Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3176 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

ZOB wrote:Hvala vam na odgovorima konkretno me to zanimalo kako ide ta procedura oko pokretanje kartice,još jednu stvar da pitam kako se kreće carina npr oko proizvoda za ličnu higijenu,radi se o proizvodu od 10 $ koliko bi se kretala carina na to ?,ako je već negdje spomenuto izvinjavam se nisam baš upoznat pa pitam.
Nebi trebalo biti carine.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3177 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

kako to wrote:Moze li se promijeniti jezik na ebay.de, na engleski? Kako? :)
Isto me zanima.
User avatar
Qler
Posts: 25839
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3178 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Qler »

kako to wrote:Moze li se promijeniti jezik na ebay.de, na engleski? Kako? :)

http://translate.google.com/translate?s ... 2F&act=url

:D :D :D
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3179 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

_Reds_ wrote:
kako to wrote:Moze li se promijeniti jezik na ebay.de, na engleski? Kako? :)
Isto me zanima.
Ulogujte se na ebay.co.uk npr sa istim usernameom. :)
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3180 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

Chuckie wrote:
_Reds_ wrote:
kako to wrote:Moze li se promijeniti jezik na ebay.de, na engleski? Kako? :)
Isto me zanima.
Ulogujte se na ebay.co.uk npr sa istim usernameom. :)
Pitali smo za ebay.de

Logujem se ja na ebay.de ali mi je na njemačkom, i nisam nigdje našao opciju da stavim na engleski.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#3181 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by holowey »

_Reds_ wrote: Pitali smo za ebay.de

Logujem se ja na ebay.de ali mi je na njemačkom, i nisam nigdje našao opciju da stavim na engleski.
uloguje se preko google chrome browsera i ponudice ti automatski prevod na odabrani jezik
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3182 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

ZOB wrote:Hvala vam na odgovorima konkretno me to zanimalo kako ide ta procedura oko pokretanje kartice,još jednu stvar da pitam kako se kreće carina npr oko proizvoda za ličnu higijenu,radi se o proizvodu od 10 $ koliko bi se kretala carina na to ?,ako je već negdje spomenuto izvinjavam se nisam baš upoznat pa pitam.
ne carini se vrijednost do 50/70 km (kako kad)
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3183 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Hvala na odogovorima,koknretno da pitam vidim da većina ovih free shiping je iz Hong Kong-a barem meni tako piše,gledao sam ove paste za zube Sensodyne,Crest itd i ako na njima piše na engleskom (opis itd )stoje neke naljepnice na kineskom jesu ti proizvodi orginal USA ili je Made in China ? po što ne vidim da piše ime proizvođača ili ja možda nešto propuštam :?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3184 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Neces valjda pastu za zube iz Kine narucivati?!? Sugurnije ti je da je porucis iz Cernobila.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3185 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

vecina stvari iz HK je free shipping, po mom iskustvu, uglavnom se samo gabaritima vece stvari naplacuju

sto se tice toga da li je original ili nije - veliko je pitanje, ako zelim kupiti (vjerovatno) bas original onda kupujem iz usa, veca je sansa da je OK
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3186 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

@Chuckie pa samo pitam nisam ni mislio ,vidim da iz Kanade na jedan od tih proizvoda ima Free Shiping a valjda su oni malo bolji a i svejedno mi je što se tiče cijena jer više volim platiti one poštarine 9,99$ nego dobiti kinesku home made pastu,tako da ciljam na USA,Amazon je dobar sa cijenama ali te proizvode neke sad neznam je li sve ove koje sam ja tražio ne šalje za Bosnu jer navodno nekakve stvari sa garancijama itd,sad će te reći naruči na nekoga drugog vani gdje šalju pa da ti donese,bi ali nemam na koga :)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3187 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Da upitam ovde..zna li neko gdje ima kupiti dobre replike fudbalskih dresova za cijenu ispod 12$ s ukljucenim transportom !? :)
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#3188 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by 4zr4 »

123456789 wrote:Da upitam ovde..zna li neko gdje ima kupiti dobre replike fudbalskih dresova za cijenu ispod 12$ s ukljucenim transportom !? :)
Imas odgovor na onoj drugoj temi. Evo jos jednom probaj na http://www.ioffer.com ;-)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3189 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

:thumbup: hvala :)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3190 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Upravo naurucujem nesto s ebay.de i vidjeh opciju "pay on pickup", odmah ispod "pay via paypal" :shock: Zar je moguce platiri prilikom preuzimanja u BIH !?
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#3191 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by pathyeshme »

123456789 wrote:Upravo naurucujem nesto s ebay.de i vidjeh opciju "pay on pickup", odmah ispod "pay via paypal" :shock: Zar je moguce platiri prilikom preuzimanja u BIH !?
Moguće je ali pod uslovom da uopće dostavljaju u BiH.

Sent from my XT701 using Tapatalk 2
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3192 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Nije nije, regularno sam platio ittem, platio shipping i onda na kraju me pita kako cu da izvrsim placanje. Uredno navedena adresa u BIH, pa me iznenadi ta opcija jer sam je prvi put vidio.

Ne mogu ponoviti jer moras ici na ono "commit to buy" :D
jahh
Posts: 1505
Joined: 20/08/2010 12:41

#3193 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by jahh »

Trebam savjet. Na ebayu imam preko 100 kupljenih itema tako da nisam bas laik.

Narucio slusalice (steelseries 7H) krajem aprila. Stigle nakon 2-3 sedmice, pokvarene i smrde na ljepilo. Javio se selleru koji mi je rekao da odem negdje popravit i da će mi platit popravku. Nakon mjesec dana ja nisam nasao majstora (nisam nesto puno ni trazio) i javio sam se Ebay supportu. U petak su mi odgovorili da posaljem item nazad u Kinu u roku od 7 dana i kad stigne tamo da cu dobiti pare nazad.

Dva problema. Ne mogu da nadjem adresu prodavaoca. Oni su mi napisali gdje da nadjem, ali kad tamo odem bude prazno (nisam kuci, predvecer ce update tacno). Nemam dakle kome da šaljem. Javio sam se ponovo supportu odmah ali nisam još dobio odgovor, a onih 7 dana teče.

Drugo, rekli su mi da moram slati sa tracking numberom. Da li u našoj pošti daju tracking number, ili moram u DHL/Fedex (je li Brza pošta opcija), pa da bude skuplja pita nego tepsija?

Slušalice su bile $70. Hvala! :)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3194 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Mozes poslati s nasom postom, no problem je sto tracking radi samo dok izadje iz BIH, sto znaci kada stigne u Kinu prodavac moze reci da nisu stigle :)

Imas na pakovanju u kojem su dosle slusalice njegovu adresu, jer svako pakovanej to mroa imati.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3195 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Ja bi ti preporučio da batališ to vraćanje, tracking bh pošte je beskoristan, a da šalješ nekim kurirom tipa DHL, Fedex, ne isplati se. Iz grešaka se uči. Jebiga.
jahh
Posts: 1505
Joined: 20/08/2010 12:41

#3196 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by jahh »

123456789 wrote:Mozes poslati s nasom postom, no problem je sto tracking radi samo dok izadje iz BIH, sto znaci kada stigne u Kinu prodavac moze reci da nisu stigle :)

Imas na pakovanju u kojem su dosle slusalice njegovu adresu, jer svako pakovanej to mroa imati.
Ma kutiju sam bacio odmah. Očito da sam trebao prodavaču reći da mi da $20 za popravku, bar bi bolje prosao?

Ili da odem u Poštu sutra i vidim detaljno kako šta. Mada su one na šalteru većinom nepismene 70+.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#3197 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

Ne znam sto se peglas sa slellerom ako nece da vrati pare a pokvarena roba. Otvori case na ebayu ili paypalu i reci nece da ti vrati pare poslao ti je pokvarene polovne slusalice. To je bezobrazluk znaju da je skupa postarina iz bosne pa ti kaze vrati robu da ti vratim pare nidze veze.
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#3198 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by pathyeshme »

Nermin_BH wrote:Ne znam sto se peglas sa slellerom ako nece da vrati pare a pokvarena roba. Otvori case na ebayu ili paypalu i reci nece da ti vrati pare poslao ti je pokvarene polovne slusalice. To je bezobrazluk znaju da je skupa postarina iz bosne pa ti kaze vrati robu da ti vratim pare nidze veze.
To je, jednostavno, pravilo ebaya. Vratiš robu pa dobiješ pare nazad, što je donekle i logično.
jahh
Posts: 1505
Joined: 20/08/2010 12:41

#3199 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by jahh »

Javio sam se selleru da se nađemo na pola, da mi pošalje nekih $20-$25 i da ne vraćam artikal ^^.
jahh
Posts: 1505
Joined: 20/08/2010 12:41

#3200 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by jahh »

Da se pohvalim, javio mi se seller i napisao da će poslati $30 kao kompenzaciju :D.
Post Reply