Sasvim je dobro podrzavati ovo svojim primjerom i pridrzavanjem odredbi dokumenta. To je pravo osobe, bez obzira da li postoji ili ne postoji dokument i nevezano za sve ostalo. Ali nije realno ocekivati da ce se SVAKO rado pridrzavati odredbi predlozenog dokumenta. Ja nisam tetoviran i ne volim tetovaze i ne volim puno ni ljude koji se tetoviraju. Ali im ne mogu uzeti slobodu da se saraju. Onda ne bih imao argument kada bi meni neko rekao da ne smijem vise nositi prugaste carape.sadie_forever wrote:Podrzavam ovo
Zahiragić opet jaše
-
foton
- Posts: 887
- Joined: 05/07/2004 11:02
#3176 Re: Zahiragić opet jaše
-
PeppermintSA
- Posts: 1933
- Joined: 05/08/2010 20:00
#3177 Re: Zahiragić opet jaše
To je to.foton wrote:Sasvim je dobro podrzavati ovo svojim primjerom i pridrzavanjem odredbi dokumenta. To je pravo osobe, bez obzira da li postoji ili ne postoji dokument i nevezano za sve ostalo. Ali nije realno ocekivati da ce se SVAKO rado pridrzavati odredbi predlozenog dokumenta. Ja nisam tetoviran i ne volim tetovaze i ne volim puno ni ljude koji se tetoviraju. Ali im ne mogu uzeti slobodu da se saraju. Onda ne bih imao argument kada bi meni neko rekao da ne smijem vise nositi prugaste carape.sadie_forever wrote:Podrzavam ovo
Pri tom, ovakva bi odluka otvorila jedno vitalno pitanje: Ko ima pravo odlučivati šta je prihvatljivo, a šta ne? Da li to znači da sutra može načelnik opštine Novo Sarajevo, primjerice, zabraniti dekoltee u centru Safet Zajko? Da li ovakva odluka, u korelaciji sa prethodnim koje se bave vjerskim simbolima i obavezama zapravo šalje poruku koja glasi: ''vjera i čednost - good. Ateizam i ''blud'' - bad''?
I opet, problem je što je prijedlog ideološke prirode.
U suštini, pravilnici o odjevanju u razvijenom svijetu uglavnom imenuju ekstremne pojave kao ograničenja. Naprimjer, zabranjuju se stvari tipa klasična golotinja (toples, kupaći isl), zabranjuju se odjevni predmeti koji ističu mrziteljske poruke (rasističke, antisemitske itd.). Javne institucije na Zapadu ne njeguju javni moral upravo zato što je kategorija javnog morala dovedena do stadija subjektivnog poimanja.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#3178 Re: Zahiragić opet jaše
Ima dosta arbitrarnih stvari, tipa dubok dekolte, napadna šminka, tijesna odjeća... ko je taj koji će odlučivati šta je preduboko/prenapadno/pretijesno?
Ove neke jasne stvari tipa trenerka i šorc su ok.
Ove neke jasne stvari tipa trenerka i šorc su ok.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#3179 Re: Zahiragić opet jaše
pa zahson i merim. čuj ko 
- Chisum
- Posts: 4694
- Joined: 12/02/2009 13:25
- Location: SARAJEVO
#3180 Re: Zahiragić opet jaše
A sta drugo postoji u glavama ovih SDA-ovih minder funjara, osim gorenavedenog...PeppermintSA wrote:Prijedlog je ideološke prirode. Apsolutno svako polje Zahiragićevog djelovanja za cilj ima islamizaciju UNSA. Prosto i jasno.
Ovaj narod ne pamti primitivniju i nepismeniju grupu ljudi okupljenu pod jednim imenom, "idejom", interesom, ili kojim vec kurcem, tako da sva suplja o toboznjoj brizi o estetici i kvaliteti akademskog okruzenja, ostaje samo to - suplja.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#3181 Re: Zahiragić opet jaše
Vrijeđanje osjećaja drugih. 
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3182 Re: Zahiragić opet jaše
kamberovica polje wrote:Vrijeđanje osjećaja drugih.
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#3183 Re: Zahiragić opet jaše
Kad ga vidim, upitam se zasto muskarci ne bi nosili nikab.kamberovica polje wrote:Vrijeđanje osjećaja drugih.
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
-
PeppermintSA
- Posts: 1933
- Joined: 05/08/2010 20:00
#3184 Re: Zahiragić opet jaše
kamberovica polje wrote:Vrijeđanje osjećaja drugih.
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
-
foton
- Posts: 887
- Joined: 05/07/2004 11:02
#3185 Re: Zahiragić opet jaše
Koliko ja znam, javni univerziteti u SAD-u nemaju dress-code. Ne moramo pratiti Amerikance u svemu, ali oni dodju jos i malo konzervativniji od Evrope...
"Undergraduate students at most US colleges and universities can, and do, wear pajamas to class. The exceptions would be the very few with dress codes that require uniforms (such as military academies) or those with a strong religious affiliation.
...
Depending on the weather, the footwear could be anything from flip-flops to Uggs."
"Undergraduate students at most US colleges and universities can, and do, wear pajamas to class. The exceptions would be the very few with dress codes that require uniforms (such as military academies) or those with a strong religious affiliation.
...
Depending on the weather, the footwear could be anything from flip-flops to Uggs."
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3186 Re: Zahiragić opet jaše
Upravo. Zamisli da mi zabrane da nosim korzet na predavanjima!?!foton wrote:Sasvim je dobro podrzavati ovo svojim primjerom i pridrzavanjem odredbi dokumenta. To je pravo osobe, bez obzira da li postoji ili ne postoji dokument i nevezano za sve ostalo. Ali nije realno ocekivati da ce se SVAKO rado pridrzavati odredbi predlozenog dokumenta. Ja nisam tetoviran i ne volim tetovaze i ne volim puno ni ljude koji se tetoviraju. Ali im ne mogu uzeti slobodu da se saraju. Onda ne bih imao argument kada bi meni neko rekao da ne smijem vise nositi prugaste carape.sadie_forever wrote:Podrzavam ovo
-
foton
- Posts: 887
- Joined: 05/07/2004 11:02
#3187 Re: Zahiragić opet jaše
Ako se ti osjecas sretno udobno i zadovoljno u korzetu i radije potrosis novac na knjigu, digitron ili stafelaj nego na pantole i kosulju, samo bi ti neki iskompleksirani bezlicni zutokljunac zamjerio.Hakiz wrote:
Upravo. Zamisli da mi zabrane da nosim korzet na predavanjima!?!
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3188 Re: Zahiragić opet jaše
To je poenta.
Kada se usvoji taj kodeks, da muškarci počnu dolaziti u pristojnim haljinama, nedekoltiranim, štiklama ne previsokim itd, a žene recimo u odjeći građevinaca itd.
Neće se kršiti kodeks, sve pristojno.
Nigdje u kodeksu ne piše da muškarci ne smiju nositi žensku odjeću i obratno.
Soft protest.
Kada se usvoji taj kodeks, da muškarci počnu dolaziti u pristojnim haljinama, nedekoltiranim, štiklama ne previsokim itd, a žene recimo u odjeći građevinaca itd.
Neće se kršiti kodeks, sve pristojno.
Nigdje u kodeksu ne piše da muškarci ne smiju nositi žensku odjeću i obratno.
Soft protest.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#3189 Re: Zahiragić opet jaše
Zahiragić opet jaše..........ma jase om moj curac 
- Altsa
- Posts: 9257
- Joined: 19/03/2004 18:31
#3190 Re: Zahiragić opet jaše
Da, ali ovaj kreten zahiragic ne prati amerikance vec zemlje golfskog zaljeva.foton wrote:Koliko ja znam, javni univerziteti u SAD-u nemaju dress-code. Ne moramo pratiti Amerikance u svemu, ali oni dodju jos i malo konzervativniji od Evrope...
"Undergraduate students at most US colleges and universities can, and do, wear pajamas to class. The exceptions would be the very few with dress codes that require uniforms (such as military academies) or those with a strong religious affiliation.
...
Depending on the weather, the footwear could be anything from flip-flops to Uggs."
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3191 Re: Zahiragić opet jaše
Samo, da budemo pošteni: Nije on kriv.
Krivi će biti oni koji njegov prijedlog usvoje. On može predlagati šta hoće, to je demokratsko pravo. Neka neko dugi predloži suprotan kodeks.
Oni koji usvajaju, koji imaju moć da prijedloge pretoče u pravila, oni će biti krivi.
Krivi će biti oni koji njegov prijedlog usvoje. On može predlagati šta hoće, to je demokratsko pravo. Neka neko dugi predloži suprotan kodeks.
Oni koji usvajaju, koji imaju moć da prijedloge pretoče u pravila, oni će biti krivi.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3192 Re: Zahiragić opet jaše
Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
-
foton
- Posts: 887
- Joined: 05/07/2004 11:02
#3193 Re: Zahiragić opet jaše
A ko ima mini suknju da je skine.cyprus wrote:Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3194 Re: Zahiragić opet jaše
ako tetoviraju alijino ima i sda ,sve im prolazicyprus wrote:Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#3195 Re: Zahiragić opet jaše
Za sad nikab, i muškima i ženama, a u sljedećoj inačici pravilnika kamenovanje pred cijelim faksom.cyprus wrote:Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3196 Re: Zahiragić opet jaše
Poštovani,
Pokazuje se da sam bio u pravu. Teheran.
Vaš,
Milorad Dodk.
Pokazuje se da sam bio u pravu. Teheran.
Vaš,
Milorad Dodk.
-
foton
- Posts: 887
- Joined: 05/07/2004 11:02
#3197 Re: Zahiragić opet jaše
Briga mene sta kaze McD, gore navedene a blago pogrdne izjave protiv Zahiragica takodjer nisu u redu, svako ima pravo na misao ili stav (i da ga promijeni). Kako neko rece, kriv je onaj ko usvoji ovakav dokument.Hakiz wrote:Poštovani,
Pokazuje se da sam bio u pravu. Teheran.
Vaš,
Milorad Dodk.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#3198 Re: Zahiragić opet jaše
Po svemu sudeci - prije ce se politicka desnica oformiti u Bosnjaka nego ljevica. A tipicno za svjetsku desnicu je izigravanje morala, etike, kodeksa,... pozivanje i na vjeru, puritanizam,... a sami desnicarski prvaci najperverzniji i najnemoralniji. Koliko cujem iz nekih komentara, navodno Harisova djevojka nije bas za primjer zenske cednosti jer voli pokazati i batak i razmak.Chisum wrote:A sta drugo postoji u glavama ovih SDA-ovih minder funjara, osim gorenavedenog...PeppermintSA wrote:Prijedlog je ideološke prirode. Apsolutno svako polje Zahiragićevog djelovanja za cilj ima islamizaciju UNSA. Prosto i jasno.
Ovaj narod ne pamti primitivniju i nepismeniju grupu ljudi okupljenu pod jednim imenom, "idejom", interesom, ili kojim vec kurcem, tako da sva suplja o toboznjoj brizi o estetici i kvaliteti akademskog okruzenja, ostaje samo to - suplja.
Nikakva islamizacija gospodo, islamizacija je nesto posve drugo i nesto malo moguce na ovoj geografskoj sirini. Ovo je pocetak politicke desnice u Bosnjaka.
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#3199 Re: Zahiragić opet jaše
Haris ima djevojku?
Koji klinac u slogi subotom bleji za zenskima kao da p.. nikad nije vidio (r)
Koji klinac u slogi subotom bleji za zenskima kao da p.. nikad nije vidio (r)
-
PeppermintSA
- Posts: 1933
- Joined: 05/08/2010 20:00
#3200 Re: Zahiragić opet jaše
Obavezno cuclajući Red Bullsheilak wrote:Haris ima djevojku?
Koji klinac u slogi subotom bleji za zenskima kao da p.. nikad nije vidio (r)
Što se tiče kuloarskih priča, čuo sam da je u srednjoj izbo nekog momka pa morao mijenjati škole. Možda rekla-kazala, a možda i nije.
