Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3226 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bakir1 »

pasat je opalio u kamion, jel on opalio u pasata ili je izbjegavao taj sudar ne bih znao ali ga je stijena docekala
Image
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3227 Re: Crna hronika BH cesta

Post by dobar osjecaj »

Bakir1 wrote:pasat je opalio u kamion, jel on opalio u pasata ili je izbjegavao taj sudar ne bih znao ali ga je stijena docekala
Gdje je ovo?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#3228 Re: Crna hronika BH cesta

Post by sime_cipol »

Prva kisa u kombinaciji sa nasim asfaltom od 50 godina.
Trenutak nepažnje --> stijena
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#3229 Re: Crna hronika BH cesta

Post by studiorum_tuzlaensis »

Dope_Man wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:U Tuzlu se isplati ići preko Zenice i Doboja u svakom slučaju. Kad puste Vranduk onda 100 posto. Sacuvas i auto i zivce.
Vala ne isplati nikako osim ako ovamo prave ti radovi na dva mjesta zestoke guzve i kolone. Put jeste los, ali ne toliko da se trose opet zivci i vrijeme kruzeci okolo.
Vjeruj da se isplati upravo zbog radova, samo da nema čekanja na Vranduku. Imaš tri uspona i klisuru (Nišići, Karaula i Stupari) gdje te kamioni ostavljaju u koloni. Imaš na 2 mjesta radove gdje čekaš u gužvi. Imaš LOŠ i ishaban put gdje svaki dan neko zaplati na pola dionice + haos i javašluk od Đurđevika do Husina.

Kad ideš na Zenicu, najkritičniji dio puta je Kosova-Šije i Klokotnica - Orahovica. Ostatak više nego dobar, brzo ide i bez ijednog uspona uz dosta bolju cestu.


Provjereno sada pred Bajram. Amidža išao magistralom, a ja ovamo na Zenicu. Imao sreće na Vranduku stigao na trepćuće zeleno i stigao u Tuzlu prije njega iako sam prešao 50tak kilometara više. :D :D

Čovjek je popizdio, rekao je magistrali zbogom do kraja života, doduše po ko zna koji put...
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3230 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Ma kad je sve normala nema teorije da je preko Doboja brze. 210 km vs. 125 km, plus ono peglanje od Doboja do Tuzle, sve kroz naseljena mjesta 40-50-60 ogranicenja.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3231 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

To do tuzlle se predje za sat :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3232 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

plus nema pite nikako od zenice do tuzle, jebo to :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3233 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

Imaju na kruznom pred Tuzlom neke pitice, nista pretjerano dobro al jestivo :mrgreen: Mislim prvi kruzni od Sickog prema Tuzli
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3234 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat :mrgreen:
Pa iz zenicke perspektive ima smisla ici na Doboj.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3235 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

Pa i idem
Dosta ljudi ide na Zavidovice pa Banovice jer je blize al meni je ta cesta veci smor od magistrale ovamo jer ljeti tona traktora po cesti ima i generalno je losija cesta
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3236 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

NediM17 wrote:
Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat :mrgreen:
Pa iz zenicke perspektive ima smisla ici na Doboj.
Zar nije kraca varijanta presjeci od Zepca preko Banovica na Zivinice?
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3237 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Od Doboja do Gracanice 25 minuta, od Gracanice do Tuzle nekih 40-45 minuta eto...... :mrgreen:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#3238 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Travnički Noćni Šetač »

mk ultra wrote:plus nema pite nikako od zenice do tuzle, jebo to :mrgreen:
Da... iz perspektive Travnika ima logike ta primjedba... :thumbup:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3239 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

tempuser wrote:
NediM17 wrote:
Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat :mrgreen:
Pa iz zenicke perspektive ima smisla ici na Doboj.
Zar nije kraca varijanta presjeci od Zepca preko Banovica na Zivinice?
Krace jeste, ali nije kakav put.
A diskusija je Sarajevo-Tuzla, da li preko Doboja ili Karaule.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3240 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

[quote="NediM17
Krace jeste, ali nije kakav put.
A diskusija je Sarajevo-Tuzla, da li preko Doboja ili Karaule.[/quote]
Pa i to Sarajevo - Tuzla, samo sto je krace nego preko Doboja.
Doduse, ja sam tim putem bio redovan nekad haman prije 20 god i bilo je ok, ne znam kakva je sad situacija, cesta, guzva itd,
Naslovnica
Posts: 35449
Joined: 20/03/2013 15:38

#3241 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Sa-Tz preko Doooboja je zimska relacija za p*ćke koje se boje Karaule.
8-)
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3242 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nlt »

Najbolje ići na Mostar i preko granice , onda doći na autoput Split-Zagreb, onda odozgo nekako do Tuzle
:lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#3243 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Travnički Noćni Šetač »

Iskreno kad se gleda iz Sarajeva, na Doboj se može ići samo ako se ima nekakva obaveza na tom dijelu relacije... u suprotnom uvijek bih birao preko Karaule... odavde iz Travnika je otprilike isto, i kada nema zastoja na Vranduku logičnije je tuda ići...
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#3244 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Dope_Man »

Samo Sarajevo-Sokolac-Vlasenica-Zvornik-Tuzla :D
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#3245 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Bakir1 wrote:Ja bih birao da mogu, medjutim :run:
Odoh sutra pjeske na posao :mrgreen:
Trebao si krenuti 10 minuta ranije. :D :D :D
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#3246 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Naslovnica wrote:
Bakir1 wrote:Jes Kristijan grej boja, svica table, velike felgetine.
Ma raznjeo ga gospodin, malo divljao nema pola vozacke strane.
Meni fakat nije jasno kako debili, nakon što proputuju Evropu autoputevima i dođu u našu selendru, pa vide na nema autoputa, pa još kada vide kakvog je profila cesta Sarajevo - Tuzla, nije mi jasno kako se ne prepadnu, ne uspore, kako ne prilagode brzinu krivinama i neravninama, fakat mi nije jasno. Bogami, ja i kada sam biciklo gOnjo, kada se suzi put ja usporim i prilagodim se putu ili stazi. Ko zna šta me čeka iza iduće bukve.
:-)
Razlika je u bukvama. Tebi je bukva bila ispred bicikla, njemu u glavi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#3247 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Throttle wrote:To do tuzlle se predje za sat :mrgreen:
Ja ne razumijem ljude koji idu u Tuzlu.

Šta će tamo pobogu?


:mrgreen:
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#3248 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Nanox7 »

konektovan wrote:Od Doboja do Gracanice 25 minuta, od Gracanice do Tuzle nekih 40-45 minuta eto...... :mrgreen:
Tako i meni treba do Tuzle nekih 40 min. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3249 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Nisu bh ceste, ali jeste bh vozač.

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/51 ... -opasnosti

Nije mi jasno otkud ovaj pežo skroz lijevo, talijan sa nissanom pobjegao skroz udesno, ali džaba.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#3250 Re: Crna hronika BH cesta

Post by sime_cipol »

Vozač iz Doboja, pred tunelom Sozine vec je garant imao 6h voznje, dakle krenuo je oko 5 ujutro. Ili je umor ili je herc. Ne vjerujem da je preticao, koji ces Q preticati preko pune kad imaš dvije svoje trake.
Post Reply