Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Tomahawk11 wrote:Nije Guardiola smijesan trener. Prije tvrdoglav. Covjek ima svoj sistem i tvrdoglavo ga se drzi. Donio mu je puno, ali se posljednjih godina cesto nameraci na stratega koji to procita i onda pushiona.
Nema rezervni plan. Vjerovatno ga nikad nece ni imati. Igra svoje i to treba postovati. Zato je vodio Barcu, zato je vodio Bayern i zato ce sad u City. Za masnu lovu. Jbg, ne bi toga bilo da nije odlican trener.
tika taka igra koju su svi prokužili
Nije dovoljno fleksibilan ....
UEFA NA POTEZU Da li će Simeone zbog udarnja četvrtog sudije finale gledati sa tribina? Trener Atletica je pred kraj susreta želio uraditi izmjenu, a sudije to nisu dopustile u trenutku kada je on to želio, zbog čega je Simeone doslovno udario četvrtog sudiju Serkana Oka iz Turske. -
Pep doveden u Bayern da uradi isto ono radi čega je Joza nakaza doveden u Real. I uradio je isto, tri godine do polufinala CL dobacivao. Znači iduće godine Carlo ubire kajmak, Bayo osvaja CL
Meni bitna stvar da do finala nisu dogurali klubovi koji su ligu vec u decembru imali u dzepu(Psg i Bayo) i klubovi koji su zbog LP zanemarili domacu ligu kao Wolfsburg.
Guraj brate na oba fronta kao Atletiko pa kako bude
Logovan wrote:Nepobjedivi Nijemci, fudbal je igra gdje Nijemac uvijek pobjeđuje i ostali fazoni doviđenja, vozdrica. Pokušajte sljedeće godine.
Atletico Nisam ljubitelj njihove igre, ali ih poštujem. Ne odustaju od svoje igre, ne mijenjaju je, vidi da im prolazi pa se uvijek postave isto, ne treba im puno prilika da zabiju gol, itd. U par godina dva finala LP, jedna titula Primere, itd. Ako Real prođe, ne bi mi ni sekunde bilo krivo da ih pobijede. Bilo zasluženo.
Ono što je zanimljivo... Barcelona - Atletico 2:1, pa u revanšu 0:1, a sada je obrnuto. Prvo pobjeda od 1:0, pa poraz od 2:1.
Kako je krenulo sa revanšima u Europskim takmičenjima, izgleda da će opet Španci osvojiti oba Europska trofeja.
Logovan wrote:Nepobjedivi Nijemci, fudbal je igra gdje Nijemac uvijek pobjeđuje i ostali fazoni doviđenja, vozdrica. Pokušajte sljedeće godine.
Atletico Nisam ljubitelj njihove igre, ali ih poštujem. Ne odustaju od svoje igre, ne mijenjaju je, vidi da im prolazi pa se uvijek postave isto, ne treba im puno prilika da zabiju gol, itd. U par godina dva finala LP, jedna titula Primere, itd. Ako Real prođe, ne bi mi ni sekunde bilo krivo da ih pobijede. Bilo zasluženo.
Ono što je zanimljivo... Barcelona - Atletico 2:1, pa u revanšu 0:1, a sada je obrnuto. Prvo pobjeda od 1:0, pa poraz od 2:1.
Kako je krenulo sa revanšima u Europskim takmičenjima, izgleda da će opet Španci osvojiti oba Europska trofeja.
Logovan wrote:Nepobjedivi Nijemci, fudbal je igra gdje Nijemac uvijek pobjeđuje i ostali fazoni doviđenja, vozdrica. Pokušajte sljedeće godine.
Atletico Nisam ljubitelj njihove igre, ali ih poštujem. Ne odustaju od svoje igre, ne mijenjaju je, vidi da im prolazi pa se uvijek postave isto, ne treba im puno prilika da zabiju gol, itd. U par godina dva finala LP, jedna titula Primere, itd. Ako Real prođe, ne bi mi ni sekunde bilo krivo da ih pobijede. Bilo zasluženo.
Ono što je zanimljivo... Barcelona - Atletico 2:1, pa u revanšu 0:1, a sada je obrnuto. Prvo pobjeda od 1:0, pa poraz od 2:1.
Kako je krenulo sa revanšima u Europskim takmičenjima, izgleda da će opet Španci osvojiti oba Europska trofeja.
nea 2 švaba u timu
Bice ih 3 dogodine, sad kad su oteli i Hummelsa Dortmundu.
Tomahawk11 wrote:Nije Guardiola smijesan trener. Prije tvrdoglav. Covjek ima svoj sistem i tvrdoglavo ga se drzi. Donio mu je puno, ali se posljednjih godina cesto nameraci na stratega koji to procita i onda pushiona.
Nema rezervni plan. Vjerovatno ga nikad nece ni imati. Igra svoje i to treba postovati. Zato je vodio Barcu, zato je vodio Bayern i zato ce sad u City. Za masnu lovu. Jbg, ne bi toga bilo da nije odlican trener.
Nemati rezervni plan i nije toliki problem u Barceloni i Bayernu, gdje je ekipa toliko kvalitetnija od protivnika, da u preko 90% utakmica plan A odlično funkcioniše... Al hajd, vidjećemo ga u Manchesteru... Ako tamo uspije stvoriti mašinu, onda ću mu skinuti kapu...
Better Man wrote:Još jedan dokaz da je Pep smiješan trener i da ga bez ikakvog osnova dižu u nebesa.
Po meni ne može se svrstavati u grupu smiješnih trenera kad je u karijeri osvoji bruku trofeja. Jest da je većina sa Barcelonom, tek nekih 5-6 sa Bayernom, ali opet se ne može gledati kao smiješan, kao ubleha i slično.
Uz vrlo vaznu napomenu da je tu Barcelonu on slozio. I da i dalje cekam odgovor na pitanje: kako izgleda rezervni plan drugih trenera?
Better Man wrote:Još jedan dokaz da je Pep smiješan trener i da ga bez ikakvog osnova dižu u nebesa.
Po meni ne može se svrstavati u grupu smiješnih trenera kad je u karijeri osvoji bruku trofeja. Jest da je većina sa Barcelonom, tek nekih 5-6 sa Bayernom, ali opet se ne može gledati kao smiješan, kao ubleha i slično.
Uz vrlo vaznu napomenu da je tu Barcelonu on slozio. I da i dalje cekam odgovor na pitanje: kako izgleda rezervni plan drugih trenera?
Odlican.
Ja jos nisam cuo kada se komentarise rad nekog trenera da je neuspjesan ako ne osvoji ligu sampiona. Samo Guardiola. Zasto? Nemam pojma.
Realno je da se ovaj mandat u Bayernu opisuje kao neuspjesan. Cilj svake od ovih sezona je bio LP. Niti jednom nije uspio. Stepenicu prije kraja su se ukazivali spanski klubovi.
Jbg, tako je to. Za vecinu klubova polufinale LP bi bilo sve osim neuspjeha. Ne i za Bayern. Ekipu koja je svake sezone jedan od favorita.
Zasto Guardiola....pa dosao covjek iz Barce gdje je uzimao sve zivo, gdje je imao trofeja na bacanje....dosao u Bayern koji ne priznaje nista manje osim trofeja LP. Teska klupa za rad. Dupla kruna Bundesa se podrazumjeva.
Better Man wrote:Još jedan dokaz da je Pep smiješan trener i da ga bez ikakvog osnova dižu u nebesa.
Po meni ne može se svrstavati u grupu smiješnih trenera kad je u karijeri osvoji bruku trofeja. Jest da je većina sa Barcelonom, tek nekih 5-6 sa Bayernom, ali opet se ne može gledati kao smiješan, kao ubleha i slično.
Uz vrlo vaznu napomenu da je tu Barcelonu on slozio. I da i dalje cekam odgovor na pitanje: kako izgleda rezervni plan drugih trenera?
Dok se jedni mogu uspjesno braniti i napadati,imaju bolje izbalansiranu ekipu naprijed (zabice svima gol) i nazad (gdje u vecini slucajeva nece primiti),on samo ide naprijed,naprijed,naprijed i onda kad naleti na ekipu poput Chelsea ili Atletica moze proci na ludu srecu (pljacka u reziji Ovrebo i gol Inieste u 90+) ili ispasti u vecini slucajeva.
Last edited by mali_milojica on 04/05/2016 11:50, edited 1 time in total.
cyprus wrote:
Ne bih ni ja rekao da je smiješan, ali bih baš volio vidjeti šta bi isti uradio sa rosterom koji nije sila. Sa Barcelonom i Bayernom bi mislim i većina trenera iz naše lige došla do pokojeg trofeja
Nećeš ga vidjeti u ekipi koja nije sila, ali hoćeš u Manchester Cityju. Nova liga, drugačiji fudbal, više konkurenata za naslov, konkurenti će biti još jači sljedeće sezone, više utakmica, igra se i za praznike i svašta još nešto. Vidjet ćemo kako će se snaći u potpuno drugačijoj sredini.
Tomahawk11 wrote:Realno je da se ovaj mandat u Bayernu opisuje kao neuspjesan. Cilj svake od ovih sezona je bio LP. Niti jednom nije uspio. Stepenicu prije kraja su se ukazivali spanski klubovi.
Jbg, tako je to. Za vecinu klubova polufinale LP bi bilo sve osim neuspjeha. Ne i za Bayern. Ekipu koja je svake sezone jedan od favorita.
Zasto Guardiola....pa dosao covjek iz Barce gdje je uzimao sve zivo, gdje je imao trofeja na bacanje....dosao u Bayern koji ne priznaje nista manje osim trofeja LP. Teska klupa za rad. Dupla kruna Bundesa se podrazumjeva.
Ako je tako, sto Bayern nema 15 liga sampiona?
7/8 ekipa na istom ekonomskom nivou, i jos 3/4 fine srednje klase. Pa sta treba, da funkcionise kao preduzece. Napravili ljudi cetvorogodisnji plan i mora se ispuniti. Ako ne, neuspjeh. Fudbal je majku mu. I drugi igraju.
Pa sto ne porede Barcelonu nakon Pepa? Isti igraci (ili bolji) pa dva puta riknu u 1/4. Da li je Luis Enrique neuspjesan jer se u Barceloni ne priznaje nista osim L.S.? Naravno da nije. Vise nego uspjesan trener.
Tomahawk11 wrote:Realno je da se ovaj mandat u Bayernu opisuje kao neuspjesan. Cilj svake od ovih sezona je bio LP. Niti jednom nije uspio. Stepenicu prije kraja su se ukazivali spanski klubovi.
Jbg, tako je to. Za vecinu klubova polufinale LP bi bilo sve osim neuspjeha. Ne i za Bayern. Ekipu koja je svake sezone jedan od favorita.
Zasto Guardiola....pa dosao covjek iz Barce gdje je uzimao sve zivo, gdje je imao trofeja na bacanje....dosao u Bayern koji ne priznaje nista manje osim trofeja LP. Teska klupa za rad. Dupla kruna Bundesa se podrazumjeva.
Ako je tako, sto Bayern nema 15 liga sampiona?
7/8 ekipa na istom ekonomskom nivou, i jos 3/4 fine srednje klase. Pa sta treba, da funkcionise kao preduzece. Napravili ljudi cetvorogodisnji plan i mora se ispuniti. Ako ne, neuspjeh. Fudbal je majku mu. I drugi igraju.
Pa sto ne porede Barcelonu nakon Pepa? Isti igraci (ili bolji) pa dva puta riknu u 1/4. Da li je Luis Enrique neuspjesan jer se u Barceloni ne priznaje nista osim L.S.? Naravno da nije. Vise nego uspjesan trener.
Pa na neki nacin si i odgovorio na svoje pitanje u nastavku. Kakvih 15, igraju i drugi. Sto nema Real 20?
Evo pitanje na pitanje: zasto je Bayern doveo Guardiolu?
LE je uspjesniji u Barci od Guardiole u Bayernu.
Ja jos nisam cuo kada se komentarise rad nekog trenera da je neuspjesan ako ne osvoji ligu sampiona. Samo Guardiola. Zasto? Nemam pojma.
Zato što se nema čime drugim mjeriti. Barcelona ako ispadne u LP i osvoji prvenstvo, sezona je još uvijek uspješna jer je titula osvojena ispred madridskih klubova.
Tomahawk11 wrote:
Pa na neki nacin si i odgovorio na svoje pitanje u nastavku. Kakvih 15, igraju i drugi. Sto nema Real 20?
Evo pitanje na pitanje: zasto je Bayern doveo Guardiolu?
LE je uspjesniji u Barci od Guardiole u Bayernu.
Ne znam. Na Bayernovoj temi pricaju o marketingu. Ljudi prate Bayern i valjda znaju. Za titule Guardiola nije neophodan. Osvajaju ih i Di Matteo, Rehhagel,Mourinho,Ancelotti. Jup.... Znaci da ako ganjas LS prije ces je osvojiti sa trenerom koji igra drugi tip fudbala. Pogledaj malo ko osvaja. Tipovi koji igraju tvrdo i zatvoreno. Ovo sto radi Guardiola je izuzetak. Ima par takvih koji igraju iskljucivo za gol vise i osvoje. Pitanje je , kada svi znaju da je tako, zasto bas njega traze?
Luis je dobar. Sacekajmo da zavrsi ovu i sljedecu sezonu pa da slika bude kompletna. Ja bi zelio da ga nadmasi.
Ja jos nisam cuo kada se komentarise rad nekog trenera da je neuspjesan ako ne osvoji ligu sampiona. Samo Guardiola. Zasto? Nemam pojma.
Zato što se nema čime drugim mjeriti. Barcelona ako ispadne u LP i osvoji prvenstvo, sezona je još uvijek uspješna jer je titula osvojena ispred madridskih klubova.
Ali Ultima, ne postoji garancija za ligu sampiona. I sreca da je tako.
Ja jos nisam cuo kada se komentarise rad nekog trenera da je neuspjesan ako ne osvoji ligu sampiona. Samo Guardiola. Zasto? Nemam pojma.
Zato što se nema čime drugim mjeriti. Barcelona ako ispadne u LP i osvoji prvenstvo, sezona je još uvijek uspješna jer je titula osvojena ispred madridskih klubova.
Ali Ultima, ne postoji garancija za ligu sampiona. I sreca da je tako.
Pa ne postoji. Ali ako si među tri glavna favorita tri godine zaredom i ne uđeš ni u finale, za takvog trenera je to neuspjeh.
Druga stvar je što on nije mogao pucati penal umjesto Mullera.
ultima_palabra wrote:
Ali Ultima, ne postoji garancija za ligu sampiona. I sreca da je tako.
Pa ne postoji. Ali ako si među tri glavna favorita tri godine zaredom i ne uđeš ni u finale, za takvog trenera je to neuspjeh.
Druga stvar je što on nije mogao pucati penal umjesto Mullera.[/quote]
Promasen penal je dio igre , niti je kriv trener niti izvodjac. Vec je jednom ispao u polufinalu kad je Messi promasio.
Neuspjeh jer se rezultat mjeri prema ocekivanjima. Ok, nije uspio, slazem se, ocekivala se LS nije osvojio, gotova prica.