Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3201 Re: Citroen All About

Post by Optimist »

condy wrote: Jasno, tnx :mrgreen: :thumbup:
Jel ovo prodajes svog Audija?

https://www.olx.ba/artikal/26559061/audi-a6-2-7-tdi/
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3202 Re: Citroen All About

Post by condy »

Optimist wrote:
condy wrote: Jasno, tnx :mrgreen: :thumbup:
Jel ovo prodajes svog Audija?

https://www.olx.ba/artikal/26559061/audi-a6-2-7-tdi/
Ne, ne prodajem nije to moje. :mrgreen:
Ako trazis a6 taj sa linka nema displej i navigaciju u boji bitan detalj. Mij bi bio skuplji poprilicno za 10 tak hiljada

Pitam za drugoga rodjaka planira ubrzo kupovat sebi auto a otac mu vozi stariji model C5, pa je najvise zagrijan za C5.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3203 Re: Citroen All About

Post by Optimist »

condy wrote:
Optimist wrote:
condy wrote: Jasno, tnx :mrgreen: :thumbup:
Jel ovo prodajes svog Audija?

https://www.olx.ba/artikal/26559061/audi-a6-2-7-tdi/
Ne, ne prodajem nije to moje. :mrgreen:
Ako trazis a6 taj sa linka nema displej i navigaciju u boji bitan detalj. Mij bi bio skuplji poprilicno za 10 tak hiljada

Pitam za drugoga rodjaka planira ubrzo kupovat sebi auto a otac mu vozi stariji model C5, pa je najvise zagrijan za C5.
Ne trazim, vec usao na pik i ovaj bio na naslovnoj. Sve karakteristike ovoga se poklapaju sa tvojim. :P
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#3204 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

condy wrote:
Optimist wrote:
condy wrote: Jasno, tnx :mrgreen: :thumbup:
Jel ovo prodajes svog Audija?

https://www.olx.ba/artikal/26559061/audi-a6-2-7-tdi/
Ne, ne prodajem nije to moje. :mrgreen:
Ako trazis a6 taj sa linka nema displej i navigaciju u boji bitan detalj. Mij bi bio skuplji poprilicno za 10 tak hiljada

Pitam za drugoga rodjaka planira ubrzo kupovat sebi auto a otac mu vozi stariji model C5, pa je najvise zagrijan za C5.
Imao sam ja dva C5, noviji modeli, oba 2.0 HDI i prešao sa njima brdo kilometara,
Dobri su to auti, mislim da se bolja limuzina za manje para nemože dobiti.
Meni su lično smetala habanja određenih unutrašnjih elemenata, kao što je naprimjer ručka na vratima i još ponešto, ali znamo dobro da ni Audi nije baš imun na te probleme.
A i nije vala išlo da sada treći kupujem pa sam malo promijenio :roll:

Tih je unutra, udoban, skrojen za normalnu vožnju a ne za sportsku iako je 2.0 potentan za potegnuti i preteči bez problema.
Bez obzira šta automobilistički asovi ovdje pisali, ni model sa 1.6 motorom nije loš ako je pretežno gradska vožnja i ako je buđet ograničen. A i ekonomičniji je za registraciju i održavanje.
Ukratko, moja preporuka.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3205 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:
konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Meni bolji 3008 od ovog DS7 :roll:
Nisu ista klasa, kako cijenom tako i dimenzijama. Slažem se s tobom, 3008 je prijatniji i mom oku. Trenutno najljepsi SUV bar meni. :mrgreen:
Jel ovo klasa sa 5008?
Nema veze,opet bi 3008 najprije. Mlogo mi se dopada :D
Tu je negdje dimenzijama sa 5008, ali i ja bih prije 3008-icu.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3206 Re: Citroen All About

Post by condy »

Optimist wrote:
Ne trazim, vec usao na pik i ovaj bio na naslovnoj. Sve karakteristike ovoga se poklapaju sa tvojim. :P
Ne poklapa se boja i godiste :mrgreen:

Ne prodajem ozbiljno.
Ima njih sad dosta po gradu cijene su im pale.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3207 Re: Citroen All About

Post by condy »

Me_again wrote:
Imao sam ja dva C5, noviji modeli, oba 2.0 HDI i prešao sa njima brdo kilometara,
Dobri su to auti, mislim da se bolja limuzina za manje para nemože dobiti.
Meni su lično smetala habanja određenih unutrašnjih elemenata, kao što je naprimjer ručka na vratima i još ponešto, ali znamo dobro da ni Audi nije baš imun na te probleme.
A i nije vala išlo da sada treći kupujem pa sam malo promijenio :roll:

Tih je unutra, udoban, skrojen za normalnu vožnju a ne za sportsku iako je 2.0 potentan za potegnuti i preteči bez problema.
Bez obzira šta automobilistički asovi ovdje pisali, ni model sa 1.6 motorom nije loš ako je pretežno gradska vožnja i ako je buđet ograničen. A i ekonomičniji je za registraciju i održavanje.
Ukratko, moja preporuka.
Hvala. Gledam po you tube ali slabo mogu naci nesto detaljnije na engleskom pa da pitam ovdje.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#3208 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

condy wrote: Hvala. Gledam po you tube ali slabo mogu naci nesto detaljnije na engleskom pa da pitam ovdje.
Hajde ne zezaj :-D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3209 Re: Citroen All About

Post by condy »

Me_again wrote:
condy wrote: Hvala. Gledam po you tube ali slabo mogu naci nesto detaljnije na engleskom pa da pitam ovdje.
Hajde ne zezaj :-D
Sve il je francuski ili je njemacki ili je poljski :mrgreen:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#3210 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

condy wrote:
Me_again wrote:
condy wrote: Hvala. Gledam po you tube ali slabo mogu naci nesto detaljnije na engleskom pa da pitam ovdje.
Hajde ne zezaj :-D
Sve il je francuski ili je njemacki ili je poljski :mrgreen:
Sve ću ti ja detalje objasniti, samo se javi na PP.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3211 Re: Citroen All About

Post by condy »

Me_again wrote:
Sve ću ti ja detalje objasniti, samo se javi na PP.
Ok, mislio sam jos nesto pitati :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3212 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

3008 meni ima ubjedljivo najbolji dizajn u klasi, nije mu niko od poznatih proizvođača ravan. Ovaj DS7 mi je nekako bez ideje spolja, bar dok ga ne vidim uživo.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#3213 Re: Citroen All About

Post by adodbr »

Jel mjenjao neko kociona kljesta ? kolko para to dodje , c4 1.6 hdi 66 kw 4 vrata
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#3214 Re: Citroen All About

Post by Jeti2 »

Sta kazete za ovaj C5, 2014 god, brdo opreme malo presao.. Dok za ove pare švabo 2007-8 god preso duplo vise..
Stvarno su jeftini francuzi..

https://www.olx.ba/artikal/26627763/cit ... -led-full/
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3215 Re: Citroen All About

Post by mk ultra »

Jeti2 wrote:Sta kazete za ovaj C5, 2014 god, brdo opreme malo presao.. Dok za ove pare švabo 2007-8 god preso duplo vise..
Stvarno su jeftini francuzi..

https://www.olx.ba/artikal/26627763/cit ... -led-full/
pa kad su svi isti
zastavnik22
Posts: 279
Joined: 11/03/2012 21:39

#3216 Re: Citroen All About

Post by zastavnik22 »

Jeti2 wrote:Sta kazete za ovaj C5, 2014 god, brdo opreme malo presao.. Dok za ove pare švabo 2007-8 god preso duplo vise..
Stvarno su jeftini francuzi..

https://www.olx.ba/artikal/26627763/cit ... -led-full/
Ja imam isti model i kupio ga kod istog prodavca prije 14 mjeseci.Auto beton zaista a ovo mi je drugi c5 i zaista je extra auto.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#3217 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

Jeti2 wrote:Sta kazete za ovaj C5, 2014 god, brdo opreme malo presao.. Dok za ove pare švabo 2007-8 god preso duplo vise..
Stvarno su jeftini francuzi..

https://www.olx.ba/artikal/26627763/cit ... -led-full/
Pa dobro, ta cijena od 25 hiljada je realna za ovo vozilo. Cijene padaju vrlo brzo prvih godina korištenja. Dobar je C5.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3218 Re: Citroen All About

Post by Raigor Stonehoof »

Ima li ovaj moj C4 2008 1.6 hdi 80kW grijace uopste? :-) nisam dosad dizela vozio :D ali primjetim kad okrenem kljuc da se medju onim lampicama uopste ne pojavi oznaka za grijace
Image

glupo pitanje br 2. :D

odnosi li se ovo na mene?

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3219 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Pojavice se lampica kad zazimi dobro :D Sto se tice ovog dole za gasenje nakon nekoliko sekundi, primjenjuj to, pogotovo nakon zesce voznje. Ovo zadnje za pedalu gasa kad je ugasen mi nije jasno
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3220 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Throttle wrote:Pojavice se lampica kad zazimi dobro :D Sto se tice ovog dole za gasenje nakon nekoliko sekundi, primjenjuj to, pogotovo nakon zesce voznje. Ovo zadnje za pedalu gasa kad je ugasen mi nije jasno
Mozda se odnosi na dodavanje gasa i gasenje auta u isto vrijeme, a ima dosta takvih vozaca koji to rade. Zavrti motor, i onda ga ugasi prije nego sto se obrtaji vrate u normalu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3221 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Moze bit. Prije par godina pitao poznanika sto to radi. Kaze da dopuni akumulator :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3222 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Raigor Stonehoof wrote:Ima li ovaj moj C4 2008 1.6 hdi 80kW grijace uopste? :-) nisam dosad dizela vozio :D ali primjetim kad okrenem kljuc da se medju onim lampicama uopste ne pojavi oznaka za grijace
Image

glupo pitanje br 2. :D

odnosi li se ovo na mene?

Image
Kod citroena c4, bar kod mene, tek pali lampicu grijaca na -4, -5 stepencica. Nekaad zna da upali lampicu tek na -10. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3223 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Meni pali stalno :lol: , od 5 stepeni pa na nize duze i na minusima ga bas zagrije :D :run:

Ljeti je tolko brzo ugasi da moras bas gledat kad se da kontakt :D

Trebala bi da se pali lampica uvijek , tek onako da znas da fercera ;-)
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3224 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Meni pali stalno :lol: , od 5 stepeni pa na nize duze i na minusima ga bas zagrije :D :run:

Ljeti je tolko brzo ugasi da moras bas gledat kad se da kontakt :D

Trebala bi da se pali lampica uvijek , tek onako da znas da fercera ;-)
Eh kod citroena to ne radi tako. Ljeti se lampica ne javlja uopšte, tek od -5 stepeni se zna javiti. :mrgreen:

Hdi moze upaliti bez i jednog grijaca na minusu, bez problema,.. :-D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3225 Re: Citroen All About

Post by condy »

HDi konta da je zima tek od -5C :D
Post Reply