Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#32176 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

@sabina..prvo da te pozdravim. Drugo da te pitam zasto si promijenila stav, rekla bih korjenito oko NS jer si prosle izbore pored pedjine participacije ovdje bila razlog sto sam glasala NS
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32177 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

KatarinaKosaca wrote:@sabina..prvo da te pozdravim. Drugo da te pitam zasto si promijenila stav, rekla bih korjenito oko NS jer si prosle izbore pored pedjine participacije ovdje bila razlog sto sam glasala NS
:kiss: :kiss: :kiss:
:srce: :srce: :srce:

Koliko god zvučalo klišeizirano , formalno i koliko god smo bombardovani tim izrazom suština je slijedeća :
- apsolutno su jednaki kao i svi drugi , bit bavljenja politikom je uhljebljenje , opći interes je periferan i može se desiti isključivo kada se zadovolji lični ,što je za stranku koja je nastala i razvijala se kao odgovor na sve apsurdnosti , idiotarije i manjkavosti sistema (obrazovanje , svi marifetluci u javnim i ostalim nabavkama , tenderima i poslovima javnih preduzeća) nedopustivo.

Naša stranka da se razumijemo nije stranka kriminalaca , lopova i profitera.
Ali to zasada nije dovoljno za bilo kakvu promjenu.

Kakvu promjenu će eventualno donijeti Falatar ili Marjanović - ne znamo.

Sasvim mi je nebitno da li će lideri Naše stranke biti ili neće biti zastupnici radi paušala i naknada , neka idu u realni sektor da rade.

Od srca te puno , puno pozdravljam i zahvaljujem što si i zbog mene glasala za NS.
Tu poruku sam tada željela prenijeti svakom živom biću na planeti sa pravom glasa u BiH.
Ponavljam , prevarila sam se.
:kiss:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#32178 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Hvala na objasnjenju. Zanimalo me tvoje misljenje jer si bila zagovornik NS i sta se desilo da se promijeni. LP :kiss:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32179 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

KatarinaKosaca wrote:Hvala na objasnjenju. Zanimalo me tvoje misljenje jer si bila zagovornik NS i sta se desilo da se promijeni. LP :kiss:
Ovo naravno nije ni razlog ni povod , recimo da je zanimljivo.....https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/91 ... latar.html.... :kiss:
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#32180 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by criticos »

Ovo je prvi put da ću na nivou KS glasati za Našu stranku, jer ih prvi put smatram ozbiljnom političkom opcijom, za razliku od prethodnih godina kada sam ih više smatrao aktivistima i borcima za cuke i mace. Da li će opravdati moje povjerenje ili ne, treba pružiti prigodu i tek onda vidjeti.
Komentiranje korisnika Dozer i Sabina1 povodom razočarenja u NS je upravo žal za onom Našom strankom koja je bila aktivistička i NGO profila, pa mi je razumljivo gađenje kroz poistovjećivanje sa drugim, jer su konačno postali ozbiljno politički orijentirani.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#32181 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Ako nista Sabina ima srca reci prevarila sam se. Za razliku od ovih sto nas pred svake izbore tuse svojim favoritom
neon-x
Posts: 848
Joined: 18/07/2012 19:13

#32182 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by neon-x »

sabina1 wrote:
KatarinaKosaca wrote:Hvala na objasnjenju. Zanimalo me tvoje misljenje jer si bila zagovornik NS i sta se desilo da se promijeni. LP :kiss:
Ovo naravno nije ni razlog ni povod , recimo da je zanimljivo.....https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/91 ... latar.html.... :kiss:
Falatar je u sluzbi politicke kampanje NS i tu njegova misija zavrsava. Ovim nebulozama Slobodne Bosne o globalnim zavjerama ne treba pridavati paznju.

Slazem se da NS nije ta alternativa koju ocajnicki prizeljkujemo ali je ipak stranka za koju istinski vazi ono o najmanjem zlu. Najstrasniji ciljevi su im uhljebljenje, licni status i prilika za soljenje pameti o ljudskim pravima i vlastitoj moralnoj superiornosti. U poredjenju sa ucescem u organiziranom kriminalu svih ostalih stranaka ovo njihovo mi izgleda simpaticno.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32183 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

criticos wrote:.....jer su konačno postali ozbiljno politički orijentirani.
:lol: :lol: :lol:

Peđa Kojović u APRILU 2018 o kandidaturi Danisa Tanovića :
Tanovića s glave nema na list(ama) par mjeseci kasnije.

Afera Baroš :
Nema stava , objašnjenja , saopštenja - ničega. Ok. Zašto onda Baroš , predsjednik nadzornog odbora nije na list(ama) ?

Najaktivniji i najproduktivniji (a jedini) zastupnik u Federaciji daje jasne razloge odlaska :
NEMA STAVA. Zapravo ljudi koji nisu pravnici po struci uče doktora pravnih nauka - pravu i kritikuju njegove poteze u parlamentu Federacije nakon što je on sa stanovišta STRUKE podržao taj Zakon iako je uporno i sistematski , redovno godinu dana pismenim putem obavještavao PR i predsjedništvo Naše stranke o svojim planovima i potezima u parlamentu Federacije a na iste nikada nije dobio niti jedan zvaničan odgovor , slovo :
Pametnom i išaret dosta.
Pametnom i i od išaret dosta kada sazna neke druge stvari o kojima ne treba pisati , jer tamo još uvijek ima sjajnih ljudi.
Vama sretno u tom prelasku sa NGO u "ozbiljnu političku organizaciju" :
I ne zaboravite ugasiti svjetlo. Troši se energija.

neon-x wrote:......Najstrasniji ciljevi su im uhljebljenje, licni status i prilika za soljenje pameti o ljudskim pravima i vlastitoj moralnoj superiornosti. U poredjenju sa ucescem u organiziranom kriminalu svih ostalih stranaka ovo njihovo mi izgleda simpaticno.
A tek kako je to simpatično ostalim glasačima koji očekuju STAVove i reakcije....da ne kažem promjene....
Last edited by sabina1 on 11/09/2018 20:52, edited 1 time in total.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32184 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

sabina1 wrote:
kluz franjo wrote: Recimo da ne sporim, ništa od gore rečenog.
Da li je Vaša sugestija, da je svejedno glasati ili ne glasati? Da je svejedno za koga glasati?
Pitam ozbiljno. Bez sarkazma i ironije.
Mogu vam napisati samo iz individualnog ugla što je potpuno irelevantno i u uzorku i u kreiranju bilo kakve odluke kod nekog drugog za pitanja koje postavljate.

Naravno da na listi Naše stranke postoje korektni ljudi (korektnost je danas izuzetna vrlina).
Konkretno na kantonalnoj listi Sarajevo ću glasati za Neiru Dizdarević , izuzetno pozitivnu i ponavljam korektnu mladu osobu.
Ali to je posljedica njenog INDIVIDUALNOG RADA i marljivosti odnosno odgovornosti , nikako sistema koji ju je zapravo nominovao.

Naravno da ne bih mogla glasati za nju da je na SDA listi jer to je nespojivo , i na SDP listi bih teško glasala za nju...znate SDP je imao izuzetno neslavne (pogotovo u Sarajevu) kadrove u prošlosti pa se za njih može glasati samo u slučaju da je izbor isključivo između njih i SDA i ništa više , to je prirodan izbor , izbor biološkog opstanka a nikako izbor radi promjena , povjerenja ili nade u bolje.
To je ta razlika između NS i SDP u ovom trenutku , glas za SDP je glas za sistem koji ništa neće promijeniti i gdje individualno pozitivan pojedinac ne može promijeniti bilo šta ukoliko se njegovo djelovanje kosi sa dogovorima ili interesima centrale koji su nerijetki zvanično ili ćutke - sa SDA !
Glas za NS - ljude (namjerno ovo naglašavam) je glas za individue koje će moći možda i nešto učiniti baš zato jer tamo nema nikakvog sistema - svako gleda sebe i glas za NS danas je mnogo nesigurniji , jer vi u biti nemate pojma šta da očekujemo od njih 08.10.2018, , kontate ??

Konkretno nemam osobu na listi za parlament FBiH i parlament BiH u koju sam individualno sigurna da će opravdati moje povjerenje. Očekivati da će neke osobe sa donjeg dijela te liste ući u parlament(e) je potpuno nerealno. Ne želim glasati za stranku jer u tom slučaju moj glas ide nosiocima obje liste - Kojoviću i Ćudićevoj a ni u ludilu za njih dvoje individualno ne želim glasati.
Na sve ostale stranke sam alergična - dakle neću glasati na ovom nivou.

Neću glasati za Falatara , nisam impresionirana njime, a ruku na srce kao Bošnjakinju me mnogo više zanima kandidat za predsjedništvo iz reda mog naroda u kom Naša stranka nema kandidata.

Dakle vidite da je sve posljedica indvidualne procjene a nikako vjere u sistem koji Naša stranka nosi od 08-10-2018.
Brojni su razlozi dosada ispisani.

Jako sam ljuta i razočarana zato što ne mogu glasati za one u čije procjene , stavove i odluke sam vjerovala , jer sam mislila da su identični potrebaama koje ovaj grad i zemlja imaju.
Prevarila sam se.
Lijepo vas pozdravljam.
Najprije da se iskreno zahvalim na otvorenosti i drago mi je što planirate glasati, barem na nekim nivoima.

Naravno da izbori služe i da se neko nagradi novim povjerenjem, ali i da se neko kazni ako pruženo povjerenje nije u potpunosti ispunio. I tu po meni nema ništa sporno. Čak šta više, smatram to obaveznim dijelom demokratske kulture.

Ja ne dijelim u potpunosti Vaše razočarenje u vezi NS, možda i iz razloga što nam ni očekivanja u startu nisu bila ista, ali to nije tema večerašnje emisije.

Ja bih ovdje pokušao iskoristiti neki (nepostojeći) staroforumaški bonus i zamoliti Vas da razmislite o jednoj stvari.
Na zadnjim lokalnim izborima je u općini Centar bukvalno 20 glasova odlučilo da SDA dobije 10. vijećnika, a ne SDP 5-og.
To, kao što nam je danas poznato, možda ne bi značajnije promjenilo tok stvari u konstituisanju općinskog i gradskog vijeća, ali će možda sutra nešto značiti.
Ja Vas samo molim da razmislite o glasanju i na federalnom i državnom nivou.
I to ne o kandidatima i listama NS. Recimo da one ne postoje. Neki drugi kandidati ili liste na koju ste najmanje alergični ili barem manje alergični od kandidata Sarajlić, Izetbegović ili Zvizdić...
Eto, to je moja molba. Da razmislite.
S poštovanjem
Vaš iritantno pragmatični optimista.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32185 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kluz franjo wrote: Najprije da se iskreno zahvalim na otvorenosti i drago mi je što planirate glasati, barem na nekim nivoima.

Naravno da izbori služe i da se neko nagradi novim povjerenjem, ali i da se neko kazni ako pruženo povjerenje nije u potpunosti ispunio. I tu po meni nema ništa sporno. Čak šta više, smatram to obaveznim dijelom demokratske kulture.

Ja ne dijelim u potpunosti Vaše razočarenje u vezi NS, možda i iz razloga što nam ni očekivanja u startu nisu bila ista, ali to nije tema večerašnje emisije.

Ja bih ovdje pokušao iskoristiti neki (nepostojeći) staroforumaški bonus i zamoliti Vas da razmislite o jednoj stvari.
Na zadnjim lokalnim izborima je u općini Centar bukvalno 20 glasova odlučilo da SDA dobije 10. vijećnika, a ne SDP 5-og.
To, kao što nam je danas poznato, možda ne bi značajnije promjenilo tok stvari u konstituisanju općinskog i gradskog vijeća, ali će možda sutra nešto značiti.
Ja Vas samo molim da razmislite o glasanju i na federalnom i državnom nivou.
I to ne o kandidatima i listama NS. Recimo da one ne postoje. Neki drugi kandidati ili liste na koju ste najmanje alergični ili barem manje alergični od kandidata Sarajlić, Izetbegović ili Zvizdić...
Eto, to moja molba. Da razmislite.
S poštovanjem
Vaš iritantno pragmatični optimista.
Moji uvaženi iritantno-pragmatični optimisto :kiss: ,

ljudi koji su DONOSILI ODLUKE su doveli Našu stranku u poziciju u kojoj jeste upravo zbog POZICIJA o kojima vi sugerišete - direktni mandati , bez imalo političke mudrosti , pragmatičnosti , strategije, da ne kažem sistematskog i marljivog RADA u brojnim stvarima a napose - odricanju od nasušno potrebnih (a izuzetno dokazanih !!!) kadrova koji NS-u frenetično nedostaju.

Dijelim vaš izuzetno simpatični i nasušno potrebni optimizam , ali zar vi mislite da bi se njihov odnos u donošenju nekih drugih , javnih odluka iole promijenio ???

:kiss:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32186 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

sabina1 wrote:
kluz franjo wrote: Najprije da se iskreno zahvalim na otvorenosti i drago mi je što planirate glasati, barem na nekim nivoima.

Naravno da izbori služe i da se neko nagradi novim povjerenjem, ali i da se neko kazni ako pruženo povjerenje nije u potpunosti ispunio. I tu po meni nema ništa sporno. Čak šta više, smatram to obaveznim dijelom demokratske kulture.

Ja ne dijelim u potpunosti Vaše razočarenje u vezi NS, možda i iz razloga što nam ni očekivanja u startu nisu bila ista, ali to nije tema večerašnje emisije.

Ja bih ovdje pokušao iskoristiti neki (nepostojeći) staroforumaški bonus i zamoliti Vas da razmislite o jednoj stvari.
Na zadnjim lokalnim izborima je u općini Centar bukvalno 20 glasova odlučilo da SDA dobije 10. vijećnika, a ne SDP 5-og.
To, kao što nam je danas poznato, možda ne bi značajnije promjenilo tok stvari u konstituisanju općinskog i gradskog vijeća, ali će možda sutra nešto značiti.
Ja Vas samo molim da razmislite o glasanju i na federalnom i državnom nivou.
I to ne o kandidatima i listama NS. Recimo da one ne postoje. Neki drugi kandidati ili liste na koju ste najmanje alergični ili barem manje alergični od kandidata Sarajlić, Izetbegović ili Zvizdić...
Eto, to moja molba. Da razmislite.
S poštovanjem
Vaš iritantno pragmatični optimista.
Moji uvaženi iritantno-pragmatični optimisto :kiss: ,

ljudi koji su DONOSILI ODLUKE su doveli Našu stranku u poziciju u kojoj jeste upravo zbog POZICIJA o kojima vi sugerišete - direktni mandati , bez imalo političke mudrosti , pragmatičnosti , strategije, da ne kažem sistematskog i marljivog RADA u brojnim stvarima a napose - odricanju od nasušno potrebnih (a izuzetno dokazanih !!!) kadrova koji NS-u frenetično nedostaju.

Dijelim vaš izuzetno simpatični i nasušno potrebni optizimam , ali zar vi mislite da bi se njihov odnos u donošenju nekih drugih , javnih odluka iole promijenio ???

:kiss:
:D
Napisao sam gore da je "uskraćivanje" glasa nekome, vrlo važan demokratski instrument. U tom kontekstu i ne ulazeći u Vaše razloge, svakako da razumijem i podržavam Vašu takvu odluku.

Ja hoću samo da Vas ponukam da razmislite, o glasanju za neku drugu listu na federalnom i državnom nivou.
Čisto da kao birači ne olakšavamo posao onima koji baš totalno razvaljuju sve čega se dotaknu.
A sada mi recite, da ćete razmisliti... :-D
Vaš nepopravljivo dosadni kolega forumaš.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32187 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kluz franjo wrote:
Ja hoću samo da Vas ponukam da razmislite, o glasanju za neku drugu listu na federalnom i državnom nivou.
Čisto da kao birači ne olakšavamo posao onima koji baš totalno razvaljuju sve čega se dotaknu.
A sada mi recite, da ćete razmisliti... :-D
Vaš nepopravljivo dosadni kolega forumaš.
Koliko god vi dosadni bili to vam ne mogu obećati - svo moje pisanje onda ne bi imalo smisla.
Glasati za ljude kojima više ne vjerujete radi forme je jednako apstinenciji.
Niti u jednom niti u drugom slučaju zapravo ne birate.
Izaći ću na izbore , glasati za kanton i predsjedništvo , ali ću puna srca ubaciti listiće za FBiH i BiH parlament ukrašene raznim srcima , cvjetićima i porukama ljubavi koji će morati biti proglašeni nevažećim.

Puno vas pozdravljam :thumbup:
Last edited by sabina1 on 11/09/2018 21:22, edited 1 time in total.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32188 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

sabina1 wrote:
kluz franjo wrote:
Ja hoću samo da Vas ponukam da razmislite, o glasanju za neku drugu listu na federalnom i državnom nivou.
Čisto da kao birači ne olakšavamo posao onima koji baš totalno razvaljuju sve čega se dotaknu.
A sada mi recite, da ćete razmisliti... :-D
Vaš nepopravljivo dosadni kolega forumaš.
Koliko god vi dosadni bili to vam ne mogu obećati - svo moje pisanje onda ne bi imalo smisla.
Glasati za ljude kojima više ne vjerujete radi forme je jednako apstinenciji.
Niti u jednom niti u drugom slučaju ne birate , nego zapravo ne birate.
Izaći ću na izbore , glasati za kanton i predsjedništvo , ali ću puna srca ubaciti listiće za FBiH i BiH parlament ukrašene raznim srcima , cvjetićima i porukama ljubavi koji će morati biti proglašeni nevažećim.

Puno vas pozdravljam :thumbup:
:thumbup:
U potpunosti uvažavam Vaš stav.
Od mene već danas jedno :srce: (cvjetića nije bilo u ponudi)
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15269
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#32189 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Izvinjavam se na nizu odgovora.
kluz franjo wrote:Kud' te p(r)ozvah... :-D

Kada kažem smjena SDA, ne mislim na PDA, A-SDA i slične loše i gore kopije.

Vidi, ja sam malo gledao rezultate BOSS-a po biračkim mjestima u KS. Najinteresantnije je kada pogledaš rezultate u BM Alipašin Most, Sokolje i taj dio u kojima BOSS na nekim BM osvoji više glasova od SDA. Ne znam da je to moguće bez znanja i saglasnosti SDA NG, a što je direktno i Kifla potvrdio u onom TV "duelu" sa Sarajlićem. Kukićev metod "blagonaklonosti biračkih odbora" se očigledno u prošlosti primjenjivao i na listu BPS-a.
Na ovim izborima je posebno novogradska SDA pod pritiskom i mora "uganjati" svaki glas. To smanjuje prostor za "poklanjanje" sigurnih glasova. Ostanak BOSS-a ispod cenzusa mi se čini realnim scenarijem, dok je BPS vjerovatno ipak knap preko cenzusa. To su sve mandati koji su do sada bili sigurni u SDA kalkulacijama.

Dalje, u ukupnoj računici je naravno bitno ko se opet aktivira i glasa, ali je bitno i ko apstinira ove izbore, a na prošlima je glasao.
Npr. Ako u stukturi apstinenata (5% ili 10.000 glasova) imaš 6000 manje za SDA, a 4000 manje za lijevi centar, i istovremeno u strukturi novoizašlih (10% ili 20.000 glasova) imaš 12.000 za lijevi centar, a 8000 za SDA, ukupna izlaznost ti se povećava za samo 5%, ali je struktura 8:2.

Svjestan sam i ja da se vjerovatno "čupam na noktima", ali razlika između 15 i 18 mandata je 15.000 glasova, a šansa nikada bolja.
Glasovi koje SDA usmjeri u BPS i BOSS nisu glasovi koji prirodno sljeduju SDA i oni ih ne mogu tek tako uzeti sebi. BPS je interesna skupina van SDA halke a BOSS je kupljena skupina apstinenata. Diverzifikacija skupstine ide na ruku onome ko ce biti tek relativni pobjednik ili stranka sa vecim koalicionim potencijalom, a to je po pravilu SDA. Takodjer, gradska sredina je po prirodi takva da ima dovoljno i jednih i drugih da su angazovani tako da elektrizacija jednog dijela elektorata ne moze proci bez elektrizacije drugog dijela. Recimo, relativna pobjeda SDP-a 2010. cesto se pripisuje porastu izlaznosti, a u biti je tek posljedica prilaska neodlucnih biraca SDP-u umjesto SBiH-u i poluraspadu SDA na SDA i SBB.

olimp84 wrote: :thumbup:

postoje li podaci koliko se izbjeglica doselilo u KS i/ili procjena koliko ih danas ima, koliki udio u stanovnistvu KSa imaju.

hvala
pozdrav
Oficijelnih podataka nema ili su toliki raspar da se krecu od 60.000 do 250.000 sto je beskoristan podatak.

Mislim da se orijentacioni broj moze dobiti poredjenjem rezultata 2013. i 1991. uz uvazavanje:
- broja ubijenih i raseljenih tokom rata
- srpskog napustanja okupiranih dijelova sarajeva tokom i nakon reintegracije
- rasprostranjenog popisivanja ljudi sa prebivalistem u KS na popisu u RS
- demografske tranzicije i kretanja stanovnistva

Da ne duzim, moja licna procjena je da se broj ljudi izbjeglih iz Istocne Bosne i njihovih potomaka krece oko 120.000 sa mogucnosti greske od 20%. Broj ekonomskih migranata iz Republike Srbije se po osnovu primljenih drzavljanstava i radnih dozvola za strane drzavljane krece oko 35.000 sa mogucnosti greske od 10%. Broj stanovnika koji su se u proteklih 15 godina doselili iz drugih kantona po osnovu studija ili rada se krece oko 40.000 sa mogucnosti greske od 25% zbog vec poznatog rada na crno. Promjena nije drasticna koliko se cini, ali je dovoljna da radikalno izmijeni politicku i socioekonomsku situaciju i u najuredjenijem drustvu, kao sto se kod nas i desilo.

Banksy wrote:A SBB + SDP?
Solo nema sanse. Realni rezultat im je 12 mandata. DF-GS nece biti dovoljni, morace uzeti Hadzibajrica i jos nekog. Druga varijanta je NS + Hadzibajric/Kifla.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#32190 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

"Problem" NS je sto ima glasace kao vas dvoje. Obrazovane i kriticne. Glas se vaga. SDA to rijesi sa kilo kocke i 20dkg kafe, a SDP sa Titinom slikom. Jbg.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32191 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

criticos wrote:Ovo je prvi put da ću na nivou KS glasati za Našu stranku, jer ih prvi put smatram ozbiljnom političkom opcijom, za razliku od prethodnih godina kada sam ih više smatrao aktivistima i borcima za cuke i mace. Da li će opravdati moje povjerenje ili ne, treba pružiti prigodu i tek onda vidjeti.
Komentiranje korisnika Dozer i Sabina1 povodom razočarenja u NS je upravo žal za onom Našom strankom koja je bila aktivistička i NGO profila, pa mi je razumljivo gađenje kroz poistovjećivanje sa drugim, jer su konačno postali ozbiljno politički orijentirani.
Grijesis. Nikad NS nije bila aktivisticka i NGO profilno orijentisana, i ovo ti govorim kao neko ko je tamo bio skoro od samog pocetka. A mislim da ce se i@sabina sloziti sa mnom.
Stvar je u tome sto je NS krenula junacki, otovrenog srca i s dobrim idejama, i na osnovu toga i takve price i platforme, bosanske i drzavne, na prvim lokalnim izborima na koje je izasla je osvojila nesto sto nijedna tek osnovana stranka nije ovdje nikad osvojila.
I onda je trebalo da se krene i na opste izbore 2012 s istom platformom i pricom, ali...jbg... Iznenada se promijenio kurs i pocela prica kako se, ipak, mora postovati BH Ustav, nacionalni kljucevi, blablabla. Drugim rijecima, jednostavno su se utopili u postojecu matricu, i to je to. Od tada do danas, a to je 6 godina, ja nisam uspio upratiti da su uspjeli progurati bilo sta zaista bitno. Prihvatam da ovdje mozda grijesim, uz neke argumente, naravno.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32192 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

sabina1 wrote:Izaći ću na izbore , glasati za kanton i predsjedništvo , ali ću puna srca ubaciti listiće za FBiH i BiH parlament ukrašene raznim srcima , cvjetićima i porukama ljubavi koji će morati biti proglašeni nevažećim.

Puno vas pozdravljam :thumbup:
E - ne mere! :D
Za predsjednistvo zaokruzi ili Becirevica ili Komsica. Ne jer ih volis ili mislis da ce nesto uraditi, nego cisto radi onoga sto se ranije reklo - da se odatle konacno izbiju SDA i HDZ, tj. da se izbiju te dvije noge svetog konstitutivnog tronosca. A tronozac ne zemo stajati na jednoj noGi nikako :D

Moje skromno misljenje je da se "sveto tripartitetno konstitutivno" sijelo mora poceti razbijati. Pa, zasto onda ne krenuti od predsjednistva, tj. od glave...?
neon-x
Posts: 848
Joined: 18/07/2012 19:13

#32193 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by neon-x »

Dozer wrote:
sabina1 wrote:Izaći ću na izbore , glasati za kanton i predsjedništvo , ali ću puna srca ubaciti listiće za FBiH i BiH parlament ukrašene raznim srcima , cvjetićima i porukama ljubavi koji će morati biti proglašeni nevažećim.

Puno vas pozdravljam :thumbup:
E - ne mere! :D
Za predsjednistvo zaokruzi ili Becirevica ili Komsica. Ne jer ih volis ili mislis da ce nesto uraditi, nego cisto radi onoga sto se ranije reklo - da se odatle konacno izbiju SDA i HDZ, tj. da se izbiju te dvije noge svetog konstitutivnog tronosca. A tronozac ne zemo stajati na jednoj noGi nikako :D

Moje skromno misljenje je da se "sveto tripartitetno konstitutivno" sijelo mora poceti razbijati. Pa, zasto onda ne krenuti od predsjednistva, tj. od glave...?
Samo Hadzikadic. Treba izbiti i zamjenske noge koje su od istog materijala.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32194 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

KatarinaKosaca wrote:"Problem" NS je sto ima glasace kao vas dvoje. Obrazovane i kriticne. Glas se vaga. SDA to rijesi sa kilo kocke i 20dkg kafe, a SDP sa Titinom slikom. Jbg.
Ne znam šta bih ti rekao,...
Mene "problemi NS" interesuju samo ako stoje na putu riješavanja mojih problema.
A moji problemi su loše školstvo i još gore zdravstvo. Moji problemi su loša putna i transportna infrastruktura.
I moj najveći problem je svakodnevno pojačavanje osjećanja apatije i beznađa.
Politika nigdje na svijetu nikada nije mijenjala samu sebe, jer politika nema sposobnost samostalnog evoluiranja.
Politika sa mijenja samo pod dovoljno snažnim pritiskom.
I zato posmatram odluku od @sabina1 ne samo kao legitimnu, već i kao poželjnu - čak i ako se možda ne slažem sa svim argumentima.

Bilo kako bilo, za mene se izborni proces neće završiti danom glasanja. Ja ću kao i do sada nastaviti i direktnim putem, ali i javno propitivati i činjenje i nečinjenje onih koji i mom glasu zahvaljuju poziciju.

Ja ih biram, ja ih plaćam, ali sami od sebe neće sigurno raditi. Kao i svakome, i njima treba "šef nad glavom".
Meni to još uvijek nije problem.

PS: Lijepo te vidjeti na forumu. Ako ništa znam da se barem možemo kvalitetno neslagati. Da znaš da sam se sjetio i @vječitog puno puta u zadnjih par sedmica. Ako čita, ovim putem mu šaljem pozdrave.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#32195 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Dozer wrote:
sabina1 wrote:Izaći ću na izbore , glasati za kanton i predsjedništvo , ali ću puna srca ubaciti listiće za FBiH i BiH parlament ukrašene raznim srcima , cvjetićima i porukama ljubavi koji će morati biti proglašeni nevažećim.

Puno vas pozdravljam :thumbup:
E - ne mere! :D
Za predsjednistvo zaokruzi ili Becirevica ili Komsica. Ne jer ih volis ili mislis da ce nesto uraditi, nego cisto radi onoga sto se ranije reklo - da se odatle konacno izbiju SDA i HDZ, tj. da se izbiju te dvije noge svetog konstitutivnog tronosca. A tronozac ne zemo stajati na jednoj noGi nikako :D

Moje skromno misljenje je da se "sveto tripartitetno konstitutivno" sijelo mora poceti razbijati. Pa, zasto onda ne krenuti od predsjednistva, tj. od glave...?
Eto sad!
Ne čitaš Dozer (u koju si ti školu išao :lol: ),
fino piše da će glasati za predsjedništvo, a prije toga je napisala da će sa liste iz reda bošnjačkog naroda.
Nemoj i ti sada navaljivati. Ispadosmo ko neki sa nekog Brda da smo sišli... :lol:
(interna zeza između mene i kolege)
olimp84
Posts: 125
Joined: 04/03/2018 23:27
Location: krivo usmjeren

#32196 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by olimp84 »

kluz franjo wrote:
KatarinaKosaca wrote:"Problem" NS je sto ima glasace kao vas dvoje. Obrazovane i kriticne. Glas se vaga. SDA to rijesi sa kilo kocke i 20dkg kafe, a SDP sa Titinom slikom. Jbg.
I moj najveći problem je svakodnevno pojačavanje osjećanja apatije i beznađa.
Politika nigdje na svijetu nikada nije mijenjala samu sebe, jer politika nema sposobnost samostalnog evoluiranja.
Politika se mijenja samo pod dovoljno snažnim pritiskom.
:thumbup: :thumbup:

zato ja glasam za sda da ubrzam proces akumulacije pritiska
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#32197 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Moram reći da na ovoj temi najviše cijenim pisanja sabine1 i kluz franje. Neslaganje nije znak nepoštovanja, kolega kluz.

I ako su pisanja na forumu iole pokazatelj nečijeg karaktera, moram reći sljedeće:

Kada sam prvi put primijetio (a ime tome neko vrijeme) iz pisanja sabine1 da se nešto dešava sa njenim odnosom prema NS-u, napisao sam nešto slično ovome šta sada pišem, da mi je neopisivo žao i što je NS postao to što jeste, ali isto toliko, ako ne i više, što je takva osoba kao što je sabina1 doživjela takvo razočarenje.

Lično, jedna ružna osobina, cinizam, me je sačuvala takve "sudbine".
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32198 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

PeraDzetic wrote:Ovdje je riječ o državnoj i kantonalnoj politici, a ne o tome kakav je on ko konobar i koliko ga ljudi cijene zbog tog. Obnaša treći mandat u OV i opet je Naša stranka 5.stranka na Ilidzi po broju glasova.
Opet me nisi razumio... ni za Titu nisam pisao kakav je bio kao bravar, niti da li su ga cijenili zato što je bio vrhunski bravar... pisao sam kakav je bio kao političar, čovjek/insan... nisam pisao ni o u selu veoma poštovanog domačina, rudaru sa širokog čela rudnika Mramor iz Šeriča kraj Priluka zato što jer vrhunski rudar, nego zato što je čestit i pošten čovjek, dobar domačin, dobar komšija, pravedan đematlija i vjernik koji se ne boji usprotiviti lokalnom Hođi kad nije u pravu i poslat ga u PM kad ih navlači na zlo..., niti lokalnog aktivistu SDA/PDA, SBB; SNSD; HDZ; SDP..., uglavnom kabadahiju i seoskog đilkoša neradnika što pred lokalnim dučanom povazdan loče gajbe piva i reketira trgovca... kad ga laže i prijeti mu što ne glasa za SDA/PDA; SBB; SNSD; HDZ; SDP..., razbiti ga i išutati ko dete zvečku ... govorim u rudaru iz Šerića što šuzajmi kad nema,ali vrati na vrijeme, da na zajam fukari kada je u potrebi, ne traži kamatu, dvorište mu uredno, njiva uzorana, livada pokošena, cvijetnjak blista, smeče tamo gdje treba bude, vanjska čenifa uvijek okrečena, nikoga ne vrijeđa, dolaze mu po savjet ... zbog mudrosti i dobronamjernosti, djeca vaspitana da starici iz sela ponese teške cegere i pokosi dvorište, čerka radi na njivi i čuva ovce, a na fakultetu desetke a starijem od sebe prva nazove selam i upita za zdravlje, ispod krave u svakom momentu počišćeno, ovce ošišane, kad koju proda, ima orginalni papir da nema brucelozu, šljive, jabuke, kruške grožđe obrano,, obrano i pokišeljeno, ima svoju motorku i sav ostali alat, ne uzajma, prevrne čokalj kad vidi da mu je dosta, iščekiča drvo u svojoj šumi, ne ide u državnu da krade, iako mu je na međi, ne mjerka komšijinu ženu, kčerku...da ih pojebe obadvije, dok komšija domačin ode u WC... E takvog bih ja volio imati u svojoj vlasti... ne treba mu fakultetska diploma, magisterij, doktorat...naravno iz iste takve po moralu, a školovane , stručne i kompetentne.

E sa Titom bravaram su u Španiju krenuli tek nekolicina, najpoštenijih najčasnijih i naj hrabrijih... tako i u partizane... svi koji su 41-e krenuli iz udobnih, toplih kuča punih hrane u šumu, a mogli da ostanu u žandarima, ustašama, četnicima, hanđrovcima, domobranima,ljotičevcima, nedičevcima, pašičevcima... i udobno i rahat žive i dobijaju pološaje i kune... su imali muda ko lubenice... a karakter ko orački plug...
Tek su se 44. partzizani omasovili ka su se dupeuvlakači, spletkaroši, profiteri, dupelisci, poltroni i nehljebi dohavizali da im je vrijeme da skidaju šubare, ahmedije, mitre... i kame... i meču petokrake i kače bombe na opasače...
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32199 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

kluz franjo wrote:
Dozer wrote:
sabina1 wrote:Izaći ću na izbore , glasati za kanton i predsjedništvo , ali ću puna srca ubaciti listiće za FBiH i BiH parlament ukrašene raznim srcima , cvjetićima i porukama ljubavi koji će morati biti proglašeni nevažećim.

Puno vas pozdravljam :thumbup:
E - ne mere! :D
Za predsjednistvo zaokruzi ili Becirevica ili Komsica. Ne jer ih volis ili mislis da ce nesto uraditi, nego cisto radi onoga sto se ranije reklo - da se odatle konacno izbiju SDA i HDZ, tj. da se izbiju te dvije noge svetog konstitutivnog tronosca. A tronozac ne zemo stajati na jednoj noGi nikako :D

Moje skromno misljenje je da se "sveto tripartitetno konstitutivno" sijelo mora poceti razbijati. Pa, zasto onda ne krenuti od predsjednistva, tj. od glave...?
Eto sad!
Ne čitaš Dozer (u koju si ti školu išao :lol: ),
fino piše da će glasati za predsjedništvo, a prije toga je napisala da će sa liste iz reda bošnjačkog naroda.
Nemoj i ti sada navaljivati. Ispadosmo ko neki sa nekog Brda da smo sišli... :lol:
(interna zeza između mene i kolege)
Nisam imao cvikere pa fulih da nema "ne" :lol: :lol:
Do mene @Sabince, sorry :D
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#32200 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

Gdje se moze pogledati lista kandidata NS?

Sabina1 :thumbup:
Locked