Danasnji "feminizam"
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3226 Re: Danasnji "feminizam"
ja dramim?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#3227 Re: Danasnji "feminizam"
Da, u pravu siVelkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometaraIz kojih razloga? Nećemo nikada znati
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#3228 Re: Danasnji "feminizam"
nekakavdanakneiskustvu wrote:ja dramim?
Apsolutno, ali sve će to riješiti brat Kanye West 2020. godineBloo wrote:Da, u pravu siVelkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometaraIz kojih razloga? Nećemo nikada znati
kao i obicno. Sazeto i u samu srz problema, uz upotrebu odgovarajucih glagola.
-
ratomir
- Posts: 176
- Joined: 23/07/2013 14:31
#3229 Re: Danasnji "feminizam"
ne znam koji je uspjeh i cilj tih feministkinja ali ja se kao muskarac zgrozim i dodje mi lose kad vidim lijepe i mlade djevojke kako se gole natakare oko nekog alfa muzijaka i cerekaju se i fino im.
a i ne kontam normalne zene koje kad je kakva gala vecer glamurozno se obuku tako sto se natakatre na stikle u sto uzoj i kracoj suknji i izbacenih sisa,zar poslije toliko godina nisu mogle nesto drugo smisliti da izgleda lijepo i da se osjecaju top.
isto tako poslovne zene nose suknje i stikle ,a muskarci odjela dakle bas smo svi zajedno zaostali.
a i ne kontam normalne zene koje kad je kakva gala vecer glamurozno se obuku tako sto se natakatre na stikle u sto uzoj i kracoj suknji i izbacenih sisa,zar poslije toliko godina nisu mogle nesto drugo smisliti da izgleda lijepo i da se osjecaju top.
isto tako poslovne zene nose suknje i stikle ,a muskarci odjela dakle bas smo svi zajedno zaostali.
-
Bellomo
- Posts: 768
- Joined: 15/03/2018 20:25
#3230 Re: Danasnji "feminizam"
Ima li ovdje feministkinja da se svađamo? Dosadno. Čak ću i započeti temu evo, khm... žene nisu ravnopravne. 
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#3231 Re: Danasnji "feminizam"
Bezveze ste se bacili na danka. Sjo sad su i gajbe problem.
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#3232 Re: Danasnji "feminizam"
kopanje u rudniku je isto vrhunac rasprave. i jos to navede puno sebe kako je pametno "hoces jednakost - izvoli u rudnik" *mike drop*Bloo wrote:Ali interesantno je i indikativno vidjeti da se diskusija o statusu i pravima žene svede na nosanje gajbi i trosjeda
ja imam dosta problema sa dosta feministickih misli i metoda danasnjice, posebno sa tim razmazenim, privilegiranim, obijesnim kozama, ali kad ovako vidim koliko se uopce ne moze voditi rasprava od crno-bijelog mentaliteta informiranog i obrazovanog na tviter lajnama i memama, tacno mi dodje da zauzem agresivnu i antagnozirajucu feministicku poziciju.
onaj gore post ti lajkam. end ajm audi 5000.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#3233 Re: Danasnji "feminizam"
Svi ti odgovori su produkt ekstremističke skupine koja se naziva Feministkinjama 
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#3235 Re: Danasnji "feminizam"
omar little wrote:
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#3236 Re: Danasnji "feminizam"
teroristiVelkoski wrote:Svi ti odgovori su produkt ekstremističke skupine koja se naziva Feministkinjama
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3237 Re: Danasnji "feminizam"
Zato sto nemaju sise?Velkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometaraIz kojih razloga? Nećemo nikada znati
Dobro, barem vecina
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#3238 Re: Danasnji "feminizam"
*FeminazistkinjamaVelkoski wrote:Svi ti odgovori su produkt ekstremističke skupine koja se naziva Feministkinjama
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66014
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3239 Re: Danasnji "feminizam"
pa jesu kad ih treba nositi,kad budem useljavao u neki novi stan zvacu te feministikinje kojima smeta da im muskarci pomazu oko tih stvari pa nek mi pomognu nosati stvari,ja nemam nista protivTito_i_Partija wrote:Bezveze ste se bacili na danka. Sjo sad su i gajbe problem.
-
Bellomo
- Posts: 768
- Joined: 15/03/2018 20:25
#3240 Re: Danasnji "feminizam"
Trebalo bi da bude kontra, da rade muškarci u supermarketima, ipak je posao žene da ide u prodavnicu, haj u granap kupi mi pivu i uzmi sebi šta hoćeš.insomnia78 wrote:Zato sto nemaju sise?Velkoski wrote:Jok, ovo je samo banalan primjer gdje dramiš, a muškarca nema zaposlenog u marketima u radijusu od 70 kilometaraIz kojih razloga? Nećemo nikada znati
Dobro, barem vecina
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3241 Re: Danasnji "feminizam"
Pa jel njihovo da zvjerkaju okolo a i zna se u koga su pare
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#3243 Re: Danasnji "feminizam"
ratomir wrote:ne znam koji je uspjeh i cilj tih feministkinja ali ja se kao muskarac zgrozim i dodje mi lose kad vidim lijepe i mlade djevojke kako se gole natakare oko nekog alfa muzijaka i cerekaju se i fino im.
a i ne kontam normalne zene koje kad je kakva gala vecer glamurozno se obuku tako sto se natakatre na stikle u sto uzoj i kracoj suknji i izbacenih sisa,zar poslije toliko godina nisu mogle nesto drugo smisliti da izgleda lijepo i da se osjecaju top.
isto tako poslovne zene nose suknje i stikle ,a muskarci odjela dakle bas smo svi zajedno zaostali.
Takmicenje druze, takmicenje ti je sve to.
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#3244 Re: Danasnji "feminizam"
Velkoski wrote:
svaki put kad kliknem na tvoje jutub linkove sjebu mi se rekomendacije sa strane.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#3245 Re: Danasnji "feminizam"
omar little wrote: svaki put kad kliknem na tvoje jutub linkove sjebu mi se rekomendacije sa strane.sapere me tinejdz pop tres momentalno.
Tako i treba, moji yt linkovi poDmlađuju
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3246 Re: Danasnji "feminizam"
Preseravanje je, između ostalog, kad 50 minuta epizode serije iskoriste da pokažu kako i koliko su žene jake, a radnja se zanemaruje i veze sa time nema, što je apsolutno nepotrebno i samo iritira gledaoce. Isto je i u mnogim današnjim filmovima. Ovoga je sve više i više. Muškarci, barem na zapadu, vrlo dobro znaju koliko su žene jake, a uporno siluju mozak sa ovim glupostima samo da bi utišali ženturače koje mrze muškarce i sve što je muško - sreća pa su još uvijek manjina među vama. Analogno tome, isto je i sa rasizmom i crncima. Ljudi su generalno postali preosjetljivi. A vidi nema crnca u filmu - Rasizam. A vidi šta ženi rade u filmu - Seksizam - od navedenog se napravi hype i to ode u tačku...Bloo wrote: Šta tačno spada u preseravanje?
Znači gnjev žena na postojeći položaj u društvu i i iskazivanje istog izaziva gnjev muškaraca jer nije dovoljno prilagođen očekivanim obrascima ponašanja žena i dozvoljenim načinima iskazivanja istog, odnosno skretanje pažnje na neke probleme u društvu koji se tiču spola treba pratiti određeni, prihvatljivi modus izražavanja koji neću uznemiravati drugi spol? Možemo komotno ovdje napraviti referencu na psovanje.
Muškarci se nikada nisu morali izboriti za neko svoje pravo, već im je ono dato ili je pak od početka ugrađeno u sam sistem kako društva tako i vrijednosti. Ti prava imaš po defaultu. Jedino se npr. možda moraš boriti da budeš prisutan na porodu, da budeš odgajatelj u vrtiću - samo mi ovo trenutno pada na pamet.
I sada žene trebaju da na muškarcima prihvatljiv način iskazuju svoj gnjev zbog položaja i da na njima prihvatljiv način skreću pozornost na diskriminaciju itd? Inače, ništa od reforme, promjene itd?
Razumijem šta želiš da kažeš, ali isto tako razumijem i određene ekstremne pojave feminizma.
Hoćemo mi zajedno stući jedan lonac pure? sa puno sira i pavlake
?
Nešto što se vijekovima gaji je veoma teško promijeniti, pa tako i patrijarhat od kojeg niste samo imale štetu kako to neke gospođe stalno predstavljaju. Zašto su mnoge žene protiv ovih oblika feminizma koji meni smetaju, pa usudiću se reći i protiv svih? To nije samo zato što su naučene da ne znaju za bolje niti da koriste plodove rada feminizama, već njima patrijarhat odgovora. Vole tu svoju comfort zonu pod pretpostavkom da se muškarac brine o njima i djeci i da nema neke vrste nasilja.
Dalje, također je pogrešno opravdavati feminizme i feminističke pokrete čisto iz neke osvete u smislu mi smo šefovali vijekovima, pa hajde da vi sad počnete. To se ne radi forsiranjem i neće se promijeniti preko noći, već dijalogom. Drugačije ne ide. Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.
Izuzetno si mi draga osoba na ovom forumu, ali se ovdje razilazimo skoro u potpunosti. Nadam se da ne hatoriš
Last edited by MarlboroGold on 10/05/2018 18:09, edited 1 time in total.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#3247 Re: Danasnji "feminizam"
Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.
I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.
- otherside
- Posts: 4922
- Joined: 30/10/2004 00:32
- Location: sarajevo
#3248 Re: Danasnji "feminizam"
Bloo wrote:Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.
![]()
I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.
autogol
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3249 Re: Danasnji "feminizam"
Bolje sa ovimBloo wrote:Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.
![]()
I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.

- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#3250 Re: Danasnji "feminizam"
Ako ti tako kažešBloo wrote:Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.
![]()
I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.

