Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Kona__
Posts: 667
Joined: 10/07/2006 13:55

#3201 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Kona__ »

@elSaik hvala puno, menscini da ti to nista ne valja na toj listi, al' eto ako vec imas viska vremena.. :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#3202 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by callmethebreeeze »

Kona__ wrote: Usput da nema koji od vas linkove za Uzak? :)
nemam na zalost. ja sam posten videokonzument, ove alternativne posudjujem od prijatelja, a ostale zena skida. :D
doduse, tri majmuna je dobila na posudbu od kolege makedonskog turcina. naravno, kopija je piratska. :D
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#3203 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Cyber-harambashica »

http://www.youtube.com/watch?v=CthB71GqYa0 (moguce da je spoiler)

LITTLE MISS SUNSHINE
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3204 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by KPNCTNJAH »

@elsaik stvarno je tesko izabrati dva filma za pogledati s te liste :-)
mislim da je taj zadnji 'Road to perdition' vrijedan gledanja, ostalo bih ja izbrisao dok nije kasno :-D

p.s. ako mi ne vjerujes, onda prvo pocni gledati 'Gi Joe...' (spy kids sto bi moj jaran rekao) :lol:
ako volis takve filmove, onda si bas na slatkim mukama :D
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#3205 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by ProbuseniDolar »

Odgledao Inception. FIlm je vise nego dobar, ali opet, valjda pod dojmom visoke ocjene na iMDB (9,1), malo sam previse ocekivao. Ne znam jesam li jedini koji tako misli, ali ovaj film mi je usko vezan nekako za Avatara. Ideja veoma slicna, kontrola i manipulacija snovima. Samo sto je Avatar vise animirani a ovo je pak vise realan i po meni puno bolji film. Jedan od boljih filmova zadnjih par godina sigurno, ali moj izbor no.1 je i dalje Shuter Island.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#3206 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by callmethebreeeze »

sater ajland je zaista dobar. kao i knjiga.
User avatar
Triple_XXX
Posts: 396
Joined: 14/11/2009 20:57

#3207 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Triple_XXX »

E moj elSaik, ko ti savjete dijeli, a ljudi ne prepoznaju 8 1/2 koji je klasik, filmska lektira, ali nije film za svaki dan. Može se probrati, mada je ponuda vrlo šarolika...
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3208 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by KPNCTNJAH »

Po cemu je to bogat' tvoje misljenje mjerodavnije od mog ili neke druge osobe, zato sto se tebi taj film svidja i za tebe je lektira ? moze se svaki ovaj odgledati, ali da ti neki specijalni efekti budu mjerilo kvaliteta filma, a ako trazis neki film za koji ces reci da je 'filmcina' to ne mozes naci na ovoj listi, bar ja ne mogu... ti vidim mozes :-) mozda ce i 'unthinkable' za 50 godina nekom biti 'filmska lektira' ;-)
User avatar
Triple_XXX
Posts: 396
Joined: 14/11/2009 20:57

#3209 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Triple_XXX »

KPNCTNJAH wrote:Po cemu je to bogat' tvoje misljenje mjerodavnije od mog ili neke druge osobe, zato sto se tebi taj film svidja i za tebe je lektira ? moze se svaki ovaj odgledati, ali da ti neki specijalni efekti budu mjerilo kvaliteta filma, a ako trazis neki film za koji ces reci da je 'filmcina' to ne mozes naci na ovoj listi, bar ja ne mogu... ti vidim mozes :-) mozda ce i 'unthinkable' za 50 godina nekom biti 'filmska lektira' ;-)
Kristijane dragi, stani malo, ne brukaj se više. I izađi malo iz tog ofsajda.
Imaš PP.
Last edited by Triple_XXX on 26/07/2010 01:25, edited 1 time in total.
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3210 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

KPNCTNJAH wrote:@elsaik stvarno je tesko izabrati dva filma za pogledati s te liste :-)
mislim da je taj zadnji 'Road to perdition' vrijedan gledanja, ostalo bih ja izbrisao dok nije kasno :-D

p.s. ako mi ne vjerujes, onda prvo pocni gledati 'Gi Joe...' (spy kids sto bi moj jaran rekao) :lol:
ako volis takve filmove, onda si bas na slatkim mukama :D
Pa, istina, ima svakakvih filmova na spisku. Pola je skinuto slučajno, random odabir, nije zgoreg s vremena na vrijeme pogledati i loš film, a pola je po preporuci sa ove teme. Jedina dva koja nisu ni jedno ni drugo su: Apocalypse of the Dead, kojeg ću pogledati jer je prvi (i jedini) zombi film srbijanske produkcije, iako je prema svim kritikama veoma loš (što me i ne čudi s obzirom da je zombi film, a oni imaju tendenciju da budu loši, makar ovi posljednjih godina) i 8 1/2, na kojeg sam naletio čitajući, nakon gledanja naravno, o Synecdoche, New York (kojeg sam MORAO pogledati s obzirom koliko johnnykola pegla sa njim na ovoj temi :skoljka: ) i kojeg sam mislio gledati još juče, ali nisam mogao dovoljno brzo naći prevod pa se iznervirao i ugasio laptop.

Raspisah se bezveze, ali eto... :mrgreen:
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#3211 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by King_Kenny »

Image

Klasični Polanski. 8-)
breuer
Posts: 7884
Joined: 06/07/2009 15:44

#3212 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by breuer »

.
Last edited by breuer on 26/07/2010 03:18, edited 1 time in total.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3213 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by KPNCTNJAH »

@elsaik hajd' ako ti ne bude mrsko samo napisi svoje misljenje o 8 1/2 kad ga pregledas, ja sam maloprije trailer do pola odgledao :-D i trebat ce neko da mi kaze da je bas vrijedno gledanja da bih ga skinuo, jer ovako mi se ne eksperimentise sa crno-bijelim filmovima od prije 50-60 godina... naravno i da mi se ne svidi na kraju lakse je kad ti neko preporuci film bez prepotencije u komentaru i bez vrijedjanja ;-)
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3214 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

Pošto nisam mogao da spavam, rekoh da iskoristim noć i pogledam 3 IDIOTS i mogu reći da se nisam nimalo pokajao. Film razvaljuje! 10/10! Aal is well, aal is very, very, very well! A Khan, ni u jednom trenutku ne izgleda kao da su mu 44. A ni ostali. Nevjerovatno.
User avatar
xsk
Posts: 364
Joined: 14/07/2010 15:18
Location: Sarajevo

#3215 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by xsk »

hz__semir wrote:
xsk wrote:
xDenisx wrote:Image

Maksuz sam ga zbog ovog komentara skinuo i pogledao i nije me nešto posebno oduševio. Ne znam, po meni totalno lud film, ne znam ni ja sad šta da mislim i kontam, je li on Teddy ili je Andrew :roll: :roll:

Što bi Ekrem reko "Eto šta znam, ništa ne znam, a đe da znam" :D
ja mislim da je teddy.
a filmovi mi se inace svidjaju ti sto su intelektualno challenging - respect sto ni sama nisam bas 100% sigurna dal' je teddy ili andrew!
najezih se na film bas... momacki, he he he! (jel' ima neko bolju rijec?)
:)
User avatar
xsk
Posts: 364
Joined: 14/07/2010 15:18
Location: Sarajevo

#3216 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by xsk »

e da, gledala sam sinoc na SFF ovaj Ghostwriter od Polanskog - nisam ono odusevljena, ali mi se svidja!
totalno iz drugog plana - par pravo smijesnih dijaloga!
eto, nije bacanje para pogledati, po mom misljenju!
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#3217 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by irvinx1 »

Umberto D-Victorio De Sicca
Italijanski neorealizam, predivna i topla ljudska priča o starcu i njegovom psu. Sjajno!!! 9/10
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#3218 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by ChataDodajStaHoces »

Image

Licno sam ocekivao sopstveno odusevljnje cim sam vidio da je Nolan reziser i kako je uspio zakomplikovati pricu. Mnogima se nece svidjeti, reci ce da film od 2,5 sata smara i da nista nije receno kroz njega, dok s druge strane nekome ko je fasciniran snovima i gotovo svime paranormalnim/sf/misticnim predstavlja fantasticno predstavljenu netaknutu temu. Istina samo u par navrata pretjeran, ali kompletna scenografija, efekti, i gluma pokazuje da je film zasluzeni hit u kinima. Leo ponovo dokazao kakva je glumcina, i kako realno zna predstaviti "izgubljene" likove, kao i Levitt kojeg moram priznati nisam nesto gotivio do sada :thumbup:
User avatar
xsk
Posts: 364
Joined: 14/07/2010 15:18
Location: Sarajevo

#3219 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by xsk »

ProbuseniDolar wrote:Odgledao Inception. FIlm je vise nego dobar, ali opet, valjda pod dojmom visoke ocjene na iMDB (9,1), malo sam previse ocekivao. Ne znam jesam li jedini koji tako misli, ali ovaj film mi je usko vezan nekako za Avatara. Ideja veoma slicna, kontrola i manipulacija snovima. Samo sto je Avatar vise animirani a ovo je pak vise realan i po meni puno bolji film. Jedan od boljih filmova zadnjih par godina sigurno, ali moj izbor no.1 je i dalje Shuter Island.
jaooo, moj istomisljenik, konacno! samo da te pozdravim - very nice to meet you!!! :thumbup:
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#3220 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by patriota.sila »

johnnykola wrote:niste gledali:

Image
Upravo pogledao i film je cista glupost, a i moguce je da sam ja glup....opet cisto sumnjam.....no dobro ....oni koji su ga pogledali volio bi da pokusaju opisati smisao koji ne postoji ocigledno. Trazio sam i sinopsis ali u njemu pise isto onoliko koliko sam i skontao u prvih pola sata filma....ostali sat i pol je .... :evil:
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3221 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by vee-jay »

jel' iko ima dati neki objektivni info o ovoj novoj skoli filma u SA? nesto sam citao prije dva-tri tjedna u danima...
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#3222 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by King_Kenny »

Mike Leigh - Another Year

[img]http://auteurs_production.s3.amazonaws.com/stills/111089/another-year-2010_w320.jpg[/img]

sjajni likovi, odlična priča... majstor
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3223 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

patriota.sila wrote:Upravo pogledao i film je cista glupost, a i moguce je da sam ja glup....opet cisto sumnjam.....no dobro ....oni koji su ga pogledali volio bi da pokusaju opisati smisao koji ne postoji ocigledno. Trazio sam i sinopsis ali u njemu pise isto onoliko koliko sam i skontao u prvih pola sata filma....ostali sat i pol je .... :evil:
Koliko god se trudio ostaviti trag iza sebe, nećeš uspjeti.
Vrijeme leti.
Ne vjeruj ženama.
Pokupi se sa asistenticom koja ti se neofirno nabacuje.
Svi ćemo umrijeti.
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3225 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

Post Reply