Better Man wrote:Velimir Grgic je bio novinar Hrvatskog muzickog magazina Nomad u kojem osim muzike se moglo citati i o filmovima, knjigama itd. Nomad vec skoro 7 godina ne postoji. Bila je u Nomadu rubrika gdje su recenzirani muzicki albumi, da vidite kako je Velimir Grgic znao popljuvati odredjene muzicke velicine i ne samo on vec i drugi novinari Nomada. Imam osjecaj da je on malo iskompleksirana licnost i da se pravi previse pametan, kao da on jedini zna sta valja, a sta ne. Mozete izdati genijalan muzicki album, ali ako vas Velimir Grgic ne simpatise, popljuvati ce vam album.
pa valjda se, ako ni odakle drugo, iz nomada moglo naučiti da je doživljaj umjetnosti subjektivan. tako ako se njemu nešto ne sviđa ne znači da se meni ne smije sviđati, a još manje da sam debil.
ono što on gleda i sluša meni uglavnom nije napeto, ali je čovjek prije deset godina pisao o azijskom filmu za šta mu treba skinuti kapu. teško da danas ima boljeg pop-kulturnog allroundera u novinarstvu od njega.