Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3151 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by daramo »

OK, nisam znao da veličina paketa određuje cijenu pregleda a Kinez (BIC shop) bezveze okomotao zaštitne folije jedno 3-4 kruga, paket velik a u njemu nije ni pola kile.

Što se tiče mobitela naletio sam na ova dva shopa, vidio sam da u racent orders ima i narudžbi iz BiH tako da je valjda sigurno a i imaju dosta dobar rating na aliexpress i prihvaćaju paypal.

http://www.doeschance.com/index.php
http://www.mincomobile.com/

Možda bi čak uzeo i ovaj neki jeftiniji android mobitel ali me brine carina, koliko bi bilo carine na mobitel od 60$ isplati li se uopće?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3152 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Carina izmedju 50 i 60KM na taj iznos...
zara79
Posts: 51
Joined: 15/07/2011 13:19
Location: Litica ispod TrEbEvIcA

#3153 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zara79 »

Narucivala sam neke sitnice s ebaya i to iskljucivo free shipping, ali me zanima je li neko narucivao etericna ulja, baze, butere i slicno za rucnu izradu npr. svijeca, sapuna i krema. Naime, cijene su mnogo nize nego kod nas (po komadu cca 2S), ali ne znam kako nasa carina gleda na ovakve stvari ili ce opet biti zavisi kakve sam srece :-)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3154 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

a zasto ocekujes bilo kakav problem ako vrijednost ne prelazi 50 KM po paketu ?
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3155 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

123456789 wrote:Jbga, ja sam to 100x spomenuo, sami smo sebi krivi sto smo dopustili takve stvari.

Evo ti iskustvo momka od neki dan, pa ti vidi sta je morao platiit http://www.klix.ba/forum/carina-u-bih-p ... l#p8775159

Samo bih te zamolio, kada dodje da podjelis s nama svoje utiske i proceduru jer s Fedexom jos nisam 100% upoznat.
Et tacno ne mogu da vjerujem. Ja danas na poslu na terenu kad zove čovjek kaže stigo paket. Reko' hajd ti meni donesi na posao, kontajući da ću morati da platim. I tako bi, donese momak, reko koliko sam dužan, kaže on meni nisi ništa. Znači nisam platio ni otvaranje paketa, ma ništa. Kinez napisao na paketu da je bio vrijedna 30 dolara, iako mu ja to ni tražio nisam.

Eh sad jednio da mi šta naknadno pošalju, ali ne vjerujem.

Et vjeruj mi da je i ovo mene itekako pozitivno iznenadilo.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3156 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

WOW, i ja sam iznenadjen :shock: Stvarno cudno...je li to sto si kupio veliko, malo !? Je li moguce proguglat i naci stvarnu vrijednost !?
Eh sad jednio da mi šta naknadno pošalju, ali ne vjerujem.
Ne mogu ti nista naknadno naplatiti, tj kada preuzmes artikal.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3157 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

123456789 wrote:WOW, i ja sam iznenadjen :shock: Stvarno cudno...je li to sto si kupio veliko, malo !? Je li moguce proguglat i naci stvarnu vrijednost !?
Eh sad jednio da mi šta naknadno pošalju, ali ne vjerujem.
Ne mogu ti nista naknadno naplatiti, tj kada preuzmes artikal.
Moguće je sa Ebaya kupljeno. sSve fino ima ona 2-3 popratna papira. A to što sam kupio, je teško 1,2 KG. Eto vjeruj mi i ja se iznenadio. Kinez je valjda poslao fakturu uz ono i naopisao 30 dolara.

A stvarna vrijednost tih artikala i varira izmedju 30 i 200 dolara u zavisnosti od kvaliteta materijala od kojeg je pravljen.
User avatar
zgiba
Posts: 582
Joined: 05/09/2003 00:00

#3158 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zgiba »

Jucer mi je stigao paket iz UK, poslat 28.05. :evil: :skoljka:
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#3159 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by bull21 »

Čekam i ja evo knjigu iz UK već 2-3 sedmice. Prijatelj ih Hrvatske isto tako čeka već više od mjesec dana knjigu. Očito je da je negdje kod njih zapelo.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#3160 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by shandrprcSA »

zgiba wrote:Jucer mi je stigao paket iz UK, poslat 28.05. :evil: :skoljka:
bull21 wrote:Čekam i ja evo knjigu iz UK već 2-3 sedmice. Prijatelj ih Hrvatske isto tako čeka već više od mjesec dana knjigu. Očito je da je negdje kod njih zapelo.
je li Vam poslano preko Standard Int'l Postage ili Royal Mail Airmail?
User avatar
zgiba
Posts: 582
Joined: 05/09/2003 00:00

#3161 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zgiba »

shandrprcSA wrote:
zgiba wrote:Jucer mi je stigao paket iz UK, poslat 28.05. :evil: :skoljka:
bull21 wrote:Čekam i ja evo knjigu iz UK već 2-3 sedmice. Prijatelj ih Hrvatske isto tako čeka već više od mjesec dana knjigu. Očito je da je negdje kod njih zapelo.
je li Vam poslano preko Standard Int'l Postage ili Royal Mail Airmail?
Ovaj od 28.05. je Standard Int'l Postage.

Danas su mi stigla dva poslata Royal Mail Airmail 12.06. i 21.06, a stigla isti dan :?
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#3162 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by bull21 »

Royal mail bi trebao biti i moj. Ali nije danas stigao :(
amelinoo
Posts: 200
Joined: 07/11/2010 19:17

#3163 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by amelinoo »

trebao bih nešto naručiti sa dealextreme ali za prijatelja i da dođe na njegovu adresu.
da li sad oni gledaju adresu sa dealextreme ili sa paypal?
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3164 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Pozdrav,već duže vremena razmišljam o pokretanju karticu za kupovinu preko interneta odnosno ako ne grješim internet bankarstvo,pa mi treba savjet jer vidim da ste dosta upoznati ovdje o tim stvarima,može te li mi molim vas reći ako budem išao u Raffaisen banku kakav vid kartice moram tražiti odnosno šta im navesti da želim da bi dobio karticu sa kojom mogu vršiti kupovinu preko interneta odnosno da je mogu koristiti preko PayPal-a i kako se kreću cijene pokretanje takve kartice,ili ne mora neophodno biti ova banka ako imate neku drugu da mi preporučite koja je možda jeftinija ili bolja bio bi zahvalan.Hvala
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3165 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

ZOB wrote:Pozdrav,već duže vremena razmišljam o pokretanju karticu za kupovinu preko interneta odnosno ako ne grješim internet bankarstvo,pa mi treba savjet jer vidim da ste dosta upoznati ovdje o tim stvarima,može te li mi molim vas reći ako budem išao u Raffaisen banku kakav vid kartice moram tražiti odnosno šta im navesti da želim da bi dobio karticu sa kojom mogu vršiti kupovinu preko interneta odnosno da je mogu koristiti preko PayPal-a i kako se kreću cijene pokretanje takve kartice,ili ne mora neophodno biti ova banka ako imate neku drugu da mi preporučite koja je možda jeftinija ili bolja bio bi zahvalan.Hvala
Odes i trazis visa electron karticu recimo u Unicredti banci, i to je sve. Karticu dobijes za 15 tak dana. Besplatno je izdavanje kartice, a naplacuju ti vodjenje racuna ja mislim markicu ako imas prometa taj mjesec, ako nemaš onda ništa. Dok u Raiffaisen naplacuju cini mi se 1.5 KM svaki mjesec bez obzira.

Sve što ti treba je lična karta i onaj obrazac o prebivalištu iz cipsa.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3166 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Ne trazis visa electron karticu vec trazis otvaranje tekuceg racuna u bilo kojoj banci (samo ne Hypo) uz koji automatski dobijas visa electron kao instrument raspolaganja sredstvima na racunu koja ide i na net. Pozeljne banke su RF, Unicredit, Intesa.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3167 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

Chuckie wrote:Ne trazis visa electron karticu vec trazis otvaranje tekuceg racuna u bilo kojoj banci (samo ne Hypo) uz koji automatski dobijas visa electron kao instrument raspolaganja sredstvima na racunu koja ide i na net. Pozeljne banke su RF, Unicredit, Intesa.
Pa kad dodje u banku i kaze treba mu kartica, naravno da ce mu otvoriti racun, jer ona mora biti vezana za nesto.

A tekuci račun možeš da otvoris i bez kartice.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3168 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Ja imam tekuce racune u 3 banke i uz sve imam visa karticu bez da sam je trazio.
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#3169 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by pathyeshme »

Chuckie wrote:Ja imam tekuce racune u 3 banke i uz sve imam visa karticu bez da sam je trazio.
Nije istina.
U RF konkretno (jer sa njom poslujem) kad otvoriš tekući račun imaš samo račun bez kartice, i u tom slučaju uopšte ne uzimaju proviziju za vođenje računa (moguće da je za studente tako, znam da mi proviziju nisu uzimali). Kartica je druga stvar, za nju puniš poseban zahtjev i dobijaš poseban broj računa, a provizija za održavanje računa je 1.99 KM mjesečno.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3170 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

To nije tekuci racun vec se zove drugacijm imenom. Ne mogu se sjetiti sada kako..
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3171 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

pathyeshme wrote:
Chuckie wrote:Ja imam tekuce racune u 3 banke i uz sve imam visa karticu bez da sam je trazio.
Nije istina.
U RF konkretno (jer sa njom poslujem) kad otvoriš tekući račun imaš samo račun bez kartice, i u tom slučaju uopšte ne uzimaju proviziju za vođenje računa (moguće da je za studente tako, znam da mi proviziju nisu uzimali). Kartica je druga stvar, za nju puniš poseban zahtjev i dobijaš poseban broj računa, a provizija za održavanje računa je 1.99 KM mjesečno.
Lupas. Govorim o tekucem racunu gradjana (ne studentskim fazonima, zavrsio sam sa studijem). Kada se otvori tekuci racun dobijas po automatizmu visa electron karticu. Cuj poseban racun. Zahtjev se popunjava za kreditne revolving kartice i minus. Ali to nije predmet rasprave.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3172 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Hrvatskoj se ukida sav carinski nadzor nad unosom ili trgovinom robe između nje i ostalih zemalja članica. To će ponajviše pogodovati online trgovini koja je do sada, preko procijenjenog iznosa od 160 kuna, bila oporezivana. Online trgovina dokinut će trgovačke marže uvoznika i distributera koje su do sada plaćane, isto kao što će cijene proizvoda dodatno pasti zbog manjeg ulaganja prodavača određenog proizvoda koji je robu morao izlagati u dućanima s najmom i zaposlenim prodavačkim osobljem. Roba će ipak prolaziti granični kontrolu koja je po nadzorom MUP-a.
Zbog ovoga je DHL povecao svoje marze na 58KM :) Cisto lihvarenje, ali neka,...doci ce i njima kraj i u BIH jednoga dana, pa ce laditi muda negdje drugo....
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3173 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Bobi »

Narucio ja jednu dzidzu iz Njemacke, jeftinije nego kod kineza :D, postarina 0,99 €, dosla za 3 dana :D.Samo sto švabo napisa na kutiji cijenu tacno u cent :D plus faktura A4 foormat...ajjj :D.
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3174 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Hvala vam na odgovorima konkretno me to zanimalo kako ide ta procedura oko pokretanje kartice,još jednu stvar da pitam kako se kreće carina npr oko proizvoda za ličnu higijenu,radi se o proizvodu od 10 $ koliko bi se kretala carina na to ?,ako je već negdje spomenuto izvinjavam se nisam baš upoznat pa pitam.
User avatar
kako to
Posts: 420
Joined: 10/04/2013 08:12

#3175 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by kako to »

Moze li se promijeniti jezik na ebay.de, na engleski? Kako? :)
Post Reply