Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
- Kona__
- Posts: 667
- Joined: 10/07/2006 13:55
#3201 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
@elSaik hvala puno, menscini da ti to nista ne valja na toj listi, al' eto ako vec imas viska vremena.. 
-
callmethebreeeze
- Posts: 7343
- Joined: 22/04/2005 22:37
- Location: Svedska
#3202 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
nemam na zalost. ja sam posten videokonzument, ove alternativne posudjujem od prijatelja, a ostale zena skida.Kona__ wrote: Usput da nema koji od vas linkove za Uzak?
doduse, tri majmuna je dobila na posudbu od kolege makedonskog turcina. naravno, kopija je piratska.
- Cyber-harambashica
- Posts: 967
- Joined: 17/07/2010 20:16
- Location: NBG
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#3204 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
@elsaik stvarno je tesko izabrati dva filma za pogledati s te liste
mislim da je taj zadnji 'Road to perdition' vrijedan gledanja, ostalo bih ja izbrisao dok nije kasno
p.s. ako mi ne vjerujes, onda prvo pocni gledati 'Gi Joe...' (spy kids sto bi moj jaran rekao)
ako volis takve filmove, onda si bas na slatkim mukama
mislim da je taj zadnji 'Road to perdition' vrijedan gledanja, ostalo bih ja izbrisao dok nije kasno
p.s. ako mi ne vjerujes, onda prvo pocni gledati 'Gi Joe...' (spy kids sto bi moj jaran rekao)
ako volis takve filmove, onda si bas na slatkim mukama
- ProbuseniDolar
- Posts: 1007
- Joined: 13/05/2008 00:18
- Location: Rajvosa
#3205 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Odgledao Inception. FIlm je vise nego dobar, ali opet, valjda pod dojmom visoke ocjene na iMDB (9,1), malo sam previse ocekivao. Ne znam jesam li jedini koji tako misli, ali ovaj film mi je usko vezan nekako za Avatara. Ideja veoma slicna, kontrola i manipulacija snovima. Samo sto je Avatar vise animirani a ovo je pak vise realan i po meni puno bolji film. Jedan od boljih filmova zadnjih par godina sigurno, ali moj izbor no.1 je i dalje Shuter Island.
-
callmethebreeeze
- Posts: 7343
- Joined: 22/04/2005 22:37
- Location: Svedska
#3206 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
sater ajland je zaista dobar. kao i knjiga.
- Triple_XXX
- Posts: 396
- Joined: 14/11/2009 20:57
#3207 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
E moj elSaik, ko ti savjete dijeli, a ljudi ne prepoznaju 8 1/2 koji je klasik, filmska lektira, ali nije film za svaki dan. Može se probrati, mada je ponuda vrlo šarolika...
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#3208 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Po cemu je to bogat' tvoje misljenje mjerodavnije od mog ili neke druge osobe, zato sto se tebi taj film svidja i za tebe je lektira ? moze se svaki ovaj odgledati, ali da ti neki specijalni efekti budu mjerilo kvaliteta filma, a ako trazis neki film za koji ces reci da je 'filmcina' to ne mozes naci na ovoj listi, bar ja ne mogu... ti vidim mozes
mozda ce i 'unthinkable' za 50 godina nekom biti 'filmska lektira' 
- Triple_XXX
- Posts: 396
- Joined: 14/11/2009 20:57
#3209 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Kristijane dragi, stani malo, ne brukaj se više. I izađi malo iz tog ofsajda.KPNCTNJAH wrote:Po cemu je to bogat' tvoje misljenje mjerodavnije od mog ili neke druge osobe, zato sto se tebi taj film svidja i za tebe je lektira ? moze se svaki ovaj odgledati, ali da ti neki specijalni efekti budu mjerilo kvaliteta filma, a ako trazis neki film za koji ces reci da je 'filmcina' to ne mozes naci na ovoj listi, bar ja ne mogu... ti vidim mozesmozda ce i 'unthinkable' za 50 godina nekom biti 'filmska lektira'
Imaš PP.
Last edited by Triple_XXX on 26/07/2010 01:25, edited 1 time in total.
-
elSaik
- Posts: 11916
- Joined: 27/03/2007 16:49
- Location: 8. krug pakla
#3210 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Pa, istina, ima svakakvih filmova na spisku. Pola je skinuto slučajno, random odabir, nije zgoreg s vremena na vrijeme pogledati i loš film, a pola je po preporuci sa ove teme. Jedina dva koja nisu ni jedno ni drugo su: Apocalypse of the Dead, kojeg ću pogledati jer je prvi (i jedini) zombi film srbijanske produkcije, iako je prema svim kritikama veoma loš (što me i ne čudi s obzirom da je zombi film, a oni imaju tendenciju da budu loši, makar ovi posljednjih godina) i 8 1/2, na kojeg sam naletio čitajući, nakon gledanja naravno, o Synecdoche, New York (kojeg sam MORAO pogledati s obzirom koliko johnnykola pegla sa njim na ovoj temiKPNCTNJAH wrote:@elsaik stvarno je tesko izabrati dva filma za pogledati s te liste![]()
mislim da je taj zadnji 'Road to perdition' vrijedan gledanja, ostalo bih ja izbrisao dok nije kasno
p.s. ako mi ne vjerujes, onda prvo pocni gledati 'Gi Joe...' (spy kids sto bi moj jaran rekao)![]()
ako volis takve filmove, onda si bas na slatkim mukama
Raspisah se bezveze, ali eto...
- King_Kenny
- Posts: 4852
- Joined: 03/01/2010 10:41
#3211 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Klasični Polanski.
-
breuer
- Posts: 7884
- Joined: 06/07/2009 15:44
#3212 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
.
Last edited by breuer on 26/07/2010 03:18, edited 1 time in total.
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#3213 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
@elsaik hajd' ako ti ne bude mrsko samo napisi svoje misljenje o 8 1/2 kad ga pregledas, ja sam maloprije trailer do pola odgledao
i trebat ce neko da mi kaze da je bas vrijedno gledanja da bih ga skinuo, jer ovako mi se ne eksperimentise sa crno-bijelim filmovima od prije 50-60 godina... naravno i da mi se ne svidi na kraju lakse je kad ti neko preporuci film bez prepotencije u komentaru i bez vrijedjanja 
-
elSaik
- Posts: 11916
- Joined: 27/03/2007 16:49
- Location: 8. krug pakla
#3214 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Pošto nisam mogao da spavam, rekoh da iskoristim noć i pogledam 3 IDIOTS i mogu reći da se nisam nimalo pokajao. Film razvaljuje! 10/10! Aal is well, aal is very, very, very well! A Khan, ni u jednom trenutku ne izgleda kao da su mu 44. A ni ostali. Nevjerovatno.
- xsk
- Posts: 364
- Joined: 14/07/2010 15:18
- Location: Sarajevo
#3215 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
ja mislim da je teddy.hz__semir wrote:xsk wrote:xDenisx wrote:
Maksuz sam ga zbog ovog komentara skinuo i pogledao i nije me nešto posebno oduševio. Ne znam, po meni totalno lud film, ne znam ni ja sad šta da mislim i kontam, je li on Teddy ili je Andrew![]()
![]()
Što bi Ekrem reko "Eto šta znam, ništa ne znam, a đe da znam"
a filmovi mi se inace svidjaju ti sto su intelektualno challenging - respect sto ni sama nisam bas 100% sigurna dal' je teddy ili andrew!
najezih se na film bas... momacki, he he he! (jel' ima neko bolju rijec?)
- xsk
- Posts: 364
- Joined: 14/07/2010 15:18
- Location: Sarajevo
#3216 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
e da, gledala sam sinoc na SFF ovaj Ghostwriter od Polanskog - nisam ono odusevljena, ali mi se svidja!
totalno iz drugog plana - par pravo smijesnih dijaloga!
eto, nije bacanje para pogledati, po mom misljenju!
totalno iz drugog plana - par pravo smijesnih dijaloga!
eto, nije bacanje para pogledati, po mom misljenju!
- irvinx1
- Posts: 1581
- Joined: 22/07/2010 18:25
#3217 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Umberto D-Victorio De Sicca
Italijanski neorealizam, predivna i topla ljudska priča o starcu i njegovom psu. Sjajno!!! 9/10
Italijanski neorealizam, predivna i topla ljudska priča o starcu i njegovom psu. Sjajno!!! 9/10
- ChataDodajStaHoces
- Posts: 1136
- Joined: 27/01/2009 19:05
#3218 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Licno sam ocekivao sopstveno odusevljnje cim sam vidio da je Nolan reziser i kako je uspio zakomplikovati pricu. Mnogima se nece svidjeti, reci ce da film od 2,5 sata smara i da nista nije receno kroz njega, dok s druge strane nekome ko je fasciniran snovima i gotovo svime paranormalnim/sf/misticnim predstavlja fantasticno predstavljenu netaknutu temu. Istina samo u par navrata pretjeran, ali kompletna scenografija, efekti, i gluma pokazuje da je film zasluzeni hit u kinima. Leo ponovo dokazao kakva je glumcina, i kako realno zna predstaviti "izgubljene" likove, kao i Levitt kojeg moram priznati nisam nesto gotivio do sada
- xsk
- Posts: 364
- Joined: 14/07/2010 15:18
- Location: Sarajevo
#3219 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
jaooo, moj istomisljenik, konacno! samo da te pozdravim - very nice to meet you!!!ProbuseniDolar wrote:Odgledao Inception. FIlm je vise nego dobar, ali opet, valjda pod dojmom visoke ocjene na iMDB (9,1), malo sam previse ocekivao. Ne znam jesam li jedini koji tako misli, ali ovaj film mi je usko vezan nekako za Avatara. Ideja veoma slicna, kontrola i manipulacija snovima. Samo sto je Avatar vise animirani a ovo je pak vise realan i po meni puno bolji film. Jedan od boljih filmova zadnjih par godina sigurno, ali moj izbor no.1 je i dalje Shuter Island.
- patriota.sila
- Posts: 286
- Joined: 01/07/2007 17:31
- Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta
#3220 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Upravo pogledao i film je cista glupost, a i moguce je da sam ja glup....opet cisto sumnjam.....no dobro ....oni koji su ga pogledali volio bi da pokusaju opisati smisao koji ne postoji ocigledno. Trazio sam i sinopsis ali u njemu pise isto onoliko koliko sam i skontao u prvih pola sata filma....ostali sat i pol je ....johnnykola wrote:niste gledali:
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#3221 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
jel' iko ima dati neki objektivni info o ovoj novoj skoli filma u SA? nesto sam citao prije dva-tri tjedna u danima...
- King_Kenny
- Posts: 4852
- Joined: 03/01/2010 10:41
#3222 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Mike Leigh - Another Year
[img]http://auteurs_production.s3.amazonaws.com/stills/111089/another-year-2010_w320.jpg[/img]
sjajni likovi, odlična priča... majstor
[img]http://auteurs_production.s3.amazonaws.com/stills/111089/another-year-2010_w320.jpg[/img]
sjajni likovi, odlična priča... majstor
-
elSaik
- Posts: 11916
- Joined: 27/03/2007 16:49
- Location: 8. krug pakla
#3223 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010
Koliko god se trudio ostaviti trag iza sebe, nećeš uspjeti.patriota.sila wrote:Upravo pogledao i film je cista glupost, a i moguce je da sam ja glup....opet cisto sumnjam.....no dobro ....oni koji su ga pogledali volio bi da pokusaju opisati smisao koji ne postoji ocigledno. Trazio sam i sinopsis ali u njemu pise isto onoliko koliko sam i skontao u prvih pola sata filma....ostali sat i pol je ....
Vrijeme leti.
Ne vjeruj ženama.
Pokupi se sa asistenticom koja ti se neofirno nabacuje.
Svi ćemo umrijeti.
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
-
elSaik
- Posts: 11916
- Joined: 27/03/2007 16:49
- Location: 8. krug pakla



