Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3226 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak wrote:Ti kinezi nisu normalni, pa jebote ako je touch otisao sam od sebe sta imas ti sada kupovati touch, tako sam i ja morao isto platiti LCD, kazu garancija samo na software :-) :-) :-)
Jos jedna stvar zasto se vise ne isplati kupovati iz Kine, pogotovo malo skuplje modele. Pa neki dan mi dosao INEW V3 plus za prijatelja , u posti me dernuli za 81KM na taj uredaj. majkemi nisu normalni. I jos moras strepiti hoce li sve biti uredu sa uredajem. a ovaj dolar koji skače abnormalno iz dana u dan necu ni da spominjem
ja htio naruciti za sebe, al kad sam danas vidio kurs na rf stranici lagano odustao :D
tegav
Posts: 27
Joined: 03/03/2011 08:36

#3227 Re: Kineski mobiteli

Post by tegav »

u subotu sam naručio neki tablet koji je bio 29,99 dolara, računao sam da je ispod 50 Km i da neću platit carinu, kad ono transakcija u banci prolazi tek u ponedjeljak po kursu koji je veći, tako da je plaćen 50,5KM i morat ću platit carinu zbog par feninga.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3228 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

kurs dolara je toliko ojacao,da je skoro kao odnos marke i eura...meni je ovo postalo neprihvatljivo i smanjio sam narudzbe ,a mislim da necu ni narucivati vise...osim mozda kakve bizuterije,ono 5-6 KM
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3229 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)

to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega :sad: :sad:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3230 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)

to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega :sad: :sad:
pa s obzirom da je naftaški lobi najavio da ce sljedece 3 godine padati cijene nafte, za ocekivati je da se dolar vrati na nivo prije 2005 godine, tj na 1$=2.30KM :sad:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3231 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

geekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)

to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega :sad: :sad:
ako je ovo tacno...to ce onda biti najveca vrijednost dolara ikada,barem koliko ja znam :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3232 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

zippoo87 wrote:
geekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)

to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega :sad: :sad:
ako je ovo tacno...to ce onda biti najveca vrijednost dolara ikada,barem koliko ja znam :D
bio je dolar jaci od eura i to dosta jaci :wink:
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3233 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

kloniran wrote:
zippoo87 wrote:
geekmanijak wrote:jutros čujem informaciju na kavi da će dolar se izjednaciti sa EUR-om, tako da ce 1USD biti 1,955KM ( u doglednom vremenu)

to će stvarno biti uzas za kupnju bilo čega :sad: :sad:
ako je ovo tacno...to ce onda biti najveca vrijednost dolara ikada,barem koliko ja znam :D
bio je dolar jaci od eura i to dosta jaci :wink:
Mislim da je bio cak i 2.60 prije 10-tak godina. Sad moramo traziti stranice na kojima se placa u meksickim i ruskim valutama :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3234 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

kazo wrote:
kloniran wrote: bio je dolar jaci od eura i to dosta jaci :wink:
Mislim da je bio cak i 2.60 prije 10-tak godina. Sad moramo traziti stranice na kojima se placa u meksickim i ruskim valutama :D
ja ga se sjecam po 2.30 da sam kupovao
a evo iz 2001 mrsko mi bilo dalje traziti
http://www.cbbh.ba/?id=4&year=2001

jbg kupovina kineza prolongirana do daljnjeg, jedino ako izleti neki happy hour pa tako da nadoknadim razliku u kursu :D
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3235 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3236 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak wrote:Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
da hoce izbaciti kakav telefon u iducih desetak dana da se zaletim dok nije dolar otisao
ili makar nubiu z7mini da spuste na jedno 210$ :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3237 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

kloniran wrote:
geekmanijak wrote:Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
da hoce izbaciti kakav telefon u iducih desetak dana da se zaletim dok nije dolar otisao
ili makar nubiu z7mini da spuste na jedno 210$ :D
a jesi li gledao nubiu z5s?
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3238 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:
kloniran wrote:
geekmanijak wrote:Da znam, bio je preko 2.30KM , ja mislim da će za nekih mjesec do dva poskupiti i Premium brandovi telefona tipa Samsung, Apple , pa i sva ostala tehnika, jbg sve se proizvodi u Kini a svi distributori na kraju plaćaju u USD tu robu.
da hoce izbaciti kakav telefon u iducih desetak dana da se zaletim dok nije dolar otisao
ili makar nubiu z7mini da spuste na jedno 210$ :D
a jesi li gledao nubiu z5s?
z7 ima bolju kameru

uzeo bih ja JIAYU S3 samo da je 5"
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3239 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Kako su kinezi poceli izbaciti ove nove modele cini se da je normalna velicina zaslona 5,5 , evo skoro svi novi model koji su na 64-bit CPU i sa 2GB ili 3GB RAM-a imaju 5.5 ekrane, pomiču se granice
kad se sjetim iphone 4 , tko ga je nosao rugali mu se da nosi ciglu, a sad mobitel od 4 inca premali za koristenje ( bar meni)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3240 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Image
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3241 Re: Kineski mobiteli

Post by hopi »

možda će ovdje ko znati
vidim na piku tablet/laptop lenovo, piše ima internacionalnu garanciju, vrijedi li kod nas to šta?
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3242 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

hopi wrote:možda će ovdje ko znati
vidim na piku tablet/laptop lenovo, piše ima internacionalnu garanciju, vrijedi li kod nas to šta?
pa provjeri na oficijelnoj stranici lenova daju li internacionalne garancije

toshiba npr daje, al uz garanciju mora biti i fiskalni racun
sava84
Posts: 41
Joined: 05/10/2013 08:20

#3243 Re: Kineski mobiteli

Post by sava84 »

hopi wrote:možda će ovdje ko znati
vidim na piku tablet/laptop lenovo, piše ima internacionalnu garanciju, vrijedi li kod nas to šta?
Nema Lenovo internacionalnu garanciju za mobilne telefone,bar nisu imali prije 4 mjeseca kad sam ih ja kontaktirao. Pitao sam tada jer sam mislio uzimati iz Kine K910, ali su mi u predstavnistvu u Beogradu rekli da je garancija ostvariva samo u Kini
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3244 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Ne znam sto vas zabrinjava porast kursa dolara? Logicno je da ce cijene u dolarima ici dole, tako da ce vam to doci na isto, jer ce kinez za manje dolara dobiti isti iznos yuna.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3245 Re: Kineski mobiteli

Post by febo_acm »

muxa wrote:Ne znam sto vas zabrinjava porast kursa dolara? Logicno je da ce cijene u dolarima ici dole, tako da ce vam to doci na isto, jer ce kinez za manje dolara dobiti isti iznos yuna.
?

Prije im mobitel bio 100$ i to je nama bilo 130 KM, sada je to 160 KM... Kako me neće brinuti? Mobitel od 300$ je sada skuplji nama 100 KM. Njima odgovara ova vrijednost $. Ja imam neke "femilije" koja ponekad pošalje $ i sada za te $ dobijem više KM-ova... Tako je i kod njih, više Yuana za jači kurs Dollara.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3246 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Evp danas je 1,75 prodajni u CBBiH, a u komercijalnim bankama oko 1,77
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3247 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

O tome ja i govorim. Logicno je da spuštaju cijene, ali mnogi sada koriste ovu situaciju. Mislim da ce se u skorije vrijeme i cijene poceti korigovati. Njima sada ide u korist sto mnogi panicno kupuju dok dolar nije jos poskupio i zato im potraznja ne opada pa im nije u interesu da koriguju cijene. Ostvaruju extra profit.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3248 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Pred Novu godinu ce doci do korekcije (19.2.), bit ce popusti
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3249 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Eno iOcean Rock 199$, zanimljiv model da je normalan kurs.
http://www.antelife.com/iocean-m6752-3g ... phone.html
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3250 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

dinooh wrote:Eno iOcean Rock 199$, zanimljiv model da je normalan kurs.
http://www.antelife.com/iocean-m6752-3g ... phone.html
Dobre specifikacije, ali kad vidim ovu bateriju od 2300mah ( na papiru 2300 a obicno u stvarnosti je to koji 100-150mah manje) :-)
Prejadna baterija za 5,5 inca FULL HD ekran i 64 BIT CPU, ovdje mora ici minimum 3000 mah
Post Reply