INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#3226 Re: Poskupljenja
Cokolade i slatkisi nikada nisu bili jeftiniji, svako malo cokolada bude 1KM, da nije ako nemamo za hljeba da jedemo kolace? Kako bilo, savrsena prilika za akumulaciju sala.
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3227 Re: Poskupljenja
Prije kupis 2kg brasna i milku, sad samo 2kg brasnaSnake Eyes wrote: ↑01/04/2022 10:46 Cokolade i slatkisi nikada nisu bili jeftiniji, svako malo cokolada bude 1KM, da nije ako nemamo za hljeba da jedemo kolace? Kako bilo, savrsena prilika za akumulaciju sala.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3228 Re: Poskupljenja
Apsolutno, ja sam piletinu zamijenio puretinom. Pureći zabatak file 12-13KM/kg, sad je izjednačeno sa piletinom, a može se praviti i fino faširano meso, ukusnije i zdravije od crvenog mesa. Piletina se jela jer je bila najjeftinija, i može se apsolutno bez nje ako se cijene izjednače sa drugim vrstama mesa.duh_sa_sjekirom wrote: ↑31/03/2022 12:06 Pa ne moraju se fileti jesti svaki dan..Ima faširanog jeftinije
Još umanjiš gramažu za 37% i ne osjetiš poskupljenje
![]()
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
#3229 Re: Poskupljenja
Milka Noisete i ona sa ljesnacima.Snake Eyes wrote: ↑01/04/2022 10:46 Cokolade i slatkisi nikada nisu bili jeftiniji, svako malo cokolada bude 1KM, da nije ako nemamo za hljeba da jedemo kolace? Kako bilo, savrsena prilika za akumulaciju sala.
Za one koji ne znaju Maza krem je na snizenjima u Bingu
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3231 Re: Poskupljenja
Kupio pile konzumu na akciji 5,95. Bingo nije normalan, čuj 12,45
Dukat fit konzum 2.45, bingo 2.75.
Bingo odsad zdra'o.
Bingo odsad zdra'o.
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#3233 Re: Poskupljenja
Dosad je uvijek bio jeftiniji, sad poludio, ne znam šta mu je 
-
ramizovstrasni388
- Posts: 475
- Joined: 18/10/2021 21:15
#3234 Re: Poskupljenja
davno sam ja imao dojavu za piletinu, niko mi ba ne vjerujeramizovstrasni388 wrote: ↑14/01/2022 21:42 Pričam sinoć sa radnicama u Hoši, govore od februara nabavna cijena pilećih fileta će da bude 11 KM, znači prodajna ide 15
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#3236 Re: Poskupljenja
Manje voziti, manje jesti i manje srati.. Izracunace Fadil u kojem procentu treba sve smanjiti i tako izbalansirati poskupljenja..
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#3238 Re: Poskupljenja
Sa tom cijenom teletina bolja opcija
-
mistek
- Posts: 3800
- Joined: 23/05/2010 15:16
#3239 Re: Poskupljenja
Napravi zaliheboshniak wrote: ↑01/04/2022 12:16Apsolutno, ja sam piletinu zamijenio puretinom. Pureći zabatak file 12-13KM/kg, sad je izjednačeno sa piletinom, a može se praviti i fino faširano meso, ukusnije i zdravije od crvenog mesa. Piletina se jela jer je bila najjeftinija, i može se apsolutno bez nje ako se cijene izjednače sa drugim vrstama mesa.duh_sa_sjekirom wrote: ↑31/03/2022 12:06 Pa ne moraju se fileti jesti svaki dan..Ima faširanog jeftinije
Još umanjiš gramažu za 37% i ne osjetiš poskupljenje
![]()
Piletina će vjerovatno pasti u narednom periodu na neku razumnu cijenu do 10KM.
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3241 Re: Poskupljenja
Ja imam jednostavnu formulu za ta drastična poskupljenja hrane, samo predjem na ono što je jeftinije. Ako prije nisam jeo karfiol sad cu jesti, rižu, krompir, salatu, grah, buraniju, grašak..je'l se mora meso jesti majka mu stara, i te neke egzotične vrste sireva?!
Ne mora Boga mi,....kako oni povećavaju cijene, i ja tako smanjujem potrebu za istom. U jednom momentu, kompletan ovaj lanac koji dovodi do poskupljenja će morati pući....neće oni moći prodavati po tako visokoj cijeni, tj. kupci to neće moći kupovati....
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#3242 Re: Poskupljenja
Fino covjek rekao da je ucio matematiku.. Nije nam on kriv sto smo neozbiljni i sto ga nismo shvatali ozbiljno..
Imam neki osjecaj da cemo uskoro biti zdravija i mrsavija nacija..
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3243 Re: Poskupljenja
Prije ili kasnije, ali ne vjerujem da ce brzo.konektovan wrote: ↑01/04/2022 18:49 U jednom momentu, kompletan ovaj lanac koji dovodi do poskupljenja će morati pući....neće oni moći prodavati po tako visokoj cijeni, tj. kupci to neće moći kupovati....
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3245 Re: Poskupljenja
Pa naravno, nećemo se tako brzo odreći svega, ali mora negdje biti granica_BataZiv_0809 wrote: ↑01/04/2022 18:51Prije ili kasnije, ali ne vjerujem da ce brzo.konektovan wrote: ↑01/04/2022 18:49 U jednom momentu, kompletan ovaj lanac koji dovodi do poskupljenja će morati pući....neće oni moći prodavati po tako visokoj cijeni, tj. kupci to neće moći kupovati....
- Truba
- Posts: 93806
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3246 Re: Poskupljenja
danas je u amku 10%
ritual petkom
ritual petkom
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3247 Re: Poskupljenja
Mati mi rece,pileca krilca i batci skocili na 5,70 KM u ovom "najjeftinijem" granapu.
Prije 2 mjeseca,kupovao po 2,95 krilca i batci bili 3,20 KM
Ja ne znam je li ovo sada svi hvataju ekstra profit pa lancano svi dizu.
Danas male burekcice platio po 1 KM...prije ovog sranja bili 0.60 KM
Veliki burek 3 KM,a nemam pojma koliko je bio prije,uvijek male uzimao.
Ne smijem vise ni ici u market,samo po ono najosnovnije...koji keksic uz kafu,kafe da imam i eto da se jede,ne mora se gotiviti kao prije
Prije 2 mjeseca,kupovao po 2,95 krilca i batci bili 3,20 KM
Ja ne znam je li ovo sada svi hvataju ekstra profit pa lancano svi dizu.
Danas male burekcice platio po 1 KM...prije ovog sranja bili 0.60 KM
Veliki burek 3 KM,a nemam pojma koliko je bio prije,uvijek male uzimao.
Ne smijem vise ni ici u market,samo po ono najosnovnije...koji keksic uz kafu,kafe da imam i eto da se jede,ne mora se gotiviti kao prije
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#3249 Re: Poskupljenja
Kod nas ce posle izbora, bar to "znacajno"..ElRe wrote: ↑01/04/2022 20:37 https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... i-15177661
Da se i mi pripremimo
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#3250 Re: Poskupljenja
Jbg to se dogadja kada skoro svu proizvodnju osnovnih potrebstina uvozis.
Nisi u stanju napraviti dzubrivo i moras ga uvesti, proizvidzac poskupi dzubrivo i ti ne mozes zasaditi krompir.
Tek sada se vidi kako je bivsa Yuga bila jaka i otganizovana.
Svako je imao za jesti i niko nije kukao kako mu je krompir ili brasno skupo.
Danas ljudi kukaju radi paprika da su skupe. Ne mozes belivenovati.
Kada bi BiH, Srbija, Makedonija i Hrvtska napravili zajednicko poljoprvredno trziste i razvoj bolio bi nas qurko i za Coronu i za Ruse i za poskupljenja.
Al hebiga, vaznije je se mrziti al placati skupo brasno iz Ukrajine.
Nisi u stanju napraviti dzubrivo i moras ga uvesti, proizvidzac poskupi dzubrivo i ti ne mozes zasaditi krompir.
Tek sada se vidi kako je bivsa Yuga bila jaka i otganizovana.
Svako je imao za jesti i niko nije kukao kako mu je krompir ili brasno skupo.
Danas ljudi kukaju radi paprika da su skupe. Ne mozes belivenovati.
Kada bi BiH, Srbija, Makedonija i Hrvtska napravili zajednicko poljoprvredno trziste i razvoj bolio bi nas qurko i za Coronu i za Ruse i za poskupljenja.
Al hebiga, vaznije je se mrziti al placati skupo brasno iz Ukrajine.


