GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
NEOPLAN
Posts: 1009
Joined: 02/05/2009 12:15

#3201 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

Da 850 je iz prve isporuke i uzet je uz saradnju sa gsp iz Istanbula, zbog toga je plavo-zelene boje, tj boje gsp Istanbula.

MANovi imaju onaj fol ako se nasilno pokusaju otvoriti vrata da se blokira cio bus, i onda moras izvana vratiti sklopku za deblokadu. Zbog toga je onaj, ako se dobro sjecam 851 pokupio cvjecaru na Kosevu, neki papak mu "razvalio" vrata, bus se blokirao, sofer izasao da ppremosti deblokadu, al zaboravio rucnu povuc, i kad je deblokirao vrata, deblokirao je i kocnice i bus odletio pravo u cvjecaru
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#3202 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Možda to imaju ali znam za probleme i bez tog nasilnog otvaranja vrata.

Npr. par dana nakon što su počeli voziti, kod 851 (upravo ovaj što je pokosio cvjećaru) su zablokirala srednja vrata, vozač ih je zatvorio ali na idućoj stanici opet ista priča, i onda nije više ni otvarao. Niko nije pokušao nasilno otvoriti vrata. To sam svojim očima vidio. I tako imaju oni još tih problema sa vratima.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#3203 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by goran16v »

trambusek88 wrote:
Moguće da sad imaju oko 200-300 radnika viška jer je dosta ljudi otišlo. 500 je bilo kad je Hasan bio, ali novinari i dalje potenciraju taj broj.
Nije *ovno neko se kuco pokakio. 300 viska je 300 viska, nije to ni 3, ni 13, ni 30 nego 300!!! Pitaj nekog ko nije na budzetu i subvencijama kako je namaci svaki mjesec za 300 radnika, a kamoli zas VISKA 300 radnika! Zapravo boli njih neka stvar, tih 300 viska i dobar dio onih koji nisu viska, umjesto da zarade platu kroz razne namete i poreze zavlace ruku u nase dzepove.
User avatar
_Saša_
Posts: 149
Joined: 09/07/2012 09:49

#3204 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _Saša_ »

Opet u 19:20 komercijala sa Dobrinje nije krenula :x samo je uredno lik 10 min kasnije prosao naravno prazan! U ovo doba par puta ispostuju termin pa onda par puta ne...koji ŠUPCI. :x
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#3205 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by duminjo »

mama mi sada prica scenu iz tramvaja jucer oko 20:00 kod principovog:" covjek usao sa zenom i troje djece, STRANAC, kupio karte za SVE njih..5 karti..ulaze "revizori" i pricaju sa tim strancem..gledaju karte, nesto mu objasnjavaju (kako je trebao ponistiti karte, covjek valjda samo kupio karte, nije ih ponistio, nije znao ili nije znao da to i treba uraditi, sta li vec) a on jadan covjek samo gleda u njih i nista mu nije jasno (kako ce mu bit jasno kad nasi revizori spikaju engleski ko ja kineski) :-) , na kraju on daje njima 100KM :x ...govna uzese pare i izadjose odmah iz tramvaja, nisu dalje ni pregledali karte.."

ljudi moji pa jel ovo normalno...sta nam ovo rade, sto nas ovako sramote...
kaze mama: "pa kako ih nije boga strah, imajul oni djecu" :?
ja nemam rijeci, sve su suvisne, dabogda im se sjeme zatrpalo govnarsko :x :x :x :x
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#3206 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cyrax »

Za lijekova im trebale dabogda. :x
Zato ja kad vidim strance u tramvaju obavezno im ponistim karte i gledam one ulojene,odvratne face kako im je krivo sto ih ne mogu opeljati.
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#3207 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by duminjo »

ja samo molim boga da budem prisutan u takvoj situaciji, kad pljackaju strance...da ih snimam :mrgreen:
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#3208 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

duminjo wrote:ja samo molim boga da budem prisutan u takvoj situaciji, kad pljackaju strance...da ih snimam :mrgreen:
Mozda bi ti zvali policiju sto Hin snimas u njihovoj Hin kociji :roll:
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#3209 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by passiv »

koji im je raspored voznje za sutra i prekosutra? jel subotnji ili nedjeljni?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3210 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by poznanik »

passiv wrote:koji im je raspored voznje za sutra i prekosutra? jel subotnji ili nedjeljni?
Već mjesecima je isti - neredovan.

Međutim, nikako sutra NE SMIJE biti nedjeljni raspored vožnje, sutra nije nikakav državni praznik, sutra (u ponedjeljak) mora biti redovan raspored, kao i za svaki drugi običan ponedjeljak.
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#3211 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by passiv »

znam ja to dobro na svojoj kozi :x :x
Ne znam da li su ovi vjerski praznici i drzavni (nisam bas pratio politiku kad je ovo u pitanju) ali im je nedjeljni raspored za prvi dan bajrama uvijek. Ako je redovni onda super ali čisto sumnjam :S
homar
Posts: 1486
Joined: 16/06/2008 17:07

#3212 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by homar »

passiv wrote:znam ja to dobro na svojoj kozi :x :x
Ne znam da li su ovi vjerski praznici i drzavni (nisam bas pratio politiku kad je ovo u pitanju) ali im je nedjeljni raspored za prvi dan bajrama uvijek. Ako je redovni onda super ali čisto sumnjam :S
Prvi dan Bajrama, za odlazak na Bajram namaz čeka se tramvaj 25 minuta, dolazi tramvaj krcat, ne može se ući... Snalazi se, nema druge. Ovi ljudi u GRAS-u žive svoj život, oni su van svih tokova. Imali snage Vlada da stane u kraj ovome javašluku i neradu. Gledam neki dan štrajkuju, tobože nedaju linije drugim prijevoznicima. Ovi radnici se trebaju ohladiti, da im neko otvori oči, to još živi na lovorikama "radio, ne radio, svira ti radio". "Bosno moja poharana..."
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3213 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

homar wrote:
passiv wrote:znam ja to dobro na svojoj kozi :x :x
Ne znam da li su ovi vjerski praznici i drzavni (nisam bas pratio politiku kad je ovo u pitanju) ali im je nedjeljni raspored za prvi dan bajrama uvijek. Ako je redovni onda super ali čisto sumnjam :S
Prvi dan Bajrama, za odlazak na Bajram namaz čeka se tramvaj 25 minuta, dolazi tramvaj krcat, ne može se ući... Snalazi se, nema druge. Ovi ljudi u GRAS-u žive svoj život, oni su van svih tokova. Imali snage Vlada da stane u kraj ovome javašluku i neradu. Gledam neki dan štrajkuju, tobože nedaju linije drugim prijevoznicima. Ovi radnici se trebaju ohladiti, da im neko otvori oči, to još živi na lovorikama "radio, ne radio, svira ti radio". "Bosno moja poharana..."
Ima Vlada Kantona Sarajeva i nacina i snage da stane u kraj tome sta se radi u Gras-u, samo je pitanje da li hoce da to uradi.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3214 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

dobise lovu za dijelove

ajd :D nek je sa srecom
User avatar
_Saša_
Posts: 149
Joined: 09/07/2012 09:49

#3215 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _Saša_ »

Nama smanjili plate u firmi za 20% (jbg kriza, rece direktor)!
Kad ce smanjiti plate u Grasu? Jbg kriza je a i treba se za dijelove! :-)
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3216 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by poznanik »

Black swan wrote:dobise lovu za dijelove

ajd :D nek je sa srecom

O čemu se radi?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#3217 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sabina1 »

Black swan wrote:dobise lovu za dijelove

ajd :D nek je sa srecom
Kako ugraditi "dijelove" u dijelove koje oni pompezno i pretenciozno nazivaju "voznim parkom" ?

Hvala na odgovoru :-D
sarajevomd
Posts: 706
Joined: 12/12/2010 20:42

#3218 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevomd »

Hladi se uz klimu ? I onda se pitaju sto nema goriva...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3219 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

treba mi neko ko je iz butmira i donjeg kotorca da mi kaže koliko ima stanica grasa po butmiru
i koliko su stanice blizu one baze :?
*mima*

#3220 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by *mima* »

MINISTARSTVO SAOBRA]AJA KANTONA SARAJEVO
OBAVJE[TENJE
O NABAVCI BROJ 571-1-2-1-6/12
Odjeljak I: UGOVORNI ORGAN
I.1. Podaci o ugovornom organu
Naziv: MINISTARSTVO SAOBRA]AJA KANTONA
SARAJEVO
Kontakt osoba: EMIR HOTA
Adresa: REIS D@EMALUDINA ^AU[EVI]A 1
Po{tanski broj: 71000
Op{tina/Grad: Sarajevo - Centar
IDB/JIB: 4200663690004
Telefon: 033562058
Faks: 033562059
Elektronska po{ta (e-mail): [email protected]
Internet adresa (web): http://www.ms.ks.gov.ba
I.2. Adresa za dodatne informacije
Kao pod I.1
I.3. Adresa za preuzimanje tenderske dokumentacije
Kao pod I.1
I.4. Adresa za dostavu ponuda/zahtjeva za u~e{}e
Kao pod I.1
I.5. Vrsta ugovornog organa, nivo i glavna djelatnost
I.5.a. Vrsta ugovornog organa: Organ uprave
I.5.b. Nivo kojem pripada ugovorni organ: Kantonalni nivo,
Kanton Sarajevo
I.5.c. Djelatnost ugovornog organa: Javna uprava
I.6. Zajedni~ka nabavka
Ne
Odjeljak II: PREDMET UGOVORA
II.1. Vrsta ugovora
Usluge, Telekomunikacijske usluge
II.2. Podjela na lotove
Ne
II.3. Da li se namjerava zaklju~iti okvirni sporazum?
Ne
II.4. Opis
II.4.a. Naziv predmeta ugovora
Nabavka sistema videonadzora i satelitskog pra}enja u vozilima
javnog gradskog saobra}aja

II.4.b. Kratak opis predmeta ugovora
Nabavka sistema videonadzora i satelitskog pra}enja u vozilima
javnog gradskog saobra}aja
II.5. Ukupna koli~ina ugovora ili obim ugovor
II.5.a. Ukupna procijenjena vrijednost (vrijednost bez
PDV-a)
150.000, 00
II.6. Mjesto isporuke roba ili izvr{enja usluga ili izvo|enja
radova
KJKP "GRAS" Sarajevo
II.7. Da li je dozvoljena alternativna ponuda?
Ne
II.8. Trajanje ugovora ili rok izvr{enja
2 mjeseca
Odjeljak III: PRAVNE, EKONOMSKE I TEHNI^KE
INFORMACIJE
III.1. Da li se zahtjeva garancija za ponudu?
Da (Detaljne informacije i zahtjevi dati u tenderskoj dokumentaciji)
III.2. Da li se zahtjeva garancija za izvr{enje ugovora?
Da (Detaljne informacije i zahtjevi dati u tenderskoj dokumentaciji)
III.3. Bitni uslovi finansiranja i pla}anja ili upu}ivanje na
odgovaraju}e propise
precizirani u tenderskoj dokumentaciji
III.4. Ograni~enja za u~e{}e
Obavezni uslovi za u~e{}e iz ~lana 23. Zakona o javnim nabavkama
BiH, a dokazi definisani detaljno u tenderskoj dokumentaciji.
III.5. Sposobnost za obavljanje profesionalne djelatnosti
Uslovi iz ~l. 24. ZJN BiH, dokazi precizirani u tenderskoj
dokumentaciji
III.6. Ekonomska i finansijska sposobnost
Uslovi iz ~l. 25 ZJN BiH, dokazi precizirani u tenderskoj
dokumentaciji
III.7. Tehni~ka ili profesionalna sposobnost
Uslovi za u~e{}e po ~l. 26 ZJN BiH, dokazi precizirani u tenderskoj
dokumentaciji
Odjeljak IV: POSTUPAK
IV.1. Vrsta postupka
Otvoreni postupak
IV.2. Kriterij za dodjelu ugovora
Ekonomski najpovoljnija ponuda
IV.2.a. Podkriteriji
1. ponu|ena pojedina~na cijena za usluge nabavke sistema
videonadzora i satelitskog pra}enja u vozilima javnog gradskog
saobra}aja, u~e{}e:50, 00 %
2. garancija za kvalitet pru`enih usluga, u~e{}e:20, 00 %
3. broj poslova iste ili sli~ne prirode u posljednje 3 (tri) godine,
u~e{}e:20, 00 %
4. rok pru`anja usluge, u~e{}e:10, 00 %
IV.3. Uslovi za dostavu/preuzimanje tenderske
dokumentacije
IV.3.a. Datum: Mo`e se obezbjediti do 14.9.2012. godine
IV.3.b. Nov~ana naknada: Da
IV.3.b-1 Iznos nov~ane naknade: 50, 00 KM
IV.4. Rok za prijem ponuda/zahtjeva za u~e{}e
Datum: 24.9.2012. Vrijeme: 10:00
IV.5. Datum, vrijeme i mjesto otvaranja ponuda
Datum: 24.9.2012. Vrijeme: 10:15
Mjesto: Reisa D`emaludina ^au{evi}a 1, Sarajevo
Odjeljak V: DODATNE INFORMACIJE
Uplatu tenderske dokumentacije u iznosu 50, 00 KM izvr{iti na
depozitni ra~un Kantona Sarajevo broj: 3380002210019263, {ifra
prihoda 722 631, bud`etska organizacija 14010001, uplatnica je
prilog uz Zahtjev za Tendersku dok. koji se {alje na faks 033 562
*mima*

#3221 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by *mima* »

a odkud ja znam.....nije mi logican taj tender..... :?
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#3222 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by r_faruk »

u sta li ce ugraditi video nadzor
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3223 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

web kamere
User avatar
Naia
Posts: 15
Joined: 25/02/2011 11:03

#3224 GRAS - da se više ne može podnijeti!

Post by Naia »

Javljam se vezano za jednu veoma kritičnu situaciju koja građane Sarajeva dovodi u nezavidan položaj i čini ih nedostojnim civilizovanog života.
KJKP GRAS je ukinuo veliki broj minibuskih linija u općini Stari Grad.
Ti minibusi ne voze već sedmicama, a otkazane vožnje nisu najavljene.

Mediji ne reaguju u zaštitu građana. Nisam nijednom čula potezanje pitanja i poziva na odgovornost zbog ispaštanja građana. Više puta sam se lično obraćala medijima, da pozovu na neke reakcije, bilo čije, vezano za taj problem.
Kritika nikome nije upućena kroz medije, između ostalog kroz portale koji bi trebali imati najbliže veze sa građanima u novom tehnološko-komunikacijskom vremenu.
U 21. stoljeću, živimo gore nego naši preci koji su uprezali kočije.
Kada nazovete GRAS za obrazloženje, oni počnu proizvoditi visoko-frekventne zvukove iz kojih svaku petu riječ u toj dreci možete razaznati i zaključiti da nemaju nikakvo opravdanje niti žele da ga daju. Zaključak: i oni su dobili upute da bi zaradili hljeb.

U silnoj nezaposlenosti građana Sarajeva, i oni koji imaju više sreće su ugroženi jer im grad nije obezbjedio osnovne uslove civilizovanog života.
Firme plaćaju karte za GRAS koje su neupotrebljive i pored kojih morate izdvajati veće sume novca za taksija da biste otišli na posao i vratili se kući.
Poslodavci ne tolerišu kašnjenja niti objašnjenja, a građani nemaju prava ni da traže objašnjenje GRAS-a za toliku zakržljalost iste firme.
Najtužnija činjenica je, što te minibuse koriste najviše ljudi koji sebi ne mogu izdvojiti deset maraka dnevno za prevoz u dva smjera. Sutra će djeci pored para za užine morati izdvajati ogromne sume da bi stigli na čas.

Objašnjenja nema ni sa jedne strane. Uostalom, zar ikome treba objašnjenje? Zar će ono ublažiti ukor poslodavca koji ne toleriše kašnjenja? zar uopšte trebamo pričati o nekakvom opravdanju grada Sarajeva koje ne može svojim građanima obezbjediti ugodan život priličan 21. stoljeću sa najosnovnijim potrebama?

Nekada imam osjećaj da ta firma nije u službi građana, već da im ona jednostavno čini uslugu, koju, kad povuče nemate prava da se zapitate zašto.

Ako je ovo još jedna politička igra, da nam prosvjetitelji i naši spasitelji političari obezbjede prevoz tik pred izbore (a oni su ga i ukinuli), dokle će taj način manipulisanja ići?
Hoćemo sutra očekivati da nam ukinu vodu, pa je puste pred izbore??
Dovedu građane pred rub egzistencije i onda dođu kao spasitelji.
Hoće li mi iko reći da li postoji način da se ovo suzbije, da se spriječi, da se čuje mali glas onih najugroženijih???

Ljudima je uskraćen uslov da idu na posao.
Djeci je uskraćen uslov da se obrazuju.

I niko se ne pita zašto, ili ni to nema prava???
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3225 Re: GRAS - da se više ne može podnijeti!

Post by Truba »

godine javašluka nebrige lošeg rukovođenja u svim segmentima društva
dolaze na naplatu

inače... izgleda da će doći vrijeme kad će poslodavci zapošljavati one koji su najbliži firmi a ne kofol najsposobniji :cry:
Post Reply