FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3201 Re: FIAT KONZUMENTI
Meni, prije mjesec dana rekoše da nema više classic astre. Ali nisu mi djelovali dovoljno pouzdano.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3202 Re: FIAT KONZUMENTI
Ne znam. Ali j mozes dobit po toj cijeni. Nesto ispod 23 milje za 1.6 motor. I 30 1.4 je 23 hiljade. Tesko ce tipo s njima izac na kraj
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3203 Re: FIAT KONZUMENTI
i30 je 22990 na akciji i za gotovnsko placanje. Redovna cijena je 27990. Model 2015,znaci vec "star" godinu dana. Pohvalno je da je barem solidno opremljen i da se dobije manje-vise sve sto covjeku treba 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3204 Re: FIAT KONZUMENTI
Njima je vazda akcija jbg... Ne znam fin je tipo al izmedju njega i I30 vazda koreja
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3205 Re: FIAT KONZUMENTI
Ono sto bih ja volio je da Fiat bude cesci na nasim cestama, a to kod nas moze postici samo cijenom. Po meni bolje da su ponudili jos jeftinije verzije u startu.mali_milojica wrote:Da,s tim da C-Elysse sa klimom dodje 21200 KM,nema ni alu felge,nema senzore pozadi,nema komande na volanu,nema bocne airbag za glavu,nema mjenjac sa 6 brzina,ima 13ks manje,da li mu jos nesto od opreme nedostaje nisam gledao.ElRe wrote:24000 KM preskupo, kad su 301 i C Elysee ispod 20000 KM
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3206 Re: FIAT KONZUMENTI
To se slazem.ElRe wrote:Ono sto bih ja volio je da Fiat bude cesci na nasim cestama, a to kod nas moze postici samo cijenom. Po meni bolje da su ponudili jos jeftinije verzije u startu.mali_milojica wrote:Da,s tim da C-Elysse sa klimom dodje 21200 KM,nema ni alu felge,nema senzore pozadi,nema komande na volanu,nema bocne airbag za glavu,nema mjenjac sa 6 brzina,ima 13ks manje,da li mu jos nesto od opreme nedostaje nisam gledao.ElRe wrote:24000 KM preskupo, kad su 301 i C Elysee ispod 20000 KM
Trebali su ponuditi neki socijalni model sa celicnim felgama,nesto siromasnijom opremom i da cijenu zaokruze na 19 990,jer kod nas ljudi prvo gledaju cijenu,ne opremu,jer realno ljudi ce nesto i progutati da nemaju ako ce im ostati 2-3k u dzepu.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3207 Re: FIAT KONZUMENTI
Pa u teoriji taj model postoji, to je onaj prvi nivo opreme koji u principu ima sve što običnom čovjeku treba. Ali iz nekog razloga ponuda počinje od drugog paketa. Vidjećemo, ali ima tu prostora da se još spusti cijena.
Ovaj Tipo je odličan automobil i jedina stavka po kojoj za moj ukus zaostaje za konkurencijom jeste interijer, tačnije prednja konzola je nekako siromašno dizajnirana i rekao bih sastavljena od materijala gorih nego kod konkurencije.
Ovaj Tipo je odličan automobil i jedina stavka po kojoj za moj ukus zaostaje za konkurencijom jeste interijer, tačnije prednja konzola je nekako siromašno dizajnirana i rekao bih sastavljena od materijala gorih nego kod konkurencije.
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3208 Re: FIAT KONZUMENTI
da priupitam ovdje
imam problem sada na ovim nizim temperaturama,auto nikako ne moze da se zagrije ako se odmah vozi ,grijanje unutar kabine isto oslabi
jedan prijatelj mi rece da je to do termostata,ne zatvara se kada je niska temperatura i ne zagrije se motor dovoljno
neki dan sam vozio 3 sata auto i nije se zagrijao ni do pola,nisam se zaustavljao a cim sam zaustavio auto na 5 minuta,temperatura je skocila i motora a i grijanje u autu
je li neko imao slicnu situaciju i da li je to do termostata ?
auto fiat brava 1.6 16v
imam problem sada na ovim nizim temperaturama,auto nikako ne moze da se zagrije ako se odmah vozi ,grijanje unutar kabine isto oslabi
jedan prijatelj mi rece da je to do termostata,ne zatvara se kada je niska temperatura i ne zagrije se motor dovoljno
neki dan sam vozio 3 sata auto i nije se zagrijao ni do pola,nisam se zaustavljao a cim sam zaustavio auto na 5 minuta,temperatura je skocila i motora a i grijanje u autu
je li neko imao slicnu situaciju i da li je to do termostata ?
auto fiat brava 1.6 16v
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3209 Re: FIAT KONZUMENTI
U pravu je,termostat je preselio na drugi svijet.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3210 Re: FIAT KONZUMENTI
U Market Auto iz Laktasa u dva dana prodata dva Fiata Tipo 1.6 MJTD u najjacem paketu opreme.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3211 Re: FIAT KONZUMENTI
Znaju li se konačno cijene?
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3212 Re: FIAT KONZUMENTI
Znaju,citaj malo visocije,vec sam spomenuo. Uglavnom slicno kao u SRB.citroen xm wrote:Znaju li se konačno cijene?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3213 Re: FIAT KONZUMENTI
Aha, zaboravih onaj post.
Kada se sve sagleda i nije preskup, mada se mogu malo korigovati cijene.
- japasmipin
- Posts: 58
- Joined: 18/02/2015 15:13
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3215 Re: FIAT KONZUMENTI
Osnovna oprema, naprijed je nešto dirano pa je pitanje da li je kuckan ili je bila teža havarija. Kilometraža definitivno nije tačna. A opet, malo je para pa ako nema nekih krupnih nedostataka možda se isplati kupiti. Vjerovatno se može spustiti na 3500, a možda i niže.
- japasmipin
- Posts: 58
- Joined: 18/02/2015 15:13
#3216 Re: FIAT KONZUMENTI
Hvala puno.citroen xm wrote:Osnovna oprema, naprijed je nešto dirano pa je pitanje da li je kuckan ili je bila teža havarija. Kilometraža definitivno nije tačna. A opet, malo je para pa ako nema nekih krupnih nedostataka možda se isplati kupiti. Vjerovatno se može spustiti na 3500, a možda i niže.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3217 Re: FIAT KONZUMENTI
Ništa.
To je moje viđenje, svakako treba otići i pogledati.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3218 Re: FIAT KONZUMENTI
Realna cijena za navedeni auto,naravno da se proda za kes,a ne da stoji na pik nekoliko mjeseci,jos registracija istice za manje od mjesec dana. Ostalo je citroen rekao.
- Magarece_godine
- Posts: 2684
- Joined: 07/05/2009 19:51
#3219 Re: FIAT KONZUMENTI
Evo i mene u klub. Fiat Stilo 1.9 MJT 88 kw ... Dje servisirati, dje nabavljati dijelove ? Kolko para su grijači ? Haman su mu ovi slabi... Kolko para veliki servis ? Dje ga raditi .. Ne znam ništa o Fiatu 
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#3220 Re: FIAT KONZUMENTI
Adin i Kina - Nedzarici - 061 336 449Magarece_godine wrote:Evo i mene u klub. Fiat Stilo 1.9 MJT 88 kw ... Dje servisirati, dje nabavljati dijelove ? Kolko para su grijači ? Haman su mu ovi slabi... Kolko para veliki servis ? Dje ga raditi .. Ne znam ništa o Fiatu
Automacher - kod tunela - 033 209 046
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3221 Re: FIAT KONZUMENTI
Znaju li se cijene 1.6 dizela i 1.6 benzinca.
Ovaj 1.3 dizel i 1.4 benzin mi se cini preslabi.
Ovaj 1.3 dizel i 1.4 benzin mi se cini preslabi.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3222 Re: FIAT KONZUMENTI
Jel mislis na Tipo?NediM17 wrote:Znaju li se cijene 1.6 dizela i 1.6 benzinca.
Ovaj 1.3 dizel i 1.4 benzin mi se cini preslabi.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3223 Re: FIAT KONZUMENTI
Fiat 124 Spider tehnicki podaci za EU.
1.4T
6brz mjenjac
1100 kg
140cv (135 hp)
0/100 kmh (0/62 mph): 7,1 sec.
Max speed: 215 kmh (real)
0/400m: 15.2 sec.
0/1000m: 28,1 sec
70/120 kmh: 11,6 sec.
13,5 km/l
1.4T
6brz mjenjac
1100 kg
140cv (135 hp)
0/100 kmh (0/62 mph): 7,1 sec.
Max speed: 215 kmh (real)
0/400m: 15.2 sec.
0/1000m: 28,1 sec
70/120 kmh: 11,6 sec.
13,5 km/l
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#3224 Re: FIAT KONZUMENTI
Je li ovaj podatak o potrošnji goriva (7,4 lit/100 km) sa testiranja iz nekog magazina, ili je ukupna kombinovana deklarisana potrošnja izmjerena prema propisanom NEDC testnom ciklusu (u kojem slučaju je previsoka)?mali_milojica wrote:Fiat 124 Spider tehnicki podaci za EU.
1.4T
6brz mjenjac
1100 kg
140cv (135 hp)
0/100 kmh (0/62 mph): 7,1 sec.
Max speed: 215 kmh (real)
0/400m: 15.2 sec.
0/1000m: 28,1 sec
70/120 kmh: 11,6 sec.
13,5 km/l
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3225 Re: FIAT KONZUMENTI
Sa testa QuattroruoteSeawolf wrote:Je li ovaj podatak o potrošnji goriva (7,4 lit/100 km) sa testiranja iz nekog magazina, ili je ukupna kombinovana deklarisana potrošnja izmjerena prema propisanom NEDC testnom ciklusu (u kojem slučaju je previsoka)?mali_milojica wrote:Fiat 124 Spider tehnicki podaci za EU.
1.4T
6brz mjenjac
1100 kg
140cv (135 hp)
0/100 kmh (0/62 mph): 7,1 sec.
Max speed: 215 kmh (real)
0/400m: 15.2 sec.
0/1000m: 28,1 sec
70/120 kmh: 11,6 sec.
13,5 km/l
