Zahiragić opet jaše

Post Reply
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#3176 Re: Zahiragić opet jaše

Post by foton »

sadie_forever wrote:Podrzavam ovo
Sasvim je dobro podrzavati ovo svojim primjerom i pridrzavanjem odredbi dokumenta. To je pravo osobe, bez obzira da li postoji ili ne postoji dokument i nevezano za sve ostalo. Ali nije realno ocekivati da ce se SVAKO rado pridrzavati odredbi predlozenog dokumenta. Ja nisam tetoviran i ne volim tetovaze i ne volim puno ni ljude koji se tetoviraju. Ali im ne mogu uzeti slobodu da se saraju. Onda ne bih imao argument kada bi meni neko rekao da ne smijem vise nositi prugaste carape.
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#3177 Re: Zahiragić opet jaše

Post by PeppermintSA »

foton wrote:
sadie_forever wrote:Podrzavam ovo
Sasvim je dobro podrzavati ovo svojim primjerom i pridrzavanjem odredbi dokumenta. To je pravo osobe, bez obzira da li postoji ili ne postoji dokument i nevezano za sve ostalo. Ali nije realno ocekivati da ce se SVAKO rado pridrzavati odredbi predlozenog dokumenta. Ja nisam tetoviran i ne volim tetovaze i ne volim puno ni ljude koji se tetoviraju. Ali im ne mogu uzeti slobodu da se saraju. Onda ne bih imao argument kada bi meni neko rekao da ne smijem vise nositi prugaste carape.
To je to.

Pri tom, ovakva bi odluka otvorila jedno vitalno pitanje: Ko ima pravo odlučivati šta je prihvatljivo, a šta ne? Da li to znači da sutra može načelnik opštine Novo Sarajevo, primjerice, zabraniti dekoltee u centru Safet Zajko? Da li ovakva odluka, u korelaciji sa prethodnim koje se bave vjerskim simbolima i obavezama zapravo šalje poruku koja glasi: ''vjera i čednost - good. Ateizam i ''blud'' - bad''?

I opet, problem je što je prijedlog ideološke prirode.

U suštini, pravilnici o odjevanju u razvijenom svijetu uglavnom imenuju ekstremne pojave kao ograničenja. Naprimjer, zabranjuju se stvari tipa klasična golotinja (toples, kupaći isl), zabranjuju se odjevni predmeti koji ističu mrziteljske poruke (rasističke, antisemitske itd.). Javne institucije na Zapadu ne njeguju javni moral upravo zato što je kategorija javnog morala dovedena do stadija subjektivnog poimanja.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#3178 Re: Zahiragić opet jaše

Post by ultima_palabra »

Ima dosta arbitrarnih stvari, tipa dubok dekolte, napadna šminka, tijesna odjeća... ko je taj koji će odlučivati šta je preduboko/prenapadno/pretijesno?

Ove neke jasne stvari tipa trenerka i šorc su ok.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3179 Re: Zahiragić opet jaše

Post by JThomas »

pa zahson i merim. čuj ko :mrgreen:
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#3180 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Chisum »

PeppermintSA wrote:Prijedlog je ideološke prirode. Apsolutno svako polje Zahiragićevog djelovanja za cilj ima islamizaciju UNSA. Prosto i jasno.
A sta drugo postoji u glavama ovih SDA-ovih minder funjara, osim gorenavedenog...

Ovaj narod ne pamti primitivniju i nepismeniju grupu ljudi okupljenu pod jednim imenom, "idejom", interesom, ili kojim vec kurcem, tako da sva suplja o toboznjoj brizi o estetici i kvaliteti akademskog okruzenja, ostaje samo to - suplja.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#3181 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kamberovica polje »

Vrijeđanje osjećaja drugih. :lol:
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#3182 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamberovica polje wrote:Vrijeđanje osjećaja drugih. :lol:
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
:thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3183 Re: Zahiragić opet jaše

Post by seln »

kamberovica polje wrote:Vrijeđanje osjećaja drugih. :lol:
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
Kad ga vidim, upitam se zasto muskarci ne bi nosili nikab.
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#3184 Re: Zahiragić opet jaše

Post by PeppermintSA »

kamberovica polje wrote:Vrijeđanje osjećaja drugih. :lol:
Ovo je jako fleksibilan pojam i u teoriji svi bi se mogli naći uvrijeđeni nečijom izgledom, evo npr siguran sam da većinu ljudi vrijeđa njegova volovska glava, mutavi teleći pogled i činjenica da tridesetogodišnjak predstavlja studente.
:lol: :lol: :thumbup:
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#3185 Re: Zahiragić opet jaše

Post by foton »

Koliko ja znam, javni univerziteti u SAD-u nemaju dress-code. Ne moramo pratiti Amerikance u svemu, ali oni dodju jos i malo konzervativniji od Evrope...

"Undergraduate students at most US colleges and universities can, and do, wear pajamas to class. The exceptions would be the very few with dress codes that require uniforms (such as military academies) or those with a strong religious affiliation.
...
Depending on the weather, the footwear could be anything from flip-flops to Uggs."
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#3186 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

foton wrote:
sadie_forever wrote:Podrzavam ovo
Sasvim je dobro podrzavati ovo svojim primjerom i pridrzavanjem odredbi dokumenta. To je pravo osobe, bez obzira da li postoji ili ne postoji dokument i nevezano za sve ostalo. Ali nije realno ocekivati da ce se SVAKO rado pridrzavati odredbi predlozenog dokumenta. Ja nisam tetoviran i ne volim tetovaze i ne volim puno ni ljude koji se tetoviraju. Ali im ne mogu uzeti slobodu da se saraju. Onda ne bih imao argument kada bi meni neko rekao da ne smijem vise nositi prugaste carape.
Upravo. Zamisli da mi zabrane da nosim korzet na predavanjima!?!
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#3187 Re: Zahiragić opet jaše

Post by foton »

Hakiz wrote:
Upravo. Zamisli da mi zabrane da nosim korzet na predavanjima!?!
Ako se ti osjecas sretno udobno i zadovoljno u korzetu i radije potrosis novac na knjigu, digitron ili stafelaj nego na pantole i kosulju, samo bi ti neki iskompleksirani bezlicni zutokljunac zamjerio.
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#3188 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

To je poenta.

Kada se usvoji taj kodeks, da muškarci počnu dolaziti u pristojnim haljinama, nedekoltiranim, štiklama ne previsokim itd, a žene recimo u odjeći građevinaca itd.

Neće se kršiti kodeks, sve pristojno.

Nigdje u kodeksu ne piše da muškarci ne smiju nositi žensku odjeću i obratno.

Soft protest.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3189 Re: Zahiragić opet jaše

Post by spreca »

Zahiragić opet jaše..........ma jase om moj curac :mrgreen:
User avatar
Altsa
Posts: 9257
Joined: 19/03/2004 18:31

#3190 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Altsa »

foton wrote:Koliko ja znam, javni univerziteti u SAD-u nemaju dress-code. Ne moramo pratiti Amerikance u svemu, ali oni dodju jos i malo konzervativniji od Evrope...

"Undergraduate students at most US colleges and universities can, and do, wear pajamas to class. The exceptions would be the very few with dress codes that require uniforms (such as military academies) or those with a strong religious affiliation.
...
Depending on the weather, the footwear could be anything from flip-flops to Uggs."
Da, ali ovaj kreten zahiragic ne prati amerikance vec zemlje golfskog zaljeva.
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#3191 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Samo, da budemo pošteni: Nije on kriv.

Krivi će biti oni koji njegov prijedlog usvoje. On može predlagati šta hoće, to je demokratsko pravo. Neka neko dugi predloži suprotan kodeks.

Oni koji usvajaju, koji imaju moć da prijedloge pretoče u pravila, oni će biti krivi.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3192 Re: Zahiragić opet jaše

Post by cyprus »

Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#3193 Re: Zahiragić opet jaše

Post by foton »

cyprus wrote:Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
A ko ima mini suknju da je skine.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#3194 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kakavdanakneiskustvu »

cyprus wrote:Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
ako tetoviraju alijino ima i sda ,sve im prolazi
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#3195 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kamberovica polje »

cyprus wrote:Šta je sa studentima koji su već tetovirani? Moraju se ispisat sa fakulteta?
Za sad nikab, i muškima i ženama, a u sljedećoj inačici pravilnika kamenovanje pred cijelim faksom.
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#3196 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Poštovani,

Pokazuje se da sam bio u pravu. Teheran.

Vaš,
Milorad Dodk.
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#3197 Re: Zahiragić opet jaše

Post by foton »

Hakiz wrote:Poštovani,

Pokazuje se da sam bio u pravu. Teheran.

Vaš,
Milorad Dodk.
Briga mene sta kaze McD, gore navedene a blago pogrdne izjave protiv Zahiragica takodjer nisu u redu, svako ima pravo na misao ili stav (i da ga promijeni). Kako neko rece, kriv je onaj ko usvoji ovakav dokument.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3198 Re: Zahiragić opet jaše

Post by hAZNADAR »

Chisum wrote:
PeppermintSA wrote:Prijedlog je ideološke prirode. Apsolutno svako polje Zahiragićevog djelovanja za cilj ima islamizaciju UNSA. Prosto i jasno.
A sta drugo postoji u glavama ovih SDA-ovih minder funjara, osim gorenavedenog...

Ovaj narod ne pamti primitivniju i nepismeniju grupu ljudi okupljenu pod jednim imenom, "idejom", interesom, ili kojim vec kurcem, tako da sva suplja o toboznjoj brizi o estetici i kvaliteti akademskog okruzenja, ostaje samo to - suplja.
Po svemu sudeci - prije ce se politicka desnica oformiti u Bosnjaka nego ljevica. A tipicno za svjetsku desnicu je izigravanje morala, etike, kodeksa,... pozivanje i na vjeru, puritanizam,... a sami desnicarski prvaci najperverzniji i najnemoralniji. Koliko cujem iz nekih komentara, navodno Harisova djevojka nije bas za primjer zenske cednosti jer voli pokazati i batak i razmak. :D

Nikakva islamizacija gospodo, islamizacija je nesto posve drugo i nesto malo moguce na ovoj geografskoj sirini. Ovo je pocetak politicke desnice u Bosnjaka.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3199 Re: Zahiragić opet jaše

Post by sheilak »

Haris ima djevojku?
Koji klinac u slogi subotom bleji za zenskima kao da p.. nikad nije vidio (r)
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#3200 Re: Zahiragić opet jaše

Post by PeppermintSA »

sheilak wrote:Haris ima djevojku?
Koji klinac u slogi subotom bleji za zenskima kao da p.. nikad nije vidio (r)
Obavezno cuclajući Red Bull :D

Što se tiče kuloarskih priča, čuo sam da je u srednjoj izbo nekog momka pa morao mijenjati škole. Možda rekla-kazala, a možda i nije.
Post Reply