FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3176 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Ne jebe se Fiatu, mi spadamo u domen koji pokriva FAS i(li) oni Slovenci....FAS se još i nekako trudi.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3177 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

530i wrote:Ne jebe se Fiatu, mi spadamo u domen koji pokriva FAS i(li) oni Slovenci....FAS se još i nekako trudi.

Pricam generalno za fiat, a da je na njima pritisak, jeste, k'o i na PSA grupu, buducnost im nije svijetla, ako se neke stvari ne promijene iz korijena.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3178 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Nisu Volkswagen pobogu...znaju ljudi šta rade...Južna Amerika, Kina...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3179 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

530i wrote:Ne jebe se Fiatu, mi spadamo u domen koji pokriva FAS i(li) oni Slovenci....FAS se još i nekako trudi.
Jebe im se upravo zato što nisu nikada do kraja regulisali ovo tržište i što su dozvolili da bude podijeljeno po entitetima, barem po pitanju njihovih predstavništava...pogotovo kad ti jedan dio države vodi firma koja je godinama proizvodila samo lopovluk, ne rezultate...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3180 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

konektovan wrote:
530i wrote:Ne jebe se Fiatu, mi spadamo u domen koji pokriva FAS i(li) oni Slovenci....FAS se još i nekako trudi.

Pricam generalno za fiat, a da je na njima pritisak, jeste, k'o i na PSA grupu, buducnost im nije svijetla, ako se neke stvari ne promijene iz korijena.
FCA grupa imala rast prodaje od pet ili šest posto za 2015. godinu...FCA nije samo FIAT...
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3181 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

johntra wrote:
konektovan wrote:
530i wrote:Ne jebe se Fiatu, mi spadamo u domen koji pokriva FAS i(li) oni Slovenci....FAS se još i nekako trudi.

Pricam generalno za fiat, a da je na njima pritisak, jeste, k'o i na PSA grupu, buducnost im nije svijetla, ako se neke stvari ne promijene iz korijena.
FCA grupa imala rast prodaje od pet ili šest posto za 2015. godinu...FCA nije samo FIAT...

To sto je jeep imao uspjesnu gódinu, ne znaci da je i fiat imao. :wink: Je li vidis kako im ide sa alfom i giuliom??? Pa to je komedija, samo takva.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3182 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Jah, eto...kad se ostali hvale prodajom grupacije, onda je to OK...
Alfi treba više vremena da se vrati na noge, ništa alarmirajuće...dok grupacija ima odakle finansirati Alfu, tako će i biti...kad to bude uteg, prodat će se...barem je džemperaš u tome pragmatičan, nekad i previše... :wink:
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3183 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

johntra wrote:Jah, eto...kad se ostali hvale prodajom grupacije, onda je to OK...
Alfi treba više vremena da se vrati na noge, ništa alarmirajuće...dok grupacija ima odakle finansirati Alfu, tako će i biti...kad to bude uteg, prodat će se...barem je džemperaš u tome pragmatičan, nekad i previše... :wink:

Johntra, cinjenica je da fiatu ne ide dobro, a to sto grupa trenutno dobro stoji, to je kratka vijeka, jer ne moze jedan brend vadit' iz govnare sve ostale.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3184 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Izvuci prodajne podatke samo FIAT-a, pa ćeš vidjeti da im ide solidno...nije sva prodaja novih automobila u EU :wink:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3185 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Sve je meni jasno, ali kako i zašto autocommerce uspjeva to nije.
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#3186 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Seawolf »

530i wrote:Sve je meni jasno, ali kako i zašto autocommerce uspjeva to nije.
Zbog toga što je "Autocommerce" d.d. Slovenija, vlasnik jednog od najvećih sigurnih kupaca Fiat komercijalnih vozila u Evropi, firme "Adria Mobil" d.o.o.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3187 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

konektovan wrote:Je li vidis kako im ide sa alfom i giuliom??? Pa to je komedija, samo takva.
Tragikomedija :sad: . Na kraju ce da rade FL modela koji nije ni ugledao svjetlo dana. Izgleda da imaju velikih problema sa pouzdanoscu i sve su vratili u testnu fazu. Navodno rade i na prilagodbi novih dizel motora Euro 6 normama, a to je rezultat hocu/necu SCR.
Denis_Bo84
Posts: 26
Joined: 20/11/2013 23:23

#3188 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Denis_Bo84 »

Autocommerce kao franšiza slovenaca ima šapu nad FBiH. Pisalo se o dolasku Bunje pa izgleda ništa od toga, sve po starom. Drugim riječim, Tipo se vjerovatno neće viđati po caršiji. Što se tiče cijene, jeste poskup ali ima i dosta opreme. Opet s druge strane, ovo je cjenik. Ponudite avansno plaćanje, siguran sam da če trgovac skinuti gaće i da ce cijena biti dosta niza.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3189 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Lijepo su predstavili TIPO,ali jos uvijek nema cijene za nase trziste.
http://tipo.marketauto.ba/
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3190 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

mali_milojica wrote:Lijepo su predstavili TIPO,ali jos uvijek nema cijene za nase trziste.
http://tipo.marketauto.ba/
Bice malo jeftiniji nego li u SRB, gdje je PDV 19%. Generalno mislim da osnovni model sa klimom, uconnectom ne bi smio da kosta preko 20000 KM do registracije.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3191 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

U Srbiji ga reklamiraju od 12000 eura. Vjerovatno ima i popusta kada se dođe u salon.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3192 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:
mali_milojica wrote:Lijepo su predstavili TIPO,ali jos uvijek nema cijene za nase trziste.
http://tipo.marketauto.ba/
Bice malo jeftiniji nego li u SRB, gdje je PDV 19%. Generalno mislim da osnovni model sa klimom, uconnectom ne bi smio da kosta preko 20000 KM do registracije.
"Zvanicno" dva primjerka dolaze u ponedjeljak,registrovat ce se i od srijede ce se vozati kao promo i testna vozila. 1.4 benzin 95ks i 1.6 mjet 120ks.
Preporucena cijena za benz 1.4 motor u Opening Edition paketu opreme bice 24 000 KM. S tim da Fiat ostavlja mogucnost dogovora izmedju prodavca i kupca o dodatnom rabatu ili uz avansno placanje o dodatnom popustu.
Kasnije ce doci manje opremljen i naravno jeftiniji pocetni modeli.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3193 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Mislim da moraju gađati 301 i C-Elysse. A oni su oko 21xxx sa klimom i 1.2 82ks motorom.
Ali, prije svega salon pošten bilo gdje u Federaciji (tj. par salona), i možda još jedan u RS. Ovako stvarno nema smisla.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3194 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

24000 KM preskupo, kad su 301 i C Elysee ispod 20000 KM
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3195 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:24000 KM preskupo, kad su 301 i C Elysee ispod 20000 KM
Da,s tim da C-Elysse sa klimom dodje 21200 KM,nema ni alu felge,nema senzore pozadi,nema komande na volanu,nema bocne airbag za glavu,nema mjenjac sa 6 brzina,ima 13ks manje,da li mu jos nesto od opreme nedostaje nisam gledao.
Last edited by mali_milojica on 16/01/2016 14:36, edited 2 times in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3196 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Bez klime danas ne vrijedi raspravljati. Ne znam kome prodaju te najjeftinije modele, valjda da se mogu hvaliti na reklamama već od 18 ili 19 hiljada.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3197 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

Za te pare ce ih astra clasic ubit sve redom. Muslim da je j 1.6 oko 23 hiljade
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3198 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Ned071 wrote:Za te pare ce ih astra clasic ubit sve redom. Muslim da je j 1.6 oko 23 hiljade
Na zvanicnoj stranici Opela Astra J se moze dobiti samo kao limuzina,krece od 29k i kao karavan. Hatch ima samo nova K.
Last edited by mali_milojica on 16/01/2016 14:42, edited 1 time in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3199 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

J...
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3200 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

Ned071 wrote:J...
Je li zvanično potvrdjena astra j classic?????
Post Reply