Može biti, samo pokušavam pokazati način na koji on funkcioniše, a što je viđeno i u drugim klubovima koje je vodio. Ulaže ogromnu energiju u svaku sitnicu vezanu za ekipu i to traži i od ostalih... vjerovatno je to razlog zašto ne može trajati duže od 2-3 godine u jednom klubu... jednostavno te stalne tenzije nekad moraju eksplodirati, bolje je skloniti se prije togaLSD wrote:i pod f) po ko zna koji put je dokazao je papak i pizda od covjekaultima_palabra wrote:Mislim da je ova utakmica bila sve što je Mourinho mogao poželjeti... razlozi?
a) osvojili su 3 boda, drže priključak za Barcom
b) igrači su odigrali loše, a on je skrenuo pažnju sa njih na sebe, odnosno sudiju... igrači mu postaju odaniji
c) izvršio je pritisak na sudije za sljedeće utakmice
d) loša igra u napadu, pogotovo Benzeme mu daje pravo da traži novog napadača od Florentina
e) dobio je priliku da ga spusti Benitezu... ustvari to nema veze sa utakmicom
Real Madrid C.F.
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3176 Re: Real Madrid C.F.
-
LSD
- Posts: 29905
- Joined: 24/07/2007 08:26
#3177 Re: Real Madrid C.F.
Znas kako je to...on ce uvijek biti portugalski lajavac, nebitno koga trenira (ono što kažu sutra može napustiti Real Madrid ali on ce ostati lajavac i dalje jer karakter pizde se ne može izmjeniti)
U engleskoj je imao širok spisak neprijatelja...pocevsi od novinara pa do kolega/trenera što je još gore...nema s kim se nije kacio i koga nije prozivao...isto to je ponovio i u Italiji, samo što mu je tamo bilo još gore jer ga tamo niko nije volio osim Morattia i navijaca Intera (otvoreno je govorio da ne voli i ne podnosi Italiju i time sam sebi zabijao autogolove)...evo sad isto to radi i u Španiji, i vec je nekoliko trenera natjerao da ga komentarišu (pojedini treneri ga otvoreno mrze)...sreca mu je što ima madridske medije iza sebe u ovoj situaciji....dakle, on jest veliki trener (možda i najveci) ali nikad gospodina od njega.
U engleskoj je imao širok spisak neprijatelja...pocevsi od novinara pa do kolega/trenera što je još gore...nema s kim se nije kacio i koga nije prozivao...isto to je ponovio i u Italiji, samo što mu je tamo bilo još gore jer ga tamo niko nije volio osim Morattia i navijaca Intera (otvoreno je govorio da ne voli i ne podnosi Italiju i time sam sebi zabijao autogolove)...evo sad isto to radi i u Španiji, i vec je nekoliko trenera natjerao da ga komentarišu (pojedini treneri ga otvoreno mrze)...sreca mu je što ima madridske medije iza sebe u ovoj situaciji....dakle, on jest veliki trener (možda i najveci) ali nikad gospodina od njega.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3178 Re: Real Madrid C.F.
U Engleskoj su ga mediji voljeli jer je donosio publicitet (i sad pate za njim, pogledaj emisiju Special 1 TV), u Italiji je malo drukčiji mentalitet, oni ne vole da im neko sa strane soli pamet.LSD wrote:Znas kako je to...on ce uvijek biti portugalski lajavac, nebitno koga trenira (ono što kažu sutra može napustiti Real Madrid ali on ce ostati lajavac i dalje jer karakter pizde se ne može izmjeniti)
U engleskoj je imao širok spisak neprijatelja...pocevsi od novinara pa do kolega/trenera što je još gore...nema s kim se nije kacio i koga nije prozivao...isto to je ponovio i u Italiji, samo što mu je tamo bilo još gore jer ga tamo niko nije volio osim Morattia i navijaca Intera (otvoreno je govorio da ne voli i ne podnosi Italiju i time sam sebi zabijao autogolove)...evo sad isto to radi i u Španiji, i vec je nekoliko trenera natjerao da ga komentarišu (pojedini treneri ga otvoreno mrze)...sreca mu je što ima madridske medije iza sebe u ovoj situaciji....dakle, on je jest veliki trener (možda i najveci) ali nikad gospodina od njega.
Nisu to autogolovi, jer njemu i nije cilj da ga neko voli, nego baš suprotno... da ga mrze i na taj način motiviše svoju ekipu. Pa znaš dobro koliko Talijana ima u ekipi Intera
I ovdje pokušava uraditi nešto na taj fazon, Barca je ekipa kojoj se svi dive, znači njegov tim mora biti nešto suprotno... vidjećemo, ovo je teži izazov od onih koji je imao dosad, jer ima protiv sebe jedan od najboljih timova svih vremena.
BTW, evo tih famoznih 13 grešaka: http://www.as.com/futbol/video/trece-er ... ftb_27/Ves
-
LSD
- Posts: 29905
- Joined: 24/07/2007 08:26
#3179 Re: Real Madrid C.F.
Ne bih ja to tako gledao...ako cemo gledati kroz prizmu Real Madrida, onda je Real gotovo poslovicno imao trenere koji su imali manire ili u prevodu gospoda (a i to daje šmek klubu, jbg ipak je to bitna funkcija i neka vrsta ogledala tima)...Valdano ili Del Bosque su gospoda ljudi, koji nisu pravili cirkus oko sebe i oko svog tima...isto možemo reci i za Capella i za Juande Ramosa i za Pellegrinia...dobro najveci grijeh ove dvojice jeste što nisu donijeli neki trofej u klub, ali su imali manire, nisu bili lajavci, nisu režali na sudije, nisu prozivali druge trenere, nisu pravili neprijetelje oko sebe svojim postupcima i ponašanjem...o tome je pricam.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3180 Re: Real Madrid C.F.
Slažem se, sve su to ljudi sa manirima (osim CapellaLSD wrote:Ne bih ja to tako gledao...ako cemo gledati kroz prizmu Real Madrida, onda je Real gotovo poslovicno imao trenere koji su imali manire ili u prevodu gospoda (a i to daje šmek klubu, jbg ipak je to bitna funkcija i neka vrsta ogledala tima)...Valdano ili Del Bosque su gospoda ljudi, koji nisu pravili cirkus oko sebe i oko svog tima...isto možemo reci i za Capella i za Juande Ramosa i za Pellegrinia...dobro najveci grijeh ove dvojice jeste što nisu donijeli neki trofej u klub, ali su imali manire, nisu bili lajavci, nisu režali na sudije, nisu prozivali druge trenere, nisu pravili neprijetelje oko sebe svojim postupcima i ponašanjem...o tome je pricam.
-
C'è solo l'Inter
- Posts: 65
- Joined: 30/11/2010 10:05
#3181 Re: Real Madrid C.F.
Cuj ostace lajavac i pizda, na osnovu cega to. Covjek je gigant, on samo radi ono sto je potrebno njegovom timu. To sto skrece paznju na sebe da bi zastitio ekipu nije uopste odlika pizde. Pizda je trener kao Venger koji svaki put kada njegov tim izgubi okrivi teren, defanzivnu igru protivnika, sudije itd. Covjek mozda puno prica, ali vecina trenera sa kojima je u svadji prvi njega prozivaju, i onda ih on kulturno umjetnickiLSD wrote:Znas kako je to...on ce uvijek biti portugalski lajavac, nebitno koga trenira (ono što kažu sutra može napustiti Real Madrid ali on ce ostati lajavac i dalje jer karakter pizde se ne može izmjeniti)
U engleskoj je imao širok spisak neprijatelja...pocevsi od novinara pa do kolega/trenera što je još gore...nema s kim se nije kacio i koga nije prozivao...isto to je ponovio i u Italiji, samo što mu je tamo bilo još gore jer ga tamo niko nije volio osim Morattia i navijaca Intera (otvoreno je govorio da ne voli i ne podnosi Italiju i time sam sebi zabijao autogolove)...evo sad isto to radi i u Španiji, i vec je nekoliko trenera natjerao da ga komentarišu (pojedini treneri ga otvoreno mrze)...sreca mu je što ima madridske medije iza sebe u ovoj situaciji....dakle, on jest veliki trener (možda i najveci) ali nikad gospodina od njega.
-
LSD
- Posts: 29905
- Joined: 24/07/2007 08:26
#3182 Re: Real Madrid C.F.
Sjeti se samo šta je Del Bosque radio sa Realom (nije to tako davno bilo) poharao uzduž i porpijeko i evropu i Španiju...ali prije svega bio i ostao gospodin par excellence, bez cirkusa, bez stvaranja i navlacenje mržnje na sebe, bez režanja na sudije...nikad niko loše rijeci nije mogao (taman i da je htio) reci za njega, cak ni dan danas.
Da bi bio kompletna licnost (ne samo trenersko umjece) moras biti i gospodin...ipak je on javna licnost koji vodi jedan brend kakav je Real Madrid, a on je vec odmah na startu sezone svojim postupcima dao za pravo da nekakav brko trener Sportinga iz Gijona naziva primitivcem i papkom i to s pravom...to pravi loš publicitet i samom klubu, realno.
Da bi bio kompletna licnost (ne samo trenersko umjece) moras biti i gospodin...ipak je on javna licnost koji vodi jedan brend kakav je Real Madrid, a on je vec odmah na startu sezone svojim postupcima dao za pravo da nekakav brko trener Sportinga iz Gijona naziva primitivcem i papkom i to s pravom...to pravi loš publicitet i samom klubu, realno.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3183 Re: Real Madrid C.F.
Ma ja sam znao da će se to dešavati, to je njegov metod rada, nije sad da je u pitanju anonimus neki... vidim Marca se počela žaliti, a bili prvi koji su lobirali za njegaLSD wrote:Sjeti se samo šta je Del Bosque radio sa Realom (nije to tako davno bilo) poharao uzduž i porpijeko i evropu i Španiju...ali prije svega bio i ostao gospodin par excellence, bez cirkusa, bez stvaranja i navlacenje mržnje na sebe, bez režanja na sudije...nikad niko loše rijeci nije mogao (taman i da je htio) reci za njega, cak ni dan danas.
Da bi bio kompletna licnost (ne samo trenersko umjece) moras biti i gospodin...ipak je on javna licnost koji vodi jedan brend kakav je Real Madrid, a on je vec odmah na startu sezone svojim postupcima dao za pravo da nekakav brko trener Sportinga iz Gijona naziva primitivcem i papkom i to s pravom...to pravi loš publicitet i samom klubu, realno.
Što se mene tiče, treba ga vrednovati na osnovu rezultata, ako ih ne bude bilo nek ga nabiju nogom... ako bude, neka ostane koliko on misli da treba.
- ratata
- Posts: 2138
- Joined: 23/02/2010 04:52
- Location: Alipašino
#3184 Re: Real Madrid C.F.
navijac si kluba koji poljeva teren dok fudbaleri Intera se zagrijavaju, i ciji navijaci kamenjem gadjaju autobus Real Madrida, pa bi te zamolio da postedis ljude s pricom o tome ko je gospodin a ko ne. HvalaLSD wrote:Sjeti se samo šta je Del Bosque radio sa Realom (nije to tako davno bilo) poharao uzduž i porpijeko i evropu i Španiju...ali prije svega bio i ostao gospodin par excellence, bez cirkusa, bez stvaranja i navlacenje mržnje na sebe, bez režanja na sudije...nikad niko loše rijeci nije mogao (taman i da je htio) reci za njega, cak ni dan danas.
Da bi bio kompletna licnost (ne samo trenersko umjece) moras biti i gospodin...ipak je on javna licnost koji vodi jedan brend kakav je Real Madrid, a on je vec odmah na startu sezone svojim postupcima dao za pravo da nekakav brko trener Sportinga iz Gijona naziva primitivcem i papkom i to s pravom...to pravi loš publicitet i samom klubu, realno.
Mourinho uzima trofeje i bodove a to je u fudbalu jedino vazno,a kad te neko napada normalno je da se branis, samo sto to Mou radi na nacin na koji ovi uchmali treneri i novinari nisu navikli
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#3185 Re: Real Madrid C.F.
Nije on navijac tog kluba kojeg mu pripisujes nego jednog koji svoju adresu ima u Novom Sarajevu ...ratata wrote:navijac si kluba koji poljeva teren dok fudbaleri Intera se zagrijavaju, i ciji navijaci kamenjem gadjaju autobus Real Madrida, pa bi te zamolio da postedis ljude s pricom o tome ko je gospodin a ko ne. HvalaLSD wrote:Sjeti se samo šta je Del Bosque radio sa Realom (nije to tako davno bilo) poharao uzduž i porpijeko i evropu i Španiju...ali prije svega bio i ostao gospodin par excellence, bez cirkusa, bez stvaranja i navlacenje mržnje na sebe, bez režanja na sudije...nikad niko loše rijeci nije mogao (taman i da je htio) reci za njega, cak ni dan danas.
Da bi bio kompletna licnost (ne samo trenersko umjece) moras biti i gospodin...ipak je on javna licnost koji vodi jedan brend kakav je Real Madrid, a on je vec odmah na startu sezone svojim postupcima dao za pravo da nekakav brko trener Sportinga iz Gijona naziva primitivcem i papkom i to s pravom...to pravi loš publicitet i samom klubu, realno.
Mourinho uzima trofeje i bodove a to je u fudbalu jedino vazno, ako ces glumiti gospodina onda se bavi drugim poslom, eto Wenger je "gospodin" i uziva u godinama posta od trofeja
-
LSD
- Posts: 29905
- Joined: 24/07/2007 08:26
#3186 Re: Real Madrid C.F.
Nisam ja neki navijac Barse, vec više simpatizer...nikad nisam uživo pogledao njihovu tekmu,simpatisem Barcelonu od stranih klubova, volim pogledati njihov fudbal na TV u jer se ima šta vidjeti ,ali nisam navijac Barse vec Želje.ratata wrote:navijac si kluba koji poljeva teren dok fudbaleri Intera se zagrijavaju, i ciji navijaci kamenjem gadjaju autobus Real Madrida, pa bi te zamolio da postedis ljude s pricom o tome ko je gospodin a ko ne. HvalaLSD wrote:Sjeti se samo šta je Del Bosque radio sa Realom (nije to tako davno bilo) poharao uzduž i porpijeko i evropu i Španiju...ali prije svega bio i ostao gospodin par excellence, bez cirkusa, bez stvaranja i navlacenje mržnje na sebe, bez režanja na sudije...nikad niko loše rijeci nije mogao (taman i da je htio) reci za njega, cak ni dan danas.
Da bi bio kompletna licnost (ne samo trenersko umjece) moras biti i gospodin...ipak je on javna licnost koji vodi jedan brend kakav je Real Madrid, a on je vec odmah na startu sezone svojim postupcima dao za pravo da nekakav brko trener Sportinga iz Gijona naziva primitivcem i papkom i to s pravom...to pravi loš publicitet i samom klubu, realno.
Ali to nema veze sa ovom pricom...Mourinho se ponaša kao da vodi Stupcanicu iz Olova, a ne jedan Real iz Madrid
Last edited by LSD on 21/12/2010 12:38, edited 1 time in total.
- ratata
- Posts: 2138
- Joined: 23/02/2010 04:52
- Location: Alipašino
#3187 Re: Real Madrid C.F.
Ovo sto ti radis na forumu Reala je davno opisao jednom dok je vodio Inter,tako da nemam sta dalje s tobom da pricam:LSD wrote:Nisam ja neki navijac Barse, vec više simpatizer...nikad nisam uživo pogledao njihovu tekmu,simpatisem Barcelonu od stranih klubova, volim pogledati njihov fudbal na TV u jer se ima šta vidjeti ,ali sam navijac Barse vec Želje.ratata wrote:navijac si kluba koji poljeva teren dok fudbaleri Intera se zagrijavaju, i ciji navijaci kamenjem gadjaju autobus Real Madrida, pa bi te zamolio da postedis ljude s pricom o tome ko je gospodin a ko ne. HvalaLSD wrote:Sjeti se samo šta je Del Bosque radio sa Realom (nije to tako davno bilo) poharao uzduž i porpijeko i evropu i Španiju...ali prije svega bio i ostao gospodin par excellence, bez cirkusa, bez stvaranja i navlacenje mržnje na sebe, bez režanja na sudije...nikad niko loše rijeci nije mogao (taman i da je htio) reci za njega, cak ni dan danas.
Da bi bio kompletna licnost (ne samo trenersko umjece) moras biti i gospodin...ipak je on javna licnost koji vodi jedan brend kakav je Real Madrid, a on je vec odmah na startu sezone svojim postupcima dao za pravo da nekakav brko trener Sportinga iz Gijona naziva primitivcem i papkom i to s pravom...to pravi loš publicitet i samom klubu, realno.
Ali to nema veze sa ovom pricom...Mourinho se ponaša kao da vodi Stupcanicu iz Olova, a ne jedan Real iz Madrid...ako tebi to ne smeta kao fanu tog kluba, ne smeta ni meni vala.
Grandisima manipulacione intelektuale
-
hau jes no
- Posts: 1365
- Joined: 28/09/2009 14:22
#3188 Re: Real Madrid C.F.
Mourinho ne šuti, kaže šta misli, najčešće je u pravu. može i on strpati milione u džep i šta ga briga. kao onaj trener male ekipe koji kaže da bi mogao napraviti enciklopediju grešaka protiv njegovog tima... ali nije, već šuti, jer će svakako miliončić staviti u džep, a taj fudbal i stvari oko njega podsjećaju na mafijaško udruženje gdje su svi dobri i vlada omerta.

možete me zatvoriti ali me nećete ućutkati, special one

možete me zatvoriti ali me nećete ućutkati, special one
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#3189 Re: Real Madrid C.F.
Moguće pojačanje Reala u januaru
Mourinha zanimaju i Džeko i Ibišević
Osim Edina Džeke, treneru madridskog Reala Joseu Mourinhu sviđa se još jedan naš fudbaler. Radi se također o napadaču, Vedadu Ibiševiću (26) iz Hoffenheima.
Njemački Eurosport javlja da je bh. reprezentativac posljednji u nizu spomenut kao potencijalno pojačanje "kraljevskog kluba" tokom januarskog prijelaznog roka.
Ibišević, koji važeći ugovor s bundesligaškim klubom ima do jula 2013. godine, ove sezone je u 15 prvenstvenih susreta zabio pet golova.
Za njegove usluge se nedavno ozbiljno zanimao rimski Lazio.
(Izvor: Totalsport)

Mourinha zanimaju i Džeko i Ibišević
Osim Edina Džeke, treneru madridskog Reala Joseu Mourinhu sviđa se još jedan naš fudbaler. Radi se također o napadaču, Vedadu Ibiševiću (26) iz Hoffenheima.
Njemački Eurosport javlja da je bh. reprezentativac posljednji u nizu spomenut kao potencijalno pojačanje "kraljevskog kluba" tokom januarskog prijelaznog roka.
Ibišević, koji važeći ugovor s bundesligaškim klubom ima do jula 2013. godine, ove sezone je u 15 prvenstvenih susreta zabio pet golova.
Za njegove usluge se nedavno ozbiljno zanimao rimski Lazio.
(Izvor: Totalsport)
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#3190 Re: Real Madrid C.F.
Samo nebo je granica u novinarskim piskaranjima. 
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#3191 Re: Real Madrid C.F.
Sad kad perez na mjesto special one bude trazio mirzu

-
LSD
- Posts: 29905
- Joined: 24/07/2007 08:26
#3192 Re: Real Madrid C.F.

Slika i prilika gospodina kojem se mora skinuti kapa.
Za razliku od gospodina koji ne laje niti reži niti glumi mahalca niti proziva druge cak ni kada gubi, portugalski lajavac reži cak i kada pobjeđuje (i tad mu vazda nešto smeta
-
krusty
- Posts: 780
- Joined: 30/10/2009 18:22
#3193 Re: Real Madrid C.F.
LSD wrote:
Slika i prilika gospodina kojem se mora skinuti kapa.
Za razliku od gospodina koji ne laje niti reži niti glumi mahalca niti proziva druge cak ni kada gubi, portugalski lajavac reži cak i kada pobjeđuje (i tad mu vazda nešto smeta). Obojica su svjetski strucnjaci ALI jedan je kompletan gospodin, a drugi je sirovina bez finesa koja uživa biti u centru pažnje i u svađama gdje se najbolje snalazi.
pa gdje sad ovaj gospodin, sto i dalje ne trenira Real kad je toliki gigant?
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#3194 Re: Real Madrid C.F.
@krusty: Jer su ga otjerali. (Kao što će i Mourinha). Nemoj se previše vezati 
-
krusty
- Posts: 780
- Joined: 30/10/2009 18:22
#3195 Re: Real Madrid C.F.
sto nisu Fergusona otjerali u 24 godine ? nije ni on svake sezone titule osvajao?
-
LSD
- Posts: 29905
- Joined: 24/07/2007 08:26
#3196 Re: Real Madrid C.F.
krusty, nikome ni dan danas nije jasno zašto se Del Bosque zapravo otjerao
šta je covjek zgriješio da mu daju nogu, ako znamo da je tad vodio stroj od ekipe i imao rezultate.
-
krusty
- Posts: 780
- Joined: 30/10/2009 18:22
#3197 Re: Real Madrid C.F.
pa ja to ne kontam nikako, mnoge promjene trenera su sve samo ne logicne... evo sta sad kazu Spaletti ce doci umjesto Beniteza u Inter... Spaletija Roma otpustila i sta sad, lik je preko noci postao bolji trener i sad ce voditi Inter bolje nego Romu ? to mi fakat nije jasno ... samo se u krug vrte.LSD wrote:krusty, nikome ni dan danas nije jasno zašto se Del Bosque zapravo otjerao![]()
šta je covjek zgriješio da mu daju nogu, ako znamo da je tad vodio stroj od ekipe i imao rezultate.
- ratata
- Posts: 2138
- Joined: 23/02/2010 04:52
- Location: Alipašino
#3198 Re: Real Madrid C.F.
jel to informacija od izvora bliskog Johanu Krojfu505sCrtom wrote:@krusty: Jer su ga otjerali. (Kao što će i Mourinha). Nemoj se previše vezati
- north_1987
- Posts: 292
- Joined: 13/04/2010 00:17
#3199 Re: Real Madrid C.F.
otjerali su ga jer se je protivio Perezovoj politici .. tj. bio je protiv nekih transfera koji su stizali u Real.LSD wrote:krusty, nikome ni dan danas nije jasno zašto se Del Bosque zapravo otjerao![]()
šta je covjek zgriješio da mu daju nogu, ako znamo da je tad vodio stroj od ekipe i imao rezultate.
Kljucan je bio Bekem i dobio je nogu.
- fedor
- Posts: 9156
- Joined: 27/10/2010 08:10
- Location: Behind enemy lines
#3200 Re: Real Madrid C.F.
Del Bosque! 
