Ma moze i to, zamijeni nakon 8-10 tisuca predjenih i nece biti problema.Raigor Stonehoof wrote:Da se vratim na pricu od prije par strana, za C4 1.6 HDi 80kW mi serviser preporucio i nasuo Total quartz 9000 5w40, dok sam ovdje dobijao savjete za Ineo 5w30posto se u ulja razumijem ko mara u kriv kurac
samo se mogu nadat da i ovo nije lose
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3176 Re: Citroen All About
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3177 Re: Citroen All About
zamijenicu i prije, i na prethodnim autima sam uvijek na 5-6k km mijenjao. Hvala 
Jos se navikavam na auto, i na one silne displeje
nedostaju mi analogni obrtomjer i brzinomjer ali eto, valjda se naviknem brzo. Udoban je strasno 
Jos se navikavam na auto, i na one silne displeje
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#3178 Re: Citroen All About
Raigor Stonehoof wrote:zamijenicu i prije, i na prethodnim autima sam uvijek na 5-6k km mijenjao. Hvala
Jos se navikavam na auto, i na one silne displejenedostaju mi analogni obrtomjer i brzinomjer ali eto, valjda se naviknem brzo. Udoban je strasno
Zbog cega tako rano?
Dovoljno je 10k, dok za ulja gradacije 5w-40 nije problem ni 15k.
(ja sam mjenjao na 13k 5w-30 i kvalitet ulja je bio 67%, jos kod mene cesce radi dpf regeneraciju, da je uklonjen dpf i blokiran erg sigurno bi islo bez problema i 20k).
Fabricki servisni interval je kod mene 30k s 5w-30
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#3179 Re: Citroen All About
Mozda covjek vozi 5-6k godisnje, pa taman pozeli jednom godisnje, najbolje u proljece, osvjeziti filtere, da ne udise smog i ljeti u autu, pa odradi i ulje usput da se ne zeza kasnije.
Imam ja kolegu, 7 godina auto a presao 22k, i upravo radi istu stvar, svake godine kompletan mali servis
Imam ja kolegu, 7 godina auto a presao 22k, i upravo radi istu stvar, svake godine kompletan mali servis
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3180 Re: Citroen All About
Kako znate ovaj kvalitet ulja u procentima nakon mijenjanja?
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#3181 Re: Citroen All About
Meni rekose na 5w40 godina dana ili 10.000
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3182 Re: Citroen All About
Predjem oko 10k godisnje, uglavnom gradska voznja. Sta znam, nije neki trosak dva puta godisnje to odradit, a motor ce u svakom slucaju lakse disat.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3183 Re: Citroen All About
Pa i nije neki trosak, zamjena ulja i uljnog filtera se moze uraditi za nekih 60-70 KM za 1.6 hdi, ali mislim da nema nikskve stete po motor da se uradi zamjena na 10 tisuca ili jednom godisnje.Raigor Stonehoof wrote:Predjem oko 10k godisnje, uglavnom gradska voznja. Sta znam, nije neki trosak dva puta godisnje to odradit, a motor ce u svakom slucaju lakse disat.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3184 Re: Citroen All About
Pustite ba covjeka da mijenja kad hoce
, navodno po onim oil selectorima u euro5 idu 0w30 , 5w30 , 5w40 , 10w40 
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3185 Re: Citroen All About
Nego kako uraditi regeneraciju FAP filtera? Nadjoh ovo u uputstvu:
In order to regenerate the filter, you are advised to drive as soon as possible, when the traffic conditions permit, at a speed of 60 km/h (around 40 mph) or more for at least 5 minutes.
Nekako mi djeluje premalo, prekratko.
In order to regenerate the filter, you are advised to drive as soon as possible, when the traffic conditions permit, at a speed of 60 km/h (around 40 mph) or more for at least 5 minutes.
Nekako mi djeluje premalo, prekratko.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3186 Re: Citroen All About
Ne djeluje , to je tako kod hdi , samo ga u 3cu i vozi tako 10min da budes siguran .Raigor Stonehoof wrote:Nego kako uraditi regeneraciju FAP filtera? Nadjoh ovo u uputstvu:
In order to regenerate the filter, you are advised to drive as soon as possible, when the traffic conditions permit, at a speed of 60 km/h (around 40 mph) or more for at least 5 minutes.
Nekako mi djeluje premalo, prekratko.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#3187 Re: Citroen All About
Hahah, znao sam majke mi.
Nece nista biti, samo sljedeci put nek bude Ineo. I 15 k je sasvim normalno da se to ulje drzi u motoru. Haj pare nastranu ali ne kontam odakle vam vrijeme i zivci da idete na 6-7 hiljada na zamjenu ulja. 
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#3188 Re: Citroen All About
If it's worth doing, it's worth overdoing.ado-šampion wrote:Hahah, znao sam majke mi.Nece nista biti, samo sljedeci put nek bude Ineo. I 15 k je sasvim normalno da se to ulje drzi u motoru. Haj pare nastranu ali ne kontam odakle vam vrijeme i zivci da idete na 6-7 hiljada na zamjenu ulja.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3190 Re: Citroen All About
Spolja mi se baš i ne sviđa pretjerano, ali unutra je perverzija.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3191 Re: Citroen All About
Ne svidja mi se onaj tablet unutra preglomazan i male tipkice ispod i predaleko uzduz rasporedjenje u jednoj liniji. Vani mi ono sa onim ukrasnim svjetlima naprijed bezveze. Ostali dojam jako dobar. Dobro uradjen auto. Najbolji dojam ostavlja ona instrumemt tabla.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3192 Re: Citroen All About
Ostace samo potencijalni. Mislim da je trziste prezasiceno ovim tzv. premium suv vozilima, tesko je tu nametnuti se pored svaba, land rovera, jaguara, lexusa i njihovih alternativa iz konfekcije.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3193 Re: Citroen All About
To stoji. Ne razumijem zbog cega ulagati ogromna sredstva u ovaj novi auto ds7 u segmentu gdje tesko mogu da se probiju iako PSA grupacija pokusava to sa Peugeot vozilima zadnjih godina, a u segmentu gdje dosta bolje stoje nema na vidiku novog C5, pa ni novog C4, gdje mogu bolje proci. Valjda bi trebali imati neku strategiju razvoja a ne eksperimentisat za ds serijom koja im bas i ne donosi sto su ocekivali.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3194 Re: Citroen All About
Sve je to lijepo sto vi pricate ali oni su pod patronatom pezoa , tako da sva prica o nekom specijalnom razvoju pada u vodu 
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3195 Re: Citroen All About
Meni bolji 3008 od ovog DS7 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3196 Re: Citroen All About
Kakva je izolacija kabine kod C5/P508 ?
Kakvi su na losoj gradskoj cesti, da li se unutra cuje zveckanje iz ovjesa ? Pogotovo zadnje klupe. Neko ko ima dobrog iskustva.
Kakvi su na volanu, jeli volan osjetljiv ili je prelagan i bez povratnih informacija sa tockova ?
Kakvi su na losoj gradskoj cesti, da li se unutra cuje zveckanje iz ovjesa ? Pogotovo zadnje klupe. Neko ko ima dobrog iskustva.
Kakvi su na volanu, jeli volan osjetljiv ili je prelagan i bez povratnih informacija sa tockova ?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3197 Re: Citroen All About
Nisu ista klasa, kako cijenom tako i dimenzijama. Slažem se s tobom, 3008 je prijatniji i mom oku. Trenutno najljepsi SUV bar meni.mali_milojica wrote:Meni bolji 3008 od ovog DS7
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3198 Re: Citroen All About
Odlicna , nivo E klase , ako je to neki nivocondy wrote:Kakva je izolacija kabine kod C5/P508 ?
Kakvi su na losoj gradskoj cesti, da li se unutra cuje zveckanje iz ovjesa ? Pogotovo zadnje klupe. Neko ko ima dobrog iskustva.
Kakvi su na volanu, jeli volan osjetljiv ili je prelagan i bez povratnih informacija sa tockova ?
ne cuje , vozili me nazad
ne znam
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3199 Re: Citroen All About
Jasno, tnxamar1994 wrote:Odlicna , nivo E klase , ako je to neki nivocondy wrote:Kakva je izolacija kabine kod C5/P508 ?
Kakvi su na losoj gradskoj cesti, da li se unutra cuje zveckanje iz ovjesa ? Pogotovo zadnje klupe. Neko ko ima dobrog iskustva.
Kakvi su na volanu, jeli volan osjetljiv ili je prelagan i bez povratnih informacija sa tockova ?
ne cuje , vozili me nazad
ne znam
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3200 Re: Citroen All About
Jel ovo klasa sa 5008?konektovan wrote:Nisu ista klasa, kako cijenom tako i dimenzijama. Slažem se s tobom, 3008 je prijatniji i mom oku. Trenutno najljepsi SUV bar meni.mali_milojica wrote:Meni bolji 3008 od ovog DS7
Nema veze,opet bi 3008 najprije. Mlogo mi se dopada
