Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#3201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

HB_BHF wrote:
530i wrote:Za Passata 6-icu nije to skupo u ovlaštenom, nadam se da ne štediš na drugim stvarima...
Ne štedim na drugim stvarima, naprotiv, redovno održavam auto. Ali ne dam vala 170 KM za senzor. Auto sam kupio 2010. godine u Njemačkoj i ni tad nisu radili. Znači 5 godina ih nisam koristio, ali eto sad mi neki ćeif :D. Otići ću do električara da vidi može li ovo da se samo zadnji uključe ili ću vidjeti negdje na auto otpadu ima li polovan. Nije mi to baš toliko bitno, kao što rekoh, više ćeif :D.
preludezalude wrote: Ja svako malo vremena narucujem nesto sa ebay-a i nikad nije trebalo vise od 9 dana dok dobijem u ruke.
Fakat ja ne naručujem često, možda svega nekih 10-ak puta. Uvijek mi je trebalo najmanje mjesec dana da stigne paket, a čekao sam i do 3 mjeseca. Doduše, naručivao sam uvijek iz Kine, Hong Konga i tako tih dalekih zemalja :D. Možda iz EU stigne brže...
E u tome je razlika onda. Ja nisam narucivao iz Kine. Narucivao sam iz Velike Britanije, USA, Spanije ...
Pravo da ti kazem, ja da sam na tvom mjestu bih odlucio se za tu varijantu od 170KM u ovlastenom servisu. Odvedes auto platis 170KM i ima da radi sigurno. Jest da je skuplje ali rezultat je siguran. A ova narucivanja iz Kine i slicno sigurno jesu jeftina varijanta ali postoji i rizik da to nece raditi, da ces naruciti pogresan senzor i sl.
Dzeza
Posts: 2
Joined: 08/10/2015 14:16

#3202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzeza »

Pozzz...Pri prvom jutarnjem paljenju pali iz prve bez problema.Svaki sljedeci put u toku dana kada ugasim auto i opet hocu da upalim duze vergla ali uspijem upaliti uz malo pumpanje gasa.Inace motor uredno radi i ne gasi se.Znaci samo paljenje je problem.Sta mi je ciniti...?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mehanicari da vas pitam cisto informativno,da li se sipka za pracenje nivoa ulja moze pomjeriti,u mom slucaju malo podici,nije mi jasno zasto ne stoji gdje je rupa predvidjena na ovoj plastici,nego gdje je zaoukruzeno Image
,normalno pokazuje nivo ulja,ne smeta nicemu,samo me malo nervira njena pozicija
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jedino mi pada na pamet da je neko pomjerio...sama ne moze nikako...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:jedino mi pada na pamet da je neko pomjerio...sama ne moze nikako...
poslacu na PP
Regular1985
Posts: 18
Joined: 04/09/2015 12:54

#3206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Regular1985 »

Golf 4, 1.9 TDI, na dijagnostickom pregledu u ovlaštenom servisu jedina mana "zapušena" turbina, serviser rekao da mogu platiti 200 KM da oni očiste što treba, ali oni savjetuju da se to pokuša vožnjm propuhati, na većem broju obrtaja. Moje pitanje je - KAKO?
Da li voziti autoputem 3com ili 4tom brzinom na max broju obrtaja, ili uzbrdo 2gom ...ili...?
Hvala
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Jedna tura autoputem do Zenice i nazad bit će sasvim dovoljno. Ako ne bude, onda dvije stoje vadi...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

A sta tacno znaci zapusena turbina?
Regular1985
Posts: 18
Joined: 04/09/2015 12:54

#3209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Regular1985 »

Hvala 530i

Kako su meni objasnili, auto je vozeno (kao sto i jeste), samo po gradu, max do 80-90 km/h, nikad ili vrlo rijetko u 5tom stepenu prenosa, nikad na max broju obrtaja itd..

Btw, preporucite dobrog mehanicara za Golf 4 u Sa? Kvalitetan i pošten majistor.

Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:mehanicari da vas pitam cisto informativno,da li se sipka za pracenje nivoa ulja moze pomjeriti,u mom slucaju malo podici,nije mi jasno zasto ne stoji gdje je rupa predvidjena na ovoj plastici,nego gdje je zaoukruzeno Image
,normalno pokazuje nivo ulja,ne smeta nicemu,samo me malo nervira njena pozicija
Odlican peugeot!!!!! Svaka cast na izboru. :thumbup: :mrgreen:

Eh, jedan info mozda koristan ovim HajDi :mrgreen: vozacima, iz mog friskog iskustva. Promjenjene podloske i semerinzi na diznama, ociscen usis, i auto radi gotovo 100% mirno na prvom(hladnom) paljenju sa malo ili nimalo dima na izduvu. Auto ide osjetno bolje, tj. odziv na gas je bolji za klasu. :mrgreen:


Eto, i ja rijesih problem, bar ova dva dana koliko ga vozim nakon servisa. :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

konektovan wrote: Odlican peugeot!!!!!
mazda?
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Honda valjda majku mu.






:lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by seoBIH »

Golf, ili nista!
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

quarterback wrote:
konektovan wrote: Odlican peugeot!!!!!
mazda?
Zajebavaju se. :)

Obojica imaju HDi a dva razlicita auta. Pug, Citroen i Mazda dijele isti motor. :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

NediM17 wrote:
quarterback wrote:
konektovan wrote: Odlican peugeot!!!!!
mazda?
Zajebavaju se. :)

Obojica imaju HDi a dva razlicita auta. Pug, Citroen i Mazda dijele isti motor. :)
:lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:
quarterback wrote:
konektovan wrote: Odlican peugeot!!!!!
mazda?
Zajebavaju se. :)

Obojica imaju HDi a dva razlicita auta. Pug, Citroen i Mazda dijele isti motor. :)
Jos si zaboravio jednog proizvodjaca, a quarterback ga vozi. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ma ovaj motor je k'o Vegeta, u sve ide.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Regular1985 wrote:Hvala 530i

Kako su meni objasnili, auto je vozeno (kao sto i jeste), samo po gradu, max do 80-90 km/h, nikad ili vrlo rijetko u 5tom stepenu prenosa, nikad na max broju obrtaja itd..
Obratiti pažnju na ulje (i ostatak servisne historije) - koje je i kada mijenjano, da li ga nedostaje...također i prije tog propuhivanja provjeriti nivo antifriza, da li je hladnjak prljav ili oštećen te pratiti da se motor ne pregrije...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Mazda,mini,volvo,peugeot,citroen,ford,suzuki hahaha :lol:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

konektovan wrote: Jos si zaboravio jednog proizvodjaca, a quarterback ga vozi. :mrgreen:
Ford? :mrgreen:

Edit: Pretece me Amar, a mozda sam i pogodio. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:mehanicari da vas pitam cisto informativno,da li se sipka za pracenje nivoa ulja moze pomjeriti,u mom slucaju malo podici,nije mi jasno zasto ne stoji gdje je rupa predvidjena na ovoj plastici,nego gdje je zaoukruzeno Image
,normalno pokazuje nivo ulja,ne smeta nicemu,samo me malo nervira njena pozicija
Odlican peugeot!!!!! Svaka cast na izboru. :thumbup: :mrgreen:

Eh, jedan info mozda koristan ovim HajDi :mrgreen: vozacima, iz mog friskog iskustva. Promjenjene podloske i semerinzi na diznama, ociscen usis, i auto radi gotovo 100% mirno na prvom(hladnom) paljenju sa malo ili nimalo dima na izduvu. Auto ide osjetno bolje, tj. odziv na gas je bolji za klasu. :mrgreen:


Eto, i ja rijesih problem, bar ova dva dana koliko ga vozim nakon servisa. :mrgreen:
dragomi ja da si rjesio,kod mene se smirio isto al provjerim usis,leti :mrgreen:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

@amar

Je li 1.6 dizel u novoj Vitari taj 1.6 HDi? Znam da su do sada imali Fiat 1.9 JTD.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#3223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

NediM17 wrote:@amar

Je li 1.6 dizel u novoj Vitari taj 1.6 HDi? Znam da su do sada imali Fiat 1.9 JTD.
I u novoj Vitari je Fiat 1.6 MultiJet.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

@konektovan gdje si radio servis?
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:@konektovan gdje si radio servis?
206 servis. :)
Post Reply