HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#3176 Re: HS kablovska

Post by addem »

Ja ne mogu gledati ove HD kanale. Jel to do recievera ovog sto su mi dali? Pokazuje mi ih samo ko radio. Cujem ton slike nema.
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#3177 Re: HS kablovska

Post by lijan »

addem wrote:Ja ne mogu gledati ove HD kanale. Jel to do recievera ovog sto su mi dali? Pokazuje mi ih samo ko radio. Cujem ton slike nema.
Do tv ti je...
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3178 Re: HS kablovska

Post by iPod »

Pozdrav,

Da li neko od Vas ima HBO paket u sklopu HS digitalne ? Interesuje me jer je danas krenuo HBO GO servis u pogon, pa tako piše ukoliko imamo HBO i Internet od istog providera možemo imati pristup HBO GO i također gledati sve filmove i serije putem interneta, neke čak i prije nego sto budu emitirane na kanalima.

Ovdje sam procitao o tome:

http://teve.ba/article/1643/hbo-go-stigao-i-u-bih
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#3179 Re: HS kablovska

Post by addem »

lijan wrote:
addem wrote:Ja ne mogu gledati ove HD kanale. Jel to do recievera ovog sto su mi dali? Pokazuje mi ih samo ko radio. Cujem ton slike nema.
Do tv ti je...
LCD TV nema sanse. Ovaj recciever uopste nema hdmi izlaz, vec obicni antenski, pa ne znam jel do toga?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#3180 Re: HS kablovska

Post by riko-ga »

Evo kod mene sve 4 Arene ali HD ima jos par programa HD a Arene 1,2,3,4 na digitali neferceraju. TV je SONY KDL40BX400AEP
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3181 Re: HS kablovska

Post by respo »

lijan wrote:
addem wrote:Ja ne mogu gledati ove HD kanale. Jel to do recievera ovog sto su mi dali? Pokazuje mi ih samo ko radio. Cujem ton slike nema.
Do tv ti je...
kako ce biti do tv-a ako mu iz recivera idu cinc kablovi a hd signal :-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3182 Re: HS kablovska

Post by respo »

iPod wrote:Pozdrav,

Da li neko od Vas ima HBO paket u sklopu HS digitalne ? Interesuje me jer je danas krenuo HBO GO servis u pogon, pa tako piše ukoliko imamo HBO i Internet od istog providera možemo imati pristup HBO GO i također gledati sve filmove i serije putem interneta, neke čak i prije nego sto budu emitirane na kanalima.

Ovdje sam procitao o tome:

http://teve.ba/article/1643/hbo-go-stigao-i-u-bih
jedino sto sam ja vidio je polovinom maja ce se uvesti
eh sad posto je polovina maja a ovaj nas sigurno zaboravio kalendar kuci onda moguce i krajem maja ako ikako zazivi to kod nas
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3183 Re: HS kablovska

Post by iPod »

respo wrote:
iPod wrote:Pozdrav,

Da li neko od Vas ima HBO paket u sklopu HS digitalne ? Interesuje me jer je danas krenuo HBO GO servis u pogon, pa tako piše ukoliko imamo HBO i Internet od istog providera možemo imati pristup HBO GO i također gledati sve filmove i serije putem interneta, neke čak i prije nego sto budu emitirane na kanalima.

Ovdje sam procitao o tome:

http://teve.ba/article/1643/hbo-go-stigao-i-u-bih
jedino sto sam ja vidio je polovinom maja ce se uvesti
eh sad posto je polovina maja a ovaj nas sigurno zaboravio kalendar kuci onda moguce i krajem maja ako ikako zazivi to kod nas
moj rodjak zvao telemach i oni kazu od juna da ce usluga biti dostupna kod njih, naravno ko ima u paketu hbo. Bas me interesuje kako izgleda ovo, mora da je mocno.

Izgleda da su ovi iz Telemacha sve preduhitrili :S , pitam se kada će onda ova usluga na hs-u.

http://teve.ba/article/1650/hbo-go-u-ponudi-telemacha
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#3184 Re: HS kablovska

Post by Dady »

respo wrote:
lijan wrote:
addem wrote:Ja ne mogu gledati ove HD kanale. Jel to do recievera ovog sto su mi dali? Pokazuje mi ih samo ko radio. Cujem ton slike nema.
Do tv ti je...
kako ce biti do tv-a ako mu iz recivera idu cinc kablovi a hd signal :-)
Naravno da je do receivera jer ne podrzava MPEG4 format koji se koristi za HD kanale, ali ukoliko ti TV podrzava DVB-C MPEG4, onda ih mozes gledati preko tunera od TV-a.
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#3185 Re: HS kablovska

Post by Dady »

respo wrote:
iPod wrote:Pozdrav,

Da li neko od Vas ima HBO paket u sklopu HS digitalne ? Interesuje me jer je danas krenuo HBO GO servis u pogon, pa tako piše ukoliko imamo HBO i Internet od istog providera možemo imati pristup HBO GO i također gledati sve filmove i serije putem interneta, neke čak i prije nego sto budu emitirane na kanalima.

Ovdje sam procitao o tome:

http://teve.ba/article/1643/hbo-go-stigao-i-u-bih
jedino sto sam ja vidio je polovinom maja ce se uvesti
eh sad posto je polovina maja a ovaj nas sigurno zaboravio kalendar kuci onda moguce i krajem maja ako ikako zazivi to kod nas
Pa zazivce sigurno. Pitanje je samo koliko ce korisnika imati. Mozes ocekivati besplatan testni period, ali poslje mislim da nece biti ispod 20 KM/mjesecno
Ja bih rado probao ali nemam internet od HS-a. Ne znam zasto vezuju ovu uslugu sa internet providerom dok u drugu ruku kazu da ces moci tu uslugu koristiti i kada si u inozemstvu uz uslov da imas sirokopojasni pristup internetu.
http://www.hbo.hr/article/hbo-srednja-e ... netu_15735
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3186 Re: HS kablovska

Post by respo »

Dady wrote:Naravno da je do receivera jer ne podrzava MPEG4 format koji se koristi za HD kanale, ali ukoliko ti TV podrzava DVB-C MPEG4, onda ih mozes gledati preko tunera od TV-a.
s tim da imas CI modul
kojeg on ocito nema jer ima resiver
pretpostavljam dalvi cini mi se da se zvao
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3187 Re: HS kablovska

Post by respo »

Dady wrote: Pa zazivce sigurno. Pitanje je samo koliko ce korisnika imati. Mozes ocekivati besplatan testni period, ali poslje mislim da nece biti ispod 20 KM/mjesecno
Ja bih rado probao ali nemam internet od HS-a. Ne znam zasto vezuju ovu uslugu sa internet providerom dok u drugu ruku kazu da ces moci tu uslugu koristiti i kada si u inozemstvu uz uslov da imas sirokopojasni pristup internetu.
http://www.hbo.hr/article/hbo-srednja-e ... netu_15735
ma naravno da ce zaziviti ono moje je bilo vise figurativno
koliko ce ih imati?
vjerovatno onoliko koliko ih ima pretplatu na hbo i internet kod istog provajdera
moje misljenje i neka logika je
da ces dobiti username i lozinku tako da ces moci koristiti i vani pa ce znati ko koristi taj go
e sto se tice cijene hoce li povecavati ovih trenutnih 8 cini mi se ne znam (ne bi trebali realno) koje placas za pretplatu hbo-a
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#3188 Re: HS kablovska

Post by LordRaven »

Dady wrote:
respo wrote:
iPod wrote:Pozdrav,

Da li neko od Vas ima HBO paket u sklopu HS digitalne ? Interesuje me jer je danas krenuo HBO GO servis u pogon, pa tako piše ukoliko imamo HBO i Internet od istog providera možemo imati pristup HBO GO i također gledati sve filmove i serije putem interneta, neke čak i prije nego sto budu emitirane na kanalima.

Ovdje sam procitao o tome:

http://teve.ba/article/1643/hbo-go-stigao-i-u-bih
jedino sto sam ja vidio je polovinom maja ce se uvesti
eh sad posto je polovina maja a ovaj nas sigurno zaboravio kalendar kuci onda moguce i krajem maja ako ikako zazivi to kod nas
Pa zazivce sigurno. Pitanje je samo koliko ce korisnika imati. Mozes ocekivati besplatan testni period, ali poslje mislim da nece biti ispod 20 KM/mjesecno
Ja bih rado probao ali nemam internet od HS-a. Ne znam zasto vezuju ovu uslugu sa internet providerom dok u drugu ruku kazu da ces moci tu uslugu koristiti i kada si u inozemstvu uz uslov da imas sirokopojasni pristup internetu.
http://www.hbo.hr/article/hbo-srednja-e ... netu_15735
Pa gdje se to može isprobati, nema ni linka ni stranice u tom članku?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3189 Re: HS kablovska

Post by O'zone »

Ovo ako HS uvede do 2015 bit će jupiiiiiii po jedinstvenoj cijeni od 99,99 KM :mrgreen:
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#3190 Re: HS kablovska

Post by LordRaven »

Evo vam odgovor:
http://www.seebiz.net/poslovanje/kompan ... -go-uslugu

Pročitajtezadnja dva pasosa.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3191 Re: HS kablovska

Post by respo »

sumnjam da ce hbo se ograniciti samo na jednog provajdera al ajd vidjet cemo
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3192 Re: HS kablovska

Post by iPod »

niđe veze.... pa sto bi onda hs bio lud i nudio hbo i pravio gledanost HBO-u da samo telemach ima u tom slucaju HBO Go uslugu.... ne znam, nemoguce.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3193 Re: HS kablovska

Post by perfect_guy »

kakav je sad ovo ValentinoTV?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3194 Re: HS kablovska

Post by StupskaBitanga »

perfect_guy wrote:kakav je sad ovo ValentinoTV?
televizija iz Brčkog
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#3195 Re: HS kablovska

Post by lijan »

StupskaBitanga wrote:
perfect_guy wrote:kakav je sad ovo ValentinoTV?
televizija iz Brčkog
na kojim frekvencijama je valentino tv
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#3196 Re: HS kablovska

Post by Dady »

respo wrote:
Dady wrote:Naravno da je do receivera jer ne podrzava MPEG4 format koji se koristi za HD kanale, ali ukoliko ti TV podrzava DVB-C MPEG4, onda ih mozes gledati preko tunera od TV-a.
s tim da imas CI modul
kojeg on ocito nema jer ima resiver
pretpostavljam dalvi cini mi se da se zvao
Ne znam kakva je sada situacija, ali ja sam mogao i HD kanale gledati preko TV DVB-C tunera i bez CI modula, jer nisu bili zakljucani kao i vecina programa na digitalnoj.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3197 Re: HS kablovska

Post by respo »

ali to onda nije hd kanal jer ne moze preko cinca taj kvalitet prenijeti
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#3198 Re: HS kablovska

Post by showman »

Kada će nam pustiti ove HBO GRATIS?!!!! Nema smisla plaćati digitalnu kad na njoj nema ništa :x
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#3199 Re: HS kablovska

Post by Dady »

respo wrote:ali to onda nije hd kanal jer ne moze preko cinca taj kvalitet prenijeti
Ma bez vanjskog receivera, koristeci samo DVB-C receiver od TV-a, nema nikakvih kablova. Pogledaj sliku koju sam postavio na prethodnoj strani, svim programima pristupam preko TV-a.
User avatar
japo
Posts: 1987
Joined: 06/08/2007 16:45

#3200 Re: HS kablovska

Post by japo »

showman wrote:Kada će nam pustiti ove HBO GRATIS?!!!! Nema smisla plaćati digitalnu kad na njoj nema ništa :x
:lol:
Locked