Turska odbija dozvoliti da se prebace u drugu bolnicu. Mnoge nevladine organizacije vode bitku za ove ljude. Poslanici HDP se pokusavaju probiti do kvarta Cudi u kojem se nalazi bolnica.
Cumhuriyet prenosi da je vec troje podleglo povredama
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3266 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Pripadnici specijanih snaga zandarmerije i policije postavljaju zastavu Turske na prvoj liniji fronta, uz prigodne stihove
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3267 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

Kikibombona wrote:
Najbolesnija relativizacija koju sam vidio na ovoj temi. Doduse, ima toga u nasem drustvu u izobilju... Nije da se nisam nacitao i naslusao slicnih gadosti...
Pazi molim te francuske sobarice a vamo otvoreno podrzava teroriste.
Da pogresno shvatis i interpretiras neciji post jer ti tako odgovora,kao onaj moj,to mogu sazvakat,ali ovolika kolicina licemjerja od tebe i od tog drugog postovaoca lika i djela nekolicine aktuelnih ratnih zlocinaca je previse.
Al',nije dzaba ona ko o cemu,kurva o postenju...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3268 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

sunceKOtepsija wrote:
Kikibombona wrote:Fuujjjj... Bljak... Odavno nisam osjetio ovavku odvratnost. Svega na ovom svijetu.

28 gradjana Cizrea se nalazi u teskom stanju. Prema medicinskom osoblju, najmanje 12 sigurno nece prezivjeti ako se ne izmjeste u bolje opremljene bolnice. Turska odbija dozvoliti da se prebace u drugu bolnicu. Mnoge nevladine organizacije vode bitku za ove ljude. Poslanici HDP se pokusavaju probiti do kvarta Cudi u kojem se nalazi bolnica.
Cumhuriyet prenosi da je vec troje podleglo povredama
Prestrasno!

Sve ove informacije, sve ove slike i poruke koje se salju u vremenu kada se informacije brzo prenose, dolaze do mladih Kurda cija su srca ispunjena bijesom. Izgleda da ovakvi umobolni, fasisticki i antiljudski potezi imaju za cilj proizvesti totalnu eskalaciju.

Prokurdski protesti se odrzavaju diljem svijeta

User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3269 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote:
Udbas wrote:Terorizam je bolest. Terorizam se mora poraziti u svim zemljama. U Siriji, u Turskoj, u Ukrajini...
Slazem se.

Terorizam ne mozes promijeniti ovakvim porukama...
Kikibombona wrote:ZNACI...[/size]



" Everything, every time, everywhere always only Turks. On Earth and in heaven - only Turks. We will never allow Kurds in Silopi to survive. We will fight till the end.....we swear that every place will remain Turkish land. What ISIS (Islamic State) has done, is nothing to what we will do, We will kill all Kurds as we killed all the Armenian. Amen. "
Ne mozes pobijediti pucanjem na civile koji sa bijelom zastavom pomazu ranjenom civilima...

Mozes samo povecati broj terorista.
Ovdje se moram složiti s Kikijem. Akcije ovog tipa dugoročno ne mogu donijeti ništa dobro, samo će dodatno opteretiti odnose između turske države i Kurda s jugoistoka. U ovakvim akcijama obavezno padaju nevine žrtve, razmašu se nacionalisti i zločinci, mržnja zahvata širi krug ljudi. A valja živjeti skupa.

Takođe, nema prostora da se romantizira borba PKK. To je teroristička organizacija i ne može se poistovjećivati s kurdskim narodom.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3270 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote: Ovdje se moram složiti s Kikijem. Akcije ovog tipa dugoročno ne mogu donijeti ništa dobro, samo će dodatno opteretiti odnose između turske države i Kurda s jugoistoka. U ovakvim akcijama obavezno padaju nevine žrtve, razmašu se nacionalisti i zločinci, mržnja zahvata širi krug ljudi. A valja živjeti skupa.

Takođe, nema prostora da se romantizira borba PKK. To je teroristička organizacija i ne može se poistovjećivati s kurdskim narodom.
U gerilskim skupinama ima neke romantike. Njihov nacin zivota nije svakidasnji. Od Che Gevare se napravio kult iako je covjek po definiciji terorista. Za Odzalana i PKK vazi isto.

Terorista je bio i Nelson Mandela. Terorista je bio Mesud Barzani. Prvi je sada simbol za mir a drugi vodeci borac protiv terorizma, borac za slobodu i ostale vrijednosti koje bastini slobodni svijet. Vidi kako se to moze okrenuti.

Slazem se da NE TREBA velicati PKK i njihov nacin borbe. Od terorizma niko ne profitira. U slucaju Kurda, od djelovanja PKK ima vise stete nego koristi. Turci koriste njihovo postojanje kako bi ugnjetavali Kurde.

Za Kurde bi bilo najbolje da PKK zamijeni legalna, legitimna i demokratska HDP. Medjutim, Turci to ne zele. Poveli su strasnu kampanju protiv HDP koja je ukljucivala svaki oblik nasilja. Izgleda da Turci zele PKK kao predstavnika kurdskog naroda.

I ovaj belaj na istoku, po mome dubokom uvjerenju, ima za cilj unistiti HDP i ojacati PKK. To je strategija turske drzave. Kriticari PKK kazu da organizacija nikada nije bila mocnija. Zato ovakve poruke dolaze u javnost, da se radikalizuje PKK i postane snaznija. Sto je PKK agresivniji - to je egzistencija Kurda u Turskoj teza. Internet su preplavile slike nasilja i mrznje. Premlacivanje Kurda i paljenje imovine dok policija posmatra, hapsenje intelektualne elite, ubistva novinara i aktivista, unistavanje gradova i sela... pa onda ovakve genocidne poruke, pa izivljavanje nad demonstranticama, pucanje na ljude koji pomazu ranjenim i kupe mrtve dok nose bijele zastave, nasumicno pucanje po civilima, poruke koje ostavljaju u skolama, objektima.... gomila nasilja, gomila... i kako da na to reaguju momci koji su nezaposleni i bijedni... kojima namece turski identitet od rodjenja, koje drustvo stigmatizira, ugnjetava...

Pa nije ni PKK nastao zato sto je Kurdima bilo dobro.

PKK je teroristicka skupina i zasluzuju osudu. Al turska politika prema Kurdima je mnogo gora.
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3271 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote:
U gerilskim skupinama ima neke romantike. Njihov nacin zivota nije svakidasnji. Od Che Gevare se napravio kult iako je covjek po definiciji terorista. Za Odzalana i PKK vazi isto.

Terorista je bio i Nelson Mandela. Terorista je bio Mesud Barzani. Prvi je sada simbol za mir a drugi vodeci borac protiv terorizma, borac za slobodu i ostale vrijednosti koje bastini slobodni svijet. Vidi kako se to moze okrenuti.
Čitao sam na ovoj temi ranije neku raspravu oko definicije terorizma, stoga nisam siguran da na isti način razumijemo termin. Na ovom linku je intervju s Martin McGuiness-om: nekada vođa IRA-e (Provisional IRA), a sada zamjenik "Prvog ministra" Sjeverne Irske.

I on se u intervjuu odmah zaklonio iza Nelson Mandele i George Washingtona. Nije zaboravio spomenuti ni da su Irci tretirani kao građani drugog reda, da se borio protiv okupacione vojske, da su Englezi ubijali nevine i dugo ugnjetavali Irce. (Kao da čita tvoje upise o Kurdima. :oops:) Ali ti slobodarski motivi djeluju kao siguran zaklon sve dok se relativizator ne suoči s konkretnim zločinima i konkretnim žrtvama, tu se rasplini sva romantika, to niko normalan ne može opravdati, pa i vođa IRA-e mora konstatovati da su takve akcije užasne i pogrešne.

Definicija terorizma koja se spominje u emisiji (10min:15s) je dovoljno dobra da istjera na čistinu svakog ko romantizira i relativizira: terorizam je namjerno vršenje nasilja nad ljudima koji ne učestvuju u borbenim dejstvima radi postizanja političkih ciljeva. Teroristi pribjegavaju toj šok taktici, jer nemaju dovoljno masovnu podršku, inače bi se i sami služili konvencionalnim sredstvima.

Dakle, namjerno ubijanje nevinih ljudi zbog neke političke agende nije cool i ne treba se uljepšavati, ma kako plemenit cilj teroristi imali i ma kakvim nesvakidašnjim životom živjeli... zbog onih koji radi terorista ispuše život svoj svagdašnji.
User avatar
bvcx
Posts: 628
Joined: 20/09/2014 01:56

#3272 Re: Republika Turska

Post by bvcx »

I šta kažu branioci turske demokratije, niiiije to isto Erdogan je demokratski izabran.

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3273 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:
Čitao sam na ovoj temi ranije neku raspravu oko definicije terorizma, stoga nisam siguran da na isti način razumijemo termin. Na ovom linku je intervju s Martin McGuiness-om: nekada vođa IRA-e (Provisional IRA), a sada zamjenik "Prvog ministra" Sjeverne Irske.

I on se u intervjuu odmah zaklonio iza Nelson Mandele i George Washingtona. Nije zaboravio spomenuti ni da su Irci tretirani kao građani drugog reda, da se borio protiv okupacione vojske, da su Englezi ubijali nevine i dugo ugnjetavali Irce. (Kao da čita tvoje upise o Kurdima. :oops:) Ali ti slobodarski motivi djeluju kao siguran zaklon sve dok se relativizator ne suoči s konkretnim zločinima i konkretnim žrtvama, tu se rasplini sva romantika, to niko normalan ne može opravdati, pa i vođa IRA-e mora konstatovati da su takve akcije užasne i pogrešne.

Definicija terorizma koja se spominje u emisiji (10min:15s) je dovoljno dobra da istjera na čistinu svakog ko romantizira i relativizira: terorizam je namjerno vršenje nasilja nad ljudima koji ne učestvuju u borbenim dejstvima radi postizanja političkih ciljeva. Teroristi pribjegavaju toj šok taktici, jer nemaju dovoljno masovnu podršku, inače bi se i sami služili konvencionalnim sredstvima.

Dakle, namjerno ubijanje nevinih ljudi zbog neke političke agende nije cool i ne treba se uljepšavati, ma kako plemenit cilj teroristi imali i ma kakvim nesvakidašnjim životom živjeli... zbog onih koji radi terorista ispuše život svoj svagdašnji.
Pa to su cinjenice.

Terorizam ne nastaje tek tako, posebno ne terorizam koji uziva veliku podrsku u okviru naroda. Ako te vjerski sluzbenici sutaju gdje god stignu, svaki put te zgaze ili uvrijede, velike su sanse da ces dohakati jednom od njih. To sto ces uciniti nije pohvalno, ali ima svoje razloge. U tom slucaju, veca je krivica na sistemu koji te tlacio, nego na tebi koji si odgovorio na represiju sistema.

Isto je sa Kurdima i PKK. Turska drzava na najstrasnije nacine decenijama zlostavlja kurdski narod. U tom narodu ima dovoljno buntovnika/ludjaka/zlocinaca/agresivaca/... koji to ne mogu dostojanstveno trpiti. Otpor na zlocin se mora javiti. To je sasvim prirodna stvar.

Lijepo rekoh da djelovanje grupa poput PKK, Hamas i drugih smatram stetnim, posebno za narod cija prava brane. Da, smatram ih teroristima. Veoma jednostavno.

To sto su Turska i Izrael 100 puta veci zlocinci od ovih grupa je druga stvar. PKK ne rusi kuce Turaka, PKK ne ubija ciljano turske civile, PKK ne brani bilo kakva prava Turcima, PKK ne poziva na genocid itd itd... Ubijaju turske vojnike i policajce sto nije dobro, ali su opet na skali zla daleko ispod turske drzave. To su neoborive cinjenice.

Ja ne romantiziram gerilce cije djelovanje je po pravilu teroristicko. Samo kazem da ce uvijek biti ljudi koji ce se diviti takvim pokretima. Argentinci su nedavno imali masovne pro-PKK proteste. To je zemlja Che Guevare, zemlja koja u velikoj mjeri slavi Simona Bolivara, Kastra i Chaveza. :D Za njih je PKK grupa koja se zrtvuje za svoj narod i bori protiv okupatora i silnika, protiv drzavnog terorizma. Isto tako, veliki broj stranaca postuje grupe poput Hezbolaha radi njihovog nacina borbe... Veliki broj ljudi postuje Hamas itd itd.

Kod Kurda imas fantastican primjer u Peshmergama. Do prije par godina su bili teroristi (u istom kosu sa PKK, potpuno isto) - sada su borci za slobodu, humanost, demokratiju, te druge vrijednsoti koje bastine 'slobodarska' drustva! Tek prije 2-3 godine su skinuti sa liste teroristickih organizacija. Mozes misliti kakva transformacija, kakav zaokret za 360 stepeni!?? :-D :-D :-D :-D

Kako to komentarises?

Svijet su obisle slike boraca i borkinja PKK sa planine Shingal gdje su spasili jezidi narod od potpunog unistenja... Sami jezidi govore da bi svi bili mrtvi da nije PKK. Taj narod, koji je posljednji u nizu dozivio genocid, vidi PKK kao svoje zastitnike. Nece demokrate, nece ove - nece one, hoce samo PKK. Nece Peshmerge koje 'slobodni svijet' dozivljava kao sve naj naj naj naj... a hoce teroriste.... Kako to objasnjavas?

PKK teroristi spasavaju jezidi narod od potpunog unistenja, kada ih je cijeli slobodni svijet prepustio na milost i nemilost ISILa. Oni su dosli pomoci, a nije dosla ni Amerika, ni Turska, ni Francuska, ni Saudija, ni Iran, ni Rusija... niko, samo teroristi...

Image

http://kurdishdailynews.org/wp-content/ ... injar2.jpg
http://kurdistantribune.com/wp-content/ ... 09/RY3.jpg
http://kurdistantribune.com/wp-content/ ... ilar-1.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B7GthaPCIAAGxi3.jpg
User avatar
Norman
Posts: 651
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3274 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote: Kod Kurda imas fantastican primjer u Peshmergama. Do prije par godina su bili teroristi (u istom kosu sa PKK, potpuno isto) - sada su borci za slobodu, humanost, demokratiju, te druge vrijednsoti koje bastine 'slobodarska' drustva! Tek prije 2-3 godine su skinuti sa liste teroristickih organizacija. Mozes misliti kakva transformacija, kakav zaokret za 360 stepeni!?? :-D :-D :-D :-D

Kako to komentarises?
Ako je tako kao što kažeš, veliki su zaokret napravili, a ništa se nije promijenilo. :D

Dajem kurseve matematike, 20 KM/sat, bujrum. 8)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3275 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Norman wrote:
Kikibombona wrote: Kod Kurda imas fantastican primjer u Peshmergama. Do prije par godina su bili teroristi (u istom kosu sa PKK, potpuno isto) - sada su borci za slobodu, humanost, demokratiju, te druge vrijednsoti koje bastine 'slobodarska' drustva! Tek prije 2-3 godine su skinuti sa liste teroristickih organizacija. Mozes misliti kakva transformacija, kakav zaokret za 360 stepeni!?? :-D :-D :-D :-D

Kako to komentarises?
Ako je tako kao što kažeš, veliki su zaokret napravili, a ništa se nije promijenilo. :D

Dajem kurseve matematike, 20 KM/sat, bujrum. 8)
Nista se nije promijenilo. Tacno. Peshmerge imaju iste stavove kao za vrijeme provedeno na listi teroristickih skupina. Samo ih sada drugi vide drugacije.

Zasto? :-D
Post Reply