Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3176 Re: Migranti

Post by Nisrin »

CPT wrote:
Nisrin wrote:
CPT wrote:
Znaci etiketiras jednu grupu iako pripadas "slicnoj" grupi. Cudis se kako NJIMA ne smeta kad nema nije smetalo. A ostalo je samo propaganda desnice ...

Pa kad ne bi izvlacio iz konteksta shvatio bi! Jesam rekla da je sad rijec o ovim migrantima, a nije o bilo kome drugom! Ako i dalje opravdavas to sto zivi okruzeni smece, i ne smeta ni tebi kao ni njima, pridruzi im se! :-)
Aha... Ti bi samo da pljujes po MIGRANTIMA jer su MIGRANTI. Zasto moras mrznju racionalizirati? Oni su krivi jer zive "u smecu" iako i mi zivimo u smecu al eto oni su krivi jer su MIGRANTI. Imaju 1000x vise problema u zivotu od nas al eto, oni su krivi jer su migranti i EKOLOGIJU nemaju na vrhu prioritetne liste. A za ono smece prije migranata su krivi Eskimi.

Meni ti ljudi ne smetaju. Generalno smetaju populaciji koja generalno mrzi muslimane/crnce/izbjeglice/balkance/.... tako da u ocima te populije nisi nista bolja od njih.
Dovedi ih kuci sebi i nemoj me smarati! Razmisljanja su ti previse uskogrudna i ogranicena! Izvlavis smisao iz konteksta, ne opravadavam smece ni kog koga...nebitno na naciju, rasu, religiju i biolo sta drugo! Sad dovidjenja!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3177 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

norveska hoce da ukine socijalu svima koji ne idu na (obavezni) kurs norveskog i koji nisu naucili "dovoljno" norveski u roku od 5 godina.
jer ne mogu raditi bez jezika i ne mogu se uklopiti u drustvo
to se narocito odnosi na zene, ogroman procenat zena ne radi niti im je to u planu
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#3178 Re: Migranti

Post by AmiĐa_Idriz »

uglavnomja wrote:norveska hoce da ukine socijalu svima koji ne idu na (obavezni) kurs norveskog i koji nisu naucili "dovoljno" norveski u roku od 5 godina.
jer ne mogu raditi bez jezika i ne mogu se uklopiti u drustvo
to se narocito odnosi na zene, ogroman procenat zena ne radi niti im je to u planu
:thumbup: :thumbup:

To bi da lezi, nista da ne radi a socijala da kapa. Mars. Neces? Bujrum odakle si i dosao.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3179 Re: Migranti

Post by vjesticanametli »

Pa naravno te raDZaju DZecu i hodaju okolo .....kakvih 5 god. 2 su dovoljne i nogatrans

Elem poceli su se bost i ubijat citam u kladusi il DZe vec...mislim da im treba vise pomoci prije svega da idu dalje :run:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#3180 Re: Migranti

Post by kockakockica »

kockakockica wrote:Vecina naroda pogresno tumaci ova desavanja. OVO NISU IZBJEGLICE

Izbjeglice su iz ratom zahvacenih drzava kao sto je Sirija. Ljudima iz Sirije treba pomoci, posebno porodicama, a ovo ostalo ako se ne otjera bice velikih problema.

Skoro 90% ovih ljudi su na svoju ruku krenuli iz svojih drzava, kad su krenuli bacili su papire da se ne moze utvrditi ko je ta osoba i iz koje drzave dolazi. Jeste li vi svjesni da medju njima ima kamara kriminalaca? Vecinom su to mladi momci u punoj snazi i spremni na sve. Ovakve likove zapadne drzave momentalno deportuju, a izgleda da ih vise ne pustaju uopce prema zapadu.

Kontate ti li vi da ih za nekoliko mjeseci moze biti mozda 20.000 u BiH, i vise. Sta onda?

Nije pitanje mrznje prema nekome, ali vi ne znate ko su ti ljudi jer nemaju papira. Znam neke Alzirce i to je izuzetno pogana mraka, uglavnom kradu, otimaju, dilaju i te seme. Cast postenim ljudima iz svih drzava, ali ovi likovi ce brzo poceti otimati i napadati ljude.

Kad nekome dijete napadnu ili nekoga izbodu onda cete kukati

Nazalost sam znao da ce doci do ovoga, jer sam upoznat kakve tu mrake ima. Prije ili kasnije ce napasti nekog od nasih ljudi, silovati neku djevojku ili jos nesto gore. Tako rade po zapadu, jer ljudi nikako da shvate da medju normalnim porodicama iz Sirije kojima je stvarno potrebno pomoci ima stotine
kriminalaca najgore vrste koje niko ne kontrolise,i za koje nema nikakavih podataka ko su i sta su. Ono kad samog sebe citiras :(


https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180616013
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#3181 Re: Migranti

Post by kockakockica »

Zaista nikoga ne mrzim, ali majka mu stara zar nije red da se imenom i prezimenom zna ko su ti ljudi. Vecina od njih nema nikakvih papira, ne postoji mogucnost da se provjeri ko je sve dosao medju njima. Opet kazem, porodice iz Sirije bujrum, drugo sve ogroman riziko za drzavu i narod.

Dodje lik bez papira i kaze da se zove Said iz Sirije, a on u biti pobjegao iz Libije gdje je ubio 5 ljudi i zove se Abdul. Kako ne kontate to :roll:
smijesni_ste
Posts: 6312
Joined: 09/10/2009 16:46

#3182 Re: Migranti

Post by smijesni_ste »

Mora da su i za ovo krivi forumski "desničari" i "klerofašisti"
User avatar
Edin H.
Posts: 53565
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3183 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Evo da prenesem jedan komentar sa portala

master_forever

"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3184 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala

master_forever

"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
ma jah ...

presli hiljade km, sito i reseto ... dolaze iz zemaja gdje laz i prevara imaju drugacije znacenje ... i sad ih neki podli i lukavi :D bosanac vesla

ovo u stilu onog sto stalno pise kako su bosanci vaki naki fuj pi kaka zadnjih 25 godina, a vjerovatno i prije ... naci ce on i za to dokaz :-) za razliku od dobrih, postenih, naivnih ... imigranata
User avatar
Edin H.
Posts: 53565
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3185 Re: Migranti

Post by Edin H. »

uglavnomja wrote:
Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala

master_forever

"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
ma jah ...

presli hiljade km, sito i reseto ... dolaze iz zemaja gdje laz i prevara imaju drugacije znacenje ... i sad ih neki podli i lukavi :D bosanac vesla

ovo u stilu onog sto stalno pise kako su bosanci vaki naki fuj pi kaka zadnjih 25 godina, a vjerovatno i prije ... naci ce on i za to dokaz :-) za razliku od dobrih, postenih, naivnih ... imigranata
Ima toga, ali kada si ocajan oprez pada, nadas se da te nece izlevatiti.

Cuo sam ja za ovo od nekih ljudi koji pomazu ovim izbjeglicama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3186 Re: Migranti

Post by _BataZiv_0809 »

Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala

master_forever

"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
:lol:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#3187 Re: Migranti

Post by Mišo_Kovač »

To je taj profil ljudi, dušebrižnika o arapskim putujućim džindasima, koji iznošenje svog "humanog" stava završavaju rečenicom "Nema većih Židova naših ljudi"... :-) I sve je, naravski, ok ... :P
User avatar
Edin H.
Posts: 53565
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3188 Re: Migranti

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:
Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala

master_forever

"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
:lol:
Pretvaras se u insomniu, tvog forumskog idola.

Inace ti u svoje slobodno vrijeme volontiras i pomazes izbjeglicama, pa znas sta se desava? :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 53565
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3189 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Mišo_Kovač wrote:To je taj profil ljudi, dušebrižnika o arapskim putujućim džindasima, koji iznošenje svog "humanog" stava završavaju rečenicom "Nema većih Židova naših ljudi"... :-) I sve je, naravski, ok ... :P
I meni je to zasmetalo, ali nije u redu kratiti citat.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3190 Re: Migranti

Post by _BataZiv_0809 »

Edin H. wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala

master_forever

"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
:lol:
Pretvaras se u insomniu, tvog forumskog idola.

Inace ti u svoje slobodno vrijeme volontiras i pomazes izbjeglicama, pa znas sta se desava? :oops:
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.
User avatar
Edin H.
Posts: 53565
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3191 Re: Migranti

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.
Nista ne tvrdim, jer nisam bio tamo, ali rekao sam da sam ovo cuo iz drugih izvora, prijatelj radi za jednu humanitarnu organizaciju iz BiH.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3192 Re: Migranti

Post by _BataZiv_0809 »

Edin H. wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.
Nista ne tvrdim, jer nisam bio tamo, ali rekao sam da sam ovo cuo iz drugih izvora, prijatelj radi za jednu humanitarnu organizaciju iz BiH.
Ajde boga ti...ni rijeci o tome da su se krenuli ubijati medjusobno nego opet pljuc na nas i nase ljude. Uz sve belaje jos su nam oni trebali :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 53565
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3193 Re: Migranti

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:
Edin H. wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Koristis jedan autorasisticki neprovjereni komentar kao argument. Bjezi ba tamo.
Nista ne tvrdim, jer nisam bio tamo, ali rekao sam da sam ovo cuo iz drugih izvora, prijatelj radi za jednu humanitarnu organizaciju iz BiH.
Ajde boga ti...ni rijeci o tome da su se krenuli ubijati medjusobno nego opet pljuc na nas i nase ljude. Uz sve belaje jos su nam oni trebali :oops:
Trgovina ljudima je veliki business, ljudi su pod velikim pritiskom, ubistva i samoubistva se nazalost desavaju.

Ko zna mozda si i u pravu, ne volim taj neprincipijelni mentalitet kod jednog broja nasih ljudi, merhamet, raja smo, a onda ti ga zavali. A znas i ti dobro da je to cesto tako.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3194 Re: Migranti

Post by CPT »

uglavnomja wrote:
Edin H. wrote:Evo da prenesem jedan komentar sa portala

master_forever

"Treba reci da su migranti izlozeni velikoj nervozi. Bas u Kladusi i Bihacu nasi ljudi svakodnevno varaju migrante, uzimaju im zadnju marku iz dzepa lazuci im da ce ih prevesti preko granice, i onda pobjegnu. Takodje nasi ljudi ih varaju dajuci im bankovske racune da im rodbina posalje pare, nasi ljudi dignu te pare i odbiju ih dati migrantima kojima su poslani. Nema vecih Zidova od nasih ljudi."
ma jah ...

presli hiljade km, sito i reseto ... dolaze iz zemaja gdje laz i prevara imaju drugacije znacenje ... i sad ih neki podli i lukavi :D bosanac vesla

ovo u stilu onog sto stalno pise kako su bosanci vaki naki fuj pi kaka zadnjih 25 godina, a vjerovatno i prije ... naci ce on i za to dokaz :-) za razliku od dobrih, postenih, naivnih ... imigranata
Na isti nacin su ispaljivali i Bosance devedesetih... Uzmimalo se od 500 do 2000DEM da se nekoga prebaci "preko". A onda ga samo izbace u nekom gradu uz granicu. Ti radilo se o "slicnim" ljudima (jezik&kultura). Sad je to jos lakse. Imas na YT snimak putovanja jedne BH ekipe iz SLO u AT preko sume (iz devedesetih).
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3195 Re: Migranti

Post by O'zone »

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3196 Re: Migranti

Post by moonca »

Do nedavno su 'kojoti' - osobe koje su prebacivale Meksikance preko granice naplacivali $ 10 000. nije im u interesu da 'varaju' jer time gube buduce musterije. :-)

Sto se tice nasih korijena, za vrijeme rata narod bi na neki nacin dosao do nekog 'politicara' i dali bi mu novac da prenese do familije u Bosnu- vrlo cesto je bilo- zaplijenili mu novac na granici Srbi. :wink: :dajba:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3197 Re: Migranti

Post by bitanga_sa_otesa »

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3198 Re: Migranti

Post by vjesticanametli »

Podajte hiiiim :lol:
Jos malo pa ce biti odranije poznat muriji
Uhvacen da zeljastom tvari :lol:
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#3199 Re: Migranti

Post by muzicar_iz_parka »

Kada bi ovim nasima ponudili milijardu dvije eura, napravili bi oni smjestaj za 500 000 emigranata.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3200 Re: Migranti

Post by It_is_a_Leclerc »

Sigurnosna situacija u Unsko-sanskom kantonu je katastrofična. Sarajevocentrični mediji, fantazmogorično opsjednuti "Refugees welcome" i "Budimo humani" koještarijama, to pokušavaju zataškati, ali svakom ko živi u najzapadnijem dijelu BiH je jasno da situacija izmiče kontroli. Ubistvo kao rezultat uličnih ratova između migrantskih klanova samo je veliko finale sedmica krađa, otimačina, silovanja, prijetnji, praćenja, prosijačenja i ostalih aktivnosti kojima se ovi ljudi bave. Sudovi i tužilaštva nemaju nikakav način da ih za bilo šta optuže jer se gospoda ne žele identificirati.

U Đačkom domu u Bihaću u današnjem pretresu pronađene su na desetine noževa, boksera, palica, droge, alkohola, da bi im pozavidjela svaka bolje opremljena banda. Ministar unutrašnjih poslova USK je danas izjavio da više ne postoje mogućnosti da MUP održi sigurnosnu situaciju onakvom kakva treba biti.

Odluka da se migranti smjeste u hale Agrokomerca u Kladuši je već naišla na oštro protivljenje lokalne zajednice i građani Kladuše su spremni fizički spriječiti useljavanje ovih kriminalaca u te objekte. Istovremeno, RH razmišlja o zatvaranju granice u Kladuši i Cazinu što bi za USK koji gotovo u potpunosti zavisi od veze sa zapadnom Evropom bilo ravno katastrofi.

Također, ministarstvo zdravstva odbija proglasiti epidemiju zarazne šuge u USK zbog toga što bi to povuklo protivepidemijske mjere i nanijelo veliku političku štetu ovoj bagri u vladi.

Gdje je i šta sada radi @CPR koji nas je sviju uvjeravao da smo rasisti jer smo protiv nekontrolisanog priliva ovih ljudi u BiH.
Locked