Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#3201 Re: Reprezentacija BiH

Post by tcz »

cestitke momcima :thumbup:

moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3202 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

tcz wrote:cestitke momcima :thumbup:

moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... D-1-1.html
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#3203 Re: Reprezentacija BiH

Post by tcz »

hrastov zizak wrote:
tcz wrote:cestitke momcima :thumbup:

moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... D-1-1.html
ovo za Sinanovica me zanima u 6min imao je 6 skokova? ne znam zasto ga Aco nije jos koristio.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3204 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

tcz wrote:
hrastov zizak wrote:
tcz wrote:cestitke momcima :thumbup:

moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... D-1-1.html
ovo za Sinanovica me zanima u 6min imao je 6 skokova? ne znam zasto ga Aco nije jos koristio.
beskoristan u napadu, a takvog igrača će Aco teško držati duže na parketu.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3205 Re: Reprezentacija BiH

Post by vryzas »

Jedva, ali bas jedva...odbrana "mekana" ali s obzirom na broj igraca u rotaciji nije ni cudo. Takticki slabo odradjeno na parketu, nemam pojma kakva je bila priprema. Latvija ovako igra zadnjih nekoliko godina. Sva igra im se zasniva na vanjskom sutu, gdje skoro svi uzimaju sut za 3 poena i tako sire reket, a nakon toga se ide u ofanzivni skok. Cak nisu bili toliko agresivni kao sto su bili ranije na nekim utakmicama. Forsiraju polu "run and gun" igru u kojoj se 80% napada zavrsava "iskakanjem" iz akcije i individualnim "ludilom". Ekipa koju mozes "lako slomiti" sa maximalno cvrstom odbranom svih 40 minuta...ovo nismo imali juce.
Nasi igraci nisu dobro odgovorili na igru protivnika, a najveci problem je slaba odbrana i losa tranzicija. Nismo dovoljno iskoristili i neke prednosti u napadu, a imali smo dosta mismatch situacija koje su "pale u vodu" zbog slabe koncentracije igraca.

U nastavku kvalifikacija treba raditi na cvrscoj odbrani i "sirini" klupe!


Cestitke igracima i strucnom stabu na pobjedi :bih:
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#3206 Re: Reprezentacija BiH

Post by tcz »

hrastov zizak wrote: beskoristan u napadu, a takvog igrača će Aco teško držati duže na parketu.
ma nekako mi se cinilo da je trebao ici loptom na njega a on povratnu za Mirzu ili Nihada, ni Kikan se nije proslavio sa onolikom minutazom.

Brate fino vidit gorostasa vise oko njiga ko privjesci :lol:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3207 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Postala Finska trn u oku BiH . Srećom nisu s nama u grupi u košarci za kvalifikacije i u fudbalu :lol:

Sretno momcima protiv Crnogoraca danas ako Bog da u 18:30 kako sam vidio. Da ih mlatnemo i taj ljubilarni, četvrti put. :bih:
Mustang1
Posts: 29948
Joined: 29/12/2010 17:31

#3208 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Onaj Sinanovic skoci .. Ufati loptu i kada se spusti na zemlju izbiju mu loptu ili mu je uzmu iz ruku :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3209 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

Bubalo1 wrote:Onaj Sinanovic skoci .. Ufati loptu i kada se spusti na zemlju izbiju mu loptu ili mu je uzmu iz ruku :D
Treba mu neko reci: Ljudino, kad uhvatis loptu, nemoj je drzati iznad glave, spusti, brate, zagradi, dodaj.
Ne otesa njega niko ziv. Sirov da ne moze biti siroviji.
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#3210 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Tomahawk11 wrote:
Bubalo1 wrote:Onaj Sinanovic skoci .. Ufati loptu i kada se spusti na zemlju izbiju mu loptu ili mu je uzmu iz ruku :D
Treba mu neko reci: Ljudino, kad uhvatis loptu, nemoj je drzati iznad glave, spusti, brate, zagradi, dodaj.
Ne otesa njega niko ziv. Sirov da ne moze biti siroviji.
Sinanovic kada je usao sinoc odlicno je odradio svoju rolu. Samo je Kiki bio bolestan, nije trenirao i odigrao lose u odbrani. Cesto igra lose u odbrani, ali sinoc je bilo posebno izrazeno.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3211 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Imao je i bananu jednu.

Ali ruku na srce, u napadu je rupa. Jednom pokušao onaj okret kad završi iza koša tamo. U odbrani dobar, skupio je za par minuta 6 skoka, mesečini 2 ofanzivna i 1 banana. S tim da je imao mislim 2 izgubljene lopte.

Koliko smo ga željeli u repki, evo sad je u repki i opet nekima ne valja. A da igra za Sloveniju bio bi najbolje, zar ne ? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3212 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

Dobar je Sinan da napravi pometnju pod kosem, ja mu samo zamjeram sto mu se igraci provlace ispod pazuha i kradu lopte. Zagrli je ako treba, ali ne daj da ti svaki svrco trlja nos.
Sut....ono sto sam vidio, ono je bez suta. Moze posluziti da zbunimo protivnika.
Daleko od toga da ga kritkujem zato sto ga ne zelim u reprezentaciji, ali i spustanje lopte na njega je zavrsavalo neslavno. Pokupio je par lopti i imao blokadu. Nije lose za minutazu, ali ja bih volio da moze i utrpati nesto pod kosem za ovo vremena sto provede na parketu.
User avatar
PapeSusic
Posts: 611
Joined: 01/08/2012 14:10

#3213 Re: Reprezentacija BiH

Post by PapeSusic »

veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju :)
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3214 Re: Reprezentacija BiH

Post by vryzas »

PapeSusic wrote:veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju :)

Da nisi malo fulio lokaciju? :?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3215 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

vryzas wrote:
PapeSusic wrote:veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju :)

Da nisi malo fulio lokaciju? :?
:mrgreen: Malo....sta ti je prosetati do Ilidze :-D
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3216 Re: Reprezentacija BiH

Post by vryzas »

Tomahawk11 wrote:
vryzas wrote:
PapeSusic wrote:veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju :)

Da nisi malo fulio lokaciju? :?
:mrgreen: Malo....sta ti je prosetati do Ilidze :-D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





:thumbup:
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#3217 Re: Reprezentacija BiH

Post by Dionysios »

Koja je ovo dvorana na Ilidzi tj gdje dodje? :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3218 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Manje od tri sata ako Bog da do mlade repke.

Neno izjavio da ako ne pobijede Crnu Goru da i nisu zaslužili polufinale.

Sretno momcima. :bih:
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#3219 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Tkd wrote:Imao je i bananu jednu.

Ali ruku na srce, u napadu je rupa. Jednom pokušao onaj okret kad završi iza koša tamo. U odbrani dobar, skupio je za par minuta 6 skoka, mesečini 2 ofanzivna i 1 banana. S tim da je imao mislim 2 izgubljene lopte.

Koliko smo ga željeli u repki, evo sad je u repki i opet nekima ne valja. A da igra za Sloveniju bio bi najbolje, zar ne ? :D
Ono sto se pokusalo u dva napada zaredom s njim se ne moze igrati. Ne mozes njemu dati da igra ledjima. Njemu se mora dati visoka lopta ili lob pas 1-1,5 od kosa da zakuca ili polozi. Ima dobar sut moze da pogodi sa poludistance.

Inace, sinoc je nas najveci problem bio u prvom poluvremenu kada smo odigrali lose, ne rezultatski ali igrom. Desilo se ovo, Djedovica nije islo, a Crni je morao da se dodatno trosi i u egzekutorskom dijelu.Morao je da cesto i zavrsava napade. A onda se dodatno umorio i tri minute prije poluvremena je jedva disao. Kada je Djedovic poslije povukao i kada je maestralno odigrao kraj, i Crni je dosao sebi. Falili su njegovi prodori gdje ostavlja prostor za sut izvana ili zicer za Kikanovica.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3220 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Ja se nadam da ćemo imati mogućnost u nekim tekmama malo da odmorimo udarni trojac. Pogotovo Zeku. Bojim se ako nastavi igrati 40min da će početi padati u posljednjim kolima. Valjda Naletilić može odraditi 7-8 minuta protiv Holandiej i Rumunije.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#3221 Re: Reprezentacija BiH

Post by volta dzontra »

Malo su čudni ovi komentari nekih košarkaških "godišnjaka"....tako zovem ove koji dolaze jednom godišnje na košarku tj. na finala ili izreklamirane utakmice pa mi zauzmu mjesto ili zbog njih moram dolaziti sat vremena ranije jer pretrpaju dvoranu.....

Naježim se kad čitam pitanja: Zašto Mirza ima šut 8/26, zašto se Đedović ispucava, što se Wright zaletio pod koš u toj i toj minuti itd..????

Zato što ekipe u košarci, ovisno o taktici, kretanju igre, rosteru, protivniku ispale od 60- 80 šuteva.
Ako je u ekipi igrač koji je jedna od najboljih četvorki u Europi i jedini igrač svjetske klase u ekipi onda je normalno da on opali 26 puta od 75 puta. Ko bi drugi trebao uzeti 26 šuteva u ovoj ekipi??? Možda Mašić ili Sinanović???

Zašto je Đedović uzeo 15 šuteva?? Iz istog razloga. Zato što je nakon Mirze napadački najpotentniji igrač!!

Ako se uzme da je pored njih još jedino Wright i Kikanović napadački potentni i raznovrsni onda dobijaš igru kakvu dobijaš.

Znači njih četvorica moraju uzeti većinu šuteva ekipe ili će igrati nekošarku pa će vrtiti 24 sekunde i bacati loptu u aut.

Ako im loše ide šut nije rješenje u igri da prestanu šutati nego da im se iznalaze bolje situacije za šut i da trener ima više postavki u igri gdje ih može odmoriti da se probaju vratiti u igru..
To naravno Aco trenutačno nema jer mu je klupa tanka ko ljetni gemišt...Znači ili će šutati oni ili se neće šutati..

Zašto Mašić i Peršić ne daju više koševa??? Zato što je takva njihova uloga u ekipi i što su takvi igrači.
Ako imaš tri-četiri napadački potentna igrača mora netko i „vodu nositi“..
Njihovo je da igraju obranu i pogode šta im se ponudi (recimo Peršićeva kontra, ulaz kad su mu Litavci otvorili autoput prema košu, Mašićeve dvije trojke itd)
Bi li bilo bolje da su njih dvojica malo bolji pa da mogu više rastegnuti obranu tj. da napadački prijeti više igrača u petorki. Bi naravno ali to je ono s čim Aco raspolaže...

Aco treba dovući još dva-tri napadački potentnija igrača (dobro je da Gordić dolazi) da može rotirati ovu četvoricu i imati više opcija u igri za slučajeve kad su glavni scoreri umorni, ne ide im, ozljede se, previše se troše sa + 35min u igri, protivnički trener fokusira obranu na njih i ispušta druge da se ispucavaju i sl.

Sinanović!!! Loš. Definitivno. Ne zato što nije lijep, elegantan i atraktivan jer takav ne može biti s 220 cm niti treba na poziciji na kojoj igra. Nije ni što mu je napadački arsenal ograničen ko balkon.
Nego što ne radi ono što može takav kakav je. Guranje, pametno postavljenje, građenje ofanzivnog i defanzivnog skoka...
Često neznalice kažu vidi plej skočio više puta nego centar??? Pa šta. Plejevi imaju bolji osjećaj za igru i prostor, općenito su skočni (da sa 1,85 nije skočan šta će radit u košarci).
Plejevi imaju osjećaj za odbijanje lopte nakon šuta i često nakon šuta ulijeću na skok i imaju više prostora za skok iz utrčavanja od visokog igrača koji stoji pod košem. Pogledajte statistiku dobrih plejeva i vidjet ćete da često imaju skokova koliko i asista...
Centar –Petica ako ne skoči ili ne zabije 15 koševa ne znači da nije dobro odigrao defanzivu i ofanzivu. Često je skok krila ili beka slijedi nakon što im je „panjina“ pod košem zagradila protivničke skakače sa svojih 130 kila i 215 cm. To Sinanović slabo radi jer je košarkaški neinteligentan i to je jedan od problema reprezentacije. Svaki protivnik će joj se naskakat u reketu...

Uglavnom. Solidna igra reprezentacije. Latvija nije bezvezna ekipa koliko mi nafuranci iz eks-yu mislimo da još Kukoć, Divac, Danilović, Rađa hodaju po zemlji...
Prošla su vremena Yu-košarkaške dominacije. Reprezentacije s prostora bivše Juge nisu više svjetska A klasa (ko je to od yu ekipa bio na Olimpijadi????).
Košarka se igra po cijeloj Europi. Za Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, BiH (Srbiju realno najmanje) nema više smješnih ekipa. Samo neznalice mogu pobjedu BIH protiv Latvije upisati ko zicer.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3222 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Dobili smo važnu utakmicu, no mislim da mi to možemo dosta bolje. Pritisak se osjetio na repki, a samo na početku ispada lopte i Nihadu i Elmedinu iz koša i bilo bi onda mislim 8:0 ili 8:2. Drugo poluvrijeme Latvija napravi seriju 6:0. Prije tofa u 1 poluvremenu 3 sekunde do kraja zabiju "ludu" tricu. Sve je to uticalo da se kod igrača stvori određena nerevoza. Mirza je forsirao. Imao sam osjećaj da je željan dokazivanja što je ipak odlična stvar. Igrao je isto ovako kao što igra u repki i u Caji , tako je to uobičjano. Možda je uzeo 3-4 šuta više . Nihada nije nikako htjelo. Ulaz dobar, ali ispada lopta iz koša par puta. Trica ga nije htjela, ali zato na kraju 3 osvojene lopte mislim, 2 egzekucije, jednom blokiran. Povukao kada je najpotrebnije bilo . Zack najbolji jučer, trošio se do bola, ali odličan. Elmedin bolestan igrao, ali opet odličan itd.

Utakmica je iza nas, pobijedili smo, ne treba tražiti dlaku u jajetu. Idemo od utakmice do utakmice i to je to. Posložiti će se ovi nedostaci ako Bog da i biti ćemo sigurno još jači. Raspored nam odgovara.

2 sata aBd do utakmice mlade repke. Kako ovo vrijeme sporo ide, nevjerovatno ;-)

Šteta što nema prenosa, pa se mora gledati tekstualni prenos. :sad:
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#3223 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Da ti nisi Neutral sa ss.ba foruma :D :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3224 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

volta dzontra wrote:Malo su čudni ovi komentari nekih košarkaških "godišnjaka"....tako zovem ove koji dolaze jednom godišnje na košarku tj. na finala ili izreklamirane utakmice pa mi zauzmu mjesto ili zbog njih moram dolaziti sat vremena ranije jer pretrpaju dvoranu.....

Naježim se kad čitam pitanja: Zašto Mirza ima šut 8/26, zašto se Đedović ispucava, što se Wright zaletio pod koš u toj i toj minuti itd..????

Zato što ekipe u košarci, ovisno o taktici, kretanju igre, rosteru, protivniku ispale od 60- 80 šuteva.
Ako je u ekipi igrač koji je jedna od najboljih četvorki u Europi i jedini igrač svjetske klase u ekipi onda je normalno da on opali 26 puta od 75 puta. Ko bi drugi trebao uzeti 26 šuteva u ovoj ekipi??? Možda Mašić ili Sinanović???

Zašto je Đedović uzeo 15 šuteva?? Iz istog razloga. Zato što je nakon Mirze napadački najpotentniji igrač!!

Ako se uzme da je pored njih još jedino Wright i Kikanović napadački potentni i raznovrsni onda dobijaš igru kakvu dobijaš.

Znači njih četvorica moraju uzeti većinu šuteva ekipe ili će igrati nekošarku pa će vrtiti 24 sekunde i bacati loptu u aut.

Ako im loše ide šut nije rješenje u igri da prestanu šutati nego da im se iznalaze bolje situacije za šut i da trener ima više postavki u igri gdje ih može odmoriti da se probaju vratiti u igru..
To naravno Aco trenutačno nema jer mu je klupa tanka ko ljetni gemišt...Znači ili će šutati oni ili se neće šutati..

Zašto Mašić i Peršić ne daju više koševa??? Zato što je takva njihova uloga u ekipi i što su takvi igrači.
Ako imaš tri-četiri napadački potentna igrača mora netko i „vodu nositi“..
Njihovo je da igraju obranu i pogode šta im se ponudi (recimo Peršićeva kontra, ulaz kad su mu Litavci otvorili autoput prema košu, Mašićeve dvije trojke itd)
Bi li bilo bolje da su njih dvojica malo bolji pa da mogu više rastegnuti obranu tj. da napadački prijeti više igrača u petorki. Bi naravno ali to je ono s čim Aco raspolaže...

Aco treba dovući još dva-tri napadački potentnija igrača (dobro je da Gordić dolazi) da može rotirati ovu četvoricu i imati više opcija u igri za slučajeve kad su glavni scoreri umorni, ne ide im, ozljede se, previše se troše sa + 35min u igri, protivnički trener fokusira obranu na njih i ispušta druge da se ispucavaju i sl.

Sinanović!!! Loš. Definitivno. Ne zato što nije lijep, elegantan i atraktivan jer takav ne može biti s 220 cm niti treba na poziciji na kojoj igra. Nije ni što mu je napadački arsenal ograničen ko balkon.
Nego što ne radi ono što može takav kakav je. Guranje, pametno postavljenje, građenje ofanzivnog i defanzivnog skoka...
Često neznalice kažu vidi plej skočio više puta nego centar??? Pa šta. Plejevi imaju bolji osjećaj za igru i prostor, općenito su skočni (da sa 1,85 nije skočan šta će radit u košarci).
Plejevi imaju osjećaj za odbijanje lopte nakon šuta i često nakon šuta ulijeću na skok i imaju više prostora za skok iz utrčavanja od visokog igrača koji stoji pod košem. Pogledajte statistiku dobrih plejeva i vidjet ćete da često imaju skokova koliko i asista...
Centar –Petica ako ne skoči ili ne zabije 15 koševa ne znači da nije dobro odigrao defanzivu i ofanzivu. Često je skok krila ili beka slijedi nakon što im je „panjina“ pod košem zagradila protivničke skakače sa svojih 130 kila i 215 cm. To Sinanović slabo radi jer je košarkaški neinteligentan i to je jedan od problema reprezentacije. Svaki protivnik će joj se naskakat u reketu...

Uglavnom. Solidna igra reprezentacije. Latvija nije bezvezna ekipa koliko mi nafuranci iz eks-yu mislimo da još Kukoć, Divac, Danilović, Rađa hodaju po zemlji...
Prošla su vremena Yu-košarkaške dominacije. Reprezentacije s prostora bivše Juge nisu više svjetska A klasa (ko je to od yu ekipa bio na Olimpijadi????).
Košarka se igra po cijeloj Europi. Za Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, BiH (Srbiju realno najmanje) nema više smješnih ekipa. Samo neznalice mogu pobjedu BIH protiv Latvije upisati ko zicer.

Slažem se sa većinom.

Pomalo mi je jučer smetalo da kada se branimo visoki igrači izlaze na tricu te nam Latvijci ili podvale lopte i zabiju ili dolazi do brze promjene lopte te slobodnih šuteva s linije 6.75. Par puta smo imali situaciju da Zack igra odbranu, a na drugoj strani potpuno sam Latvijac.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#3225 Re: Reprezentacija BiH

Post by volta dzontra »

Tkd wrote:
volta dzontra wrote:Malo su čudni ovi komentari nekih košarkaških "godišnjaka"....tako zovem ove koji dolaze jednom godišnje na košarku tj. na finala ili izreklamirane utakmice pa mi zauzmu mjesto ili zbog njih moram dolaziti sat vremena ranije jer pretrpaju dvoranu.....

Naježim se kad čitam pitanja: Zašto Mirza ima šut 8/26, zašto se Đedović ispucava, što se Wright zaletio pod koš u toj i toj minuti itd..????

Zato što ekipe u košarci, ovisno o taktici, kretanju igre, rosteru, protivniku ispale od 60- 80 šuteva.
Ako je u ekipi igrač koji je jedna od najboljih četvorki u Europi i jedini igrač svjetske klase u ekipi onda je normalno da on opali 26 puta od 75 puta. Ko bi drugi trebao uzeti 26 šuteva u ovoj ekipi??? Možda Mašić ili Sinanović???

Zašto je Đedović uzeo 15 šuteva?? Iz istog razloga. Zato što je nakon Mirze napadački najpotentniji igrač!!

Ako se uzme da je pored njih još jedino Wright i Kikanović napadački potentni i raznovrsni onda dobijaš igru kakvu dobijaš.

Znači njih četvorica moraju uzeti većinu šuteva ekipe ili će igrati nekošarku pa će vrtiti 24 sekunde i bacati loptu u aut.

Ako im loše ide šut nije rješenje u igri da prestanu šutati nego da im se iznalaze bolje situacije za šut i da trener ima više postavki u igri gdje ih može odmoriti da se probaju vratiti u igru..
To naravno Aco trenutačno nema jer mu je klupa tanka ko ljetni gemišt...Znači ili će šutati oni ili se neće šutati..

Zašto Mašić i Peršić ne daju više koševa??? Zato što je takva njihova uloga u ekipi i što su takvi igrači.
Ako imaš tri-četiri napadački potentna igrača mora netko i „vodu nositi“..
Njihovo je da igraju obranu i pogode šta im se ponudi (recimo Peršićeva kontra, ulaz kad su mu Litavci otvorili autoput prema košu, Mašićeve dvije trojke itd)
Bi li bilo bolje da su njih dvojica malo bolji pa da mogu više rastegnuti obranu tj. da napadački prijeti više igrača u petorki. Bi naravno ali to je ono s čim Aco raspolaže...

Aco treba dovući još dva-tri napadački potentnija igrača (dobro je da Gordić dolazi) da može rotirati ovu četvoricu i imati više opcija u igri za slučajeve kad su glavni scoreri umorni, ne ide im, ozljede se, previše se troše sa + 35min u igri, protivnički trener fokusira obranu na njih i ispušta druge da se ispucavaju i sl.

Sinanović!!! Loš. Definitivno. Ne zato što nije lijep, elegantan i atraktivan jer takav ne može biti s 220 cm niti treba na poziciji na kojoj igra. Nije ni što mu je napadački arsenal ograničen ko balkon.
Nego što ne radi ono što može takav kakav je. Guranje, pametno postavljenje, građenje ofanzivnog i defanzivnog skoka...
Često neznalice kažu vidi plej skočio više puta nego centar??? Pa šta. Plejevi imaju bolji osjećaj za igru i prostor, općenito su skočni (da sa 1,85 nije skočan šta će radit u košarci).
Plejevi imaju osjećaj za odbijanje lopte nakon šuta i često nakon šuta ulijeću na skok i imaju više prostora za skok iz utrčavanja od visokog igrača koji stoji pod košem. Pogledajte statistiku dobrih plejeva i vidjet ćete da često imaju skokova koliko i asista...
Centar –Petica ako ne skoči ili ne zabije 15 koševa ne znači da nije dobro odigrao defanzivu i ofanzivu. Često je skok krila ili beka slijedi nakon što im je „panjina“ pod košem zagradila protivničke skakače sa svojih 130 kila i 215 cm. To Sinanović slabo radi jer je košarkaški neinteligentan i to je jedan od problema reprezentacije. Svaki protivnik će joj se naskakat u reketu...

Uglavnom. Solidna igra reprezentacije. Latvija nije bezvezna ekipa koliko mi nafuranci iz eks-yu mislimo da još Kukoć, Divac, Danilović, Rađa hodaju po zemlji...
Prošla su vremena Yu-košarkaške dominacije. Reprezentacije s prostora bivše Juge nisu više svjetska A klasa (ko je to od yu ekipa bio na Olimpijadi????).
Košarka se igra po cijeloj Europi. Za Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, BiH (Srbiju realno najmanje) nema više smješnih ekipa. Samo neznalice mogu pobjedu BIH protiv Latvije upisati ko zicer.

Slažem se sa većinom.

Pomalo mi je jučer smetalo da kada se branimo visoki igrači izlaze na tricu te nam Latvijci ili podvale lopte i zabiju ili dolazi do brze promjene lopte te slobodnih šuteva s linije 6.75. Par puta smo imali situaciju da Zack igra odbranu, a na drugoj strani potpuno sam Latvijac.
Da to nisu radili dali bi 60 koševa... :) S Acom kao trenerom nemoj očekivati previše u obrani.
Latvijci su se hebeno dobro odmotavali iz pika nekoliko puta..
To si u pravu. Izlazak visokog igrača na tricu je bio loše odrađen barem 10-12 puta
Post Reply