ja htio naruciti za sebe, al kad sam danas vidio kurs na rf stranici lagano odustaogeekmanijak wrote:Ti kinezi nisu normalni, pa jebote ako je touch otisao sam od sebe sta imas ti sada kupovati touch, tako sam i ja morao isto platiti LCD, kazu garancija samo na software![]()
![]()
![]()
Jos jedna stvar zasto se vise ne isplati kupovati iz Kine, pogotovo malo skuplje modele. Pa neki dan mi dosao INEW V3 plus za prijatelja , u posti me dernuli za 81KM na taj uredaj. majkemi nisu normalni. I jos moras strepiti hoce li sve biti uredu sa uredajem. a ovaj dolar koji skače abnormalno iz dana u dan necu ni da spominjem
Kineski mobiteli
Moderator: Benq
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3226 Re: Kineski mobiteli
-
tegav
- Posts: 27
- Joined: 03/03/2011 08:36
#3227 Re: Kineski mobiteli
u subotu sam naručio neki tablet koji je bio 29,99 dolara, računao sam da je ispod 50 Km i da neću platit carinu, kad ono transakcija u banci prolazi tek u ponedjeljak po kursu koji je veći, tako da je plaćen 50,5KM i morat ću platit carinu zbog par feninga.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3228 Re: Kineski mobiteli
kurs dolara je toliko ojacao,da je skoro kao odnos marke i eura...meni je ovo postalo neprihvatljivo i smanjio sam narudzbe ,a mislim da necu ni narucivati vise...osim mozda kakve bizuterije,ono 5-6 KM
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3229 Re: Kineski mobiteli
jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)
to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega

to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3230 Re: Kineski mobiteli
pa s obzirom da je naftaški lobi najavio da ce sljedece 3 godine padati cijene nafte, za ocekivati je da se dolar vrati na nivo prije 2005 godine, tj na 1$=2.30KMgeekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)
to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega![]()
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3231 Re: Kineski mobiteli
ako je ovo tacno...to ce onda biti najveca vrijednost dolara ikada,barem koliko ja znamgeekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)
to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega![]()
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3232 Re: Kineski mobiteli
bio je dolar jaci od eura i to dosta jacizippoo87 wrote:ako je ovo tacno...to ce onda biti najveca vrijednost dolara ikada,barem koliko ja znamgeekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)
to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega![]()
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#3233 Re: Kineski mobiteli
Mislim da je bio cak i 2.60 prije 10-tak godina. Sad moramo traziti stranice na kojima se placa u meksickim i ruskim valutamakloniran wrote:bio je dolar jaci od eura i to dosta jacizippoo87 wrote:ako je ovo tacno...to ce onda biti najveca vrijednost dolara ikada,barem koliko ja znamgeekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)
to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega![]()
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3234 Re: Kineski mobiteli
ja ga se sjecam po 2.30 da sam kupovaokazo wrote:Mislim da je bio cak i 2.60 prije 10-tak godina. Sad moramo traziti stranice na kojima se placa u meksickim i ruskim valutamakloniran wrote: bio je dolar jaci od eura i to dosta jaci
a evo iz 2001 mrsko mi bilo dalje traziti
http://www.cbbh.ba/?id=4&year=2001
jbg kupovina kineza prolongirana do daljnjeg, jedino ako izleti neki happy hour pa tako da nadoknadim razliku u kursu
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3235 Re: Kineski mobiteli
Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3236 Re: Kineski mobiteli
da hoce izbaciti kakav telefon u iducih desetak dana da se zaletim dok nije dolar otisaogeekmanijak wrote:Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
ili makar nubiu z7mini da spuste na jedno 210$
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3237 Re: Kineski mobiteli
a jesi li gledao nubiu z5s?kloniran wrote:da hoce izbaciti kakav telefon u iducih desetak dana da se zaletim dok nije dolar otisaogeekmanijak wrote:Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
ili makar nubiu z7mini da spuste na jedno 210$
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3238 Re: Kineski mobiteli
z7 ima bolju kamerudinooh wrote:a jesi li gledao nubiu z5s?kloniran wrote:da hoce izbaciti kakav telefon u iducih desetak dana da se zaletim dok nije dolar otisaogeekmanijak wrote:Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
ili makar nubiu z7mini da spuste na jedno 210$
uzeo bih ja JIAYU S3 samo da je 5"
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3239 Re: Kineski mobiteli
Kako su kinezi poceli izbaciti ove nove modele cini se da je normalna velicina zaslona 5,5 , evo skoro svi novi model koji su na 64-bit CPU i sa 2GB ili 3GB RAM-a imaju 5.5 ekrane, pomiču se granice
kad se sjetim iphone 4 , tko ga je nosao rugali mu se da nosi ciglu, a sad mobitel od 4 inca premali za koristenje ( bar meni)
kad se sjetim iphone 4 , tko ga je nosao rugali mu se da nosi ciglu, a sad mobitel od 4 inca premali za koristenje ( bar meni)
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#3241 Re: Kineski mobiteli
možda će ovdje ko znati
vidim na piku tablet/laptop lenovo, piše ima internacionalnu garanciju, vrijedi li kod nas to šta?
vidim na piku tablet/laptop lenovo, piše ima internacionalnu garanciju, vrijedi li kod nas to šta?
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3242 Re: Kineski mobiteli
pa provjeri na oficijelnoj stranici lenova daju li internacionalne garancijehopi wrote:možda će ovdje ko znati
vidim na piku tablet/laptop lenovo, piše ima internacionalnu garanciju, vrijedi li kod nas to šta?
toshiba npr daje, al uz garanciju mora biti i fiskalni racun
-
sava84
- Posts: 41
- Joined: 05/10/2013 08:20
#3243 Re: Kineski mobiteli
Nema Lenovo internacionalnu garanciju za mobilne telefone,bar nisu imali prije 4 mjeseca kad sam ih ja kontaktirao. Pitao sam tada jer sam mislio uzimati iz Kine K910, ali su mi u predstavnistvu u Beogradu rekli da je garancija ostvariva samo u Kinihopi wrote:možda će ovdje ko znati
vidim na piku tablet/laptop lenovo, piše ima internacionalnu garanciju, vrijedi li kod nas to šta?
- muxa
- Posts: 503
- Joined: 07/10/2014 23:09
#3244 Re: Kineski mobiteli
Ne znam sto vas zabrinjava porast kursa dolara? Logicno je da ce cijene u dolarima ici dole, tako da ce vam to doci na isto, jer ce kinez za manje dolara dobiti isti iznos yuna.
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#3245 Re: Kineski mobiteli
?muxa wrote:Ne znam sto vas zabrinjava porast kursa dolara? Logicno je da ce cijene u dolarima ici dole, tako da ce vam to doci na isto, jer ce kinez za manje dolara dobiti isti iznos yuna.
Prije im mobitel bio 100$ i to je nama bilo 130 KM, sada je to 160 KM... Kako me neće brinuti? Mobitel od 300$ je sada skuplji nama 100 KM. Njima odgovara ova vrijednost $. Ja imam neke "femilije" koja ponekad pošalje $ i sada za te $ dobijem više KM-ova... Tako je i kod njih, više Yuana za jači kurs Dollara.
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3246 Re: Kineski mobiteli
Evp danas je 1,75 prodajni u CBBiH, a u komercijalnim bankama oko 1,77
- muxa
- Posts: 503
- Joined: 07/10/2014 23:09
#3247 Re: Kineski mobiteli
O tome ja i govorim. Logicno je da spuštaju cijene, ali mnogi sada koriste ovu situaciju. Mislim da ce se u skorije vrijeme i cijene poceti korigovati. Njima sada ide u korist sto mnogi panicno kupuju dok dolar nije jos poskupio i zato im potraznja ne opada pa im nije u interesu da koriguju cijene. Ostvaruju extra profit.
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3248 Re: Kineski mobiteli
Pred Novu godinu ce doci do korekcije (19.2.), bit ce popusti
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3249 Re: Kineski mobiteli
Eno iOcean Rock 199$, zanimljiv model da je normalan kurs.
http://www.antelife.com/iocean-m6752-3g ... phone.html
http://www.antelife.com/iocean-m6752-3g ... phone.html
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3250 Re: Kineski mobiteli
Dobre specifikacije, ali kad vidim ovu bateriju od 2300mah ( na papiru 2300 a obicno u stvarnosti je to koji 100-150mah manje)dinooh wrote:Eno iOcean Rock 199$, zanimljiv model da je normalan kurs.
http://www.antelife.com/iocean-m6752-3g ... phone.html
Prejadna baterija za 5,5 inca FULL HD ekran i 64 BIT CPU, ovdje mora ici minimum 3000 mah

