crnci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21618
Joined: 19/04/2013 22:13

#326 Re: crnci

Post by animals »

Kad kazes istinu da su NIjemci i Englezi stvorili Ameriku, onda je to rasizam..
a vidimo, kako je sa ostatkom Amerike..
Mexiko, Kolumbija, Venecuela i ostali..
jad i bijeda..crnci su samo dio toga..
User avatar
dale cooper
Posts: 31357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#327 Re: crnci

Post by dale cooper »

Umalo popisivac wrote:
dale cooper wrote:
Ja tebe ne vrijeđam, čisto iznosim činjenicu, jer onaj koji kompletnu, bogatu muzičku istoriju jedne rasne
skupine ljudi svede na "napusene kurvice kako skakucu u autima" ne može se nazvati ništa drugo
nego ignorantna neznalica. A za razliku od tvojih lupetanja i naklapanja u onom gore postu, ja sam ponudio
konkretan argument vezan za muzičku istoriju crne rase i iza njega čvrsto stojim. Jer volim i pratim muziku
i dobro poznajem ulogu Afrikanaca i Afro-Amerikanaca u njoj.

Ma neee, ti samo iznosis cinjenicu. A cinjenica je ono sto ti odredis. Kakav si ti to argument iznio? Ja ga ne vidim.

Uostalom, post je izvucen iz konteksta. Rijec je bila o tome kako crnci danas dominiraju u svemu, pa tako i u muzici. Ja se s tim ne slazem. Danasnja crnacka muzika (i tocnije muzika americkog drustva) je ono sto sam ja naveo. Pitaj na ulici ko zna za Lee Hookera, Miles Davisa, B.B. King, R. Charlesa itd., a ko zna za Fiftija. :D

I zato cu ti reci da kakis, i to je cinjenica. Ha ja. :D
Vidim, malo si se u međuvremenu informisao. :D Pa onaj ko ne zna za sve spomenute može samo zahvaliti svojoj
neinformiranosti, što je sramota sa obzirom kakve neiscrpne izvore informacija imamo na raspolaganju danas.
I činjenica je da i današnjom muzikom dominiraju pretežito crni izvođači. Druga stvar je što možda tebi
ta vrsta muzike ne leži. Ni ja ne slušam baš mnogo hip-hop, ali ga poštujem, i nikako ne mogu sve strpati
u isti koš, jer nije sve u tom fazonu 50 Centa. Dosta hip-hopa je socijalno i politički angažovano i govori
o Afro-Američkom životu danas baš kao što su njihovi prethodnici kao recimo James Brown ili Curtis Mayfield
govorili o svom iskustvu u tadašnjoj Americi.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#328 Re: crnci

Post by Sezam »

Ta ce Hendrix, Marley, ta ce Pele, ta ce Mandela, Muhamed Ali, Michael jackson, Prince, Thiery Henry, Dider Drogba, Michael Jordan, Michael Jonson, ta ce ba Dzesi Ovens, ta ce Morgan Freeman, Denzel Wasington, Richard Prior, ta ce ba Aretha Franklin, Chuck Berry, Luis Armstrong....to sve lijeno, niskog IQ, smrdi. Treba se ugledati na onog Kisindzera, on je nobelovac, dusa od covjeka.

Jel tako "realisti"?
User avatar
JohnnyS
Posts: 17497
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#329 Re: crnci

Post by JohnnyS »

Sezam wrote:Ta ce Hendrix, Marley, ta ce Pele, ta ce Mandela, Muhamed Ali, Michael jackson, Prince, Thiery Henry, Dider Drogba, Michael Jordan, Michael Jonson, ta ce ba Dzesi Ovens, ta ce Morgan Freeman, Denzel Wasington, Richard Prior, ta ce ba Aretha Franklin, Chuck Berry, Luis Armstrong....to sve lijeno, niskog IQ, smrdi. Treba se ugledati na onog Kisindzera, on je nobelovac, dusa od covjeka.

Jel tako "realisti"?

I tako on nabroji 20 glumaca, športaša i pjevača, a nijednog znanstvenika. Uviđaš li da bi beki zlobnik mogao ovo protumačiti kao potvrdu rasne teorije. Ne brani ih više molim te :D
User avatar
Panzer_Daddy
Posts: 240
Joined: 07/09/2013 08:08
Location: na vrhu me(n)talne kupole

#330 Re: crnci

Post by Panzer_Daddy »

Gdje je nestao covjek? Masa bijelih,crnih,zutih,crvenih..... ali nigdje covjeka?

https://www.youtube.com/watch?v=VznoAJJeq6w
Last edited by Panzer_Daddy on 27/12/2014 22:44, edited 1 time in total.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#331 Re: crnci

Post by Sezam »

JohnnyS wrote:
Sezam wrote:Ta ce Hendrix, Marley, ta ce Pele, ta ce Mandela, Muhamed Ali, Michael jackson, Prince, Thiery Henry, Dider Drogba, Michael Jordan, Michael Jonson, ta ce ba Dzesi Ovens, ta ce Morgan Freeman, Denzel Wasington, Richard Prior, ta ce ba Aretha Franklin, Chuck Berry, Luis Armstrong....to sve lijeno, niskog IQ, smrdi. Treba se ugledati na onog Kisindzera, on je nobelovac, dusa od covjeka.

Jel tako "realisti"?

I tako on nabroji 20 glumaca, športaša i pjevača, a nijednog znanstvenika. Uviđaš li da bi beki zlobnik mogao ovo protumačiti kao potvrdu rasne teorije. Ne brani ih više molim te :D
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Af ... scientists
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#332 Re: crnci

Post by _BataZiv_0809 »

JohnnyS wrote:
Sezam wrote:Ta ce Hendrix, Marley, ta ce Pele, ta ce Mandela, Muhamed Ali, Michael jackson, Prince, Thiery Henry, Dider Drogba, Michael Jordan, Michael Jonson, ta ce ba Dzesi Ovens, ta ce Morgan Freeman, Denzel Wasington, Richard Prior, ta ce ba Aretha Franklin, Chuck Berry, Luis Armstrong....to sve lijeno, niskog IQ, smrdi. Treba se ugledati na onog Kisindzera, on je nobelovac, dusa od covjeka.

Jel tako "realisti"?

I tako on nabroji 20 glumaca, športaša i pjevača, a nijednog znanstvenika. Uviđaš li da bi beki zlobnik mogao ovo protumačiti kao potvrdu rasne teorije. Ne brani ih više molim te :D
Haha bas tako :thumbup:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#333 Re: crnci

Post by MyTao »

animals wrote:Kad kazes istinu da su NIjemci i Englezi stvorili Ameriku, onda je to rasizam..
a vidimo, kako je sa ostatkom Amerike..
Mexiko, Kolumbija, Venecuela i ostali..
jad i bijeda..crnci su samo dio toga..
Pa stvorili su je preko ledja afro-amerikanaca, i nativ americans. Da nije bilo ropstva SAD nebi bila to sto jeste danas.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17497
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#334 Re: crnci

Post by JohnnyS »

Sezam wrote:
JohnnyS wrote:
Sezam wrote:Ta ce Hendrix, Marley, ta ce Pele, ta ce Mandela, Muhamed Ali, Michael jackson, Prince, Thiery Henry, Dider Drogba, Michael Jordan, Michael Jonson, ta ce ba Dzesi Ovens, ta ce Morgan Freeman, Denzel Wasington, Richard Prior, ta ce ba Aretha Franklin, Chuck Berry, Luis Armstrong....to sve lijeno, niskog IQ, smrdi. Treba se ugledati na onog Kisindzera, on je nobelovac, dusa od covjeka.

Jel tako "realisti"?

I tako on nabroji 20 glumaca, športaša i pjevača, a nijednog znanstvenika. Uviđaš li da bi beki zlobnik mogao ovo protumačiti kao potvrdu rasne teorije. Ne brani ih više molim te :D
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Af ... scientists

Pa eto, što njih nisi naveo, nego si tezu da su pripadnici crne rase samo za zabavu, a oni bijele za misaone stvari opovrgnuo popisom sportaša, glumaca i pjevača pripadnika crne rase :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#335 Re: crnci

Post by dale cooper »

Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#336 Re: crnci

Post by Sezam »

JohnnyS wrote:
Pa eto, što njih nisi naveo, nego si tezu da su pripadnici crne rase samo za zabavu, a oni bijele za misaone stvari opovrgnuo popisom sportaša, glumaca i pjevača pripadnika crne rase :D
Pa eto, recimo da mene ne interesuje previse znanost, vec muzika, sport i slicno. Za one koje znanost interesuje, postoji i gore prilozena lista. Mozemo potraziti i pisce, doktore, kuhare, mozda bude i koji baletan.
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#337 Re: crnci

Post by Saian »

Sezam wrote:
JohnnyS wrote:
Sezam wrote:Ta ce Hendrix, Marley, ta ce Pele, ta ce Mandela, Muhamed Ali, Michael jackson, Prince, Thiery Henry, Dider Drogba, Michael Jordan, Michael Jonson, ta ce ba Dzesi Ovens, ta ce Morgan Freeman, Denzel Wasington, Richard Prior, ta ce ba Aretha Franklin, Chuck Berry, Luis Armstrong....to sve lijeno, niskog IQ, smrdi. Treba se ugledati na onog Kisindzera, on je nobelovac, dusa od covjeka.

Jel tako "realisti"?

I tako on nabroji 20 glumaca, športaša i pjevača, a nijednog znanstvenika. Uviđaš li da bi beki zlobnik mogao ovo protumačiti kao potvrdu rasne teorije. Ne brani ih više molim te :D
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Af ... scientists
JohnnyS wrote: Pa eto, što njih nisi naveo, nego si tezu da su pripadnici crne rase samo za zabavu, a oni bijele za misaone stvari opovrgnuo popisom sportaša, glumaca i pjevača pripadnika crne rase :D

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.” - A. Einstein
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#338 Re: crnci

Post by topcam »

Kako je krenulo, uskoro na piku nece biti crnih automobila,
nego boja: afro-americka-juzna-metalik.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17497
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#339 Re: crnci

Post by JohnnyS »

Naravno, najveći muzičar koji ima porijeklo iz Afrike nije ni Prince ni Michael Jackson ni Louis Armstrong već - Freddie Mercury.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17497
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#340 Re: crnci

Post by JohnnyS »

topcam wrote:Kako je krenulo, uskoro na piku nece biti crnih automobila,
nego boja: afro-americka-juzna-metalik.

Ne, već će biti "auto lima pripadnika crne boje"
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#341 Re: crnci

Post by Sezam »

dale cooper wrote:Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.
Vise je za dobrobit covjecanstva uradio napuseni Marley, nego majmun koji je izmislo atomsku ili nuklearnu bombu.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#342 Re: crnci

Post by Sezam »

JohnnyS wrote:Naravno, najveći muzičar koji ima porijeklo iz Afrike nije ni Prince ni Michael Jackson ni Louis Armstrong već - Freddie Mercury.
Jeste da nije znao nista svirati, ali nema veze :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#343 Re: crnci

Post by madner »

To sto je grupni IQ nizi od prosjeka ne znaci da su pojedinci nuzno gluplji.

Za svakog Sezama tu je neko nadprosjecan i tako dalje.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#344 Re: crnci

Post by Sezam »

madner wrote:To sto je grupni IQ nizi od prosjeka ne znaci da su pojedinci nuzno gluplji.

Za svakog Sezama tu je neko nadprosjecan i tako dalje.
:lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17497
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#345 Re: crnci

Post by JohnnyS »

Sezam wrote:
JohnnyS wrote:Naravno, najveći muzičar koji ima porijeklo iz Afrike nije ni Prince ni Michael Jackson ni Louis Armstrong već - Freddie Mercury.
Jeste da nije znao nista svirati, ali nema veze :D

Znao je svirati klavir.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#346 Re: crnci

Post by Sezam »

JohnnyS wrote:
Sezam wrote:
JohnnyS wrote:Naravno, najveći muzičar koji ima porijeklo iz Afrike nije ni Prince ni Michael Jackson ni Louis Armstrong već - Freddie Mercury.
Jeste da nije znao nista svirati, ali nema veze :D

Znao je svirati klavir.
Do mene je.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#347 Re: crnci

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.

Dale,jarane,sto Prince? :-)
User avatar
dale cooper
Posts: 31357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#348 Re: crnci

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.

Dale,jarane,sto Prince? :-)
Čuj što. Prince je Tito. :-D :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#349 Re: crnci

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.

Dale,jarane,sto Prince? :-)
Čuj što. Prince je Tito. :-D :D

Ma osim Purple Rain,tog albuma/soundtracka,mozda jos par stvarki,onih udarnih (Cream,Pearls and beaty...)

Uhh,nabroja ja stvari od njega. :-)

Sad evo gledam na Youtube,zaboravih da je nedavno sve clipove povukao.
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#350 Re: crnci

Post by Saian »

dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:Pa meni su lično Prince, Hendrix, Marley i Jackson jednako bitni kao recimo Tesla.
Tesla nam je svima popravio i pospješio kvalitet života na praktičan način sa svojim revolucionarnim izumima,
dok su ovi gore nabrojani uticali na naše živote na jedan intimniji način dodirujući naše emocije
i duše, što je isto tako bitno.

Dale,jarane,sto Prince? :-)
Čuj što. Prince je Tito. :-D :D


Yo, man, I'm not on your team!
:lol: :lol: :lol:
Post Reply