Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#32326 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"... :roll:

Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32327 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"... :roll:

Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
I ko će (s)provesti tu unitarnu državu ?

Komšić ?

On nije bio u stanju da sprovede struju u dva haustora.

Hajte molim vas....
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32328 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

sabina1 wrote:
Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"... :roll:

Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
I ko će (s)provesti tu unitarnu državu ?

Komšić ?

On nije bio u stanju da sprovede struju u dva haustora.

Hajte molim vas....
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#32329 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"... :roll:

Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...

Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...

Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da ne rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
Last edited by cyprus on 18/09/2018 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#32330 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

cyprus wrote:
Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"... :roll:

Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...

Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...

Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
Dakle Čović style. :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#32331 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

:lol:

Pa se ti raspravljaj sa zadojenim ljudima...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#32332 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by spreca »

plain vanilla wrote:
Capsicum wrote:Pa :lol: :lol: :lol:
https://vijesti.ba/clanak/420789/nasa-s ... ku-komsicu
18.09.2018. / 10:15h IZBORI 2018 - Protestno pismo ALDE-u
Naša stranka se žalila zbog podrške Čede Jovanovića Željku Komšiću
Foto: Vijesti.ba
Nakon što je lider Liberalno demokratske partije i dokazani prijatelj Bosne i Hercegovine Čedomir Jovanović, svojim prisustvom na konvenciji DF-a i GS-a dao otvorenu podršku kandidaturi Željka Komšića na mjesto člana Predsjedništva BiH, prema saznanjima našeg portala Naša stranka se dopisom požalila Savezu liberala i demokrata za Evropu (ALDE) i Mreži liberalnih stranaka jugoistočne Europe (LIBSEEN).

Iz ove stranke koju sve češće dovode u vezu sa malignim ruskim utjecajem a koji se u BiH ostvaruje preko izbornog inžinjeringa u režiji HDZ-a, naveli su da pismo pišu kao protest zbog "činjenice da je u vrijeme dok je g. Falatar bio u Briselu na sastancima sa našim prijateljima iz ALDE-a, predsjednik LDP-a Srbije, članice ALDE-a, g. Čedomir Jovanović je bio počasni gost na predizbornoj konvenciji Demokratske Fronte (DF) u Sarajevu, podržavajući njihovog predsjedničkog kandidata g. Željka Komšića".

U pismu ističu da Demokratska fronta nije liberalna stranka te naglašavaju da je Komšić ni manje ni više nego nacionalista.

"Demokratska fronta nije liberalna stranka i kampanja gospodina Komšića sadrži aluzije nacionalističke propagande koja budi strah u glasačima", navodi se.

Također u protesnom pismu Naša stranka, istovremeno se žali što nije dobila podršku od evropskih liberala ali i traži od istih da ne ometaju višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu.

"Do sada se nismo sreli ni sa čim sem sa podrškom od naših partnera iz ALDE-a i ne tražimo od vas da ometate višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu. Kako god, samo želimo da formalno izrazimo naše nezadovoljstvo nedostatkom podrške sa kojom smo suočeni od naših kolega liberala iz Srbije kao jedina efikasna aktivna liberalna stranka u BiH", stoji u pismu.

(Vijesti.ba)
e stvarno su cirkusanti

moze li pojasnjenje, kakav je Komsic nacionalista? hrvatski, srpski, bosnjacki?
Jos jedni za koje necu glasati a mislio sam im dati glas na izborima 2020....a za Falatara nisam mislio ni glasati za predsjednistvo
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#32333 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

cyprus wrote:Nisam rekao da je ničim izazvan, jer svaki nacionalizam je podstaknut nečim... Spirala je to, koju je teško prekinuti...
Da ga svakodnevno ne podsticu ne bi bilo ni Komsica.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#32334 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Čuj čiji nacionalista? Pa bosnjački. NS je hiljadu put pokazala da se boje i bore samo protiv bosnjackog nacinalizma
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#32335 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

cyprus wrote:
Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"... :roll:

Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...

Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...

Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da ne rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
Pa sto za promjenu ne krenete iz prestolnica aparthejda u BiH?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#32336 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

cyprus wrote::lol:

Pa se ti raspravljaj sa zadojenim ljudima...
Zadojen ti ideolog Čović :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32337 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Eto... sad ne valja boriti se ni za građansku državu... čak ni pjevati o njoj...
User avatar
dr.gog
Posts: 4960
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#32338 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dr.gog »

cyprus wrote:
Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"... :roll:

Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...

Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...

Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da ne rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
:thumbup:

..btw.hvala na kritikama. Iskreno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32339 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

cyprus wrote: Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
Prevod na bosanski: Bosnjaci, moljakajte one druge i one trece da ostanu zajedno sa vama i strpljivo podnosite njihovo odbijanje, ponizavanje, podjebavanje...
onda ce vam, kad i ako im bude dosta, ultimativno reci pod kojim uslovima/uvjetima zele ostati u BiH.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#32340 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Vec ih treba silom natjerati da ostanu u drzavi gdje ce bosnjaci sve krojiti spram svojih ubjeđenja.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#32341 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by baxul »

drug_profi wrote:Vec ih treba silom natjerati da ostanu u drzavi gdje ce bosnjaci sve krojiti spram svojih ubjeđenja.
ovi će to naravno objeručke prihvatiti kad vide ko je ko u bošnjaka i koga sebi biraju
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#32342 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

insomnia78 wrote:Čuj čiji nacionalista? Pa bosnjački. NS je hiljadu put pokazala da se boje i bore samo protiv bosnjackog nacinalizma

djaba im i onaj trojanac-vanzemaljac, fHalanarte, smuČko dere po anketama i hamala europskijeH vrednosti... a sto protiv samo muslimanskog nacionalizma... pa ona ostala dva biju, de u banjaluKi il zapadnom mostaru razvuci tranparent borimo se za gradjansku drzavu ima da te biju i bebe iz kolica i babe iz invaliskih kolica... laHko je ispred sarajevske katedrale, titove il BBIaja... de malo mešajte po banjalučkim, mostarskim i inim drugim slobodarskim gradovima... hvalaaaa

Image
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#32343 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

seln wrote:
cyprus wrote: Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
Prevod na bosanski: Bosnjaci, moljakajte one druge i one trece da ostanu zajedno sa vama i strpljivo podnosite njihovo odbijanje, ponizavanje, podjebavanje...
onda ce vam, kad i ako im bude dosta, ultimativno reci pod kojim uslovima/uvjetima zele ostati u BiH.
Prvo, kako sam govornik bosanskog jezika, mislim da je tvoj prevod sasvim suvišan (i pogrešan)...

Drugo, ja se u svom pisanju ne obraćam Bošnjacima, nego ljudima koji žele normalnu i funkcionalnu državu, u kojoj će većina građana biti zadovoljna i u kojoj niko neće biti ugrožen... Postoji jedan dio Bošnjaka, Srba, Hrvata, pa čak i Ostalih koji ne upada u tu grupu... Oni će i dalje glasati za Izetbegoviće, Dodike, Čoviće, poneko čak i za Suljagiće i slične... I neka glasaju - njihovo postojanje je neminovno i treba biti izraženo kroz njihove političke predstavnike... Demokratija je... Međutim, ponavljam - ne obraćam se njima...

Treće, nema ovdje ko koga šta moljakat da ostane... Stanje je takvo, kako je... Oni kojima se ovdje ne sviđa, za njihovo dobro je da čim prije prihvate da odlaska sa komadom teritorije neće biti... Kada tu izvjesnu istinu istinski prihvate, lakše će im biti uklopiti se u bosanskohercegovačku stvarnost... Ili drugačije rečeno - kad smanje želje, lakše će ih ostvariti...

Četvrto, strpljenje se podrazumijeva i ono je neophodno i u puno normalnijim državama nego što je Bosna i Hercegovina... Nije valjda da o tome trebamo diskutovati :-)

Politika je takva da svaka od strana ima svoje uslove, i onda igranka nastaje kada se pokušava pronaći najmanji zajednički sadržilac... Jasno je da nacionalistima nije u interesu sinhronizacija interesa i uslova, ali bi valjda stranke građanske orijentacije trebale raditi na tome...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32344 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

cyprus wrote: Prvo, kako sam govornik bosanskog jezika, mislim da je tvoj prevod sasvim suvišan (i pogrešan)...
Prvo, otkako sam sebe uhvatio u lazi, ne vjerujem vise nikome.
Drugo, ja se u svom pisanju ne obraćam Bošnjacima, nego ljudima koji žele normalnu i funkcionalnu državu, u kojoj će većina građana biti zadovoljna i u kojoj niko neće biti ugrožen.
Drugo, tu je 90% Bosnjaka, 7% Hrvata i 3% Srba.
Treće, nema ovdje ko koga šta moljakat da ostane... Stanje je takvo, kako je... Oni kojima se ovdje ne sviđa, za njihovo dobro je da čim prije prihvate da odlaska sa komadom teritorije neće biti... Kada tu izvjesnu istinu istinski prihvate, lakše će im biti uklopiti se u bosanskohercegovačku stvarnost... Ili drugačije rečeno - kad smanje želje, lakše će ih ostvariti...

Trece, nazalost, nece da prihvate, vec pokusavaju i dalje, sa sve podrskom iz matica.
Četvrto, strpljenje se podrazumijeva i ono je neophodno i u puno normalnijim državama nego što je Bosna i Hercegovina... Nije valjda da o tome trebamo diskutovati :-)
Cetvrto, a sta je drugo rahat patnja nego sabur?
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#32345 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Mislim da u tih 90% Bosnjaka svrstavas i one koji Bosnjake koji bi normalnu i građansku BiH samo zato što su u njoj većina.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32346 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

Zajedno i tacka.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#32347 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

e da su barem ljudi 5% podozrivi prema vladajucima kao prema NS, gdje bi nam kraj bio.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#32348 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

drug_profi wrote:Mislim da u tih 90% Bosnjaka svrstavas i one koji Bosnjake koji bi normalnu i građansku BiH samo zato što su u njoj većina.
Whatever. O motivima onih 7+3 bi se takodje dalo raspravljati.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32349 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

Control panel wrote:Zajedno i tacka.
Aha, ali u Sarajevu, Zenici i Tuzli. Dolaze da nas spase od bosnjackih nacionalista.
Nemaju potrebe ici uHercegovinu, Bijeljinu, Trebinje i Banjaluku, tamo su vec ikorijenjeni.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#32350 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Ko, inače, od stranaka iz Federacije ide 'uHercegovinu, Bijeljinu, Trebinje i Banjaluku'? Mislim, zaista ide.
Locked