Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#3226 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by animus »

karanana wrote:sta ovo sarajevo dovodi ovog trenera?
jos jedan u dugom nizu losih kadrovskih potreza ibrakovitsa, kako igrackih tako i trenerskih.
dokle ce se to trpiti? do kada su neki nedodirljivi i pored ociglednih gresaka i bacanja para?
Ne sikiraj se ti za Sarajevo. Moramo i mi imati trenera, valjda je to pravilo u fudbalu. Istina mi bolje igramo kad nemamo trenera ali necemo vise da placamo kazne savezu. :-D
Jesic je dobar trener i provjereno ime tako da bi konacno trebali da rijesimo na duzi period trenersku poziciju. Vrijeme ce pokazati koliko je dobar izbor ali trenutno u ovoj nasoj ligi samo Sarajevo moze sebi priustiti ovakvog trenera. Mi kad saberemo i oduzememo Ibrakovic je zasluzan za puno vise nego sto je kriv. Sami transferi nasih igraca u zadnje vrijeme su donijeli preko 2,5 miliona KM sto je san za sve ostale klubove. Toliko o trpljenju Ibrakovica. O rezultatima da ne govorimo. Istina da jesmo malo nezadovoljni (prije svega europskim nastupom i losim igrama u par utakmica) jer mozemo vise ali sa pravim tenerom bit ce jos vise i bolje.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#3227 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by animus »

bjelave wrote:Palermo, ne znam je li bas sindrom Gaze ili balkanska kaljuza ali eto po ovome sto pises ispada da se Safa i Niksic, kolju preko Veleza.

Ko god vam rusi klub kompromitujte ga koliko mozete.

Na kraju je do vas, vaseg jedinstva i pameti.

Hebiga, znam da je lako reci a teze ostvariti.
Ovo je samo jos jedan dokaz da gdje se god politicari umjesaju neminovna je propast. Fudabal je takav da privlaci politicare ali jos vise kriminalce. Najbolji je nacin da se privatizuje klub i onda su im vrata zatvorena ako gazda hoce tako.
User avatar
alberto_tomba
Posts: 740
Joined: 07/05/2013 13:03

#3228 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by alberto_tomba »

karanana wrote:sta ovo sarajevo dovodi ovog trenera?
jos jedan u dugom nizu losih kadrovskih potreza ibrakovitsa, kako igrackih tako i trenerskih.
dokle ce se to trpiti? do kada su neki nedodirljivi i pored ociglednih gresaka i bacanja para?
Ibrakovicevo kadriranje donijelo dva trofeja i play off evropskog takmicenja u dvije sezone, plus odlicnu zaradu od transfera. Imamo najjacu ekipu u ligi i nemamo razloga da sumnjamo da cemo i ove godine zakaciti trofej, tako da nema mjesta panici.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#3229 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by bjelave »

Jest, nije lose iako nismo jaki ko kone da javno obecamo grupnu u evropi u narednih par sezona. :D
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#3230 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by north »

Ako može Ante Čačić biti selektor Hrvatske :shock:, ako može Meša bez nekih većih trenerskih uspjeha biti selektor BiH, ako može Kruno Jurčić preuzeti Maribor, može vala i Ješić Sarajevo a da ga se unaprijed ne omalovažava :D ..Mi da smo ovog trenera doveli prije 3 godine, ovo bi bila vijest mjeseca, poput transfera Cimirota, i jača, ali toliko se trenera promijenilo, raja skeptična i da se Klopp dovede :oops:
User avatar
Logovan
Posts: 102820
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3231 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Logovan »

karanana wrote:sta ovo sarajevo dovodi ovog trenera?
jos jedan u dugom nizu losih kadrovskih potreza ibrakovitsa, kako igrackih tako i trenerskih.
dokle ce se to trpiti? do kada su neki nedodirljivi i pored ociglednih gresaka i bacanja para?
Zašto Ješića odmah gledaš kao grešku? Zašto je on bacanje para?

Nije da nema uspjeha u svojoj karijeri. Tačnije, osvojio je tu i tamo neki trofej, radio u mnogim klubovima (ovo može biti i negativna strana), ima iskustva.

Nisam siguran hoćemo li ubosti sa njim, ali isto tako neću ga gledati kao trenera na kojeg se bespotrebno bacaju pare.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3232 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Realno Jesic je karinas, Ibrakovic standardno po svom sablonu. Doveo ime radije nego kvalitet.

Namazana mu je politika sto jeste jeste. Ako Jesic bude karina kao sto ocekujem, bice "jebi ga barem smo doveli ime, halo ba znas sta ti je Jesic, ko bi drugi u ovoj ligi mogao takvo ime dovesti?!", ako bude dobar bice "Kvalitetno uradio posao doveo odlicnog trenera".

Win-Win. Kako god okrenes. Za Ibraka to jest.
User avatar
vicious
Posts: 7664
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3233 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by vicious »

todd_smith wrote:Realno Jesic je karinas, Ibrakovic standardno po svom sablonu. Doveo ime radije nego kvalitet.

Namazana mu je politika sto jeste jeste. Ako Jesic bude karina kao sto ocekujem, bice "jebi ga barem smo doveli ime, halo ba znas sta ti je Jesic, ko bi drugi u ovoj ligi mogao takvo ime dovesti?!", ako bude dobar bice "Kvalitetno uradio posao doveo odlicnog trenera".

Win-Win. Kako god okrenes. Za Ibraka to jest.
Kako to, karinaš a ime? Pa na čemu je napravio to nekakvo ime? Ne kontam matere mi... Ovdje koga god da dovedeš, lutrija ti je. Nema tog kvaliteta ni imena koje ti može garantovati uspjeh.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3234 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Karinas u smislu kao npr Alispahic. Nekad davno vazio za kvalitet...na osnovu 2-3 sezone u citavoj karijeri, nije to uradio zadnju deceniju, i vise.

Lafo ne veze se vise od jedne sezone, a to sto je u vise navrata dobijao nogu nakon 1 sezone, to je ono slucajnost cista.

I Ljupko je bio "ime" a zadnji uspjeh mu iz 1990. godine
User avatar
vicious
Posts: 7664
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3235 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by vicious »

Ma dobro, Ljupko je i meni bio nebuloza, onda smo mogli i Ćiru dovesti, tu su negdje po godinama. :D
Ne znam, nisam ovome Ješiću nešto detaljno tabirio karijeru, samo sam vidio da je osvojio nekakvih trofeja po Bugarskoj, Kini itd. Ipak kontam treneri valjda ne propadaju valjda tako lako kao igrači, ne bilo primijenjeno ovo poređenje s Alispahićem... :run:
1946--1987
Posts: 3512
Joined: 31/05/2015 23:36

#3236 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by 1946--1987 »

Pa nama i ne treba neki aman takticar strucnjak sta vec, nego neko ko ce im se najebat majki kad budu igrali preko kurca, naravno uz podrsku uprave.Taktike neke kod nas ne piju puno vode s obzirom na kakvim se terenima igra i protiv kakvih mesara se igra.Jebiga valjda moze nadmudrit magove kao sto je Memic ili Capljic.ne trazimo puno :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3237 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

1946--1987 wrote:Pa nama i ne treba neki aman takticar strucnjak sta vec, nego neko ko ce im se najebat majki kad budu igrali preko kurca, naravno uz podrsku uprave.Taktike neke kod nas ne piju puno vode s obzirom na kakvim se terenima igra i protiv kakvih mesara se igra.Jebiga valjda moze nadmudrit magove kao sto je Memic ili Capljic.ne trazimo puno :mrgreen:
sto apsolutno niti jedan trener nije imao do sada...
Crvena Tifoza
Posts: 11775
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#3238 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Crvena Tifoza »

Stvarno ne kontam ove poteze uprave FK Sarajeva. Hoće da budu neka naša verzija Dinama, da naprave iskorak u Evropi, i onda dovedu ovakvog trenera. :roll: Lik nije nigdje izdržao duže od godine, a sumnjam da će i na kormilu bordo tima dočekati proljeće.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50687
Joined: 29/12/2005 01:20

#3239 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by jeza u ledja »

todd_smith wrote:Realno Jesic je karinas
Realno, lupas po obicaju.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3240 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

jeza u ledja wrote:
todd_smith wrote:Realno Jesic je karinas
Realno, lupas po obicaju.
jbga, zaboravio da ti preko wikija sve znas :(
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50687
Joined: 29/12/2005 01:20

#3241 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by jeza u ledja »

nije pitanje znanja, vec tvoje vjecite teznje za pljuvanjem i pesimizmom
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3242 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

kao inace upravu si :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50687
Joined: 29/12/2005 01:20

#3243 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by jeza u ledja »

jah
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50687
Joined: 29/12/2005 01:20

#3244 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by jeza u ledja »

Boris Pavic odlazi iz Zence nakon 8 mjeseci (!) jer nije uspio dobiti boravisnu i radnu dozvolu. Svasta.
A kaze da nije dobio dozvole jer je klub u dugovima. :-)
1946--1987
Posts: 3512
Joined: 31/05/2015 23:36

#3245 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by 1946--1987 »

kako drugi klubovi sa dugovima mogu izdati dozvole, kako smo mi mogli izdavati dok smo dugovali ?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28535
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3246 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by BHF_Manijak »

1946--1987 wrote:kako drugi klubovi sa dugovima mogu izdati dozvole, kako smo mi mogli izdavati dok smo dugovali ?
Zato sto niko toliki dug nije imao prema poreznoj upravi. :wink:
Ovi su cak i Borac zajebali.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3247 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

E jbga, fkt? koji je dug?
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#3248 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Partijaner »

todd_smith wrote:E jbga, fkt? koji je dug?
http://m.avaz.ba/clanak/163930/celik-sa ... ci-duznici
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#3249 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by nKrkan »

Jel Zrinjski ikad ima ikakvog duga aa?
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3250 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

Koji je ovo kurac ba?

Hajde mi smo platili svoje, Zeljo kao sto Gredic rece za Zakonom, imaju plan ide normala. Sloboda koliko znam isto ima plan kakav takav rade zbog Husica, Borac jbte 14m KM duga ima, a ovi prije par mjeseci bili ispred Borca?! Wtf?
Locked