Real Madrid C.F.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#3226 Re: Real Madrid C.F.

Post by veljaca »

Tomahawk11 wrote:
veljaca wrote:Ovo 8:0 me podsjeti na

ŽELJO - Leotar 8:0

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Btw - dobro je da se uigraju - da bude interesantan sljedeci El Classico .... :D
Ma 8-0 je blamaza za svaku ekipu. Kad vec govoris, Zeljo je dao Leotaru dresove... :D
:lol: :lol:

A sta je Real dao ovim levatima ?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3227 Re: Real Madrid C.F.

Post by Tomahawk11 »

veljaca wrote:
Tomahawk11 wrote:
veljaca wrote:Ovo 8:0 me podsjeti na

ŽELJO - Leotar 8:0

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Btw - dobro je da se uigraju - da bude interesantan sljedeci El Classico .... :D
Ma 8-0 je blamaza za svaku ekipu. Kad vec govoris, Zeljo je dao Leotaru dresove... :D
:lol: :lol:

A sta je Real dao ovim levatima ?
Nista. Mozda su im spakovali 8 lopti da ponesu :lol: Kvaka je da je Zeljo dao dresove unaprijed :mrgreen:
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#3228 Re: Real Madrid C.F.

Post by missko »

Ja licno ne gotivim igru koju igra Barcelona pa da ne dopusti protivniku da razvije bar malo svoju igru da bi tekma bila zanimljivija, onako ko da se igra viktorije samo na jedan gol. Oni npr. protiv Viljareala imaju posjed lopte 73% i naprave 23 faula a Viljareal 17, pa to je totalna opstrukcija igre druge momcadi,kad uspiju na posjed lopte preko 70% napravit jos toliko prekrsaja, i jos ka dse zna da im sudije vise na ruku sviraju nego drugima.
Ne ponizavam Barcu al samo iznosim svoje misljenje ukusi su razliciti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3229 Re: Real Madrid C.F.

Post by Tomahawk11 »

missko wrote:Ja licno ne gotivim igru koju igra Barcelona pa da ne dopusti protivniku da razvije bar malo svoju igru da bi tekma bila zanimljivija, onako ko da se igra viktorije samo na jedan gol. Oni npr. protiv Viljareala imaju posjed lopte 73% i naprave 23 faula a Viljareal 17, pa to je totalna opstrukcija igre druge momcadi,kad uspiju na posjed lopte preko 70% napravit jos toliko prekrsaja, i jos ka dse zna da im sudije vise na ruku sviraju nego drugima.
Ne ponizavam Barcu al samo iznosim svoje misljenje ukusi su razliciti.
To je ono sto mi se nije svidjelo na momente, dodavanje u nedogled, Real ne igra tako, pa je normalno da se iz toga izrodi kontra protivnicke ekipe. Ponavljam, siguran sam da je Mourinho i pored rezultata ipak uspio snimiti bilo kakve nedostatke i da ce ih ukloniti 8-)
A dobro, ne moze niko Barceloni zabraniti koliko ce drzati loptu ili bilo kome.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3230 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

missko wrote:Ja licno ne gotivim igru koju igra Barcelona pa da ne dopusti protivniku da razvije bar malo svoju igru da bi tekma bila zanimljivija, onako ko da se igra viktorije samo na jedan gol. Oni npr. protiv Viljareala imaju posjed lopte 73% i naprave 23 faula a Viljareal 17, pa to je totalna opstrukcija igre druge momcadi,kad uspiju na posjed lopte preko 70% napravit jos toliko prekrsaja, i jos ka dse zna da im sudije vise na ruku sviraju nego drugima.
Ne ponizavam Barcu al samo iznosim svoje misljenje ukusi su razliciti.
Slažem se, napisao sam nekad da je to obrnuti catenaccio... samo normalno je da će furati taj stil igre dok god imaju uspjeha.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3231 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

Samo niko da primjeti niti da pomene da se Barsa uvijek duplo više istroši fizicki/energetski jer valja držati taj posjed 90 minuta i napadati konstantno...Bilbao se neku noc nije ni izbliza potrošio kao Barsa jer su se svi igraci povukli na svoju polovicu, formirali odbranu/zonu ispred svog gola i lagano ih docekuju...ako prođeš prvi liniju odbrane, drugu neces sigurno ...a ovi navaljuju ko orci, i naravno da ce uvijek biti svježine za kontre protivnika.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3232 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

LSD wrote:Samo niko da primjeti niti da pomene da se Barsa uvijek duplo više istroši fizicki/energetski jer valja držati taj posjed 90 minuta i napadati konstantno...Bilbao se neku noc nije ni izbliza potrošio kao Barsa jer su se svi igraci povukli na svoju polovicu, formirali odbranu/zonu ispred svog gola i lagano ih docekuju...ako prođeš prvi liniju odbrane, drugu neces sigurno ...a ovi navaljuju ko orci, i naravno da ce uvijek biti svježine za kontre protivnika.
Kako ko... Puyol, Pique i Busquets se ne potroše ništa, stoje na centru i dodaju prvom do sebe :-D Ovi u napadu da.

Zanimljivo je kako je Bilbao branio samo svoj 16erac, i horizontalno i vertikalno... znači pustili su Alvesa i Adriana da primaju lopte iskosa i centriraju, a ovi su najčešće slali lopte na tribinu :D Što je i logično, nema Barca nekog gorostasa koji može skočiti tu. Tu su štedili i snagu, jer ih ovi nisu mogli razvući...
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3233 Re: Real Madrid C.F.

Post by Obuca9 »

LSD wrote:Samo niko da primjeti niti da pomene da se Barsa uvijek duplo više istroši fizicki/energetski jer valja držati taj posjed 90 minuta i napadati konstantno...Bilbao se neku noc nije ni izbliza potrošio kao Barsa jer su se svi igraci povukli na svoju polovicu, formirali odbranu/zonu ispred svog gola i lagano ih docekuju...ako prođeš prvi liniju odbrane, drugu neces sigurno ...a ovi navaljuju ko orci, i naravno da ce uvijek biti svježine za kontre protivnika.
I kad se ekipa brani, također se zna fizički potrošiti i to često i više nego ekipa koja se samo u krug dodaje, dodaje i dodaje. Nije jednostavno non stop trčati iza leđa osicama kakve su Messi, Xavi ili Iniesta, koje ne smiješ ni djelić sekunde pustiti da trepnu okom, jer je to odmah polušansa za Barcelonu.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3234 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

hz__semir wrote:
LSD wrote:Samo niko da primjeti niti da pomene da se Barsa uvijek duplo više istroši fizicki/energetski jer valja držati taj posjed 90 minuta i napadati konstantno...Bilbao se neku noc nije ni izbliza potrošio kao Barsa jer su se svi igraci povukli na svoju polovicu, formirali odbranu/zonu ispred svog gola i lagano ih docekuju...ako prođeš prvi liniju odbrane, drugu neces sigurno ...a ovi navaljuju ko orci, i naravno da ce uvijek biti svježine za kontre protivnika.
I kad se ekipa brani, također se zna fizički potrošiti i to često i više nego ekipa koja se samo u krug dodaje, dodaje i dodaje. Nije jednostavno non stop trčati iza leđa osicama kakve su Messi, Xavi ili Iniesta, koje ne smiješ ni djelić sekunde pustiti da trepnu okom, jer je to odmah polušansa za Barcelonu.
Pa zato se i jesu branili sa dva reda ispred svog gola...njihova vezna linija je bila na 10 metara od zadnje linije i tako maximalno suzili prilaze svom golu...citavu tekmu se držali liniju (baš kao i Inter prošle godine) i zatvarali svaku pukotinu...pustili bokove jer ovi ne znaju igrati na centaršut jer nema ko skociti da zabije glavom jer su Bojan i Pedro ispod 170 cm i sve što je nabaceno sa strane ovi su odmah pocistili...i uvijek duplanje na Iniesti ili Messiu...tako ih je i Inter smorio, uništio odbranom...ali moraju svi biti disciplinovani i ne dati prostora.
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3235 Re: Real Madrid C.F.

Post by ratata »

LSD wrote: Pa zato se i jesu branili sa dva reda ispred svog gola...njihova vezna linija je bila na 10 metara od zadnje linije i tako maximalno suzili prilaze svom golu...citavu tekmu se držali liniju (baš kao i Inter prošle godine) i zatvarali svaku pukotinu...pustili bokove jer ovi ne znaju igrati na centaršut jer nema ko skociti da zabije glavom jer su Bojan i Pedro ispod 170 cm i sve što je nabaceno sa strane ovi su odmah pocistili...i uvijek duplanje na Iniesti ili Messiu...tako ih je i Inter smorio, uništio odbranom...ali moraju svi biti disciplinovani i ne dati prostora.
zar ovo nije pdf o Real Madridu :?
ti izgleda svaki put kad hoces da napises nesto o Barsi fulish pdf :lol:
haj mani me Barse na ovom pdf-u vise svega ti, nego pohvali igru Benzeme i Ronalda u Kupu 8-)

8:0 :zzzz:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#3236 Re: Real Madrid C.F.

Post by veljaca »

ratata wrote:
LSD wrote: Pa zato se i jesu branili sa dva reda ispred svog gola...njihova vezna linija je bila na 10 metara od zadnje linije i tako maximalno suzili prilaze svom golu...citavu tekmu se držali liniju (baš kao i Inter prošle godine) i zatvarali svaku pukotinu...pustili bokove jer ovi ne znaju igrati na centaršut jer nema ko skociti da zabije glavom jer su Bojan i Pedro ispod 170 cm i sve što je nabaceno sa strane ovi su odmah pocistili...i uvijek duplanje na Iniesti ili Messiu...tako ih je i Inter smorio, uništio odbranom...ali moraju svi biti disciplinovani i ne dati prostora.
zar ovo nije pdf o Real Madridu :?
ti izgleda svaki put kad hoces da napises nesto o Barsi fulish pdf :lol:
haj mani me Barse na ovom pdf-u vise svega ti, nego pohvali igru Benzeme i Ronalda u Kupu 8-)

8:0 :zzzz:
Benzema kao i Lazo - postigao 3 gola u pobjedi njegove ekipe 8:0 :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3237 Re: Real Madrid C.F.

Post by Obuca9 »

.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3238 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

ratata wrote:
LSD wrote: Pa zato se i jesu branili sa dva reda ispred svog gola...njihova vezna linija je bila na 10 metara od zadnje linije i tako maximalno suzili prilaze svom golu...citavu tekmu se držali liniju (baš kao i Inter prošle godine) i zatvarali svaku pukotinu...pustili bokove jer ovi ne znaju igrati na centaršut jer nema ko skociti da zabije glavom jer su Bojan i Pedro ispod 170 cm i sve što je nabaceno sa strane ovi su odmah pocistili...i uvijek duplanje na Iniesti ili Messiu...tako ih je i Inter smorio, uništio odbranom...ali moraju svi biti disciplinovani i ne dati prostora.
zar ovo nije pdf o Real Madridu :?
ti izgleda svaki put kad hoces da napises nesto o Barsi fulish pdf :lol:
haj mani me Barse na ovom pdf-u vise svega ti, nego pohvali igru Benzeme i Ronalda u Kupu 8-)

8:0 :zzzz:
Koga ti ismijavaš ovdje?? šta si ti umislio?? da je ovo tvoj privatni forum jel...previše ti uzimaš sebi za pravo i određuješ šta ko treba raditi na ovom forum...ti ces mene uciti kako reba pisati na ovom forumui i koga trebam hvaliti :x
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3239 Re: Real Madrid C.F.

Post by Tomahawk11 »

Ljudi, smirite se. Rasprava o Realu ukljucuje i raspravu o Barceloni. Nema potrebe za frustracijama. @ratata, pusti covjeka da komentarise, rasprava je krenula u tom smjeru. @LSD, iskuliraj :wink:
Nismo vuci, jbmu misha :)
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3240 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

hajd dobro, kuliranje znaci
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3241 Re: Real Madrid C.F.

Post by Tomahawk11 »

LSD wrote:hajd dobro, kuliranje znaci
:thumbup:
Pa cu te pustiti na fantasy :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3242 Re: Real Madrid C.F.

Post by respo »

ultima_palabra wrote:
missko wrote:Ja licno ne gotivim igru koju igra Barcelona pa da ne dopusti protivniku da razvije bar malo svoju igru da bi tekma bila zanimljivija, onako ko da se igra viktorije samo na jedan gol. Oni npr. protiv Viljareala imaju posjed lopte 73% i naprave 23 faula a Viljareal 17, pa to je totalna opstrukcija igre druge momcadi,kad uspiju na posjed lopte preko 70% napravit jos toliko prekrsaja, i jos ka dse zna da im sudije vise na ruku sviraju nego drugima.
Ne ponizavam Barcu al samo iznosim svoje misljenje ukusi su razliciti.
Slažem se, napisao sam nekad da je to obrnuti catenaccio... samo normalno je da će furati taj stil igre dok god imaju uspjeha.
nije to obrnuti catenaccio
ovo je cista logika
tim koji nema loptu ne moze dati go i to je najjednostavnija recenica koja ima smisao u fudbalu
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3243 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

respo wrote:
ultima_palabra wrote:
missko wrote:Ja licno ne gotivim igru koju igra Barcelona pa da ne dopusti protivniku da razvije bar malo svoju igru da bi tekma bila zanimljivija, onako ko da se igra viktorije samo na jedan gol. Oni npr. protiv Viljareala imaju posjed lopte 73% i naprave 23 faula a Viljareal 17, pa to je totalna opstrukcija igre druge momcadi,kad uspiju na posjed lopte preko 70% napravit jos toliko prekrsaja, i jos ka dse zna da im sudije vise na ruku sviraju nego drugima.
Ne ponizavam Barcu al samo iznosim svoje misljenje ukusi su razliciti.
Slažem se, napisao sam nekad da je to obrnuti catenaccio... samo normalno je da će furati taj stil igre dok god imaju uspjeha.
nije to obrnuti catenaccio
ovo je cista logika
tim koji nema loptu ne moze dati go i to je najjednostavnija recenica koja ima smisao u fudbalu
Pa naravno, isto kao što ga ne može dati ni tim koji nema prostora (u catenacciu)...fol je sprovesti i jednu i drugu taktiku bez greške ;-)
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3244 Re: Real Madrid C.F.

Post by extraordinary »

Generalno gledano, timovi koji manje loptu imaju u posjedu više pretrče, pa se tako moraju više i umoriti. Izuzetak su baš neki bekani koji osim što ne mogu uzeti loptu i ne zatvaraju prostor. Sjećam se Intera prošle godine, u dvije utakmice protiv Barcelone pretrčali su 20 kilometara više, a imali su možda ukupno u 180 minuta 35-40% vremena loptu u svom posjedu. Što se zaustavljanja Barcelone tiče, njihova igra postane prilično bezidejna kad nemaju prostora i kad se Messi zaustavi, što su demonstrirali Chelsea i Inter u zadnje dvije sezone Lige prvaka. Bekovi su im prilično loši u defanzivnim zadacima, to prave kontraške ekipe znaju iskoristiti. A kad im se zatvori vezni red pokušavaju izbaciti loptu na krilo i centaršutevima u sredinu nešto napraviti, gdje nastaje pravi haos. Svi metar i žilet u napadu, a protivničke odbrane uglavnom imaju jednog preko 1,90. Zato ne mislim da je Barcelona nezaustavljiva, ali treba dosta znoja u zaustavljanje iste uložiti. Zbog simpatija prema Mourinhu, nadam se da će uspjeti još jednom da ih zaustavi, jer je vjerovatno jedini koji to može.
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3245 Re: Real Madrid C.F.

Post by ratata »

extraordinary wrote:Generalno gledano, timovi koji manje loptu imaju u posjedu više pretrče, pa se tako moraju više i umoriti. Izuzetak su baš neki bekani koji osim što ne mogu uzeti loptu i ne zatvaraju prostor. Sjećam se Intera prošle godine, u dvije utakmice protiv Barcelone pretrčali su 20 kilometara više, a imali su možda ukupno u 180 minuta 35-40% vremena loptu u svom posjedu. Što se zaustavljanja Barcelone tiče, njihova igra postane prilično bezidejna kad nemaju prostora i kad se Messi zaustavi, što su demonstrirali Chelsea i Inter u zadnje dvije sezone Lige prvaka. Bekovi su im prilično loši u defanzivnim zadacima, to prave kontraške ekipe znaju iskoristiti. A kad im se zatvori vezni red pokušavaju izbaciti loptu na krilo i centaršutevima u sredinu nešto napraviti, gdje nastaje pravi haos. Svi metar i žilet u napadu, a protivničke odbrane uglavnom imaju jednog preko 1,90. Zato ne mislim da je Barcelona nezaustavljiva, ali treba dosta znoja u zaustavljanje iste uložiti. Zbog simpatija prema Mourinhu, nadam se da će uspjeti još jednom da ih zaustavi, jer je vjerovatno jedini koji to može.
:thumbup:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3246 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

extraordinary wrote:Generalno gledano, timovi koji manje loptu imaju u posjedu više pretrče, pa se tako moraju više i umoriti. Izuzetak su baš neki bekani koji osim što ne mogu uzeti loptu i ne zatvaraju prostor. Sjećam se Intera prošle godine, u dvije utakmice protiv Barcelone pretrčali su 20 kilometara više, a imali su možda ukupno u 180 minuta 35-40% vremena loptu u svom posjedu. Što se zaustavljanja Barcelone tiče, njihova igra postane prilično bezidejna kad nemaju prostora i kad se Messi zaustavi, što su demonstrirali Chelsea i Inter u zadnje dvije sezone Lige prvaka. Bekovi su im prilično loši u defanzivnim zadacima, to prave kontraške ekipe znaju iskoristiti. A kad im se zatvori vezni red pokušavaju izbaciti loptu na krilo i centaršutevima u sredinu nešto napraviti, gdje nastaje pravi haos. Svi metar i žilet u napadu, a protivničke odbrane uglavnom imaju jednog preko 1,90. Zato ne mislim da je Barcelona nezaustavljiva, ali treba dosta znoja u zaustavljanje iste uložiti. Zbog simpatija prema Mourinhu, nadam se da će uspjeti još jednom da ih zaustavi, jer je vjerovatno jedini koji to može.
Ti sad pricas o iznimkama, o dvije utakmice...a ne o pravilima jer po pravilu Barsa demolira protivnika baš kroz posjed i ubitacnu pas igru....to gledamo iz kola u kolo.
Najbolje su Real i Mourinho (za kojeg se nadaš da ima recepta za njih) osjetili na svojoj koži koliko je Barsina igra "prilicno bezidejna i nemaštovita"...valjda 5 komada i u mreži Casillasa i još 3-4 zicera koje je skinuo govori suprotno tome....ako ijedna ekipa na svijetu ima igru sa vicem i maštovitosti to je Barcelona koja je olicenje današnjeg modernog 100% fudbala, ali neki tu vide nemaštovitost i bezidejnost :roll: ....al dobro, svako ima svoj ukus i tu nema rasprave.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3247 Re: Real Madrid C.F.

Post by extraordinary »

Pa generalno, te iznimke su im najbitnije utakmice u sezoni. Ja nisam rekao da je Barcelonina igra nemaštovita, samo da je moguće zaustaviti sa pravim pristupom. Da li se Real obrukao protiv Barcelone na Camp Nou? Definitivno. Da li to znači da će Mourinho skinuti gaće i predati se? Nikako. Real nije još ništa izgubio i šanse Reala i Barcelone u svim takmičenjima ove sezone su manje-više jednake. Barcelona možda ima veće šanse da osvoji Primeru jer imaju ta dva boda prednosti( u Španiji je bod ko kuća ), ali to ne znači da do kraja sezone Real ne može da ih nadoknadi.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#3248 Re: Real Madrid C.F.

Post by LSD »

extraordinary wrote:Pa generalno, te iznimke su im najbitnije utakmice u sezoni. Ja nisam rekao da je Barcelonina igra nemaštovita, samo da je moguće zaustaviti sa pravim pristupom. Da li se Real obrukao protiv Barcelone na Camp Nou? Definitivno. Da li to znači da će Mourinho skinuti gaće i predati se? Nikako. Real nije još ništa izgubio i šanse Reala i Barcelone u svim takmičenjima ove sezone su manje-više jednake. Barcelona možda ima veće šanse da osvoji Primeru jer imaju ta dva boda prednosti( u Španiji je bod ko kuća ), ali to ne znači da do kraja sezone Real ne može da ih nadoknadi.
Real ima iste šanse ko Barca da uzme titulu kad govorimo o Španiji, cak možda i oni kiksevi Barce protiv Herculesa i Sportinga i donesu titulu u Madrid...ali pricamo o igri samoj u kojoj bekovi Barcelone igraju zapravo krila a ne bekove ,gdje su samo dva ili tri njihova igraca na svojoj polovini a napadaju protivnika sa 7-8 i to konstantno napadaju gotovo svih 90 minuta (a to niko u svijetu današnjeg fudbala ne radi niti može jer nema takvog tima, realno) a protivnik gubi posjed u roku od 5-6 sekundi i kad ima loptu u svom posjedu...u takvim okolnostima protivnik može napraviti perfektnu kontru i zabiti gol ili više, ali mu se treba i dosta toga poklopiti tj. da igraju perfektnu odbranu.
I Bilbao je neku noc izvukao remi jer su se muški i majstorski branili, ali treba i to znati.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#3249 Re: Real Madrid C.F.

Post by extraordinary »

Ali stil igre je nešto drugo, bar za mene. To zavisi od ličnih preferencija. Efikasnost se mjeri po broju osvojenih titula, i tu je Barcelona dogurala daleko sa svojim stilom, ali nije najbolji tim svih vremena. Milan je ne tako davno sa magičnim triom harao Evropom, osvajale su se uzastopne titule, Inter je u 2010. osvojio samo jedan naslov manje nego Barcelona u 2009... ovaj stil igre je možda perfektan svima koji vole Barcelonu, ali nekom je možda draža suprotnost, strašan Catenaccio i kontre ko Inter prošle sezone, brzo napadanje bez pretjerano velikog posjeda ko Njemačka na svjetskom... generalno, stil ne može biti mjerilo kvaliteta neke ekipe. Igra i Arsenal skoro isto ko Barcelona ( po stilu ), ali kvalitetom zaostaju debelo i postali su ekipa za podsmjehivanje. Ono što je meni kod Barcelone za maksimalni respekt je to da mogu u svakom momentu izvesti skoro cijelu postavu proizvoda iz vlastite škole i i dalje biti jedna od najjačih ekipa na svijetu. Njihov najveći uspjeh ( za mene, opet ponavljam ) je to što u svakom momentu mogu izvesti Valdesa, Piquea, Puyola, Busquetsa, Xavija, Iniestu, Messija, Pedra i Bojana među 11 i boriti se na svim frontovima.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#3250 Re: Real Madrid C.F.

Post by Topla voda »

ja sam mislio da sam jedini kome se ne svidja barcina igra.
i nisam navracao na ovaj podforum,jer kad se sa rajom prica,ispadam kontras i pametnjakovic.
tek sad vidjeh neku raspravu ovdje slucajno..

al zbilja,igra koja se zasniva na apsolutnom posjedu je igra koja limitira protivnicku ekipu da razvije svoju igru.
i postujem sve,tehnicki su besprijekorni,al je meni najdosadnije od svih ekipa gledati barcelonu.

tu se ne dogadja nista sto nije po obrascu,svaki igrac daje loptu sljedecem slobodnom ,ko seve na treningu da igraju,nekad je to naprijed,uglavnom nazad,pa onda chavi ima 300 pasova,a pujol 200,dok vilja ima 50...cilj je drzati loptu,i uspavati i izmoriti protivnika,i onda par dodavanja naprijed i stvori se sansa.

ok,postujem..svako ima pravo da igra kako zeli,samo meni ovo nije interensantno,dapace,veoma dosadno..
valdez ima vise kontakta s loptom od veznih igraca neke druge ekipe.

vodjeni logikom,posjed samo posjed,vracaj slobodnom gdje god da je,prodje od efektivnih 60 minuta igre bar 45 i ostalo 15 je fudbala sto ima ...

iz tog razloga jedini nacin da s onako tehnicki jaka ekipa dobije u bitnoj utakmici je murinjov nacin sa interom,pet u sesnaestercu,cetvorica ispred i jedan naprijed...i samo im daj loptu,a oni onda ne znaju sta ce s njom i cuvaj bedem na 25-30...jer ako te ne izvuku..prolaz im je gotovo nemoguc.

naravno,ako si dovoljno jak i agresivan u odbrani i ako imas kvalitet za tu igru.

uglavnom,dosadan fudbal,svi srsavaju na barsu..a meni dosadno do bola i sematizirano previse i opstruktivno sa nasilnim posjedom lopte,samo da prodje vrijeme,a nesto ce se dogoditi... dont like it :)
Post Reply