kakave su zakonske mogucnosti za ove dzibere strancesmak wrote:
Aneks
"Majstori" parkiranja
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#3226 Re: "Majstori" parkiranja
- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#3227 Re: "Majstori" parkiranja
Ma samo pauk čini mi se, ili "lisice" ali toga nema u Sa, jer samo tako ce biti primoran da plati kaznu za svoj seljaklukkakavdanakneiskustvu wrote:Control panel wrote:kakave su zakonske mogucnosti za ove dzibere strancesmak wrote:
Aneks
prekršajni nalog
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#3228 Re: "Majstori" parkiranja
Za pogresno parkiranje je predvidjen uplatni nalog od 40 KM ili dizanje paukom, a ne prekrsajni nalog. Nazalost nema mehanizma koji ce prisiliti stranog drzavljanina da plati nalog. Kako nasa policija nema mogucnosti naplate na licu mjesta ovdje pomaze samo pauk ili odvodjenje dezurnom sudiji za prekrsaje koji ce izreci snakciju stranom drzavljanu i oduzimanjem punte isprave prilisiti da plati kaznu.
- dottore
- Posts: 1359
- Joined: 06/02/2008 18:18
- Location: Canton SA
#3229 Re: "Majstori" parkiranja
da te pitam gdje da ostavi auto na Aneksu u tom dijelu gdje si slikao? sve zajedno ima 20 mjesta za parkirat... snasao se covjek...
i ovdje gdje je on parkirao, vecinu vremena je neko parkiran, i to stanari obliznjih zgrada...
i ovdje gdje je on parkirao, vecinu vremena je neko parkiran, i to stanari obliznjih zgrada...
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#3230 Re: "Majstori" parkiranja
Jel ovo skirvena kamera?dottore wrote:da te pitam gdje da ostavi auto na Aneksu u tom dijelu gdje si slikao? sve zajedno ima 20 mjesta za parkirat... snasao se covjek...![]()
i ovdje gdje je on parkirao, vecinu vremena je neko parkiran, i to stanari obliznjih zgrada...
-
ssmmiilleeyy
- Posts: 1165
- Joined: 02/03/2010 16:51
#3231 Re: "Majstori" parkiranja
Trebao je platiti parking u Merkuru (u onoj Garazi Ispod)dottore wrote:da te pitam gdje da ostavi auto na Aneksu u tom dijelu gdje si slikao? sve zajedno ima 20 mjesta za parkirat... snasao se covjek...![]()
i ovdje gdje je on parkirao, vecinu vremena je neko parkiran, i to stanari obliznjih zgrada...
Nigdje ne pise da se mora parkirati tacno ispred zgrade gdje Boravis, zivis ili si u posjeti .......
-
Russs
- Posts: 67
- Joined: 17/12/2009 12:19
- Location: Sarajevo
#3232 Re: "Majstori" parkiranja
Ovo je pravi majstor parkiranja http://img27.imageshack.us/img27/7508/01102011612.jpg
- hakunfuc
- Posts: 956
- Joined: 26/08/2009 10:31
#3233 Re: "Majstori" parkiranja
Blago nama kad živimo sa ovakvimadottore wrote:da te pitam gdje da ostavi auto na Aneksu u tom dijelu gdje si slikao? sve zajedno ima 20 mjesta za parkirat... snasao se covjek...![]()
i ovdje gdje je on parkirao, vecinu vremena je neko parkiran, i to stanari obliznjih zgrada...
-
maxell_sarajevo
- Posts: 2303
- Joined: 08/02/2008 19:19
#3234 Re: "Majstori" parkiranja
Seljacine samo takve.


- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#3236 Re: "Majstori" parkiranja
Gdje je ovo!?Russs wrote:Ovo je pravi majstor parkiranja http://img27.imageshack.us/img27/7508/01102011612.jpg
-
harisaga
- Posts: 335
- Joined: 17/03/2011 00:02
#3237 Re: "Majstori" parkiranja
To je nevidljivi Golf II. ;D vidis da mu curi ulje ;D
- Jeff Bingham
- Posts: 1272
- Joined: 06/09/2011 19:45
- chuchumbamayumbe
- Posts: 11041
- Joined: 20/10/2006 22:02
#3239 Re: "Majstori" parkiranja
Ford Fiesta je na slici, možeš ga vidjeti ako znaš opcije u zavisnosti od browser-a koji koristiš.
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#3240 Re: "Majstori" parkiranja
Mislis da JOJ sigurno nece niko ukrasti??

- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#3241 Re: "Majstori" parkiranja
Moram dodati na ovo - ja jutros na posao, kad radnici popravljaju kocke ispred sirano prolaza. Kao da krdo slonova svaki dan seta a ne ljudi.Michun wrote:ja jutros kroz grad kad 6 (sest) kombija od vjecne vatre do samoposluge na trotoaru - istovaraju neku TESKU robu. ja stvarno ne razumijem, kako su se naHebali gore kad imaju one zardinjere, kud to uzjase
Kako se ne moze u kraj stati ovakvim glupostima, vozanju po pjesackim zonama i sl.
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#3242 Re: "Majstori" parkiranja
Sigurno je bila gaščina da se prednjim točkovima popenje, a taman su i zadnji zapeli.
Moguće je da nije ni primjetila da je preskočila.
Moguće je da nije ni primjetila da je preskočila.
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#3243 Re: "Majstori" parkiranja
Uz duzno postovanje svim zenama vozacima (one ili su odlicne ili katastrofa) vise vjerujem da je ONA jer ON je bolesno vezan za svog ljubimca i sad bi cucao i plakao kraj njega. ONA bi otisla u shoping i nazvala NJEGA da dodje po auto.
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#3244 Re: "Majstori" parkiranja
Zapravo, ovo je za NJU sasvim ok parkiran auto i vjerovatno nece skontati da ima problem sve dok ne krene da se isparkira i ne spali lamelu, e tad ce da zove NJEGA 
- smak
- Posts: 1918
- Joined: 25/05/2010 18:18
- Location: Pitcairn Islands
#3245 Re: "Majstori" parkiranja
u ovoj ulici ima pravih majstora i to svaki danmaxell_sarajevo wrote:Seljacine samo takve.![]()
- amrica
- Posts: 7110
- Joined: 26/01/2007 17:58
#3246 Re: "Majstori" parkiranja
goran16v wrote:Zapravo, ovo je za NJU sasvim ok parkiran auto i vjerovatno nece skontati da ima problem sve dok ne krene da se isparkira i ne spali lamelu, e tad ce da zove NJEGA
svi se vi rodili sa volanom u rukama i dobili vozacku umjesto rodnog lista
ima svakakvih vozacica, ali i jos gorih vozaca... malo primjerenosti pri komentiranju ne bi bilo na odmet
-
*zena21
- Posts: 472
- Joined: 09/09/2011 15:48
#3247 Re: "Majstori" parkiranja
vozim 20 godina... nikad, ali bas nikad nisam morala zvati NJEGA da mi vozilicu uparkira, isparkira ili slicno
mada znam zenu koja zove NJEGA jar u brdu ne moze da krene
ali pliz, nemojte nas sve stavljati u isti kos
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#3248 Re: "Majstori" parkiranja
Komentari o machoizmu su na mjestu i treba ih postovati. Mislim da postoji vise kategorija vozaca za koje se smatra da su losi:
Oni koji ne znaju da voze tj tehniku voznje ali se prodrzavaju pravila i prijetnja su jedino za svoj auto
Oni koji ne znaju da voze a mislle za znaju i usput su bezobrazni, ne postju propise i najveca su prijetnja na cesti
Oni koji znaju da voze a bezobrazni su i ne postuju propise. Oni dodju kao neka prijetnja sa malo vise kontrole
Oni koji kojima je voznja samo nacin da se predje od A do B i auto je samo sredstvo, tako da znaju voziti ali ne posvecuju previse paznje tako da je to razlog nepostovanja propisa.
Uz svo duzno postovanje, dosta muskaraca ali ipak najvise zena nekako gravitira ovoj zadnjoj kategoriji i ova Corrola je klasicni rezultat. Ko god je vozio je vidio mjesto dovoljno da stane auto i to je bilo dovoljno da se parkira bez obzira sto je napravio nesto stete i mali prekrsaj. To jeste mozda najvidljivija kategorija ali se ne moze reci da je losija ili bolja od ostalih.
Oni koji ne znaju da voze tj tehniku voznje ali se prodrzavaju pravila i prijetnja su jedino za svoj auto
Oni koji ne znaju da voze a mislle za znaju i usput su bezobrazni, ne postju propise i najveca su prijetnja na cesti
Oni koji znaju da voze a bezobrazni su i ne postuju propise. Oni dodju kao neka prijetnja sa malo vise kontrole
Oni koji kojima je voznja samo nacin da se predje od A do B i auto je samo sredstvo, tako da znaju voziti ali ne posvecuju previse paznje tako da je to razlog nepostovanja propisa.
Uz svo duzno postovanje, dosta muskaraca ali ipak najvise zena nekako gravitira ovoj zadnjoj kategoriji i ova Corrola je klasicni rezultat. Ko god je vozio je vidio mjesto dovoljno da stane auto i to je bilo dovoljno da se parkira bez obzira sto je napravio nesto stete i mali prekrsaj. To jeste mozda najvidljivija kategorija ali se ne moze reci da je losija ili bolja od ostalih.
-
Russs
- Posts: 67
- Joined: 17/12/2009 12:19
- Location: Sarajevo
#3249 Re: "Majstori" parkiranja
fidoremilienko wrote:Gdje je ovo!?Russs wrote:Ovo je pravi majstor parkiranja http://img27.imageshack.us/img27/7508/01102011612.jpg![]()
![]()
![]()
![]()
Mislim koji dio grada?
Breka, ja goreg šabana odavno nisam vidio
- just principe
- Posts: 4349
- Joined: 28/03/2011 21:31
- Location: ANTIklix
- Contact:
#3250 Re: "Majstori" parkiranja
Russs wrote:fidoremilienko wrote:Gdje je ovo!?Russs wrote:Ovo je pravi majstor parkiranja http://img27.imageshack.us/img27/7508/01102011612.jpg![]()
![]()
![]()
![]()
Mislim koji dio grada?
Breka, ja goreg šabana odavno nisam vidio

