Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#32301 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Dok se bije bitka za opstanak BiH i analizira raspored plakata po Sarajevu, NS priča o obrazovanju. Sramota. :D

https://www.nasastranka.ba/nasa-stranka ... iti/15935/
Povod održavanja današnje konferenije za medije Naše stranke bio je u činjenici da nastavak sjednice Skupštine Kantona Sarajevo neće prenositi TVSA.

U Našoj stranci smatraju da se time žele prikriti informacije koje će biti iznijete u nastavku 44. Radne sjednice u utorak. TVSA je uputila pitanje Regulatornoj agenciji za komunikacije (RAK) da li je u redu da prenose Skupštinu u toku izborne kampanje. Iz Agencije su im odgovorili da jest, a u TVSA su rekli da su dobili odgovor koji im ne dozvoljava prenos.
„Prenošenje sjednica Skupštine Kantona Sarajevo ne predstavlja favoriziranje nijednog političkog subjekta. Ovo je jasno i iz dopisa koji je RAK uputio Televiziji Sarajevo. RAK zahtijeva samo nepristrasno izvještavanje u predizbornom period, što se ispunjava upravo prenosom sjednice. Ujedno, time se ispunjava i zakonska obaveza koju Televizija Sarajevo kao javni emiter ima”, objasnio je predsjednik Naše stranke Predrag Kojović.

Zastupnici Naše stanke u Skupštini Kantona Sarajevo prezentirali su danas svoje aktivnosti, za koje će javnost biti uskraćena zbog odluke TVSA.

Sabina Ćudić, potpredsjednica Naše stranke, govorila je o Strategiji razvoja obrazovanja i nauke u KS: „Na dnevnom redu Skupštine nalazi se i četverogodišnja Strategija u kojoj je najindikativniji dio poglavlje III, u kom stoji da za implementaciju Strategije nisu predviđena finansijska sredstva. Porazno je da u situaciji u kojoj je svega pola javnih vrtića ispunjava zakonske uslove smještaja, u kom sve osnovne škole nemaju biblioteke i čiji su odbori duboko politizirani, u kom djeca s poteškoćama u razvoju nemaju pristup redovnom obrazovanju, da Strategija razvoja obrazovanja ove vlade ne predviđa finansijska ulaganja u obrazovanje. Zato ćemo u svim kantonima u kojima budemo prisutni u vlasti i zakonodavnim tijelima značajno povećati budžet za obrazovanje pa tako u nekim segmentima i preko 40 posto.”

Neira Dizdarević, kantonalna zastupnica Naše stranke, govorila je o inkluziji: „Prošlo je 15 godina od donošenja Zakona o inkluziji do Nacrta strategije, koja bi u roku od sedam godina trebala rezultirati potpunim zaokretom i uspostavljanjem savršenog sistema, u kojem sva djeca idu u škole, i to redovne. Plan je preambiciozan, jer se i sama strategija odnosi na period 2018. – 2024., a sada je već izvjesno da do kraja 2018. nećemo usvojiti ni sam Prijedlog strategije.

Nemamo ni egzaktne pokazatelje o trenutnom stepenu inkluzije u obrazovnom sistemu, ni podatke o dosadašnjim rezultatima redovnih i specijaliziranih ustanova, pozitivnim praksama i manjkavostima. Nemamo podatke ni koliko djece je svaka specijalna ustanova osposobila za redovno školovanje ili zapošljavanje.

Prioriteti u ovom smjeru bi trebali biti masovna doedukacija kadra redovnih i specijalnih škola, uspostavljanje novih katedri na Univerzitetu, te uspostavljanje funkcionalnog sistema rane intervencije, jer znamo koja je ustvari važnost rane intervencije.”

Njen kolega Mario Vukasović osvrnuo se na finansijski izvještaj Univerziteta u Sarajevu: “Plaće višim asistentima su manje od plaća u pojedinim komunalnim preduzećima radnicima sa srednjom i nižom stručnom spremom. Za zapošljavanje asistenata, koje se najavilo na sva zvona, novac je obezbjeđen za samo jednu godinu. Svako prebacivanje Univerziteta na trezor moralo bi biti praćeno i kolektivnim ugovorima jer su uposlenici UNSA jedini prosvjetni radnici koji nemaju zaključen kolektivni ugovor i zaštićena prava.”

“Čak se 77% budžeta Univerziteta troši na plaće, a jako malo toga se izdvaja za unaprjeđenje kvaliteta nastave. Potrebno je da se istinski pozabavimo stanjem na ovoj visokoškolskoj ustanovi i da poradimo na kvaliteti nastave”, istakao je Vukasović.

Edin Forto, također zastupnik Naše stranke u Kantonu Sarajevo, govorio je o stanju u zdravstvu: “Krajem 2016. godine usvojen je plan restrukturiranja zdravstva kojim je bilo predviđeno ukidanje više zdravstvenih institucija. Oštro smo kritikovali ovaj plan i protiv njega glasali. Godinu dana kasnije niti jedan segment ovog plana nije implementiran, što oslikava karakter rada kantonalne ministrice zdravstva koji je uvijek bio na nivou improvizacije. Najmanje što možemo uraditi je da reformske poteze u oblasti zdravstva pripremimo na puno studiozniji način u potpunoj saradnji sa strukom.”
olimp84
Posts: 125
Joined: 04/03/2018 23:27
Location: krivo usmjeren

#32302 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by olimp84 »

sabina1 wrote:
Capsicum wrote:Ma vala, ljutio se ko ili ne, očigledno je na terenu da kampanja NS nije ni blizu onih sa ranijih izbora. Je li u pitanju tihi bojkot starih članova ili nešto drugo, ne znam, ali evidentno je da nema više one energije.
Nedostaju upravo oni uporni rudari , koji su ideoloski kristalno cisti, isklesani
daj imenuj mi molim te te partizane da vidim koji su

hvala
lp
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32303 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

starisalko wrote:
Control panel wrote:Gledam danas samo plakati objeseni od SDAovog ministra marjanovica, te vukasovica i one dizdarevicke. Treba li napominjati da su oni dosli u NS iz DF. Sada rade individualnu kampanju na stetu starih clanova, a vi stari NSovci gledajte.
Ni meni nije jasno da u razmaku od deset metara stoje dva plakata.Na jednom Marjanovic,Mario i Nejra a na drugom Mario i Nejra.Sad jel zbog slogana Zajedno i tocka il je kasa prazna pa sami sebi stampaju
Najinteresantinije, a puno govori, da su mindjusa, vukasovic i neira u kombincajama na plakatima. Zasto mario nije sa nekom kandidatkinjom iz NS nego bas sa neirom sa kojom se i dovukao u NS.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#32304 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

Control panel wrote:
starisalko wrote:
Control panel wrote:Gledam danas samo plakati objeseni od SDAovog ministra marjanovica, te vukasovica i one dizdarevicke. Treba li napominjati da su oni dosli u NS iz DF. Sada rade individualnu kampanju na stetu starih clanova, a vi stari NSovci gledajte.
Ni meni nije jasno da u razmaku od deset metara stoje dva plakata.Na jednom Marjanovic,Mario i Nejra a na drugom Mario i Nejra.Sad jel zbog slogana Zajedno i tocka il je kasa prazna pa sami sebi stampaju
Najinteresantinije, a puno govori, da su mindjusa, vukasovic i neira u kombincajama na plakatima. Zasto mario nije sa nekom kandidatkinjom iz NS nego bas sa neirom sa kojom se i dovukao u NS.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dokle ti silaziš :-) :(
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32305 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Šta se čudiš-... cilj ne bira sredsvo... pogotovo, kada dupe počne da žvače gaće...
Ali ima nešto dobro u tome... ovakvom prizemnom komunikacijom samo ukazuju visoko poštovanje i respakt prema Našoj Stranci...
Tako ti je to pred izbore... pogledaj na forumima koga različiti botovi različitih stranaka najviše pljuju, vidjet ćeš koga se najviše plaše...
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32306 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

Sta je ubermenschovci?
Imam neku raju i poznanike, neki su simpatizeri NS a neki i clanovi. kazu. Nece glasati za ove preletace. Posebno sto su dobili visoka mjesta na stetu starih NC-ovaca.
U pravu su. Samo nece nista moci primijeniti. 20% za pocetak preskakanja je nemoguce dostici.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#32307 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Control panel... Da ti kažem nešto kao jedan SDP-ovac drugom SDP-ovcu... Volio bih da se kaniš ovakvog (uglavnom neutemeljenog) pisanja o Našoj stranci... Za SDP postoje puno važniji prioriteti od pljuvanja kadrova NS-a, koji je usput rečeno daleko najvažniji i najizgledniji koalicioni partner, naravno ako dođe prilika za SDP da sastavlja vladu na kantonalnom, pa i federalnom nivou... Zato, života ti, nemoj...

Za lijevo-liberalno-građansku opciju u Bosni i Hercegovini (pa i za sam SDP) je dobro da postoji Naša stranka... Znaš i sam da postoji nemali broj razočaranih bivših SDP-ovih glasača... Mislim da je puno bolja opcija da takvi ljudi imaju neku alternativu u vidu Naše stranke, nego da ostaju kod kuće na dan izbora, ili da povjerenje poklanjaju tamo nekakvim Bajrovićima, Suljagićima ili Lijanovićima... Generalno je dobro da SDP ima srodnu alternativu, jer nije ni realno, ni normalno, ni poželjno da sve individue lijevog spektra misle jednako i glasaju jednako...

Pljuvanje NS-a od strane SDP-ovih članova će se prije SDP-u vratiti kao bumerang, nego što će 'uroditi plodom'... Ovo nije retorika koja one koji vagaju između glasa za SDP ili NS povlače na stranu SDP-a...
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#32308 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

U pravu je cyprus. Meni nije jasno zasto se pokusava srodna opcija omalovaziti. Prije ce biti da ce se ljudi otjerati u apstinenciju na taj nacin. To ide u prilog znamo kome.
Ja cu podrzati SDP ovaj put, a vjerovatno Falatara za predsjednistvo. Glasao sam i za NS na nekim od proslih izbora.
Moja filozofija je sljedeca i pomaze da se stvari razbistre:

- Ni jedan politicar nije u politici radi tebe i mene, vec prvenstveno radi sebe.
- Ni jedan politicar nije u stanju zaraditi vise para radeci neki drugi posao.
- Kada biras kome dajes glas potrazi onog politicara koji ce osim za sebe, htjeti uraditi nesto i za tebe.
- Smanji ocekivanja.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#32309 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

cyprus wrote:Control panel... Da ti kažem nešto kao jedan SDP-ovac drugom SDP-ovcu... Volio bih da se kaniš ovakvog (uglavnom neutemeljenog) pisanja o Našoj stranci... Za SDP postoje puno važniji prioriteti od pljuvanja kadrova NS-a, koji je usput rečeno daleko najvažniji i najizgledniji koalicioni partner, naravno ako dođe prilika za SDP da sastavlja vladu na kantonalnom, pa i federalnom nivou... Zato, života ti, nemoj...

Za lijevo-liberalno-građansku opciju u Bosni i Hercegovini (pa i za sam SDP) je dobro da postoji Naša stranka... Znaš i sam da postoji nemali broj razočaranih bivših SDP-ovih glasača... Mislim da je puno bolja opcija da takvi ljudi imaju neku alternativu u vidu Naše stranke, nego da ostaju kod kuće na dan izbora, ili da povjerenje poklanjaju tamo nekakvim Bajrovićima, Suljagićima ili Lijanovićima... Generalno je dobro da SDP ima srodnu alternativu, jer nije ni realno, ni normalno, ni poželjno da sve individue lijevog spektra misle jednako i glasaju jednako...

Pljuvanje NS-a od strane SDP-ovih članova će se prije SDP-u vratiti kao bumerang, nego što će 'uroditi plodom'... Ovo nije retorika koja one koji vagaju između glasa za SDP ili NS povlače na stranu SDP-a...
Nemam ja problem sa NS-om. Nego sa preletacevicima, izdali su jednom izdat ce sto puta.
Nikad ni za jednog nisam glasao koji je mijenjao stranke, niti cu.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#32310 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

Pa :lol: :lol: :lol:
https://vijesti.ba/clanak/420789/nasa-s ... ku-komsicu
18.09.2018. / 10:15h IZBORI 2018 - Protestno pismo ALDE-u
Naša stranka se žalila zbog podrške Čede Jovanovića Željku Komšiću
Foto: Vijesti.ba
Nakon što je lider Liberalno demokratske partije i dokazani prijatelj Bosne i Hercegovine Čedomir Jovanović, svojim prisustvom na konvenciji DF-a i GS-a dao otvorenu podršku kandidaturi Željka Komšića na mjesto člana Predsjedništva BiH, prema saznanjima našeg portala Naša stranka se dopisom požalila Savezu liberala i demokrata za Evropu (ALDE) i Mreži liberalnih stranaka jugoistočne Europe (LIBSEEN).

Iz ove stranke koju sve češće dovode u vezu sa malignim ruskim utjecajem a koji se u BiH ostvaruje preko izbornog inžinjeringa u režiji HDZ-a, naveli su da pismo pišu kao protest zbog "činjenice da je u vrijeme dok je g. Falatar bio u Briselu na sastancima sa našim prijateljima iz ALDE-a, predsjednik LDP-a Srbije, članice ALDE-a, g. Čedomir Jovanović je bio počasni gost na predizbornoj konvenciji Demokratske Fronte (DF) u Sarajevu, podržavajući njihovog predsjedničkog kandidata g. Željka Komšića".

U pismu ističu da Demokratska fronta nije liberalna stranka te naglašavaju da je Komšić ni manje ni više nego nacionalista.

"Demokratska fronta nije liberalna stranka i kampanja gospodina Komšića sadrži aluzije nacionalističke propagande koja budi strah u glasačima", navodi se.

Također u protesnom pismu Naša stranka, istovremeno se žali što nije dobila podršku od evropskih liberala ali i traži od istih da ne ometaju višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu.

"Do sada se nismo sreli ni sa čim sem sa podrškom od naših partnera iz ALDE-a i ne tražimo od vas da ometate višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu. Kako god, samo želimo da formalno izrazimo naše nezadovoljstvo nedostatkom podrške sa kojom smo suočeni od naših kolega liberala iz Srbije kao jedina efikasna aktivna liberalna stranka u BiH", stoji u pismu.

(Vijesti.ba)
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32311 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

Capsicum wrote:Pa :lol: :lol: :lol:
https://vijesti.ba/clanak/420789/nasa-s ... ku-komsicu
18.09.2018. / 10:15h IZBORI 2018 - Protestno pismo ALDE-u
Naša stranka se žalila zbog podrške Čede Jovanovića Željku Komšiću
Foto: Vijesti.ba
Nakon što je lider Liberalno demokratske partije i dokazani prijatelj Bosne i Hercegovine Čedomir Jovanović, svojim prisustvom na konvenciji DF-a i GS-a dao otvorenu podršku kandidaturi Željka Komšića na mjesto člana Predsjedništva BiH, prema saznanjima našeg portala Naša stranka se dopisom požalila Savezu liberala i demokrata za Evropu (ALDE) i Mreži liberalnih stranaka jugoistočne Europe (LIBSEEN).

Iz ove stranke koju sve češće dovode u vezu sa malignim ruskim utjecajem a koji se u BiH ostvaruje preko izbornog inžinjeringa u režiji HDZ-a, naveli su da pismo pišu kao protest zbog "činjenice da je u vrijeme dok je g. Falatar bio u Briselu na sastancima sa našim prijateljima iz ALDE-a, predsjednik LDP-a Srbije, članice ALDE-a, g. Čedomir Jovanović je bio počasni gost na predizbornoj konvenciji Demokratske Fronte (DF) u Sarajevu, podržavajući njihovog predsjedničkog kandidata g. Željka Komšića".

U pismu ističu da Demokratska fronta nije liberalna stranka te naglašavaju da je Komšić ni manje ni više nego nacionalista.

"Demokratska fronta nije liberalna stranka i kampanja gospodina Komšića sadrži aluzije nacionalističke propagande koja budi strah u glasačima", navodi se.

Također u protesnom pismu Naša stranka, istovremeno se žali što nije dobila podršku od evropskih liberala ali i traži od istih da ne ometaju višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu.

"Do sada se nismo sreli ni sa čim sem sa podrškom od naših partnera iz ALDE-a i ne tražimo od vas da ometate višestranačke odnose na Zapadnom Balkanu. Kako god, samo želimo da formalno izrazimo naše nezadovoljstvo nedostatkom podrške sa kojom smo suočeni od naših kolega liberala iz Srbije kao jedina efikasna aktivna liberalna stranka u BiH", stoji u pismu.

(Vijesti.ba)
e stvarno su cirkusanti

moze li pojasnjenje, kakav je Komsic nacionalista? hrvatski, srpski, bosnjacki?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#32312 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

Ovo je već bolest...
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32313 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

Capsicum wrote:Ovo je već bolest...
a oni forsiraju ove sto su rat proveli u dijaspori, valjda im Ljiljan odmah nacionalista
ja stvarno ne volim Komsica niti sam ikad glasala za njega, ali prozvati ga nacionalistom koji izaziva strah :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32314 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

plain vanilla wrote:
Capsicum wrote:Ovo je već bolest...
a oni forsiraju ove sto su rat proveli u dijaspori, valjda im Ljiljan odmah nacionalista
ja stvarno ne volim Komsica niti sam ikad glasala za njega, ali prozvati ga nacionalistom koji izaziva strah :lol:
Ne znam je li ovo namjerno pogrešno tumačiš pismo Ns ili nisi skontala. A siguran sam da si skontala.
Niko Komšića nije nazvao nacionalistom. Udaranje po prstima Čovičevih hrvata... Dodikovih srba... Izetbegovičevih bošnjaka...nacionalista aludira na njihov nacionalizam. Vješto upakovaa aluzaja, sračunata na ostvarivanje glasova... Tehnika "odbrane svojih od onih drugih" slična onoj koju primjenjuju Čović, Izetbegović i Dodik...
Last edited by kmirsad on 18/09/2018 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#32315 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

...Iz ove stranke koju sve češće dovode u vezu sa malignim ruskim utjecajem a koji se u BiH ostvaruje preko izbornog inžinjeringa u režiji HDZ-a...

(Vijesti.ba)
Jašta je neg' bolest :zzzz:

Čedo jebiga, ne vjerujem da puno prati našu političku scenu... Ovi ga zvali, predstavili se kao liberali, i on došao i podržo... Da je Naša stranka bila malo agilnija i brža, vjerovatno bi podržao njih...

A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu... Da se Komšić kojim slučajem kandiduje za bošnjačkog člana predsjedništva, ili kada bi eventualno imali samo jednog predsjednika - on ne bi imao šanse... Ne bi uzeo ni 10% glasova koje će sada dobiti...

Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
Last edited by cyprus on 18/09/2018 11:25, edited 2 times in total.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32316 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

kmirsad wrote:
plain vanilla wrote:
Capsicum wrote:Ovo je već bolest...
a oni forsiraju ove sto su rat proveli u dijaspori, valjda im Ljiljan odmah nacionalista
ja stvarno ne volim Komsica niti sam ikad glasala za njega, ali prozvati ga nacionalistom koji izaziva strah :lol:
Ne znam je li ovo namjerno pogrešno tumačiš pismo Ns ili nisi skontala. A siguran sam da si skontala.
Niko Komšića nije nazvao nacionalistom. Udaranje po prstima Čovičevih hrvata i Dodikovih srba Izetbegovičevih Bošnjaka...nacionalista aludira na njihov nacionalizam. Vješto upakovaa aluzaja, sračunata na ostvarivanje glasova... Tehnika "odbrane svojih od onih drugih" slična onoj koju primjenjuju Čović, Izetbegović i Dodik...
pa jebi ga, neko nas mora i braniti, ne mogu svi pobjeci

i shvatila sam ja njih, kmece zbog Cede, pa udaraju kako znaju
samo se dzaba prosipaju
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32317 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Capsicum wrote:Pa :lol: :lol: :lol:
https://vijesti.ba/clanak/420789/nasa-s ... ku-komsicu
18.09.2018. / 10:15h IZBORI 2018 - Protestno pismo ALDE-u
Naša stranka se žalila zbog podrške Čede Jovanovića Željku Komšiću
Foto: Vijesti.ba
...
(Vijesti.ba)
Ovo je valjda to pismo u originalu - preuzeto sa vijesti.ba. Ko razumije engleski može i sam vidjeti jesu li Komšića nazvali nacionalistom ili nisu...

Image

A generalno, ako je NS-u Čeda stvarno nešto bitan, onda evo i ja :-)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#32318 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Pismo je tačno, od-do, ne vidim šta su slagali.

A Č. Jovanović je inače u zadnje vrijeme k'o pao s kruške. Sad otvoreno podržava Vučića, pa mu ovi naši dođu kamilica.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#32319 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu...
Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
Upravo tako.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#32320 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Banksy wrote:
cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu...
Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
Upravo tako.
Da opciju SDP
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#32321 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Capsicum »

Kme, kme, ALDE spasite nas :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32322 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

U NS s ponosom ističu da su članica ALDE... a niko ne voli da se neko drugi kiti tvojim perjem... kakve veze ima DF i Komšić sa ALDE... da je LDS... pa da čovjek nekako i prihvati... bez obzira na bratske Lijanoviće... koji činjenica dosta liberalno shvataju tošenje buđeta i podsticaja...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32323 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

cyprus wrote:
A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu... Da se Komšić kojim slučajem kandiduje za bošnjačkog člana predsjedništva, ili kada bi eventualno imali samo jednog predsjednika - on ne bi imao šanse... Ne bi uzeo ni 10% glasova koje će sada dobiti...

Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
:thumbup:
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#32324 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

cyprus wrote:
...Iz ove stranke koju sve češće dovode u vezu sa malignim ruskim utjecajem a koji se u BiH ostvaruje preko izbornog inžinjeringa u režiji HDZ-a...

(Vijesti.ba)
Jašta je neg' bolest :zzzz:

Čedo jebiga, ne vjerujem da puno prati našu političku scenu... Ovi ga zvali, predstavili se kao liberali, i on došao i podržo... Da je Naša stranka bila malo agilnija i brža, vjerovatno bi podržao njih...

A mislim da je nesporna istina da Željko Komšić gradi ovogodišnju kampanju na krilima nacionalizma... To što smo mi navikli da nacionalizam kod nas ima klerikalni prizvuk, nikako ne znači da nacionalizam ne može biti sekularni... Oni koji će u oktobru glasati za Komšića, većinom će to uraditi iz nacionalističkih pobuda... Ova kandidatura je gotovo isključivo bazirana na antihrvatskom sentimentu... Da se Komšić kojim slučajem kandiduje za bošnjačkog člana predsjedništva, ili kada bi eventualno imali samo jednog predsjednika - on ne bi imao šanse... Ne bi uzeo ni 10% glasova koje će sada dobiti...

Oni koji se pri glasanju vode multietničkim i liberalnim principima, imaju druge opcije za zaokružiti...
Stoli boze,nicim izazvani
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#32325 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Nisam rekao da je ničim izazvan, jer svaki nacionalizam je podstaknut nečim... Spirala je to, koju je teško prekinuti...
Locked