Prpa.ba wrote:Nestabilnost je vec izazvana 25.09.2016. sto je, da podsjetim predizborne patriotice, datum od kojeg institucije tzv. BiH ne funkcionisu niti imaju ingerencije na teritoriji susjedne nam Republike Srpske.![]()
Molim predstavnike NS u sudskoj, izvrsnoj i zakonodavnoj vlasti BiH da zatvore vrata pakla i osiguraju provedbu zakona BiH na teritoriji susjedne RS. Ili sam nesto pomijesao.
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32001 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32002 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ihhh. Ti to o nekoj, tamo "vladavini zakona"?Prpa.ba wrote:Nestabilnost je vec izazvana 25.09.2016. sto je, da podsjetim predizborne patriotice, datum od kojeg institucije tzv. BiH ne funkcionisu niti imaju ingerencije na teritoriji susjedne nam Republike Srpske.![]()
Molim predstavnike NS u sudskoj, izvrsnoj i zakonodavnoj vlasti BiH da zatvore vrata pakla i osiguraju provedbu zakona BiH na teritoriji susjedne RS. Ili sam nesto pomijesao.
Kada bi se barem za početak postigao konsenzus, da ako se koalicioni ugovori sačinjavaju i potpisuju na tri ustavom BiH definisana i imenovana službena jezika, da koalicioni partneri moraju prethodno u potpunosti sprovesti, a ne opstruirati ovu najosnovniju ustavnu odredbu.
Ni jedna stranka, pa ni NS, nije ovo navela kao neku "crvenu liniju"...
-
Haman2
- Posts: 3998
- Joined: 09/12/2016 20:04
#32003 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Nema sta, "Nasa stranka najbolja stranka, jer ce nas bas ona izvuci iz ove situacije". Pojavio se mlad i nepoznat vodja koji ne zna ni svoj maternji jezik. Raspricao se po bosanskim carsicama a prije toga konsultovao sve hrvatske ekstreme i sad farba pamet onim koji to zele.
"Sve sto on predlozi od koristi za BiH, Covic i Dodik odmah prihvataju" To odmah slijede poslanici koji obozavaju Dodika i Covica. "Malo morgen" sto rece pokojni Slobodan Milosevic ako je pokojni.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32004 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Konto da otvorim Temu za pljuviste, etiketiste i mrzitele Naše Stranke i Boriše Falatara...
Toliko im se u posljednjih nekoliko dana povečao broj, da od njih ne možeš prići temi...
Napišeš jedan post... njih deset se odmah stvori...
Toliko im se u posljednjih nekoliko dana povečao broj, da od njih ne možeš prići temi...
Napišeš jedan post... njih deset se odmah stvori...
-
Haman2
- Posts: 3998
- Joined: 09/12/2016 20:04
#32005 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Kazes "pljuvisti". Mislim da si nesto pobrkao. Kandidati za zlana Predsjednistva uporno pljuju jedni po drugima. Niko ne prica KAKO nesto promijeniti. Svi pricaju o manama onog drugog. Pa ovaj kandidat Nase stranke je stvarno neozbiljan covjek. Nasa stranka nema veliku bazu i ako je pametan odmah zna daa ne moze biti izabran za clana Predsjednistva BiH.
Kome on kvari, koje i cije igre igra mozda zaznamo uskoro.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32006 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Volio bih da se Pedja malo vrati na temu... makar i onaj stric, da te malo informiše o stanju NS na kladionicama... a i kluz je dobro informisan... ja ovo meljem samo ituitivno...
-
Haman2
- Posts: 3998
- Joined: 09/12/2016 20:04
#32007 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Samo "melji" nema problema zitarice su iz uvoza ali ipak slicne nasim.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#32008 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
ANTIBOSANSKO DJELOVANJE NAŠE STRANKE: Kad sarajevskoj raji narastu papci
Ovakva percepija režimskih medija „sarajevske raje“ koja se okuplja oko Naše stranke sasvim je primjerena jer krišom već dugi niz godina šuruju sa „papacima“ iz SDA
4. Septembra 2018.
FOTO: Kojović (media.ba)
FOTO: Kojović (media.ba)
U svom analitičkom osvrtu ko će sve „SDA-u izići na mejda“, prorežimsko glasilo Stav“ tretiralo je i „antibosanko djelovanje“ Naše stranke i njenog lidera Peđe Kojovića.
„Naša stranka (NS) u Sarajevu okuplja dio Bošnjaka iz oblasti kulture“, piše u analizi. „Njihov profesionalni ugled NS upotrebljava s ciljem političkog utjecaja na Bošnjake da budu suprotstavljeni politici SDA, pa i SDP-a. Žele ostaviti utisak da su distancirani od politika koje su organizirale oružanu agresiju na RBiH, ali isto tako da su distancirani i od politike snaga odbrane BiH. Također, žele ostaviti utisak da su distancirani i od politika koje poslije rata slijede ili agresivne ili odbrambene politike.
Indikativno je da ova stranka i njeno vodstvo želi preuzeti upravljanje strategijom obrazovanja u Kantonu Sarajevu, a zatim u Federaciji BiH. Pritom se zalažu za tzv. anacionalni model obrazovanja, koji bi najviše štete mogao donijeti isključivo bošnjačkom narodu. Ako bi ova stranka bila u prilici konstruirati vlast u Kantonu Sarajevu ili Federaciji BiH, vrlo je izvjesno da bi ciljala na poziciju ministra obrazovanja ili ministra kulture. No, što se tiče šireg građanstva, ideološka i politička priroda NS u naprijed navedenom smislu nije objašnjena građanima BiH ni približno kako je nužno.
Prema tome, ideološki i politički stavovi NS na sredini su između antibosanskohercegovačkih politika i probosanske politike, što u konačnom ima smisao antibosanskohecegovačkog djelovanja. NS sebe smatra da je liberalne ideološke orijentacije, te odbacuje inicijative da se integrira u SDP, ali se zalaže za jedinstven nastup ljevice s ciljem poraza SDA.
Lideri NS negodovali su što je u BiH Ambasada Turske obilježila drugu godišnjicu pokušaja državnog udara u Turskoj, posebno zato što su manifestacijama u tom povodu prisustvovali najviši zvaničnici državnih institucija i zvaničnici Islamske zajednice. Naša stranka stavlja se u zaštitu Fethulaha Gülena i njegovih sljedbenika koji su organizirali pokušaj državnog udara u Turskoj 15. jula 2016. Godine“, stoji u analizi.
Ovakva percepija režimskih medija „sarajevske raje“ koja se okuplja oko Naše stranke sasvim je primjerena jer krišom već dugi niz godina šuruju sa „papcima“ iz SDA. Ako to ne čini Travničanin Kojović koji nije ništa „jamio“ to su dobrano na „kulturan“ način činili mnogi drugi poput Dine Mustafića, pa i samog Danisa Tanovića.
(TBT)
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32009 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Znaš da je neko na dobrom putu, kada su "istraživački timovi" iz "nezavisnih medija" poput "Slobodne Bosne", "Stava" i Latićevog "Bosanskog vakta" saglasni da taj neko ili u ovom slučaju Naša stranka "ništa ne valja".
Iskreno ne znam šta je smješnije: ovo "istraživački" ili ovo "timovi", a ne znam ni šta je tužnije: ovo "nezavisni" ili "mediji"...
Zahvaljujem se kolegama forumašima, koji su nesebično, i svaki iz svojih motiva, sa nama podjelili ova remek-djela savremenog istraživačkog novinarstva.
Šta nam dakle poručuje "Vatićev lakat" u gornjem tekstu, najprije citirajući kompletnu "analizu" "istraživačkog tima" "prorežimskog glasila" Stav u kojoj između ostalog stoji:
Ali logiku onih kojima ovakve konstrukcije imaju smisla bih stvarno barem na 15. min volio imati. Pa da se rahat odmorim.
Iskreno ne znam šta je smješnije: ovo "istraživački" ili ovo "timovi", a ne znam ni šta je tužnije: ovo "nezavisni" ili "mediji"...
Zahvaljujem se kolegama forumašima, koji su nesebično, i svaki iz svojih motiva, sa nama podjelili ova remek-djela savremenog istraživačkog novinarstva.
Šta nam dakle poručuje "Vatićev lakat" u gornjem tekstu, najprije citirajući kompletnu "analizu" "istraživačkog tima" "prorežimskog glasila" Stav u kojoj između ostalog stoji:
Ovu "analizu" Stava, "Vatićev lakat" ocjenjuje pozitivno:...„Naša stranka (NS) u Sarajevu okuplja dio Bošnjaka iz oblasti kulture“, piše u analizi. „Njihov profesionalni ugled NS upotrebljava s ciljem političkog utjecaja na Bošnjake da budu suprotstavljeni politici SDA, pa i SDP-a.
...NS sebe smatra da je liberalne ideološke orijentacije, te odbacuje inicijative da se integrira u SDP, ali se zalaže za jedinstven nastup ljevice s ciljem poraza SDA."
uz argumentaciju:Ovakva percepija režimskih medija „sarajevske raje“ koja se okuplja oko Naše stranke sasvim je primjerena
Šta se u glavama autora ovakvih "analiza" dešava, stvarno ne želim znati.jer krišom već dugi niz godina šuruju sa „papcima“ iz SDA.
Ali logiku onih kojima ovakve konstrukcije imaju smisla bih stvarno barem na 15. min volio imati. Pa da se rahat odmorim.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#32010 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sa onim falatarom vazda zanimljivo. Fascinira njegovo neznanje politickog sistema u bih.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32011 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne tvrdim da možda niste u pravu, ali može li malo konkretnije?
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32012 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Doduše, možda poslije Izbora bude imala...
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32013 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne tvrdim da možda niste u pravu, ali može li malo konkretnije?Control panel wrote:Sa onim falatarom vazda zanimljivo. Fascinira njegovo neznanje politickog sistema u bih.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#32014 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Procitaj danasnji intervju na klixu. Jel je se on to pinasa kao bakir, covic.. kad daju izjave. Covjek ne zna jel daje izjavu kao prefsjednil stranke ili clan predsjednistva. Sve udrobio i sto jesu i sto nisu nadleznosti i ovlasti predsjednistva.kluz franjo wrote:Ne tvrdim da možda niste u pravu, ali može li malo konkretnije?Control panel wrote:Sa onim falatarom vazda zanimljivo. Fascinira njegovo neznanje politickog sistema u bih.
Last edited by Control panel on 07/09/2018 16:00, edited 1 time in total.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#32015 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nisam siguran da čitamo isti intervju.
U ovom https://www.klix.ba/vijesti/bih/borisa- ... /180906085 navodi u čitavom prvom dijelu šta planira činiti i sve je iz domena vanjske politike, tj . nadležnosti Predsjedništva.
Tek na izričito pitanje novinara/novinarke glede "problema koji nisu u domenu Predsjedništa", odgovara:
U ovom https://www.klix.ba/vijesti/bih/borisa- ... /180906085 navodi u čitavom prvom dijelu šta planira činiti i sve je iz domena vanjske politike, tj . nadležnosti Predsjedništva.
Tek na izričito pitanje novinara/novinarke glede "problema koji nisu u domenu Predsjedništa", odgovara:
a zatim napominje da o tim drugim stvarima govori u stranačkom kapacitetu:Najčešće pričam o onome što konkretno možemo uraditi vođenjem vanjske politike.
Ne znam kako izgleda "neudrobljeno", ako je ovo "udrobljeno".Pričam o zdravstvu i školstvu, jer sam trenutno najistureniji član Naše stranke koja ima planove za te sfere, pričam o politikama koje mi kao stranka želimo sprovesti da poboljšamo život građana.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#32016 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
control panel pravi stranacki udarnik
samo sto puno cesce promasi,nego nesto i pogodi
Falaatar nije budala,zna gdje je dosao i sta radi,samo sto hoce da mijenja retoriku medijskog nastupa i nece da blati nikoga,nego fura svoju pricu
pogledaj sve intervjue do sada i ni u jednom neces naci negativnosti i pljuvanje po drugim kandidatima
a vi stranacki botovi se trudite da popljujete sve i svakoga,jer svako nudi ono sto ima...nego pozitivu a neko negativu
samo sto puno cesce promasi,nego nesto i pogodi
Falaatar nije budala,zna gdje je dosao i sta radi,samo sto hoce da mijenja retoriku medijskog nastupa i nece da blati nikoga,nego fura svoju pricu
pogledaj sve intervjue do sada i ni u jednom neces naci negativnosti i pljuvanje po drugim kandidatima
a vi stranacki botovi se trudite da popljujete sve i svakoga,jer svako nudi ono sto ima...nego pozitivu a neko negativu
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#32018 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Gledao sa fanastčan spot Naše stranke na FB... danas objavljen... nažalost ne znam ga skinuti i ovdje postaviti... ali garantujem da nikoga neče ostaviti ravnodušnim...
... ja se osječam tako ponosno... 
- plain vanilla
- Posts: 70302
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#32019 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zasto si ti ponosan zbog spota neke stranke?kmirsad wrote:Gledao sa fanastčan spot Naše stranke na FB... danas objavljen... nažalost ne znam ga skinuti i ovdje postaviti... ali garantujem da nikoga neče ostaviti ravnodušnim...... ja se osječam tako ponosno...
A dzaba pljuju po ovom Barisi, pa on je autsajder, ima sanse samo na forumu
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#32020 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ma ne zna cojk dje goni. Na hajr i na dobro al da bog da
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#32021 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Po Falataru se hrače iz razloga što će otkinut koju hiljadu glasova našem zlatnom ljiljanu u borbi protiv Sarumana sa Radobolje, a ta hiljada se možda pokaže kao presudnaplain vanilla wrote:Zasto si ti ponosan zbog spota neke stranke?kmirsad wrote:Gledao sa fanastčan spot Naše stranke na FB... danas objavljen... nažalost ne znam ga skinuti i ovdje postaviti... ali garantujem da nikoga neče ostaviti ravnodušnim...... ja se osječam tako ponosno...
![]()
A dzaba pljuju po ovom Barisi, pa on je autsajder, ima sanse samo na forumu
PS Samo što ja plaho ne vjerujem da bi puno Falatarovih glasača glasalo za Komšića, sve i da nema Falatara... Salonci su to sve...
- plain vanilla
- Posts: 70302
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#32022 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nije meni zao da otkida Komsicu, treba i Covicu pomoci malocyprus wrote: Po Falataru se hrače iz razloga što će otkinut koju hiljadu glasova našem zlatnom ljiljanu u borbi protiv Sarumana sa Radobolje, a ta hiljada se možda pokaže kao presudnaTo ga ujedno čini i ruskim špijunom
PS Samo što ja plaho ne vjerujem da bi puno Falatarovih glasača glasalo za Komšića, sve i da nema Falatara... Salonci su to sve...
Iako mislim da Komsic vise nema sanse uzeti izbore, ni sa ni bez NS. Ali nema ni ovaj lik, pa mi smijesno malo kako na forumu dobije na znacaju nesto zapravo nebitno.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#32023 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Cijela fama oko trke za predsjedništvo je debelo napuhana i pretjerano joj se daje na značaju... Bosna i Hercegovina ne bi dobila ništa pobjedom Komšića, čak i kad bi se magičnim štapićem u predsjedništvo uspjelo instalirati recimo Svetozara Pudara u srpsku fotelju... Ako bi entietsko glasanje i sve poluge vlasti u Republici Srpskoj ostale u rukama Dodika ili nekoga slično - džaba i 3:0 u predsjedništvuplain vanilla wrote:Nije meni zao da otkida Komsicu, treba i Covicu pomoci malocyprus wrote: Po Falataru se hrače iz razloga što će otkinut koju hiljadu glasova našem zlatnom ljiljanu u borbi protiv Sarumana sa Radobolje, a ta hiljada se možda pokaže kao presudnaTo ga ujedno čini i ruskim špijunom
PS Samo što ja plaho ne vjerujem da bi puno Falatarovih glasača glasalo za Komšića, sve i da nema Falatara... Salonci su to sve...![]()
Iako mislim da Komsic vise nema sanse uzeti izbore, ni sa ni bez NS. Ali nema ni ovaj lik, pa mi smijesno malo kako na forumu dobije na znacaju nesto zapravo nebitno.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#32024 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
sve sto si napisao stoji ali prvobitna zadaca Predsjednistva je vanjska politika a ne unutarnja a ova tri bilmeza koje sada imamo na celu drzave ne mogu dobaciti ni do Srbije a da se ne blamiraju a da ne spominjem u EU ili u nekoj bitnijoj zemlji na svijetucyprus wrote: Cijela fama oko trke za predsjedništvo je debelo napuhana i pretjerano joj se daje na značaju... Bosna i Hercegovina ne bi dobila ništa pobjedom Komšića, čak i kad bi se magičnim štapićem u predsjedništvo uspjelo instalirati recimo Svetozara Pudara u srpsku fotelju... Ako bi entietsko glasanje i sve poluge vlasti u Republici Srpskoj ostale u rukama Dodika ili nekoga slično - džaba i 3:0 u predsjedništvu
e zato nama treba neko ko ima kontakte i ko je sposoban barem malo popraviti imidz drzave i privuci investicije
ova tri sadasnja "bilmeza",niti jedan ne zna barem jedan strani jezik,nemaju poznanstva,nisu face ni bitni i samo su steta za sve nas,gdje god da se pojave
e to je problem...a vi i dalje gledate ko je ciji,nas,vas,njihov i to vam je jedini kriterij za glas
najbolje bi bilo da napravite situaciju na vlastitom primjeru,da recimo imate firmu i da vam je recimo Bake komercijalista...i treba gaposlati u Ameriku da prodaje proizvod a on jadnik ne zna ni tuc muc jezika ,niti zna prodati proizvod...da li bi i dalje navijali za njega,da vam on predstavlja firmu ?
sto se tice dometa ovih sadasnjih clanova i kandidata,koji su vec jednom ili vise puta bili na istoj funkciji...vec sam jednom pisao,njima je ta funkcija bitna zbog opstanka na celu stranaka koje vode i unutarnjih blokada i stimaljki...njih apsolutno ne zanima ni prosperitet,ni drzava,ni narod,ni nista...narod im je samo instument za licne ciljeve...a budale se ovamo ubijaju po netu i u kafanama,ko je "ciji"
ja sam davno rekao da je nenzanje covjekov najveci neprijatelj...ko imalo ima klikera u glavi,nije podlozan ovom ludilu i manipulaciji
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#32025 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Koga smatrate najvećim konkurentom u utrci za Predsjedništvo BiH?
Ni Željka Komšića ni Dragana Čovića ne smatram ozbiljnim protukandidatima pošto su nedostatkom rezultata pokazali da nisu zaslužili novi mandat. To su ljudi koji su obilježili našu prošlost, koji su od zemlje koja je bila na dobrom putu ka EU napravili zemlju koju su svi prestigli. Čovića i Komšića ne smatram kandidatima koji mogu ponuditi nešto bolje. Ako pogledate stranicu DF-a vidjet ćete da na njoj nema programa. To su ljudi koji ne baziraju svoju kampanju niti na rezultatima niti na viziji. Ja te ljude ne smatram protukandidatima. Moj glavni protukandidat je apatija. Borimo se za ljude koji u ovoj zemlji više ne vide budućnost, takvim želimo pomoći, to su ljudi koji godinama nemaju za koga glasati. Moj cilj je da motiviramo te ljude.
http://komsic.ba/udoc/DF%20GS%20izborni ... 0FINAL.pdf
stvarno mi padate u ocima svakim danom
