Ukrajina

Post Reply
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3226 Re: Ukrajina

Post by jastuk1 »

Oštro zakuhavanje... izgleda da nije daleko da prvi vojni prvi metak bude ispaljen.... A onda...

10:03:

BBC Ukrainian editor Nina Kuryata in Kiev has received reports of Russian paratroopers threatening to storm Ukrainian army's marine battalion barracks in the village Perevalnoye, south of Simferopol. The battalion refused to hand in weapons and is preparing for assault.
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#3227 Re: Ukrajina

Post by Yug »

vade_mecum wrote:ev par slikica da potakne na razmisljanje neke forumase :D

Image

Image
Ta ce Rus :-D
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#3228 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Russki wrote:
sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere :D
Trčiš pred rudo, takoreći.
Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#3229 Re: Ukrajina

Post by Russki »

sluga_okupatora wrote:
Russki wrote:
sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere :D
Trčiš pred rudo, takoreći.
Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.
Jest al' u qrcu.
iscrtani čovek
Posts: 343
Joined: 10/03/2013 18:24

#3230 Re: Ukrajina

Post by iscrtani čovek »

emigrazione wrote:Za koga mi navijamo ovdje, tj. koji su "nasi"
Ja navijam da ne počne treći svetski...nešto nisam voljan da učestvujem u istom...
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#3231 Re: Ukrajina

Post by vade_mecum »

sluga_okupatora wrote:
Russki wrote:
sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere :D
Trčiš pred rudo, takoreći.
Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.
kako se cini, putin EU i obamu cini nesposobnim. najgore sto se moze desiti je da brisel i washington ohrabre klicka i co. a onda se kurvanjski povuku kako to vjesto znaju.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#3232 Re: Ukrajina

Post by Herr Flick »

Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju :D :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3233 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Herr Flick wrote:Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju :D :D
Herr Flick. Brine me da ovo ne iskoriste da napadnu Siriju.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3234 Re: Ukrajina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

vade_mecum wrote: kako se cini, putin EU i obamu cini nesposobnim. najgore sto se moze desiti je da brisel i washington ohrabre klicka i co. a onda se kurvanjski povuku kako to vjesto znaju.
A Putin k'o SANU i Milošević 90-tih....imamo pravo i dužnost štiti Ruse i one koji govore Ruski na Krimu. Mislim jebote kakva moralna akrobacija i izgovor. :-?
Gdje je srpski grob to je srpska zemlja.
:oops:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 02/03/2014 11:26, edited 1 time in total.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3235 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

Danski vanjski ministar: "Krim je pao bez metka, to nije u redu..." ja budaletine mati mila. Ali kasnje kaze, "zapad mora prizati, da nemam sta u moci da ucini protiv odluke Putina". :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#3236 Re: Ukrajina

Post by Herr Flick »

Challenger__ wrote:
Herr Flick wrote:Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju :D :D
Herr Flick. Brine me da ovo ne iskoriste da napadnu Siriju.
Moguce al tesko da ce do toga doci :D
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3237 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

Ovo sto se danas desava je okupacija tudje teritorije od strane Rusije, po istom scenariju kao Hitlerova okupacija Cehoslovacke 1938 ili Srbocetnicka agresija na Hrvatsku 1991, sve pod izgovorom zastite manjina.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#3238 Re: Ukrajina

Post by vade_mecum »

u medjuvremenu vijest koju je malo ko objavio :skoljka:
A leader of the Ukrainian radical group Pravy Sektor (Right Sector), Dmitry Yarosh, has called on Russia’s most wanted terrorist Doku Umarov to act against Russia in an address posted on Right Sector’s page in VKontakte social network.

The statement points out that “many Ukrainians with arms in the hands” supported Chechen militants in their fight against Russians and “it is time to support Ukraine now.”

The message, signed “leader of Right Sector Dmitry Yarosh” then calls on Umarov “to activate his fight” and “take a unique chance to win” over Russia.
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#3239 Re: Ukrajina

Post by Brkooo »

Challenger__ wrote:
Herr Flick wrote:Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju :D :D
Herr Flick. Brine me da ovo ne iskoriste da napadnu Siriju.
na Iran se zaboravlja... sve je moguce da i oni direktno ulete u ovu sahovsku partiju
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#3240 Re: Ukrajina

Post by poostar »

hehe..mecka igra u ruskom dvoristu al opet rusofili vide nekakav poraz amera i obame u ovom svemu..

kakve pizdarije ovaj forum trpi ...
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#3241 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

Koja panika od juče popodne na zapadnoj hemisferi, haos :lol:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#3242 Re: Ukrajina

Post by Slo Burner »

A hocemo li mi napasta RS, ako krene ovaj rat?
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#3243 Re: Ukrajina

Post by vade_mecum »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
vade_mecum wrote: kako se cini, putin EU i obamu cini nesposobnim. najgore sto se moze desiti je da brisel i washington ohrabre klicka i co. a onda se kurvanjski povuku kako to vjesto znaju.
A Putin k'o SANU i Milošević 90-tih....imamo pravo i dužnost štiti Ruse i one koji govore Ruski na Krimu. Mislim jebote kakva moralna akrobacija i izgovor. :-?
Gdje je srpski grob to je srpska zemlja.
:oops:
dobar izgovor zlata vrijedi
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#3244 Re: Ukrajina

Post by emigrazione »

Hoce li vise zapucati kako treba, pizde izgleda i jedni i drugi
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#3245 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Rusofili se loze na to koliko Ukrajine ce ruje uzeti a na drugoj strani vas ameri uzimaju k’o na sibicama :D

Amerima je sve teze objasniti senatu i poreznim obveznicima zasto trose na vojsku vise nego sljedecih 13 svjetskih zemalja zajedno. Do sada im je to jedva uspjevalo jer kako objasniti da trosis tolike pare a ratujes protiv nekolicine plemenskih gerilaca sirom svjeta.

Amerima je prijeko potreban novi "neprijatelj" i malo masovne histerije a ko je bolji kandidat od "strasne" Rusije, stari hladnoratovski neprijatelj. Vidjeti ces kako ce putem svojih medija satanizovati Rusiju u narednih nekoliko sedmica i mjeseci. Kada to urade i unesu nemir u americka domacinstva onda ce da predloze vojni budzet uvecan za jedno 10-20% umjesto umanje za toliko, kao sto je bilo planirano na pocetku godine.
Ne sumnjam da ce senat jednoglasno donijeti odluku o povecanju izdavanja za vojsku :lol: :lol:
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#3246 Re: Ukrajina

Post by Brkooo »

Martinez_ wrote:Koja panika od juče popodne na zapadnoj hemisferi, haos :lol:
sto jest jest... samo da ne bude vecih sukoba...ak se to prosiri ode sve u Nikaragvu :roll:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3247 Re: Ukrajina

Post by cyprus »

sluga_okupatora wrote:
Russki wrote:
sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere :D
Trčiš pred rudo, takoreći.
Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.
Ja bih reko da je ovo bingo i za SAD i za Ruse... Jedini koji će najebat su Ukrajinci...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3248 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

na Iran se zaboravlja... sve je moguce da i oni direktno ulete u ovu sahovsku partiju
Ma kakvi zaboravlja. Rusija, Iran, Sirija... Sve je to na "šahovskoj ploči". Jedan od najvećih dometa do juče je bio detant sa Iranom (postepeno ukidanje sankcija sa tendencijom da mu se skroz ukinu za nekoliko mjeseci). Slabija pozicija Rusije će dovesti do smanjivanja šansi za detant i eventualne agresije na Siriju, a u perspektivi i na sam Iran.

Ovo je prelomna tačka za svijet, a ne za Ukrajinu.
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#3249 Re: Ukrajina

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 12:36, edited 1 time in total.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3250 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

Martinez_ wrote:Koja panika od juče popodne na zapadnoj hemisferi, haos :lol:
Vidim raduje te sto "predsjednik slobodnog svijeta" okupira tudje teritorije.
Post Reply