Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#3226 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja dramim?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3227 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Velkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometara :mrgreen: Iz kojih razloga? Nećemo nikada znati
Da, u pravu si :-D kao i obicno. Sazeto i u samu srz problema, uz upotrebu odgovarajucih glagola.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3228 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

kakavdanakneiskustvu wrote:ja dramim?
ne
Bloo wrote:
Velkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometara :mrgreen: Iz kojih razloga? Nećemo nikada znati
Da, u pravu si :-D kao i obicno. Sazeto i u samu srz problema, uz upotrebu odgovarajucih glagola.
Apsolutno, ali sve će to riješiti brat Kanye West 2020. godine
ratomir
Posts: 176
Joined: 23/07/2013 14:31

#3229 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ratomir »

ne znam koji je uspjeh i cilj tih feministkinja ali ja se kao muskarac zgrozim i dodje mi lose kad vidim lijepe i mlade djevojke kako se gole natakare oko nekog alfa muzijaka i cerekaju se i fino im.

a i ne kontam normalne zene koje kad je kakva gala vecer glamurozno se obuku tako sto se natakatre na stikle u sto uzoj i kracoj suknji i izbacenih sisa,zar poslije toliko godina nisu mogle nesto drugo smisliti da izgleda lijepo i da se osjecaju top.
isto tako poslovne zene nose suknje i stikle ,a muskarci odjela dakle bas smo svi zajedno zaostali.
Bellomo
Posts: 768
Joined: 15/03/2018 20:25

#3230 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bellomo »

Ima li ovdje feministkinja da se svađamo? Dosadno. Čak ću i započeti temu evo, khm... žene nisu ravnopravne. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3231 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tito_i_Partija »

Bezveze ste se bacili na danka. Sjo sad su i gajbe problem.
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#3232 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Bloo wrote:Ali interesantno je i indikativno vidjeti da se diskusija o statusu i pravima žene svede na nosanje gajbi i trosjeda :-D
kopanje u rudniku je isto vrhunac rasprave. i jos to navede puno sebe kako je pametno "hoces jednakost - izvoli u rudnik" *mike drop*

ja imam dosta problema sa dosta feministickih misli i metoda danasnjice, posebno sa tim razmazenim, privilegiranim, obijesnim kozama, ali kad ovako vidim koliko se uopce ne moze voditi rasprava od crno-bijelog mentaliteta informiranog i obrazovanog na tviter lajnama i memama, tacno mi dodje da zauzem agresivnu i antagnozirajucu feministicku poziciju. :D

onaj gore post ti lajkam. end ajm audi 5000. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3233 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

Svi ti odgovori su produkt ekstremističke skupine koja se naziva Feministkinjama :mrgreen:
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#3234 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3235 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

omar little wrote:
:mrgreen:
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#3236 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Velkoski wrote:Svi ti odgovori su produkt ekstremističke skupine koja se naziva Feministkinjama :mrgreen:
teroristi :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3237 Re: Danasnji "feminizam"

Post by insomnia78 »

Velkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometara :mrgreen: Iz kojih razloga? Nećemo nikada znati
Zato sto nemaju sise?
Dobro, barem vecina
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3238 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Velkoski wrote:Svi ti odgovori su produkt ekstremističke skupine koja se naziva Feministkinjama :mrgreen:
*Feminazistkinjama :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#3239 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tito_i_Partija wrote:Bezveze ste se bacili na danka. Sjo sad su i gajbe problem.
pa jesu kad ih treba nositi,kad budem useljavao u neki novi stan zvacu te feministikinje kojima smeta da im muskarci pomazu oko tih stvari pa nek mi pomognu nosati stvari,ja nemam nista protiv
Bellomo
Posts: 768
Joined: 15/03/2018 20:25

#3240 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bellomo »

insomnia78 wrote:
Velkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometara :mrgreen: Iz kojih razloga? Nećemo nikada znati
Zato sto nemaju sise?
Dobro, barem vecina
Trebalo bi da bude kontra, da rade muškarci u supermarketima, ipak je posao žene da ide u prodavnicu, haj u granap kupi mi pivu i uzmi sebi šta hoćeš. :lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3241 Re: Danasnji "feminizam"

Post by insomnia78 »

Pa jel njihovo da zvjerkaju okolo a i zna se u koga su pare
Bellomo
Posts: 768
Joined: 15/03/2018 20:25

#3242 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bellomo »

Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3243 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dezurni_ucenik »

ratomir wrote:ne znam koji je uspjeh i cilj tih feministkinja ali ja se kao muskarac zgrozim i dodje mi lose kad vidim lijepe i mlade djevojke kako se gole natakare oko nekog alfa muzijaka i cerekaju se i fino im.

a i ne kontam normalne zene koje kad je kakva gala vecer glamurozno se obuku tako sto se natakatre na stikle u sto uzoj i kracoj suknji i izbacenih sisa,zar poslije toliko godina nisu mogle nesto drugo smisliti da izgleda lijepo i da se osjecaju top.
isto tako poslovne zene nose suknje i stikle ,a muskarci odjela dakle bas smo svi zajedno zaostali.

Takmicenje druze, takmicenje ti je sve to.
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#3244 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Velkoski wrote: :mrgreen:

svaki put kad kliknem na tvoje jutub linkove sjebu mi se rekomendacije sa strane. :D sapere me tinejdz pop tres momentalno. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3245 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

omar little wrote: svaki put kad kliknem na tvoje jutub linkove sjebu mi se rekomendacije sa strane. :D sapere me tinejdz pop tres momentalno. :D
:lol: :lol:

Tako i treba, moji yt linkovi poDmlađuju :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3246 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: Šta tačno spada u preseravanje?

Znači gnjev žena na postojeći položaj u društvu i i iskazivanje istog izaziva gnjev muškaraca jer nije dovoljno prilagođen očekivanim obrascima ponašanja žena i dozvoljenim načinima iskazivanja istog, odnosno skretanje pažnje na neke probleme u društvu koji se tiču spola treba pratiti određeni, prihvatljivi modus izražavanja koji neću uznemiravati drugi spol? Možemo komotno ovdje napraviti referencu na psovanje.

Muškarci se nikada nisu morali izboriti za neko svoje pravo, već im je ono dato ili je pak od početka ugrađeno u sam sistem kako društva tako i vrijednosti. Ti prava imaš po defaultu. Jedino se npr. možda moraš boriti da budeš prisutan na porodu, da budeš odgajatelj u vrtiću - samo mi ovo trenutno pada na pamet.
I sada žene trebaju da na muškarcima prihvatljiv način iskazuju svoj gnjev zbog položaja i da na njima prihvatljiv način skreću pozornost na diskriminaciju itd? Inače, ništa od reforme, promjene itd?

Razumijem šta želiš da kažeš, ali isto tako razumijem i određene ekstremne pojave feminizma.

Hoćemo mi zajedno stući jedan lonac pure :D? sa puno sira i pavlake :D ? :pasamoj:
Preseravanje je, između ostalog, kad 50 minuta epizode serije iskoriste da pokažu kako i koliko su žene jake, a radnja se zanemaruje i veze sa time nema, što je apsolutno nepotrebno i samo iritira gledaoce. Isto je i u mnogim današnjim filmovima. Ovoga je sve više i više. Muškarci, barem na zapadu, vrlo dobro znaju koliko su žene jake, a uporno siluju mozak sa ovim glupostima samo da bi utišali ženturače koje mrze muškarce i sve što je muško - sreća pa su još uvijek manjina među vama. Analogno tome, isto je i sa rasizmom i crncima. Ljudi su generalno postali preosjetljivi. A vidi nema crnca u filmu - Rasizam. A vidi šta ženi rade u filmu - Seksizam - od navedenog se napravi hype i to ode u tačku...

Nešto što se vijekovima gaji je veoma teško promijeniti, pa tako i patrijarhat od kojeg niste samo imale štetu kako to neke gospođe stalno predstavljaju. Zašto su mnoge žene protiv ovih oblika feminizma koji meni smetaju, pa usudiću se reći i protiv svih? To nije samo zato što su naučene da ne znaju za bolje niti da koriste plodove rada feminizama, već njima patrijarhat odgovora. Vole tu svoju comfort zonu pod pretpostavkom da se muškarac brine o njima i djeci i da nema neke vrste nasilja.

Dalje, također je pogrešno opravdavati feminizme i feminističke pokrete čisto iz neke osvete u smislu mi smo šefovali vijekovima, pa hajde da vi sad počnete. To se ne radi forsiranjem i neće se promijeniti preko noći, već dijalogom. Drugačije ne ide. Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.

Izuzetno si mi draga osoba na ovom forumu, ali se ovdje razilazimo skoro u potpunosti. Nadam se da ne hatoriš :D
Last edited by MarlboroGold on 10/05/2018 18:09, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3247 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.

:mrgreen:

I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3248 Re: Danasnji "feminizam"

Post by otherside »

Bloo wrote:
Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.

:mrgreen:

I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.
:lol: :lol: :lol:

autogol :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3249 Re: Danasnji "feminizam"

Post by insomnia78 »

Bloo wrote:
Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.

:mrgreen:

I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.
Bolje sa ovim
Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3250 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.

:mrgreen:

I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.
Ako ti tako kažeš :D
Post Reply