Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#32351 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa kada su išli i još napravili predizbornu koaliciju, bili su proglašeni četnicima.
Isto kao što sad SDP proglašavaju Dodikovim igračima, jer u manjem entitetu ide sa onim Draškom i Vojinom.
Znači, valja jedino ako se u manjem entitetu obraća povratnicima Bošnjacima i Hrvatima, ako se obrati i Srbima, četnik na kvadrat.
Isto kao što sad SDP proglašavaju Dodikovim igračima, jer u manjem entitetu ide sa onim Draškom i Vojinom.
Znači, valja jedino ako se u manjem entitetu obraća povratnicima Bošnjacima i Hrvatima, ako se obrati i Srbima, četnik na kvadrat.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#32352 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jbt led likovi dosli u Tz sa “budimo dobre komsije”. A samo par kilometara dalje nije ostalo muslimanskog uvaplain vanilla wrote:Aha, ali u Sarajevu, Zenici i Tuzli. Dolaze da nas spase od bosnjackih nacionalista.Control panel wrote:Zajedno i tacka.
Nemaju potrebe ici uHercegovinu, Bijeljinu, Trebinje i Banjaluku, tamo su vec ikorijenjeni.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#32353 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
loša im je strategija što udaraju na komšića.
evo im šamara: https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/92 ... ranka.html
evo im šamara: https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/92 ... ranka.html
PROFESOR KUKIĆ USTAO U ODBRANU KOMŠIĆA: "Smiješne su optužbe Naše stranke, mogu promijeniti ime u 'Njihova stranka'"!
Profesor na Sveučilištu u Mostaru, Slavo Kukić,prokomentirao je za Vijesti.ba protestno pismo Naše stranke upućeno evropskim liberalima, u kome negoduju zbog podrške Čedomira Jovanovića kandidatu DF-a za člana Predsjedništva BiH, smatrjući da je Komšić nacionalista.
-Ako se analiziraju nastupi Naše stranke posljednjih mjeseci, desetostruko više puta su napali Željka Komšića nego Dragana Čovića koji im je iz nekog razloga prihvatljiviji, smatra profesor Kukić.
"Željku Komšiću možete spočitnuti štošta - i osobno sam, uostalom, u zadnjih godinu dana to znao činiti - ali etiketirati ga nacionalistom koji svojom propagandom budi strah u glasačima je samo pokazatelj kako je predizborna kampanja ovdje cirkus kakav se sresti može samo na ovim prostorima", smatra Kukić.
Dodaje da takva tvrdnja nema nikakve veze sa stvarnošću.
"U čitavoj toj priči još problematičnije je što se ovakvim verbalnim puškaranjem unutar građanskoga političkoga spektra pred same izbore obeshrabruje građanski dio biračkoga tijela da iziđe na izbore i motivira ga se da, kao i svih prethodnih izbornih ciklusa, ostane doma i ne sudjeluje u procesu u kojeg nema povjerenja", mišljenja je akademik Kukić
- Ako je to krajnji cilj Naše stranke, jedino čime joj se može uzvratiti jeste da ona nije Naša nego Njihova - i da takvom retorikom i sama radi za još jedan mandat etnonacionalista, zaključio je Kukić.
Ako se analiziraju nastupi Naše stranke posljednjih mjeseci, indikativno je da su desetostruko više puta napali Željka Komšića nego Dragana Čovića koji im je iz nekog razloga prihvatljiviji.
Podsjećamo, nakon što je lider Liberalno demokratske partije Srbije, Čedomir Jovanović, svojim prisustvom na konvenciji DF-a i GS-a dao otvorenu podršku kandidaturi Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH, Naša stranka se dopisom požalila Savezu liberala i demokrata za Evropu (ALDE) i Mreži liberalnih stranaka jugoistočne Europe (LIBSEEN).
U pismu ističu da Demokratska fronta nije liberalna stranka te tvde da je Komšić nacionalista.
"Demokratska fronta nije liberalna stranka i kampanja gospodina Komšića sadrži aluzije nacionalističke propagande koja budi strah u glasačima", navodi se.
Također u protesnom pismu Naša stranka, istovremeno se žali što nije dobila podršku od evropskih liberala ali i traži od istih da ne ometaju višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#32354 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Za NS, i pored svega, treba glasati ako ni zbog čega drugog, onda zbog pisanja nenaspavanog. Sačekati da on nešto napiše, pa uraditi suprotno.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32355 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sve demokratske stranke bi MORALE osuditi čin paljevine automobila bilo kojeg kandidata/kandidatkinje na izborima, kakvi god da su motivi paljevine bili.
To naravno prvenstveno očekujem od Naše stranke.
A svi kandidati/kandidatkinje bi MORALI razmisliti o svojoj retorici u sljedećih 20 dana.
Nakon što je i 9-i put "isprana" priča o "zaštitnicima i izdajnicima naroda (množina) i države", očigledno dolazimo u fazu "fizičke razmjene argumenata".
To naravno prvenstveno očekujem od Naše stranke.
A svi kandidati/kandidatkinje bi MORALI razmisliti o svojoj retorici u sljedećih 20 dana.
Nakon što je i 9-i put "isprana" priča o "zaštitnicima i izdajnicima naroda (množina) i države", očigledno dolazimo u fazu "fizičke razmjene argumenata".
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#32356 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
+1Banksy wrote:Upravo tako.cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu...
Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
Bas tako.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#32357 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A, nećeš paliti auto onome koga ne smartaš prijetnjom. Pa bi Arapovićima i SBB-u to trebalo imponovati.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#32358 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne bih se smio zakleti da oni to nisu sami pocinili. Kud bas sad da plane autoHakiz wrote:A, nećeš paliti auto onome koga ne smartaš prijetnjom. Pa bi Arapovićima i SBB-u to trebalo imponovati.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32359 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
kluz franjo wrote:Sve demokratske stranke bi MORALE osuditi čin paljevine automobila bilo kojeg kandidata/kandidatkinje na izborima, kakvi god da su motivi paljevine bili.
To naravno prvenstveno očekujem od Naše stranke.
A svi kandidati/kandidatkinje bi MORALI razmisliti o svojoj retorici u sljedećih 20 dana.
Nakon što je i 9-i put "isprana" priča o "zaštitnicima i izdajnicima naroda (množina) i države", očigledno dolazimo u fazu "fizičke razmjene argumenata".
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#32360 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pomislio sam i to. Šta ćeš, nisi ozbiljan igrač ako ti ne zapale auto. Pa kako je imidž sve, ako neće drugi, zapališ ga sebi. Da narod pomisli da te se vladajući plaše. Pa da ozbiljno počnu razmatrati glasanje za tebe._BataZiv_0809 wrote:Ne bih se smio zakleti da oni to nisu sami pocinili. Kud bas sad da plane autoHakiz wrote:A, nećeš paliti auto onome koga ne smartaš prijetnjom. Pa bi Arapovićima i SBB-u to trebalo imponovati.slucajno eto
Makijaveli se okreće u grobu bijesan što se nije toga sjetio.
Last edited by Hakiz on 18/09/2018 16:23, edited 1 time in total.
-
olimp84
- Posts: 125
- Joined: 04/03/2018 23:27
- Location: krivo usmjeren
#32361 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
to vjerovatno jest najblize istini, ali ako ti je u interesu bih drustvo onda neces pljuvati komsica, jer ako ne pobijedi on, pobijedice covic. al da je ns tog misljenja ne bi onda kandidovali falatara zar ne_BataZiv_0809 wrote:+1Banksy wrote:Upravo tako.cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu...
Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
Bas tako.
osim ako nemaju neki dugorocni masterplan koji nam nije poznat (sto bi objasnjavalo i kandidaturu falatara), 4d chess i tako to
pozdrav svima
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
- Adriatic
- Posts: 3422
- Joined: 03/07/2008 12:32
- Location: Šeher
#32363 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Auuuu strankice, od svih UZP-Dodikovih sranja, njima problem Komšić?
Ali neka, znaće SDA to cijeniti.
Nije beg cicija.
Zato, koliko god Falatar otme, korisno je.
Ali neka, znaće SDA to cijeniti.
Nije beg cicija.
Zato, koliko god Falatar otme, korisno je.
-
olimp84
- Posts: 125
- Joined: 04/03/2018 23:27
- Location: krivo usmjeren
#32364 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Hakiz wrote:neka.
sto obrisa komentar, i kako se brisu komentari ?
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#32365 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
]
i ne radi se ovdje o antihrvatskom, već antičovićevskom sentimentu... konačno je vrijeme da vi, pojedinci, to razgraničite. osim ako ste toliko ograničeni, da čovića smatrate hrvatskim mesijom ili svecem, pa sve što se uradi protiv njega kvalificirate da se učinilo protiv jednog naroda u cjelini.
zaista, komunistički duh nikada nije otanjio.
ovo je toliko gruba i opasna riječ, da sam zaista ostao bez teksta. pa šta je sa hrvatima iz sarajeva, tuzle, pa i srednje bosne, koji glasaju za komšića?cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu...
Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
i ne radi se ovdje o antihrvatskom, već antičovićevskom sentimentu... konačno je vrijeme da vi, pojedinci, to razgraničite. osim ako ste toliko ograničeni, da čovića smatrate hrvatskim mesijom ili svecem, pa sve što se uradi protiv njega kvalificirate da se učinilo protiv jednog naroda u cjelini.
zaista, komunistički duh nikada nije otanjio.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#32366 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zaista. Ne komunistički, ljudi se ponašaju po matrici Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer. A to ništa dobro nije donijelo.malakh wrote:]ovo je toliko gruba i opasna riječ, da sam zaista ostao bez teksta. pa šta je sa hrvatima iz sarajeva, tuzle, pa i srednje bosne, koji glasaju za komšića?cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu...
Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
i ne radi se ovdje o antihrvatskom, već antičovićevskom sentimentu... konačno je vrijeme da vi, pojedinci, to razgraničite. osim ako ste toliko ograničeni, da čovića smatrate hrvatskim mesijom ili svecem, pa sve što se uradi protiv njega kvalificirate da se učinilo protiv jednog naroda u cjelini.
zaista, komunistički duh nikada nije otanjio.
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#32367 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Vadis iz konteksta. Oglasili su se povodom 'nacionalisticki obojene kampanje koja plasi birace'. Smijesno je da od toliko stranaka optuze samo Komsica, e sve kao na Cedin racun.Banksy wrote:Ko, inače, od stranaka iz Federacije ide 'uHercegovinu, Bijeljinu, Trebinje i Banjaluku'? Mislim, zaista ide.
Nek se malo pozabave Banjalukom i Hercegovinom, kad im je vec slogan Zajedno i tacka. U Tuzli smo vec zajedno, slobodno nek produze dalje.
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32368 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Bravo profesore. Njihova stranka.
Ali već jednom rekoh, ne može niko NS-u napraviti toliko političke štete koliko je oni sami sebi mogu napraviti. Danas s ovim Čovićevskim intervjuom i tužakanjem ALDE-u su dotakli dno. Samo nastavite
Ali već jednom rekoh, ne može niko NS-u napraviti toliko političke štete koliko je oni sami sebi mogu napraviti. Danas s ovim Čovićevskim intervjuom i tužakanjem ALDE-u su dotakli dno. Samo nastavite
18.09.2018. / 15:15h BiH - Akademik Slavo Kukić
Optužiti Komšića za nacionalizam je smiješno; Naša stranka pokazuje da je "Njihova stranka"
Slavo Kukić / Vijesti.ba
Ugledni profesor na Sveučilištu u Mostaru akademik Slavo Kukić, komentarisao je za Vijesti.ba protestno pismo Naše stranke upućeno evropskim liberalima, povodom pritužbe pomenute stranke zbog podrške Čedomira Jovanovića kandidatu za člana Predsjedništva BiH Željku Komšiću, u kojoj pored ostalog iz Naše stranke tvrde da je Komšić nacionalista. Ako se analiziraju nastupi Naše stranke posljednjih mjeseci, desetostruko više puta su napali Željka Komšića nego Dragana Čovića koji im je iz nekog razloga prihvatljiviji
Akademik Kukić tu tvrdnju kvalificira kao potpunu smiješnu.
"Željku Komšiću možete spočitnuti štošta - i osobno sam, uostalom, u zadnjih godinu dana to znao činiti - ali etiketirati ga nacionalistom koji svojom propagandom budi strah u glasačima je samo pokazatelj kako je predizborna kampanja ovdje cirkus kakav se sresti može samo na ovim prostorima", smatra Kukić.
Dodaje da takva tvrdnja nema nikakve veze sa stvarnošću.
"U čitavoj toj priči još problematičnije je što se ovakvim verbalnim puškaranjem unutar građanskoga političkoga spektra pred same izbore obeshrabruje građanski dio biračkoga tijela da iziđe na izbore i motivira ga se da, kao i svih prethodnih izbornih ciklusa, ostane doma i ne sudjeluje u procesu u kojeg nema povjerenja", mišljenja je akademik Kukić
- Ako je to krajnji cilj Naše stranke, jedino čime joj se može uzvratiti jeste da ona nije Naša nego Njihova - i da takvom retorikom i sama radi za još jedan mandat etnonacionalista, zaključio je Kukić.
Ako se analiziraju nastupi Naše stranke posljednjih mjeseci, indikativno je da su desetostruko više puta napali Željka Komšića nego Dragana Čovića koji im je iz nekog razloga prihvatljiviji.
(Vijesti.ba)
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#32369 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Rekoh ja, pravi cirkusanti. Ali moze im se, imaju publiku koja aplaudira. Nisam Komsicev glasac, ali bude li Covic sjedio u Predsjednistvu, moci cemo zahvaliti Njihovoj stranci, jer sumnjam da ce uzeti dio HDZ ovog kolaca. Jer njihovo Zajedno ne ide daleko.Capsicum wrote:Bravo profesore. Njihova stranka.
Ali već jednom rekoh, ne može niko NS-u napraviti toliko političke štete koliko je oni sami sebi mogu napraviti. Danas s ovim Čovićevskim intervjuom i tužakanjem ALDE-u su dotakli dno. Samo nastavite![]()
18.09.2018. / 15:15h BiH - Akademik Slavo Kukić
Optužiti Komšića za nacionalizam je smiješno; Naša stranka pokazuje da je "Njihova stranka"
Slavo Kukić / Vijesti.ba
Ugledni profesor na Sveučilištu u Mostaru akademik Slavo Kukić, komentarisao je za Vijesti.ba protestno pismo Naše stranke upućeno evropskim liberalima, povodom pritužbe pomenute stranke zbog podrške Čedomira Jovanovića kandidatu za člana Predsjedništva BiH Željku Komšiću, u kojoj pored ostalog iz Naše stranke tvrde da je Komšić nacionalista. Ako se analiziraju nastupi Naše stranke posljednjih mjeseci, desetostruko više puta su napali Željka Komšića nego Dragana Čovića koji im je iz nekog razloga prihvatljiviji
Akademik Kukić tu tvrdnju kvalificira kao potpunu smiješnu.
"Željku Komšiću možete spočitnuti štošta - i osobno sam, uostalom, u zadnjih godinu dana to znao činiti - ali etiketirati ga nacionalistom koji svojom propagandom budi strah u glasačima je samo pokazatelj kako je predizborna kampanja ovdje cirkus kakav se sresti može samo na ovim prostorima", smatra Kukić.
Dodaje da takva tvrdnja nema nikakve veze sa stvarnošću.
"U čitavoj toj priči još problematičnije je što se ovakvim verbalnim puškaranjem unutar građanskoga političkoga spektra pred same izbore obeshrabruje građanski dio biračkoga tijela da iziđe na izbore i motivira ga se da, kao i svih prethodnih izbornih ciklusa, ostane doma i ne sudjeluje u procesu u kojeg nema povjerenja", mišljenja je akademik Kukić
- Ako je to krajnji cilj Naše stranke, jedino čime joj se može uzvratiti jeste da ona nije Naša nego Njihova - i da takvom retorikom i sama radi za još jedan mandat etnonacionalista, zaključio je Kukić.
Ako se analiziraju nastupi Naše stranke posljednjih mjeseci, indikativno je da su desetostruko više puta napali Željka Komšića nego Dragana Čovića koji im je iz nekog razloga prihvatljiviji.
(Vijesti.ba)
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#32370 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Svako ima pravo na svoj izbor, pa i Slavo Kukič,
18.09.2018.
Optužiti Komšića za nacionalizam je smiješno; Naša stranka pokazuje da je "Njihova stranka"
U intervjuu za portal Safe Oručevića, političkog sponzora Željka Komšića, on kaže:
Stoga sam u zadnjih nekoliko mjeseci, a koristim i ovu priliku, izjavljivao da ću glasati za Komšića.
Biće teško i Komšiću zbog činjenice da su glasovi na koje je računao, glasovi sa kojima kalkuliše i Bećirović. Jedan dio glasova uzeće mu i Boriša Falatar.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#32371 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Srce Komsicevih glasova je bas u tim gradovima.Banksy wrote:Ko, inače, od stranaka iz Federacije ide 'uHercegovinu, Bijeljinu, Trebinje i Banjaluku'? Mislim, zaista ide.
Bosanac i Hercegovac (a Hrvat) od srca , svojim Bosancima i Hercegovcima od srca
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#32372 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Znaci bitniji su Hrvati iz Tuzle , Sarajeva i srednje Bosne koji glasaju za Komsica od Hrvata iz Mostara , Livna , Orasja i srednje Bosne koji ne glasaju za Komsica.malakh wrote:]ovo je toliko gruba i opasna riječ, da sam zaista ostao bez teksta. pa šta je sa hrvatima iz sarajeva, tuzle, pa i srednje bosne, koji glasaju za komšića?cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu...
Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
i ne radi se ovdje o antihrvatskom, već antičovićevskom sentimentu... konačno je vrijeme da vi, pojedinci, to razgraničite. osim ako ste toliko ograničeni, da čovića smatrate hrvatskim mesijom ili svecem, pa sve što se uradi protiv njega kvalificirate da se učinilo protiv jednog naroda u cjelini.
zaista, komunistički duh nikada nije otanjio.
Ima tu jos jedna zajebanija stvar, ovih drugih je barem trostruko-cetverostruko vise. To je bit demokratije da ovi kojih je manje demokratski zajebu ove kojih je vise. Ruku na srce to je SDA demokratija odavno involvirana u sistem.
I zato zapravo postoji SDA koja je savrseno mocna da sa svojim glasovima pobijedi Radoncica i da Komsicu pruzi izuzetnu podrsku oko ovih kako se to kaze....Hrvata.
Ostaviti trojanskog konja na cjedilu nije bas pametno ako ti je taj konj politicki jos uvijek potreban.
Last edited by sabina1 on 18/09/2018 17:20, edited 2 times in total.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32373 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nije čudo... NS... majka svih zala... popljčkaše gdje god šta ima, i za rat su krivi... , otjeraše ljude iz domovine... a o korupciji, nepotizmu da ne pričamo... normalno je da ih najviše napadaju...wewa wrote:e da su barem ljudi 5% podozrivi prema vladajucima kao prema NS, gdje bi nam kraj bio.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#32374 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
2014. Čovića je u Predsjedništvo uveo upravo Komšić. Uvešće ga i 2018.plain vanilla wrote:
Nisam Komsicev glasac, ali bude li Covic sjedio u Predsjednistvu, moci cemo zahvaliti Njihovoj stranci,
Mart 2018
KOJOVIĆ:
Naša stranka na svim sastancima u posljednju godinu i više zagovarala je ujedinjenje ljevice. Kada je prije izvjesnog vremena postalo jasno da od stapanja SDP-a i DF-a i formiranja građanskog bloka nema ništa, insistirali smo da imamo zajedničkog kandidata ili kandidate za Predsjedništvo BiH.
Razočaran sam što se Željko Komšić nije držao dogovora koji smo imali, a koji je bio vrlo jednostavan: imena potencijalnih kandidata za člana Predsjedništva BiH ćemo interno razmjeniti, usaglasiti i onda zajedno javnosti predstaviti. Taj dogovor je važio dok Željko nije i Nermina i mene iznenadio objavom kandidature na televiziji
Nakon Komšićeve kandidature SDP je, takođe nenajavljeno, napustio dogovor izjavom da će oni imati kandidata iz reda bošnjačkog naroda. Time je i za nas dogovor prestao da važi.
Sve nakon toga, uključujući i poziv za formalno-pravno ujedinjenje u novom političkom subjektu je zapravo početak predizborne kampanje Komšića koja će, sada je to očigledno biti bazirana isključivo na konfliktu sa Čovićem i iluziji da se radikalni nacionalizam i separatizam mogu pobjediti retorikom koja je sličnija radikalno desnoj nego lijevoj političkoj retorici u zemlji koja priželjkuje kandidatski status za EU.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#32375 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mirsade ,kmirsad wrote:Nije čudo... NS... majka svih zala... popljčkaše gdje god šta ima, i za rat su krivi... , otjeraše ljude iz domovine... a o korupciji, nepotizmu da ne pričamo... normalno je da ih najviše napadaju...
rukovodstvo Nase stranke je infantilno i apsolutno neinteligentno , "razvalilo" stranku iznutra 12 mjeseci pred izbore ostavivsi je bez dijela prepoznatljivih lica (brendova) i covjeka koji je kompletan operativni proces i strategiju stranke - vodio i to vrlo uspjesno sto govore rezultati izbora 2012-2016 sa izuzetno skromnim finansijskim sredstvima.
Ovo se ucinilo iz najdubljih licnih interesa radi uhljebljenja u naredne cetiri godine , shvatite to jednom vise dodjavola.
Primili su Marjanovica kao potpuno strani element da bi donekle ublazili pasivizaciju Graca i dozvolili su da im isti iako brojcano neuporedivo inferiorniji diktira uslove i nacine djelovanja.
Iako Nasa stranka nije direktan krivac zbog neujedinjenja ljevice PUNO , PUNO , PUNO toga se u ovih 12 mjeseci izgubilo na tom polju zato sto se Nasa stranka bavila samom sobom umjesto da je barem u Sarajevu preuzela lidersku poziciju (to joj rezultati lokalnih izbora u ovom gradu daju za pravo) i u saradnji sa SDP , Df i GS razbucala SDA bagru ali sustinski , stvarno.
Umjesto toga NEMAMO NIKAKVE STAVOVE od NS izuzev kritike Graca (ne i Barosa) ili ovog Jovanovica , imamo kampanju kao neku ponudu za promjenu stanja u drustvu (s krajnjim ciljem ostvarenja licnih ambicija) a trebalo bi da je NS u tom svemu motor , glava kampanje promjena kako je i bilo zamisljeno u januaru 2017.
Budite pozdravljeni.
