Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3226 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Alfons Kauders »

The BEN10 wrote:Opet sa bosanske.historije: opštine poredane po starosti stanovnišva (od najmlađeg do najstarijeg). Prva opšćina iz PC-a na 37 mjestu: :lol:
BUŽIM 32.256876
VELIKA KLADUŠA 34.326356
SAPNA 34.719627
CAZIN 34.850111
TEŠANJ 35.345006
KALESIJA 35.756209
DOBOJ-JUG 35.764563
ŽEPČE 36.303385
NOVI TRAVNIK 36.316129
ŽIVINICE 36.353743
POSUŠJE 36.373248
DONJI VAKUF 36.442045
VITEZ 36.445386
BUSOVAČA 36.52345
UNSKO-SANSKI KANTON 36.552263
GORNJI VAKUF-USKOPLJE 36.693593
BANOVIĆI 36.916216
VOGOŠĆA 37.0093
TEOČAK 37.06654
ILIJAŠ 37.082181
KAKANJ 37.119681
HADŽIĆI 37.127872
ZAVIDOVIĆI 37.157385
BOSANSKA KRUPA 37.165355
SREDNJOBOSANSKI KANTON 37.415755
SREBRENIK 37.435883
KLADANJ 37.500566
ILIDŽA 37.522553
TRAVNIK 37.523634
VISOKO 37.533777
GRAČANICA 37.717116
ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON 37.738237
DOBOJ-ISTOK 37.838017
PROZOR 37.880812
GRADAČAC 37.913472
BUGOJNO 37.921639
KISELJAK 38.042901
JAJCE 38.078105
MAGLAJ 38.122353
MILIĆI 38.127698
ŠIROKI BRIJEG 38.150264
ČITLUK 38.200496
KOTOR VAROŠ 38.261491
BIHAĆ 38.27168
ZENICA 38.376322
TUZLANSKI KANTON 38.376648
KLJUČ 38.438784
BRATUNAC 38.4529
SANSKI MOST 38.49801
ZAPADNOHERCEGOVAČKI KANTON 38.507555
ČELIĆ 38.715577
ZVORNIK 38.810537
TOMISLAVGRAD 38.91482
OSMACI 38.937001
NOVI GRAD SARAJEVO 38.985542
FOJNICA 39.080527
SREBRENICA 39.168543
VLASENICA 39.194994
LjUBUŠKI 39.355449
KANTON SARAJEVO 39.446303
USORA 39.526124
BRČKO 39.666243
BREZA 39.697134
HERCEGOVAČKO-NERETVANSKI KANTON 39.797362
ORAŠJE 39.850309
GRAD MOSTAR 39.885856
DOMALJEVAC-ŠAMAC 39.916998
ČAPLJINA 39.945444
ČELINAC 39.968741
JABLANICA 39.999307
STOLAC 40.006343
LAKTAŠI 40.086369
ISTOČNO NOVO SARAJEVO 40.177786

GRUDE 40.249133
KREŠEVO 40.292243
LUKAVAC 40.298562
BANJA LUKA 40.332578
POSAVSKI KANTON 40.339355
OLOVO 40.37769
JEZERO 40.591783
KONJIC 40.592611
TESLIĆ 40.647654
VUKOSAVLJE 40.706449
GACKO 40.890989
LIVNO 40.920546
GORAŽDE 40.939321
ODŽAK 40.962488
BIJELJINA 41.014417
KUPRES - FBiH 41.055962
TUZLA 41.079114
NEUM 41.09972
NOVO SARAJEVO 41.122056
BOSANSKO-PODRINJSKI KANTON 41.231313
BROD 41.238462
KANTON 10 41.340128
REPUBLIKA SRPSKA 41.373743
UGLJEVIK 41.404201
ISTOČNA ILIDŽA 41.427148
STARI GRAD SARAJEVO 41.449183
KNEŽEVO 41.458082
PALE - RS 41.524797
PRIJEDOR 41.532008
BILEĆA 41.736652
TREBINJE 41.894787
DOBOJ 41.898769
DOBRETIĆI 42.028852
PRNJAVOR 42.047391
DERVENTA 42.178696
CENTAR SARAJEVO 42.195302
NEVESINJE 42.223671
PALE - FBiH 42.233407
DONJI ŽABAR 42.25886
KOSTAJNICA 42.271708
MODRIČA 42.28713
GRADIŠKA 42.351499
SRBAC 42.412861
NOVI GRAD 42.448902
ŠEKOVIĆI 42.583937
ŠIPOVO 42.656562
ČAJNIČE 42.675383
SOKOLAC 42.680559
OŠTRA LUKA 43.003589
ROGATICA 43.146134
LJUBINJE 43.215892
FOČA - RS 43.273348
LOPARE 43.427231
ŠAMAC 43.443293
RAVNO 43.515377
MRKONJIĆ GRAD 43.53662
BERKOVIĆI 43.673604
RUDO 43.866382
FOČA - FBiH 43.919296
KOZARSKA DUBICA 43.979278
NOVO GORAŽDE 44.230349
VIŠEGRAD 44.582208
VAREŠ 44.586482
RIBNIK 44.782242
BOSANSKI PETROVAC 44.86995
ISTOČNI MOSTAR 44.941634
PETROVO 45.114921
HAN PIJESAK 45.447025
TRNOVO - RS 45.72
GLAMOČ 45.77772
PELAGIĆEVO 46.002298
KRUPA NA UNI 46.316217
PETROVAC 46.454293
ISTOČNI DRVAR 47.987341
ISTOČNI STARI GRAD 48.099911
KALINOVIK 48.111384
DRVAR 48.288089

TRNOVO - FBiH 49.143142
BOSANSKO GRAHOVO 52.105349
KUPRES - RS 53.713333
Bratunac, Vlasenica, Zvornik itd...

Kurac bi bili i na toj poziciji da se nisu nasi tamo popisivali :lol: Dizemo im prosjek jbt :lol:
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#3227 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by leo karan »

prezimenko wrote:
madner wrote:Sandzak je bio dio Bosne duze nego sto nije.

Turci podjelili Bosnu na vise regija zbog jacanja nacionalne svijesti, Hercegovina ostala u istoj carevini, Sandzak nije.
Tjesi se Sandzak nije dio Bosne niti ce ikada biti kaze ti Bosanac a ne Sandzaklija. Isto i Srbin kaze za RS i Hrvat za Hercegovinu a po meni su to budale kao i Sandzaklije koje se tjese da imaju ikakve veze sa Bosnom, ovi prvi bar imaju drzavljanstvo te zemlje.

Rodjen si u Sandzaku, Sandzak je dio srbije znaci Srbin/Crnogorac si i Srbija/Crnagora je tvoja zemlja.

S obzirom da je Bosna jako dugo bila u Turskoj jel me to cini Turcinom ?

Mislim mozes tvrditi sto hoces al ko god ima oci u glavi i zdrav razum vidi da sandzaklije fizioloski i mentalno vise lice srbima/crnogorcima nego bosancima. Jedino sto dijelite religiju i sa jednim dijelom stanovnika Bosne. Da ne govorim o jacanju turbo folk mentalitetau Sarajevu imigracijom istih.
A ti mislis da su npr. svi Turci ili Talijani „mentalno i fizioloski“ isti?
Razmisli malo.
Je li vecina stanovnika Bolzana Talijani ili Nijemci?
Po tvojoj logici, oni su svi Talijani.
Jesu kad nastupaju na nekom sportskom takmicenju, imaju talijanski pasos pa su Talijani.
Ali narod koji je tamo vecina su Nijemci sa Talijanskim drzavljanstvom. Ja stvarno ne vidim sta je tu cudno.
Maternji jezik im je Njemacki.

Tako isto u Sandzaku zive Bosnjaci srpskog drzavljanstva, u BiH zive Hrvati bosansko-hercegovackog drzavljanstva.
Milion primjera u svijetu.
Isto tako Srbi u BiH su Srbi bh drzvljanstva. Mada Srbi u BiH realno pricaju Bosanskim jezikom. To sto oni to zovu Srpskim jezikom je valjda njihovo pravo, al ja cu im ga osporavati jer jezik kojim pricaju je Bosanski jezik.

Apsolutno je neupitno da u Sandzaku (Srbija i CG) zive Bosnjaci jer Bosnjaci su danas islamizarano stanovnistvo srednjovjekovne Bosne i susjednih podrucja (gdje spada i Sandzak).
Nekada se svo stanovistvo srednjovjekovne bosne nazivalo Bosnjacima, a danas samo islamizirani dio.

Mislim da bi ovo trebalo biti svima jasno, svidjalo se to nekome ili ne. To je tako.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3228 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by hAZNADAR »

mirzaaa33 wrote:
hAZNADAR wrote:
mirzaaa33 wrote:
Teška je bila situacija, rat, blokada Sarajeva. Od krucijalne važnosti za opstanak Bosne i Hercegovine je bio identitet naroda i reinkarnacija drevnih Bošnjaka koji su dobili nadnaravnu moć od predaka vraćanjem starom imenu što im je na kraju donijelo pobjedu u ratu.
Bilo na televiziji, novinama,.. naravno,.... medjutim sve pocelo vec ranije na prvim visestranackim izborima gdje je ucestvovala i "Muslimanska Bosnjacka Organizacija", skraceno MBO sa rahmetli Adilom Zulfikarpasicem. Vec tada je to ime pocelo diskusiju, polemike,.. a to je bilo prije rata. Sjecam se nebrojenih diskusija po tom pitanju u stvarnosti, i koliko je izraz utemeljen, usput i literatura o spomenima Bosnjaka u historiji, ja sam licno dosao kao i mnogi do mnoge literature o tome. Razlika je bila samo ta sto se tada ime vezalo za sve stanovnike Bosne bez obzira na vjeru a poslije Sabora muslimanskih intelektualaca uglavnom samo za muslimane.
Ime je doneseno na Saboru muslimanskih intelektualaca sto je veca i relevantnija instanca od bilo koje politicke partije, same vlasti,.. i sl. Pozitivno je bilo to sto su svi poceli citsati o tome. Ko nikada nije uzeo knjigu u ruke, tada je samoinicijativno ili zbog polemike procitao vise o spomenima Bosnjaka za Osmanlija, spomenima Bosnjaka od Garasanina, o Safet beg Basagicu, Ivanu Frani Jukicu,.. i usput i spomeni sredjovjekovnih Bosnjana gdje je knjiga Mak Dizdara o Antologiji starih bosanskih tekstova bila popularna i krasila vitrine. Imamovic, Filipovic su napisali knjige i nebrojene kolumne u novinama,.. i opet ime nije bilo preko noci prihvaceno - ali poznato svima i vjecita polemika.
Stariji su i dalje po navici koristili Musliman, a Bosnjak i Bosanac uporedo sto se tumacilo kao isto. Ja sam licno principijelno zadrzao Bosanac zbog nade da ce to ime biti neko generalno za sve nas bez obzira na vjeru. Sve do unazad 7,8 god sam imao nadu da ce Bosanac postati sinonim za naciju svih nas u BiH. Medjutim, nista se po tom planu nije desilo, principijelni Bosanci nisu nista uradili po tom pitanju dok su se o Bosnjastvu pisale knjige i ime promoviralo na svim nivoima od strane svih mogucih politickih svjetonazora.
Da je popis bio prije nekih 10-tak god - tada bi bilo mnogo vise Bosanaca i Muslimana nego danas. Medjutim, vrijeme je ucinilo svoje i poslije dvije decenije upoznavanja i polemike je bosnjacko ime zazivilo i prihvaceno.
Mozda je zato popis i bio odgadjan, ko ce ga znati.

Znam samo jedno. Ime je proklamovano na Saboru muslimanskih intelektualaca sto je za mene i vecinu ostalih dovoljno realna instanca. Cetnici su naravno ismijavali Sabor jer po njima bosanski muslimani nemaju intelektualaca i sabor je tumacen kao sastanak Muja i Hasa iz viceva. Stereotipan prikaz Bosnjaka kao prirodno glupih, retardiranih i simpaticno blesavih gdje je Alija naredio u nekom hotelu kako cemo se zvati i ovce prihvatile bez diskusije i polemike. To je i danas generalan opis Bosnjaka u RS, i cijelog procesa vracanja i zazivljavanja starog imena. Kako u RS, tako i kod nekih domacih Ostalih kojih na popisu ima oko 1%.
Da li je taj 1% nas koji i dalje odbacuju Bosnjastvo prespavao dvije decenije, nepismen i neupucen u tematiku ili jednostavno zadojen necijom ideologijom,.. je druga prica ali u stvarnosti nebitna.
Narod je rekao svoje bea obzira sta ko mislio o mentalnom kapacitetu naroda. A vi nastavite o saptanju na "uvo". To ima odjek samo na ovom forumu i nigdje vise.
Kad bih išao od Bosanca do Bosanca koje ja znam i za koje znam da su Bosanci rekao bih da su puno i pismeniji i pametniji i bolji od prosječnog Bošnjaka, daleko.
Kao i obicno, tvoje briljantne analize upravo pokazuju pismenost, pamet i poznavanje osnovnih fakti.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3229 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by skupljac_zeljeza »

Dozer wrote: A "Bosnjak" kao termin/naziv zna se od kada je, kao i sta je predstavljao. To je bio samo osmanski/turski naziv na stanovnike tadasnje Bosne.
I tu sam prestao dalje čitati mada i ono do toga je k'o spužva.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#3230 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BAK-eV »

Dozer wrote: Ovdje da je bilo imalo pameti u narodu, kako nazalost nije, umjesto 50% Bosnjaka na popisu bi bilo 55% Bosanaca i Hercegovaca.
Po tvojoj logici bi bilo u idealnom slucaju 40% Bosanaca i 15% Hercegovaca!
A sta smo dobili?
Realno - nista. Dobili smo nevidjenu radost Bosnjaka jer su, zaboga, etnicka vecina u drzavi. Jah...i? Sta to ikome, realno, znaci? Nikome nista.
Da li ce to na bilo koji nacin promijeniti bilo sta u sustinskom, funkcionalnom smislu u drzavi? Nece ni za milimetar.
Vec je poraslo samopouzdanje Bosnjaka i legitimitet za njihove stavove u buducim politickim desavanjima.
Ali, znate sta se postiglo? Betoniranje postojeceg etno-nacionalistickog st(r)anja za narednih minimalno 20 godina.
Postotak povratnika pokazuje, da i nije tako betonirano.
Zapitajte sami sebe, na licnom nivou:
- Da li vam je dobro u svemu ovome ovakvom? Realno, dobro je samo onima koji su na neki nacin naslonjeni na tu BHS matricu.
- Da li u svemu ovome ovakvom vidite perspektivu za sebe i/ili svoju djecu? Ja ne, najiskrenije. I zato dijete saljem vani da studira. I da se, po mogucnosti, nikada vise ovdje ne vrati.
- Da li je ovo samo produzavanje ekonomske, obrazovne i socijalne agonije? Vjerovali ili ne - jeste. Apsolutno.
Apsolutno nije!

Drzava je decentralizirana! Zato razlog za ekonomski zastoj lezi barem 60% u nepismenosti, korupciji i nedostatku poduzetnistva.
A "Bosnjak" kao termin/naziv zna se od kada je, kao i sta je predstavljao. To je bio samo osmanski/turski naziv na stanovnike tadasnje Bosne.
A Bosna je i tada bila Bosna.
Kako su Osmanlije nekad od 1389. i zauzimanjem Srbije, bili uz Bosnu i od tada pocinju njihovi trgovacki, ali i vojni ulasci/upadi u Bosnu koji su trajali sve do 1437., kada se vise nije mogao placati danak i kada su Osmanlijama prepusteni neki dijelovi istocne Bosne, da bi onda i cijela Bosna potpala pod Osmansku vlast od 1463.
Medjutim, turski jezik i obicaji su vec tada u Bosni bili prisutni preko 70 godina, pa je i sasvim logicno da je doslo o do promjena u tadasnjem bosanskom jeziku.
Kad ih tada prije 500 godina nisu stavljali pod navodnike, zasto to ti radis u 21 vijeku???
Zapitajte se - zasto MBO, a onda i SDA kasnije, nisu za "istorijsko ime" uzeli jos stariji naziv bosanskog naroda, tj. Bosnjani?
Ne znate, ili ne mozete dokuciti?
Pa zato sto do dolaska Osmalnija i pojave naziva "Bosnjaci" u Bosni nije ni bilo muslimana, nego je stanovnistvo bilo vecinsko katolicko, a zatim i bogumilsko i pravoslavno (da se ne zajebete - to tada nisu bili ni Hrvati, ni Srbi, nego Bosnjani katolici i pravoslavci, kasnije Bosnjaci katolici i pravoslavci, a u neka doba i Bosnjaci muslimani).
I sta bi bilo, da su dali?
Karadjic i Boban bi se izjasnili kao Bosnjani pravoslvci tj katolici.
:-)

A zapitaj se ti zasto je Garasanin koristi naziv Bosnjak?
I zasto u katedrali u Sarajevi stoji na prozoro "Bosnjaci katolici"?
Jasno je, dakle, da se oduvijek radilo SAMO i JEDINO o Bosancima, ali se radi jezickih varijacija to izgovaralo drugacije.
Hajmo sad, onanija na juris ;)
Tacno!

Bosnjanin=Bosnjak=Bosanac=osoba ciji je maternji jezik bosanski a pismo bosancica.

Samo tebi krivo izgleda sto je tako.
Last edited by BAK-eV on 01/07/2016 11:43, edited 1 time in total.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3231 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by sadie_forever »

a ne znam sto ovim bosancima pridajete paznju? bio popis,utvrdili smo da nisu nikakav faktor,neka misle sta hoce ba :D
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#3232 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mirzaaa33 »

hAZNADAR wrote: Kao i obicno, tvoje briljantne analize upravo pokazuju pismenost, pamet i poznavanje osnovnih fakti.
Nije analiza već zapažanje. Vjerovatno ti smeta istina.
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#3233 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by palestinka »

julisiz es grant wrote:
Zastozato wrote: Interesantno da nekima ne smeta da u Bosni imamo Srbe i Hrvate, ali smeta im sto u Sandzaku imamo Bosnjake. Bas me zanima ko su ti ljudi koji tako razmisljaju. Ko su uopce ljudi koji drugima odredjuju kako ce oni sami sebe zvati. Sreca pa se takvi nista ne pitaju i svoje misljenje mogu okaciti macku o rep.
Pa "Bosanci"-velike demokrate i pobornici građanskog društva :-)
Demokratija na jeziku, a mentalni sklop zaostao iz nekih prošlih vremena...jednoumnih, "brkatih"...

Opiši nam svoj mentalni sklop i viziju društva kakvog želiš. Pretpostavljam da je tvoja demokratija na djelu, mentalni sklop proizašao iz današnjeg vremena i usklađuje se sa aktuelnim trenutkom, otvorenog si uma i "friško obrijan". Da ne nagađam, zanimljivo bi bilo čuti tvoje određenje.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#3234 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by cassius »

Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#3235 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BAK-eV »

cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Ne radi se tu o Bosancima!

Takvima je krivo, sto su Srbi i Hrvati de facto manjina.

To njih iritira.

Citav svoj zivot su gradili na temeljima nasljedjene SHS dominacije i sad ih boli taj preokret!

Ako uz to dodamo i sve veci uticaj islama, onda njihova muka doseze vrhunac.

Jer po istoj matrici islam ovdje treba da bude donji, a sekularizam iznad svega.

Naravno uz izuzetak, da je crkva bas fino mjesto za slusati Bozicni koncert.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3236 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Neka ti kvazi Bosanci na forumu dogovore sve sa Srbima i Hrvatima, neka vrate građanski Ustav R.BiH, ovih 50.11% Bošnjaka će to sutra potpisati. Ko nas bre zavadi? :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3237 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by madner »

Hoces reci da drzava ne treba biti sekularna a vjera stvar folkora? :D

Pa valjda vecina ne trazi dogovor. Vecina uredjuje.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3238 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

BAK-eV wrote:
cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Ne radi se tu o Bosancima!

Takvima je krivo, sto su Srbi i Hrvati de facto manjina.

To njih iritira.

Citav svoj zivot su gradili na temeljima nasljedjene SHS dominacije i sad ih boli taj preokret!

Ako uz to dodamo i sve veci uticaj islama, onda njihova muka doseze vrhunac.

Jer po istoj matrici islam ovdje treba da bude donji, a sekularizam iznad svega.

Naravno uz izuzetak, da je crkva bas fino mjesto za slusati Bozicni koncert.

Mislim da negdje i dalje postoji tema o kojoj sam pisao kakav bi idealan Bošnjak trebao biti po mjerilima srpske politike u BiH.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#3239 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by @mba »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
BAK-eV wrote:
cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Ne radi se tu o Bosancima!

Takvima je krivo, sto su Srbi i Hrvati de facto manjina.

To njih iritira.

Citav svoj zivot su gradili na temeljima nasljedjene SHS dominacije i sad ih boli taj preokret!

Ako uz to dodamo i sve veci uticaj islama, onda njihova muka doseze vrhunac.

Jer po istoj matrici islam ovdje treba da bude donji, a sekularizam iznad svega.

Naravno uz izuzetak, da je crkva bas fino mjesto za slusati Bozicni koncert.

Mislim da negdje i dalje postoji tema o kojoj sam pisao kakav bi idealan Bošnjak trebao biti po mjerilima srpske politike u BiH.
od prilike kao ciko sa crnim djozlama, samoprozvani ekspert za terorizam! :)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3240 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

madner wrote:Hoces reci da drzava ne treba biti sekularna a vjera stvar folkora? :D

Pa valjda vecina ne trazi dogovor. Vecina uredjuje.
Mi kao država nismo sekularni....primjera je mnogo. Trebala bi ova država biti prosperitetna i ekonomski samoodrživa, politički dosadna kao Norveška ali jebiga, želje su jedno, realnost drugo. :oops:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 01/07/2016 12:11, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3241 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

@mba wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Mislim da negdje i dalje postoji tema o kojoj sam pisao kakav bi idealan Bošnjak trebao biti po mjerilima srpske politike u BiH.
od prilike kao ciko sa crnim djozlama, samoprozvani ekspert za terorizam! :)
Tako nekako, mješavina Dževde i Emira, onog Kusturice. :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 15865
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3242 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Danguba »

sadie_forever wrote:a ne znam sto ovim bosancima pridajete paznju? bio popis,utvrdili smo da nisu nikakav faktor,neka misle sta hoce ba :D
Neka Bosanaca. I ja sam Bosanac pa dalje...ali je cudno koliko su agresivni i kako se ljute sto svi Bosnjaci nisu Bosanci. Kako im objasniti da jesu ali pored Bosanac imaju pravo i da se izjasne i kao Bosnjak.
Neka te stvari srede sa Srbima i Hrvatima, vjerujem da sa Bosnjacima ne bi imali problema...tako da mi ispadaju k'o ''peta kolona''. :D
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3243 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dust in the wind »

BAK-eV wrote:
cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Ne radi se tu o Bosancima!

Takvima je krivo, sto su Srbi i Hrvati de facto manjina.

To njih iritira.

Citav svoj zivot su gradili na temeljima nasljedjene SHS dominacije i sad ih boli taj preokret!

Ako uz to dodamo i sve veci uticaj islama, onda njihova muka doseze vrhunac.

Jer po istoj matrici islam ovdje treba da bude donji, a sekularizam iznad svega.

Naravno uz izuzetak, da je crkva bas fino mjesto za slusati Bozicni koncert.
kakve ti čovječe gluposti reče.... I osta živ... ne treba da svi želimo da islam bude smisao života...I islam i bilo koja druga religija u 21. vijeku... dok u Skandinaviji i mnogim drugim uspješnim državama značaj religije je u tragovima u ovoj vukojebini neki prizivaju vjersku državu
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3244 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

skupljac_zeljeza wrote:
Dozer wrote: A "Bosnjak" kao termin/naziv zna se od kada je, kao i sta je predstavljao. To je bio samo osmanski/turski naziv na stanovnike tadasnje Bosne.
I tu sam prestao dalje čitati mada i ono do toga je k'o spužva.
Imas istorijske fakte, ali posto izgleda da ti ne citas nista, ne moras onda ni ono sto ja napisem. Inteligentan covjek bi se potrudio bar da argumentovano replicira. Ovako... Zapitaj se sta potvrdjujes ;)
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3245 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dust in the wind »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Neka ti kvazi Bosanci na forumu dogovore sve sa Srbima i Hrvatima, neka vrate građanski Ustav R.BiH, ovih 50.11% Bošnjaka će to sutra potpisati. Ko nas bre zavadi? :mrgreen:
I nisam ja kvazi Bosanac ni drugi koji se tako izjasniše...to se ti nadaš da jesmo. :bih:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#3246 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by kamberovica polje »

dust in the wind wrote:
BAK-eV wrote:
cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Ne radi se tu o Bosancima!

Takvima je krivo, sto su Srbi i Hrvati de facto manjina.

To njih iritira.

Citav svoj zivot su gradili na temeljima nasljedjene SHS dominacije i sad ih boli taj preokret!

Ako uz to dodamo i sve veci uticaj islama, onda njihova muka doseze vrhunac.

Jer po istoj matrici islam ovdje treba da bude donji, a sekularizam iznad svega.

Naravno uz izuzetak, da je crkva bas fino mjesto za slusati Bozicni koncert.
kakve ti čovječe gluposti reče.... I osta živ... ne treba da svi želimo da islam bude smisao života...I islam i bilo koja druga religija u 21. vijeku... dok u Skandinaviji i mnogim drugim uspješnim državama značaj religije je u tragovima u ovoj vukojebini neki prizivaju vjersku državu
Ššššš to su nerazvijene vukojebine...Opće je poznato da je država razvijenija što je religioznija. :oops:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3247 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Danguba wrote:
sadie_forever wrote:a ne znam sto ovim bosancima pridajete paznju? bio popis,utvrdili smo da nisu nikakav faktor,neka misle sta hoce ba :D
Neka Bosanaca. I ja sam Bosanac pa dalje...ali je cudno koliko su agresivni i kako se ljute sto svi Bosnjaci nisu Bosanci. Kako im objasniti da jesu ali pored Bosanac imaju pravo i da se izjasne i kao Bosnjak.
Neka te stvari srede sa Srbima i Hrvatima, vjerujem da sa Bosnjacima ne bi imali problema...tako da mi ispadaju k'o ''peta kolona''.
:D
Pa i ja se fakat pitam šta ovi svi tzv. Bosanci traže na ovom forumu i svoje frustracije usmjeravaju na Bošnjake. :shock: I ja im lijepo govorim da to riješe i dogovore sa Srbima i Hrvatima, svih 50.11% će to potpisati bez ikakve frke i galame. Nije im A.I oduzeo građanska i ustavna prava već politike istočnije i zapadnije od Teherana. :oops:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3248 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dust in the wind wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
cassius wrote:Ne znamo samo jel postoji veca glupost od ideja tipa da nas je 55 % bosanaca , da bi nam u drzavi bilo bolje :D kaoo ekonomija ce da cveta bre , srbi i hrvati ce da vole BiH :D Ee Ustav cemo da menjamo breeee :D
Neka ti kvazi Bosanci na forumu dogovore sve sa Srbima i Hrvatima, neka vrate građanski Ustav R.BiH, ovih 50.11% Bošnjaka će to sutra potpisati. Ko nas bre zavadi? :mrgreen:
I nisam ja kvazi Bosanac ni drugi koji se tako izjasniše...to se ti nadaš da jesmo. :bih:
OK, poštujem, ja sa bosancima nemam nikakvih problema čak sam i sam po rođenju i državljanstvu Bosanac i Hercegovac. :thumbup: Samo opet ponavljam da svoje lične frustracije pojedini, ne svi, liječe nad Bošnjacima umjesto na prava traže od onih politika koje su ih ukinule 92'. :oops:
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3249 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dust in the wind »

pa ko kaže da ih liječim na drugima... ni najmanje... neću vala ni na Srbima i Hrvatima da ih liječim. opredjeljenje je lični stav.
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3250 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Bodkin »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Danguba wrote:
sadie_forever wrote:a ne znam sto ovim bosancima pridajete paznju? bio popis,utvrdili smo da nisu nikakav faktor,neka misle sta hoce ba :D
Neka Bosanaca. I ja sam Bosanac pa dalje...ali je cudno koliko su agresivni i kako se ljute sto svi Bosnjaci nisu Bosanci. Kako im objasniti da jesu ali pored Bosanac imaju pravo i da se izjasne i kao Bosnjak.
Neka te stvari srede sa Srbima i Hrvatima, vjerujem da sa Bosnjacima ne bi imali problema...tako da mi ispadaju k'o ''peta kolona''.
:D
Pa i ja se fakat pitam šta ovi svi tzv. Bosanci traže na ovom forumu i svoje frustracije usmjeravaju na Bošnjake. :shock: I ja im lijepo govorim da to riješe i dogovore sa Srbima i Hrvatima, svih 50.11% će to potpisati bez ikakve frke i galame. Nije im A.I oduzeo građanska i ustavna prava već politike istočnije i zapadnije od Teherana. :oops:
Sta bosanci traze ma bosanskom forumu :lol:
Locked