Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3176 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Dobila policija prijavu obiteljskog nasilja, stižu na scenu zločina i javljaju se natrag u stanicu. "Alo centrala, evo imamo slučaj ubistva, žena zatukla muža oklagijom, napikla ga nožem jedno pe-šes puta i odrezala mu jaja jer je prešao blatnim cipelama preko poda kojeg je upravo oprala". "Sve jasno. Jeste ju uhapsili?" "A evo sad ćemo, samo da se pod osuši."

:D
Poruka kada uradim dekonsturkciju tog vica je poprilično primjenjiva :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3177 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

čuj psovanje iskazivanje moći, kakve sve retardizne ne'sh pročitat' danas :sad: :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3178 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Nikakvo iskazivanje moći. Samo nekulture. Doduše ima ih koji/e to rade nesvjesno i često budu uzrečice :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3179 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:Nikakvo iskazivanje moći. Samo nekulture. Doduše ima ih koji/e to rade nesvjesno i često budu uzrečice :D
Eee, nema nista bolje nego kad pricas pa ono spomenut bezobrazno nesta, psovka je toliko evoluirala da mijenja skoro sve jednu rijec, pa imas spolni organi, znaci mogu se koristit u bilo kojem kontekstu, cak da toliko odstupaju od pravog znacenja te rijeci da nije humano. Samo nije u redu pretjerivanje, znaci sve u nekim granicama normale, jedna psovka u pet sest recenica i dosta :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3180 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Nije stvar u psovanju, fokus je na oponašanju muškaraca. Prema vjerovanju modernih feministica, žena je moćna onoliko koliko sliči muškarcu - skrati frizuru, obuci se k'o muškarac, ponašaj se k'o muškarac, tek tad ćeš vrijediti nečemu, pokaži muškim gadovima da ti to znaš bolje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3181 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

S4mpion wrote:Nije stvar u psovanju, fokus je na oponašanju muškaraca. Prema vjerovanju modernih feministica, žena je moćna onoliko koliko sliči muškarcu - skrati frizuru, obuci se k'o muškarac, ponašaj se k'o muškarac, tek tad ćeš vrijediti nečemu, pokaži muškim gadovima da ti to znaš bolje.
Eee, pa ni hitler nije znao bolje, znaci ovaj novi val feminizma da prodje ljudi bi postali homogena cjelina, jos samo da se skonta nacin da zena ne mora trudnicit i biti neaktivna tijeh 9 mjeseci, samo andromeda bi bila granica :lol: :lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#3182 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

neki dan bliskoj ženskoj osobi ponudim se da pomognem ponijeti neke stvari,torbe i to,cijeli dan je na putu,umorna,kad ona,mogu i ja,cijeli dan ih nosim,ne kontam,iz najbolje namjere se ponudih da pomognem,hoce li tako reagovati i kad joj kazem da bi joj pomogao da iskopa kanal?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3183 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

kakavdanakneiskustvu wrote:neki dan bliskoj ženskoj osobi ponudim se da pomognem ponijeti neke stvari,torbe i to,cijeli dan je na putu,umorna,kad ona,mogu i ja,cijeli dan ih nosim,ne kontam,iz najbolje namjere se ponudih da pomognem,hoce li tako reagovati i kad joj kazem da bi joj pomogao da iskopa kanal?
Pricam sa tetkom i kaze da je trebala nedje ic i cekala taksi kad joj neki lik stade, ona mislila taksi i udje i kaze joj covjek da nije taksi ali ce je odvuc dje hoce i vratit i ona pristane (ne kontam sto al haj) i kasnije kad se sve to zgotovilo ovaj nju valjda pozvo da izadju a ona se naljutila. Eee, more bit da je to fazon, mozda misli da hoces nesta vise pa veli mogu ja i sama :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#3184 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

triconja wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:neki dan bliskoj ženskoj osobi ponudim se da pomognem ponijeti neke stvari,torbe i to,cijeli dan je na putu,umorna,kad ona,mogu i ja,cijeli dan ih nosim,ne kontam,iz najbolje namjere se ponudih da pomognem,hoce li tako reagovati i kad joj kazem da bi joj pomogao da iskopa kanal?
Pricam sa tetkom i kaze da je trebala nedje ic i cekala taksi kad joj neki lik stade, ona mislila taksi i udje i kaze joj covjek da nije taksi ali ce je odvuc dje hoce i vratit i ona pristane (ne kontam sto al haj) i kasnije kad se sve to zgotovilo ovaj nju valjda pozvo da izadju a ona se naljutila. Eee, more bit da je to fazon, mozda misli da hoces nesta vise pa veli mogu ja i sama :lol:

rodbina je u pitanju
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3185 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

kakavdanakneiskustvu wrote:
triconja wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:neki dan bliskoj ženskoj osobi ponudim se da pomognem ponijeti neke stvari,torbe i to,cijeli dan je na putu,umorna,kad ona,mogu i ja,cijeli dan ih nosim,ne kontam,iz najbolje namjere se ponudih da pomognem,hoce li tako reagovati i kad joj kazem da bi joj pomogao da iskopa kanal?
Pricam sa tetkom i kaze da je trebala nedje ic i cekala taksi kad joj neki lik stade, ona mislila taksi i udje i kaze joj covjek da nije taksi ali ce je odvuc dje hoce i vratit i ona pristane (ne kontam sto al haj) i kasnije kad se sve to zgotovilo ovaj nju valjda pozvo da izadju a ona se naljutila. Eee, more bit da je to fazon, mozda misli da hoces nesta vise pa veli mogu ja i sama :lol:

rodbina je u pitanju
Ma desi se nekad da se ljudi cudno ponasaju, tesko je to i objasnit. Nista se ne ljuti, ti si ponudio :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3186 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moonca »

Malo bezobrazno :mastakazes:
Charles Bukowski
"Feminizam postoji samo radi toga da bi se ružne žene integrirale u društvo.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3187 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

bukowski incel hehe
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3188 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Velkoski wrote:bukowski incel hehe
Bravo tebrex :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3189 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Danas idem i tri pokrivene prolaze poraj i veli ti jedna kae ako mu ne das 30 dana moze ic (dalje nisam cuo, jebiga kad hitam da sto prije kuci dodjem) :lol: :lol: :lol: .

Sta kaete na oto?
infiny
Posts: 325
Joined: 06/04/2018 16:18

#3190 Re: Danasnji "feminizam"

Post by infiny »

Kaemo da nista ne kontamo k'o ni ti samo jer si pohitio i lisio nas detaljnijeg mahalanja :repetirana:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3191 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

moonca wrote:Malo bezobrazno :mastakazes:
Charles Bukowski
"Feminizam postoji samo radi toga da bi se ružne žene integrirale u društvo.
Integrirale na koji način?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3192 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Nikakvo iskazivanje moći. Samo nekulture. Doduše ima ih koji/e to rade nesvjesno i često budu uzrečice :D
Psovanje je zabavno :mrgreen:
Lingvistički.
Na primjer:
not fucking likely i not FUCKING likely su dvije skroz različite stvari :mrgreen:

Psovanje je u suštini lingvistička aktivnost :mrgreen: manifestira se tako da jake emocije koje nas u tom trenutku obuzmu izražavamo koristeći „zabranjene“/tabu riječi, stoga su emocije izražene na ovaj način „jače“ i "iskrenije".
Ono proizvodi katarzu, također se koristi za uspostavljanje kredibilnosti, intenziteta poruke i ubjedljivosti govornika. Ponekad se psuje u zatvorenoj grupi da bi se pojačao osjećaj zajedništva. Psovanjem se iskazuje i agresija, kreira humoristična atmosfera ili pak nanosi bol drugoj osobi.
Psovanje nije samo „psovanje“, čak postoji i klasifikacija u odnosu na riječi koje se koriste u psovkama, te razini „svijesti“ koja je aktivna prilikom prakticiranja ove lingvističke aktivnosti.
Također, neke studije (ne ulazeći u kvalitet istih) navode da je psovanje poželjno što se tiče mentalnog zdravlja – ventil.

S druge strane, muškarci svoj maskulinitet djelomično potvrđuju i psovkama. Skoro nam je prirodno kada zamislimo grupu muškaraca, prijateljski raspoloženih, kako sjede i srču pivu, te opsuju ili koriste određene fraze koje se mogu okarakterisati kao vulgarne – također korištenje psovki kod muškaraca, a ako pogledaš kroz prizmu gore navedenih svrha psovanja je također djelomično prihvatljivo jer na primjer agresivnost se veže uz maskulinitet (psihička (često brkana sa prodornošću) i fizička). Muškarci koji psuju su iskreni, direktni.

For fuck's sake, woman!

Onda imaš žene i sve prateće uloge i karakteristike (možemo ih nazvati femino-normativima) koje žene trebaju da zadovolje da bi bile smatrane ženama. Naravno, standardi ženstvenosti se mijenjaju, ali neke stvari su u većoj ili manjoj meri uvijek prisutne. Jedna od njih je i samokontrola – žena koja otvoreno iskaže svoje emocije i mišljenje je HISTERIČNA, HORMONALNA, treba da se smiri… Žena koja je nervozna i živčana je seksualno nezadovoljna. Žena koja prva prilazi muškarcu i otvoreno daje do znanja da postoji potencijal romantične i/ili seksualne veze je agresivna / „laka (dok se muškarac sa istim ponašanjem posmatra kao neko ko ispoljava prirodno ponašanje, društveno prihvatljivo). Žena koja koja odluči da nema djecu iz nekog razloga – loša osoba (muškarac koji se odluči na to se posmatra kao neko ko se žrtvovao za veće dobro, karijeru, nije našao srodnu dušu et cetera. Žena koja odluči da se vrati na posao poslije 6 mjeseci – loša majka (muškarac je (mada je ovo samo moguće u nekim zemljama – da muškarci uzmu odsustvo sa posla zbog prinove u porodici) hranitelj i izdržavatelj). Žena koja ne zna da kuha….Žena koja ostavi svoga muža, dijete….nastavi niz.

Žena koja nije sređena (ne govorim okupana, uredna, počešljana kao neki standard higijene ) na način koji se uklapa u trenutni (a opet vječno prisutni) normativ sređene žene je manje vrijedna i u očima muškaraca, a i žena, ergo društva. Dlake na nogama, dlake na rukama, dlake na nožnim prstima, obrve, trepavice, boja anusa, dlakavost anusa nokti, kosa, pete, brkovi, dekolte, podbradak, dužina suknje, uskoća hlaća, oblik grudnjaka, širina majice, slaganje boje torbice sa cipelama, štikle, ravan stomak, uzak struk, parfem, miris spolnog organa, izgled spolnog organa….. to su samo neki od parametara koji se koriste za ocjenjivanje da li žena pripada svome spolu i rodu na zadovoljavajući način.

Drugi set kriterija je način na koji hoda, način na koji sjedi, diše, poseže za stvarima, drži se u društvu, ton glasa, jačina glasa, položaj ruku, da li pije pivu uz flaše ili čaše, da li koristi escajg….

I na sve ovo dodajmo normativ jezika.

Ako često koristi ja – egoistična i egocentrična. Muškarac – samosvjestan, siguran u sebe.
Ako često koristi hoću, zahtijevam, tražim,želim – agresivna. Muškarac – dominantan, zna šta želi.
Ako često koristi ne želim, ne dozvoljavam, odbijam, ne slažem se – neposlušna, drska, bezobrazna. Muškarac – slično kao i gore, zna šta želi, siguran u ispravnost svoje odluke versus ponuđene opcije.

Od žena se očekuje blagost i suzdržanost, kako u ponašanju, tako i u jeziku koji koriste.
Korištenje psovki od strane žene je agresivno, „neženstveno“, nesubmisivno, nasilno na način da oskvrnjuje željeni andro-normativni (da ne kažem patrijarhalni) model djevice, žene, majke, nježnog bića kojem je potreban dominantni, zaštitnički model muškarca, skrbnika, oca, muža, ljubavnika.
Korištenje psovki čak i u situacijama gdje su emocije nekontrolisane, gdje je prisutan stres, gdje je to korištenje posmatrano kao društveno prihvatljivo, je neprihvatljivo za žene jer i sama emocionalna stanja žena se ne posmatraju na isti način kao kod muškaraca.
I muškarci imaju hormone. Zašto nikada se muškarcima ne kaže: Smiri malo hormone, kada su „pretjerano“ emocionalni u određenoj situaciji?
Psovanje kod žena je donekle prihvatljivo u zatvorenom, bliskom krugu pripadnica istog spola u svrhu kreiranja humoristične atmosfere, potenciranja bliskosti, i skoro svih gore navedenih scenarija. Ali problem nastaje kada se takvo izražavanje, a u sličnim situacijama, prenese u miješano društvo ili pak šire društvo. Odjednom se javlja osjećaj uvrijeđenosti.

Iz nekog razloga se i muškarci i žene osjećaju ugroženim od strane individue ženskog spola koja se izražava na taj način. Žene su sablažnjene jer ista iskače iz normativa kojem i same pripadaju, te na neki način osjećaju stid i prezir jer individua ne želi da ostane u percipiranoj zajednici povezanoj osjećajem lažnog zajedništva na osnovu spola, dok muškarci se osjećaju ugroženi na način da su izloženi jednoj vrsti ponašanja na koje nisu navikli, te su usvojili da je dozvoljeno samo „dječacima“.

Žena koja psuje je ljuta. Društvo ne voli ljute žene.
Često se mogu naći članci sa naslovom Zašto žene psuju?, a rijetko članci koji se bave psovanjem i muškarcima.

Jedan od razloga što neka žena svjesno i namjerno koristi psovke je taj osjećaj moći da stubokom promjeni trenutnu omjer snaga u datom trenutku.
Kada neko opsuje, pogotovo tokom rasprave, skreće pažnju na sebe i svoje emocije i/ili razliku u mišljenju. Kada žena opsuje, odjednom se drugačije percipira ona kao govornik, osoba, njeno mišljenje i stav. Odjednom je dobila pažnju koju nije mogla da dobije prilikom „normalnog“ diskursa bez obzira na vlastitu elokvenciju, iskustvo, poziciju…izražava emocije na način koji nije prihvatljiv – sirovo, direktno, iskreno…
Neke žene će psovke koristiti namjerno u cilju rušenja tabua i stereotipa, u cilju šokiranja samo radi šokiranja okoline, da skrenu pažnju na sebe da bi ih se saslušalo…
Neke se jednostavno koristiti psovke jer to situacija zahtijeva – većinski muško društvo sa usvojenim poželjnim modelima ženskog ponašanja, stres, trauma, emocije (bijes, ljutnja, ljubav…), doskočica, momenat iskrenosti…

Psovanje je zdravo u određenoj mjeri. Lingvistički, psovke mogu biti pravi dragulji.
Naravno govorim o umjerenom psovanju, ne o onom „konjušarskom“, prizemnom, gdje rečenica nikada ne dođe do svog kraja od silne količine psovki umetnutih kao zareza i veznika.



Znam da je post pravo dugačak, ali pokušala sam da se dotaknem i psiholingvistike i lingvistike i „feminizma….stoga sve što imam da kažem je:

Jebiga :mrgreen:

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B8F0313
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3193 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

KARLEUŠA BRUTALNO ODGOVORILA DODIKU: "Nemoj da ti "pjevaljka" je*e mater dzukačku..."

:mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3194 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

arzuhal wrote:KARLEUŠA BRUTALNO ODGOVORILA DODIKU: "Nemoj da ti "pjevaljka" je*e mater dzukačku..."

:mrgreen:
Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3195 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Nikakvo iskazivanje moći. Samo nekulture. Doduše ima ih koji/e to rade nesvjesno i često budu uzrečice :D
Znam da je post pravo dugačak, ali pokušala sam da se dotaknem i psiholingvistike i lingvistike i „feminizma….stoga sve što imam da kažem je:

Jebiga :mrgreen:

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B8F0313
Mah... mogu oni hiljade studija napraviti. Za mene to nikad neće biti odraz moći sa bilo kojeg gledišta. Iskazivanje moći je kad tim osobama kažeš da ne psuju ili da ti to smeta i da sa time odmah prestanu.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3196 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

http://www.nedjelja.ba/hr/iz-zivota/raz ... vrste/5075

Što otrovnom propagandom koju već desetljećima vodimo protiv njih činimo našim dječacima i muškarcima?
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3197 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Black swan wrote:http://www.nedjelja.ba/hr/iz-zivota/raz ... vrste/5075

Što otrovnom propagandom koju već desetljećima vodimo protiv njih činimo našim dječacima i muškarcima?
odavno nista moronskije nisam procitala :shock:

hajmo zaliti muski rod zbog negativnih posljedica patrijarhata
wow
dakle, wow
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3198 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Feminizam je potreban, ali sve manje u razvijenim zemljama. Problem je što se radi upravo suprotno - gura se kroz sve moguće tamo gdje već i postoji velika doza poštovanja prema ženskom rodu, gdje žene uživaju u mnogim pravima uz podršku muškaraca - za razliku od mnogih zemalja Azije i Afrike gdje žene skoro pa da i nemaju prava.

Sa idiotskim nazor feminizmom i political corectnessom kao rezultat toga su mi sjebali jedno 3-4 serije koje sam gledao i prestao gledati zbog toga. Ista stvar i sa rasizmom i crncima.
Last edited by MarlboroGold on 10/05/2018 09:21, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3199 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

Majke, ohrabrite svoje sinove, dopustite im da budu muškarci, ne gazite njihovu muškost koja se tek razvija! Učinit ćete uslugu time ne samo njima, nego i samima sebi, a još više njihovim budućim ženama i djeci.

Učiteljice, ohrabrite ih! Ne mrštite se na njih i ne kažnjavajte ih za njihovo dječačko ponašanje. I ne tretirajte ih, za miloga Boga, kao defektne djevojčice.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3200 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Black swan wrote:Majke, ohrabrite svoje sinove, dopustite im da budu muškarci, ne gazite njihovu muškost koja se tek razvija! Učinit ćete uslugu time ne samo njima, nego i samima sebi, a još više njihovim budućim ženama i djeci.

Učiteljice, ohrabrite ih! Ne mrštite se na njih i ne kažnjavajte ih za njihovo dječačko ponašanje. I ne tretirajte ih, za miloga Boga, kao defektne djevojčice.
a sta znaci biti muskarac? po cijim parametrima?

ja svog sina ucim da postuje sva ljudska bica i da se nikakvog posla ne stidi, da zna uraditi sve sto mu treba da bi se mogao brinuti prvo sam o sebi, pa onda i biti koristan clan zajednice koju bira i u kojoj zivi.
Post Reply