FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3201 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Meni, prije mjesec dana rekoše da nema više classic astre. Ali nisu mi djelovali dovoljno pouzdano.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3202 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

Ne znam. Ali j mozes dobit po toj cijeni. Nesto ispod 23 milje za 1.6 motor. I 30 1.4 je 23 hiljade. Tesko ce tipo s njima izac na kraj
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3203 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

i30 je 22990 na akciji i za gotovnsko placanje. Redovna cijena je 27990. Model 2015,znaci vec "star" godinu dana. Pohvalno je da je barem solidno opremljen i da se dobije manje-vise sve sto covjeku treba :mrgreen:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3204 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

Njima je vazda akcija jbg... Ne znam fin je tipo al izmedju njega i I30 vazda koreja
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3205 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

mali_milojica wrote:
ElRe wrote:24000 KM preskupo, kad su 301 i C Elysee ispod 20000 KM
Da,s tim da C-Elysse sa klimom dodje 21200 KM,nema ni alu felge,nema senzore pozadi,nema komande na volanu,nema bocne airbag za glavu,nema mjenjac sa 6 brzina,ima 13ks manje,da li mu jos nesto od opreme nedostaje nisam gledao.
Ono sto bih ja volio je da Fiat bude cesci na nasim cestama, a to kod nas moze postici samo cijenom. Po meni bolje da su ponudili jos jeftinije verzije u startu.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3206 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:
mali_milojica wrote:
ElRe wrote:24000 KM preskupo, kad su 301 i C Elysee ispod 20000 KM
Da,s tim da C-Elysse sa klimom dodje 21200 KM,nema ni alu felge,nema senzore pozadi,nema komande na volanu,nema bocne airbag za glavu,nema mjenjac sa 6 brzina,ima 13ks manje,da li mu jos nesto od opreme nedostaje nisam gledao.
Ono sto bih ja volio je da Fiat bude cesci na nasim cestama, a to kod nas moze postici samo cijenom. Po meni bolje da su ponudili jos jeftinije verzije u startu.
To se slazem.
Trebali su ponuditi neki socijalni model sa celicnim felgama,nesto siromasnijom opremom i da cijenu zaokruze na 19 990,jer kod nas ljudi prvo gledaju cijenu,ne opremu,jer realno ljudi ce nesto i progutati da nemaju ako ce im ostati 2-3k u dzepu.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3207 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Pa u teoriji taj model postoji, to je onaj prvi nivo opreme koji u principu ima sve što običnom čovjeku treba. Ali iz nekog razloga ponuda počinje od drugog paketa. Vidjećemo, ali ima tu prostora da se još spusti cijena.

Ovaj Tipo je odličan automobil i jedina stavka po kojoj za moj ukus zaostaje za konkurencijom jeste interijer, tačnije prednja konzola je nekako siromašno dizajnirana i rekao bih sastavljena od materijala gorih nego kod konkurencije.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3208 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

da priupitam ovdje
imam problem sada na ovim nizim temperaturama,auto nikako ne moze da se zagrije ako se odmah vozi ,grijanje unutar kabine isto oslabi
jedan prijatelj mi rece da je to do termostata,ne zatvara se kada je niska temperatura i ne zagrije se motor dovoljno
neki dan sam vozio 3 sata auto i nije se zagrijao ni do pola,nisam se zaustavljao a cim sam zaustavio auto na 5 minuta,temperatura je skocila i motora a i grijanje u autu

je li neko imao slicnu situaciju i da li je to do termostata ?

auto fiat brava 1.6 16v
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3209 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

U pravu je,termostat je preselio na drugi svijet.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3210 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

U Market Auto iz Laktasa u dva dana prodata dva Fiata Tipo 1.6 MJTD u najjacem paketu opreme.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3211 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Znaju li se konačno cijene?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3212 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

citroen xm wrote:Znaju li se konačno cijene?
Znaju,citaj malo visocije,vec sam spomenuo. Uglavnom slicno kao u SRB.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3213 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Aha, zaboravih onaj post. :thumbup: Kada se sve sagleda i nije preskup, mada se mogu malo korigovati cijene.
User avatar
japasmipin
Posts: 58
Joined: 18/02/2015 15:13

#3214 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by japasmipin »

http://www.olx.ba/artikal/20526704/fiat ... dina-85kw/

sta mislite o ovome?

unaprijed hvala
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3215 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Osnovna oprema, naprijed je nešto dirano pa je pitanje da li je kuckan ili je bila teža havarija. Kilometraža definitivno nije tačna. A opet, malo je para pa ako nema nekih krupnih nedostataka možda se isplati kupiti. Vjerovatno se može spustiti na 3500, a možda i niže.
User avatar
japasmipin
Posts: 58
Joined: 18/02/2015 15:13

#3216 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by japasmipin »

citroen xm wrote:Osnovna oprema, naprijed je nešto dirano pa je pitanje da li je kuckan ili je bila teža havarija. Kilometraža definitivno nije tačna. A opet, malo je para pa ako nema nekih krupnih nedostataka možda se isplati kupiti. Vjerovatno se može spustiti na 3500, a možda i niže.
Hvala puno.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3217 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Ništa. :thumbup: To je moje viđenje, svakako treba otići i pogledati.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3218 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Realna cijena za navedeni auto,naravno da se proda za kes,a ne da stoji na pik nekoliko mjeseci,jos registracija istice za manje od mjesec dana. Ostalo je citroen rekao.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2684
Joined: 07/05/2009 19:51

#3219 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Magarece_godine »

Evo i mene u klub. Fiat Stilo 1.9 MJT 88 kw ... Dje servisirati, dje nabavljati dijelove ? Kolko para su grijači ? Haman su mu ovi slabi... Kolko para veliki servis ? Dje ga raditi .. Ne znam ništa o Fiatu :D
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#3220 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Magarece_godine wrote:Evo i mene u klub. Fiat Stilo 1.9 MJT 88 kw ... Dje servisirati, dje nabavljati dijelove ? Kolko para su grijači ? Haman su mu ovi slabi... Kolko para veliki servis ? Dje ga raditi .. Ne znam ništa o Fiatu :D
Adin i Kina - Nedzarici - 061 336 449
Automacher - kod tunela - 033 209 046
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3221 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by NediM17 »

Znaju li se cijene 1.6 dizela i 1.6 benzinca.

Ovaj 1.3 dizel i 1.4 benzin mi se cini preslabi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3222 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

NediM17 wrote:Znaju li se cijene 1.6 dizela i 1.6 benzinca.

Ovaj 1.3 dizel i 1.4 benzin mi se cini preslabi.
Jel mislis na Tipo?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3223 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Fiat 124 Spider tehnicki podaci za EU.
1.4T
6brz mjenjac
1100 kg
140cv (135 hp)
0/100 kmh (0/62 mph): 7,1 sec.
Max speed: 215 kmh (real)
0/400m: 15.2 sec.
0/1000m: 28,1 sec
70/120 kmh: 11,6 sec.
13,5 km/l
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#3224 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:Fiat 124 Spider tehnicki podaci za EU.
1.4T
6brz mjenjac
1100 kg
140cv (135 hp)
0/100 kmh (0/62 mph): 7,1 sec.
Max speed: 215 kmh (real)
0/400m: 15.2 sec.
0/1000m: 28,1 sec
70/120 kmh: 11,6 sec.
13,5 km/l
Je li ovaj podatak o potrošnji goriva (7,4 lit/100 km) sa testiranja iz nekog magazina, ili je ukupna kombinovana deklarisana potrošnja izmjerena prema propisanom NEDC testnom ciklusu (u kojem slučaju je previsoka)?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3225 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:Fiat 124 Spider tehnicki podaci za EU.
1.4T
6brz mjenjac
1100 kg
140cv (135 hp)
0/100 kmh (0/62 mph): 7,1 sec.
Max speed: 215 kmh (real)
0/400m: 15.2 sec.
0/1000m: 28,1 sec
70/120 kmh: 11,6 sec.
13,5 km/l
Je li ovaj podatak o potrošnji goriva (7,4 lit/100 km) sa testiranja iz nekog magazina, ili je ukupna kombinovana deklarisana potrošnja izmjerena prema propisanom NEDC testnom ciklusu (u kojem slučaju je previsoka)?
Sa testa Quattroruote
Post Reply