Ukrajina
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
#3226 Re: Ukrajina
Oštro zakuhavanje... izgleda da nije daleko da prvi vojni prvi metak bude ispaljen.... A onda...
10:03:
BBC Ukrainian editor Nina Kuryata in Kiev has received reports of Russian paratroopers threatening to storm Ukrainian army's marine battalion barracks in the village Perevalnoye, south of Simferopol. The battalion refused to hand in weapons and is preparing for assault.
10:03:
BBC Ukrainian editor Nina Kuryata in Kiev has received reports of Russian paratroopers threatening to storm Ukrainian army's marine battalion barracks in the village Perevalnoye, south of Simferopol. The battalion refused to hand in weapons and is preparing for assault.
-
Yug
- Posts: 1887
- Joined: 02/06/2013 15:52
#3227 Re: Ukrajina
Ta ce Rusvade_mecum wrote:ev par slikica da potakne na razmisljanje neke forumase![]()
- sluga_okupatora
- Posts: 674
- Joined: 01/08/2013 19:47
#3228 Re: Ukrajina
Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.Russki wrote:Trčiš pred rudo, takoreći.sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere
- Russki
- Posts: 19648
- Joined: 28/05/2012 15:38
- Location: Mentmore Towers
#3229 Re: Ukrajina
Jest al' u qrcu.sluga_okupatora wrote:Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.Russki wrote:Trčiš pred rudo, takoreći.sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere
-
iscrtani čovek
- Posts: 343
- Joined: 10/03/2013 18:24
#3230 Re: Ukrajina
Ja navijam da ne počne treći svetski...nešto nisam voljan da učestvujem u istom...emigrazione wrote:Za koga mi navijamo ovdje, tj. koji su "nasi"
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#3231 Re: Ukrajina
kako se cini, putin EU i obamu cini nesposobnim. najgore sto se moze desiti je da brisel i washington ohrabre klicka i co. a onda se kurvanjski povuku kako to vjesto znaju.sluga_okupatora wrote:Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.Russki wrote:Trčiš pred rudo, takoreći.sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3232 Re: Ukrajina
Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju

- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3233 Re: Ukrajina
Herr Flick. Brine me da ovo ne iskoriste da napadnu Siriju.Herr Flick wrote:Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju![]()
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#3234 Re: Ukrajina
A Putin k'o SANU i Milošević 90-tih....imamo pravo i dužnost štiti Ruse i one koji govore Ruski na Krimu. Mislim jebote kakva moralna akrobacija i izgovor.vade_mecum wrote: kako se cini, putin EU i obamu cini nesposobnim. najgore sto se moze desiti je da brisel i washington ohrabre klicka i co. a onda se kurvanjski povuku kako to vjesto znaju.
Gdje je srpski grob to je srpska zemlja.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 02/03/2014 11:26, edited 1 time in total.
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#3235 Re: Ukrajina
Danski vanjski ministar: "Krim je pao bez metka, to nije u redu..." ja budaletine mati mila. Ali kasnje kaze, "zapad mora prizati, da nemam sta u moci da ucini protiv odluke Putina". 
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3236 Re: Ukrajina
Moguce al tesko da ce do toga dociChallenger__ wrote:Herr Flick. Brine me da ovo ne iskoriste da napadnu Siriju.Herr Flick wrote:Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju![]()
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#3237 Re: Ukrajina
Ovo sto se danas desava je okupacija tudje teritorije od strane Rusije, po istom scenariju kao Hitlerova okupacija Cehoslovacke 1938 ili Srbocetnicka agresija na Hrvatsku 1991, sve pod izgovorom zastite manjina.
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#3238 Re: Ukrajina
u medjuvremenu vijest koju je malo ko objavio
A leader of the Ukrainian radical group Pravy Sektor (Right Sector), Dmitry Yarosh, has called on Russia’s most wanted terrorist Doku Umarov to act against Russia in an address posted on Right Sector’s page in VKontakte social network.
The statement points out that “many Ukrainians with arms in the hands” supported Chechen militants in their fight against Russians and “it is time to support Ukraine now.”
The message, signed “leader of Right Sector Dmitry Yarosh” then calls on Umarov “to activate his fight” and “take a unique chance to win” over Russia.
- Brkooo
- Posts: 10359
- Joined: 15/12/2011 22:23
- Location: Where Eagles Dare
#3239 Re: Ukrajina
na Iran se zaboravlja... sve je moguce da i oni direktno ulete u ovu sahovsku partijuChallenger__ wrote:Herr Flick. Brine me da ovo ne iskoriste da napadnu Siriju.Herr Flick wrote:Svi oni koji misle da ce EU,NATO I SAD nešto uciniti grdno se varaju![]()
-
poostar
- Posts: 1217
- Joined: 22/01/2008 13:15
- Location: Picin Han
#3240 Re: Ukrajina
hehe..mecka igra u ruskom dvoristu al opet rusofili vide nekakav poraz amera i obame u ovom svemu..
kakve pizdarije ovaj forum trpi ...
kakve pizdarije ovaj forum trpi ...
-
Martinez_
- Posts: 2266
- Joined: 18/12/2013 09:51
#3241 Re: Ukrajina
Koja panika od juče popodne na zapadnoj hemisferi, haos 
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#3242 Re: Ukrajina
A hocemo li mi napasta RS, ako krene ovaj rat?
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#3243 Re: Ukrajina
dobar izgovor zlata vrijediDrvosjeca iz Dejcica wrote:A Putin k'o SANU i Milošević 90-tih....imamo pravo i dužnost štiti Ruse i one koji govore Ruski na Krimu. Mislim jebote kakva moralna akrobacija i izgovor.vade_mecum wrote: kako se cini, putin EU i obamu cini nesposobnim. najgore sto se moze desiti je da brisel i washington ohrabre klicka i co. a onda se kurvanjski povuku kako to vjesto znaju.
Gdje je srpski grob to je srpska zemlja.
- emigrazione
- Posts: 7800
- Joined: 01/09/2010 13:40
#3244 Re: Ukrajina
Hoce li vise zapucati kako treba, pizde izgleda i jedni i drugi
- sluga_okupatora
- Posts: 674
- Joined: 01/08/2013 19:47
#3245 Re: Ukrajina
Rusofili se loze na to koliko Ukrajine ce ruje uzeti a na drugoj strani vas ameri uzimaju k’o na sibicama
Amerima je sve teze objasniti senatu i poreznim obveznicima zasto trose na vojsku vise nego sljedecih 13 svjetskih zemalja zajedno. Do sada im je to jedva uspjevalo jer kako objasniti da trosis tolike pare a ratujes protiv nekolicine plemenskih gerilaca sirom svjeta.
Amerima je prijeko potreban novi "neprijatelj" i malo masovne histerije a ko je bolji kandidat od "strasne" Rusije, stari hladnoratovski neprijatelj. Vidjeti ces kako ce putem svojih medija satanizovati Rusiju u narednih nekoliko sedmica i mjeseci. Kada to urade i unesu nemir u americka domacinstva onda ce da predloze vojni budzet uvecan za jedno 10-20% umjesto umanje za toliko, kao sto je bilo planirano na pocetku godine.
Ne sumnjam da ce senat jednoglasno donijeti odluku o povecanju izdavanja za vojsku

Amerima je sve teze objasniti senatu i poreznim obveznicima zasto trose na vojsku vise nego sljedecih 13 svjetskih zemalja zajedno. Do sada im je to jedva uspjevalo jer kako objasniti da trosis tolike pare a ratujes protiv nekolicine plemenskih gerilaca sirom svjeta.
Amerima je prijeko potreban novi "neprijatelj" i malo masovne histerije a ko je bolji kandidat od "strasne" Rusije, stari hladnoratovski neprijatelj. Vidjeti ces kako ce putem svojih medija satanizovati Rusiju u narednih nekoliko sedmica i mjeseci. Kada to urade i unesu nemir u americka domacinstva onda ce da predloze vojni budzet uvecan za jedno 10-20% umjesto umanje za toliko, kao sto je bilo planirano na pocetku godine.
Ne sumnjam da ce senat jednoglasno donijeti odluku o povecanju izdavanja za vojsku
- Brkooo
- Posts: 10359
- Joined: 15/12/2011 22:23
- Location: Where Eagles Dare
#3246 Re: Ukrajina
sto jest jest... samo da ne bude vecih sukoba...ak se to prosiri ode sve u NikaragvuMartinez_ wrote:Koja panika od juče popodne na zapadnoj hemisferi, haos
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3247 Re: Ukrajina
Ja bih reko da je ovo bingo i za SAD i za Ruse... Jedini koji će najebat su Ukrajinci...sluga_okupatora wrote:Kakvo to, ovaj razvoj situacije je bingo za amere.Russki wrote:Trčiš pred rudo, takoreći.sluga_okupatora wrote:Ajme koji je ovo dobitak za amere
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#3248 Re: Ukrajina
Ma kakvi zaboravlja. Rusija, Iran, Sirija... Sve je to na "šahovskoj ploči". Jedan od najvećih dometa do juče je bio detant sa Iranom (postepeno ukidanje sankcija sa tendencijom da mu se skroz ukinu za nekoliko mjeseci). Slabija pozicija Rusije će dovesti do smanjivanja šansi za detant i eventualne agresije na Siriju, a u perspektivi i na sam Iran.na Iran se zaboravlja... sve je moguce da i oni direktno ulete u ovu sahovsku partiju
Ovo je prelomna tačka za svijet, a ne za Ukrajinu.
-
spacek
- Posts: 620
- Joined: 02/02/2012 23:55
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#3250 Re: Ukrajina
Vidim raduje te sto "predsjednik slobodnog svijeta" okupira tudje teritorije.Martinez_ wrote:Koja panika od juče popodne na zapadnoj hemisferi, haos


