FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kenann-mdw
- Posts: 3
- Joined: 23/12/2015 22:56
#3151 Re: FIAT KONZUMENTI
Pozdrav,
Namjeravam da kupim Fiata Stilo 1.6. Nije mi bio bas prvi izbor ali sam dobio ponudu jako dobru pa me to hajmo reci dodatno privuklo.
Zanima me uopsteno kakav je automobil? Citao sam dosta na netu da imaju problema sa elektronikom, i da odredjeni puno trose. Mnogo bi mi pomogla misljenja od osoba koje imaju, ili su imali ovaj automobil.
Takodje ne zanima razlika izmedju 1.6 16V i 1.6 8V motora koji su stavljani u Fiata Stilo.
Pokusavao sam da nadjem da li je neko na forumu vec pisao o ovome, ali nisam uspio pronaci.
Namjeravam da kupim Fiata Stilo 1.6. Nije mi bio bas prvi izbor ali sam dobio ponudu jako dobru pa me to hajmo reci dodatno privuklo.
Zanima me uopsteno kakav je automobil? Citao sam dosta na netu da imaju problema sa elektronikom, i da odredjeni puno trose. Mnogo bi mi pomogla misljenja od osoba koje imaju, ili su imali ovaj automobil.
Takodje ne zanima razlika izmedju 1.6 16V i 1.6 8V motora koji su stavljani u Fiata Stilo.
Pokusavao sam da nadjem da li je neko na forumu vec pisao o ovome, ali nisam uspio pronaci.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3152 Re: FIAT KONZUMENTI
1.6 8V ne ide u Stila, tj zadnji model gdje je isao 1.6 8 je bila Tempra. Motor kao motor je izdrzljiv i nema problema. Ja sam imao Bravu 1.6 16V a to je manje-vise isti motor kao u Stilu. Motor voli da se vrti, trosi ljeti sa klimom i zimi 11-12l gradske voznje po Sarajevu (tipa 5 km, 20-30 minuta), na otvorenom moze da ide ispod 7l
Kod Stila je bio problem sa elektronikom motora, koja je crkavala zbog pregrijavanja, ali to se sada jeftino popravlja. Generalno je rijeseno na modelima od 2004 godine. Ti modeli su i dosta pouzdaniji i na njima su rijesene mnoge sitne bubice elektronike modela iz prvih serija. Stilo ima kvalitetan enterijer i ako je auto uredno odrzavano neces imati problema.
Kod Stila je bio problem sa elektronikom motora, koja je crkavala zbog pregrijavanja, ali to se sada jeftino popravlja. Generalno je rijeseno na modelima od 2004 godine. Ti modeli su i dosta pouzdaniji i na njima su rijesene mnoge sitne bubice elektronike modela iz prvih serija. Stilo ima kvalitetan enterijer i ako je auto uredno odrzavano neces imati problema.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3154 Re: FIAT KONZUMENTI
Možda je Amerima promašaj, ja bih ga rado posjedovao.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83409
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3155 Re: FIAT KONZUMENTI
Je li varijator faze jos uvijek papreno skup?
Kakva su iskustva sa reparacijom?
Ide mi veliki servis na proljece, pa bih volio i to obaviti u komadu.
Stavljao sam novi 2010 godine i na njemu presao cca 60 000. Sad se vec poceo cuti kao dizel pri paljenju, sto je znak da je na putu da napusti ovu dolinu suza
Kakva su iskustva sa reparacijom?
Ide mi veliki servis na proljece, pa bih volio i to obaviti u komadu.
Stavljao sam novi 2010 godine i na njemu presao cca 60 000. Sad se vec poceo cuti kao dizel pri paljenju, sto je znak da je na putu da napusti ovu dolinu suza
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3156 Re: FIAT KONZUMENTI
U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#3157 Re: FIAT KONZUMENTI
Možda cijenu "kvari" carina. Ima li između Srbije i Turske neki bilateralni sporazum o trgovini? Ako nema, kolika je redovna carinska stopa za nove putničke automobile? A, i ako ima, možda je neka umanjena carinska stopa, veća od 0%.mali_milojica wrote:U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3158 Re: FIAT KONZUMENTI
Puno je to para. Kod nas je C-Elysse 11.000 eura dizel.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#3159 Re: FIAT KONZUMENTI
Provjerio sam. Od 01. januara 2012-e, carinska stopa je 0% za nove putničke automobile proizvedene u Turskoj, prilikom uvoza u Srbiju.Seawolf wrote:Možda cijenu "kvari" carina. Ima li između Srbije i Turske neki bilateralni sporazum o trgovini? Ako nema, kolika je redovna carinska stopa za nove putničke automobile? A, i ako ima, možda je neka umanjena carinska stopa, veća od 0%.mali_milojica wrote:U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
Dakle, u pravu si, jeste malo poskupo.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3160 Re: FIAT KONZUMENTI
Gledaj ponudu kod njih530i wrote:Puno je to para. Kod nas je C-Elysse 11.000 eura dizel.

- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3161 Re: FIAT KONZUMENTI
Tipo 1.4 sa klimom ne bi smio da kosta preko 9000 eura, 1.3 Multijet maksimalno 10500 eura. Ovo je preskupo, a Tipo nikako nije bolji od 301, C-Elysse-a.mali_milojica wrote:U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
Last edited by ElRe on 10/01/2016 15:59, edited 1 time in total.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3162 Re: FIAT KONZUMENTI
Realno, Tipo je bolji automobil od Elizea i 301, ali neće mu to puno pomoći kod nas ako ostanu takve cijene. U ovome segmentu gdje je 301 se gleda svaki fening, a Tipo ulazi lagano u cjenovni razred Oktavije koja je ovde stekla kultni status. Vidjećemo.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3163 Re: FIAT KONZUMENTI
Mislim da sa ovim cijenama nemaju sta da traze u borbi sa Skodom i Seatom. Imidz Fiata kod nas je trenutno na nesto boljem nivou od kineza.
Kad se ovdje dodaju i30, Ceed, Fluence, Tipo nema nikakvih sansi.
Kad se ovdje dodaju i30, Ceed, Fluence, Tipo nema nikakvih sansi.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#3164 Re: FIAT KONZUMENTI
Pa naravno. A ja kad vam kažem da su novi automobili najjeftiniji u BIH, od svih evropskih država, vi mi ne vjerujete.mali_milojica wrote:Gledaj ponudu kod njih530i wrote:Puno je to para. Kod nas je C-Elysse 11.000 eura dizel.
Izuzetak su, naravno, automobili koji nisu proizvedeni u EU, ili Turskoj, zbog 15% carine.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3165 Re: FIAT KONZUMENTI
Kod nas je malkice jeftiniji bio...ali i na to su davali još popusta kad odeš uživo u salon.mali_milojica wrote:Gledaj ponudu kod njih530i wrote:Puno je to para. Kod nas je C-Elysse 11.000 eura dizel.
Ne bih se složio da Fiat kod nas ima loš imidž - možda među onima koji još konzumiraju golfa dvojku dizelaša - ali naprosto cijena diktira sve. Pogledajte katastrofalne rezultate u prodaji Fabije treće generacije koja je kod nas godinama bila (i kao fabija 1 i fabija 2) najprodavanije auto uopće. Fabija trojka je trenutno deseta na našem tržištu i sa malim šansama bilo kakvog napretka. Jer je preskupa i ne pomaže ni akcija koju su pokrenuli nakon pola godine samo...čak je i Rapid relativno skup (za ono što nudi) pa je bolje plasiran (zapravo skoro izjednačen). S druge strane poštena ponuda Oktavije je dala rezultat, prvo mjesto u prodaji...za 35 hiljada Oktavija sa lijepom motorizacijom i opremom. Za Astru se isto može reći kao i za Oktaviju.
Fiat nešto pokušava uraditi sa flotnim prodajama putničkih automobila, ali kada si ograničen na jednu veliku kompaniju (m-tel) i nekoliko srednjih i manjih preduzeća ni to nije baš toliko sjajno...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3166 Re: FIAT KONZUMENTI
Redovna cijena C Elysse modela koji sam stavio je 12 300 €.ElRe wrote:Tipo 1.4 sa klimom ne bi smio da kosta preko 9000 eura, 1.3 Multijet maksimalno 10500 eura. Ovo je preskupo, a Tipo nikako nije bolji od 301, C-Elysse-a.mali_milojica wrote:U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
Da ne govorim da navigaciju,kameru za voznju unatrag ne mozes dobiti ni da placas. Ne znam da li uopste postoji mogucnost digitalne,auto klime itd itd.
C-Elysse i 301 su vec relativno stari modeli.
Ja mislim da ipak malo prejaku cijenu ima,a vrijeme ce pokazati jesu li je dobro odmjerili.
U Italiji su u decembru do Bozica prodali preko 4000 Tipa
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3167 Re: FIAT KONZUMENTI





Predstavljanje,cijene i oprema.
PDV u Srbiji je 20%
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3168 Re: FIAT KONZUMENTI
Jesi vozio 301? U tom autu valja samo hdi motor. Ostalo sepet. Tipo bas mora bit los da bude gori...ElRe wrote:Tipo 1.4 sa klimom ne bi smio da kosta preko 9000 eura, 1.3 Multijet maksimalno 10500 eura. Ovo je preskupo, a Tipo nikako nije bolji od 301, C-Elysse-a.mali_milojica wrote:U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3169 Re: FIAT KONZUMENTI
http://www.olx.ba/artikal/20269158/fiat-bravo-1-9-jtd/
pase i ceribase jel realna cijena mislim da je 300 previse...oko 2500 je realna cijena?
pase i ceribase jel realna cijena mislim da je 300 previse...oko 2500 je realna cijena?
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3170 Re: FIAT KONZUMENTI
Tako nekako. Ali sad jbg ne vjerujem da ce ti ici tako nisko,vjerovatno 200-300 ce ti spustiti. Vidim da su sjedista u losem stanju. Slabo je slikao. Auto u dobrom stanjuBlack swan wrote:http://www.olx.ba/artikal/20269158/fiat-bravo-1-9-jtd/
pase i ceribase jel realna cijena mislim da je 300 previse...oko 2500 je realna cijena?
Samo vidim da je GT oprema.
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3171 Re: FIAT KONZUMENTI
mali_milojica wrote:U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
Osudjen na propast, bum vidil.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3172 Re: FIAT KONZUMENTI
Black swan wrote:http://www.olx.ba/artikal/20269158/fiat-bravo-1-9-jtd/
pase i ceribase jel realna cijena mislim da je 300 previse...oko 2500 je realna cijena?
Ako više od 2000 dobije neka se udara nogama u guzicu.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3173 Re: FIAT KONZUMENTI
Jebe se FIAT-u za tržišta poput našeg, tako da ne vidim neku katastrofu u globalnim prodajnim brojkama ovog modela...konektovan wrote:mali_milojica wrote:U Srbiji Tipo i nije tako jeftin.
12.5k € za osnovni 1.4 benzinac,16k € za full upremljen najjaci dizel od 120 KS.
Ne znam,po meni malo previse.
Osudjen na propast, bum vidil.
U Srbiji je 500 L ionako prvak po prodaji, tako da vjerovatno nisu htjeli Tipu previše ni spuštati cijenu, da ne bi potkopali prodaju 500 L...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3174 Re: FIAT KONZUMENTI
Mislim da je danas proizvođačima svako tržište bitno. Konkurencija je nemilosrdna.
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3175 Re: FIAT KONZUMENTI
citroen xm wrote:Mislim da je danas proizvođačima svako tržište bitno. Konkurencija je nemilosrdna.
Tacno tako, i ako ne budu tako razmisljali, buducnost je podobro ugrozena.
