Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post Reply
User avatar
Novi_Nick
Posts: 3600
Joined: 24/08/2003 00:00

#326 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novi_Nick »

mayab wrote: 08/07/2021 06:38
saimidin wrote: 07/07/2021 22:15 To ce zadnji dan, prije nego ode
Šta će uraditi, proglasiti taj zakon?
Ja, i ?!
I ko će ga provoditi?
Kao i gomila drugih zakona!
Taj zakon će neko iole ozbiljno shvatiti tek kad neko dobro "zaplati" ,
a sa ovim bitangama u vlasti, bojim se ništa od toga, jer to svima odgovara , računajući i patriotsku SDA
:oops: :oops:
I kakav je tvoj trajni a ne privremeni prijedlog rjesenja ove situacije?

Mi Bosnjaci i ProBosanci se moramo prestati baviti vise samo konstatacijama i analizama, kojima se bavimo vec 25 g. iza rata i preci na konkretno i trajno rjesavanje svih problema. Jer vecina Srba i Hrvata i drzave Srbija i Hrvatska rade vec konkretno i na terenu preko 25 g. na razbijanju drzave Bosne i Hercegovine.
User avatar
mayab
Posts: 30839
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#327 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by mayab »

Da, trajno rješenje bi bilo razjebati kleronacionalističku bagru na sljedećim izborima , naravno , ja sam debelo uvjeren da je izborni proces u dobroj mjeri namješten od te bagre, oni su razvili sistem , zato se sada svim silama odupiru promjeni istoga, sa skeniranjima listića i slično.

Sa druge starne , PIC i visoki predstavnici su fašističku đubrad u domaćoj vlasti odavno mogli ukloniti bonskim ovlastima,
da je počelo kad se trebalo, tu mislim na prve dodikove ispade 2008. čini mi se,
pa se nastavilo sa drugima koji bi pokušali (a bilo ih je na svim stranama), mi bi do sada bili Švedska (ne nužno po ekonomskom standardu :mrgreen: )

Što više idu godine, sve sam više uvjeren da toj tzv.međunarodnoj zajednici nije interes da oni srede situaciju u BiH , a samo od sebe ide jako jako sporo , MZ to gleda i ništa ne čini, i uopće nisam uvjeren u dobre namjere iste
DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#328 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Kad se zakon donese ili nametne opet ce na celu tijela koje treba da provodi biti SNSD i HDZ, jer ce im to SDA omoguciti.

Jos ce biit placeni za to, da ga ne provode.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 3600
Joined: 24/08/2003 00:00

#329 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novi_Nick »

Image

"OVO JE CIVILIZACIJSKA SRAMOTA": Inzko je mogao otići s obrazom iz BiH, ali...
I advokatica Vasvija Vidović smatra da je Inzko u svom mandatu mogao i morao mnogo više. Naročito kada je u pitanju tematika ratnih zločina u BiH, jer je “imao te ovlasti”.


Društvo

Prije 2h

Image

Valentin Inzko, visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini prije dvije godine je u programu N1 kazao kako će se zalagati da se u Parlamentu BiH donese zakon o negiranju genocida. "Iduće godine ćemo sigurno imati takav zakon", dodao je Inzko prilikom obilježavanja 24. godišnjice genocida u Srebrenici. Dvije godine kasnije, dva dana do obilježavanja 26. godišnjice, ovaj zakon nije usvojen pred Državnim parlamentom, a žrtve i javnost smatraju da je visoki predstavnik mogao i morao uraditi više za procese tranzicione pravde.

Inzko je ponovo obećao nametnuti zakon o zabrani negiranja genocida, holokausta i ratnih zločina, ako ga domaće vlasti ne usvoje do 11. jula 2021. godine.

Munira Subašić, predsjednica Udruženja Pokret “Majke enklava Srebrenica i Žepa”, kaže za Balkansku istraživačku mrežu Bosne i Hercegovine (BIRN BiH) da Inzko još nije ispunio lično obećanje koje im je dao u Potočarima.

Valentin Inzko morao uraditi više
“Dopisivao se s vlastima Republike Srpske o poništenju odluke o odlikovanju presuđenih ratnih zločinaca, pa i po tom pitanju nije uradio ništa. Treba pitati njega kako se osjeća zbog toga. Prije nego što ode s funkcije visokog predstavnika, Inzko treba tražiti oprost svih majki Srebrenice i svih žrtava genocida i drugih zločina u BiH, a nadam se da će budući visoki predstavnik uraditi sve što Inzko nije”, rekla je.

I advokatica Vasvija Vidović smatra da je Inzko u svom mandatu mogao i morao mnogo više. Naročito kada je u pitanju tematika ratnih zločina u BiH, jer je “imao te ovlasti”.

“Jednostavno je morao insistirati na zabrani glorifikacije ratnih zločinaca i kažnjavanju takvih počinitelja. Na koncu svega, do sada je morao nametnuti zakon o zabrani negiranja genocida u BiH”, kazala je Vidović.

U bh. javnosti često se smatra da Valentin Inzko nije imao podršku Vijeća za implementaciju mira (PIC), te međunarodne zajednice, kao i da su mu zbog toga bile “svezane ruke”, što je dijelom i tačno, smatra zastupnik u Parlamentu BiH Halid Genjac. Ipak, ostaje jedna važna činjenica – da Inzka niko nije mogao spriječiti da učini jedan civilizacijski čin, smatra Genjac.

“Tu dolazi do izražaja personalitet i moć visokog predstavnika koju nije iskoristio. Najmanje što je mogao jeste da nametne zakon o zabrani negiranja genocida i to bi bila jedna civilizacijska odluka, zasnovana na zakonima i Ustavu. Nijedan politički centar moći u svijetu ga zbog toga ne bi mogao kritikovati. To je ono što je mogao a nije uradio”, rekao je Genjac za BIRN BiH.

Civilizacijska sramota
Šefik Džaferović, član Predsjedništva BiH, nedavno je pozvao Inzka da ovoga mjeseca, prije okončanja mandata, nametne zakon o negiranju genocida. Kako je kazao Džaferović, Valentin Inzko bi na taj način “s obrazom mogao otići iz naše zemlje”.

“Zakon o zabrani negiranja genocida davno je trebao biti donesen ili u Parlamentarnoj skupštini BiH ili da ga donese visoki predstavnik. To je civilizacijska sramota i za one u Parlamentarnoj skupštini koji su sprečavali donošenje zakona, kao i za visokog predstavnika, što zakon do danas nije donesen”, rekao je Džaferović.

Inzko je za Nenada Stevandića, poslanika u Predstavničkom domu Parlamenta BiH i šefa Kluba predstavnika srpskog naroda, tokom čitavog svog mandata vodio “antidejtonsku politiku, koja se naslanjala na politiku bošnjačkog naroda”.

Stevandić smatra da je Inzkovo skretanje pažnje na murale ranim zločincima “bavljenje nebitnim stvarima”, te da murali nisu dio zvanične politike, već volje i percepcije javnosti u RS-u.

“Zašto nije išao u Banjaluku, gdje ima najviše Mladićevih murala, nego je išao u Foču. Ali ti murali nisu nacrtani od strane načelnika tih opština, već voljom pojedinaca. Istovremeno u Federaciji imamo ulice nazvane po naci ideolozima iz raznih perioda, na koje Inzko nikada nije reagovao. Ovdje se radi o percepciji građana”, kazao je on, dodavši da visoki predstavnik nikada nije otvoreno razgovarao s predstavnicima svih naroda da pokuša riješiti probleme.

Valentin Inzko se nedavno osvrnuo na mural Ratku Mladiću u Foči, izražavajući zabrinutost što porodice žrtava u Bosni i Hercegovini to ocjenjuju kao “zakašnjelu reakciju”. Mladić je pred Mehanizmom za međunarodne krivične sudove (MMKS) pravosnažno osuđen na doživotnu kaznu zatvora zbog genocida u Srebrenici i drugih zločina počinjenih u BiH.

“Odlučio sam da ću lično obići sve lokacije u Bosni i Hercegovini na kojima se nalaze murali posvećeni njemu. I Kalinovik, i Nevesinje, i Bosansku Gradišku, i Gacko, pa i ovaj posljednji u Foči. Namjeravao sam, nakon izricanja pravomoćne presude, poslati pismo općinskim načelnicima sa zahtjevom da nalože uklanjanje provokativnih murala”, rekao je visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko ranije u saopćenju.

Opširnije na portalu Detektor.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... h_ali.html
DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#330 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Gledam danas na N1 u Srebrenici eksterni studio i gost Johan Sattler, smjesne diplomatske izjave i komentari na konkretna i jasna pitanja.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#331 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Login77777 »

DonieBrasco wrote: 11/07/2021 11:25 Gledam danas na N1 u Srebrenici eksterni studio i gost Johan Sattler, smjesne diplomatske izjave i komentari na konkretna i jasna pitanja.
Imal gdje za pogledati?
DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#332 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Ne znam ima li video, ali generalno smjesno i nista sto ranije nismo vidjeli, diplomatski odgovori i izjave na pitanja o negiranju o velicanju, o tome da Dodik poziva ambasadore da se ne odaje pocast, ... "da to je strano, to je nedopustivo" a sutra ce sa tim istim Dodikom i Covicem sjesti da dogovori izborni zakon i jos dublje sahrani ovo drzavu.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#333 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Kolinda »

DonieBrasco wrote: 11/07/2021 12:05 Ne znam ima li video, ali generalno smjesno i nista sto ranije nismo vidjeli, diplomatski odgovori i izjave na pitanja o negiranju o velicanju, o tome da Dodik poziva ambasadore da se ne odaje pocast, ... "da to je strano, to je nedopustivo" a sutra ce sa tim istim Dodikom i Covicem sjesti da dogovori izborni zakon i jos dublje sahrani ovo drzavu.
A zašto imaš potrebu u kontekstu Srebrenice uz Dodika u istu rečenicu postaviti i Čovića????
A ne misliš valjda da bi neki izaslanik EU trebao pričati na razini ŽK mitraljesca????
DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#334 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Kolinda wrote: 11/07/2021 12:10
DonieBrasco wrote: 11/07/2021 12:05 Ne znam ima li video, ali generalno smjesno i nista sto ranije nismo vidjeli, diplomatski odgovori i izjave na pitanja o negiranju o velicanju, o tome da Dodik poziva ambasadore da se ne odaje pocast, ... "da to je strano, to je nedopustivo" a sutra ce sa tim istim Dodikom i Covicem sjesti da dogovori izborni zakon i jos dublje sahrani ovo drzavu.
A zašto imaš potrebu u kontekstu Srebrenice uz Dodika u istu rečenicu postaviti i Čovića????
A ne misliš valjda da bi neki izaslanik EU trebao pričati na razini ŽK mitraljesca????
Zato sto mu je prvi partner u unistavnju svega sto ima veze sa BiH, bosnjacima !

Politicari iz Hrvatske bez okljevanja koriste rijec genocid u danasnjim izjavama povodom godisnjice u Srebrenici a Covic idalje "veliki zlocin".

To nije slucajnost, godinama u nazad nikad nije pomeno genocid samo "veliki zlocin" a slavi presđene UZP-ovce ! Veci katolik od Pape i nosiitelj eu vrijednosti.
DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#335 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/inzko-p ... /210711095

Nista od zakona kojim se zabranjuje negiranje gencoida, ne dok je SNSD, HZD na vlasti a i uz ovakve strance.

Sad neka dođu ovdje pojedini da se prave pametni i da opravdaju sto je HDZ oborio zakon nedavno i glasao protiv, razumljivo je za SNSD.
Sf6
Posts: 28
Joined: 27/02/2018 23:45

#336 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Sf6 »

Inzko vrijeđa inteligenciju jednako uspješno kao naši političari.

Traži se donošenje zakona o zabrani negiranja genocida baš iz razloga što predstavnici jednog naroda to negiraju.
Sad treba da čekamo da oni daju odobrenje da se donese zakon?
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#337 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Login77777 »

DonieBrasco wrote: 11/07/2021 17:17 https://www.klix.ba/vijesti/bih/inzko-p ... /210711095

Nista od zakona kojim se zabranjuje negiranje gencoida.

Barem ne dok je SNSD, HZD na vlasti, a i uz ovakve strance.
Pa nije radio 12 godina nista. Onda nece ni sada. Gore je sto Bosnjaci ga hvale nego sto on ne radi svoj posao za koji je placen.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35286
Joined: 08/09/2005 20:08

#338 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Haris.ba »

DonieBrasco wrote: 11/07/2021 17:17 https://www.klix.ba/vijesti/bih/inzko-p ... /210711095

Nista od zakona kojim se zabranjuje negiranje gencoida, ne dok je SNSD, HZD na vlasti a i uz ovakve strance.

Sad neka dođu ovdje pojedini da se prave pametni i da opravdaju sto je HDZ oborio zakon nedavno i glasao protiv, razumljivo je za SNSD.
Cim se Bake angazovao da to lobira, naravno da nema nista od toga.

P.S.
Samo da podrzim nenametanje zakona.
Last edited by Haris.ba on 11/07/2021 17:21, edited 1 time in total.
User avatar
sinuhe
Posts: 12586
Joined: 03/06/2011 11:33

#339 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by sinuhe »

Stranci cijene mir u Bosni i uvijek kazu dogovorite se. Najbolja su strana u bosanskoj krizi.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#340 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Login77777 »

Sf6 wrote: 11/07/2021 17:20 Inzko vrijeđa inteligenciju jednako uspješno kao naši političari.

Traži se donošenje zakona o zabrani negiranja genocida baš iz razloga što predstavnici jednog naroda to negiraju.
Sad treba da čekamo da oni daju odobrenje da se donese zakon?
Gore je sto Bosnjaci i ostali pro BiH politicari i narod cuti nego nerad Inckin.
DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#341 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by DonieBrasco »

Sf6 wrote: 11/07/2021 17:20 Inzko vrijeđa inteligenciju jednako uspješno kao naši političari.

Traži se donošenje zakona o zabrani negiranja genocida baš iz razloga što predstavnici jednog naroda to negiraju.
Sad treba da čekamo da oni daju odobrenje da se donese zakon?
Dva su naroda odbila da se donese zakon, obzirom da su SNSD i HDZ samo prozvani predstavncii srba tj. hrvata.
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#342 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Bossona »

DonieBrasco wrote: 11/07/2021 12:05 Ne znam ima li video, ali generalno smjesno i nista sto ranije nismo vidjeli, diplomatski odgovori i izjave na pitanja o negiranju o velicanju, o tome da Dodik poziva ambasadore da se ne odaje pocast, ... "da to je strano, to je nedopustivo" a sutra ce sa tim istim Dodikom i Covicem sjesti da dogovori izborni zakon i jos dublje sahrani ovo drzavu.
Image
Image
Nisu mu bez razloga dali odlikovanje kao i zlikovcu Kordiću.
Upoznavanje i lista želja iz prve ruke neposredno pred dolazak i nastavak Inzkove OHR postdaytonske politike kao kontinuitet UN-a za vrijeme združene agresije na RBIH uz embargo na oružje i dostavu humantarne pomoći.

PODSJETNIK NA ZAVJERU UN-a U AGRESIJI PROTIV RBIH.
Guillaume Ancel: Tajne francuske vojne intervencije u Bosni Oficir francuskog bataljona Unprofor-a tokom opsade Sarajeva, Guillaume Ancel je autor nedavno objavljene knjige "Ledeni vjetar nad Sarajevom" ("Vent glacial sur Sarajevo", Ed. Les Belles Lettres).
O politici francuskog predsjednika Miterana u Bosni, mnogo toga je već poznato. Ipak, zvanične političke i vojne strukture u Francuskoj o tom periodu uglavnom šute. Guillaume Ancel, kao bivši pripadnik oružanih snaga Francuske, odlučio je prekinuti zavjet šutnje koji je sveto vojničko pravilo i po prvi put javno svjedočiti o dvosmislenosti i pristrasnosti francuske politike tokom sukoba u Bosni i Hercegovini.
Zašto UN nije intervenirao u Sarajevu?
Sta se desilo u operacijama Sumarska, Lukavica, Vrbanja most, Srebrenica?
Kako je riješena talačka kriza preko sa 250 UN-ovih vojnika koje su zarobile srpske snage u proljeće 1995 godine?
Kako je François Lecointre, danas general i vrhovni zapovjednik francuskih oružanih snaga, postao heroj francuske intervencije u Sarajevu?
Zasto su svi vrhovni zapovjednici UN-a u Bosni bili Francuzi?
Ko je stavljao veto na zračne napade protiv Srba?
Postoji li odgovornost Francuske u Bosni?
Pitanja bez odgovora o bosanskom ratu je mnogo. Iz svoje perspektive svjedoka i učesnika u UN vojnoj intervenciji u Sarajevu, Guillaume Ancel je pokušao dati odgovore na neka od njih.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#343 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by muhafuca »

sinuhe wrote: 11/07/2021 17:21 Stranci cijene mir u Bosni i uvijek kazu dogovorite se. Najbolja su strana u bosanskoj krizi.
sto su nam uvalili ludjacku kosulju zvanu Dayton ako su zeljeli da se dogovorimo?

znali su oni na sta ce to izaci i to su htjeli, jer se pokazalo uspjesnim u Libanu.

Uspjesnim za njih naravno, imas nefunkcionalnu drzavu u njihovoj sferi uticaja kojom je lahko manipulisati.

I to je sve sto njima treba od Bosne.

I sad fol nama "dogovorite se"

kako se dogovoriti realno oko bilo kojeg vaznijeg drzavnog pitanja?

evo konkretno zakon o negiranju genocida - za njega ti treba glas srba.

sta ti mislis za koliko godina decenija ili vjekova ces dobiti zaj glas?
User avatar
Novi_Nick
Posts: 3600
Joined: 24/08/2003 00:00

#344 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novi_Nick »

DonieBrasco wrote: 11/07/2021 17:17 https://www.klix.ba/vijesti/bih/inzko-p ... /210711095

Nista od zakona kojim se zabranjuje negiranje gencoida, ne dok je SNSD, HZD na vlasti a i uz ovakve strance.

Sad neka dođu ovdje pojedini da se prave pametni i da opravdaju sto je HDZ oborio zakon nedavno i glasao protiv, razumljivo je za SNSD.
Inzko i njemu slicni prica gluposti znajuci kako funkcionise od zapada nametnuti Dejtonski sporazum koji razumljivo Bosnjaci i ProBosanci nisu nikada trebali i smjeli prihvatiti i potpisati, i to im se danas odbija od glavu.

Da takozvani Zapad, Amerika, dio Evrope i Rusija nisu napali fasisticku Njemacku, kaznili fasiste, stavili ih u zatvore i strijeljaii te nametnuli zakone i zabranu sirenja fasizma i zabranu genocida, to sama Njemacka nikada nebi mogla a mozda nebi ni htjela sa takvim fasistickim rezimom uraditi. I dan danas Jevreji i takozvani Zapad hvataju i kaznjavaju ostatke jos uvijek zivih fasista iz tog vremena.
Last edited by Novi_Nick on 11/07/2021 17:46, edited 1 time in total.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 3600
Joined: 24/08/2003 00:00

#345 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Novi_Nick »

Sf6 wrote: 11/07/2021 17:20 Inzko vrijeđa inteligenciju jednako uspješno kao naši političari.

Traži se donošenje zakona o zabrani negiranja genocida baš iz razloga što predstavnici jednog naroda to negiraju.
Sad treba da čekamo da oni daju odobrenje da se donese zakon?
:thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#346 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Login77777 »

Ali zamisli ti na 11. juli kada vec ljudi ukopavaju svoje najmilije pojavi se ovaj lik i zabije im noz u ledja. Mislim znali smo da nece nista poduzeti. Ali mozes barem cutati i nista ne reci.
Vrijeme je za prvi august da barem ovaj necovjek ode iz BiH. Imamo ih dosta i bez njega.
User avatar
sinuhe
Posts: 12586
Joined: 03/06/2011 11:33

#347 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by sinuhe »

muhafuca wrote: 11/07/2021 17:32
sinuhe wrote: 11/07/2021 17:21 Stranci cijene mir u Bosni i uvijek kazu dogovorite se. Najbolja su strana u bosanskoj krizi.
sto su nam uvalili ludjacku kosulju zvanu Dayton ako su zeljeli da se dogovorimo?

znali su oni na sta ce to izaci i to su htjeli, jer se pokazalo uspjesnim u Libanu.

Uspjesnim za njih naravno, imas nefunkcionalnu drzavu u njihovoj sferi uticaja kojom je lahko manipulisati.

I to je sve sto njima treba od Bosne.

I sad fol nama "dogovorite se"

kako se dogovoriti realno oko bilo kojeg vaznijeg drzavnog pitanja?

evo konkretno zakon o negiranju genocida - za njega ti treba glas srba.

sta ti mislis za koliko godina decenija ili vjekova ces dobiti zaj glas?
Nigdje ne pise kako se pravi funkcionalna drzava, Je li Bugarska funkcionalna drzava?
Pricao je Ashdown o Bonnskim ovlastima. On potpisuje a ruka mu se trese.
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#348 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by p206 »

Login77777 wrote: 11/07/2021 18:07 Ali zamisli ti na 11. juli kada vec ljudi ukopavaju svoje najmilije pojavi se ovaj lik i zabije im noz u ledja. Mislim znali smo da nece nista poduzeti. Ali mozes barem cutati i nista ne reci.
Vrijeme je za prvi august da barem ovaj necovjek ode iz BiH. Imamo ih dosta i bez njega.
Neka neka.. ovo nama i treba da progledamo. Mi od danas, ako imamo imalo pameti,treba da jasno artikilišemo naše zahtjeve na način kako su to uradili Albanci. Da ih ponavljamo svaki dan i promovišemo na svakom mjestu. Bez ikakvih odstupanja. Dosta više gledanja u pomoć i dosta popuštanja.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#349 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by channel10 »

Kakve su ovo igre rijeci? Predstavnici naroda?

Neki dan buduci VP spominje konstitutivne narode..

Izgleda da je donesena odluka u Evropi kako ce se dalje... Dzabe rezolucije, urci palci, ide podjela na tri dijela.
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#350 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Bossona »

p206 wrote: 11/07/2021 18:32
Login77777 wrote: 11/07/2021 18:07 Ali zamisli ti na 11. juli kada vec ljudi ukopavaju svoje najmilije pojavi se ovaj lik i zabije im noz u ledja. Mislim znali smo da nece nista poduzeti. Ali mozes barem cutati i nista ne reci.
Vrijeme je za prvi august da barem ovaj necovjek ode iz BiH. Imamo ih dosta i bez njega.
Neka neka.. ovo nama i treba da progledamo. Mi od danas, ako imamo imalo pameti,treba da jasno artikilišemo naše zahtjeve na način kako su to uradili Albanci. Da ih ponavljamo svaki dan i promovišemo na svakom mjestu. Bez ikakvih odstupanja. Dosta više gledanja u pomoć i dosta popuštanja.
:thumbup:
Post Reply