Dovedi ih kuci sebi i nemoj me smarati! Razmisljanja su ti previse uskogrudna i ogranicena! Izvlavis smisao iz konteksta, ne opravadavam smece ni kog koga...nebitno na naciju, rasu, religiju i biolo sta drugo! Sad dovidjenja!CPT wrote:Aha... Ti bi samo da pljujes po MIGRANTIMA jer su MIGRANTI. Zasto moras mrznju racionalizirati? Oni su krivi jer zive "u smecu" iako i mi zivimo u smecu al eto oni su krivi jer su MIGRANTI. Imaju 1000x vise problema u zivotu od nas al eto, oni su krivi jer su migranti i EKOLOGIJU nemaju na vrhu prioritetne liste. A za ono smece prije migranata su krivi Eskimi.Nisrin wrote:CPT wrote:
Znaci etiketiras jednu grupu iako pripadas "slicnoj" grupi. Cudis se kako NJIMA ne smeta kad nema nije smetalo. A ostalo je samo propaganda desnice ...
Pa kad ne bi izvlacio iz konteksta shvatio bi! Jesam rekla da je sad rijec o ovim migrantima, a nije o bilo kome drugom! Ako i dalje opravdavas to sto zivi okruzeni smece, i ne smeta ni tebi kao ni njima, pridruzi im se!
Meni ti ljudi ne smetaju. Generalno smetaju populaciji koja generalno mrzi muslimane/crnce/izbjeglice/balkance/.... tako da u ocima te populije nisi nista bolja od njih.
Ilegalni migranti u BiH
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3176 Re: Migranti
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#3177 Re: Migranti
norveska hoce da ukine socijalu svima koji ne idu na (obavezni) kurs norveskog i koji nisu naucili "dovoljno" norveski u roku od 5 godina.
jer ne mogu raditi bez jezika i ne mogu se uklopiti u drustvo
to se narocito odnosi na zene, ogroman procenat zena ne radi niti im je to u planu
jer ne mogu raditi bez jezika i ne mogu se uklopiti u drustvo
to se narocito odnosi na zene, ogroman procenat zena ne radi niti im je to u planu
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#3178 Re: Migranti
uglavnomja wrote:norveska hoce da ukine socijalu svima koji ne idu na (obavezni) kurs norveskog i koji nisu naucili "dovoljno" norveski u roku od 5 godina.
jer ne mogu raditi bez jezika i ne mogu se uklopiti u drustvo
to se narocito odnosi na zene, ogroman procenat zena ne radi niti im je to u planu
To bi da lezi, nista da ne radi a socijala da kapa. Mars. Neces? Bujrum odakle si i dosao.
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#3179 Re: Migranti
Pa naravno te raDZaju DZecu i hodaju okolo .....kakvih 5 god. 2 su dovoljne i nogatrans
Elem poceli su se bost i ubijat citam u kladusi il DZe vec...mislim da im treba vise pomoci prije svega da idu dalje
Elem poceli su se bost i ubijat citam u kladusi il DZe vec...mislim da im treba vise pomoci prije svega da idu dalje
-
kockakockica
- Posts: 1706
- Joined: 25/01/2017 14:47
#3180 Re: Migranti
kockakockica wrote:Vecina naroda pogresno tumaci ova desavanja. OVO NISU IZBJEGLICE
Izbjeglice su iz ratom zahvacenih drzava kao sto je Sirija. Ljudima iz Sirije treba pomoci, posebno porodicama, a ovo ostalo ako se ne otjera bice velikih problema.
Skoro 90% ovih ljudi su na svoju ruku krenuli iz svojih drzava, kad su krenuli bacili su papire da se ne moze utvrditi ko je ta osoba i iz koje drzave dolazi. Jeste li vi svjesni da medju njima ima kamara kriminalaca? Vecinom su to mladi momci u punoj snazi i spremni na sve. Ovakve likove zapadne drzave momentalno deportuju, a izgleda da ih vise ne pustaju uopce prema zapadu.
Kontate ti li vi da ih za nekoliko mjeseci moze biti mozda 20.000 u BiH, i vise. Sta onda?
Nije pitanje mrznje prema nekome, ali vi ne znate ko su ti ljudi jer nemaju papira. Znam neke Alzirce i to je izuzetno pogana mraka, uglavnom kradu, otimaju, dilaju i te seme. Cast postenim ljudima iz svih drzava, ali ovi likovi ce brzo poceti otimati i napadati ljude.
Kad nekome dijete napadnu ili nekoga izbodu onda cete kukati
Nazalost sam znao da ce doci do ovoga, jer sam upoznat kakve tu mrake ima. Prije ili kasnije ce napasti nekog od nasih ljudi, silovati neku djevojku ili jos nesto gore. Tako rade po zapadu, jer ljudi nikako da shvate da medju normalnim porodicama iz Sirije kojima je stvarno potrebno pomoci ima stotine
kriminalaca najgore vrste koje niko ne kontrolise,i za koje nema nikakavih podataka ko su i sta su. Ono kad samog sebe citiras
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180616013
-
kockakockica
- Posts: 1706
- Joined: 25/01/2017 14:47
#3181 Re: Migranti
Zaista nikoga ne mrzim, ali majka mu stara zar nije red da se imenom i prezimenom zna ko su ti ljudi. Vecina od njih nema nikakvih papira, ne postoji mogucnost da se provjeri ko je sve dosao medju njima. Opet kazem, porodice iz Sirije bujrum, drugo sve ogroman riziko za drzavu i narod.
Dodje lik bez papira i kaze da se zove Said iz Sirije, a on u biti pobjegao iz Libije gdje je ubio 5 ljudi i zove se Abdul. Kako ne kontate to
Dodje lik bez papira i kaze da se zove Said iz Sirije, a on u biti pobjegao iz Libije gdje je ubio 5 ljudi i zove se Abdul. Kako ne kontate to
-
smijesni_ste
- Posts: 6312
- Joined: 09/10/2009 16:46
#3182 Re: Migranti
Mora da su i za ovo krivi forumski "desničari" i "klerofašisti"
- Edin H.
- Posts: 53565
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3183 Re: Migranti
Evo da prenesem jedan komentar sa portala
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#3184 Re: Migranti
ma jah ...Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
presli hiljade km, sito i reseto ... dolaze iz zemaja gdje laz i prevara imaju drugacije znacenje ... i sad ih neki podli i lukavi
ovo u stilu onog sto stalno pise kako su bosanci vaki naki fuj pi kaka zadnjih 25 godina, a vjerovatno i prije ... naci ce on i za to dokaz
- Edin H.
- Posts: 53565
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3185 Re: Migranti
Ima toga, ali kada si ocajan oprez pada, nadas se da te nece izlevatiti.uglavnomja wrote:ma jah ...Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
presli hiljade km, sito i reseto ... dolaze iz zemaja gdje laz i prevara imaju drugacije znacenje ... i sad ih neki podli i lukavibosanac vesla
ovo u stilu onog sto stalno pise kako su bosanci vaki naki fuj pi kaka zadnjih 25 godina, a vjerovatno i prije ... naci ce on i za to dokazza razliku od dobrih, postenih, naivnih ... imigranata
Cuo sam ja za ovo od nekih ljudi koji pomazu ovim izbjeglicama.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83399
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3186 Re: Migranti
Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#3187 Re: Migranti
To je taj profil ljudi, dušebrižnika o arapskim putujućim džindasima, koji iznošenje svog "humanog" stava završavaju rečenicom "Nema većih Židova naših ljudi"...
I sve je, naravski, ok ... 
- Edin H.
- Posts: 53565
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3188 Re: Migranti
Pretvaras se u insomniu, tvog forumskog idola._BataZiv_0809 wrote:Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
Inace ti u svoje slobodno vrijeme volontiras i pomazes izbjeglicama, pa znas sta se desava?
- Edin H.
- Posts: 53565
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3189 Re: Migranti
I meni je to zasmetalo, ali nije u redu kratiti citat.Mišo_Kovač wrote:To je taj profil ljudi, dušebrižnika o arapskim putujućim džindasima, koji iznošenje svog "humanog" stava završavaju rečenicom "Nema većih Židova naših ljudi"...I sve je, naravski, ok ...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83399
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3190 Re: Migranti
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.Edin H. wrote:Pretvaras se u insomniu, tvog forumskog idola._BataZiv_0809 wrote:Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
Inace ti u svoje slobodno vrijeme volontiras i pomazes izbjeglicama, pa znas sta se desava?
- Edin H.
- Posts: 53565
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3191 Re: Migranti
Nista ne tvrdim, jer nisam bio tamo, ali rekao sam da sam ovo cuo iz drugih izvora, prijatelj radi za jednu humanitarnu organizaciju iz BiH._BataZiv_0809 wrote:
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83399
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3192 Re: Migranti
Ajde boga ti...ni rijeci o tome da su se krenuli ubijati medjusobno nego opet pljuc na nas i nase ljude. Uz sve belaje jos su nam oni trebaliEdin H. wrote:Nista ne tvrdim, jer nisam bio tamo, ali rekao sam da sam ovo cuo iz drugih izvora, prijatelj radi za jednu humanitarnu organizaciju iz BiH._BataZiv_0809 wrote:
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.
- Edin H.
- Posts: 53565
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3193 Re: Migranti
Trgovina ljudima je veliki business, ljudi su pod velikim pritiskom, ubistva i samoubistva se nazalost desavaju._BataZiv_0809 wrote:Ajde boga ti...ni rijeci o tome da su se krenuli ubijati medjusobno nego opet pljuc na nas i nase ljude. Uz sve belaje jos su nam oni trebaliEdin H. wrote:Nista ne tvrdim, jer nisam bio tamo, ali rekao sam da sam ovo cuo iz drugih izvora, prijatelj radi za jednu humanitarnu organizaciju iz BiH._BataZiv_0809 wrote:
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.
Ko zna mozda si i u pravu, ne volim taj neprincipijelni mentalitet kod jednog broja nasih ljudi, merhamet, raja smo, a onda ti ga zavali. A znas i ti dobro da je to cesto tako.
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3194 Re: Migranti
Na isti nacin su ispaljivali i Bosance devedesetih... Uzmimalo se od 500 do 2000DEM da se nekoga prebaci "preko". A onda ga samo izbace u nekom gradu uz granicu. Ti radilo se o "slicnim" ljudima (jezik&kultura). Sad je to jos lakse. Imas na YT snimak putovanja jedne BH ekipe iz SLO u AT preko sume (iz devedesetih).uglavnomja wrote:ma jah ...Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala
master_forever
"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
presli hiljade km, sito i reseto ... dolaze iz zemaja gdje laz i prevara imaju drugacije znacenje ... i sad ih neki podli i lukavibosanac vesla
ovo u stilu onog sto stalno pise kako su bosanci vaki naki fuj pi kaka zadnjih 25 godina, a vjerovatno i prije ... naci ce on i za to dokazza razliku od dobrih, postenih, naivnih ... imigranata
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#3196 Re: Migranti
Do nedavno su 'kojoti' - osobe koje su prebacivale Meksikance preko granice naplacivali $ 10 000. nije im u interesu da 'varaju' jer time gube buduce musterije.
Sto se tice nasih korijena, za vrijeme rata narod bi na neki nacin dosao do nekog 'politicara' i dali bi mu novac da prenese do familije u Bosnu- vrlo cesto je bilo- zaplijenili mu novac na granici Srbi.

Sto se tice nasih korijena, za vrijeme rata narod bi na neki nacin dosao do nekog 'politicara' i dali bi mu novac da prenese do familije u Bosnu- vrlo cesto je bilo- zaplijenili mu novac na granici Srbi.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3197 Re: Migranti
nahranimo migrante !
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#3198 Re: Migranti
Podajte hiiiim 
Jos malo pa ce biti odranije poznat muriji
Uhvacen da zeljastom tvari
Jos malo pa ce biti odranije poznat muriji
Uhvacen da zeljastom tvari
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#3199 Re: Migranti
Kada bi ovim nasima ponudili milijardu dvije eura, napravili bi oni smjestaj za 500 000 emigranata.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3200 Re: Migranti
Sigurnosna situacija u Unsko-sanskom kantonu je katastrofična. Sarajevocentrični mediji, fantazmogorično opsjednuti "Refugees welcome" i "Budimo humani" koještarijama, to pokušavaju zataškati, ali svakom ko živi u najzapadnijem dijelu BiH je jasno da situacija izmiče kontroli. Ubistvo kao rezultat uličnih ratova između migrantskih klanova samo je veliko finale sedmica krađa, otimačina, silovanja, prijetnji, praćenja, prosijačenja i ostalih aktivnosti kojima se ovi ljudi bave. Sudovi i tužilaštva nemaju nikakav način da ih za bilo šta optuže jer se gospoda ne žele identificirati.
U Đačkom domu u Bihaću u današnjem pretresu pronađene su na desetine noževa, boksera, palica, droge, alkohola, da bi im pozavidjela svaka bolje opremljena banda. Ministar unutrašnjih poslova USK je danas izjavio da više ne postoje mogućnosti da MUP održi sigurnosnu situaciju onakvom kakva treba biti.
Odluka da se migranti smjeste u hale Agrokomerca u Kladuši je već naišla na oštro protivljenje lokalne zajednice i građani Kladuše su spremni fizički spriječiti useljavanje ovih kriminalaca u te objekte. Istovremeno, RH razmišlja o zatvaranju granice u Kladuši i Cazinu što bi za USK koji gotovo u potpunosti zavisi od veze sa zapadnom Evropom bilo ravno katastrofi.
Također, ministarstvo zdravstva odbija proglasiti epidemiju zarazne šuge u USK zbog toga što bi to povuklo protivepidemijske mjere i nanijelo veliku političku štetu ovoj bagri u vladi.
Gdje je i šta sada radi @CPR koji nas je sviju uvjeravao da smo rasisti jer smo protiv nekontrolisanog priliva ovih ljudi u BiH.
U Đačkom domu u Bihaću u današnjem pretresu pronađene su na desetine noževa, boksera, palica, droge, alkohola, da bi im pozavidjela svaka bolje opremljena banda. Ministar unutrašnjih poslova USK je danas izjavio da više ne postoje mogućnosti da MUP održi sigurnosnu situaciju onakvom kakva treba biti.
Odluka da se migranti smjeste u hale Agrokomerca u Kladuši je već naišla na oštro protivljenje lokalne zajednice i građani Kladuše su spremni fizički spriječiti useljavanje ovih kriminalaca u te objekte. Istovremeno, RH razmišlja o zatvaranju granice u Kladuši i Cazinu što bi za USK koji gotovo u potpunosti zavisi od veze sa zapadnom Evropom bilo ravno katastrofi.
Također, ministarstvo zdravstva odbija proglasiti epidemiju zarazne šuge u USK zbog toga što bi to povuklo protivepidemijske mjere i nanijelo veliku političku štetu ovoj bagri u vladi.
Gdje je i šta sada radi @CPR koji nas je sviju uvjeravao da smo rasisti jer smo protiv nekontrolisanog priliva ovih ljudi u BiH.
