Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- jeza u ledja
- Posts: 50679
- Joined: 29/12/2005 01:20
#3201 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ovako na papiru izgleda da su jos u igri za bar to drugo mjesto, medjutim raspored im je nevjerovatno tezak do kraja (dvomec s nama, Grcka u gostima i Latvija u gostima), tako da , pogotovo sto Grci imaju super lagan raspored, tesko da mogu stici ta 4 boda zaostatka za njima.
Mi ako njih pobjedimo u prvoj, prakticno smo jednom nogom na SP. Medjutim, Slovacka je sigurno tezak protivnik i mogu nam itekako zagorcati zivot.
Mi ako njih pobjedimo u prvoj, prakticno smo jednom nogom na SP. Medjutim, Slovacka je sigurno tezak protivnik i mogu nam itekako zagorcati zivot.
- GeneralBHF
- Posts: 627
- Joined: 11/10/2012 08:28
#3202 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Mi pobijedimo obije utakmice i nek mu daju otkaz. Neka rade sta hoce od njega ali oni jos imaju sanse kao mi nekada kako smo racunali ako "Argentina" i "Brazil" izgube a "Njemacka" remizira mi mozemo biti drugi.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3203 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
i uz povoljnu konstelaciju zvijezda
.... pih hebemu tek sad kontah kako je to luzerska priča 
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#3204 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
JoseMujica wrote:i uz povoljnu konstelaciju zvijezda.... pih hebemu tek sad kontah kako je to luzerska priča
hahaha
- Thinker
- Posts: 366
- Joined: 07/02/2008 12:58
#3205 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Kada se samo sjetim Bahine klakulacije za Portugal kada doslovno reče nakon pobjede nad Norveškom:"dragi gledaoci ne znam ni sam kako ali vjerujte mi na riječ da ukoliko mi pobjedimo Luksemburg a Danska i Rumunija igraju neriješeno, pobjeda protiv Danaca nas vodi u Portugal. Meni ni danas nije jasno kako su se zvijezde poklopile da nas je jedan gol dijelio od Portugala. http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2004_qualifyingJoseMujica wrote:i uz povoljnu konstelaciju zvijezda.... pih hebemu tek sad kontah kako je to luzerska priča
- Bosanski_kralj
- Posts: 10196
- Joined: 31/03/2007 00:07
#3206 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ma ako pobjedimo SLovake u prvoj, sigurno ćemo ih pobjediti i u drugoj utakmici. Psiholiški će pasti nakon prve utakmice i sigurno se neće u svega par dana uspjeti oporaviti.
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#3207 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
A obicno je takva prica bila nakon treceg cetvrtog kola, kada bi racunali koliki je zaostatak i koliko je jos bodova u igri 
- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#3208 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
LogicnoBosanski_kralj wrote:Ma ako pobjedimo SLovake u prvoj, sigurno ćemo ih pobjediti i u drugoj utakmici. Psiholiški će pasti nakon prve utakmice i sigurno se neće u svega par dana uspjeti oporaviti.
- dinty2
- Posts: 1267
- Joined: 08/09/2008 22:11
#3209 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
kolika je cijena avionske karte do brazila
i treba li imati više od 500 eura na granicama do brazila
da je se samo prebacit do tamo,,ja bih prosio tita mi,,nadjem neku brazilku,,spavam kod nje
ovo ono
što da ne
i treba li imati više od 500 eura na granicama do brazila
da je se samo prebacit do tamo,,ja bih prosio tita mi,,nadjem neku brazilku,,spavam kod nje
ovo ono
što da ne
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3210 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Mene sad reprezentacije poput Albanije i Crne Gore podsjećaju na nas iz onog perioda. Ono, misle da su blizu, a ustvari nisu ni sami svjesni koliko su daleko. Sjetite se kako smo prvi put slavili drugo mjesto i baraž, kao da smo se već plasirali.
-
Crvena Tifoza
- Posts: 11775
- Joined: 06/06/2007 04:47
- Location: kandahar....
#3211 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
A Armenija na nas iz 2003 kad smo otresli Dansku na Parkenu.Sarajevo1946 wrote:Mene sad reprezentacije poput Albanije i Crne Gore podsjećaju na nas iz onog perioda. Ono, misle da su blizu, a ustvari nisu ni sami svjesni koliko su daleko. Sjetite se kako smo prvi put slavili drugo mjesto i baraž, kao da smo se već plasirali.
Mjesec dana sam premotavao i gledao ubacivanje Bešlije Baljicu, ili Barbarezov drugi gol, kad posla golmana po ćevape.
- Bosanski_kralj
- Posts: 10196
- Joined: 31/03/2007 00:07
#3212 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Nekako smo u dosadašnjim dvomečima prolazili dobro. Sjetimo se Belgije i u prošlim kvalifikacijama Bjelorusije. Biće i sad sve u redu aBd.DonVito wrote:LogicnoBosanski_kralj wrote:Ma ako pobjedimo SLovake u prvoj, sigurno ćemo ih pobjediti i u drugoj utakmici. Psiholiški će pasti nakon prve utakmice i sigurno se neće u svega par dana uspjeti oporaviti.samo da Pape bude na slatkim mukama tj. citav tim na okupu po prvi put u klf. doduse bez Ogija ali sa zeljeznim Bicom.
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#3213 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Slovačka nema šanse ni za drugo mjesto tako da nemaju motivaciju da igraju dalje.
Osim možda borbe za treće mjesto.
Samo da ih naši ne potcijene a sa Papetom mislim da neće.
Dobijemo naredne tri utakmice pa predamo posljednju i završimo kvalifikacije prije roka.

Osim možda borbe za treće mjesto.
Samo da ih naši ne potcijene a sa Papetom mislim da neće.
Dobijemo naredne tri utakmice pa predamo posljednju i završimo kvalifikacije prije roka.
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#3214 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ti bez motivacije i sansi su najgori. Nemaju sta izgubiti, a i za crvene zbog grubog starta ih boli kita.
Samo ozbiljno i ko Švabo sto je udario na Staljingrad '41.
Samo ozbiljno i ko Švabo sto je udario na Staljingrad '41.
- luckylaka
- Posts: 26220
- Joined: 15/01/2010 06:28
#3215 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Mi pobijediti Slovake prvo moramo pa makar krv pala do koljena,nema nam druge u Slovackoj bod ko neboder Lihtenstajn rasturiti i onda belaj(naravno ako Slovake ne pobijedimo oba puta )Litvanija .Ako ta utakmica bude rjesavala prvaka izmedju nas i Grka mnogo drugih faktora odlucivat ce o rezultatau(fifa,uefa,grci,sudije..svasta nesto)zato nema nam druge nego doci u situaciju da zadnja ne odlucuje nista s tim da ,,onaj bod ko neboder,,iz slovacke ne bi znacio nista.Sve pobijediti i rijesiti nas mukaBosanski_kralj wrote:Ma ako pobjedimo SLovake u prvoj, sigurno ćemo ih pobjediti i u drugoj utakmici. Psiholiški će pasti nakon prve utakmice i sigurno se neće u svega par dana uspjeti oporaviti.
- Pitarrr82
- Posts: 11865
- Joined: 01/03/2011 14:17
- Location: Lovely jubbly land...
#3216 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Sto se mene tice bod ovdje a 3 gore isti klinac gdje cemo pobijediti a gdje odigrati nerijeseno samo da bude tako u najmanju ruku...
- GeneralBHF
- Posts: 627
- Joined: 11/10/2012 08:28
#3217 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Da bi bili stabilna ekipa koja ne sara i ne igra kako se vremenska prognoza mijenja prije SP trebaju nam sve pobjede. Onda bi otisli na SP puni samopouzdanja i uvjereni u uspjeh. Pobijedimo Slovacku u Zenici i oni ce da se raspadnu tako da ce nam pomoci pred uzvratnu kako nemaju motiva niti morala za borbu.
- shake69
- Posts: 7601
- Joined: 18/06/2011 01:21
- Location: Soukbunar
#3218 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Moze li neko postirati interview E.Begica ,predsjednika Saveza u posljednjem broju Sporta? Rekao je neke zanimljive stvari a promaklo mi.
Last edited by shake69 on 13/06/2013 11:38, edited 1 time in total.
-
Adoxxx
- Posts: 1170
- Joined: 15/06/2012 21:52
- Edin H.
- Posts: 53609
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3220 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Pa da zavrsimo da nam na kraju siluju zene?fosil wrote:Ti bez motivacije i sansi su najgori. Nemaju sta izgubiti, a i za crvene zbog grubog starta ih boli kita.
Samo ozbiljno i ko Švabo sto je udario na Staljingrad '41.
Oni su jos uvijek u igri za drugo mjesto, ali bi vjerovatno morali nama sest bodova uzeti.
I ne budalite, prvu protiv Slovaka igramo kuci, a onda u Zilini.
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3221 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Jbt,mi na poziciji stopera imamo 4 igraca.Spahic,Zukanovic,Pandza,Vranjes i ako dodje Bicakcic to je 5.Vjerovatno Vranjes otpada iz svih kombinacija.Plus ako dodje Kolasinac,sasvim solidna odbrana.Bice Safet na mukama koga stavit uz Spahica.Pandza se vec dokazao,svaku utakmicu gine,Zukanovic klasa.Sad kakav je ovaj Bicakcic,ostaje nam da vidimo
.Doduse Zukanovic mooze igrati na dosta pozicija u odbrani,pa mozda cak i zadnjeg veznog.Takvi igraci su veoma cijenjeni 
- Infaze Studio
- Posts: 1784
- Joined: 23/10/2009 14:43
#3222 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Raduje cinjenica da nama nikakvi drugi rezultati osim pobjeda u sljedecim tekmama ne pasu. KAzem raduje, jer pretezno dobijamo utakmice kada igramo na pobjedu. U Grckoj nismo (a nismo ni trebali), pa zamalo zijanismo.
Dobiti Slovake u Ze, a onda laganice kod njih na sve ili nista, jer znamo da nam je remi isto k'o i poraz, jedino ako Grcka nebi negdje prosula 2 boda. A ako ne uspije u Slovackoj, imaju 2 L za kraj da potvrdimo 1. poziciju.
(NEsto sam siguran da ce Grci usrati sa Slovacima kod kuce).
Dobiti Slovake u Ze, a onda laganice kod njih na sve ili nista, jer znamo da nam je remi isto k'o i poraz, jedino ako Grcka nebi negdje prosula 2 boda. A ako ne uspije u Slovackoj, imaju 2 L za kraj da potvrdimo 1. poziciju.
(NEsto sam siguran da ce Grci usrati sa Slovacima kod kuce).
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3223 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Štoperski par će vjerovatno činiti Spahić i Bičakčić.Mozda neće u ovim prvim utakmicama,ali sigurno da će se Bičakčić izboriti za poziciju.Ovdje je po meni višak Pandza koji je trenutno u lošoj poziciji.Vranješ moze biti zamjena,a šta kad dodje Hajrović?Pape će biti na mukama,ali slatkim.Zukanović moze igrati i lijevog beka,tako da moze biti zamjena(AKOBOGDA)kad dodje Kolašinac.Herr Flick wrote:Jbt,mi na poziciji stopera imamo 4 igraca.Spahic,Zukanovic,Pandza,Vranjes i ako dodje Bicakcic to je 5.Vjerovatno Vranjes otpada iz svih kombinacija.Plus ako dodje Kolasinac,sasvim solidna odbrana.Bice Safet na mukama koga stavit uz Spahica.Pandza se vec dokazao,svaku utakmicu gine,Zukanovic klasa.Sad kakav je ovaj Bicakcic,ostaje nam da vidimo.Doduse Zukanovic mooze igrati na dosta pozicija u odbrani,pa mozda cak i zadnjeg veznog.Takvi igraci su veoma cijenjeni
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#3224 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ako ostanemo prva ekipa kvalifikacija u Evropi,hocemo li biti u prvom sesiru za grupe za SP?Ili ce odlucivati Fifa rang lista ?
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3225 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
E moj Pape trebao si nas srozati na rang listi da nas izvuku sa ekipama od kojih smo zapravo jaci i da posutamo do finala 
