moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
tcz
- Posts: 1747
- Joined: 15/07/2005 12:28
#3201 Re: Reprezentacija BiH
cestitke momcima
moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3202 Re: Reprezentacija BiH
http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... D-1-1.htmltcz wrote:cestitke momcima![]()
moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
-
tcz
- Posts: 1747
- Joined: 15/07/2005 12:28
#3203 Re: Reprezentacija BiH
ovo za Sinanovica me zanima u 6min imao je 6 skokova? ne znam zasto ga Aco nije jos koristio.hrastov zizak wrote:http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... D-1-1.htmltcz wrote:cestitke momcima![]()
moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3204 Re: Reprezentacija BiH
beskoristan u napadu, a takvog igrača će Aco teško držati duže na parketu.tcz wrote:ovo za Sinanovica me zanima u 6min imao je 6 skokova? ne znam zasto ga Aco nije jos koristio.hrastov zizak wrote:http://www.eurobasket2013.org/en/cid_8X ... D-1-1.htmltcz wrote:cestitke momcima![]()
moze li se negdje pogledati statistika igraca pojedinacno i minutaza?
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#3205 Re: Reprezentacija BiH
Jedva, ali bas jedva...odbrana "mekana" ali s obzirom na broj igraca u rotaciji nije ni cudo. Takticki slabo odradjeno na parketu, nemam pojma kakva je bila priprema. Latvija ovako igra zadnjih nekoliko godina. Sva igra im se zasniva na vanjskom sutu, gdje skoro svi uzimaju sut za 3 poena i tako sire reket, a nakon toga se ide u ofanzivni skok. Cak nisu bili toliko agresivni kao sto su bili ranije na nekim utakmicama. Forsiraju polu "run and gun" igru u kojoj se 80% napada zavrsava "iskakanjem" iz akcije i individualnim "ludilom". Ekipa koju mozes "lako slomiti" sa maximalno cvrstom odbranom svih 40 minuta...ovo nismo imali juce.
Nasi igraci nisu dobro odgovorili na igru protivnika, a najveci problem je slaba odbrana i losa tranzicija. Nismo dovoljno iskoristili i neke prednosti u napadu, a imali smo dosta mismatch situacija koje su "pale u vodu" zbog slabe koncentracije igraca.
U nastavku kvalifikacija treba raditi na cvrscoj odbrani i "sirini" klupe!
Cestitke igracima i strucnom stabu na pobjedi
Nasi igraci nisu dobro odgovorili na igru protivnika, a najveci problem je slaba odbrana i losa tranzicija. Nismo dovoljno iskoristili i neke prednosti u napadu, a imali smo dosta mismatch situacija koje su "pale u vodu" zbog slabe koncentracije igraca.
U nastavku kvalifikacija treba raditi na cvrscoj odbrani i "sirini" klupe!
Cestitke igracima i strucnom stabu na pobjedi
-
tcz
- Posts: 1747
- Joined: 15/07/2005 12:28
#3206 Re: Reprezentacija BiH
ma nekako mi se cinilo da je trebao ici loptom na njega a on povratnu za Mirzu ili Nihada, ni Kikan se nije proslavio sa onolikom minutazom.hrastov zizak wrote: beskoristan u napadu, a takvog igrača će Aco teško držati duže na parketu.
Brate fino vidit gorostasa vise oko njiga ko privjesci
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3207 Re: Reprezentacija BiH
Postala Finska trn u oku BiH . Srećom nisu s nama u grupi u košarci za kvalifikacije i u fudbalu
Sretno momcima protiv Crnogoraca danas ako Bog da u 18:30 kako sam vidio. Da ih mlatnemo i taj ljubilarni, četvrti put.
Sretno momcima protiv Crnogoraca danas ako Bog da u 18:30 kako sam vidio. Da ih mlatnemo i taj ljubilarni, četvrti put.
-
Mustang1
- Posts: 29948
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3208 Re: Reprezentacija BiH
Onaj Sinanovic skoci .. Ufati loptu i kada se spusti na zemlju izbiju mu loptu ili mu je uzmu iz ruku 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3209 Re: Reprezentacija BiH
Treba mu neko reci: Ljudino, kad uhvatis loptu, nemoj je drzati iznad glave, spusti, brate, zagradi, dodaj.Bubalo1 wrote:Onaj Sinanovic skoci .. Ufati loptu i kada se spusti na zemlju izbiju mu loptu ili mu je uzmu iz ruku
Ne otesa njega niko ziv. Sirov da ne moze biti siroviji.
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3210 Re: Reprezentacija BiH
Sinanovic kada je usao sinoc odlicno je odradio svoju rolu. Samo je Kiki bio bolestan, nije trenirao i odigrao lose u odbrani. Cesto igra lose u odbrani, ali sinoc je bilo posebno izrazeno.Tomahawk11 wrote:Treba mu neko reci: Ljudino, kad uhvatis loptu, nemoj je drzati iznad glave, spusti, brate, zagradi, dodaj.Bubalo1 wrote:Onaj Sinanovic skoci .. Ufati loptu i kada se spusti na zemlju izbiju mu loptu ili mu je uzmu iz ruku
Ne otesa njega niko ziv. Sirov da ne moze biti siroviji.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3211 Re: Reprezentacija BiH
Imao je i bananu jednu.
Ali ruku na srce, u napadu je rupa. Jednom pokušao onaj okret kad završi iza koša tamo. U odbrani dobar, skupio je za par minuta 6 skoka, mesečini 2 ofanzivna i 1 banana. S tim da je imao mislim 2 izgubljene lopte.
Koliko smo ga željeli u repki, evo sad je u repki i opet nekima ne valja. A da igra za Sloveniju bio bi najbolje, zar ne ?
Ali ruku na srce, u napadu je rupa. Jednom pokušao onaj okret kad završi iza koša tamo. U odbrani dobar, skupio je za par minuta 6 skoka, mesečini 2 ofanzivna i 1 banana. S tim da je imao mislim 2 izgubljene lopte.
Koliko smo ga željeli u repki, evo sad je u repki i opet nekima ne valja. A da igra za Sloveniju bio bi najbolje, zar ne ?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3212 Re: Reprezentacija BiH
Dobar je Sinan da napravi pometnju pod kosem, ja mu samo zamjeram sto mu se igraci provlace ispod pazuha i kradu lopte. Zagrli je ako treba, ali ne daj da ti svaki svrco trlja nos.
Sut....ono sto sam vidio, ono je bez suta. Moze posluziti da zbunimo protivnika.
Daleko od toga da ga kritkujem zato sto ga ne zelim u reprezentaciji, ali i spustanje lopte na njega je zavrsavalo neslavno. Pokupio je par lopti i imao blokadu. Nije lose za minutazu, ali ja bih volio da moze i utrpati nesto pod kosem za ovo vremena sto provede na parketu.
Sut....ono sto sam vidio, ono je bez suta. Moze posluziti da zbunimo protivnika.
Daleko od toga da ga kritkujem zato sto ga ne zelim u reprezentaciji, ali i spustanje lopte na njega je zavrsavalo neslavno. Pokupio je par lopti i imao blokadu. Nije lose za minutazu, ali ja bih volio da moze i utrpati nesto pod kosem za ovo vremena sto provede na parketu.
- PapeSusic
- Posts: 611
- Joined: 01/08/2012 14:10
#3213 Re: Reprezentacija BiH
veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju 
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#3214 Re: Reprezentacija BiH
PapeSusic wrote:veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju
Da nisi malo fulio lokaciju?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3215 Re: Reprezentacija BiH
vryzas wrote:PapeSusic wrote:veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju
Da nisi malo fulio lokaciju?
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#3216 Re: Reprezentacija BiH
Tomahawk11 wrote:vryzas wrote:PapeSusic wrote:veceras svi u skenderiju. ako pobjedimo idemo u polufinale a prve 3 ekipe idu u a diviziju
Da nisi malo fulio lokaciju?Malo....sta ti je prosetati do Ilidze
- Dionysios
- Posts: 601
- Joined: 18/06/2010 16:23
#3217 Re: Reprezentacija BiH
Koja je ovo dvorana na Ilidzi tj gdje dodje? 
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3218 Re: Reprezentacija BiH
Manje od tri sata ako Bog da do mlade repke.
Neno izjavio da ako ne pobijede Crnu Goru da i nisu zaslužili polufinale.
Sretno momcima.
Neno izjavio da ako ne pobijede Crnu Goru da i nisu zaslužili polufinale.
Sretno momcima.
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3219 Re: Reprezentacija BiH
Ono sto se pokusalo u dva napada zaredom s njim se ne moze igrati. Ne mozes njemu dati da igra ledjima. Njemu se mora dati visoka lopta ili lob pas 1-1,5 od kosa da zakuca ili polozi. Ima dobar sut moze da pogodi sa poludistance.Tkd wrote:Imao je i bananu jednu.
Ali ruku na srce, u napadu je rupa. Jednom pokušao onaj okret kad završi iza koša tamo. U odbrani dobar, skupio je za par minuta 6 skoka, mesečini 2 ofanzivna i 1 banana. S tim da je imao mislim 2 izgubljene lopte.
Koliko smo ga željeli u repki, evo sad je u repki i opet nekima ne valja. A da igra za Sloveniju bio bi najbolje, zar ne ?
Inace, sinoc je nas najveci problem bio u prvom poluvremenu kada smo odigrali lose, ne rezultatski ali igrom. Desilo se ovo, Djedovica nije islo, a Crni je morao da se dodatno trosi i u egzekutorskom dijelu.Morao je da cesto i zavrsava napade. A onda se dodatno umorio i tri minute prije poluvremena je jedva disao. Kada je Djedovic poslije povukao i kada je maestralno odigrao kraj, i Crni je dosao sebi. Falili su njegovi prodori gdje ostavlja prostor za sut izvana ili zicer za Kikanovica.
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3220 Re: Reprezentacija BiH
Ja se nadam da ćemo imati mogućnost u nekim tekmama malo da odmorimo udarni trojac. Pogotovo Zeku. Bojim se ako nastavi igrati 40min da će početi padati u posljednjim kolima. Valjda Naletilić može odraditi 7-8 minuta protiv Holandiej i Rumunije.
- volta dzontra
- Posts: 1587
- Joined: 06/03/2012 10:50
#3221 Re: Reprezentacija BiH
Malo su čudni ovi komentari nekih košarkaških "godišnjaka"....tako zovem ove koji dolaze jednom godišnje na košarku tj. na finala ili izreklamirane utakmice pa mi zauzmu mjesto ili zbog njih moram dolaziti sat vremena ranije jer pretrpaju dvoranu.....
Naježim se kad čitam pitanja: Zašto Mirza ima šut 8/26, zašto se Đedović ispucava, što se Wright zaletio pod koš u toj i toj minuti itd..????
Zato što ekipe u košarci, ovisno o taktici, kretanju igre, rosteru, protivniku ispale od 60- 80 šuteva.
Ako je u ekipi igrač koji je jedna od najboljih četvorki u Europi i jedini igrač svjetske klase u ekipi onda je normalno da on opali 26 puta od 75 puta. Ko bi drugi trebao uzeti 26 šuteva u ovoj ekipi??? Možda Mašić ili Sinanović???
Zašto je Đedović uzeo 15 šuteva?? Iz istog razloga. Zato što je nakon Mirze napadački najpotentniji igrač!!
Ako se uzme da je pored njih još jedino Wright i Kikanović napadački potentni i raznovrsni onda dobijaš igru kakvu dobijaš.
Znači njih četvorica moraju uzeti većinu šuteva ekipe ili će igrati nekošarku pa će vrtiti 24 sekunde i bacati loptu u aut.
Ako im loše ide šut nije rješenje u igri da prestanu šutati nego da im se iznalaze bolje situacije za šut i da trener ima više postavki u igri gdje ih može odmoriti da se probaju vratiti u igru..
To naravno Aco trenutačno nema jer mu je klupa tanka ko ljetni gemišt...Znači ili će šutati oni ili se neće šutati..
Zašto Mašić i Peršić ne daju više koševa??? Zato što je takva njihova uloga u ekipi i što su takvi igrači.
Ako imaš tri-četiri napadački potentna igrača mora netko i „vodu nositi“..
Njihovo je da igraju obranu i pogode šta im se ponudi (recimo Peršićeva kontra, ulaz kad su mu Litavci otvorili autoput prema košu, Mašićeve dvije trojke itd)
Bi li bilo bolje da su njih dvojica malo bolji pa da mogu više rastegnuti obranu tj. da napadački prijeti više igrača u petorki. Bi naravno ali to je ono s čim Aco raspolaže...
Aco treba dovući još dva-tri napadački potentnija igrača (dobro je da Gordić dolazi) da može rotirati ovu četvoricu i imati više opcija u igri za slučajeve kad su glavni scoreri umorni, ne ide im, ozljede se, previše se troše sa + 35min u igri, protivnički trener fokusira obranu na njih i ispušta druge da se ispucavaju i sl.
Sinanović!!! Loš. Definitivno. Ne zato što nije lijep, elegantan i atraktivan jer takav ne može biti s 220 cm niti treba na poziciji na kojoj igra. Nije ni što mu je napadački arsenal ograničen ko balkon.
Nego što ne radi ono što može takav kakav je. Guranje, pametno postavljenje, građenje ofanzivnog i defanzivnog skoka...
Često neznalice kažu vidi plej skočio više puta nego centar??? Pa šta. Plejevi imaju bolji osjećaj za igru i prostor, općenito su skočni (da sa 1,85 nije skočan šta će radit u košarci).
Plejevi imaju osjećaj za odbijanje lopte nakon šuta i često nakon šuta ulijeću na skok i imaju više prostora za skok iz utrčavanja od visokog igrača koji stoji pod košem. Pogledajte statistiku dobrih plejeva i vidjet ćete da često imaju skokova koliko i asista...
Centar –Petica ako ne skoči ili ne zabije 15 koševa ne znači da nije dobro odigrao defanzivu i ofanzivu. Često je skok krila ili beka slijedi nakon što im je „panjina“ pod košem zagradila protivničke skakače sa svojih 130 kila i 215 cm. To Sinanović slabo radi jer je košarkaški neinteligentan i to je jedan od problema reprezentacije. Svaki protivnik će joj se naskakat u reketu...
Uglavnom. Solidna igra reprezentacije. Latvija nije bezvezna ekipa koliko mi nafuranci iz eks-yu mislimo da još Kukoć, Divac, Danilović, Rađa hodaju po zemlji...
Prošla su vremena Yu-košarkaške dominacije. Reprezentacije s prostora bivše Juge nisu više svjetska A klasa (ko je to od yu ekipa bio na Olimpijadi????).
Košarka se igra po cijeloj Europi. Za Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, BiH (Srbiju realno najmanje) nema više smješnih ekipa. Samo neznalice mogu pobjedu BIH protiv Latvije upisati ko zicer.
Naježim se kad čitam pitanja: Zašto Mirza ima šut 8/26, zašto se Đedović ispucava, što se Wright zaletio pod koš u toj i toj minuti itd..????
Zato što ekipe u košarci, ovisno o taktici, kretanju igre, rosteru, protivniku ispale od 60- 80 šuteva.
Ako je u ekipi igrač koji je jedna od najboljih četvorki u Europi i jedini igrač svjetske klase u ekipi onda je normalno da on opali 26 puta od 75 puta. Ko bi drugi trebao uzeti 26 šuteva u ovoj ekipi??? Možda Mašić ili Sinanović???
Zašto je Đedović uzeo 15 šuteva?? Iz istog razloga. Zato što je nakon Mirze napadački najpotentniji igrač!!
Ako se uzme da je pored njih još jedino Wright i Kikanović napadački potentni i raznovrsni onda dobijaš igru kakvu dobijaš.
Znači njih četvorica moraju uzeti većinu šuteva ekipe ili će igrati nekošarku pa će vrtiti 24 sekunde i bacati loptu u aut.
Ako im loše ide šut nije rješenje u igri da prestanu šutati nego da im se iznalaze bolje situacije za šut i da trener ima više postavki u igri gdje ih može odmoriti da se probaju vratiti u igru..
To naravno Aco trenutačno nema jer mu je klupa tanka ko ljetni gemišt...Znači ili će šutati oni ili se neće šutati..
Zašto Mašić i Peršić ne daju više koševa??? Zato što je takva njihova uloga u ekipi i što su takvi igrači.
Ako imaš tri-četiri napadački potentna igrača mora netko i „vodu nositi“..
Njihovo je da igraju obranu i pogode šta im se ponudi (recimo Peršićeva kontra, ulaz kad su mu Litavci otvorili autoput prema košu, Mašićeve dvije trojke itd)
Bi li bilo bolje da su njih dvojica malo bolji pa da mogu više rastegnuti obranu tj. da napadački prijeti više igrača u petorki. Bi naravno ali to je ono s čim Aco raspolaže...
Aco treba dovući još dva-tri napadački potentnija igrača (dobro je da Gordić dolazi) da može rotirati ovu četvoricu i imati više opcija u igri za slučajeve kad su glavni scoreri umorni, ne ide im, ozljede se, previše se troše sa + 35min u igri, protivnički trener fokusira obranu na njih i ispušta druge da se ispucavaju i sl.
Sinanović!!! Loš. Definitivno. Ne zato što nije lijep, elegantan i atraktivan jer takav ne može biti s 220 cm niti treba na poziciji na kojoj igra. Nije ni što mu je napadački arsenal ograničen ko balkon.
Nego što ne radi ono što može takav kakav je. Guranje, pametno postavljenje, građenje ofanzivnog i defanzivnog skoka...
Često neznalice kažu vidi plej skočio više puta nego centar??? Pa šta. Plejevi imaju bolji osjećaj za igru i prostor, općenito su skočni (da sa 1,85 nije skočan šta će radit u košarci).
Plejevi imaju osjećaj za odbijanje lopte nakon šuta i često nakon šuta ulijeću na skok i imaju više prostora za skok iz utrčavanja od visokog igrača koji stoji pod košem. Pogledajte statistiku dobrih plejeva i vidjet ćete da često imaju skokova koliko i asista...
Centar –Petica ako ne skoči ili ne zabije 15 koševa ne znači da nije dobro odigrao defanzivu i ofanzivu. Često je skok krila ili beka slijedi nakon što im je „panjina“ pod košem zagradila protivničke skakače sa svojih 130 kila i 215 cm. To Sinanović slabo radi jer je košarkaški neinteligentan i to je jedan od problema reprezentacije. Svaki protivnik će joj se naskakat u reketu...
Uglavnom. Solidna igra reprezentacije. Latvija nije bezvezna ekipa koliko mi nafuranci iz eks-yu mislimo da još Kukoć, Divac, Danilović, Rađa hodaju po zemlji...
Prošla su vremena Yu-košarkaške dominacije. Reprezentacije s prostora bivše Juge nisu više svjetska A klasa (ko je to od yu ekipa bio na Olimpijadi????).
Košarka se igra po cijeloj Europi. Za Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, BiH (Srbiju realno najmanje) nema više smješnih ekipa. Samo neznalice mogu pobjedu BIH protiv Latvije upisati ko zicer.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3222 Re: Reprezentacija BiH
Dobili smo važnu utakmicu, no mislim da mi to možemo dosta bolje. Pritisak se osjetio na repki, a samo na početku ispada lopte i Nihadu i Elmedinu iz koša i bilo bi onda mislim 8:0 ili 8:2. Drugo poluvrijeme Latvija napravi seriju 6:0. Prije tofa u 1 poluvremenu 3 sekunde do kraja zabiju "ludu" tricu. Sve je to uticalo da se kod igrača stvori određena nerevoza. Mirza je forsirao. Imao sam osjećaj da je željan dokazivanja što je ipak odlična stvar. Igrao je isto ovako kao što igra u repki i u Caji , tako je to uobičjano. Možda je uzeo 3-4 šuta više . Nihada nije nikako htjelo. Ulaz dobar, ali ispada lopta iz koša par puta. Trica ga nije htjela, ali zato na kraju 3 osvojene lopte mislim, 2 egzekucije, jednom blokiran. Povukao kada je najpotrebnije bilo . Zack najbolji jučer, trošio se do bola, ali odličan. Elmedin bolestan igrao, ali opet odličan itd.
Utakmica je iza nas, pobijedili smo, ne treba tražiti dlaku u jajetu. Idemo od utakmice do utakmice i to je to. Posložiti će se ovi nedostaci ako Bog da i biti ćemo sigurno još jači. Raspored nam odgovara.
2 sata aBd do utakmice mlade repke. Kako ovo vrijeme sporo ide, nevjerovatno
Šteta što nema prenosa, pa se mora gledati tekstualni prenos.
Utakmica je iza nas, pobijedili smo, ne treba tražiti dlaku u jajetu. Idemo od utakmice do utakmice i to je to. Posložiti će se ovi nedostaci ako Bog da i biti ćemo sigurno još jači. Raspored nam odgovara.
2 sata aBd do utakmice mlade repke. Kako ovo vrijeme sporo ide, nevjerovatno
Šteta što nema prenosa, pa se mora gledati tekstualni prenos.
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3223 Re: Reprezentacija BiH
Da ti nisi Neutral sa ss.ba foruma

- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3224 Re: Reprezentacija BiH
volta dzontra wrote:Malo su čudni ovi komentari nekih košarkaških "godišnjaka"....tako zovem ove koji dolaze jednom godišnje na košarku tj. na finala ili izreklamirane utakmice pa mi zauzmu mjesto ili zbog njih moram dolaziti sat vremena ranije jer pretrpaju dvoranu.....
Naježim se kad čitam pitanja: Zašto Mirza ima šut 8/26, zašto se Đedović ispucava, što se Wright zaletio pod koš u toj i toj minuti itd..????
Zato što ekipe u košarci, ovisno o taktici, kretanju igre, rosteru, protivniku ispale od 60- 80 šuteva.
Ako je u ekipi igrač koji je jedna od najboljih četvorki u Europi i jedini igrač svjetske klase u ekipi onda je normalno da on opali 26 puta od 75 puta. Ko bi drugi trebao uzeti 26 šuteva u ovoj ekipi??? Možda Mašić ili Sinanović???
Zašto je Đedović uzeo 15 šuteva?? Iz istog razloga. Zato što je nakon Mirze napadački najpotentniji igrač!!
Ako se uzme da je pored njih još jedino Wright i Kikanović napadački potentni i raznovrsni onda dobijaš igru kakvu dobijaš.
Znači njih četvorica moraju uzeti većinu šuteva ekipe ili će igrati nekošarku pa će vrtiti 24 sekunde i bacati loptu u aut.
Ako im loše ide šut nije rješenje u igri da prestanu šutati nego da im se iznalaze bolje situacije za šut i da trener ima više postavki u igri gdje ih može odmoriti da se probaju vratiti u igru..
To naravno Aco trenutačno nema jer mu je klupa tanka ko ljetni gemišt...Znači ili će šutati oni ili se neće šutati..
Zašto Mašić i Peršić ne daju više koševa??? Zato što je takva njihova uloga u ekipi i što su takvi igrači.
Ako imaš tri-četiri napadački potentna igrača mora netko i „vodu nositi“..
Njihovo je da igraju obranu i pogode šta im se ponudi (recimo Peršićeva kontra, ulaz kad su mu Litavci otvorili autoput prema košu, Mašićeve dvije trojke itd)
Bi li bilo bolje da su njih dvojica malo bolji pa da mogu više rastegnuti obranu tj. da napadački prijeti više igrača u petorki. Bi naravno ali to je ono s čim Aco raspolaže...
Aco treba dovući još dva-tri napadački potentnija igrača (dobro je da Gordić dolazi) da može rotirati ovu četvoricu i imati više opcija u igri za slučajeve kad su glavni scoreri umorni, ne ide im, ozljede se, previše se troše sa + 35min u igri, protivnički trener fokusira obranu na njih i ispušta druge da se ispucavaju i sl.
Sinanović!!! Loš. Definitivno. Ne zato što nije lijep, elegantan i atraktivan jer takav ne može biti s 220 cm niti treba na poziciji na kojoj igra. Nije ni što mu je napadački arsenal ograničen ko balkon.
Nego što ne radi ono što može takav kakav je. Guranje, pametno postavljenje, građenje ofanzivnog i defanzivnog skoka...
Često neznalice kažu vidi plej skočio više puta nego centar??? Pa šta. Plejevi imaju bolji osjećaj za igru i prostor, općenito su skočni (da sa 1,85 nije skočan šta će radit u košarci).
Plejevi imaju osjećaj za odbijanje lopte nakon šuta i često nakon šuta ulijeću na skok i imaju više prostora za skok iz utrčavanja od visokog igrača koji stoji pod košem. Pogledajte statistiku dobrih plejeva i vidjet ćete da često imaju skokova koliko i asista...
Centar –Petica ako ne skoči ili ne zabije 15 koševa ne znači da nije dobro odigrao defanzivu i ofanzivu. Često je skok krila ili beka slijedi nakon što im je „panjina“ pod košem zagradila protivničke skakače sa svojih 130 kila i 215 cm. To Sinanović slabo radi jer je košarkaški neinteligentan i to je jedan od problema reprezentacije. Svaki protivnik će joj se naskakat u reketu...
Uglavnom. Solidna igra reprezentacije. Latvija nije bezvezna ekipa koliko mi nafuranci iz eks-yu mislimo da još Kukoć, Divac, Danilović, Rađa hodaju po zemlji...
Prošla su vremena Yu-košarkaške dominacije. Reprezentacije s prostora bivše Juge nisu više svjetska A klasa (ko je to od yu ekipa bio na Olimpijadi????).
Košarka se igra po cijeloj Europi. Za Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, BiH (Srbiju realno najmanje) nema više smješnih ekipa. Samo neznalice mogu pobjedu BIH protiv Latvije upisati ko zicer.
Slažem se sa većinom.
Pomalo mi je jučer smetalo da kada se branimo visoki igrači izlaze na tricu te nam Latvijci ili podvale lopte i zabiju ili dolazi do brze promjene lopte te slobodnih šuteva s linije 6.75. Par puta smo imali situaciju da Zack igra odbranu, a na drugoj strani potpuno sam Latvijac.
- volta dzontra
- Posts: 1587
- Joined: 06/03/2012 10:50
#3225 Re: Reprezentacija BiH
Da to nisu radili dali bi 60 koševa...Tkd wrote:volta dzontra wrote:Malo su čudni ovi komentari nekih košarkaških "godišnjaka"....tako zovem ove koji dolaze jednom godišnje na košarku tj. na finala ili izreklamirane utakmice pa mi zauzmu mjesto ili zbog njih moram dolaziti sat vremena ranije jer pretrpaju dvoranu.....
Naježim se kad čitam pitanja: Zašto Mirza ima šut 8/26, zašto se Đedović ispucava, što se Wright zaletio pod koš u toj i toj minuti itd..????
Zato što ekipe u košarci, ovisno o taktici, kretanju igre, rosteru, protivniku ispale od 60- 80 šuteva.
Ako je u ekipi igrač koji je jedna od najboljih četvorki u Europi i jedini igrač svjetske klase u ekipi onda je normalno da on opali 26 puta od 75 puta. Ko bi drugi trebao uzeti 26 šuteva u ovoj ekipi??? Možda Mašić ili Sinanović???
Zašto je Đedović uzeo 15 šuteva?? Iz istog razloga. Zato što je nakon Mirze napadački najpotentniji igrač!!
Ako se uzme da je pored njih još jedino Wright i Kikanović napadački potentni i raznovrsni onda dobijaš igru kakvu dobijaš.
Znači njih četvorica moraju uzeti većinu šuteva ekipe ili će igrati nekošarku pa će vrtiti 24 sekunde i bacati loptu u aut.
Ako im loše ide šut nije rješenje u igri da prestanu šutati nego da im se iznalaze bolje situacije za šut i da trener ima više postavki u igri gdje ih može odmoriti da se probaju vratiti u igru..
To naravno Aco trenutačno nema jer mu je klupa tanka ko ljetni gemišt...Znači ili će šutati oni ili se neće šutati..
Zašto Mašić i Peršić ne daju više koševa??? Zato što je takva njihova uloga u ekipi i što su takvi igrači.
Ako imaš tri-četiri napadački potentna igrača mora netko i „vodu nositi“..
Njihovo je da igraju obranu i pogode šta im se ponudi (recimo Peršićeva kontra, ulaz kad su mu Litavci otvorili autoput prema košu, Mašićeve dvije trojke itd)
Bi li bilo bolje da su njih dvojica malo bolji pa da mogu više rastegnuti obranu tj. da napadački prijeti više igrača u petorki. Bi naravno ali to je ono s čim Aco raspolaže...
Aco treba dovući još dva-tri napadački potentnija igrača (dobro je da Gordić dolazi) da može rotirati ovu četvoricu i imati više opcija u igri za slučajeve kad su glavni scoreri umorni, ne ide im, ozljede se, previše se troše sa + 35min u igri, protivnički trener fokusira obranu na njih i ispušta druge da se ispucavaju i sl.
Sinanović!!! Loš. Definitivno. Ne zato što nije lijep, elegantan i atraktivan jer takav ne može biti s 220 cm niti treba na poziciji na kojoj igra. Nije ni što mu je napadački arsenal ograničen ko balkon.
Nego što ne radi ono što može takav kakav je. Guranje, pametno postavljenje, građenje ofanzivnog i defanzivnog skoka...
Često neznalice kažu vidi plej skočio više puta nego centar??? Pa šta. Plejevi imaju bolji osjećaj za igru i prostor, općenito su skočni (da sa 1,85 nije skočan šta će radit u košarci).
Plejevi imaju osjećaj za odbijanje lopte nakon šuta i često nakon šuta ulijeću na skok i imaju više prostora za skok iz utrčavanja od visokog igrača koji stoji pod košem. Pogledajte statistiku dobrih plejeva i vidjet ćete da često imaju skokova koliko i asista...
Centar –Petica ako ne skoči ili ne zabije 15 koševa ne znači da nije dobro odigrao defanzivu i ofanzivu. Često je skok krila ili beka slijedi nakon što im je „panjina“ pod košem zagradila protivničke skakače sa svojih 130 kila i 215 cm. To Sinanović slabo radi jer je košarkaški neinteligentan i to je jedan od problema reprezentacije. Svaki protivnik će joj se naskakat u reketu...
Uglavnom. Solidna igra reprezentacije. Latvija nije bezvezna ekipa koliko mi nafuranci iz eks-yu mislimo da još Kukoć, Divac, Danilović, Rađa hodaju po zemlji...
Prošla su vremena Yu-košarkaške dominacije. Reprezentacije s prostora bivše Juge nisu više svjetska A klasa (ko je to od yu ekipa bio na Olimpijadi????).
Košarka se igra po cijeloj Europi. Za Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, BiH (Srbiju realno najmanje) nema više smješnih ekipa. Samo neznalice mogu pobjedu BIH protiv Latvije upisati ko zicer.
Slažem se sa većinom.
Pomalo mi je jučer smetalo da kada se branimo visoki igrači izlaze na tricu te nam Latvijci ili podvale lopte i zabiju ili dolazi do brze promjene lopte te slobodnih šuteva s linije 6.75. Par puta smo imali situaciju da Zack igra odbranu, a na drugoj strani potpuno sam Latvijac.
Latvijci su se hebeno dobro odmotavali iz pika nekoliko puta..
To si u pravu. Izlazak visokog igrača na tricu je bio loše odrađen barem 10-12 puta
