
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3226 Re: Crna hronika BH cesta
pasat je opalio u kamion, jel on opalio u pasata ili je izbjegavao taj sudar ne bih znao ali ga je stijena docekala


- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#3227 Re: Crna hronika BH cesta
Gdje je ovo?Bakir1 wrote:pasat je opalio u kamion, jel on opalio u pasata ili je izbjegavao taj sudar ne bih znao ali ga je stijena docekala
- sime_cipol
- Posts: 23411
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#3228 Re: Crna hronika BH cesta
Prva kisa u kombinaciji sa nasim asfaltom od 50 godina.
Trenutak nepažnje --> stijena
Trenutak nepažnje --> stijena
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#3229 Re: Crna hronika BH cesta
Vjeruj da se isplati upravo zbog radova, samo da nema čekanja na Vranduku. Imaš tri uspona i klisuru (Nišići, Karaula i Stupari) gdje te kamioni ostavljaju u koloni. Imaš na 2 mjesta radove gdje čekaš u gužvi. Imaš LOŠ i ishaban put gdje svaki dan neko zaplati na pola dionice + haos i javašluk od Đurđevika do Husina.Dope_Man wrote:Vala ne isplati nikako osim ako ovamo prave ti radovi na dva mjesta zestoke guzve i kolone. Put jeste los, ali ne toliko da se trose opet zivci i vrijeme kruzeci okolo.studiorum_tuzlaensis wrote:U Tuzlu se isplati ići preko Zenice i Doboja u svakom slučaju. Kad puste Vranduk onda 100 posto. Sacuvas i auto i zivce.
Kad ideš na Zenicu, najkritičniji dio puta je Kosova-Šije i Klokotnica - Orahovica. Ostatak više nego dobar, brzo ide i bez ijednog uspona uz dosta bolju cestu.
Provjereno sada pred Bajram. Amidža išao magistralom, a ja ovamo na Zenicu. Imao sreće na Vranduku stigao na trepćuće zeleno i stigao u Tuzlu prije njega iako sam prešao 50tak kilometara više.
Čovjek je popizdio, rekao je magistrali zbogom do kraja života, doduše po ko zna koji put...
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3230 Re: Crna hronika BH cesta
Ma kad je sve normala nema teorije da je preko Doboja brze. 210 km vs. 125 km, plus ono peglanje od Doboja do Tuzle, sve kroz naseljena mjesta 40-50-60 ogranicenja.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#3231 Re: Crna hronika BH cesta
To do tuzlle se predje za sat 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#3232 Re: Crna hronika BH cesta
plus nema pite nikako od zenice do tuzle, jebo to 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#3233 Re: Crna hronika BH cesta
Imaju na kruznom pred Tuzlom neke pitice, nista pretjerano dobro al jestivo
Mislim prvi kruzni od Sickog prema Tuzli
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3234 Re: Crna hronika BH cesta
Pa iz zenicke perspektive ima smisla ici na Doboj.Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#3235 Re: Crna hronika BH cesta
Pa i idem
Dosta ljudi ide na Zavidovice pa Banovice jer je blize al meni je ta cesta veci smor od magistrale ovamo jer ljeti tona traktora po cesti ima i generalno je losija cesta
Dosta ljudi ide na Zavidovice pa Banovice jer je blize al meni je ta cesta veci smor od magistrale ovamo jer ljeti tona traktora po cesti ima i generalno je losija cesta
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3236 Re: Crna hronika BH cesta
Zar nije kraca varijanta presjeci od Zepca preko Banovica na Zivinice?NediM17 wrote:Pa iz zenicke perspektive ima smisla ici na Doboj.Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3237 Re: Crna hronika BH cesta
Od Doboja do Gracanice 25 minuta, od Gracanice do Tuzle nekih 40-45 minuta eto...... 
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#3238 Re: Crna hronika BH cesta
Da... iz perspektive Travnika ima logike ta primjedba...mk ultra wrote:plus nema pite nikako od zenice do tuzle, jebo to
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3239 Re: Crna hronika BH cesta
Krace jeste, ali nije kakav put.tempuser wrote:Zar nije kraca varijanta presjeci od Zepca preko Banovica na Zivinice?NediM17 wrote:Pa iz zenicke perspektive ima smisla ici na Doboj.Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat
A diskusija je Sarajevo-Tuzla, da li preko Doboja ili Karaule.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3240 Re: Crna hronika BH cesta
[quote="NediM17
Krace jeste, ali nije kakav put.
A diskusija je Sarajevo-Tuzla, da li preko Doboja ili Karaule.[/quote]
Pa i to Sarajevo - Tuzla, samo sto je krace nego preko Doboja.
Doduse, ja sam tim putem bio redovan nekad haman prije 20 god i bilo je ok, ne znam kakva je sad situacija, cesta, guzva itd,
Krace jeste, ali nije kakav put.
A diskusija je Sarajevo-Tuzla, da li preko Doboja ili Karaule.[/quote]
Pa i to Sarajevo - Tuzla, samo sto je krace nego preko Doboja.
Doduse, ja sam tim putem bio redovan nekad haman prije 20 god i bilo je ok, ne znam kakva je sad situacija, cesta, guzva itd,
-
Naslovnica
- Posts: 35449
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3241 Re: Crna hronika BH cesta
Sa-Tz preko Doooboja je zimska relacija za p*ćke koje se boje Karaule.

-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#3242 Re: Crna hronika BH cesta
Najbolje ići na Mostar i preko granice , onda doći na autoput Split-Zagreb, onda odozgo nekako do Tuzle

- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#3243 Re: Crna hronika BH cesta
Iskreno kad se gleda iz Sarajeva, na Doboj se može ići samo ako se ima nekakva obaveza na tom dijelu relacije... u suprotnom uvijek bih birao preko Karaule... odavde iz Travnika je otprilike isto, i kada nema zastoja na Vranduku logičnije je tuda ići...
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#3244 Re: Crna hronika BH cesta
Samo Sarajevo-Sokolac-Vlasenica-Zvornik-Tuzla 
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#3245 Re: Crna hronika BH cesta
Trebao si krenuti 10 minuta ranije.Bakir1 wrote:Ja bih birao da mogu, medjutim
Odoh sutra pjeske na posao
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#3246 Re: Crna hronika BH cesta
Razlika je u bukvama. Tebi je bukva bila ispred bicikla, njemu u glavi.Naslovnica wrote:Meni fakat nije jasno kako debili, nakon što proputuju Evropu autoputevima i dođu u našu selendru, pa vide na nema autoputa, pa još kada vide kakvog je profila cesta Sarajevo - Tuzla, nije mi jasno kako se ne prepadnu, ne uspore, kako ne prilagode brzinu krivinama i neravninama, fakat mi nije jasno. Bogami, ja i kada sam biciklo gOnjo, kada se suzi put ja usporim i prilagodim se putu ili stazi. Ko zna šta me čeka iza iduće bukve.Bakir1 wrote:Jes Kristijan grej boja, svica table, velike felgetine.
Ma raznjeo ga gospodin, malo divljao nema pola vozacke strane.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#3247 Re: Crna hronika BH cesta
Ja ne razumijem ljude koji idu u Tuzlu.Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat
Šta će tamo pobogu?
-
Nanox7
- Posts: 507
- Joined: 18/03/2015 00:10
#3248 Re: Crna hronika BH cesta
Tako i meni treba do Tuzle nekih 40 min.konektovan wrote:Od Doboja do Gracanice 25 minuta, od Gracanice do Tuzle nekih 40-45 minuta eto......
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3249 Re: Crna hronika BH cesta
Nisu bh ceste, ali jeste bh vozač.
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/51 ... -opasnosti
Nije mi jasno otkud ovaj pežo skroz lijevo, talijan sa nissanom pobjegao skroz udesno, ali džaba.
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/51 ... -opasnosti
Nije mi jasno otkud ovaj pežo skroz lijevo, talijan sa nissanom pobjegao skroz udesno, ali džaba.
- sime_cipol
- Posts: 23411
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#3250 Re: Crna hronika BH cesta
Vozač iz Doboja, pred tunelom Sozine vec je garant imao 6h voznje, dakle krenuo je oko 5 ujutro. Ili je umor ili je herc. Ne vjerujem da je preticao, koji ces Q preticati preko pune kad imaš dvije svoje trake.
