spacek wrote:1. usa i eu ce staviti do znanja da su na strani ukrajinaca
2. ukrajinci osokoljeni ce iskeziti zube prema rusiji
3. rusi ce im polomiti zube jednim udarcem
4. usa i eu ce se samo izmaknuti i slegnuti ramenima
5. svi ce zakljuciti da to nije bilo lijepo i da zivot ide dalje
Ukrajina
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#3251 Re: Ukrajina
- emigrazione
- Posts: 7800
- Joined: 01/09/2010 13:40
#3252 Re: Ukrajina
'oce li sad serbska braca put Ukraine da se bore za pravoslavlje, uz adekvatnu novcanu stimulaciju naravno
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#3253 Re: Ukrajina
emigrazione wrote:'oce li sad serbska braca put Ukraine da se bore za pravoslavlje, uz adekvatnu novcanu stimulaciju naravno
Ja bih uplatio neku donaciju za dobrovoljce ako ima kakav broj ziro racuna
-
splinter
- Posts: 8721
- Joined: 08/10/2011 12:28
#3254 Re: Ukrajina
Koji je kloc ovaj putin, ne mogu da vjerujem.
Prvo bila kakva vojna operacija uvjetovala bi izolaciju ruske federacije, sasvim nepotrebnu , koja će ostaviti katastrofalne posljedice na ekonomiju iste, s druge strane loš tajmnig, početak marta, kraj ionako pretople zime, plin nije toliko neophodan ostatku evrope što je nešto na šta putin vjerovatno računa,
a eventualna podjela Ukrajine ili nešto tako dovešće mu raketni štit pred sama vrata, nato će legalno moći da vršlja po cijelom tlu Ukrajine zapadno od Dnjepra što i nije toliko daleko od majčice rusije, i na kraju sve federalna jedinice u sklopu ruske federacije sa visokim stepenom autonomije, sada vide svoju šansu i to poveliku za znamo već šta . .
razvukla mu je ona gimnastičarka pamet očito, malo previše . . .
Prvo bila kakva vojna operacija uvjetovala bi izolaciju ruske federacije, sasvim nepotrebnu , koja će ostaviti katastrofalne posljedice na ekonomiju iste, s druge strane loš tajmnig, početak marta, kraj ionako pretople zime, plin nije toliko neophodan ostatku evrope što je nešto na šta putin vjerovatno računa,
a eventualna podjela Ukrajine ili nešto tako dovešće mu raketni štit pred sama vrata, nato će legalno moći da vršlja po cijelom tlu Ukrajine zapadno od Dnjepra što i nije toliko daleko od majčice rusije, i na kraju sve federalna jedinice u sklopu ruske federacije sa visokim stepenom autonomije, sada vide svoju šansu i to poveliku za znamo već šta . .
razvukla mu je ona gimnastičarka pamet očito, malo previše . . .
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#3255 Re: Ukrajina
Nema tu nikakve pucnjave, ovo je samo prirodan slijed stvari, ono što je SSSR uzeo Rusima i pripojio - anektirao Ukrajini, sada, nakon sovjetske kataklizme, kada su Rusi kao narod i država konačno stali na noge, ojačali, dobili jakog lidera i postali sila vrijedna respekta, vraćaju u svoje vlasništvo ono što im je aneksijom oduzeto odlukama sovjetskog politbiroa.
Ništa više od toga, nema tu neke drame, Ukrajina će se morati pomiriti sa tim, ustvari, trebaju biti sretni i udarati se nogom u guzicu, jer dobro su i prošli. Naime, opet im ostaju neki poklonjeni dijelovi Rusije i okupirani dijelovi Poljske, koje su također sovjeti dodjelili njima, problem bi bio ako i Poljaci zatraže natrag svoje okupirane i anektirane dijelove.
Ništa više od toga, nema tu neke drame, Ukrajina će se morati pomiriti sa tim, ustvari, trebaju biti sretni i udarati se nogom u guzicu, jer dobro su i prošli. Naime, opet im ostaju neki poklonjeni dijelovi Rusije i okupirani dijelovi Poljske, koje su također sovjeti dodjelili njima, problem bi bio ako i Poljaci zatraže natrag svoje okupirane i anektirane dijelove.
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3256 Re: Ukrajina
Kakva ba izolacija,pa nije to Sirija,Libija,Irak i tako te slabasne zemljesplinter wrote:Koji je kloc ovaj putin, ne mogu da vjerujem.
Prvo bila kakva vojna operacija uvjetovala bi izolaciju ruske federacije, sasvim nepotrebnu , koja će ostaviti katastrofalne posljedice na ekonomiju iste, s druge strane loš tajmnig, početak marta, kraj ionako pretople zime, plin nije toliko neophodan ostatku evrope što je nešto na šta putin vjerovatno računa,
a eventualna podjela Ukrajine ili nešto tako dovešće mu raketni štit pred sama vrata, nato će legalno moći da vršlja po cijelom tlu Ukrajine zapadno od Dnjepra što i nije toliko daleko od majčice rusije, i na kraju sve federalna jedinice u sklopu ruske federacije sa visokim stepenom autonomije, sada vide svoju šansu i to poveliku za znamo već šta . .
razvukla mu je ona gimnastičarka pamet očito, malo previše . . .
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3257 Re: Ukrajina
Prejako Daxe, prejako!daxon wrote:Često se u kontekstu ove krize spominje partija šaha, pošto sam i sam ljubitelj šaha, evo i moja analiza ove tzv. ukrajinske partije šaha, naravno šahovskim riječnikom:
Zapad je samouvjereno i hazarderski odigrao duboko pijunima, izvlačeći lovce i kraljicu, pokušavajući tako iznenada zadati neki brz i jeftini šah (mat) drugoj strani, vjerovatno očekujući neki njen previd.
Druga strana se nije zalijetala, već je na dobro poznate, lako predvidive i već viđene poteze zapada, odigrala smirenu odbranu, plitkom igrom pijuna i lovaca, stvarajući siguran prostor i dobre manevarske pozicije za topove i konje, koji sa rokadom kraljice u pozadini, drže sve ključne pozicije na tabli.
Sada i pijuni, sa podrškom dobro razvijenih jakih figura kojima su dobro zaštićeni, mogu nesmetano raditi dar mar drugoj strani, koja nije uspjela razviti igru i jake figure izvući na ključne pozicije. Zna se šta u šahu slijedi kada neko ne razvije igru i ne oslobodi sve figure, game over.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3258 Re: Ukrajina
Rusi su Krim genocidom očistili od muslimanskih Tatara i sad misle da imaju pravo da raspolažu tom teritorijom.
Eto od koga su istočne komšije učile zanat.
-
underwater
- Posts: 930
- Joined: 02/08/2012 17:44
#3259 Re: Ukrajina
Nesto sumnjam da Putin racuna na podjelu Ukrajine ... ako (ako) se odluci na intervenciju, ni milimetra nece ostaviti za NATO. Ovo sve do sada je samo ispitivanje snaga i sve su opcije otvorene. Rusija ne moze doci u izolaciju, takav joj je polozaj u UN-u.splinter wrote:Koji je kloc ovaj putin, ne mogu da vjerujem.
Prvo bila kakva vojna operacija uvjetovala bi izolaciju ruske federacije, sasvim nepotrebnu , koja će ostaviti katastrofalne posljedice na ekonomiju iste, s druge strane loš tajmnig, početak marta, kraj ionako pretople zime, plin nije toliko neophodan ostatku evrope što je nešto na šta putin vjerovatno računa,
a eventualna podjela Ukrajine ili nešto tako dovešće mu raketni štit pred sama vrata, nato će legalno moći da vršlja po cijelom tlu Ukrajine zapadno od Dnjepra što i nije toliko daleko od majčice rusije, i na kraju sve federalna jedinice u sklopu ruske federacije sa visokim stepenom autonomije, sada vide svoju šansu i to poveliku za znamo već šta . .
razvukla mu je ona gimnastičarka pamet očito, malo previše . . .
-
dudlov
- Posts: 2077
- Joined: 25/10/2010 11:46
- Location: sarajevo
#3260 Re: Ukrajina
Upravo tako. Odmah se sjetim onog kretenčića iz Gruzije što se keslao, a kasnije žderao kravatu. Malo je falilo da ga za solufe izvuku i odvedu u Južnu Osetiju.spacek wrote:1. usa i eu ce staviti do znanja da su na strani ukrajinaca
2. ukrajinci osokoljeni ce iskeziti zube prema rusiji
3. rusi ce im polomiti zube jednim udarcem
4. usa i eu ce se samo izmaknuti i slegnuti ramenima
5. svi ce zakljuciti da to nije bilo lijepo i da zivot ide dalje
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3261 Re: Ukrajina
Nacisti podržavju Ruse.
Čovjek koji uklanja ukrajinsku zastavu je pripadnik nacističkog pokreta.
https://twitter.com/magutw/status/43985 ... 92/photo/1
Čovjek koji uklanja ukrajinsku zastavu je pripadnik nacističkog pokreta.
https://twitter.com/magutw/status/43985 ... 92/photo/1
-
splinter
- Posts: 8721
- Joined: 08/10/2011 12:28
#3262 Re: Ukrajina
Znam, apsolutno se slažem s ovim about UNunderwater wrote:Nesto sumnjam da Putin racuna na podjelu Ukrajine ... ako (ako) se odluci na intervenciju, ni milimetra nece ostaviti za NATO. Ovo sve do sada je samo ispitivanje snaga i sve su opcije otvorene. Rusija ne moze doci u izolaciju, takav joj je polozaj u UN-u.splinter wrote:Koji je kloc ovaj putin, ne mogu da vjerujem.
Prvo bila kakva vojna operacija uvjetovala bi izolaciju ruske federacije, sasvim nepotrebnu , koja će ostaviti katastrofalne posljedice na ekonomiju iste, s druge strane loš tajmnig, početak marta, kraj ionako pretople zime, plin nije toliko neophodan ostatku evrope što je nešto na šta putin vjerovatno računa,
a eventualna podjela Ukrajine ili nešto tako dovešće mu raketni štit pred sama vrata, nato će legalno moći da vršlja po cijelom tlu Ukrajine zapadno od Dnjepra što i nije toliko daleko od majčice rusije, i na kraju sve federalna jedinice u sklopu ruske federacije sa visokim stepenom autonomije, sada vide svoju šansu i to poveliku za znamo već šta . .
razvukla mu je ona gimnastičarka pamet očito, malo previše . . .
i Srebrenica je bila zaštićen od UN a k tomu još vrlo "učinkovito ". . .
Kakav ba UN i ostale kriminalno ublehaške udruge
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#3263 Re: Ukrajina
Bar imaju izgovor ili argument kako ko god zeli tumaciti - da stite ljude, sta su matareti amerikanci stitili u Iraku?It_is_a_Leclerc wrote:![]()
![]()
Rusi su Krim genocidom očistili od muslimanskih Tatara i sad misle da imaju pravo da raspolažu tom teritorijom.
Eto od koga su istočne komšije učile zanat.
A: stitile svoje gradjanje, pretezno Long Island jer granici sa Irakom?
B: stilili ono sto hoce da imaju tj. tudje?
C: stiltili Iracki narod od suncanice?
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3264 Re: Ukrajina
Izvinite.
Gdje se u mom postu spominje Amerika ?!
Gdje se u mom postu spominje Amerika ?!
- red evil
- Posts: 2386
- Joined: 30/07/2012 14:08
#3265 Re: Ukrajina
Još jedan (možda) rat koji će se učit u skolama. 
1.3.2014 Putin šalje vojsku u Ukrainu.
Jedina dobra stvar što ja neću učit o ovome ratu.
Dosta šale, ne bih volio da zarate.
1.3.2014 Putin šalje vojsku u Ukrainu.
Jedina dobra stvar što ja neću učit o ovome ratu.
Dosta šale, ne bih volio da zarate.
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#3266 Re: Ukrajina
It_is_a_Leclerc wrote:Izvinite.
Gdje se u mom postu spominje Amerika ?!
Jos veci problem jer je ne spominjes. Trebas je jednako ocrniti kao i ove, jer to su sve ista govna ili braca zavisi kako gledas. Nema tu razlike. Razlika izmedju Hitlera, Obame, Clintona, Angele, Putina, onog kineza itd. to je sve u 5 deka. Sve je to isto.
- Russki
- Posts: 19648
- Joined: 28/05/2012 15:38
- Location: Mentmore Towers
#3267 Re: Ukrajina
Zasto bi on njih ocrnio? Pa zar ne vidis da ih smatra herojima, ljudima koji zele svima pomoci.

-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#3268 Re: Ukrajina
ako (možda) škola uopšte bude bilo...red evil wrote:Još jedan (možda) rat koji će se učit u skolama.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3269 Re: Ukrajina
Ne znam koji kloc poredi Cesku sa ovim, pa Hitler je dobio pecat da je 1938 bio potpuno u pravu. 
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3270 Re: Ukrajina
RT: Kijev više nema vlast ni u Zaporožju.


-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#3271 Re: Ukrajina
hajD bar nek je ovo definisano, i problem lokalizovan...valjda će rusi i ukrajinci naći neki modus...u pravu je čelendžer, ovo je poput domina, neće usa otrpiti ovaj šamar, udariće na nekom drugom mjestu gdje će im rusi morati kompenzovati ovu pasivnost, i tako redom...11:36 - Bez NATO intervencije
Šef češke diplomatije Lubomir Zaoralek ocenio je danas da se "voz ruske intervencije" u Ukrajini već zahuktao, ali da NATO ne računa na varijantu da bi zapadni saveznici vojno intervenisali.
- Altair_SA
- Posts: 639
- Joined: 09/06/2013 15:16
#3272 Re: Ukrajina
Jos da sto vise genocidasha ode u taj rat u vidu dobrovoljaca i sve super... orthodox gangbang na jednom mjestu... 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3273 Re: Ukrajina
Mobilizacija Ukrainske vojske pocela.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#3274 Re: Ukrajina
Ovo ce je prepoloviti tacno kuda ova velika rijeka tece od sjevera do mora.
Steta sto im ukrajinci vratise nuklearne glave. Sad bi sa tim mozda i imali neki adut
Sent from my iPhone using Tapatalk
Steta sto im ukrajinci vratise nuklearne glave. Sad bi sa tim mozda i imali neki adut
Sent from my iPhone using Tapatalk
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3275 Re: Ukrajina
Ja nisam za neopravdani intervencionizam kakav je bio onaj u Iraku, ali sam itekako za vojne udare na one koji spremaju genocide, poput SR Jugoslavije (laže onaj ko kaže da mu nije bilo drago kad je čuo da će ih rokati), Libije, Malija... Da nema ovih i ovakvih Rusa, vojnim bi udarom završio rat u Siriji, i prekinulo bi se ovo višegodišnje izgladnjivanje i ubijanje naroda.Zviz wrote:It_is_a_Leclerc wrote:Izvinite.
Gdje se u mom postu spominje Amerika ?!
Jos veci problem jer je ne spominjes. Trebas je jednako ocrniti kao i ove, jer to su sve ista govna ili braca zavisi kako gledas. Nema tu razlike. Razlika izmedju Hitlera, Obame, Clintona, Angele, Putina, onog kineza itd. to je sve u 5 deka. Sve je to isto.
To je moj stav. Dakle, intervencija DA, ali samo kratkoročno i u cilju zaštite ljudi od pokolja. Intervencije u cilju zaštite etničke grupe od njihove države je model zbog kojeg je počeo sukob u mojoj državi, i ja sam protiv njega.
