Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32326 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"...
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#32327 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
I ko će (s)provesti tu unitarnu državu ?Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"...![]()
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Komšić ?
On nije bio u stanju da sprovede struju u dva haustora.
Hajte molim vas....
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32328 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
sabina1 wrote:I ko će (s)provesti tu unitarnu državu ?Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"...![]()
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Komšić ?
On nije bio u stanju da sprovede struju u dva haustora.
Hajte molim vas....
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#32329 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"...![]()
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da ne rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
Last edited by cyprus on 18/09/2018 12:45, edited 1 time in total.
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32330 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dakle Čović style.cyprus wrote:U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"...![]()
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#32331 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa se ti raspravljaj sa zadojenim ljudima...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#32332 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jos jedni za koje necu glasati a mislio sam im dati glas na izborima 2020....a za Falatara nisam mislio ni glasati za predsjednistvoplain vanilla wrote:e stvarno su cirkusantiCapsicum wrote:Pa![]()
![]()
![]()
https://vijesti.ba/clanak/420789/nasa-s ... ku-komsicu18.09.2018. / 10:15h IZBORI 2018 - Protestno pismo ALDE-u
Naša stranka se žalila zbog podrške Čede Jovanovića Željku Komšiću
Foto: Vijesti.ba
Nakon što je lider Liberalno demokratske partije i dokazani prijatelj Bosne i Hercegovine Čedomir Jovanović, svojim prisustvom na konvenciji DF-a i GS-a dao otvorenu podršku kandidaturi Željka Komšića na mjesto člana Predsjedništva BiH, prema saznanjima našeg portala Naša stranka se dopisom požalila Savezu liberala i demokrata za Evropu (ALDE) i Mreži liberalnih stranaka jugoistočne Europe (LIBSEEN).
Iz ove stranke koju sve češće dovode u vezu sa malignim ruskim utjecajem a koji se u BiH ostvaruje preko izbornog inžinjeringa u režiji HDZ-a, naveli su da pismo pišu kao protest zbog "činjenice da je u vrijeme dok je g. Falatar bio u Briselu na sastancima sa našim prijateljima iz ALDE-a, predsjednik LDP-a Srbije, članice ALDE-a, g. Čedomir Jovanović je bio počasni gost na predizbornoj konvenciji Demokratske Fronte (DF) u Sarajevu, podržavajući njihovog predsjedničkog kandidata g. Željka Komšića".
U pismu ističu da Demokratska fronta nije liberalna stranka te naglašavaju da je Komšić ni manje ni više nego nacionalista.
"Demokratska fronta nije liberalna stranka i kampanja gospodina Komšića sadrži aluzije nacionalističke propagande koja budi strah u glasačima", navodi se.
Također u protesnom pismu Naša stranka, istovremeno se žali što nije dobila podršku od evropskih liberala ali i traži od istih da ne ometaju višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu.
"Do sada se nismo sreli ni sa čim sem sa podrškom od naših partnera iz ALDE-a i ne tražimo od vas da ometate višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu. Kako god, samo želimo da formalno izrazimo naše nezadovoljstvo nedostatkom podrške sa kojom smo suočeni od naših kolega liberala iz Srbije kao jedina efikasna aktivna liberalna stranka u BiH", stoji u pismu.
(Vijesti.ba)
moze li pojasnjenje, kakav je Komsic nacionalista? hrvatski, srpski, bosnjacki?
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#32333 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Da ga svakodnevno ne podsticu ne bi bilo ni Komsica.cyprus wrote:Nisam rekao da je ničim izazvan, jer svaki nacionalizam je podstaknut nečim... Spirala je to, koju je teško prekinuti...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#32334 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Čuj čiji nacionalista? Pa bosnjački. NS je hiljadu put pokazala da se boje i bore samo protiv bosnjackog nacinalizma
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#32335 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa sto za promjenu ne krenete iz prestolnica aparthejda u BiH?cyprus wrote:U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"...![]()
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da ne rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32336 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zadojen ti ideolog Čovićcyprus wrote:![]()
Pa se ti raspravljaj sa zadojenim ljudima...
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32337 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Eto... sad ne valja boriti se ni za građansku državu... čak ni pjevati o njoj...
- dr.gog
- Posts: 4960
- Joined: 09/09/2007 12:52
- Location: S@nitet-X
- Grijem se na: briketi kanabisa
- Horoskop: Vodolija
#32338 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
cyprus wrote:U okolnostima duboko podijeljenog društva, građanska država nije moguć koncept...Capsicum wrote:"Nacionalističke pobude", "antihrvatski sentiment"...![]()
Slobodno reci "U BiH reći građanska država to znači unitarizam u nekoj formi i teorijskom obliku, a to vam znači u osnovi islamsku državu"
Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
Željko Komšić i naročito GS su trenutno jedna ogromna antireklama za građansku opciju i pokazni primjer kako ista ne bi trebala, pardon, ne bi smjela izgledati, jer ne samo da ne rade na umanjivanju razlika i približavanju ljudi, nego imaju dijametralno suprotan učinak (a čini mi se i nijet)...
..btw.hvala na kritikama. Iskreno.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#32339 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Prevod na bosanski: Bosnjaci, moljakajte one druge i one trece da ostanu zajedno sa vama i strpljivo podnosite njihovo odbijanje, ponizavanje, podjebavanje...cyprus wrote: Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
onda ce vam, kad i ako im bude dosta, ultimativno reci pod kojim uslovima/uvjetima zele ostati u BiH.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#32340 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Vec ih treba silom natjerati da ostanu u drzavi gdje ce bosnjaci sve krojiti spram svojih ubjeđenja.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#32341 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
ovi će to naravno objeručke prihvatiti kad vide ko je ko u bošnjaka i koga sebi birajudrug_profi wrote:Vec ih treba silom natjerati da ostanu u drzavi gdje ce bosnjaci sve krojiti spram svojih ubjeđenja.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#32342 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
insomnia78 wrote:Čuj čiji nacionalista? Pa bosnjački. NS je hiljadu put pokazala da se boje i bore samo protiv bosnjackog nacinalizma
djaba im i onaj trojanac-vanzemaljac, fHalanarte, smuČko dere po anketama i hamala europskijeH vrednosti... a sto protiv samo muslimanskog nacionalizma... pa ona ostala dva biju, de u banjaluKi il zapadnom mostaru razvuci tranparent borimo se za gradjansku drzavu ima da te biju i bebe iz kolica i babe iz invaliskih kolica... laHko je ispred sarajevske katedrale, titove il BBIaja... de malo mešajte po banjalučkim, mostarskim i inim drugim slobodarskim gradovima... hvalaaaa

- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#32343 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Prvo, kako sam govornik bosanskog jezika, mislim da je tvoj prevod sasvim suvišan (i pogrešan)...seln wrote:Prevod na bosanski: Bosnjaci, moljakajte one druge i one trece da ostanu zajedno sa vama i strpljivo podnosite njihovo odbijanje, ponizavanje, podjebavanje...cyprus wrote: Zato oni koji sebe smatraju građanski orijentisanim (među koje spadam i ja), trebaju raditi na prevazilaženju podjela, a ne na njihovom produbljavanju... Jer prevazilaženje međuetničkih podjela je conditio sine qua non za građansku državu... Bez toga je to čista iluzija...
onda ce vam, kad i ako im bude dosta, ultimativno reci pod kojim uslovima/uvjetima zele ostati u BiH.
Drugo, ja se u svom pisanju ne obraćam Bošnjacima, nego ljudima koji žele normalnu i funkcionalnu državu, u kojoj će većina građana biti zadovoljna i u kojoj niko neće biti ugrožen... Postoji jedan dio Bošnjaka, Srba, Hrvata, pa čak i Ostalih koji ne upada u tu grupu... Oni će i dalje glasati za Izetbegoviće, Dodike, Čoviće, poneko čak i za Suljagiće i slične... I neka glasaju - njihovo postojanje je neminovno i treba biti izraženo kroz njihove političke predstavnike... Demokratija je... Međutim, ponavljam - ne obraćam se njima...
Treće, nema ovdje ko koga šta moljakat da ostane... Stanje je takvo, kako je... Oni kojima se ovdje ne sviđa, za njihovo dobro je da čim prije prihvate da odlaska sa komadom teritorije neće biti... Kada tu izvjesnu istinu istinski prihvate, lakše će im biti uklopiti se u bosanskohercegovačku stvarnost... Ili drugačije rečeno - kad smanje želje, lakše će ih ostvariti...
Četvrto, strpljenje se podrazumijeva i ono je neophodno i u puno normalnijim državama nego što je Bosna i Hercegovina... Nije valjda da o tome trebamo diskutovati
Politika je takva da svaka od strana ima svoje uslove, i onda igranka nastaje kada se pokušava pronaći najmanji zajednički sadržilac... Jasno je da nacionalistima nije u interesu sinhronizacija interesa i uslova, ali bi valjda stranke građanske orijentacije trebale raditi na tome...
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#32344 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Prvo, otkako sam sebe uhvatio u lazi, ne vjerujem vise nikome.cyprus wrote: Prvo, kako sam govornik bosanskog jezika, mislim da je tvoj prevod sasvim suvišan (i pogrešan)...
Drugo, tu je 90% Bosnjaka, 7% Hrvata i 3% Srba.Drugo, ja se u svom pisanju ne obraćam Bošnjacima, nego ljudima koji žele normalnu i funkcionalnu državu, u kojoj će većina građana biti zadovoljna i u kojoj niko neće biti ugrožen.
Treće, nema ovdje ko koga šta moljakat da ostane... Stanje je takvo, kako je... Oni kojima se ovdje ne sviđa, za njihovo dobro je da čim prije prihvate da odlaska sa komadom teritorije neće biti... Kada tu izvjesnu istinu istinski prihvate, lakše će im biti uklopiti se u bosanskohercegovačku stvarnost... Ili drugačije rečeno - kad smanje želje, lakše će ih ostvariti...
Trece, nazalost, nece da prihvate, vec pokusavaju i dalje, sa sve podrskom iz matica.
Cetvrto, a sta je drugo rahat patnja nego sabur?Četvrto, strpljenje se podrazumijeva i ono je neophodno i u puno normalnijim državama nego što je Bosna i Hercegovina... Nije valjda da o tome trebamo diskutovati![]()
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#32345 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mislim da u tih 90% Bosnjaka svrstavas i one koji Bosnjake koji bi normalnu i građansku BiH samo zato što su u njoj većina.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#32347 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
e da su barem ljudi 5% podozrivi prema vladajucima kao prema NS, gdje bi nam kraj bio.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#32348 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Whatever. O motivima onih 7+3 bi se takodje dalo raspravljati.drug_profi wrote:Mislim da u tih 90% Bosnjaka svrstavas i one koji Bosnjake koji bi normalnu i građansku BiH samo zato što su u njoj većina.
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#32349 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Aha, ali u Sarajevu, Zenici i Tuzli. Dolaze da nas spase od bosnjackih nacionalista.Control panel wrote:Zajedno i tacka.
Nemaju potrebe ici uHercegovinu, Bijeljinu, Trebinje i Banjaluku, tamo su vec ikorijenjeni.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#32350 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ko, inače, od stranaka iz Federacije ide 'uHercegovinu, Bijeljinu, Trebinje i Banjaluku'? Mislim, zaista ide.
