Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
P!nk
Posts: 42
Joined: 20/07/2010 23:15

#3176 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by P!nk »

Cyber-harambashica wrote:My sister´s keeper je shit
Procitala sam knjigu i do pre 10 min, pred kraj bila i odusevljena filmom
Medutim, kraj je skroz drugaciji, napravili ga u Hollywood-stilu
bas sam se razocarala
Nisam citala knjigu, a da jesam, mozda bih dijelila isto misljenje... no, ovako mi je stvarno dobar :)
Triple_XXX wrote: ...the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.

Naravno da je spomenuo. Recimo dzemmo dana 14/09/2009 u 13:39
Google je čudo. A i V for Vendetta.
Nisam vidjela, duboko se ispricavam :D
User avatar
SeleneY
Posts: 97
Joined: 19/12/2009 15:51
Location: Sarajevo

#3177 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by SeleneY »

Image

Image

Image

Image
P!nk
Posts: 42
Joined: 20/07/2010 23:15

#3178 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by P!nk »

SeleneY wrote:Image

:thumbup:
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3179 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

xDenisx wrote:
ne znam ni ja sad šta da mislim i kontam, je li on Teddy ili je Andrew
Andrew
Teddy.

edit: I da, ocjena - Shutter Island 7/10.


Solomon Kane 6/10
Synecdoche, New York 8.5/10
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3180 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

gledo ponovno inception. koji je ono tonbe! sad sam
sve skonto. svaka, ama bas svaka rijec i slika
na svojem mjestu. nevjerojatno nesto!!!nemojte ga propustiti
pogledati na velikom platnu.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3181 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Truba »

ok je mada mi nije nesto posebno
mozda na drugo gledanje sve bolje izgleda
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#3182 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Cyber-harambashica »

Equilibrium je mocan film. Odlican izbor.

Inace, svi filmovi tursko-nemackog rezisera fatih Akin

http://www.youtube.com/watch?v=MsgACaSb ... re=related SOUL KITCHEN

http://www.youtube.com/watch?v=OoEskub6VdY Head on

itd

Im Juli
Kebab connection
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#3184 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by King_Kenny »

Tri majmuna - odličan film. Ipak, bolji mi je Ceylanov "Dalek".

Sinoć u sportskoj dvorani koja glumi da je kino (s neudobnim stolicama) gledao odličnog Kapalanoglua: "Med"

Image
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#3185 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by callmethebreeeze »

King_Eric wrote:Tri majmuna - odličan film. Ipak, bolji mi je Ceylanov "Dalek".

Sinoć u sportskoj dvorani koja glumi da je kino (s neudobnim stolicama) gledao odličnog Kapalanoglua: "Med"

Image
uzak je dobar :) turci su mocni, zaista. jedva cekam da vidim taj med. ima li kakvih recenzija tanovicevog filma?
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#3186 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by King_Kenny »

Nisam vidio nijednu.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#3187 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by zomri »

ima od grgića na tportalu:

http://www.tportal.hr/showtime/film/789 ... SFF-a.html

nahvalio je film, a on ne bi džaba ;) jedan od rijetkih kojim vjerujem
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3188 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Truba »

on ne cijeni svoje čitatelje i naziva ih debilima ako ne misle kao on
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3189 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

Jesil ga to kritikovao? :skoljka:
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#3190 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Better Man »

Velimir Grgic je bio novinar Hrvatskog muzickog magazina Nomad u kojem osim muzike se moglo citati i o filmovima, knjigama itd. Nomad vec skoro 7 godina ne postoji. Bila je u Nomadu rubrika gdje su recenzirani muzicki albumi, da vidite kako je Velimir Grgic znao popljuvati odredjene muzicke velicine i ne samo on vec i drugi novinari Nomada. Imam osjecaj da je on malo iskompleksirana licnost i da se pravi previse pametan, kao da on jedini zna sta valja, a sta ne. Mozete izdati genijalan muzicki album, ali ako vas Velimir Grgic ne simpatise, popljuvati ce vam album.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3191 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Truba »

ma dobar je on samo nekad zastrani
jest vrh novinarstva medjutim ne mos s ljudima kao sa stokom
i sve sto on gleda i prati to je Ok ostali su debili

poklapa nam se filmski ukus ali oni neki totalno nepoznat i nebitan film proglase najboljim te godine
samo zato sto su u udinama vidjeli i razgovarali s tim i tim reziserom
a taj film ne dobije dvd distribuciju sljedecih 5 godina :roll: :roll: :roll: :roll:
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#3192

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 12/04/2015 11:39, edited 1 time in total.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#3193 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by zomri »

Better Man wrote:Velimir Grgic je bio novinar Hrvatskog muzickog magazina Nomad u kojem osim muzike se moglo citati i o filmovima, knjigama itd. Nomad vec skoro 7 godina ne postoji. Bila je u Nomadu rubrika gdje su recenzirani muzicki albumi, da vidite kako je Velimir Grgic znao popljuvati odredjene muzicke velicine i ne samo on vec i drugi novinari Nomada. Imam osjecaj da je on malo iskompleksirana licnost i da se pravi previse pametan, kao da on jedini zna sta valja, a sta ne. Mozete izdati genijalan muzicki album, ali ako vas Velimir Grgic ne simpatise, popljuvati ce vam album.
pa valjda se, ako ni odakle drugo, iz nomada moglo naučiti da je doživljaj umjetnosti subjektivan. tako ako se njemu nešto ne sviđa ne znači da se meni ne smije sviđati, a još manje da sam debil.

ono što on gleda i sluša meni uglavnom nije napeto, ali je čovjek prije deset godina pisao o azijskom filmu za šta mu treba skinuti kapu. teško da danas ima boljeg pop-kulturnog allroundera u novinarstvu od njega.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3194 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

zomri wrote:
Better Man wrote:Velimir Grgic je bio novinar Hrvatskog muzickog magazina Nomad u kojem osim muzike se moglo citati i o filmovima, knjigama itd. Nomad vec skoro 7 godina ne postoji. Bila je u Nomadu rubrika gdje su recenzirani muzicki albumi, da vidite kako je Velimir Grgic znao popljuvati odredjene muzicke velicine i ne samo on vec i drugi novinari Nomada. Imam osjecaj da je on malo iskompleksirana licnost i da se pravi previse pametan, kao da on jedini zna sta valja, a sta ne. Mozete izdati genijalan muzicki album, ali ako vas Velimir Grgic ne simpatise, popljuvati ce vam album.
pa valjda se, ako ni odakle drugo, iz nomada moglo naučiti da je doživljaj umjetnosti subjektivan. tako ako se njemu nešto ne sviđa ne znači da se meni ne smije sviđati, a još manje da sam debil.

ono što on gleda i sluša meni uglavnom nije napeto, ali je čovjek prije deset godina pisao o azijskom filmu za šta mu treba skinuti kapu. teško da danas ima boljeg pop-kulturnog allroundera u novinarstvu od njega.
+

kad ti neko preko net-a kaze da si bilde je
bitno isto koliko i cinjenica da si
draufno tihomira tek kad si razgulio s kafe s rajom. :D
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3195 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

Ukoliko zanemario ofirnu propagandu i niz nelogičnosti, Book of Eli se i može pogledati. Ima dosta akcije, i Milu Kunis <3.


edit: Jesam li jedini kojem se CLash of titans svidio? :mrgreen:
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3196 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Obuca9 »

elSaik wrote:
xDenisx wrote:
ne znam ni ja sad šta da mislim i kontam, je li on Teddy ili je Andrew
Andrew
Teddy.

edit: I da, ocjena - Shutter Island 7/10.
Andrew :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3197 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by pirmin »

elSaik wrote:Ukoliko zanemario ofirnu propagandu i niz nelogičnosti, Book of Eli se i može pogledati. Ima dosta akcije, i Milu Kunis <3.
Propaganda kao da je radjena u milosevicevim odajama :thumbup: :D ali mi se film ipak dojmio.
Dobro, ja tu nisam objektivan jer je ovo tematika koja me najvise fascinira.

I da...Zombieland je odlicna zajebancija od filma. :thumbup:
User avatar
Kona__
Posts: 667
Joined: 10/07/2006 13:55

#3198 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Kona__ »

dzemmo wrote:
callmethebreeeze wrote:
King_Eric wrote:Tri majmuna - odličan film. Ipak, bolji mi je Ceylanov "Dalek".

Sinoć u sportskoj dvorani koja glumi da je kino (s neudobnim stolicama) gledao odličnog Kapalanoglua: "Med"
uzak je dobar :) turci su mocni, zaista. jedva cekam da vidim taj med. ima li kakvih recenzija tanovicevog filma?
pogledaj Jaje i Mlijeko prije Meda.. tako sam ja sa Ceylanom uradio :) Uzak, Ikimler ve Uc Maymun :thumbup:
Usput da nema koji od vas linkove za Uzak? :)
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3199 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

'Ajmo raja, da čujem, koja 2 od ovih da gledam sutra... :|
Image


====================


@Kona_... evo ga...

File(s):
Uzak.avi (800 MB)

Source: DVDRip
Runtime: 105 minutes
Language: Turkish
Subtitles: English Hard-coded

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/149160849/svartvakt_0346094_warezbb.part01.rar 
http://rapidshare.com/files/149181865/svartvakt_0346094_warezbb.part02.rar 
http://rapidshare.com/files/149193766/svartvakt_0346094_warezbb.part03.rar 
http://rapidshare.com/files/149204988/svartvakt_0346094_warezbb.part04.rar 
http://rapidshare.com/files/149214627/svartvakt_0346094_warezbb.part05.rar 
http://rapidshare.com/files/149223658/svartvakt_0346094_warezbb.part06.rar 
http://rapidshare.com/files/149232069/svartvakt_0346094_warezbb.part07.rar 
http://rapidshare.com/files/149239737/svartvakt_0346094_warezbb.part08.rar
User avatar
Triple_XXX
Posts: 396
Joined: 14/11/2009 20:57

#3200 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Triple_XXX »

How to train your dragon, naravno. Lagan a nije plitak. Idealna kombinacija za ljeto.
Post Reply