Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#32276 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Vozu su otkazale kočnice ima tri, četiri godine. Društvo se, u svakom mogućem smislu, drastično promijenilo zadnjih desetak godina. Nije to više to društvo i nisu to više ti ljudi. Treba pisati nova pravila, prilagođena novim okolnostima.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#32277 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Šta misliš zašto? A naročito, šta misliš zašto ovo:kluz franjo wrote:Čitava kampanja, a i društvena klima se svela na pitanje:
"Ko će opaliti po nosu Dodika/Čovića/Komšića/Izetbegovića/Vučića/Radončića ... (nastavi niz)?", i potpitanje
"Ko će "odvući" neke glasove nekome i tako nekoga "spriječiti" da onog drugog lupi po nosu?"
Nisu ni prije 4 godine mediji bili bastioni nazavisnosti i kritičkog novinarstva, ali se moglo naletiti na solidan intervju ili podnošljivo dobro vođenu debatu.
Ja imam utisak da trenutno proživljavamo klimaks cirkusa. Cirkusa politika i političkih kampanja. Cirkusa novinarstva i kritične misli. Cirkusa države i demokratije.
Problem je što većina društva (jedinki u društvu) misli da je samo posmatrač i gledalac to cirkusa, ne shvatajući da je u međuvremenu od posmatrača i simpatizera ili kritizera cirkusa i sam postao klovn i dresirani medvjed koji vozi bicikl.
Rezultati ovih izbora, i što je još važnije, njihova implementacija će pokazati da li je ovo društvo spremno da sopstvenu šizofreniju krene postepeno tretirati i polako se početi vraćati u neke okvire realnosti ili želimo li ovaj voz u kojem se svi zajedno vozimo da nesmanjenom brzinom sjurimo u ambis.
Moje odgovor bi bio sljedeći:kluz franjo wrote:Čitava kampanja, a i društvena klima se svela na pitanje:
"Ko će opaliti po nosu Dodika/Čovića/Komšića/Izetbegovića/Vučića/Radončića ... (nastavi niz)?"
Niko više ni od koga ne očekuje da će donijeti dobro. I jednio šta je ljudima ostalo je da zlurado glasaju za one koji će dosadašnjim vladarima nanijeti poraz jer misle da im ionako niko za koga glasaju neće donijeti ništa dobro.
Tako da ljudi glasaju protiv, ne glasaju za. A tada kampanja i nije potrebna.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32278 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
To je poslijedica, nije uzrok.Hakiz wrote:
Šta misliš zašto? A naročito, šta misliš zašto ovo:
Moje odgovor bi bio sljedeći:kluz franjo wrote:Čitava kampanja, a i društvena klima se svela na pitanje:
"Ko će opaliti po nosu Dodika/Čovića/Komšića/Izetbegovića/Vučića/Radončića ... (nastavi niz)?"
Niko više ni od koga ne očekuje da će donijeti dobro. I jednio šta je ljudima ostalo je da zlurado glasaju za one koji će dosadašnjim vladarima nanijeti poraz jer misle da im ionako niko za koga glasaju neće donijeti ništa dobro.
Tako da ljudi glasaju protiv, ne glasaju za. A tada kampanja i nije potrebna.
Uzrok je, po mom mišljenju, što smo u 20 postratnih godina kao društvo pokazali i dokazali da nam u biti i nije tako važno da budemo bolji. Da nam napredak, poboljšanje i podizanje raznih standarda nije prioritet.
Ne pričaju nam oni priče o "lupanju po nosu", zato što drugu priču ne znaju. Oni nam pričaju ono što mi želimo čuti.
Ja znam da će se opet pojaviti oni sa ismijavanjem, ali ponoviću ono što odavno ponavljam.
Demokratija počinje u Mjesnoj zajednici, u školskom vijeću roditelja...
Nijedan sistem ne funkcioniše, ako korisnik ne vodi računa o njemu i ako (mu) je sve svejedno.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#32279 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ok... i sta ce tu promijeniti eventualna pobjeda NS i Falatara?kluz franjo wrote:To je poslijedica, nije uzrok.Hakiz wrote:
Šta misliš zašto? A naročito, šta misliš zašto ovo:
Moje odgovor bi bio sljedeći:kluz franjo wrote:Čitava kampanja, a i društvena klima se svela na pitanje:
"Ko će opaliti po nosu Dodika/Čovića/Komšića/Izetbegovića/Vučića/Radončića ... (nastavi niz)?"
Niko više ni od koga ne očekuje da će donijeti dobro. I jednio šta je ljudima ostalo je da zlurado glasaju za one koji će dosadašnjim vladarima nanijeti poraz jer misle da im ionako niko za koga glasaju neće donijeti ništa dobro.
Tako da ljudi glasaju protiv, ne glasaju za. A tada kampanja i nije potrebna.
Uzrok je, po mom mišljenju, što smo u 20 postratnih godina kao društvo pokazali i dokazali da nam u biti i nije tako važno da budemo bolji. Da nam napredak, poboljšanje i podizanje raznih standarda nije prioritet.
Ne pričaju nam oni priče o "lupanju po nosu", zato što drugu priču ne znaju. Oni nam pričaju ono što mi želimo čuti.
Ja znam da će se opet pojaviti oni sa ismijavanjem, ali ponoviću ono što odavno ponavljam.
Demokratija počinje u Mjesnoj zajednici, u školskom vijeću roditelja...
Nijedan sistem ne funkcioniše, ako korisnik ne vodi računa o njemu i ako (mu) je sve svejedno.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#32280 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Cuj sta pa uhljebice se malo i pilot. Mozda se i za Misu nadje kako mjestasce
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32281 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Niko nije spominjao ni NS, a ni Falatara.seln wrote:
Ok... i sta ce tu promijeniti eventualna pobjeda NS i Falatara?
Ali da odgovorim na pitanje.
Po mom mišljenju ništa puno, ako se mi ne odlučimo početi mijenjati.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#32282 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Potpuno se slazem s tobom.kluz franjo wrote:Niko nije spominjao ni NS, a ni Falatara.seln wrote:
Ok... i sta ce tu promijeniti eventualna pobjeda NS i Falatara?
Ali da odgovorim na pitanje.
Po mom mišljenju ništa puno, ako se mi ne odlučimo početi mijenjati.
Ali, cemu onda obecavanje kula i gradova?
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32283 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne kontam sad baš najbolje tvoje pitanje. Šta sam obećavao i kome?seln wrote: Potpuno se slazem s tobom.
Ali, cemu onda obecavanje kula i gradova?
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#32284 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne ti... The Stranka.kluz franjo wrote:Ne kontam sad baš najbolje tvoje pitanje. Šta sam obećavao i kome?seln wrote: Potpuno se slazem s tobom.
Ali, cemu onda obecavanje kula i gradova?
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32285 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Hebiga, ne znam čitati tuđe misli.seln wrote:Ne ti... The Stranka.kluz franjo wrote:Ne kontam sad baš najbolje tvoje pitanje. Šta sam obećavao i kome?seln wrote: Potpuno se slazem s tobom.
Ali, cemu onda obecavanje kula i gradova?
Možeš li biti malo konkretniji u vezi "kula i gradova"?
Mislim, ako te interesuje moje mišljenje...
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#32286 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa, i ne bas.kluz franjo wrote:Hebiga, ne znam čitati tuđe misli.seln wrote:Ne ti... The Stranka.kluz franjo wrote: Ne kontam sad baš najbolje tvoje pitanje. Šta sam obećavao i kome?
Možeš li biti malo konkretniji u vezi "kula i gradova"?
Mislim, ako te interesuje moje mišljenje...
Pitanje je bilo vise retoricko.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32287 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
OK.seln wrote:Pa, i ne bas.kluz franjo wrote:Hebiga, ne znam čitati tuđe misli.seln wrote: Ne ti... The Stranka.
Možeš li biti malo konkretniji u vezi "kula i gradova"?
Mislim, ako te interesuje moje mišljenje...
Pitanje je bilo vise retoricko.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#32288 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Gledam danas samo plakati objeseni od SDAovog ministra marjanovica, te vukasovica i one dizdarevicke. Treba li napominjati da su oni dosli u NS iz DF. Sada rade individualnu kampanju na stetu starih clanova, a vi stari NSovci gledajte.
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32289 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ma vala, ljutio se ko ili ne, očigledno je na terenu da kampanja NS nije ni blizu onih sa ranijih izbora. Je li u pitanju tihi bojkot starih članova ili nešto drugo, ne znam, ali evidentno je da nema više one energije.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32290 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sada ste me zbunili kolega control. Nisam baš najbolje shvatio u čemu je problem.
Poručujete li da se neki bivši ministar obrazovanja u nekoj bivšoj vladi sa SDA danas ne bi trebao kandidirati?
Ili je pak problem, to kada mladi i aktivni zastupnici pređu iz DF-a u neku drugu stranku sličnog svjetonazora?
I uopšte, ova "individualna kampanja na štetu" stranačkih kolega koji su duže u stranci. Kako se to radi?
Poručujete li da se neki bivši ministar obrazovanja u nekoj bivšoj vladi sa SDA danas ne bi trebao kandidirati?
Ili je pak problem, to kada mladi i aktivni zastupnici pređu iz DF-a u neku drugu stranku sličnog svjetonazora?
I uopšte, ova "individualna kampanja na štetu" stranačkih kolega koji su duže u stranci. Kako se to radi?
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32291 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A evo ga i kolega capsi, emir ili kako već...Capsicum wrote:...
Kada ste već tu, može li jedno pitanjce?
Ilda Alibegović je potprijedsjednica GS, zar ne?
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32292 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kolega, čekaj da pitam svoj drugi alter ego Emira Suljagića 
AFAIK Ilda je prebjegla u ASDA i nije ni u kakvoj vezi sa GS-om, no to je OT ovdje.
AFAIK Ilda je prebjegla u ASDA i nije ni u kakvoj vezi sa GS-om, no to je OT ovdje.
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#32293 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zanimljivo da niko sa ovog spota nije vise u strancihigh_volume wrote:Zanimljivo.. Ovaj promotivni spot Naše Stranke kreiran je i objavljen tačno prije 10 godina, 15.09.2008.
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32294 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Vidjeh jednu s tog spota neki dan na listi GS-a 
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32295 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Izvinjavam se na OT. To ste kolega u pravu.Capsicum wrote:Kolega, čekaj da pitam svoj drugi alter ego Emira Suljagića
AFAIK Ilda je prebjegla u ASDA i nije ni u kakvoj vezi sa GS-om, no to je OT ovdje.
Nego ovo za Ildu Alibegović potprijedsjednicu GS nisam upratio. Znači, organi GS-a su je smijenili i brisali iz članstva?
Ona znači zvanično nije više u GS-u?
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#32296 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Stvarno nemam pristup internim dokumentima nijedne stranke. Ne znam šta očekuješ od mene? Da ti dokažem da žena koja je na listi druge stranke nije više član prve stranke? Al da završim sa OT
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#32297 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ni meni nije jasno da u razmaku od deset metara stoje dva plakata.Na jednom Marjanovic,Mario i Nejra a na drugom Mario i Nejra.Sad jel zbog slogana Zajedno i tocka il je kasa prazna pa sami sebi stampajuControl panel wrote:Gledam danas samo plakati objeseni od SDAovog ministra marjanovica, te vukasovica i one dizdarevicke. Treba li napominjati da su oni dosli u NS iz DF. Sada rade individualnu kampanju na stetu starih clanova, a vi stari NSovci gledajte.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#32298 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Pa pola Nase stranke nije tu naravno da nedostaje energija.Capsicum wrote:Ma vala, ljutio se ko ili ne, očigledno je na terenu da kampanja NS nije ni blizu onih sa ranijih izbora. Je li u pitanju tihi bojkot starih članova ili nešto drugo, ne znam, ali evidentno je da nema više one energije.
Nedostaju upravo oni uporni rudari , koji su ideoloski kristalno cisti, isklesani i koji ne zele vise uzivo posmatrati razvaljivanje jedne sjajne price koja se polako pretvara u horor licnog interesa i prebacivanja odgovornosti.
Nadam se da ce to preostali shvatiti kada konacno (p)ostanu jednaki drugim politickim partijama na dan 8.10.2018.
Na kongresu ce vec biti kasno , novi pobjednik nece moci nista ovima sto ce zauzeti zastupnicke funkcije ili ce Marjanovic Nasu stranku pretvoriti u veci i pomalo ribrendirani IGG.
Pozdrav.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#32299 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A postoji li iko drugi koji je vodio kampanju na drugi nacin i kada ?seln wrote: Ali, cemu onda obecavanje kula i gradova?
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#32300 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
A mozda su vidjeli da ih stari ns-ovci ne gledaju blagonaklono. Ipak su oni jedni drugima konkurencija.starisalko wrote:Ni meni nije jasno da u razmaku od deset metara stoje dva plakata.Na jednom Marjanovic,Mario i Nejra a na drugom Mario i Nejra.Sad jel zbog slogana Zajedno i tocka il je kasa prazna pa sami sebi stampajuControl panel wrote:Gledam danas samo plakati objeseni od SDAovog ministra marjanovica, te vukasovica i one dizdarevicke. Treba li napominjati da su oni dosli u NS iz DF. Sada rade individualnu kampanju na stetu starih clanova, a vi stari NSovci gledajte.
