fcbhre67346 wrote:HAARP je odradio svoje još samo zemljotres da sahrani bosansku paščad pod zemlju i problem riješenAlfons Kauders wrote:...i u slucaju pada meteora od 10,000,000 tona, oticemo svi u tri picke materine ko dinosauriscorpioo78 wrote:U slucaju pucanja brane u Modracu,, voda ce se razliti i otici prema Gracanici, dole, grad Lukavac ce biti potopljen ali ne cijeli... Okolna brda Bistarac, Dolozaj su sigurna mjesta !!
brana je ok, ne plasite narod
ljudi smo, nismo novinari![]()
![]()
Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- Antifriz+
- Posts: 215
- Joined: 23/08/2012 14:52
#3176 Re: Poplave u cijeloj BiH
Last edited by Antifriz+ on 16/05/2014 18:42, edited 1 time in total.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3177 Re: Poplave u cijeloj BiH
da - cak i vise od 3.4, jer je prije poplave bio ispod 200m nivo... al se za dan napunilo... milioni kubika su u pitanju i ima da pici dok ne padne ispod 200Zeljo_do_groba wrote:Kad skontas, nivo se digao 3,4 m, a duzina ovog jezera je oko 4,5 km... skontaj koja je to masa i kolicina vode jbte... ali ljudi shvatite daje brana sigurna, postoje instrumenti koji bi zabiljezili i najmanji pomak od 1 milionitod dijela metra i tako upozorili narod... nema sanse da brana pukne, nivo opada...
- snaga_znanja
- Posts: 3385
- Joined: 05/10/2009 22:03
#3178 Re: Poplave u cijeloj BiH
Sta je najbolje od hrane odnjeti?
- vivax
- Posts: 1004
- Joined: 04/07/2011 20:07
#3179 Re: Poplave u cijeloj BiH
Al' ne mogu da vjerujem koji idiot moras biti da pored svih ovih muka i jada, napises clanak kako je neka brana pred granicom pucanja. Samo da bi koji klik ili lajk zaradio na nekom ofucanom portalu.
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#3180 Re: Poplave u cijeloj BiH
snaga_znanja wrote:Sta je najbolje od hrane odnjeti?
Konzerve
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#3181 Re: Poplave u cijeloj BiH
Zato kad plaćaš račun ...........Arsene Wenger wrote:DOK SE U BIH DEŠAVA PRAVA KATAKLIZMA, NA PEDERALNOJ TELEVIZIJI PUŠTAJU PARTIZANSKE FILMOVE UMJESTO DA IZVJEŠTAVAJU I SLUŽE GRAĐANIMA KOJI IM PLAĆAJU PRETPLATU! JEBEM IM MAJKU I POMAJKU!
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#3182 Re: Poplave u cijeloj BiH
U zenici,na crkvickom brdu se dovlace ljudi I djeca iz maglaja. Helikopterima,nasim, sforovim I hrvatskim. a onda kad se vracaju po jos ljudi, voze hranu I vodu onima koje nece evakuisat. Tako da narod I gore vozi odjecu,hranu..
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#3183 Re: Poplave u cijeloj BiH
Mani se gluposti na ozbiljnoj temi.Antifriz+ wrote:fcbhre67346 wrote:HAARP je odradio svoje još samo zemljotres da sahrani bosansku paščad pod zemlju i problem riješen![]()
![]()
![]()
- snaga_znanja
- Posts: 3385
- Joined: 05/10/2009 22:03
#3184 Re: Poplave u cijeloj BiH
Hvala..shibonja wrote:snaga_znanja wrote:Sta je najbolje od hrane odnjeti?
Konzerve
A za bebe sta ide od hrane jer nemam sa tim iskustva?
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#3185 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ja mogu samo reći da sam ponosan na nas. Ovakvo zajedništvo unatoč manjku organizacije i uz nesposbnu vlast je zadivljujuće.tataćusak wrote:jbo mater odrastao sam čovjek ali deseti put danas su mi oči pune suza. Šta da radimo, žao mi je ljudi ......... sjedim za kompom ko debil.....gledam Vučića poziva ljude.....angažuje ministre.....napravio čovjek pravi krizni štab. Kod nas....jad i čemer, nigdje ništa. RTS radi ljudski posao, ne profesionalni, već ljudski.
Naši ljudi, prepušteni sami sebi![]()
![]()
![]()
,
Samo da se angažovala mehanizacija sa auto puta mogli smo odbraniti jedan grad...Mi čekamo da prođe samo od sebe....
Evo i mi studenti iz BiH u Zagrebu ovih dana pravimo humanitarnu akciju.
Last edited by kamberovica polje on 16/05/2014 18:32, edited 2 times in total.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#3186 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ma i to je lakse podnijeti i preventivno osigurati od klizista. hajd znaj kad ce se brdo ispod tebe pokrenuti u Bosni.skafiskafsnjak wrote:u Hercegovini pozarihAZNADAR wrote:Covjek vise nije pametan gdje praviti kucu u Bosni - pa i ako bude pomoci ljudima koji su izgubili sve - gdje im dati plac i ako ima sredstava za gradnju? Ako je u dolini - plavi, ako je na brdu - klizi. Sudeci po fotografijama klizista - nije samo sjeca drveca razlog - jasno se vide odroni zemlje sa drvecima.
Znaci klimatske promjene su toliko velike da ne mozes vise preventivno graditi po Bosni.
osim mozda po Herceegovini - kamena brda ne idu nikuda.
Hercegovina ispada opet najsigurnija za zivot.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3187 Re: Poplave u cijeloj BiH
bućfcbhre67346 wrote:evo odmah zovi +1 212 325 2000Alfons Kauders wrote:
moooostaaaarac nas iz kooomsine straaaanke
kod vas ne plavi...al ima vazda neretva...
![]()
nazovem te kad budem u prolazu
-
Johnny_x
- Posts: 1401
- Joined: 23/10/2010 16:21
#3188 Re: Poplave u cijeloj BiH
Dole kad pocne goriti sve izgori tako da ni to nije sigurno.hAZNADAR wrote:Covjek vise nije pametan gdje praviti kucu u Bosni - pa i ako bude pomoci ljudima koji su izgubili sve - gdje im dati plac i ako ima sredstava za gradnju? Ako je u dolini - plavi, ako je na brdu - klizi. Sudeci po fotografijama klizista - nije samo sjeca drveca razlog - jasno se vide odroni zemlje sa drvecima.
Znaci klimatske promjene su toliko velike da ne mozes vise preventivno graditi po Bosni.
osim mozda po Herceegovini - kamena brda ne idu nikuda.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#3189 Re: Poplave u cijeloj BiH
Konzerve,vodu I hemijusnaga_znanja wrote:Sta je najbolje od hrane odnjeti?
-
moke33-sa
- Posts: 120
- Joined: 23/06/2013 21:14
#3190 Re: Poplave u cijeloj BiH
snaga_znanja wrote:Sta je najbolje od hrane odnjeti?
Druze sta god da odneses dobro ce doci narodu ali ako vec pitas sta je najbolje onda su najbolje konzerve i neka hrana koja moze duze stojati jer ipak u djelovima koji su pod vodom nema struje pa tako da roba lako kvarljiva nema gdje da se cuva.
svaka cast svima koji i pomisle da pomognu a kamo li pomognu ovom napacenom narodu i molio bih ako iko zna koja to prodavnica ili pojedinci prodaju litar vode po 5km neka navede imena istih.hvala i pozz
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3192 Re: Poplave u cijeloj BiH
Kad su bili požari čekali smo da padne kiša a opreme nigdje za gašenje nije bilo kaže Lijan uzeli smo 2011 50 čamaca i od tad prođoše tri godine i niko nije više ni vesla kupio. A bilo je para da se ne lažemo u onom periodu kad je Tihić (ne Suljo) bio direktor CZ govrilo se o nekih 35 miliona maraka koje samo leže na računima CZ, sad nema ni marke a ništa od opreme nije nabavljeno.tataćusak wrote:jbo mater odrastao sam čovjek ali deseti put danas su mi oči pune suza. Šta da radimo, žao mi je ljudi ......... sjedim za kompom ko debil.....gledam Vučića poziva ljude.....angažuje ministre.....napravio čovjek pravi krizni štab. Kod nas....jad i čemer, nigdje ništa. RTS radi ljudski posao, ne profesionalni, već ljudski.
Naši ljudi, prepušteni sami sebi![]()
![]()
![]()
,
Samo da se angažovala mehanizacija sa auto puta mogli smo odbraniti jedan grad...Mi čekamo da prođe samo od sebe....
Gdje je lova? Nema! Pojela maca.
- Anestezija
- Posts: 22549
- Joined: 29/01/2010 04:59
- Location: Sjever
#3193 Re: Poplave u cijeloj BiH
U Lukavcu opet kisa pocinje..
- Butmiran
- Posts: 9171
- Joined: 28/01/2013 22:06
#3194 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ja sam one hapice nosio.snaga_znanja wrote:Hvala..shibonja wrote:snaga_znanja wrote:Sta je najbolje od hrane odnjeti?
Konzerve
A za bebe sta ide od hrane jer nemam sa tim iskustva?
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#3195 Re: Poplave u cijeloj BiH
Murat Sabanovic wrote:
tuga
- Rijeka_snova
- Posts: 1269
- Joined: 26/07/2011 01:12
#3196 Re: Poplave u cijeloj BiH
snaga_znanja wrote:Hvala..shibonja wrote:snaga_znanja wrote:Sta je najbolje od hrane odnjeti?
Konzerve
A za bebe sta ide od hrane jer nemam sa tim iskustva?
Voda, deke, gumene cizme - to sam sada cula na rtvze da traze najvise, pa vjetrovatno je tako i u drugim mjestima. Za bebe vjerovatno neke hip hapice, ovo pretpostavljam, nemam iskustva
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#3197 Re: Poplave u cijeloj BiH
Sanski Most
voda i dalje raste,kisa ne prestaje,grad poplavljen,struje nema,voda nije za pice,jedan utopljenik vec
voda i dalje raste,kisa ne prestaje,grad poplavljen,struje nema,voda nije za pice,jedan utopljenik vec
-
Teufik
- Posts: 4890
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#3198 Re: Poplave u cijeloj BiH
Eto oni ne znaju gdje ce se izlitiscorpioo78 wrote:ja pisem za slucaj da narod nezna, jer u slucaju katastrofe nije im receno gdje da bjeze ,, vec samo da bjeze!!!!!!!!!!!!!!!!!
jbt ovdje ni dobronamjeran nemozes bit, uvijek dodje neki filozof pa pametuje![]()
Ohani sa prepadanjem
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#3199 Re: Poplave u cijeloj BiH
U dijaspori pocelo prikupljanje pomoci koja ce se slati paketima. Problem je samo sto ljudi neznaju sta poslati pa cesto pakuju gluposti koje im ne trebaju ili polovnu tehnicku robu.
Posto se lijekovi i hrana ne mogu slati - ima li ko spisak osnovnih potrepstina. Cebad, cizme, skolski pribor, baterije,...
Posto se lijekovi i hrana ne mogu slati - ima li ko spisak osnovnih potrepstina. Cebad, cizme, skolski pribor, baterije,...
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
