Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32401 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Control panel wrote: Melem od covjeka. Ili sto bi njegove kolege iz SDA Vlade u kojoj je bio ministar rekle meHlem od covjeka.
Od zelenih, preko narandzastih do crvenih.
Na kojeg se sada Damira, bivšeg ministra obrazovanja u vladi sa SDA referišete, Mašića ili Marjanovića?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32402 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

kluz franjo wrote:
Control panel wrote: Melem od covjeka. Ili sto bi njegove kolege iz SDA Vlade u kojoj je bio ministar rekle meHlem od covjeka.
Od zelenih, preko narandzastih do crvenih.
Na kojeg se sada Damira, bivšeg ministra obrazovanja u vladi sa SDA referišete, Mašića ili Marjanovića?
Marjanovica, valjda, za njega sam pitala
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32403 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

plain vanilla wrote:
kluz franjo wrote:
Control panel wrote: Melem od covjeka. Ili sto bi njegove kolege iz SDA Vlade u kojoj je bio ministar rekle meHlem od covjeka.
Od zelenih, preko narandzastih do crvenih.
Na kojeg se sada Damira, bivšeg ministra obrazovanja u vladi sa SDA referišete, Mašića ili Marjanovića?
Marjanovica, valjda, za njega sam pitala
Vaše pitanje sam shvatio. Kolegu controla nisam baš najbolje, zato sam samo njega i citirao.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#32404 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

cyprus wrote:

Što se tiče razgraničenja između antičovićevskog i antihrvatskog sentimenta... Nisam ja taj kojem trebaš objašnjavati tu razliku... Imam doticaja sa nekim ljudima iz tog DF-GS kruga (uostalom i vidiš neke pojedince na forumu), čija je retorika u posljednje vrijeme duboko ušla u polje šovinizma spram Hrvata... O zauzimanju desnog kursa govore i ovi suludi nastraji prema Našoj stranci, pa i SDP-u zbog tobožnje izdaje...
ti si pomenuo da je komšićeva kandidatura bazirana isključivo na antihrvatskom sentimentu, što znači da je njemu cilj što više uništiti hrvate u bosni i hercegovini i stvoriti jaz prema njima. onda te ja pitam, šta je sa komšićevim hrvatstvom, šta je sa hrvatima iz njegove stranke ili hrvatima koji glasuju za njega? on stvara jaz prema sebi, prijateljima, rodbini?

greška u tvom postu je što si upravo ti izjednačio čovića sa kompletnim hrvatskim življem i što si komšićevo udaranje po čoviću protumačio kao udaranje na kompletno hrvatsko stanovništvo i da komšić ustvari vodi kampanju protiv hrvata. to su veoma teške riječi, a smatram da si dosta pametniji i da nećeš upasti u tu zamku..
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#32405 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

Hakiz wrote:

Zaista. Ne komunistički, ljudi se ponašaju po matrici Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer. A to ništa dobro nije donijelo.
isti k, drugo pakovanje. svi oni su sebe predstavljali svecima, kao da su bogom dani, pa ko god im šta prigovori, automatski udara na kompletno stanovništvo i vodi protiv njih sentiment.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#32406 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maraschino »

Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na oprost, zajedništvo i bratstvo u različitosti
Pa stvarno :roll:
idi u Prijedor, Livno, Mostar, Visegrad...pa bacaj te parole, Tuzli ne trebaju, makar je to jasno.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32407 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

Maraschino wrote:
Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na oprost, zajedništvo i bratstvo u različitosti
Pa stvarno :roll:
idi u Prijedor, Livno, Mostar, Visegrad...pa bacaj te parole, Tuzli ne trebaju, makar je to jasno.
:lol:
e bas necemo u inat :evil: :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32408 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na mržnju, sukobe i rat i neprijateljstvo u različitosti
A i ovih iz Ns... a vako to treba...
Vela havle likeru...
Last edited by kmirsad on 19/09/2018 11:01, edited 2 times in total.
User avatar
paleoconservative
Posts: 241
Joined: 15/09/2018 09:46

#32409 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by paleoconservative »

Hoce li neko iz NS da odgovori na pitanja koja sam jucer postavio? Kao jos nepristran glasac, stvarno me interesuju NS pogledi prema Daytonu, EU i kako voditi ekonomiju. Bicu zahvalan na svim pojasnjenjima :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#32410 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maraschino »

kmirsad wrote:
Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na mržnju, sukobe i rat i neprijateljstvo u različitosti
:lol:

Dobro je da Tuzli nista drugo ne treba osim tolerancije, uvazavanja razlicitosti i ljubavi. :D
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32411 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

:bih:
kluz franjo wrote:
Control panel wrote: Melem od covjeka. Ili sto bi njegove kolege iz SDA Vlade u kojoj je bio ministar rekle meHlem od covjeka.
Od zelenih, preko narandzastih do crvenih.
Na kojeg se sada Damira, bivšeg ministra obrazovanja u vladi sa SDA referišete, Mašića ili Marjanovića?
Znas ti dobro. Ne pravi se naivan. Na mindjusu miniszra kojeg je predlozila hanka vajzovic, kad ke oborila SDP-SBB vladu i orikljucila se zajedno sa marjanovicem sda vladi protiv socijaldemokrata, pa onda isto taj ministar predlozi i isvoji se rezrogradni zakon o visokom obrazovanju koji je omogucio da likovi poput zshiragica vode glavnu rijec, covjek koji je uveo turski jezik u skole, covjek koji je otisao u DF,pa u LGG Socijaldemokrate, pa u NS.
I da se razumijemo, nije on provodio u vladi nijednu drugu politiku osim SDA politike, jedan od najvecih ublehasa u politici. Iskreno me cidi da ga je NS primio a i sami znaju sta je radio sa SDA , i jos ga stave za nosioca liste.
E o tom liku govorim.
Last edited by Control panel on 19/09/2018 11:12, edited 3 times in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32412 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Maraschino wrote:
kmirsad wrote:
Naša stranka u Tuzli: Pozivamo građane na mržnju, sukobe i rat i neprijateljstvo u različitosti
:lol:

Dobro je da Tuzli nista drugo ne treba osim tolerancije, uvazavanja razlicitosti i ljubavi. :D
:lol: Ma ovakve poruke idu u svim gradovima u kojima NS ima tribine i skupove... a doči će vrijeme da to bude i u RS
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#32413 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maraschino »

kmirsad wrote:

Ma ovakve poruke idu u svim gradovima u kojima NS ima tribine i skupove... a doči će vrijeme da to bude i u RS
Ko ziv ko mrtav moj Mirso. :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32414 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

kmirsad wrote: :lol: Ma ovakve poruke idu u svim gradovima u kojima NS ima tribine i skupove... a doči će vrijeme da to bude i u RS
vala, i ti moras priznati da je ovo smijesno za Tuzlu :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32415 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

plain vanilla wrote:
kmirsad wrote: :lol: Ma ovakve poruke idu u svim gradovima u kojima NS ima tribine i skupove... a doči će vrijeme da to bude i u RS
vala, i ti moras priznati da je ovo smijesno za Tuzlu :mrgreen:
Slažem se... Tuzla je ovu toplu vodu davno otkrila... i nikada nije nikada dozvolila da se ohladi... i zato su bili frenetični aplauzi. Liker je ovu poruku izvadio iz konteksta ostatka govora. U kojem je govornik rekao da ovu poruku upučuje svim ljudima BiH, u svim gradovima, na svakom pedlju BiH
Dakle, ovo je univerzalana poruka koja šalje svim građanima BiH, a ne specifično Tuzli...
A ni u Banket sali nisu bili samo Tuzlaci... bilo je tu ljudi iz drugih gradova sa TK...koji će pričati svojima šta su vidjeli i čuli.
Last edited by kmirsad on 19/09/2018 11:38, edited 1 time in total.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32416 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Control panel wrote:
kluz franjo wrote:
Control panel wrote: Melem od covjeka. Ili sto bi njegove kolege iz SDA Vlade u kojoj je bio ministar rekle meHlem od covjeka.
Od zelenih, preko narandzastih do crvenih.
Na kojeg se sada Damira, bivšeg ministra obrazovanja u vladi sa SDA referišete, Mašića ili Marjanovića?
Znas ti dobro. Ne pravi se naivan. Na mindjusu miniszra kojeg je predlozila hanka vajzovic, kad ke oborila SDP-SBB vladu i orikljucila se zajedno sa marjanovicem sda vladi protiv socijaldemokrata, pa onda isto taj ministar predlozi i isvoji se rezrogradni zakon o visokom obrazovanju koji je omogucio da likovi poput zshiragica vode glavnu rijec, covjek koji je uveo turski jezik u skole, covjek koji je otisao u DF,pa u LGG Socijaldemokrate, pa u NS.

E o tom liku govorim.
Nemojte se uzbuđivati kolega. Nema razloga za to. Samo polako.
Inače, ova Hanka Vajzović, što je spominjete. Sa koje je stranačke liste ušla uopšte u SKS? Pa Mira Jurić, Brane Crnogorac...

Ali da se vratimo na temu. Vrijedan ovaj Marjanović, sudeći barem po Vašem opisu.
Znači u 6 mjeseci, koliko je efektivno bio na čelu ministarstva obrazovanja KS, sve ovo gore uradio?
Šta kažete, predlagao zakone, omogućio ovome (pretpostavljam da je ovo Zahiragić) da vodi glavnu riječ, uveo turski jezik u škole...

Pa stvarno onda nije ni čudo da se Stav i Faktor slomiše da popljuju Našu stranku. Lijepi strah.

Mala ispravka netačnog navoda.
Nije "otišao" u DF. Bio je jedan od osnivača DF-a. A ovo LGG (vjerovatno mislite iGG, samo u brzini i uzbuđenju se omaklo).

Nego ako smijem biti slobodan dati Vam jednu sugestiju.
Ima jedan treći bivši ministar obrazovanja u vladi sa SDA (dakle ne ova dva Damira) koji ima i svoju listu i političku opciju.
Imam utisak da bi ste se tamo i ideološki i temperamentom možda bolje osjećali.
Možda se i varam. Ali provjerite, ništa Vas ne košta.
Primite izraze mog srdačnog mahanja.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#32417 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maraschino »

kmirsad wrote:
plain vanilla wrote: vala, i ti moras priznati da je ovo smijesno za Tuzlu :mrgreen:
Slažem se... Tuzla je ovu toplu vodu davno otkrila... i nikada nije nikada dozvolila da se ohladi... i zato su bili frenetični aplauzi. Liker je ovu poruku izvadio iz konteksta ostatka govora. U kojem je govornik rekao da ovu poruku upučuje svim ljudima BiH, u svim gradovima, na svakom pedlju BiH
Dakle, ovo je univerzalana poruka koja šalje svim građanima BiH, a ne specifično Tuzli...

Sve Bosko do Boska. :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32418 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Maraschino wrote:
kmirsad wrote:
plain vanilla wrote: vala, i ti moras priznati da je ovo smijesno za Tuzlu :mrgreen:
Slažem se... Tuzla je ovu toplu vodu davno otkrila... i nikada nije nikada dozvolila da se ohladi... i zato su bili frenetični aplauzi. Liker je ovu poruku izvadio iz konteksta ostatka govora. U kojem je govornik rekao da ovu poruku upučuje svim ljudima BiH, u svim gradovima, na svakom pedlju BiH
Dakle, ovo je univerzalana poruka koja šalje svim građanima BiH, a ne specifično Tuzli...

Sve Bosko do Boska. :D
:lol: Likeru... pazi, metak...
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#32419 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by addy_sa »

Sta ce Cudicka ako ne prodje? Valja raditi nesto :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32420 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Zaposliti će je Bakir u Bingu... ili u nekoj drugoj firmi sa repertoara...
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32421 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

kluz franjo wrote:
Control panel wrote:
kluz franjo wrote: Nemojte se uzbuđivati kolega. Nema razloga za to. Samo polako.
Inače, ova Hanka Vajzović, što je spominjete. Sa koje je stranačke liste ušla uopšte u SKS? Pa Mira Jurić, Brane Crnogorac...

Ali da se vratimo na temu. Vrijedan ovaj Marjanović, sudeći barem po Vašem opisu.
Znači u 6 mjeseci, koliko je efektivno bio na čelu ministarstva obrazovanja KS, sve ovo gore uradio?
Šta kažete, predlagao zakone, omogućio ovome (pretpostavljam da je ovo Zahiragić) da vodi glavnu riječ, uveo turski jezik u škole...

Pa stvarno onda nije ni čudo da se Stav i Faktor slomiše da popljuju Našu stranku. Lijepi strah.

Mala ispravka netačnog navoda.
Nije "otišao" u DF. Bio je jedan od osnivača DF-a. A ovo LGG (vjerovatno mislite iGG, samo u brzini i uzbuđenju se omaklo).

Nego ako smijem biti slobodan dati Vam jednu sugestiju.
Ima jedan treći bivši ministar obrazovanja u vladi sa SDA (dakle ne ova dva Damira) koji ima i svoju listu i političku opciju.
Imam utisak da bi ste se tamo i ideološki i temperamentom možda bolje osjećali.
Možda se i varam. Ali provjerite, ništa Vas ne košta.
Primite izraze mog srdačnog mahanja.
Ma kakvo uzbudjivanje. I tebi sugestija, vidi kad je tetka hanka (a provjeri i cima tetka) napustila SDP, pa onda vidi kad je SDA vlada imenovana, pa onda vidi kad je formiran DF. Do tada je slusao sta mu SDA kaze i hanka. Oboje su radili orotiv SDP-a. Da mislim na iGG jer su toliko bili bitan faktor da su ih svi zvali LGG socijaldemokrati, pa kad je vidio da nije raja bas poletila za njim trebala mu je nova stranka. Jbg osladio mu se zivot na budzetu, dobra plata, redovna, vozac, sekretarica, mediji, sav vazan
Pa se ponudio nasoj stranci on ,mario i neira.
A sto se tice onig sto mlati supruge i salje sebi metke u posti daleko mu kuca od moje i mog glasackog listica.
A vi uzivajte sa damirom mindjusom, ublehasem.
Koja ce mu biti sljedeca stranka i koliko ce se zadrzati u NSu.
I tebi mahanje ubermenchu.
User avatar
paleoconservative
Posts: 241
Joined: 15/09/2018 09:46

#32422 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by paleoconservative »

paleoconservative wrote:Hoce li neko iz NS da odgovori na pitanja koja sam jucer postavio? Kao jos nepristran glasac, stvarno me interesuju NS pogledi prema Daytonu, EU i kako voditi ekonomiju. Bicu zahvalan na svim pojasnjenjima :D
Naravno, bitnije je pricati o Marjanovicevoj mindjusi neko o konkretnim politikama koju bi ovi ljudi vodili :-)

Salu na stranu, za Marjanovica se moze cuti od toga da je cjenjen profesor, do ovih izjava da smatra da je socijalisticki pristup najpametniji (spoiler: nije)

Sta je od toga istina?
User avatar
Altsa
Posts: 9226
Joined: 19/03/2004 18:31

#32423 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Altsa »

Nakon bijednog pisma i tuzakanja Komsica ova stranka je za mene prekrizena.

I za ovakvog lika kao sto je Falatar ja treba da glasam. Kao da je izasao iz Alan Forda. Ne zna ni jel poso ni jel doso. Tuzno da ne moze biti tuznije kakvu osobu podmecete bosancima.
:lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#32424 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

...
Last edited by Banksy on 19/09/2018 14:18, edited 1 time in total.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#32425 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by julisiz es grant »

Izgubljeni pogled u daljinu političkog diletanta gurnutog u suludu avanturu, simboličan je na više nivoa.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/falatar ... /180919060
Locked