aduka11 wrote:Još 2 dana..
33 sata 26 minuta
aduka11 wrote:Još 2 dana..
U kojoj si se skupini pronašao?respo wrote:kako ofirno skreces temu s onoga o cemu pricamo
ti nasao da pricas o korupciji?
nemoj nas nasmijavati
aduka11 wrote:Još 2 dana..
Jon Spencer wrote:aduka11 wrote:Još 2 dana..
33 sata 26 minuta
Mi placamo svoja stajalista mjesecno, zasto bih ja dopustio nekome da stoji na mjestu koje ja placam?un1ted wrote:Pa eto reci mi, dodju dva crvena na vase taxi stajaliste, sta ce se desiti s njima ?Jos ako budu po svim vasim stajalistima stajali i CEKALI da ko naleti, vi cete doci na forum i reci "evo ti broj zovi i prijavi, meni se ne zajebaje s njima "? ???!
Zato sto je tako svugdje u svijetu ograniceno a ne samo u Sarajevu. U principu nama je Kanton poslodavac. Hocu i ja da radim u ministarstvu saobracaja imam sve kvalifikacije, nek mi se stvori mjesto sta me boli briga sto je vec puno sve...illuminated wrote: Zasto ih ima vise nego sto bi trebalo? Zar bi broj trebao biti ogranicen i zasto?
Samo za to da bi ti vise zaradio. Ako ja zelim da otvorim apoteku, koga boli neka stvar jel ima apoteka u blizini. To je moje da pocjenim jer ja investiram. Upravo sam pisao o tom nakaradnom sistemu izdavanja dozvola/licenci...zovi kako hoces.
Ti ne cijenis pravu konkurenciju, ali samo tako pricas. Prava konkurencija bi bila kada bi se dozvole za taxi mogle zavrsiti u roku jednog dana, pravo jeftino, pa da vidis onda kako se vozi i konkurise. Ne bi bilo nelegalnih, a na trzistu bi ostala samo najbolja auta i najbolji taksisti. Ne bi bilo raspadaki golfova dvica koji jos od pradede koriste dozvolu.
Drzava neka ih oporezuje po prometu.
Da je bilo po vasem shvatanju trzista, jos bi mi placali po kilometru 2KM kao nekad a licence/dozvole bi se prodavale kao da se radi o suhom zlatu.
Evo ja recimo hocu da postanem taxista? Koliko mi treba para i mogu li to uopste?
Imam novog Mercedesa.
Da ima volje da se rijesi ne bi nam ti trebao znali bi mi to i sami smislitilluminated wrote:lako se to da rijesiti. svi kojima se izda licenca, kanton zapise tablice i tip auta.Bimmer_ wrote:Pa pokusavamo ali nece im policija nista. To su ili obicni divljaci koji samo stave firmu na krov i rade ili su izbaceni iz Sa taxi-a pa se udostojili bar da skinu nase oznake. Ima i onih koji su dosli iz drugih gradova da rade pa napisali samostalni taxi...damirc_sa wrote:U subotu navece ispred Alte 3 vozila "Samostalni taxi" gledam u njih i samo dolaze jedan po jedan. Moze li mi neko reci kome oni pripadaju ili su fakat samostalci, ako je tako da se onda i ja raspitam i da nabacim tablu na krov i da krenem u taxiranje.
Sve su to nekakvi momci do maksimalno 30-tak godina ali brate mili niko nema auta ispod 20 000 KM, to su audi, pasati mercedes.
Posto sam cekao zenu tu ispred Alte malo gledam njihovo ponasanje to se oni nesto deru skacu ispred centra, pravo klosarsko ponasanje, pa moze li iko uredovati i stati tome u kraj?
Posaljes inspektora sa radio stanicom i fotoaparatom, provjeri radio stanicom ima li neko licencu/ ili u bazi podataka preko PDA uredjaja, ako nema, slika auto sa firmom kao dokaz, i posalje kaznu.
Koverta na vrata. Ako ne plati, u prvih 30 dana, kazna se podupla.
Nema registracije auta bez placanja kazne.
Kazna: obavljanje neregistrovane djelatnosti ili nelegalno oznacavanje vozila ili sta god.
+
Tom inspektoru dati 20% od svake kazne koju naplati.
Nema tu nikakvog naguravanja na ulici i svadje. Samo kovertica i cestitka sa slikom.
Pa da vidis onda frke.
Ja bih vam rijesio probleme za dan.
Nije to bas tako kako ljudi na forumu misle, nismo u ratu jbt. I oni su ljudi kao i mi, cak neki i poznanici, prijatelji, porodica, nisu nam oni nista krivi rade kao i mi. Nama smetaju samo nelegalni a ne legalne firmebull21 wrote:Što se ismijah fino. Neki dan na stajalištu, sa taxi i žuti. Na istom stajalištu, pričaju ljudi normalno. I što je najjače, bio je mix legalnih i nelegalnih.
Crveni taxi je uz nas u ovome sto trazimoun1ted wrote:Dobro, eto da se crveni uvali na vase stajalsite, havariju bi mu napraivli zar ne !? Jos bi koji sav imao na glavititanik wrote:Zuti taxi ne postoji on je presao na renta car zasto bi onda stajao na taxi stajalistu? A kad drugi put vidis sa taxi bez tabli potrosi koji impuls slobodno ne moram valjda samo ja zvati. Broj ti je 061 252 252.un1ted wrote: Pricas bezveze, da se uvali zuti taksi izlupali bi mu autoS njima se mozete boriti, oni nisu kabadahije dok vasi iz Sa Taxi jesu
Treba taj segment da se uredi kompletan, zato je to problem. Ti kao korisnik kad se uredi mozes dobiti samo kvalitetniju uslugudrugi_profil wrote:Mene zanima da neko pojasni zasto ce uklanjanje nelegalnih taksista poboljsati (ili pojeftiniti, sprijeciti da poskupi) taksi uslugu?
Kakve veze to ima sa tim da ni legalni nemaju osnovne kulture pa ni minimum profesionalnog postenja? On gubi obraz zbog par maraka, i sta ja treba da ocekujem od njega?
Cast izuzecima.
jah...toliko o slobodnom trzistu. Hoces da se ogranice dozvole, ili bar da se to nastavi, hoces da ne budu dostupne nikome, a kad neko vozi ilegalno zato sto ne moze da dobije j.ebenu dozvolu vi cete u strajk da blokirate grad.Bimmer_ wrote:Zato sto je tako svugdje u svijetu ograniceno a ne samo u Sarajevu. U principu nama je Kanton poslodavac. Hocu i ja da radim u ministarstvu saobracaja imam sve kvalifikacije, nek mi se stvori mjesto sta me boli briga sto je vec puno sve...illuminated wrote: Zasto ih ima vise nego sto bi trebalo? Zar bi broj trebao biti ogranicen i zasto?
Samo za to da bi ti vise zaradio. Ako ja zelim da otvorim apoteku, koga boli neka stvar jel ima apoteka u blizini. To je moje da pocjenim jer ja investiram. Upravo sam pisao o tom nakaradnom sistemu izdavanja dozvola/licenci...zovi kako hoces.
Ti ne cijenis pravu konkurenciju, ali samo tako pricas. Prava konkurencija bi bila kada bi se dozvole za taxi mogle zavrsiti u roku jednog dana, pravo jeftino, pa da vidis onda kako se vozi i konkurise. Ne bi bilo nelegalnih, a na trzistu bi ostala samo najbolja auta i najbolji taksisti. Ne bi bilo raspadaki golfova dvica koji jos od pradede koriste dozvolu.
Drzava neka ih oporezuje po prometu.
Da je bilo po vasem shvatanju trzista, jos bi mi placali po kilometru 2KM kao nekad a licence/dozvole bi se prodavale kao da se radi o suhom zlatu.
Evo ja recimo hocu da postanem taxista? Koliko mi treba para i mogu li to uopste?
Imam novog Mercedesa.
Ne moze otvorit apoteku gdje ti hoces, a radi se i na zakonu da se ogranici i boj apoteka
Ma znate vi sve sami. Sve sami doktori nauka. Posebno na TAXI-ju.Bimmer_ wrote:Da ima volje da se rijesi ne bi nam ti trebao znali bi mi to i sami smislitilluminated wrote:lako se to da rijesiti. svi kojima se izda licenca, kanton zapise tablice i tip auta.Bimmer_ wrote: Pa pokusavamo ali nece im policija nista. To su ili obicni divljaci koji samo stave firmu na krov i rade ili su izbaceni iz Sa taxi-a pa se udostojili bar da skinu nase oznake. Ima i onih koji su dosli iz drugih gradova da rade pa napisali samostalni taxi...
Posaljes inspektora sa radio stanicom i fotoaparatom, provjeri radio stanicom ima li neko licencu/ ili u bazi podataka preko PDA uredjaja, ako nema, slika auto sa firmom kao dokaz, i posalje kaznu.
Koverta na vrata. Ako ne plati, u prvih 30 dana, kazna se podupla.
Nema registracije auta bez placanja kazne.
Kazna: obavljanje neregistrovane djelatnosti ili nelegalno oznacavanje vozila ili sta god.
+
Tom inspektoru dati 20% od svake kazne koju naplati.
Nema tu nikakvog naguravanja na ulici i svadje. Samo kovertica i cestitka sa slikom.
Pa da vidis onda frke.
Ja bih vam rijesio probleme za dan.Jaci su lobiji tu nego sto mislis
Zašto komentiraš nešto o čemu pojma nemaš? Odkud ti ideja da trebaš ostaviti komentar?illuminated wrote:jah...toliko o slobodnom trzistu. Hoces da se ogranice dozvole, ili bar da se to nastavi, hoces da ne budu dostupne nikome, a kad neko vozi ilegalno zato sto ne moze da dobije j.ebenu dozvolu vi cete u strajk da blokirate grad.Bimmer_ wrote:Zato sto je tako svugdje u svijetu ograniceno a ne samo u Sarajevu. U principu nama je Kanton poslodavac. Hocu i ja da radim u ministarstvu saobracaja imam sve kvalifikacije, nek mi se stvori mjesto sta me boli briga sto je vec puno sve...illuminated wrote: Zasto ih ima vise nego sto bi trebalo? Zar bi broj trebao biti ogranicen i zasto?
Samo za to da bi ti vise zaradio. Ako ja zelim da otvorim apoteku, koga boli neka stvar jel ima apoteka u blizini. To je moje da pocjenim jer ja investiram. Upravo sam pisao o tom nakaradnom sistemu izdavanja dozvola/licenci...zovi kako hoces.
Ti ne cijenis pravu konkurenciju, ali samo tako pricas. Prava konkurencija bi bila kada bi se dozvole za taxi mogle zavrsiti u roku jednog dana, pravo jeftino, pa da vidis onda kako se vozi i konkurise. Ne bi bilo nelegalnih, a na trzistu bi ostala samo najbolja auta i najbolji taksisti. Ne bi bilo raspadaki golfova dvica koji jos od pradede koriste dozvolu.
Drzava neka ih oporezuje po prometu.
Da je bilo po vasem shvatanju trzista, jos bi mi placali po kilometru 2KM kao nekad a licence/dozvole bi se prodavale kao da se radi o suhom zlatu.
Evo ja recimo hocu da postanem taxista? Koliko mi treba para i mogu li to uopste?
Imam novog Mercedesa.
Ne moze otvorit apoteku gdje ti hoces, a radi se i na zakonu da se ogranici i boj apoteka
Pa radili ste to i kad je zuti poceo da vozi. Radili ste to i kad je zuti vozio za marku po kilometru.
Pa eto koliko danas ima firmi. Ljudi ce naci rupe. Makar to bio i rent-a-car.
Liberalizacija je jednostavno neizbjezna, jer je taxi zanimanje kao i svako drugo.
Dzaba vam je.
simpaticno...Jon Spencer wrote:
Zašto komentiraš nešto o čemu pojma nemaš? Odkud ti ideja da trebaš ostaviti komentar?
Po tebi je liberalizacija isto što i anarhija. Probaj uraditi bilo šta od ovoga što naši klošari rade u nekoj od sređenih država.
Vidiš da si neinformisan. Imaš to sve objašnjeno u prethodnim postovima. Malo prelistaj da se ne ponavljamo.illuminated wrote:simpaticno...Jon Spencer wrote:
Zašto komentiraš nešto o čemu pojma nemaš? Odkud ti ideja da trebaš ostaviti komentar?
Po tebi je liberalizacija isto što i anarhija. Probaj uraditi bilo šta od ovoga što naši klošari rade u nekoj od sređenih država.
koliko kosta dozvola/licenca/sta god za obavljanje taxi prevoza?
Hocu da se bavim taxijem. Niko da mi odgovori na pitanje.
Problem otvoriti piljaru? Nije. Zasto je toliki problem taxirati u Sarajevu. Jel to neka nauka velika?
I ti to podržavaš?illuminated wrote:simpaticno...Jon Spencer wrote:
Zašto komentiraš nešto o čemu pojma nemaš? Odkud ti ideja da trebaš ostaviti komentar?
Po tebi je liberalizacija isto što i anarhija. Probaj uraditi bilo šta od ovoga što naši klošari rade u nekoj od sređenih država.
koliko kosta dozvola/licenca/sta god za obavljanje taxi prevoza?
Hocu da se bavim taxijem. Niko da mi odgovori na pitanje.
Problem otvoriti piljaru? Nije. Zasto je toliki problem taxirati u Sarajevu. Jel to neka nauka velika?
Pa omoguci klosarima, da mogu dobiti pod istim uslovima dozvolu kao i ti, nece biti nelegalni, a grad ce imati vise kvaliteta u taksi prevozu.
Mozete vi svirati klincu, a zuti ce uvesti 200 vozila koja ce raditi legalno, jer je iznajmiti vozilo sa vozacem legalno.
Vi mislite da ste neki mini bogovi prevoza, pa eto niko ne moze da vozi, samo vi.
De ba gospodo, kapitalizam je probudite se.
Pa pise sta ja podrzavam...Imaš to sve objašnjeno u prethodnim postovima. Malo prelistaj da se ne ponavljamo.Jon Spencer wrote:I ti to podržavaš?illuminated wrote:simpaticno...Jon Spencer wrote:
Zašto komentiraš nešto o čemu pojma nemaš? Odkud ti ideja da trebaš ostaviti komentar?
Po tebi je liberalizacija isto što i anarhija. Probaj uraditi bilo šta od ovoga što naši klošari rade u nekoj od sređenih država.
koliko kosta dozvola/licenca/sta god za obavljanje taxi prevoza?
Hocu da se bavim taxijem. Niko da mi odgovori na pitanje.
Problem otvoriti piljaru? Nije. Zasto je toliki problem taxirati u Sarajevu. Jel to neka nauka velika?
Pa omoguci klosarima, da mogu dobiti pod istim uslovima dozvolu kao i ti, nece biti nelegalni, a grad ce imati vise kvaliteta u taksi prevozu.
Mozete vi svirati klincu, a zuti ce uvesti 200 vozila koja ce raditi legalno, jer je iznajmiti vozilo sa vozacem legalno.
Vi mislite da ste neki mini bogovi prevoza, pa eto niko ne moze da vozi, samo vi.
De ba gospodo, kapitalizam je probudite se.
Onda il si glup il si dio klana.illuminated wrote:
Pa pise sta ja podrzavam...Imaš to sve objašnjeno u prethodnim postovima. Malo prelistaj da se ne ponavljamo.
Jon Spencer wrote:Onda il si glup il si dio klana.illuminated wrote:
Pa pise sta ja podrzavam...Imaš to sve objašnjeno u prethodnim postovima. Malo prelistaj da se ne ponavljamo.
Izmjena režima saobraćaja zbog protesta taksista
Povodom najavljenog protesta vozača taksija u srijedu 27. marta će doći do potpune izmjene režima saobraćaja u ulicama gdje operativni organi MUP-a utvrde da je potrebno na području Kantona Sarajeva.
Radi se o ulicama: Mis Trbina, Maršala Tita, Obala Kalina bana, Hamze Hume, Reisa Đžemaludina Čauševića, Branislava Đurđeva, La Benovalencija, Radićeva i Musala, s usmjeravanjem vozila u alternativne pravace.
Regulaciju toka saobraćaja na dijelu potpune obustave saobraćaja i na raskrsnicama na kojima se saobraćaj usmjerava u alternativne pravce vršit će pripadnici MUP-a KS, saopštilo je Ministarstvo saobraćaja KS.