Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3151 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara »

vee-jay wrote:
nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:
nije bio mandat vec pola... a u poredjenju s onim koji su dosli poslije, bili su prilicno dobri... mada je sdp 2000 imao nesto vise pametnih i sposobnih ljudi od ovog sdp-a... :D staljinove cistke su odradile svoje... :D
:evil:
covjek se bas pozeli starih svadja na ovom forumu :mrgreen:
I nekih umornih prvoboraca... :sad:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3152 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

I ja sam pozeljela Tita i Goli otok, pikal se to? :D
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#3153 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

Evo dobre ekonomsko politicke vijesti BIH,regiona i sire,......
Sarajevo Business Forum: Na najveći skup do sada

Potvrđen je također dolazak predsjednika Islamske trgovačko-industrijske komore Sheikha Saleha Kamela, velikog investitora i vlasnika Al Baraka Grupacije, koja važi za jednu od najvećih banaka regiona Zaljeva. Sheikh Saleh Kamel jedan je od 200 najbogatijih ljudi svijeta prema Forbesovoj listi.
15.03.2011. u 14:24


Pripreme za Sarajevo Business Forum 2011. teku po planu i dolazak su već najavile velike ekonomske i vladine delegacije.

Premijer Turske Rejep Tayyip Erdogan i ministar vanjskih poslova Turske Ahmet Davutoglu među prvim su potvrdili svoj dolazak na SBF, saopćeno je iz Bosna Bank Internationala. Unija turskih privrednih komora (TOBB) također će biti prisutna na forumu, a predstavljat će je predsjednik Rifat Hisarciklioglu, koji je ujedno i potpredsjednik EuroChambersa, Udruženja privrednih komora Evrope.

Iz Kuvajta je najavljen dolazak vicepremijera i ministra vanjskih poslova Muhammada Al-Sabaha. U ime vlade SAD-a svoje prisustvo na SBF-u potvrdila je Lorraine Hariton, specijalna izaslanica State Departmenta, kao i John P. Donough, sekretar Države Maryland. Iz regiona svoje prisustvo potvrdio je premijer Republike Srbije Mirko Cvetković, a očekuje se potvrdni odgovor o prisustvu predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića. Također se očekuje potvrda o učešću Erica Bessona, ministra industrije Republike Francuske.

Ambasador BiH u Tokiju Drago Matić organizatore je obavijestio da će SBF-u prisustvovati ugledna delegacija Japana s Yashuhirom Isakom, zamjenikom šefa Ministarstva vanjskih poslova Japana, na čelu, a iz oblasti biznisa SBF-u će prisustvovati vodeće ličnosti japanskog poslovnog giganta Mitsui, koji se bavi investicijama u pronalaženje i iskopavanje željezne rude i minerala, kao i finalnom proizvodnjom predmeta od željeza te ima svoju automobilsku industriju, luke i aerodrome, hemijsku industriju, industriju hrane, informacionih tehnologija i finansija.

Premijer malezijske države Malaka dato Ali Rustam najavio je svoj i dolazak još 28 investitora iz Malezije. Potvrđen je također dolazak predsjednika Islamske trgovačko-industrijske komore Sheikha Saleha Kamela, velikog investitora i vlasnika Al Baraka Grupacije, koja važi za jednu od najvećih banaka regiona Zaljeva. Sheikh Saleh Kamel jedan je od 200 najbogatijih ljudi svijeta prema Forbesovoj listi.

Pored Kamela, dolazak na SBF potvrdili su i čelni ljudi Saudijskog fonda za razvoj i državno-poslovna delegacija iz kineske provincije Ninxia u kojoj će biti vodeći investitori, predstavnici investicionih odsjeka te provincije, kao i predstavnici tamošnjih banaka i drugih finansijskih institucija. Ovo je prvi put da na jedan poslovni događaj u BiH dolazi delegacija iz Narodne Republike Kine u ovom sastavu.

Dolazak su potvrdili i čelni ljudi banaka Huanghea i Shizishana, šef Privredne komore Jordana, šef Privredne komore Katara Mohammed Bin Johar Al-Mohammed te predstavnik velikog Malezijskog fonda Khazanah Nasional.

Uime Organizacije islamske konferencije (OIC) forumu će prisustvovati njen generalni sekretar Ekmeldin Ihsanoglu. Očekuje se i prisustvo zamjenika premijera Kuvajta i tamošnjeg ministra vanjskih poslova Sheikha Muhammada Al-Sabaha.

I predsjednik Fonda Finance House iz Abu Dabija Muhammad Al Qubaisi također je potvrdio dolazak, dok će iz Velike Britanije konferenciji prisustvovati Mohammad Abdul Haq, uime Rozette Merhant Bank.
:thumbup:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3154 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Bosnolog wrote:Evo dobre ekonomsko politicke vijesti BIH,regiona i sire,......
Sarajevo Business Forum: Na najveći skup do sada

Potvrđen je također dolazak predsjednika Islamske trgovačko-industrijske komore Sheikha Saleha Kamela, velikog investitora i vlasnika Al Baraka Grupacije, koja važi za jednu od najvećih banaka regiona Zaljeva. Sheikh Saleh Kamel jedan je od 200 najbogatijih ljudi svijeta prema Forbesovoj listi.
15.03.2011. u 14:24


Pripreme za Sarajevo Business Forum 2011. teku po planu i dolazak su već najavile velike ekonomske i vladine delegacije.

Premijer Turske Rejep Tayyip Erdogan i ministar vanjskih poslova Turske Ahmet Davutoglu među prvim su potvrdili svoj dolazak na SBF, saopćeno je iz Bosna Bank Internationala. Unija turskih privrednih komora (TOBB) također će biti prisutna na forumu, a predstavljat će je predsjednik Rifat Hisarciklioglu, koji je ujedno i potpredsjednik EuroChambersa, Udruženja privrednih komora Evrope.

Iz Kuvajta je najavljen dolazak vicepremijera i ministra vanjskih poslova Muhammada Al-Sabaha. U ime vlade SAD-a svoje prisustvo na SBF-u potvrdila je Lorraine Hariton, specijalna izaslanica State Departmenta, kao i John P. Donough, sekretar Države Maryland. Iz regiona svoje prisustvo potvrdio je premijer Republike Srbije Mirko Cvetković, a očekuje se potvrdni odgovor o prisustvu predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića. Također se očekuje potvrda o učešću Erica Bessona, ministra industrije Republike Francuske.

Ambasador BiH u Tokiju Drago Matić organizatore je obavijestio da će SBF-u prisustvovati ugledna delegacija Japana s Yashuhirom Isakom, zamjenikom šefa Ministarstva vanjskih poslova Japana, na čelu, a iz oblasti biznisa SBF-u će prisustvovati vodeće ličnosti japanskog poslovnog giganta Mitsui, koji se bavi investicijama u pronalaženje i iskopavanje željezne rude i minerala, kao i finalnom proizvodnjom predmeta od željeza te ima svoju automobilsku industriju, luke i aerodrome, hemijsku industriju, industriju hrane, informacionih tehnologija i finansija.

Premijer malezijske države Malaka dato Ali Rustam najavio je svoj i dolazak još 28 investitora iz Malezije. Potvrđen je također dolazak predsjednika Islamske trgovačko-industrijske komore Sheikha Saleha Kamela, velikog investitora i vlasnika Al Baraka Grupacije, koja važi za jednu od najvećih banaka regiona Zaljeva. Sheikh Saleh Kamel jedan je od 200 najbogatijih ljudi svijeta prema Forbesovoj listi.

Pored Kamela, dolazak na SBF potvrdili su i čelni ljudi Saudijskog fonda za razvoj i državno-poslovna delegacija iz kineske provincije Ninxia u kojoj će biti vodeći investitori, predstavnici investicionih odsjeka te provincije, kao i predstavnici tamošnjih banaka i drugih finansijskih institucija. Ovo je prvi put da na jedan poslovni događaj u BiH dolazi delegacija iz Narodne Republike Kine u ovom sastavu.

Dolazak su potvrdili i čelni ljudi banaka Huanghea i Shizishana, šef Privredne komore Jordana, šef Privredne komore Katara Mohammed Bin Johar Al-Mohammed te predstavnik velikog Malezijskog fonda Khazanah Nasional.

Uime Organizacije islamske konferencije (OIC) forumu će prisustvovati njen generalni sekretar Ekmeldin Ihsanoglu. Očekuje se i prisustvo zamjenika premijera Kuvajta i tamošnjeg ministra vanjskih poslova Sheikha Muhammada Al-Sabaha.

I predsjednik Fonda Finance House iz Abu Dabija Muhammad Al Qubaisi također je potvrdio dolazak, dok će iz Velike Britanije konferenciji prisustvovati Mohammad Abdul Haq, uime Rozette Merhant Bank.
:thumbup:
pa bio je i prosle godine...

a sto se tice finansijskih rezultata... mislim da je vise love zaradio sa-x forum od ovog business foruma...
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#3155 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1mustra »

hercegovac_pravi wrote:Dokle god "platformisti" dobiju makar jedno mjesto u vlasti iz "hrvatske kvote", to je ogromna pobjeda platformista. Time se oduzima "isključivo pravo" HDZ-u da predstavlja sve Hrvate. Ako bi se ovakav politički presedan dogodio, sve ostalo bi stiglo samo do sebe bez nekakvog dodatnog napora.
Znaci ogromna pobjeda je sto daju 4 mjesta bosnjackoj nacionalnoj stranci (SDA) u zamjenu za uzimanje jednog mjesta hrvatskoj (HDZ-ovi)? I onda neko kaze da SDP nije bosnjacka stranka. :lol:
munchkin33
Posts: 124
Joined: 08/03/2011 17:44

#3156 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by munchkin33 »

Alfons Kauders wrote:
test01 wrote:bio je i sdp na vlasti jedan mandat. jesu li oni mnogo dobrog napravili?
nije bio mandat vec pola... a u poredjenju s onim koji su dosli poslije, bili su prilicno dobri... mada je sdp 2000 imao nesto vise pametnih i sposobnih ljudi od ovog sdp-a... :D staljinove cistke su odradile svoje... :D

jesu vala, dadose pc-ju posebnu izbornu jedinicu, pa bi sad dok im jos nije "prop'o mandat", po istom principu mogli "zavrsiti" i ovo
Nedavni sastanci lidera hrvatskih političkih stranaka u BiH s njemačkom kancelarkom, Angelom Merkel, daju nadu Hrvatima u BiH da bi napokon mogli postati konstitutivan narod u punom smislu te riječi.

Naime, iz Berlina su procurile vijesti da je u razgovorima predstavnika političkih stranaka s njemačkom kancelarkom, Angelom Merkel, inicirana stara priča o uspostavljanju treće izborne jedinice, a sve sa ciljem ravnopravnosti Hrvata u Bosni i Herceg
..................................................................................................... :run:
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3157 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

1mustra wrote:
hercegovac_pravi wrote:Dokle god "platformisti" dobiju makar jedno mjesto u vlasti iz "hrvatske kvote", to je ogromna pobjeda platformista. Time se oduzima "isključivo pravo" HDZ-u da predstavlja sve Hrvate. Ako bi se ovakav politički presedan dogodio, sve ostalo bi stiglo samo do sebe bez nekakvog dodatnog napora.
Znaci ogromna pobjeda je sto daju 4 mjesta bosnjackoj nacionalnoj stranci (SDA) u zamjenu za uzimanje jednog mjesta hrvatskoj (HDZ-ovi)? I onda neko kaze da SDP nije bosnjacka stranka. :lol:
Zavisi sa koje strane posmatras problem. Ako npr. uzmes broj ministara koje SDA i HDZ imaju u sadasnjoj vladi i da SDP nema niti jednog ministra onda ces vidjeti da je SDP uzeo mjesta ne samo AdeZEu nego i SDA :mrgreen:
Znaci bitan je ugao posmatranja :lol:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#3158 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

1mustra wrote:
hercegovac_pravi wrote:Dokle god "platformisti" dobiju makar jedno mjesto u vlasti iz "hrvatske kvote", to je ogromna pobjeda platformista. Time se oduzima "isključivo pravo" HDZ-u da predstavlja sve Hrvate. Ako bi se ovakav politički presedan dogodio, sve ostalo bi stiglo samo do sebe bez nekakvog dodatnog napora.
Znaci ogromna pobjeda je sto daju 4 mjesta bosnjackoj nacionalnoj stranci (SDA) u zamjenu za uzimanje jednog mjesta hrvatskoj (HDZ-ovi)? I onda neko kaze da SDP nije bosnjacka stranka. :lol:
Ministarske funkcije bi se onda trebale dijeliti shodno procentu zastuplejnosti naroda u pederaciji kao i na drzavnom nivou,To bi bila jos nepovoljnija podjela za plackovice iz KRADE-ZE-a,.......Kada insistiraju na raspodjeli po zasupljenosti naroda treba ga odraditi do kraja a i SDP ima pored Bosnjaka takode Srba i Hrvata stoga imaju apsolutno pravo na te pozicije,......tako da tvoji napadi i blovi u peponama mogu preci u dugotrajne porodajne muke..???? :mrgreen:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#3159 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

Alfons Kauders wrote:
pa bio je i prosle godine...

a sto se tice finansijskih rezultata... mislim da je vise love zaradio sa-x forum od ovog business foruma...
Taman nista da ne ugovore obrnut ce se dobra lova od dolaska gostiju,njihovog smjestaja,potrosene klope,uplacenog prostora za reklamu svojih firmi a sve sto se uspije izlobirati da uloze u neke projekte u BiH ili ako neke od BH kompanija pogode neki od poslova van BiH je uspjeh,pa tako i Sax-moze racunati na dio koristi od ovog dogadaja, ako nista vecu posjecenost forumasa vezano za taj dogadaj,mada nece ostati samo na tome,..... :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3160 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Sastanak stranačkih lidera završio bez dogovora

Stranački lideri nakon sastanka koji je završio bez dogovora nisu mogli sa sigurnošću tvrditi da će razgovori sutra biti nastavljeni.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3161 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Sastanak lidera SDA, SDPBiH, HDZBiH i HDZ 1990, koji je počeo oko 16 sati u OHR-u, neuspješno je završen nešto iza 21 sat.

Stranački lideri nakon sastanka koji je završio bez dogovora nisu mogli sa sigurnošću tvrditi da će razgovori sutra biti nastavljeni.
uh uh uh, bas sam iznenadjen... :D
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3162 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Ama stani Zlaja pobogu, ja se samo zajebavo...
Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Postao/la hercegovac_pravi dana 15/03/2011 18:16
Isto tako mi je pun urac SDP i kooperativnosti (čitaj dodvoravanja) MZ-u koji ih guzi ima deset godina. E nekad diplomatija radi tako što se zasuču rukavi a "politički predstavnik" onako neobrijan i zasukanih rukava lupi šakom od sto i da listu sa pet solucija od kojih suprotna strana može izabrati samo jednu. Onda im daš 24 sata da naprave izbor koji im najbolje odgovra. Ako im kojim slučajem ne odgovra niti jedna od 5 ponuđenih solucija, onda im ti napraviš izbor i tako skratiš njihove muke. Jednostavne solucije su uvjek najbolje i najefikasnije solucije.
Na Lagumdžijino šakom od stol odgovoreno: Bilo je i mocnijih od tebe, Zlatko, pa ih se Hrvati nisu bojali
Zgrada OHR-a u kojoj su u tijeku pregovori
Pregovori lidera SDP-a i SDA Zlatka Lagumdžije i Sulejmana Tihica s liderima dva HDZ-a Draganom Covicem i Božo Ljubicem završeni su veceras nešto. iza 21 sat bez dogovora.
Na upit novinara hoce li pregovori biti nastavljeni predsjednik "Devedestke Božo Ljubic odgovorio je: Nastavljeni ili ne nastavljeni trgovine hrvatskim interesima neece biti.
Inace kako saznajemo od sugovornika pregovora narocito bahato i drsko ponašao se lider SDP-a Zlatko Lagumdžija koji je ustrajavao na tome da je SDP i hrvatska stranka i dda im treba pripasti jedno ministarsko mjesto u hrvatkvoj kvoti, a u jednom momentu ljutito je lupio šakom od stol.- Zlatko, bilo je i mocnijih od tebe, pa ih se Hrvati nisu obajali, odgovorio je Lagumdžiji jedan od hrvatskih pregovaraca.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3163 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

1mustra wrote:
hercegovac_pravi wrote:Dokle god "platformisti" dobiju makar jedno mjesto u vlasti iz "hrvatske kvote", to je ogromna pobjeda platformista. Time se oduzima "isključivo pravo" HDZ-u da predstavlja sve Hrvate. Ako bi se ovakav politički presedan dogodio, sve ostalo bi stiglo samo do sebe bez nekakvog dodatnog napora.
Znaci ogromna pobjeda je sto daju 4 mjesta bosnjackoj nacionalnoj stranci (SDA) u zamjenu za uzimanje jednog mjesta hrvatskoj (HDZ-ovi)? I onda neko kaze da SDP nije bosnjacka stranka. :lol:
Nije, ogromna pobjeda je oduzimanje isključivog prava HDZ-u da predstavlja sve Hrvate, pravo koje HDZ želi "sampripisati". Takvo pravo SDA-u (da predstavlja sve Bošnjake) je već davno oduzeto.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3164 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

hercegovac_pravi wrote:Ama stani Zlaja pobogu, ja se samo zajebavo...
Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Postao/la hercegovac_pravi dana 15/03/2011 18:16
Isto tako mi je pun urac SDP i kooperativnosti (čitaj dodvoravanja) MZ-u koji ih guzi ima deset godina. E nekad diplomatija radi tako što se zasuču rukavi a "politički predstavnik" onako neobrijan i zasukanih rukava lupi šakom od sto i da listu sa pet solucija od kojih suprotna strana može izabrati samo jednu. Onda im daš 24 sata da naprave izbor koji im najbolje odgovra. Ako im kojim slučajem ne odgovra niti jedna od 5 ponuđenih solucija, onda im ti napraviš izbor i tako skratiš njihove muke. Jednostavne solucije su uvjek najbolje i najefikasnije solucije.
Na Lagumdžijino šakom od stol odgovoreno: Bilo je i mocnijih od tebe, Zlatko, pa ih se Hrvati nisu bojali
Zgrada OHR-a u kojoj su u tijeku pregovori
Pregovori lidera SDP-a i SDA Zlatka Lagumdžije i Sulejmana Tihica s liderima dva HDZ-a Draganom Covicem i Božo Ljubicem završeni su veceras nešto. iza 21 sat bez dogovora.
Na upit novinara hoce li pregovori biti nastavljeni predsjednik "Devedestke Božo Ljubic odgovorio je: Nastavljeni ili ne nastavljeni trgovine hrvatskim interesima neece biti.
Inace kako saznajemo od sugovornika pregovora narocito bahato i drsko ponašao se lider SDP-a Zlatko Lagumdžija koji je ustrajavao na tome da je SDP i hrvatska stranka i dda im treba pripasti jedno ministarsko mjesto u hrvatkvoj kvoti, a u jednom momentu ljutito je lupio šakom od stol.- Zlatko, bilo je i mocnijih od tebe, pa ih se Hrvati nisu obajali, odgovorio je Lagumdžiji jedan od hrvatskih pregovaraca.
Pa Zlatko, kakav si ti komunjara pobogu...

Ne lupa se sakom od sto...

:D Vec cipelom :D
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3165 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Alfons Kauders wrote:
Sastanak lidera SDA, SDPBiH, HDZBiH i HDZ 1990, koji je počeo oko 16 sati u OHR-u, neuspješno je završen nešto iza 21 sat.

Stranački lideri nakon sastanka koji je završio bez dogovora nisu mogli sa sigurnošću tvrditi da će razgovori sutra biti nastavljeni.
uh uh uh, bas sam iznenadjen... :D
Hajde bola....mogu uvjek biti "konstruktivna" opozicija..ha ja
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3166 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

hercegovac_pravi wrote:Ama stani Zlaja pobogu, ja se samo zajebavo...
Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Postao/la hercegovac_pravi dana 15/03/2011 18:16
Isto tako mi je pun urac SDP i kooperativnosti (čitaj dodvoravanja) MZ-u koji ih guzi ima deset godina. E nekad diplomatija radi tako što se zasuču rukavi a "politički predstavnik" onako neobrijan i zasukanih rukava lupi šakom od sto i da listu sa pet solucija od kojih suprotna strana može izabrati samo jednu. Onda im daš 24 sata da naprave izbor koji im najbolje odgovra. Ako im kojim slučajem ne odgovra niti jedna od 5 ponuđenih solucija, onda im ti napraviš izbor i tako skratiš njihove muke. Jednostavne solucije su uvjek najbolje i najefikasnije solucije.
Na Lagumdžijino šakom od stol odgovoreno: Bilo je i mocnijih od tebe, Zlatko, pa ih se Hrvati nisu bojali
Zgrada OHR-a u kojoj su u tijeku pregovori
Pregovori lidera SDP-a i SDA Zlatka Lagumdžije i Sulejmana Tihica s liderima dva HDZ-a Draganom Covicem i Božo Ljubicem završeni su veceras nešto. iza 21 sat bez dogovora.
Na upit novinara hoce li pregovori biti nastavljeni predsjednik "Devedestke Božo Ljubic odgovorio je: Nastavljeni ili ne nastavljeni trgovine hrvatskim interesima neece biti.
Inace kako saznajemo od sugovornika pregovora narocito bahato i drsko ponašao se lider SDP-a Zlatko Lagumdžija koji je ustrajavao na tome da je SDP i hrvatska stranka i dda im treba pripasti jedno ministarsko mjesto u hrvatkvoj kvoti, a u jednom momentu ljutito je lupio šakom od stol.- Zlatko, bilo je i mocnijih od tebe, pa ih se Hrvati nisu obajali, odgovorio je Lagumdžiji jedan od hrvatskih pregovaraca.
:lol: :lol:
covjeka si na belaj navratio
odakle je ovaj bahati tekst?
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3167 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Alfons Kauders wrote:
hercegovac_pravi wrote:Ama stani Zlaja pobogu, ja se samo zajebavo...
Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Postao/la hercegovac_pravi dana 15/03/2011 18:16
Isto tako mi je pun urac SDP i kooperativnosti (čitaj dodvoravanja) MZ-u koji ih guzi ima deset godina. E nekad diplomatija radi tako što se zasuču rukavi a "politički predstavnik" onako neobrijan i zasukanih rukava lupi šakom od sto i da listu sa pet solucija od kojih suprotna strana može izabrati samo jednu. Onda im daš 24 sata da naprave izbor koji im najbolje odgovra. Ako im kojim slučajem ne odgovra niti jedna od 5 ponuđenih solucija, onda im ti napraviš izbor i tako skratiš njihove muke. Jednostavne solucije su uvjek najbolje i najefikasnije solucije.
Na Lagumdžijino šakom od stol odgovoreno: Bilo je i mocnijih od tebe, Zlatko, pa ih se Hrvati nisu bojali
Zgrada OHR-a u kojoj su u tijeku pregovori
Pregovori lidera SDP-a i SDA Zlatka Lagumdžije i Sulejmana Tihica s liderima dva HDZ-a Draganom Covicem i Božo Ljubicem završeni su veceras nešto. iza 21 sat bez dogovora.
Na upit novinara hoce li pregovori biti nastavljeni predsjednik "Devedestke Božo Ljubic odgovorio je: Nastavljeni ili ne nastavljeni trgovine hrvatskim interesima neece biti.
Inace kako saznajemo od sugovornika pregovora narocito bahato i drsko ponašao se lider SDP-a Zlatko Lagumdžija koji je ustrajavao na tome da je SDP i hrvatska stranka i dda im treba pripasti jedno ministarsko mjesto u hrvatkvoj kvoti, a u jednom momentu ljutito je lupio šakom od stol.- Zlatko, bilo je i mocnijih od tebe, pa ih se Hrvati nisu obajali, odgovorio je Lagumdžiji jedan od hrvatskih pregovaraca.
Pa Zlatko, kakav si ti komunjara pobogu...

Ne lupa se sakom od sto...

:D Vec cipelom :D
A bogami meščini da je "komunjara" haman ko i ja...u dvije deke.. :mrgreen:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3168 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

plain vanilla wrote:
hercegovac_pravi wrote:Ama stani Zlaja pobogu, ja se samo zajebavo...
Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Postao/la hercegovac_pravi dana 15/03/2011 18:16
Isto tako mi je pun urac SDP i kooperativnosti (čitaj dodvoravanja) MZ-u koji ih guzi ima deset godina. E nekad diplomatija radi tako što se zasuču rukavi a "politički predstavnik" onako neobrijan i zasukanih rukava lupi šakom od sto i da listu sa pet solucija od kojih suprotna strana može izabrati samo jednu. Onda im daš 24 sata da naprave izbor koji im najbolje odgovra. Ako im kojim slučajem ne odgovra niti jedna od 5 ponuđenih solucija, onda im ti napraviš izbor i tako skratiš njihove muke. Jednostavne solucije su uvjek najbolje i najefikasnije solucije.
Na Lagumdžijino šakom od stol odgovoreno: Bilo je i mocnijih od tebe, Zlatko, pa ih se Hrvati nisu bojali
Zgrada OHR-a u kojoj su u tijeku pregovori
Pregovori lidera SDP-a i SDA Zlatka Lagumdžije i Sulejmana Tihica s liderima dva HDZ-a Draganom Covicem i Božo Ljubicem završeni su veceras nešto. iza 21 sat bez dogovora.
Na upit novinara hoce li pregovori biti nastavljeni predsjednik "Devedestke Božo Ljubic odgovorio je: Nastavljeni ili ne nastavljeni trgovine hrvatskim interesima neece biti.
Inace kako saznajemo od sugovornika pregovora narocito bahato i drsko ponašao se lider SDP-a Zlatko Lagumdžija koji je ustrajavao na tome da je SDP i hrvatska stranka i dda im treba pripasti jedno ministarsko mjesto u hrvatkvoj kvoti, a u jednom momentu ljutito je lupio šakom od stol.- Zlatko, bilo je i mocnijih od tebe, pa ih se Hrvati nisu obajali, odgovorio je Lagumdžiji jedan od hrvatskih pregovaraca.
:lol: :lol:
covjeka si na belaj navratio
odakle je ovaj bahati tekst?
Ma ko je konto da će "blento" poslušat? :shock:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3169 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

hercegovac_pravi wrote: Nije, ogromna pobjeda je oduzimanje isključivog prava HDZ-u da predstavlja sve Hrvate, pravo koje HDZ želi "sampripisati". Takvo pravo SDA-u (da predstavlja sve Bošnjake) je već davno oduzeto.
Problem je sto se na ovo gleda kao na iskljucivi problem SDP-a... Ja SDP ne volim, sto je mogao primjetiti svako ko je citao moje baljezganje.

Radi se o principu. Sutra ce umjesto SDP-a u istoj poziciji biti neka deseta stranka, kobasicari, NS, kokuzi, nebitno... I toj stranci ce se uskracivati pravo da imenuje svoje kandidate u skladu sa izbornim rezultatima. Kandidatima te stranke ce se uskracivati pasivno biracko pravo. Aparthejd.

Govorimo o konceptu, a ne o politickoj opciji. Ako SDP pristane na ucjene, nece sahraniti samo sebe, vec sve stranke koje ce nekad u buducnosti pokusati okupiti ljude oko ideje umjesto etnicke pripadnosti. Ja se ne slazem sa politikom SDP-a, ali ovdje imaju moju podrsku, jer je na njihovoj strani i zakon i moral.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3170 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

hercegovac_pravi wrote:
Alfons Kauders wrote: Pa Zlatko, kakav si ti komunjara pobogu...

Ne lupa se sakom od sto...

:D Vec cipelom :D
A bogami meščini da je "komunjara" haman ko i ja...u dvije deke.. :mrgreen:
Ma da nije Chmolje, ti bi bio najveca komunjara na forumu... I madner... :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3171 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

manki wrote:EVO JAVIŠE EKSKLUZIVNO NA TV1 DNEVNIKU DA JE POSTIGNUT DOGOVOR O FORMIRANJU VLASTI U FEDERACIJI! :bih: :thumbup:
:? :? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3172 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

zagazaga wrote:
Sarajevo, 15.03.2011 - Srna

Na sastanku predstavnika SDP-a BiH, SDA, HDZ-a BiH i HDZ-a 1990 sa zamjenikom visokog predstavnika u BiH Roderikom Murom nije postignut dogovor o formiranju vlasti u Federaciji BiH - rekao je večeras predsjednik HDZ-a 1990 Božo Ljubić. Ljubić je najavio mogućnost da sastanak o formiranju vlasti u FBiH bude nastavljen i sutra. "Sigurno znam da tokom sutrašnjeg sastanka neće biti trgovine dostojanstvom hrvatskog naroda", rekao je Ljubić novinarima u Sarajevu nakon višesatnog sastanka u OHR-u.

Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović istakao je da dva HDZ-a i stranke potpisnice platforme imaju različite stavove. "Strpljivo smo danas pokušali razgovarati", rekao je Čović, naglašavajući da on predstavlja partiju koja je dobila više od 60 odsto podrške hrvatskog naroda u BiH. On je rekao da HDZ BiH čini sve da bude formirana vlast u FBiH, ali da će insistirati na tome da hrvatskom narodu pripadnu sve pozicije zagarantovane Ustavom.

Zajedničkom sastanku stranačkih lidera sa predstavncima OHR-a, koji je počeo u 16 sati, prethodili su odvojeni susreti o ovoj temi sa liderima HDZ-a 1990 Božom Ljubićem i SDP-a BiH Zlatkom Lagumdžijom, predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem, te šefom SDA Sulejmanom Tihićem.
zar nije 120% :roll:
Kad oduzmemo apstitenete i maloljetnike... :D Po Covinoj racunici u BiH zivi manje od 350 hiljada Hrvata. :-)
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#3173 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1mustra »

hercegovac_pravi wrote: Nije, ogromna pobjeda je oduzimanje isključivog prava HDZ-u da predstavlja sve Hrvate, pravo koje HDZ želi "sampripisati". Takvo pravo SDA-u (da predstavlja sve Bošnjake) je već davno oduzeto.
Ne bash, jer takve pobjede se osvajaju samo na izborima, tako sto ce se osvojit velik broj glasova Hrvata.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3174 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Alfons Kauders wrote:
hercegovac_pravi wrote: Nije, ogromna pobjeda je oduzimanje isključivog prava HDZ-u da predstavlja sve Hrvate, pravo koje HDZ želi "sampripisati". Takvo pravo SDA-u (da predstavlja sve Bošnjake) je već davno oduzeto.
Problem je sto se na ovo gleda kao na iskljucivi problem SDP-a... Ja SDP ne volim, sto je mogao primjetiti svako ko je citao moje baljezganje.

Radi se o principu. Sutra ce umjesto SDP-a u istoj poziciji biti neka deseta stranka, kobasicari, NS, kokuzi, nebitno... I toj stranci ce se uskracivati pravo da imenuje svoje kandidate u skladu sa izbornim rezultatima. Kandidatima te stranke ce se uskracivati pasivno biracko pravo. Aparthejd.

Govorimo o konceptu, a ne o politickoj opciji. Ako SDP pristane na ucjene, nece sahraniti samo sebe, vec sve stranke koje ce nekad u buducnosti pokusati okupiti ljude oko ideje umjesto etnicke pripadnosti. Ja se ne slazem sa politikom SDP-a, ali ovdje imaju moju podrsku, jer je na njihovoj strani i zakon i moral.
Boldano....predstavlja političke principe koje ja zagovaram. Zbog podržavanja ovih principa podržavam SDP i zbog toga su dobili moje glas, iznevjere ove principe (uz još neke "male stvarčice") i imaju jednog glasača manje. To ti ga je to "odokativno".
Ako od mene očekuju glas samo zato što su SDP ili što ih vodi Lagumđžija, slijedi im ogroman "zajeb" jer "partijopoklonik" nisam a bogami ne treba mi ni bosanska verzija "vožda"... :mrgreen:
U ovom slučaju, ih podržavam u potpunosti. Čim prvi put "useru motku" na ozbiljnim stvarima, od mene će imati kritiku ( i ne samo od mene, ovdje ima dobar broj forumaša koji razmišljaju na isti načina kao ja, iznenadit ćeš se ko su, ako i kada za to dođe vrijeme)
User avatar
plain vanilla
Posts: 70236
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3175 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Neko je napravio analizu i prebrojao koliko se puta odredjene rijeci pojavljaju u emisji 60 minuta.

Bilo bi zanimljivo analizirati Covica i Ljubica, pa da vidimo koliko su puta spomenuli, legitimne i legalne predstavnike, volju hrvatskog naroda, podrsku hrvatskog naroda, vecinsku podrsku hrvatskog naroda, ... :-)
Locked