Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
530i wrote:Za Passata 6-icu nije to skupo u ovlaštenom, nadam se da ne štediš na drugim stvarima...
Ne štedim na drugim stvarima, naprotiv, redovno održavam auto. Ali ne dam vala 170 KM za senzor. Auto sam kupio 2010. godine u Njemačkoj i ni tad nisu radili. Znači 5 godina ih nisam koristio, ali eto sad mi neki ćeif . Otići ću do električara da vidi može li ovo da se samo zadnji uključe ili ću vidjeti negdje na auto otpadu ima li polovan. Nije mi to baš toliko bitno, kao što rekoh, više ćeif .
preludezalude wrote:
Ja svako malo vremena narucujem nesto sa ebay-a i nikad nije trebalo vise od 9 dana dok dobijem u ruke.
Fakat ja ne naručujem često, možda svega nekih 10-ak puta. Uvijek mi je trebalo najmanje mjesec dana da stigne paket, a čekao sam i do 3 mjeseca. Doduše, naručivao sam uvijek iz Kine, Hong Konga i tako tih dalekih zemalja . Možda iz EU stigne brže...
E u tome je razlika onda. Ja nisam narucivao iz Kine. Narucivao sam iz Velike Britanije, USA, Spanije ...
Pravo da ti kazem, ja da sam na tvom mjestu bih odlucio se za tu varijantu od 170KM u ovlastenom servisu. Odvedes auto platis 170KM i ima da radi sigurno. Jest da je skuplje ali rezultat je siguran. A ova narucivanja iz Kine i slicno sigurno jesu jeftina varijanta ali postoji i rizik da to nece raditi, da ces naruciti pogresan senzor i sl.
Pozzz...Pri prvom jutarnjem paljenju pali iz prve bez problema.Svaki sljedeci put u toku dana kada ugasim auto i opet hocu da upalim duze vergla ali uspijem upaliti uz malo pumpanje gasa.Inace motor uredno radi i ne gasi se.Znaci samo paljenje je problem.Sta mi je ciniti...?
mehanicari da vas pitam cisto informativno,da li se sipka za pracenje nivoa ulja moze pomjeriti,u mom slucaju malo podici,nije mi jasno zasto ne stoji gdje je rupa predvidjena na ovoj plastici,nego gdje je zaoukruzeno
,normalno pokazuje nivo ulja,ne smeta nicemu,samo me malo nervira njena pozicija
Golf 4, 1.9 TDI, na dijagnostickom pregledu u ovlaštenom servisu jedina mana "zapušena" turbina, serviser rekao da mogu platiti 200 KM da oni očiste što treba, ali oni savjetuju da se to pokuša vožnjm propuhati, na većem broju obrtaja. Moje pitanje je - KAKO?
Da li voziti autoputem 3com ili 4tom brzinom na max broju obrtaja, ili uzbrdo 2gom ...ili...?
Hvala
Kako su meni objasnili, auto je vozeno (kao sto i jeste), samo po gradu, max do 80-90 km/h, nikad ili vrlo rijetko u 5tom stepenu prenosa, nikad na max broju obrtaja itd..
Btw, preporucite dobrog mehanicara za Golf 4 u Sa? Kvalitetan i pošten majistor.
amar1994 wrote:mehanicari da vas pitam cisto informativno,da li se sipka za pracenje nivoa ulja moze pomjeriti,u mom slucaju malo podici,nije mi jasno zasto ne stoji gdje je rupa predvidjena na ovoj plastici,nego gdje je zaoukruzeno
,normalno pokazuje nivo ulja,ne smeta nicemu,samo me malo nervira njena pozicija
Odlican peugeot!!!!! Svaka cast na izboru.
Eh, jedan info mozda koristan ovim HajDi vozacima, iz mog friskog iskustva. Promjenjene podloske i semerinzi na diznama, ociscen usis, i auto radi gotovo 100% mirno na prvom(hladnom) paljenju sa malo ili nimalo dima na izduvu. Auto ide osjetno bolje, tj. odziv na gas je bolji za klasu.
Eto, i ja rijesih problem, bar ova dva dana koliko ga vozim nakon servisa.
Kako su meni objasnili, auto je vozeno (kao sto i jeste), samo po gradu, max do 80-90 km/h, nikad ili vrlo rijetko u 5tom stepenu prenosa, nikad na max broju obrtaja itd..
Obratiti pažnju na ulje (i ostatak servisne historije) - koje je i kada mijenjano, da li ga nedostaje...također i prije tog propuhivanja provjeriti nivo antifriza, da li je hladnjak prljav ili oštećen te pratiti da se motor ne pregrije...
amar1994 wrote:mehanicari da vas pitam cisto informativno,da li se sipka za pracenje nivoa ulja moze pomjeriti,u mom slucaju malo podici,nije mi jasno zasto ne stoji gdje je rupa predvidjena na ovoj plastici,nego gdje je zaoukruzeno
,normalno pokazuje nivo ulja,ne smeta nicemu,samo me malo nervira njena pozicija
Odlican peugeot!!!!! Svaka cast na izboru.
Eh, jedan info mozda koristan ovim HajDi vozacima, iz mog friskog iskustva. Promjenjene podloske i semerinzi na diznama, ociscen usis, i auto radi gotovo 100% mirno na prvom(hladnom) paljenju sa malo ili nimalo dima na izduvu. Auto ide osjetno bolje, tj. odziv na gas je bolji za klasu.
Eto, i ja rijesih problem, bar ova dva dana koliko ga vozim nakon servisa.
dragomi ja da si rjesio,kod mene se smirio isto al provjerim usis,leti