Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3251 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Slušateljka Nina poslala nam je sljedeću poruku: "U mjestu Dubravica - Zavidovići farma mlijeka nudi 1500 l mlijeka džaba. Farmi se može pristupiti lijevom obalom. Kontakt telefon 061 402 033 (Amir)".
Ovo je objavljeno prije sat vremena
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#3252 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kandelabar »

Svaka cast Srbiji i Vucicu 1000 do 1500 muskaraca veceras u 21h ide iz BEograda da brani Sabac u nas ne znaju ni sta bi ni kako bi na FTV onaj jedan te isti vatrogasac sa hljebovima 5x se ponavlja...I jos nesto SAD dala Srbiji 100 000 dolara,a nama 50 000..
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3253 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

VAŽNO!!!

JP Autoceste FBiH obavještava sve vozače koji organizovano prevoze pomoć za građane u ugroženim područjima BiH da je korištenje autoceste A1 besplatno. Potrebno je da se organizatori koji prevoze pomoć najave vođama smjene na naplatnim mjestima.
Za više informacija kontaktirajte besplatan info telefon 080 02 03 06.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3254 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by julisiz es grant »

Teško, al proći će, šta da se kaže.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#3255 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sha_ba »

StupskaBitanga wrote:Srce me moje boli za našim narodom :( :(
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sanski-m ... /140516162
strasno :(
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#3256 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Havatar »

kandelabar wrote:Svaka cast Srbiji i Vucicu 1000 do 1500 muskaraca veceras u 21h ide iz BEograda da brani Sabac u nas ne znaju ni sta bi ni kako bi na FTV onaj jedan te isti vatrogasac sa hljebovima 5x se ponavlja...I jos nesto SAD dala Srbiji 100 000 dolara,a nama 50 000..
Donijeta odluka da se svi splavovi u Beogradu zatvoore dok traje vanredno stanje
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#3257 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

kandelabar wrote:Svaka cast Srbiji i Vucicu 1000 do 1500 muskaraca veceras u 21h ide iz BEograda da brani Sabac u nas ne znaju ni sta bi ni kako bi na FTV onaj jedan te isti vatrogasac sa hljebovima 5x se ponavlja...I jos nesto SAD dala Srbiji 100 000 dolara,a nama 50 000..
Evo ja gledam ova klizista u Tuzli, niko da lopate ponudi, da ne pricam o necemu drugome...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3258 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

kandelabar wrote:Svaka cast Srbiji i Vucicu 1000 do 1500 muskaraca veceras u 21h ide iz BEograda da brani Sabac u nas ne znaju ni sta bi ni kako bi na FTV onaj jedan te isti vatrogasac sa hljebovima 5x se ponavlja...I jos nesto SAD dala Srbiji 100 000 dolara,a nama 50 000..
Džabnom se konju ne gleda u zube posebno ne u ovoj situaciji.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#3259 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

Kod nas je lose, ali u Srbiji je jos gore, samo da i kod nas ne dodje do tog nivoa:
(put sabac-valjevo)
Image
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3260 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by P308 »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3261 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Vrbas opada!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3262 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by julisiz es grant »

kandelabar wrote:Svaka cast Srbiji i Vucicu 1000 do 1500 muskaraca veceras u 21h ide iz BEograda da brani Sabac u nas ne znaju ni sta bi ni kako bi na FTV onaj jedan te isti vatrogasac sa hljebovima 5x se ponavlja...I jos nesto SAD dala Srbiji 100 000 dolara,a nama 50 000..
Pa sad ovaj gore reče da imamo velko srce, nemoj tako...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3263 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

O'zone wrote:
VAŽNO!!!

JP Autoceste FBiH obavještava sve vozače koji organizovano prevoze pomoć za građane u ugroženim područjima BiH da je korištenje autoceste A1 besplatno. Potrebno je da se organizatori koji prevoze pomoć najave vođama smjene na naplatnim mjestima.
Za više informacija kontaktirajte besplatan info telefon 080 02 03 06.
a šta će oni ljudi koji moraju koristiti AC jer lokalnoi put ne postoji tj odronio se?
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#3264 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kandelabar »

@O'zone AL sta ces kad iz SLovenije kazu mi smo spremni bili od 12h ali iz BiH su trazili pomoc tek u 22h..Kako da nam neko da pare kad ni pomoc ne znamo da zatrazimo
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#3265 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Butmiran »

Brana na jezeru Modrac nije u opasnosti?
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3266 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Reglan »

Joj na hayatu daju uzivo pare nacalniku. :skoljka:
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#3267 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kandelabar »

julisiz es grant wrote:
kandelabar wrote:Svaka cast Srbiji i Vucicu 1000 do 1500 muskaraca veceras u 21h ide iz BEograda da brani Sabac u nas ne znaju ni sta bi ni kako bi na FTV onaj jedan te isti vatrogasac sa hljebovima 5x se ponavlja...I jos nesto SAD dala Srbiji 100 000 dolara,a nama 50 000..
Pa sad ovaj gore reče da imamo velko srce, nemoj tako...
ima ona jedna naroda kaze znas nas *ebo ti nas..
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3268 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ladyblue18 »

Code: Select all

http://radiosarajevo.ba/novost/151605/hercegovci-nude-smjestaj-osobama-koje-su-ostale-bez-kuca-u-vogosci
Ne znam da li je ovo neko kacio do sada.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3269 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

arshavin wrote:Joj na hayatu daju uzivo pare nacalniku. :skoljka:
kakve
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#3270 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:06, edited 1 time in total.
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#3271 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Butmiran »

julisiz es grant wrote:
kandelabar wrote:Svaka cast Srbiji i Vucicu 1000 do 1500 muskaraca veceras u 21h ide iz BEograda da brani Sabac u nas ne znaju ni sta bi ni kako bi na FTV onaj jedan te isti vatrogasac sa hljebovima 5x se ponavlja...I jos nesto SAD dala Srbiji 100 000 dolara,a nama 50 000..
Pa sad ovaj gore reče da imamo velko srce, nemoj tako...
Pa je li nemamo? Tolike količine hrane, vode, odjeće itd. su skupljene danas, normalno da imamo srca.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3272 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

kandelabar wrote:@O'zone AL sta ces kad iz SLovenije kazu mi smo spremni bili od 12h ali iz BiH su trazili pomoc tek u 22h..Kako da nam neko da pare kad ni pomoc ne znamo da zatrazimo
Sjetite se toga kad sve ovo bude juče a političari budu molili za glas i povjerenje.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#3273 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Paulaner »

Ja sam evo skupio punu vrecu djecije odjece pa cu odnijeti u Kasarnu veceras,kad sam vidio ovo dijete iz Maglaja steglo me nesto u prsima :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#3275 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dječak sa šibicama »

O'zone wrote:
Zaboravljeni Vareš u potpunoj izolaciji
16. maj 2014. u 18:14


Premda je prvog dana velikih poplava u Bosni i Hercegovini područje Vareša ocijenjeno kao jedno od najteže pogođenih, informacije iz ovog grada rijetko su pristizale.

No, kako za portal --- NO LINKS --- kaže čitatelja Šejla Eskić, situacija je veoma loša.

''Grad je zatrpan sa svih strana, ne može se ni ući ni izaći. Aktivno je nekoliko klizišta, kuće su poplavljene, ceste uništene. Vareš je zaboravljen grad'', priča Šejla za naš portal.
Na Vareš svi zaboravili
Sramota, niko ih ne spominje, a blokirana su oba ulaza u grad. Probijaju tunel Ponikve, pa ce pokusati preko planine Zvijezde izaci nekako na Nisicku visoravan, ali gore je palo 30 cm snijega.

Prema Brezi je put neprohodan.

U gradu je aktivirano bezbroj klizista... ali kao i uvijek, taj grad svi zaobilaze.
Post Reply