Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Bancho
Posts: 652
Joined: 01/11/2011 11:45

#3201 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bancho »

Na BHT konacno petak, a na Federalnoj Nasa mala klinika, ko da je sve u redu ma nema nikakvih problema u drzavi u PM...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3202 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Samo da demantujem informaciju da Bingo naplaćuje skuplje vodu.
Nije tačna.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3203 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Bancho wrote:Na BHT konacno petak, a na Federalnoj Nasa mala klinika, ko da je sve u redu ma nema nikakvih problema u drzavi u PM...
Trebali su još neko koncert ubaciti da upotpune šaradu
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3204 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Spašen mladić iz nabujale Une u centru Bihaća

U popodnevnim satima iz još nerazjašnjenih razloga nepoznati mladić se našao u Uni ali je spašen brzom intervencijom policajca Sinana Šušnjara.
Spašen mladić iz nabujale Une u centru Bihaća

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova USK-a, zajedno sa uposlenicima Civilne zaštite Bihać, brzom intervencijom spasili su nepoznatog mladića iz rijeke Une.

Image

Još uvijek se utvrđuje razlog zbog kojeg se je mladić našao u rijeci, a koji je prevežen u Dom zdravlja Bihać.

Za mladićem je u nabujalu Unu skočio policajac Sinan Šušnjar koji je još jednom pokazao svoju hrabrost i odlučnost.

Image
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#3205 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Casual's »

It_is_a_Leclerc wrote:Samo da demantujem informaciju da Bingo naplaćuje skuplje vodu.
Nije tačna.
Bingo i Merkator..Zenica :)
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#3206 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Butmiran »

Veliko srce imamo, svaka nam čast svima. :thumbup:
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#3207 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Čudna sorta »

Murat Sabanovic wrote:
Baš tuga... :( :( :(
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3208 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Istočni dio Tuzle ostao bez vode zbog pucanja glavnog cjevovoda

| Preuzeto sa: http://tuzlanski.ba/istocni-dio-tuzle-o ... cjevovoda/
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3210 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

“Zbog jake kiše, koja pada već nekoliko dana, hitno je potrebna pomoć u spašavanju od poplava filter stanice sa koje se vrši vodosnabdijevanje grada Lukavca, kao i svih fabrika GIKIL-a industrijskom vodom. Već je došlo do zaustavljanja rada filter stanice čime je obustavljeno snabdjevanje vodom preko 20.000 stanovnika Lukavca. Fabrike Azotara i AMK su zaustavile proizvodnju, a i ostale dvije fabrike, Energana i Koksara, su u kritičnom stanju”, navode u saopćenju iz lukavačkog GIKIL-a.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3211 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Casual's wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Samo da demantujem informaciju da Bingo naplaćuje skuplje vodu.
Nije tačna.
Bingo i Merkator..Zenica :)
Ja sam u Tuzli kupio jutros devet litara i odnio na Crveni krst.
Platio sam šest maraka.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3212 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Sanski most po vodom

Image

Image

Image

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3213 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

StupskaBitanga wrote:“Zbog jake kiše, koja pada već nekoliko dana, hitno je potrebna pomoć u spašavanju od poplava filter stanice sa koje se vrši vodosnabdijevanje grada Lukavca, kao i svih fabrika GIKIL-a industrijskom vodom. Već je došlo do zaustavljanja rada filter stanice čime je obustavljeno snabdjevanje vodom preko 20.000 stanovnika Lukavca. Fabrike Azotara i AMK su zaustavile proizvodnju, a i ostale dvije fabrike, Energana i Koksara, su u kritičnom stanju”, navode u saopćenju iz lukavačkog GIKIL-a.
Ako Koksara stane stala je :(
moke33-sa
Posts: 120
Joined: 23/06/2013 21:14

#3214 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by moke33-sa »

tataćusak wrote:jbo mater odrastao sam čovjek ali deseti put danas su mi oči pune suza :-? . Šta da radimo, žao mi je ljudi ......... sjedim za kompom ko debil.....gledam Vučića poziva ljude.....angažuje ministre.....napravio čovjek pravi krizni štab. Kod nas....jad i čemer, nigdje ništa. RTS radi ljudski posao, ne profesionalni, već ljudski.
Naši ljudi, prepušteni sami sebi :( :( :( :( ,
Samo da se angažovala mehanizacija sa auto puta mogli smo odbraniti jedan grad...Mi čekamo da prođe samo od sebe....


e moj druze tako je to srbi i hrvati i svi ostali su uvjek bili slozniji od nas,kod nas je bitno samo daj meni..sto se tice politicara dobor si rekao za vucica a kod nas radoncic saopstio kako su politicar pokrali 20miliona a daju 2 miliona za pomoc,njemu je bitno samo da nekoga pljuje i konta tako da prikuplja jeftine politicke poene,smrad bi trebao da odrjesi kesu i pomogne ljudima a ne da blati sve okolo kako bi dobio koji glas ccc..e moj smradoncicu nikada ti neces biti predsjednik BIH. :bih:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3215 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ladyblue18 »

Sve prituzbe koje imate na TV kuce http://www.klix.ba/forum/medijsko-prace ... .html-f=34
Ovu temu mimoidjite od sada pa ubuduce.

Trollovi pobrisani, ne odgovarajte im nego prijavite.
Hvala lijepo. :sax:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#3216 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by shibonja »

Nadam se da koksara nece stati,jer koliko se sjecam za paljenje je zadnji put bilo potrebno neka milionska cifra?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3217 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Dobra vijest
Situacija u naselju Janja, opština Bijeljina, stavljena je pod kontrolu prije nekoliko sati. Nivo vode je opao, ali poplavljeno je oko 3.000 domaćinstava.
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#3218 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by CoCoLoCo »

Not My Idea wrote:Samo da se jednom sjetim familije svim politicarima. Matem im jebem,sto nisu svi dali pa pet hiljada da se narodu kupi hrane I vode
Takodze, posebno Duvnjaku, sinoc u neka doba beskicmenjak zaustavlja auto na bulevaru i tovari vrece pjeska, haman za vikendicu il sta li, baca neki tops i kiselu, reko ne primamo od Duvnjaka ni zlato kamol tops, nek si ga u dupe turi ko zeton, podjosmo ga prcat da mu je dzaba, nece dobit glasove opet, pokunji se klocina i ode.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3219 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

shibonja wrote:Nadam se da koksara nece stati,jer koliko se sjecam za paljenje je zadnji put bilo potrebno neka milionska cifra?
Pravi se sve na novo jer kad se upali jednom "baterija" u kosari ona se više ne gasi dok ne odrtadi svoj radni vijek
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3220 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ladyblue18 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140516125

Svi koji imaju vozila koja mogu poslužiti u svrhu prijevoza namirnica do skladišta neka se jave na brojeve telefona Crvenog križa Federacije 033/645-716 i Crvenog križa Kantona Sarajevo 033/659-862.
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#3221 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Pjanic15 »

..
Last edited by Pjanic15 on 16/05/2014 18:54, edited 1 time in total.
nekitamopd
Posts: 341
Joined: 10/01/2014 14:51

#3222 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by nekitamopd »

Stari Grad u Prijedoru pod vodom, Sana presla nasip :ohno:

Image

I kod gradskog mosta je kriticno:

Image

Image

Tukovi su pod vodom:

Image

Image

Sana iz minuta u minut raste!!!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3223 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Zaboravljeni Vareš u potpunoj izolaciji
16. maj 2014. u 18:14


Premda je prvog dana velikih poplava u Bosni i Hercegovini područje Vareša ocijenjeno kao jedno od najteže pogođenih, informacije iz ovog grada rijetko su pristizale.

No, kako za portal Radiosarajevo.ba kaže čitatelja Šejla Eskić, situacija je veoma loša.

''Grad je zatrpan sa svih strana, ne može se ni ući ni izaći. Aktivno je nekoliko klizišta, kuće su poplavljene, ceste uništene. Vareš je zaboravljen grad'', priča Šejla za naš portal.
Na Vareš svi zaboravili
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3224 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

šta je sa Bijeljinom?
Post Reply