VW Passat vs ostali
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#326 Re: VW Passat vs ostali
vedo ne znam u kojem dijelu kantona da su te ovdje mogao bi i nesto konkretno reci,ali ako je breza,kakanj uuuu 
- help_desk
- Posts: 290
- Joined: 11/12/2010 12:08
#327 Re: VW Passat vs ostali
Nije limuzina, ali tice se Fiat vs VW.
U firmi imamo 2 Ducata 2.8D i 2.3 JTD. Sto se tice motora, bez ikakvih zamjerki. 2.8D servisni interval (7500km)i poslije 300000km pređe bez dosipanja ulja, a 2.3 JTD (30000km) popije 2l ulja. Uvijek su redovno odrzavani. Bilo je tu problema sa ABS-om, rucnom (barem 5 puta je sajla zamijenjena tokom zima na 2.8D, i 2 puta na JTD), kotorijom na zadnjim vratima (ispod stakla), mjenjac je na 2.8d zamijenjen na 250000km. Lamela na 2.3 JTD originalna je izdrzala 140000km, zamjenska jedva 80000 km.
Znaci ima tu manjkavosti, ali problem Fiata je to sto nema konstantnost. Imaju lose periode (80-te i polovina 90-ih), a onda je krenuo postepeni oporavak u zadnjih 15-ak godina, koji se tek u zadnjih 4-5 god moze i primijetiti (Panda, Grande Punto, Idea, Bravo, Croma, Sedici, 159, Giulietta, Y, Musa, Delta).


U firmi imamo 2 Ducata 2.8D i 2.3 JTD. Sto se tice motora, bez ikakvih zamjerki. 2.8D servisni interval (7500km)i poslije 300000km pređe bez dosipanja ulja, a 2.3 JTD (30000km) popije 2l ulja. Uvijek su redovno odrzavani. Bilo je tu problema sa ABS-om, rucnom (barem 5 puta je sajla zamijenjena tokom zima na 2.8D, i 2 puta na JTD), kotorijom na zadnjim vratima (ispod stakla), mjenjac je na 2.8d zamijenjen na 250000km. Lamela na 2.3 JTD originalna je izdrzala 140000km, zamjenska jedva 80000 km.
Znaci ima tu manjkavosti, ali problem Fiata je to sto nema konstantnost. Imaju lose periode (80-te i polovina 90-ih), a onda je krenuo postepeni oporavak u zadnjih 15-ak godina, koji se tek u zadnjih 4-5 god moze i primijetiti (Panda, Grande Punto, Idea, Bravo, Croma, Sedici, 159, Giulietta, Y, Musa, Delta).


- fedor
- Posts: 9156
- Joined: 27/10/2010 08:10
- Location: Behind enemy lines
#328 Re: VW Passat vs ostali
Ja bih samo kratko, da pozdravim inžinjera sheika!
Đes kraljuuuuuuuuuuuuuuu. Moramo vidjeti, da zbacimo s vlasti onog Imamovića. Znaš to ti je onaj što je na čelu ASA grupacije, nadam se da si bar za njega čuo!?
Čim njega zbacimo, sljedeći ko treba da bude na čelu grupacije si ti...., ja te podržavam!
Pozdrav moj lijepi inžinjeru....
Đes kraljuuuuuuuuuuuuuuu. Moramo vidjeti, da zbacimo s vlasti onog Imamovića. Znaš to ti je onaj što je na čelu ASA grupacije, nadam se da si bar za njega čuo!?
Čim njega zbacimo, sljedeći ko treba da bude na čelu grupacije si ti...., ja te podržavam!
Pozdrav moj lijepi inžinjeru....
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#329 Re: VW Passat vs ostali
E 'vako:Berber wrote:E vako:
Passat 1.9, godiste-juni 1999
Kilometraza-290000
Na 10000 kilometara ''mahne'' pola litra ulja
Jos uvijek trosi 5,2 litra na 100 km (brzina 120km/h), na 80km/h negdje oko 4,5 litra
auspuh-jos nije mijenjan,mjenjac-isto tako
Auta njegovog godista i klase vidim samo u retrovizoru
Jel treba jos sta napisati?
BMW 316i '89 god.
Kilometraza kad ga kupih = 191.000
Kilometraza kad ga prodah = 297.000
Kilometraza sada > 350.000
Na 10.000 km mu je dosipano 1/2 litre ulja
Prosjecna potrosnja na tih 100.000 km, cca 60% otvorene ceste, 40% grada Sarajeva, oko 7.2 litra benzina...
Auspuh nemijenjan, mjenjac isto...
Auta tvojeg godista i klase sam cesce gledao u desnom retrovizoru, nego ispred sebe...
Sta smo zakljucili iz ova 2 primjera ??? Nista pametno !
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#330 Re: VW Passat vs ostali
e jes ovaj VCR čudo tehnike sa dva turbo punjača...
dobra im je ova fora, ali ovo je tako kompleksno da će trebati hipten vremena da se dokaže u praksi, a da ne računamo famozne dječije bolesti...
i za ove što ne vole Imamovića, čovjek ide u penziju od 15. januara, pa eto sheikh prilike, a možda i golfista..
dobra im je ova fora, ali ovo je tako kompleksno da će trebati hipten vremena da se dokaže u praksi, a da ne računamo famozne dječije bolesti...
i za ove što ne vole Imamovića, čovjek ide u penziju od 15. januara, pa eto sheikh prilike, a možda i golfista..
- SadaMeHuseine
- Posts: 281
- Joined: 15/12/2010 10:14
- Location: Rajvosa
#331 Re: VW Passat vs ostali
Narode,prosvijetljen sam.....juupiiiiiiii.....odoh odmah da kupim ovakvog Passata....(al' sa 2 retrovizora)Berber wrote:E vako:
Passat 1.9, godiste-juni 1999
Kilometraza-290000
Na 10000 kilometara ''mahne'' pola litra ulja
Jos uvijek trosi 5,2 litra na 100 km (brzina 120km/h), na 80km/h negdje oko 4,5 litra
auspuh-jos nije mijenjan,mjenjac-isto tako
Auta njegovog godista i klase vidim samo u retrovizoru
Jel treba jos sta napisati?
- fedor
- Posts: 9156
- Joined: 27/10/2010 08:10
- Location: Behind enemy lines
#332 Re: VW Passat vs ostali
Ja glasam za sheika! Jbga, bolje se razumije...johntra wrote: i za ove što ne vole Imamovića, čovjek ide u penziju od 15. januara, pa eto sheikh prilike, a možda i golfista..
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#333 Re: VW Passat vs ostali
@fedor jesi li ti to sebi dao zadacu da trosis smajlije umjesto njega 
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#334 Re: VW Passat vs ostali
citroen wrote:U kojem retrovizoru,lijevom ili DESNOMBerber wrote:E vako:
Passat 1.9, godiste-juni 1999
Kilometraza-290000
Na 10000 kilometara ''mahne'' pola litra ulja
Jos uvijek trosi 5,2 litra na 100 km (brzina 120km/h), na 80km/h negdje oko 4,5 litra
auspuh-jos nije mijenjan,mjenjac-isto tako
Auta njegovog godista i klase vidim samo u retrovizoru
Jel treba jos sta napisati?
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#336 Re: VW Passat vs ostali
shlauf wrote:@sheikh: kako napreduje pušenje ?????![]()
Puši ovaj ing i to pravo.
Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee![]()
Hahahhahhhah
ja samo pratim
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#337 Re: VW Passat vs ostali
Zar u meni mozete vidjeti Imamovica????

Aaaaaaaaaaa
Pa nisam ja kriminalac
Aaaaaaaaaaa
Pa nisam ja kriminalac
- fedor
- Posts: 9156
- Joined: 27/10/2010 08:10
- Location: Behind enemy lines
#338 Re: VW Passat vs ostali
Oj šeiče, šeiče ti si stara lola, kako kažeš tako biti mora...sheikh wrote:Zar u meni mozete vidjeti Imamovica????![]()
![]()
Aaaaaaaaaaa![]()
![]()
![]()
Pa nisam ja kriminalac
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#339 Re: VW Passat vs ostali
niko ne kudi Japance, samo kažem kako jeste...jesu to i oni bezgrešni? haj sad jedan kilometarski post o tome mi napiši, molim te...whow wrote:Ja dobre teme Tito dragi .Sad je ovaj vezni red : Blobi , Johntra , Shlauf i Golfista proceo da radi na Japancima jer se o VW-u vise nema sta reci a Corolla ulece oz drugog plana sa psiholoskom propagandom o tome kako je automobilizam latentna manifestacije ljudske psihe. Evo totalno sam se sjebo. Gjde si Emko care da ovo vidis . E ovakve diskusije se nisu vodile jos od vremena Nineca i famoznih tema sta je bolje Golf ili Astra
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#340 Re: VW Passat vs ostali
Jbo auto koje samo daje gas :p
hehehhehe
dobri su japanci
Prije dizajn im je bio nula nula
sad se popravljaju
Mada Toyota dosta kaska za ostalim japancima u dizajnu
Ali su kvalitetni
Malkec poskupi (ne precijenjeni
)
hehehhehe
dobri su japanci
sad se popravljaju
Mada Toyota dosta kaska za ostalim japancima u dizajnu
Ali su kvalitetni
Malkec poskupi (ne precijenjeni
Last edited by sheikh on 23/12/2010 11:08, edited 1 time in total.
- sodom
- Posts: 1697
- Joined: 08/05/2008 13:21
- Location: KRV I MED (BALKAN)
#341 Re: VW Passat vs ostali
to nešto ko golf dvica dizl?respo wrote:jest da nije jos u proizvodnji ali eto da vam bude lakse
trazite 407 1.5 vcrtrosi ko upaljac a ima snage kao 3.0 motor
bukvalno
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#342 Re: VW Passat vs ostali
sodom wrote:to nešto ko golf dvica dizl?respo wrote:jest da nije jos u proizvodnji ali eto da vam bude lakse
trazite 407 1.5 vcrtrosi ko upaljac a ima snage kao 3.0 motor
bukvalno
skoro
ali nazalost ne
- fedor
- Posts: 9156
- Joined: 27/10/2010 08:10
- Location: Behind enemy lines
#343 Re: VW Passat vs ostali
Tako je sheikh!sheikh wrote:sodom wrote:to nešto ko golf dvica dizl?respo wrote:jest da nije jos u proizvodnji ali eto da vam bude lakse
trazite 407 1.5 vcrtrosi ko upaljac a ima snage kao 3.0 motor
bukvalno
skoro
ali nazalost ne
-
herbert mekfjuger
- Posts: 462
- Joined: 11/11/2010 16:12
#344 Re: VW Passat vs ostali
ja ne mogu da vjerujem da šeik misli ozbiljno 
a i ovo za vcr je sranje, motor zapremine 1.5? jebo takvu "snagu"...
a i ovo za vcr je sranje, motor zapremine 1.5? jebo takvu "snagu"...
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#345 Re: VW Passat vs ostali
herbert mekfjuger wrote:ja ne mogu da vjerujem da šeik misli ozbiljno
a i ovo za vcr je sranje, motor zapremine 1.5? jebo takvu "snagu"...
sala je bila za dvicu
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#346 Re: VW Passat vs ostali
Ajdwe molim te kad toliko pametujes dokazi tirespo wrote:super sve si rekao samo rekoh istrazi malo ko stoji iza MCE
i zasto bas peugeot kao "testno" vozilo
posjeti njhov site MCE-5 DEVELOPMENT i uvjeri se
evo ti za pocetak:
MCE‑5 DEVELOPMENT has always had a policy of creating strong partnerships with references in the automotive industry in view of developing the MCE‑5 VCRi project.
Today, over 60 French and European companies including European automotive industry leaders, engine development laboratories and Tier 1 automotive industry OEMs, are pooling their talent in a program to develop and produce MCE‑5 VCRi in the next 6 to 8 years.
In addition to the purely technological or industrial nature of some of the partnerships with key actors, partners may also decide to further their involvement in the MCE‑5 VCRi project via joint requests for financing from the public authorities.
Josh nigdje se ne spominje peugeot,a da ce nekad i oni hajrovati od ovoga ima istine
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#347 Re: VW Passat vs ostali
ne mogu sada traziti nemam vremena cini mi se da ima i na wikipediji ako joj vjerujes da su u pezou prvi i jedini uzeli licencu i i na osnovu toga najvise doprinjeli tj doprinose u razvoju tog motora
predvidja se da ce prvi ovakvi motori biti u pezou vec od 2012-e
predvidja se da ce prvi ovakvi motori biti u pezou vec od 2012-e
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#348 Re: VW Passat vs ostali
Da i nesto konstruktivno kazem, ko je limitiran zeljom za VW koncernskim automobilima, a Passat mu je velicinom i cijenom zeljeni izbor, mogli bi ozbiljno razmisliti i o Skodi Super B (zaista sam cuo "majstore" za VW da i tako izgovaraju)... Cjenovno je tu negdje, kvalitetom isto, a velicinom i bolja od Passata...
Ja sam bio prijatno iznenadjen kad sam putovao istom (novi model) na dalek put... Mada i stari model nije bilo los, imao sam priliku u Pragu njome se voziti hotelskim taxijem, troje nas je nazad sjelo bez problema, uz dovoljno mjesta u gepeku za prtljag...
A i ne izgleda lose...
Ja sam bio prijatno iznenadjen kad sam putovao istom (novi model) na dalek put... Mada i stari model nije bilo los, imao sam priliku u Pragu njome se voziti hotelskim taxijem, troje nas je nazad sjelo bez problema, uz dovoljno mjesta u gepeku za prtljag...
A i ne izgleda lose...
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#349 Re: VW Passat vs ostali
ko prvi da lovu on ce imati prednost,svi proizvodjaci prate situaciju pa mozda i VW prije otkupi prava na torespo wrote:ne mogu sada traziti nemam vremena cini mi se da ima i na wikipediji ako joj vjerujes da su u pezou prvi i jedini uzeli licencu i i na osnovu toga najvise doprinjeli tj doprinose u razvoju tog motora
predvidja se da ce prvi ovakvi motori biti u pezou vec od 2012-e
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#350 Re: VW Passat vs ostali
pa kazem ti oni vec imaju licencu s tim da ucestvuju u razvoju
a motor kao motor nije novina jer je to prvi osmislio englez jos tamo nekad 1920-ih
a motor kao motor nije novina jer je to prvi osmislio englez jos tamo nekad 1920-ih
