Alfons Kauders wrote:Ma da nije Chmolje, ti bi bio najveca komunjara na forumu... I madner...hercegovac_pravi wrote:A bogami meščini da je "komunjara" haman ko i ja...u dvije deke..Alfons Kauders wrote: Pa Zlatko, kakav si ti komunjara pobogu...
Ne lupa se sakom od sto...
Vec cipelom
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3176 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3177 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da, takve pobjede se ostvaruju na izborima tako što se osvoji određen dio glasova Hrvata. U ovome slučaju oko 30% (odokativno).1mustra wrote:Ne bash, jer takve pobjede se osvajaju samo na izborima, tako sto ce se osvojit velik broj glasova Hrvata.hercegovac_pravi wrote: Nije, ogromna pobjeda je oduzimanje isključivog prava HDZ-u da predstavlja sve Hrvate, pravo koje HDZ želi "sampripisati". Takvo pravo SDA-u (da predstavlja sve Bošnjake) je već davno oduzeto.
A pozivati se na "većinsku" volju jednog naroda je imaginaran pojam koji u sadašnjem Ustavnom uređenju nema nikakvo uporište.
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
#3178 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
u pravu je alfonso...sve da im se ponudi oni na to nece pristati jer ovo nije cilj nego sredstvo u ostvarivanju svoje politike, politike opstrukcije i podjele...Tihić o formirajnu vlasti: Bez dogovora sa dva HDZ-a
15. 03. 2011. • 22:12 A. B.
Sulejman tihić i Dragan Čović / 24sata.info
*** SPAM *** - SDP, SDA, HDZ BiH i HDZ 1990 uspjeli su da usaglase zajedničku političku platformu djelovanja, ali se dva HDZ-a nisu pomakla sa početnih pozicija kada je riječ o raspodjeli funkcija u izvršnoj vlasti Federacije BiH (FBiH), izjavio je novinarima nakon sastanka u OHR-u predsjednik SDA Sulejman Tihić.
SDA je, prema Tihićevim riječima, prihvatio prijedlog međunarodne zajednice koji je danas podnesen OHR-u, a u kojem se predlaže da četiri hrvatske ministarske pozicije u federalnoj Vladi pripadnu bloku dva HDZ-a, a jedna hrvatska ministarska pozicija strankama potpisnicama platforme, na čelu sa SDP-om.
"Kada je riječ o hrvatskim pozicijama u Savjetu ministara međunarodna zajednica predlaže da dvije pozicije pripadnu HDZ-u, a jedna potpisnicama platforme, s tim da mjesto predsjedavajućeg Savjeta ministara pripadne HDZ-u", rekao je večeras Tihić.
Lider SDP-a Zlatko Lagumdžija izjavio je da današnji sastanak predstavlja veliki pomak s obzirom da se došlo do programskog dokumenta koji sadrži ključne elemente SDP-ove platforme.
Prema njegovim riječima, međunarodna zajednica je, kada je riječ o pozicijama u vlasti, predložila kompromisni prijedlog, koji ide ispod ranijeg prijedloga lidera SDA Sulejmana Tihića.
"Za SDP nije problem više jedno ili dva ministarska mjesta, ali HDZ-ovi traže apsolutno sve hrvatske pozicije i na nivou Federacije i na nivou BiH", naglasio je Lagumdžija, dodajući da je prijedlog međunarodne zajednice na granici podnošljivosti.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3179 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Placipickic je vjerski fanatik koji je javno zagovarao organiziranje 3,000 katolickih dobrovoljaca koji bi oslobodili Jerusalem od nevjernika.zagazaga wrote:ne mogu naći onu temu o ftvRAK: Nazivanje pojedinaca ustašama, četnicima i fašistima je najveći domet demokratije
Srna - 15.03.2011 20:26
SARAJEVO - Vrijeđanjem Hrvata i Srba u BiH na nacionalnoj osnovi ne krše se pravila i propisi Regulatorne agencije za komunikacije (RAK), pa samim tim ne postoji odgovornost Federalne televizije (FTV), navodi se u odgovoru koji je RAK uputio nevladinoj organizaciji "Kroacija libertas" na prigovor u vezi sa emisijom "60 minuta" FTV.
U obrazloženju RAK-a ističe se da nazivanje "ustašama", "četnicima" i "fašistima" svih koji javno djeluju suprotno interesima BiH "predstavlja najveći domet demokratije, slobode govora i djelovanja javnih emitera" s ciljem njenog postojanja i suverenosti.
"Javni emiteri u skladu sa Evropskom poveljom o slobodi govora imaju pravo da javno i na račun javnih osoba iznose `kritike, mišljenja i otvaraju javnu raspravu` koja ne samo `da nije društveno poželjna, već je garancija slobode medija i istraživačkog novinarstva`, što je i njihova javna obaveza", navedeno je u odgovoru RAK-a.
"Kroacija libertas", čiji je predsjednik Leo Pločkinić, uputila je 30. novembra 2009. godine RAK-u prigovor na emisiju "60 minuta" FTV i na kasnije emitovane emisije u kojima su osobe iz javnog i političkog života nazivane "ustašama", "četnicima" i fašistima", ili se u prilogu jasno moglo zaključiti da određeni dijelovi priloga upućuju javnost da dođe do pogrešnog zaključka.
Ova NVO ističe da se na osnovu toga što RAK nije donio odgovarajuću sankciju FTV-u može zaključiti da je ova postava RAK-a instrument zaštite "prljave" propagandne mašinerije isključivo bošnjačkog političkog kruga iz dva razloga.
"Prvi razlog je što u emisijama i prilozima `60 minuta` među `fašistima` nema pripadnika bošnjačkog naroda koji takođe javno politički djeluju u BiH. Drugi razlog je nacionalna struktura RAK-a od 98 odsto Bošnjaka koji su vrlo bliski političkim unitarističkim ciljevima i krugu naroda iz kojeg i sami dolaze, pa je ovdje očito riječ o pristrasnosti", navodi se u današnjem saopštenju "Kroacija libertasa" i ističe da je riječ o načinu političkog razračunavanja s oponentima SDP-a preko emisije "60 minuta".
Zbog toga što ovakav način rada FTV-a i emisije "60 minuta" budi kod građana osjećaj nesigurnosti koji može dovesti do lokalnih ili opštih nesretnih previranja, "Kroacija libertas" zahtijeva da bude preispitano djelovanje ovog medija, pravnu odgovornost odgovornih osoba, te pokretanje ispitivanja javnog mnjenja o nužnosti ukidanja ili reorganizacije FTV-a i emisije "60 minuta".
Ova organizacija podnijela je nadležnim tužilaštvima krivične prijave protiv FTV-a i RAK-a zbog izazivanja međunacionalne i međuvjerske mržnje. Takođe, protiv odgovornih osoba 13. marta prošle godine podnesena je i privatna tužba za klevetu s ciljem zaštite ljudskih prava i dostojanstva političkih žrtava FTV-a i RAK-a.
Tipicni idiotizam koji se moze cuti od neobrazovanih nacionalistickih pickica koje nikad u zivotu nisu gledale u kontra stranu cijevi, niti drzale oruzje u rukama. Vjerovatno bi Leo sjedio i pametovo u nekoj mostarskoj ljetnoj basti dok bi njegove "dragovoljce" gazili izraelski tenkovi, ili dok bi im psihopate iz Hamasa rezale grkljane pred kamerama. Picka. Tacka.
Placipickica je finansirala FBiH, odnosno ured Borjane Kristo. Ja nisam vjernik, a jos manje poremeceni terorista koji bi slao ljude da ginu za neki sveti grad ili neki kurac, a Borjana je trosila moje pare kako bi izdrzavala doticnog kretena, ciji CV je toliko impresivan da bi tesko mogao nositi tacnu ili cistiti ulice.
Doduse, kad bi gledali CV velike 'Rvatice Borjane, ona bi mogla samo u zatvor zbog svojih poduhvata pod Covinim krilom.
Last edited by Alfons Kauders on 15/03/2011 22:35, edited 1 time in total.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#3180 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
+1Alfons Kauders wrote:Problem je sto se na ovo gleda kao na iskljucivi problem SDP-a... Ja SDP ne volim, sto je mogao primjetiti svako ko je citao moje baljezganje.hercegovac_pravi wrote: Nije, ogromna pobjeda je oduzimanje isključivog prava HDZ-u da predstavlja sve Hrvate, pravo koje HDZ želi "sampripisati". Takvo pravo SDA-u (da predstavlja sve Bošnjake) je već davno oduzeto.
Radi se o principu. Sutra ce umjesto SDP-a u istoj poziciji biti neka deseta stranka, kobasicari, NS, kokuzi, nebitno... I toj stranci ce se uskracivati pravo da imenuje svoje kandidate u skladu sa izbornim rezultatima. Kandidatima te stranke ce se uskracivati pasivno biracko pravo. Aparthejd.
Govorimo o konceptu, a ne o politickoj opciji. Ako SDP pristane na ucjene, nece sahraniti samo sebe, vec sve stranke koje ce nekad u buducnosti pokusati okupiti ljude oko ideje umjesto etnicke pripadnosti. Ja se ne slazem sa politikom SDP-a, ali ovdje imaju moju podrsku, jer je na njihovoj strani i zakon i moral.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3181 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Super......odlično. Neka idu sada u opoziciju, provode građanski "neposluh" ili šta se već mota po njihovim glavušama. Samo neka razgule.Hemel wrote:u pravu je alfonso...sve da im se ponudi oni na to nece pristati jer ovo nije cilj nego sredstvo u ostvarivanju svoje politike, politike opstrukcije i podjele...Tihić o formirajnu vlasti: Bez dogovora sa dva HDZ-a
15. 03. 2011. • 22:12 A. B.
Sulejman tihić i Dragan Čović / --- SPAM ---
*** SPAM *** - SDP, SDA, HDZ BiH i HDZ 1990 uspjeli su da usaglase zajedničku političku platformu djelovanja, ali se dva HDZ-a nisu pomakla sa početnih pozicija kada je riječ o raspodjeli funkcija u izvršnoj vlasti Federacije BiH (FBiH), izjavio je novinarima nakon sastanka u OHR-u predsjednik SDA Sulejman Tihić.
SDA je, prema Tihićevim riječima, prihvatio prijedlog međunarodne zajednice koji je danas podnesen OHR-u, a u kojem se predlaže da četiri hrvatske ministarske pozicije u federalnoj Vladi pripadnu bloku dva HDZ-a, a jedna hrvatska ministarska pozicija strankama potpisnicama platforme, na čelu sa SDP-om.
"Kada je riječ o hrvatskim pozicijama u Savjetu ministara međunarodna zajednica predlaže da dvije pozicije pripadnu HDZ-u, a jedna potpisnicama platforme, s tim da mjesto predsjedavajućeg Savjeta ministara pripadne HDZ-u", rekao je večeras Tihić.
Lider SDP-a Zlatko Lagumdžija izjavio je da današnji sastanak predstavlja veliki pomak s obzirom da se došlo do programskog dokumenta koji sadrži ključne elemente SDP-ove platforme.
Prema njegovim riječima, međunarodna zajednica je, kada je riječ o pozicijama u vlasti, predložila kompromisni prijedlog, koji ide ispod ranijeg prijedloga lidera SDA Sulejmana Tihića.
"Za SDP nije problem više jedno ili dva ministarska mjesta, ali HDZ-ovi traže apsolutno sve hrvatske pozicije i na nivou Federacije i na nivou BiH", naglasio je Lagumdžija, dodajući da je prijedlog međunarodne zajednice na granici podnošljivosti.
Ako poslije ovog "platformisti" ne izvrše pritisak na OHR da RADI SVOJ POSAO onda stvaro zaslužuju da dozvole HDZ-u da vrši opstrukcije. Ali ne zaboravite da su opstrukcije "nož sa dvije oštrice" i mogu se upotrijebiti i sa druge strane. Ako ne vjerujete meni pitajte Dodika.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3182 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Treba o si dodati "autohotnih" Hrvata, ovi ostali su "zakukuljeni" i nemaju certifikat iz Laktaša..Alfons Kauders wrote:Kad oduzmemo apstitenete i maloljetnike...zagazaga wrote:zar nije 120%Sarajevo, 15.03.2011 - Srna
Na sastanku predstavnika SDP-a BiH, SDA, HDZ-a BiH i HDZ-a 1990 sa zamjenikom visokog predstavnika u BiH Roderikom Murom nije postignut dogovor o formiranju vlasti u Federaciji BiH - rekao je večeras predsjednik HDZ-a 1990 Božo Ljubić. Ljubić je najavio mogućnost da sastanak o formiranju vlasti u FBiH bude nastavljen i sutra. "Sigurno znam da tokom sutrašnjeg sastanka neće biti trgovine dostojanstvom hrvatskog naroda", rekao je Ljubić novinarima u Sarajevu nakon višesatnog sastanka u OHR-u.
Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović istakao je da dva HDZ-a i stranke potpisnice platforme imaju različite stavove. "Strpljivo smo danas pokušali razgovarati", rekao je Čović, naglašavajući da on predstavlja partiju koja je dobila više od 60 odsto podrške hrvatskog naroda u BiH. On je rekao da HDZ BiH čini sve da bude formirana vlast u FBiH, ali da će insistirati na tome da hrvatskom narodu pripadnu sve pozicije zagarantovane Ustavom.
Zajedničkom sastanku stranačkih lidera sa predstavncima OHR-a, koji je počeo u 16 sati, prethodili su odvojeni susreti o ovoj temi sa liderima HDZ-a 1990 Božom Ljubićem i SDP-a BiH Zlatkom Lagumdžijom, predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem, te šefom SDA Sulejmanom Tihićem.Po Covinoj racunici u BiH zivi manje od 350 hiljada Hrvata.
- Komrad
- Posts: 3884
- Joined: 05/09/2010 21:03
- Location: Republika Bosna
#3183 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nekad mi bude krivo sto nisam jedan od onih novinara sto imaju priliku postaviti pitanje Covicu...Hemel wrote:u pravu je alfonso...sve da im se ponudi oni na to nece pristati jer ovo nije cilj nego sredstvo u ostvarivanju svoje politike, politike opstrukcije i podjele...Tihić o formirajnu vlasti: Bez dogovora sa dva HDZ-a
15. 03. 2011. • 22:12 A. B.
Sulejman tihić i Dragan Čović / --- SPAM ---
*** SPAM *** - SDP, SDA, HDZ BiH i HDZ 1990 uspjeli su da usaglase zajedničku političku platformu djelovanja, ali se dva HDZ-a nisu pomakla sa početnih pozicija kada je riječ o raspodjeli funkcija u izvršnoj vlasti Federacije BiH (FBiH), izjavio je novinarima nakon sastanka u OHR-u predsjednik SDA Sulejman Tihić.
SDA je, prema Tihićevim riječima, prihvatio prijedlog međunarodne zajednice koji je danas podnesen OHR-u, a u kojem se predlaže da četiri hrvatske ministarske pozicije u federalnoj Vladi pripadnu bloku dva HDZ-a, a jedna hrvatska ministarska pozicija strankama potpisnicama platforme, na čelu sa SDP-om.
"Kada je riječ o hrvatskim pozicijama u Savjetu ministara međunarodna zajednica predlaže da dvije pozicije pripadnu HDZ-u, a jedna potpisnicama platforme, s tim da mjesto predsjedavajućeg Savjeta ministara pripadne HDZ-u", rekao je večeras Tihić.
Lider SDP-a Zlatko Lagumdžija izjavio je da današnji sastanak predstavlja veliki pomak s obzirom da se došlo do programskog dokumenta koji sadrži ključne elemente SDP-ove platforme.
Prema njegovim riječima, međunarodna zajednica je, kada je riječ o pozicijama u vlasti, predložila kompromisni prijedlog, koji ide ispod ranijeg prijedloga lidera SDA Sulejmana Tihića.
"Za SDP nije problem više jedno ili dva ministarska mjesta, ali HDZ-ovi traže apsolutno sve hrvatske pozicije i na nivou Federacije i na nivou BiH", naglasio je Lagumdžija, dodajući da je prijedlog međunarodne zajednice na granici podnošljivosti.
Rado bih ga upitao
"zasto ne trazite i sve hrvatske pozicije u vladi republike srpske?"
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3184 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ako SDP prihvati ucjene HDZ-a i prepusti im sva hrvatska mjesta u vladi, onda komotno moze promijeniti ime u Bosnjacka socijaldemokratska partija.
Implikacije takvog poteza su katastrofalne.
Implikacije takvog poteza su katastrofalne.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3185 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
+1VjecitiStudent wrote:Ako SDP prihvati ucjene HDZ-a i prepusti im sva hrvatska mjesta u vladi, onda komotno moze promijeniti ime u Bosnjacka socijaldemokratska partija.
Implikacije takvog poteza su katastrofalne.
-
casobuke
- Posts: 356
- Joined: 10/03/2011 23:45
#3186 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
VjecitiStudent wrote:Ako SDP prihvati ucjene HDZ-a i prepusti im sva hrvatska mjesta u vladi, onda komotno moze promijeniti ime u Bosnjacka socijaldemokratska partija.Implikacije takvog poteza su katastrofalne.
Što se tiče glasača, oni po tome de facto i jesu bošnjačka stranka. Ali to nije krivica SDP-a.
Last edited by casobuke on 15/03/2011 23:21, edited 1 time in total.
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
#3187 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
to pitanje uvijek visi ali ga niko ne postavlja...to dodik popunjava svojim hrvatima iz snsd-a ali to ostalim hrvatima ne smetaKomrad wrote:
Nekad mi bude krivo sto nisam jedan od onih novinara sto imaju priliku postaviti pitanje Covicu...
Rado bih ga upitao
"zasto ne trazite i sve hrvatske pozicije u vladi republike srpske?"
dodik ima svoje (iz snsd-a) hrvate i u klubu hrvata tako da sve sto zamisli to mu prolazi...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3188 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Implikacije...VjecitiStudent wrote:Ako SDP prihvati ucjene HDZ-a i prepusti im sva hrvatska mjesta u vladi, onda komotno moze promijeniti ime u Bosnjacka socijaldemokratska partija.
Implikacije takvog poteza su katastrofalne.
SDP nikom nije smetao dok nije dobio 300,000 glasova - isto vazi i za sve ostale stranke slicne politicke orijentacije. SDP ce mozda za 10 godina pasti ispod praga, ali bitan je princip...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3189 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa zasto bi im smetalo? SNSD je njihov politicki partner, i to formalno.Hemel wrote:to pitanje uvijek visi ali ga niko ne postavlja...to dodik popunjava svojim hrvatima iz snsd-a ali to ostalim hrvatima ne smetaKomrad wrote:
Nekad mi bude krivo sto nisam jedan od onih novinara sto imaju priliku postaviti pitanje Covicu...
Rado bih ga upitao
"zasto ne trazite i sve hrvatske pozicije u vladi republike srpske?"
dodik ima svoje (iz snsd-a) hrvate i u klubu hrvata tako da sve sto zamisli to mu prolazi...
-
casobuke
- Posts: 356
- Joined: 10/03/2011 23:45
#3190 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Alfons Kauders wrote:Implikacije...VjecitiStudent wrote:Ako SDP prihvati ucjene HDZ-a i prepusti im sva hrvatska mjesta u vladi, onda komotno moze promijeniti ime u Bosnjacka socijaldemokratska partija.
Implikacije takvog poteza su katastrofalne.Poput Bosnjacke Nase Stranke, Bosnjacke Liberalno-demokratske Stranke, Bosnjacke Socijal Demokratske Unije, Bosnjacke Stranke Kokuza, Bosnjacke GDU itd itd itd...
SDP nikom nije smetao dok nije dobio 300,000 glasova - isto vazi i za sve ostale stranke slicne politicke orijentacije. SDP ce mozda za 10 godina pasti ispod praga, ali bitan je princip...
Tačno tako. Mada si naveo stranke koje u bošnjačkom narodu imaju krajnje minoran, a u srpskom i hrvatskom apsolutno nikakav utjecaj.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3191 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Alfons Kauders wrote:Implikacije...VjecitiStudent wrote:Ako SDP prihvati ucjene HDZ-a i prepusti im sva hrvatska mjesta u vladi, onda komotno moze promijeniti ime u Bosnjacka socijaldemokratska partija.
Implikacije takvog poteza su katastrofalne.Poput Bosnjacke Nase Stranke, Bosnjacke Liberalno-demokratske Stranke, Bosnjacke Socijal Demokratske Unije, Bosnjacke Stranke Kokuza, Bosnjacke GDU itd itd itd...
SDP nikom nije smetao dok nije dobio 300,000 glasova - isto vazi i za sve ostale stranke slicne politicke orijentacije. SDP ce mozda za 10 godina pasti ispod praga, ali bitan je princip...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3192 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znaci ipak nije do Zlajine arogancije
Mada mislim da bi trebalo napraviti medijsku kampaignu podrske HDZovima, majorizirani su.
Mada mislim da bi trebalo napraviti medijsku kampaignu podrske HDZovima, majorizirani su.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3193 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije bitno - ko zna sta nas ceka za desetak godina. Mozda ce neka od pomenutih stranaka biti nekoliko puta jaca, mozda ce se pojaviti neka nova stranka koja ce furati multivitaminski pristup.casobuke wrote:Alfons Kauders wrote:Implikacije...VjecitiStudent wrote:Ako SDP prihvati ucjene HDZ-a i prepusti im sva hrvatska mjesta u vladi, onda komotno moze promijeniti ime u Bosnjacka socijaldemokratska partija.
Implikacije takvog poteza su katastrofalne.Poput Bosnjacke Nase Stranke, Bosnjacke Liberalno-demokratske Stranke, Bosnjacke Socijal Demokratske Unije, Bosnjacke Stranke Kokuza, Bosnjacke GDU itd itd itd...
SDP nikom nije smetao dok nije dobio 300,000 glasova - isto vazi i za sve ostale stranke slicne politicke orijentacije. SDP ce mozda za 10 godina pasti ispod praga, ali bitan je princip...
Tačno tako. Mada si naveo stranke koje u bošnjačkom narodu imaju krajnje minoran, a u srpskom i hrvatskom apsolutno nikakav utjecaj.
SDP je osvojio dosta hrvatskih glasova, ali im se osporava pravo da imenuju hrvatske predstavnike u izvrsnu vlast. Recimo da je SDP osvojio samo 5% hrvatskih glasova, pa to je skoro isto kao "legitimni" HDZ 1990...
Znaci gledaju iskljucivo procente, sto znaci da bi bilo koja multi-kulti stranka koja osvoji podjednak broj glasova iz reda svih naroda bila nepodobna i nelegitimna, jer bi opet Bosnjaci cinili vecinu glasaca - cisto zato jer cine veliku vecinu u FBiH.
- plain vanilla
- Posts: 70256
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3194 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zlaja bolan, pusti se foruma i @hercegovca, ne slusaj svaku njegovuInace kako saznajemo od sugovornika pregovora narocito bahato i drsko ponašao se lider SDP-a Zlatko Lagumdžija koji je ustrajavao na tome da je SDP i hrvatska stranka i dda im treba pripasti jedno ministarsko mjesto u hrvatkvoj kvoti, a u jednom momentu ljutito je lupio šakom od stol.
Kako ona Zlajina cuvena ide-može kako hoće, ali neće dokle hoće
- Komrad
- Posts: 3884
- Joined: 05/09/2010 21:03
- Location: Republika Bosna
#3195 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Na kraju krajeva SDP je sigurno osvojio vise Hrvatskih glasova od SNSDa pa ako SNSD moze imati 4 hrvatska ministarstva zasto SDP nebi mogao imati jedno ili dva?Alfons Kauders wrote:
Nije bitno - ko zna sta nas ceka za desetak godina. Mozda ce neka od pomenutih stranaka biti nekoliko puta jaca, mozda ce se pojaviti neka nova stranka koja ce furati multivitaminski pristup.
SDP je osvojio dosta hrvatskih glasova, ali im se osporava pravo da imenuju hrvatske predstavnike u izvrsnu vlast. Recimo da je SDP osvojio samo 5% hrvatskih glasova, pa to je skoro isto kao "legitimni" HDZ 1990...
Znaci gledaju iskljucivo procente, sto znaci da bi bilo koja multi-kulti stranka koja osvoji podjednak broj glasova iz reda svih naroda bila nepodobna i nelegitimna, jer bi opet Bosnjaci cinili vecinu glasaca - cisto zato jer cine veliku vecinu u FBiH.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3196 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa oni su ipak koalicioni partneri...Komrad wrote:Na kraju krajeva SDP je sigurno osvojio vise Hrvatskih glasova od SNSDa pa ako SNSD moze imati 4 hrvatska ministarstva zasto SDP nebi mogao imati jedno ili dva?Alfons Kauders wrote:
Nije bitno - ko zna sta nas ceka za desetak godina. Mozda ce neka od pomenutih stranaka biti nekoliko puta jaca, mozda ce se pojaviti neka nova stranka koja ce furati multivitaminski pristup.
SDP je osvojio dosta hrvatskih glasova, ali im se osporava pravo da imenuju hrvatske predstavnike u izvrsnu vlast. Recimo da je SDP osvojio samo 5% hrvatskih glasova, pa to je skoro isto kao "legitimni" HDZ 1990...
Znaci gledaju iskljucivo procente, sto znaci da bi bilo koja multi-kulti stranka koja osvoji podjednak broj glasova iz reda svih naroda bila nepodobna i nelegitimna, jer bi opet Bosnjaci cinili vecinu glasaca - cisto zato jer cine veliku vecinu u FBiH.
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
#3197 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
u toj ljubavi izgleda da je sve formalno...Alfons Kauders wrote:Pa zasto bi im smetalo? SNSD je njihov politicki partner, i to formalno.Hemel wrote:
to pitanje uvijek visi ali ga niko ne postavlja...to dodik popunjava svojim hrvatima iz snsd-a ali to ostalim hrvatima ne smeta
dodik ima svoje (iz snsd-a) hrvate i u klubu hrvata tako da sve sto zamisli to mu prolazi...
- Komrad
- Posts: 3884
- Joined: 05/09/2010 21:03
- Location: Republika Bosna
#3198 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nisu oni partneri nego zaposlenici preduzeca koje se bavi interesima Milorada DodikaAlfons Kauders wrote:Pa oni su ipak koalicioni partneri...Komrad wrote:Na kraju krajeva SDP je sigurno osvojio vise Hrvatskih glasova od SNSDa pa ako SNSD moze imati 4 hrvatska ministarstva zasto SDP nebi mogao imati jedno ili dva?Alfons Kauders wrote:
Nije bitno - ko zna sta nas ceka za desetak godina. Mozda ce neka od pomenutih stranaka biti nekoliko puta jaca, mozda ce se pojaviti neka nova stranka koja ce furati multivitaminski pristup.
SDP je osvojio dosta hrvatskih glasova, ali im se osporava pravo da imenuju hrvatske predstavnike u izvrsnu vlast. Recimo da je SDP osvojio samo 5% hrvatskih glasova, pa to je skoro isto kao "legitimni" HDZ 1990...
Znaci gledaju iskljucivo procente, sto znaci da bi bilo koja multi-kulti stranka koja osvoji podjednak broj glasova iz reda svih naroda bila nepodobna i nelegitimna, jer bi opet Bosnjaci cinili vecinu glasaca - cisto zato jer cine veliku vecinu u FBiH.
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#3199 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovo mjesto u Vladi FBiH je cista simbolika i generalno samo ganjanje principa. HDZ u federalnoj vladi od momenta kad je platforma osigurala 1/3 u domu naroda moze pjeva borbene jer se mogu preglasati kad hoce na svim nivoima vlasti.
Meni je dosta interesantnije mjesto u vijecu ministara. HDZ i SNSD koalicija u Vijecu Ministara je u zadnje 4 godine bosnjake preglasala bezbroj puta pogotovo tokom imenovanja u sve moguce agencije. Bosnjaci su najmanje zastupljeni u ovom momentu mimo svih ustavom garantovanih kvota.
U svakom slucaju nadam se da je ovo kraj glupih i nepotrebnih pregovora i da se u cetvrtak krece u formiranje vlasti bez herceg srba iako cisto sumnjam.
Meni je dosta interesantnije mjesto u vijecu ministara. HDZ i SNSD koalicija u Vijecu Ministara je u zadnje 4 godine bosnjake preglasala bezbroj puta pogotovo tokom imenovanja u sve moguce agencije. Bosnjaci su najmanje zastupljeni u ovom momentu mimo svih ustavom garantovanih kvota.
U svakom slucaju nadam se da je ovo kraj glupih i nepotrebnih pregovora i da se u cetvrtak krece u formiranje vlasti bez herceg srba iako cisto sumnjam.
-
casobuke
- Posts: 356
- Joined: 10/03/2011 23:45
#3200 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja bih najiskrenije volio kad bi takva stranke za nekoliko godina bile daleko jače nego što su sad, no u BiH je strankama takvog političkog profila uvijek nedostajao utjecaj.Alfons Kauders wrote:SDP je osvojio dosta hrvatskih glasova, ali im se osporava pravo da imenuju hrvatske predstavnike u izvrsnu vlast. Recimo da je SDP osvojio samo 5% hrvatskih glasova, pa to je skoro isto kao "legitimni" HDZ 1990...
Znaci gledaju iskljucivo procente, sto znaci da bi bilo koja multi-kulti stranka koja osvoji podjednak broj glasova iz reda svih naroda bila nepodobna i nelegitimna, jer bi opet Bosnjaci cinili vecinu glasaca - cisto zato jer cine veliku vecinu u FBiH.
Što se tiče izbornog rezultata, ja sam tu u potpunosti za poštivanje ustava i zakona država. Ukoliko bi SDP imao mogućnost čak i da imenuje sve hrvatske funkcionere u vladi, onda bi to trebalo poštovati jer takav je ustav države koga su prihvatili i Hrvati. Ali zahvaljujući upravo našem izbornom sistemu, vidjeli smo da se HDZ-ovi nažalost nisu mogli zaobići. Idući logikom "legitimnih predstavnika" jasno nam je da će HDZ barem narednih 20 godina sebi zacementirati učešće u vladi. Samo, nek mi u Ustavu pokažu pojam "legitimnih predstavnika".
Činjenica je da Bošnjaci većinom glasaju za SDP, ali zašto bi meni kao građaninu bilo zabranjeno da glasam za Srbina i Hrvata zato što tamo neka stranka koja je prije 18 godina digla oružje na ovu državu smatra da ona imaju ekskluzivno pravo na predstavnike svog stada. Tu logiku svi ljudi dobronamjerni prema ovoj državi nikad ne smiju prihvatiti.
