Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#32426 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

ne mogu vjerovati da u vaktu kad Kazazovic vedri i oblaci obrazovnim sistemom KS ikome pada na pamet omalovazavati Marjanovicev rad na istoj poziciji :-)
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32427 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

cyprus wrote:Control panel... Da ti kažem nešto kao jedan SDP-ovac drugom SDP-ovcu... Volio bih da se kaniš ovakvog (uglavnom neutemeljenog) pisanja o Našoj stranci... Za SDP postoje puno važniji prioriteti od pljuvanja kadrova NS-a, koji je usput rečeno daleko najvažniji i najizgledniji koalicioni partner, naravno ako dođe prilika za SDP da sastavlja vladu na kantonalnom, pa i federalnom nivou... Zato, života ti, nemoj...

Za lijevo-liberalno-građansku opciju u Bosni i Hercegovini (pa i za sam SDP) je dobro da postoji Naša stranka... Znaš i sam da postoji nemali broj razočaranih bivših SDP-ovih glasača... Mislim da je puno bolja opcija da takvi ljudi imaju neku alternativu u vidu Naše stranke, nego da ostaju kod kuće na dan izbora, ili da povjerenje poklanjaju tamo nekakvim Bajrovićima, Suljagićima ili Lijanovićima... Generalno je dobro da SDP ima srodnu alternativu, jer nije ni realno, ni normalno, ni poželjno da sve individue lijevog spektra misle jednako i glasaju jednako...

Pljuvanje NS-a od strane SDP-ovih članova će se prije SDP-u vratiti kao bumerang, nego što će 'uroditi plodom'... Ovo nije retorika koja one koji vagaju između glasa za SDP ili NS povlače na stranu SDP-a...
Drug SDP-ovac sta kazes na ovo?

https://www.dnevnik.ba/teme/borisa-fala ... se-odrzava

S kim NS misli suradjivati? Dinom Konakovicem?!
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32428 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Eto, Damir... najgori od sve djece... Ne dao nam dragi Bog da on dođe na vlast... najebali smo ko žuti... razjebat će nam i fenomenalni obrazovni sistem, sjebat fondove, past će penzije, uništi će i Energoinvest, i Hidrogradnju, i Vranicu i Pretis i Zrak, otjerat narod u EU...... uništit će sve slavne tekovine ove dobročiniteljske vlasti...
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32429 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

kmirsad wrote:Eto, Damir... najgori od sve djece... Ne dao nam dragi Bog da on dođe na vlast... najebali smo ko žuti... razjebat će nam i fenomenalni obrazovni sistem, sjebat fondove, past će penzije, uništi će i Energoinvest, i Hidrogradnju, i Vranicu i Pretis i Zrak, otjerat narod u EU...... uništit će sve slavne tekovine ove dobročiniteljske vlasti...

Mi u Sarajevu ne zaboravljamo koliko je on bio dobar za SDA i kako je branio SDA zakone koje je predlagao.
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32430 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

wewa wrote:ne mogu vjerovati da u vaktu kad Kazazovic vedri i oblaci obrazovnim sistemom KS ikome pada na pamet omalovazavati Marjanovicev rad na istoj poziciji :-)
Vodi ga kuci. Ti ako si zabiravio njegov nerad ja nisam.

:-)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32431 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

cyprus wrote:
Čuj šta je sa Hrvatima iz Sarajeva i Tuzle koji će glasati za Komšića? Pa ništa, šta će biti... Oni su valjda procijenili da je Komšić i dalje predvodnik multietničnosti i najbolja solucija na spisku ponuđenih, bez obzira što je sadašnji fokus njegove i retorike njegovih koalicionih partnera na nečem drugom...

Samo ima tu jedan problem... Tih ljudi je malo, i koliko ja mogu vidjeti - sve ih je manje... Za Tuzlu ne znam ništa iz prve ruke, ali kod sarajevskih Hrvata vidim da Komšić kotira neusporedivo slabije nego prije osam ili 12 godina, i rijetko ko će glasati za njega... Evo onda kontra pitanje - šta je sa tim ljudima? Jesu li oni UZP-ovci, ustaše, čovićevci i slično? Samo zato što im se Komšić i ta njegova "priča" zgadila... Jesu li? A prilično sam uvjeren da većina sarajevskih (vjerovatno i tuzlanskih) Hrvata neće glasati za Komšića... Bilo bi zanimljivo provesti jedno istraživanje na tu temu...

Što se tiče razgraničenja između antičovićevskog i antihrvatskog sentimenta... Nisam ja taj kojem trebaš objašnjavati tu razliku... Imam doticaja sa nekim ljudima iz tog DF-GS kruga (uostalom i vidiš neke pojedince na forumu), čija je retorika u posljednje vrijeme duboko ušla u polje šovinizma spram Hrvata... O zauzimanju desnog kursa govore i ovi suludi nastraji prema Našoj stranci, pa i SDP-u zbog tobožnje izdaje...
Poor little Croats! :sad:
Last edited by seln on 19/09/2018 14:18, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#32432 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Control panel wrote:
wewa wrote:ne mogu vjerovati da u vaktu kad Kazazovic vedri i oblaci obrazovnim sistemom KS ikome pada na pamet omalovazavati Marjanovicev rad na istoj poziciji :-)
Vodi ga kuci. Ti ako si zabiravio njegov nerad ja nisam.

:-)
imas li djecu skolske dobi?

moje dvoje se skolovalo i za njegovog vakta, a i sad kad imamo divotu od prof. tjelesnog na celu Ministarstva. sto ce reci da znam o cemu pricam.
17030
Posts: 33
Joined: 25/01/2018 01:03

#32433 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 17030 »

paleoconservative wrote:Pozdrav svima na ovoj temi.

Vec duzi period pratim objave na ovoj temi, kao i na forumskim temama politickih suparnika NS. Bilo mi je nekako logicno da, nakon mjeseci lutanja po forumu, napravim profil da i ja izjasnim svoje brige :)

Iako imam par neslaganja, NS mi djeluje kao sasvim legitimna gradjanska opcija. Cini mi se kao jedina strana koja se ostro protivi politici identiteta i kolektivnom razmisljanju gdje se stavljamo u tabore kao ovce (zeleni, plavi, crveni), sto je definitivno jedan veliki plus.

Puno toga je ostalo neizgovoreno i nepoznato: uglavnom stvari koje su meni, kao mladom glasacu kojem je ovo vec treci izborni ciklus, ostale nepoznate. Naime, sljedece stvari me muce:

1) Kakav je stav NS prema Daytonu i "konstitutivnosti naroda" i postoji li inercija (ili makar znatizeljno interesovanje) prema nekom referedumu gdje bi se konstitutivnost prebacila sa plemenskih hijerarhija na pojedinca tj. individuu? (Ovo je nesto za sto bi se USA zalagala u BiH, pogotovo uz pogur novog republikanskog Kongresa i nove ambasadorske diplomatije u BiH)

2) Edin Forto mi nije bas najjasniji povodom monetarne i fiskalne politike. U jednu ruku, slusam kako ekonomija treba da funkcionise po trzisnom principu, bez uplitanja drzave sa bespotrebnim nametima i akcizama, i covjek u istom dahu kaze kako sasvim podrzava progresivno oporezivanje dohodka...

Treba imati na umu da imamo 3.400 parafiskalnih nameta, da smo 175. u svijetu po brzini registracije firme i da placamo 72% obaveza drzavi na neto platu, sto je SULUDO.

Dakle, ili fali transparentnosti sa NS strane, ili sam ja neinformisan :) u svakom slucaju nadam se odgovoru do 7. oktobra.

3) Kakav pristup ima NS prema MMF-u i stranim dugovima? Zabrinjavajuce su mi izjave Falatara kako trebamo jos prkosnije cijediti svjetske fondove i zaduzivati se. Per capita dug (po glavi stanovnika) je u poslj. 3 god povecan sa 3.300 KM na 3.630 KM (vrtoglav rast od 10% za samo 3 godine)

4) Kakav je realisticni pogled NS prema EU? Znam da su proevropski nastrojeni i to sasvim podrzavam (prozapadni pristup), ali ocigledno EU sa ovakvom birokratskom strukturom srlja u jedno opasno mjesto, i velika je sansa da nece ni postojati za 10-15 god. Da li je iko iz NS iznio svoje misljenje o ovome? Volio bih cuti :)

Eto nadam se da ovo nije bilo previse nametljivo...Iskreno se nadam pojasnjenjima :) Samo kroz pitanja i debatu nasa drzava moze zasluziti bolje. Pozz svima
Bump.

Nadam se da će se neko od članova NS javiti i odgovoriti na ova pitanja, izgleda da stariji forumaši izbjegavaju odgovarati na konkretnija pitanja.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32434 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

kmirsad wrote:
Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na mržnju, sukobe i rat i neprijateljstvo u različitosti
A i ovih iz Ns... a vako to treba...
Vela havle likeru...
De ba, Mirso... to isto kao pozivati u vjeru u Jalskoj dzamiji.
Slikovito receno, zasto ne odu u diskoteku Roma, pa pozovu kockoglave u vjeru?
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32435 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

wewa wrote:
Control panel wrote:
wewa wrote:ne mogu vjerovati da u vaktu kad Kazazovic vedri i oblaci obrazovnim sistemom KS ikome pada na pamet omalovazavati Marjanovicev rad na istoj poziciji :-)
Vodi ga kuci. Ti ako si zabiravio njegov nerad ja nisam.

:-)
imas li djecu skolske dobi?

moje dvoje se skolovalo i za njegovog vakta, a i sad kad imamo divotu od prof. tjelesnog na celu Ministarstva. sto ce reci da znam o cemu pricam.
Mani se suplje. De reci konkretno sta je to on dobro uradio.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#32436 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Control panel wrote:
Mani se suplje. De reci konkretno sta je to on dobro uradio.
realizovao je projekt eksterne mature, prema zamisli svog prethodnika.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32437 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

seln wrote:
kmirsad wrote:
Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na mržnju, sukobe i rat i neprijateljstvo u različitosti
A i ovih iz Ns... a vako to treba...
Vela havle likeru...
De ba, Mirso... to isto kao pozivati u vjeru u Jalskoj dzamiji.
Slikovito receno, zasto ne odu u diskoteku Roma, pa pozovu kockoglave u vjeru?
:lol: :lol: :lol: :lol: Nasmijao si me... iako se ne slažem... Ovo stalno treba ponavljati... uporno i tvrdoglavo... :-D
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#32438 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Maraschino wrote:
Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na oprost, zajedništvo i bratstvo u različitosti
Pa stvarno :roll:
idi u Prijedor, Livno, Mostar, Visegrad...pa bacaj te parole, Tuzli ne trebaju, makar je to jasno.
Pa jeste. Dovoljni su SDP, SBB, SDA i PDA. Neka oni bacaju parole.

https://www.nasastranka.ba/skup-nase-st ... sti/15954/
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32439 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

kmirsad wrote:
seln wrote: De ba, Mirso... to isto kao pozivati u vjeru u Jalskoj dzamiji.
Slikovito receno, zasto ne odu u diskoteku Roma, pa pozovu kockoglave u vjeru?
:lol: :lol: :lol: :lol: Nasmijao si me... iako se ne slažem... Ovo stalno treba ponavljati... uporno i tvrdoglavo... :-D
I ja mislim da treba... ali u Brotnju, Laktasima, Bratuncu...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32440 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Novak20 wrote:
Maraschino wrote:
Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na oprost, zajedništvo i bratstvo u različitosti
Pa stvarno :roll:
idi u Prijedor, Livno, Mostar, Visegrad...pa bacaj te parole, Tuzli ne trebaju, makar je to jasno.
Pa jeste. Dovoljni su SDP, SBB, SDA i PDA. Neka oni bacaju parole.

https://www.nasastranka.ba/skup-nase-st ... sti/15954/
Bacaju ih i tvoji, koji ne mogu da prevale preko zuba ni tursko ime grada:

https://www.hdzbihsoli.ba/

Reci iskreno, da li bi ti od ovih likova kupio polovan auto?

Image
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#32441 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

Altsa wrote:Nakon bijednog pisma i tuzakanja Komsica ova stranka je za mene prekrizena.

I za ovakvog lika kao sto je Falatar ja treba da glasam. Kao da je izasao iz Alan Forda. Ne zna ni jel poso ni jel doso. Tuzno da ne moze biti tuznije kakvu osobu podmecete bosancima.
:lol: :lol: :lol:
Image
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
bolje se takmiciti i pobijediti il pobijediti i takmitciti se... dajte ovog grunfa nedze u kancelariju neg samo prima mejlove
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32442 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

:?
wewa wrote:
Control panel wrote:
Mani se suplje. De reci konkretno sta je to on dobro uradio.
realizovao je projekt eksterne mature, prema zamisli svog prethodnika.

Jbt koji uspjeh. Mora da su novi anstajni odskolovani na krilima externe mature koju je realizovao po zamisli prethodnika.
De potrudi se mozes ti i bolje. Ipak se radi o marjanovicu on je cuda napravio.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#32443 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Control panel wrote::?
wewa wrote:
Control panel wrote:
Mani se suplje. De reci konkretno sta je to on dobro uradio.
realizovao je projekt eksterne mature, prema zamisli svog prethodnika.

Jbt koji uspjeh. Mora da su novi anstajni odskolovani na krilima externe mature koju je realizovao po zamisli prethodnika.
De potrudi se mozes ti i bolje. Ipak se radi o marjanovicu on je cuda napravio.
zbilja ne razumijem koji problem imas, ali nivo komunikacije ti nije bas zavidan.

eksterna matura je najbolje sto se u obrazovnom sistemu KS desilo od rata naovamo. tu je jos i pokusaj uvodjenja jedinstvenih udzbenika za osnovne skole...

a Marjanovic je na celu ministarstva bio, koliko ono? 6 mjeseci? sta je trebalo da uradi? da preslika finski sistem?
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32444 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

wewa wrote: zbilja ne razumijem koji problem imas, ali nivo komunikacije ti nije bas zavidan.

eksterna matura je najbolje sto se u obrazovnom sistemu KS desilo od rata naovamo. tu je jos i pokusaj uvodjenja jedinstvenih udzbenika za osnovne skole...

a Marjanovic je na celu ministarstva bio, koliko ono? 6 mjeseci? sta je trebalo da uradi? da preslika finski sistem?
Pa sta ga onda falite kad nije nista uradio, i ako je bio kratko vrijeme stigao je da unazadi visoko obrazovanje. Pitaj ljude iz akademske zajednice sta misle o marjanovicevom zakonu.
Ne mogu da vas shvatim kako ga na nevidjeno hvalite, niti cime je on stekao simpatije za samo 6 mjeseci. Radom sigurno nije, mozda na frizuru, na baklava cvike...
Jel ti bar malo neugodno da od negativca pravis heroja.
Donio je dva zakona od toga jedan katastrofalno los, a drugi jer je morao praviti izmjene po presudi ustavnog suda, i sve drugo sto je uradio bilo je lose. Lagao je prosvjetare oko plata, kao sto ih i sada lazu, i nakon njihovog protesta bio je prisiljen da podnese ostavku i jos je govorio prosvjetarima da nije bilo razloga za strajk. Sta ces. Brzo se covjek privikao na ministarsku platu.
O kakvom moralu covjeka se radi dovoljno je reci da mu je sef bio suad zeljkovic a vecinu mu cinio kolega magistar radeljas.
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#32445 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by black »

Control panel wrote:
Drug SDP-ovac sta kazes na ovo?

https://www.dnevnik.ba/teme/borisa-fala ... se-odrzava

S kim NS misli suradjivati? Dinom Konakovicem?!
sa SBBom :per:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#32446 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Control panel wrote:
wewa wrote: zbilja ne razumijem koji problem imas, ali nivo komunikacije ti nije bas zavidan.

eksterna matura je najbolje sto se u obrazovnom sistemu KS desilo od rata naovamo. tu je jos i pokusaj uvodjenja jedinstvenih udzbenika za osnovne skole...

a Marjanovic je na celu ministarstva bio, koliko ono? 6 mjeseci? sta je trebalo da uradi? da preslika finski sistem?
Pa sta ga onda falite kad nije nista uradio, i ako je bio kratko vrijeme stigao je da unazadi visoko obrazovanje. Pitaj ljude iz akademske zajednice sta misle o marjanovicevom zakonu.
Ne mogu da vas shvatim kako ga na nevidjeno hvalite, niti cime je on stekao simpatije za samo 6 mjeseci. Radom sigurno nije, mozda na frizuru, na baklava cvike...
Jel ti bar malo neugodno da od negativca pravis heroja.
Donio je dva zakona od toga jedan katastrofalno los, a drugi jer je morao praviti izmjene po presudi ustavnog suda, i sve drugo sto je uradio bilo je lose. Lagao je prosvjetare oko plata, kao sto ih i sada lazu, i nakon njihovog protesta bio je prisiljen da podnese ostavku i jos je govorio prosvjetarima da nije bilo razloga za strajk. Sta ces. Brzo se covjek privikao na ministarsku platu.
O kakvom moralu covjeka se radi dovoljno je reci da mu je sef bio suad zeljkovic a vecinu mu cinio kolega magistar radeljas.
de ti malo pazljivije citaj

nigdje, niti u jednom svom postu otkako sam na forumu nisam hvalila Marjanovica
ali ne mogu ni sjediti i gledati kako se njega kudi, a zanemaruje se cinjenica kakve smo sve spodobe imali priliku gledati i trpjeti od njegovog mandata naovamo

btw, jel i ti na svom poslu mozes birati radne kolege? ako da, zavidim, sta reci.
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32447 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

black wrote:
Control panel wrote:
Drug SDP-ovac sta kazes na ovo?

https://www.dnevnik.ba/teme/borisa-fala ... se-odrzava

S kim NS misli suradjivati? Dinom Konakovicem?!
sa SBBom :per:

Nasa stranka je sretna kad su joj najveci problemi u drzavi DF, GS i SDP
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32448 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

pici wrote:
Altsa wrote:Nakon bijednog pisma i tuzakanja Komsica ova stranka je za mene prekrizena.

I za ovakvog lika kao sto je Falatar ja treba da glasam. Kao da je izasao iz Alan Forda. Ne zna ni jel poso ni jel doso. Tuzno da ne moze biti tuznije kakvu osobu podmecete bosancima.
:lol: :lol: :lol:
Image
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
bolje se takmiciti i pobijediti il pobijediti i takmitciti se... dajte ovog grunfa nedze u kancelariju neg samo prima mejlove
Ako kanis pobijediti, ne smijes kandidovati.
Ili tako nekako...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32449 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Control panel wrote:
black wrote:
Control panel wrote:
Drug SDP-ovac sta kazes na ovo?

https://www.dnevnik.ba/teme/borisa-fala ... se-odrzava

S kim NS misli suradjivati? Dinom Konakovicem?!
sa SBBom :per:

Nasa stranka je sretna kad su joj najveci problemi u drzavi DF, GS i SDP
Pa njima jesu problemi; imaju istu ili slicnu ciljnu grupu glasaca.
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#32450 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by SSemir »

Control panel wrote:
S kim NS misli suradjivati? Dinom Konakovicem?!
s kime SDA misli suradjivati?
s kime HDZ misli suradjivati?
s kime SBB misli suradjivati?
s kime SBIH mislii suradjivati?
s kime PDA mislii suradjivati?
s kime DF mislii suradjivati?
s kime Konakovic misli suradjivati?
s kime SDA misli suradjivati?
s kime SDP misli suradjivati?

hajde redom i odgovori logicno na svko od ovih pitanja.
i od svih tih, ti si upro prstom u nasu stranku i zapitkujes s kime misle koalirati. ovi ostali i njihove koalicije ti nisu problem?
Locked